Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Ile Kosztuje Używany Samochód W Niemczech?

Ile Kosztuje Używany Samochód W Niemczech?

0 Comments

Ile Kosztuje Używany Samochód W Niemczech
Jak dobrze kupić samochód używany w Niemczech? Sprowadzanie używanych samochodów z Niemiec nadal ma mnóstwo zwolenników w Polsce. Jak znaleźć używane auto w Niemczech? Jak sprowadzić samochód z Niemiec? Jak sprawdzić samochód używany w Niemczech? Jakie dokumenty powinno mieć auto używane, sprowadzone z Niemiec? Czy sprowadzanie aut z Niemiec faktycznie się opłaca? W 2015 roku do Polski sprowadzono 799 462 samochody używane z UE, a w 2016 roku 1 037 726 aut (dane PZPM).

Duża część tych pojazdów przyjechała do Polski z Niemiec. Polacy jadą do Niemiec przede wszystkim po Volkswageny, Audi, Mercedesy i BMW, ale także pojazdy innych marek, zarówno europejskich jak i japońskich. Poza tym w Niemczech można kupić też używane pojazdy z USA a nawet z Chin. Dlaczego Polacy jeżdżą po samochody do Niemiec? Bo nadal pokutuje przekonanie, że auta w Niemczech są lepiej wyposażone, mniej zużyte (ze względu na lepsze drogi) i są w lepszym stanie technicznym (ze względu na to, że właściciele nie oszczędzali na ich serwisowaniu).

W dużej części przypadków są to tylko pobożne życzenia. Jakie auto wyszukać w Niemczech? Niemcy to teren działania setek komisów samochodowych, które, tak jak w Polsce, nie cieszą się dobrą renomą. Poza tym używane auta są też sprzedawane przez dealerów nowych samochodów, ale takie auta są dużo droższe.

 • Najlepiej kupić pojazd bezpośrednio od sprzedawcy prywatnego.
 • Nie jest to oczywiście łatwe, gdyż handlarze również przeszukują teren całego kraju w poszukiwaniu okazji.
 • Co i kogo warto zabrać ze sobą w poszukiwaniu auta? Przynajmniej jedna osoba powinna znać język niemiecki, co znacznie ułatwi załatwianie spraw w urzędach.

Warto zabrać ze sobą miernik grubości lakieru (pomoże sprawdzić, czy auto było lakierowane i szpachlowane) oraz interfejs diagnostyczny OBD2, współpracujący z dobrym programem diagnostycznym, zainstalowanym na tablecie albo w smartfonie (pozwoli to sprawdzić awarie czujników i zapisane błędy).

Mobile.deAuto.deAutoscout24.deAutomobile.deAutobing.de1a-automarkt.deautobild.de

W komisach samochodowych (tzw. Autohaus)

W dobrych komisach auta są drogie, w pozostałych istnieje duże ryzyko trafienia na auto powypadkowe lub z przekręconym licznikiem.

W sieciach dealerskich, sprzedających na co dzień nowe auta

Samochody są pewne, ale dużo droższe, niż te z ogłoszeń prywatnych

Jak sprawdzić samochód w Niemczech? O tym, co można sprawdzić samodzielnie, a co trzeba sprawdzić w warsztacie, pisaliśmy w naszym poradniku „ “.W Niemczech, tak samo jak w Polsce, auto można sprawdzić w warsztacie samochodowym lub w stacji kontroli.Można też skorzystać z pomocy ekspertów motoryzacyjnych, którzy dokonają dokładnego (w tym także zdalnego) sprawdzenia stanu technicznego i prawnego auta. Przykładowe sieci ekspertów, oferujące takie usługi, to:

gebrauchtwageninsider.dediepruefer.depelopscar.deadac.de

Średnia cena za taką usługę to 120 Euro. Jak kupić samochód w Niemczech? Po samodzielnych oględzinach, jeździe próbnej i sprawdzeniu auta w warsztacie, można przystąpić do negocjacji cenowych. Auto powinno mieć aktualne badania techniczne TUV. Jeśli negocjacje zakończą się pomyślnie, z osobą prywatną trzeba będzie spisać umowę kupna sprzedaży, a komis albo dealer wystawi fakturę sprzedaży.

Miejsce i datę zawarcia umowy sprzedażyDane osobowe sprzedawcy (albo firmy) i kupującego wraz z adresami zamieszkaniaSerie i nr dowodów osobistych a także numery PESELNumer nadwozia VINMarka i model samochodu, wersja silnikowa, kolor nadwozia, oznaczenie wersji specjalnejRok produkcjiRok pierwszej rejestracjiNumer rejestracyjnyPrzebiegDokładny opis stanu technicznego samochodu, jeśli sprzedawane auto jest uszkodzone lub powypadkowe o czym sprzedający informował w ogłoszeniuOpis ewentualnych uszkodzeń, o których sprzedający poinformował kupującego albo które kupujący odnalazł sam

Jeśli auto miało współwłaściciela, jego dane również muszą znaleźć się na umowie. Sprzedający samochód musi również poinformować, czy auto nie jest obciążone kredytem albo hipoteką. Jeśli dokument od razu zostanie sporządzony w języku polskim i niemieckim, nie będzie trzeba go tłumaczyć.

Na końcu umowy mogą znaleźć się zapisy dodatkowe, o tym, ze kupujący zna stan techniczny auta i akceptuje go, albo, że auto zostało dokładnie sprawdzone i kupujący zna wszystkie jego wady. Takie zapisy uniemożliwiają późniejsze dochodzenie swoich praw w przypadku oszustwa (na przykład ujawnienia się wad technicznych auta).

Jakie dokumenty właściciel auta musi przekazać kupującemu?

Dowód własności (Fahrzeubrief)Dowód rejestracyjny (Fahrzeugschein)Potwierdzenie ważnego przeglądu technicznegoDokument potwierdzający wykonaną analizę spalin (AU – Abgasuntersuchung)Książkę serwisowąKartę pojazdu (jeśli auto ją posiadało)

Załatwienie formalności po zakupie auta w Niemczech Po zakupie samochodu, nabywca musi udać się do niemieckiego urzędu komunikacji (Zulassungstelle). Wszystkie procedury zajmą maksymalnie kilka godzin.

Kupiony samochód trzeba wyrejestrować, chyba, że zrobił to jego poprzedni właścicielNowy nabywca musi wyrobić nowe tablice rejestracyjne – wywozowe albo krótkoterminowe (50 Euro)Wyrobić tymczasowy dowód rejestracyjny (15 Euro)Opłacić tymczasowe ubezpieczenie OC (25 Euro/30 dni)

Po zamontowaniu otrzymanych tablic, można jechać do Polski. Przegląd techniczny w Niemczech kosztuje ok.100 Euro. Rejestracja sprowadzonego samochodu z Niemiec w Polsce Pierwsza sprawa to opłata podatku akcyzowego w Urzędzie Celnym. Oblicza się go od wartości kwoty sprzedaży, jaka znajduje się na umowie.

Jeśli silnik ma do 2 litrów pojemności – akcyza wynosi 3.1 %Jeśli pojemność silnika przekracza 2 litry – akcyza wynosi 18.6 %

You might be interested:  Jak Uzyskać Zieloną Kartę Na Samochód?

Nabywca ma 30 dni od daty zakupu na opłacenie podatku. Druga sprawa to przegląd. Jeśli pojazd posiada aktualne badanie techniczne, zrobione w Niemczech, nie ma potrzeby jego przeprowadzania. Jeśli nie, trzeba w wybranej Stacji Diagnostycznej wykonać przegląd zerowy – koszt 170 złotych.

Pozostaje już tylko rejestracja auta w Wydziale Komunikacji, odpowiednim dla miejsca zamieszkania nabywcy samochodu (powiatowym). Termin wizyty zależy od tego, na jaki czas zostały wydane tablice tymczasowe w Niemczech (od 5 do 30 dni). Aby usprawnić cały proces, warto samodzielnie pobrać ze strony www Wydziału Komunikacji wniosek o rejestrację pojazdu (nosi symbol O1W), wydrukować go i wypełnić.

Większość krajowych wydziałów komunikacji umożliwia też wcześniejsze umówienie terminu wizyty – online, albo na miejscu, za pomocą specjalnego biletu, drukowanego z automatu. Co należy wziąć ze sobą, aby zarejestrować pojazd?

Umowę kupna sprzedaży lub fakturę – trzeba ją przetłumaczyć na język polski u tłumacza przysięgłego – koszt to 100 – 150 złTymczasowe tablice rejestracyjne z NiemiecPotwierdzenie opłaty podatku akcyzowegoAktualne zaświadczenie o badaniu technicznym – niemieckie albo polskieDowód osobisty

Trzeba być przygotowanym na dokonanie szeregu opłat:

80 zł za tablice rejestracyjne54 zł za dowód rejestracyjny13,50 zł za pozwolenie czasowe2 zł za opłatę ewidencyjną75 zł za kartę pojazdu18,50 zł za naklejkę kontrolną i 12,50 zł za naklejkę legalizacyjnąŁącznie – 245,50 zł Pozostaje jeszcze ubezpieczenie OC

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu z Niemiec? Czy jest to opłacalne? Przeanalizujmy trzy przykłady. Wyjazd do Niemiec po samochód wiąże się z szeregiem dodatkowych wydatków. Trzeba wliczyć w nie:

koszt paliwa w obie strony (albo lawety, jeśli auto nie może wrócić na własnych kołach), lub autobusu/pociągu w jedną i paliwa w drogę powrotną – 300 Europrzynajmniej jednego noclegu w hotelu i wyżywienia na miejscu – 150 Euroopłat w niemieckim urzędzie przy wyrejestrowywaniu auta, kupnie tablic i OC – 100 Europrzeglądu auta w niemieckim warsztacie albo na stacji diagnostycznej – 100 Eurotłumaczenie przysięgłe dokumentów – 150 złprzegląd zerowy w kraju w stacji diagnostycznej – 170 złŁącznie przyjmijmy kwotę 3125 zł

Audi A4 2005 2.0 benzyna Kupione w Niemczech

Średnia cena – 6000 Euro / 25800 złKoszty dodatkowe – 3125 złKoszty rejestracji – 245,50Akcyza – 3.1 % – 800 złOC – 800 zł Łącznie – 29970,5 zł

Kupione w Polsce

Średnia cena – 24000 złKoszty dodatkowe (paliwo 100 zł, sprawdzenie w warsztacie 100 zł, raport VIN 200zł) – 400 złKoszty rejestracji – 245,50 złOC – 800 zł Łącznie – 25445,50 zł

Mercedes Benz C klasa 2008 C220 CDI (2.2 Diesel) Kupiony w Niemczech

Średnia cena – 10000 Euro / 43000 złKoszty dodatkowe – 650 Euro / 3125 złKoszty rejestracji – 245,50 złAkcyza – 18,6 % – 7998 złOC – 1200 zł Łącznie – 55568,5 zł

Kupiony w Polsce

Średnia cena– 41000 zł Łącznie ze wszystkimi kosztami w Polsce – 42445,5 zł

Na koniec spójrzmy na youngtimera – Citroena BX z 1990 roku, Rozpiętość cen na niemieckim rynku jest ogromna, zależna od stanu auta – od 1000 do nawet 9500 Euro (4300 – 41000 zł). W Polsce podobne auta kosztują średnio od 4000 do 9000 zł. Ceny na niemieckim rynku wcale nie są tak niskie, jak by się mogło wydawać.

Dobre auta od klientów prywatnych mają wysokie ceny. Do tego dochodzą dodatkowe opłaty – koszty podróży, koszty sprowadzenia i akcyza. Wyjazd do Niemiec opłaca się zatem wtedy, gdy kupujący chce znaleźć pojazd w dobrym stanie i w najbogatszej wersji wyposażenia, serwisowany i bez brutalnych ingerencji, mających zminimalizować koszty eksploatacji (wycięte katalizatory, DPF, zaślepiony EGR itd.) a cena nie jest dla niego najważniejszym kryterium.

Trzeba też pamiętać, że Niemcy to główny teren działania tysięcy handlarzy (nie tylko z Polski), którzy wyszukują atrakcyjne oferty. Handlarze chętnie kupują znacznie tańsze pojazdy uszkodzone i mocno powypadkowe. Ze względu na wysokie koszty usług, właściciele wolą auto sprzedać, niż je naprawić.

Gdzie kupić tanio auto w Niemczech?

Ceny używanych aut według landów. Gdzie najdrożej i najtaniej? – Najdroższe samochody używane są obecnie w Hamburgu, gdzie w czerwcu 2021 roku za auto używane trzeba było zapłacić średnio 25 492 euro. Na drugim miejscu znalazła się Bawaria. Tam w czerwcu cena samochodu używanego wynosiła średnio 24 118 euro. Używane samochody najtańsze są w Kraju Saary, Brandenburgii i Nadrenii-Palatynacie. W czerwcu ceny używanych aut wynosiły średnio 19 598 euro (Kraj Saary), 19 809 (Brandenburgia) i 19 929 euro (Nadrenia-Palatynat). Przeczytaj także: > Auta z Niemiec – te niemieckie portale ogłoszeniowe warto znać > Na co musisz zwrócić uwagę, kupując samochód używany Zdjęcie: depositphotos.com, MrTwister Źródło: adac.de

You might be interested:  Ile Koni Mechanicznych Ma Przeciętny Samochód?

Czy samochody w Niemczech są tańsze?

Czy warto jechać po nowe auto do Niemiec? 12 lip 21 12:51 Ceny wielu nowych samochodów, zwłaszcza tych z górnej półki, są w Niemczech niższe od kilku do kilkudziesięciu tys. zł. W przypadku tańszych samochodów nie ma reguły – jedne są w Niemczech nieco tańsze, inne trochę albo. dużo droższe. Czy warto, zamiast kupować nowy samochód w polskim salonie, pojechać po niego do Niemiec? Foto: Nobile Motors / Mercedes-Benz Salon Mercedesa

Jednym z czynników wpływających na ceny nowych samochodów są podatki – w Polsce wyjątkowo wysokie na samochody spalinowe z dużymi silnikami i niskie na pojazdy z napędem hybrydowym W niemieckich salonach na niższe niż w Polsce ceny mogą liczyć nabywcy modeli klasy premium W przypadku wielu marek oferta salonów polskich i niemieckich nie jest do końca porównywalna – różne są poziomy wyposażenia aut i nazwy wersji

Luksusowe samochody są w Niemczech tańsze niż w Polsce o kilkanaście tys. zł i więcej – donosi Money.pl. Przykładowo Mercedes GLE Coupe 400d 4Matic jest w Niemczech tańszy niż w Polsce o 25 tys. zł, a BMW serii 8 – o ponad 19 tysięcy zł. Tańsza w Niemczech jest też Tesla model 3 (o 9 tys.

Zł). Różnice w cenach – na plus i na minus – dotyczą tak naprawdę większości modeli. Może zatem warto, przed decyzją o kupnie auta w polskim salonie, sprawdzić ceny w salonach za granicą? Łatwo zauważyć, że największe różnice w cenach pomiędzy polskimi i niemieckimi salonami dotyczą samochód marek premium wyposażonych w silniki o dużych pojemnościach.

Tajemnica tkwi w. podatkach. Polska akcyza na samochody z silnikami pow.2000 ccm wynosi 18,6 proc. – to wyjątkowo dużo. To jednocześnie odpowiedź na pytanie, dlaczego niektórzy przedsiębiorcy decydują się jeździć po Polsce samochodami zarejestrowanymi w Niemczech czy w Czechach – w specyficznej sytuacji można w ten sposób nieco zaoszczędzić.

Gdybyśmy jednak samochód zamierzali kupić w Niemczech i zarejestrować w Polsce, zapłaty akcyzy nie unikniemy. I nagle może zrobić się drożej. Serwis Money.pl zauważa, że małe, najtańsze Renault Clio w Polsce kupimy za 57,9 tys. zł, a w Niemczech zapłacimy za nie aż 64 tys. zł. Tego rodzaju różnice w cenach na plus i na minus (gdy bierzemy pod uwagę najtańsze wersje samochodów) dotyczą zdecydowanej większości marek i modeli, ale.

to nie jest takie proste. Owszem, zdarzają się realne różnice w cenach, ale. W większości przypadków cenniki polskie od cenników tych samych modeli samochodów oferowanych za granicą różnią się nie tylko kwotami wyrażonymi w różnych walutach, lecz także inne są nazwy wersji samochodów, nie całkiem porównywalne są też listy wyposażenia.

 • Dilerzy, w zależności od sytuacji na danym rynku, albo walczą o klienta niską ceną (wtedy najtańsza wersja samochodu musi być pozbawiona drogich elementów wyposażenia), albo właśnie oferują dobre wyposażenie standardowe – i robi się drożej.
 • Mało tego: niektóre elementy wyposażenia mogą być na niektórych rynkach w ogóle niedostępne – a to też ma wpływ na cenę samochodu.

W każdym razie ilekroć wydaje nam się, że “Niemcy mają taniej”, warto przestudiować dokładnie listę wyposażenia: wbrew pozorom bowiem polscy klienci kupują samochody “na bogato” i podstawowe wyposażenie wielu modeli obejmuje to, za co w Niemczech trzeba dopłacić.

Weźmy popularny w Polsce model – Toyotę Corollę kombi z mocniejszym napędem hybrydowym. Polskie i niemieckie cenniki Toyoty nie są takie same, ale znajdujemy w nich podobne wersje tego samochodu – np. Trek. W Niemczech za Corollę kombi Trek z napędem hybrydowym 184 KM trzeba zapłacić od 32 880 euro – przeliczając według kursu 1 euro = 4,56 zł, wychodzi nam 149,932 zł – prawie 150 tysięcy złotych! W Polsce ten sam samochód kosztuje 132 900 zł, a różnice urosną w miarę domawiania opcji.

Choćby lakier perłowy – w Niemczech kosztuje 990 euro – czyli 4514 zł, a w Polsce za “perłę” dopłacimy 3500 zł. To gdzie jest taniej? Najlepsze jednak jest to, że porównywanie cenników ma ograniczony sens, ponieważ cennik mówi jedynie o przybliżonej cenie samochodu.

Po pierwsze, choć kupujemy auto nowe, w salonie możemy się targować o jego cenę zupełnie jak na bazarze. Po drugie, rabaty na niektóre modele przyznawane są automatycznie – każdy klient, który przychodzi do salonu, dostaje rabat. Polityka rabatowa producentów znakomicie zaciemnia sytuację: można dostać rabat producenta (np.5 proc.) i rabat dilera (np.2 proc.) i te rabaty się łączą.

Jeśli pojawia się wyprzedaż rocznikowa, rabat producenta rośnie. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą liczyć na rabat flotowy (np.8 proc.) i dilerski, a gdy pojawia się wyprzedaż – część rabatu flotowego łączy się z częścią rabatu sezonowego i upust rośnie o kolejne 2-3 proc.

 1. Na podobne auta jeden producent daje 15 proc., rabatu, a inny – 23 proc.
 2. Dochodzą gratisy: klient indywidualny płaci więcej, ale może np.
 3. Za 200 zł kupić komplet kół zimowych, natomiast klient flotowy na taką ofertę dodatkową nie może liczyć.
 4. Ten sam producent, który na jeden model daje 15 proc.
 5. Rabatu bez proszenia, na inny model może zaoferować zniżkę tylko 2 proc.
You might be interested:  Jak Zarejestrować Samochód Na Mienie Przesiedleńcze?

Słowem: ile kosztuje nowy samochód, dowiesz się, gdy zapytasz dilera o ofertę. Cennik mówi tylko część prawdy. Nie zapominajmy przy tym, że klienci polski i niemiecki mogą liczyć na inne rabaty, które zmieniają się też w zależności od dostępności aut na rynku – tego wszystkiego się nie da porównać! Pamiętaj, że kupując za granicą auto na eksport, możesz uniknąć części lokalnego opodatkowania, ale potem, aby zarejestrować samochód w Polsce, zapłacisz polską akcyzę.

Optymalizacją tego rodzaju zakupów zajmują się wyspecjalizowane kancelarie prawne, niemniej w przypadku pojedynczych aut jest to zazwyczaj po prostu nieopłacalne. Zresztą, czego dowiemy się najczęściej już po starannym porównaniu cenników, auta w Niemczech są po prostu droższe niż w Polsce, co nie dotyczy jedynie najdroższych samochodów klasy premium.

Ale to już wspomniana wcześniej kwestia podatków, które polscy nabywcy takich pojazdów muszą zapłacić bez względu na to, gdzie kupują samochód. : Czy warto jechać po nowe auto do Niemiec?

Czy opłaca się mieszkać w Niemczech?

Pytania dotyczące emigracji do Niemiec –

Co trzeba załatwić po przeprowadzce do Niemiec? 🇩🇪 Czy warto emigrować do Niemiec? ✅ Jest wiele powodów, dla których warto przeprowadzić się do Niemiec:

Wysokie zarobki Najlepiej rozwijająca się gospodarka w Europie Wyższe świadczenia socjalneLepsza opieka zdrowotnaWyższy poziom edukacji Lepsze warunki do prowadzenia biznesu Bliskość Polski

W tym wpisie znajdziesz wszystkie informacje na temat przeprowadzki do Niemiec. Czy potrzebujemy pozwolenia, żeby zamieszkać i pracować w Niemczech? 🏡 Nie, Polacy jako obywatele Unii Europejskiej nie potrzebują pozwolenia ani na pracę, ani na mieszkanie w Niemczech. W tym wpisie znajdziesz wszystkie informacje na temat emigracji do Niemiec. Emigracja do Niemiec czy do Anglii? 🤷 Wiele osób planujących wyprowadzkę z Polski, zastanawia się, co jest lepsze — emigracja do Niemiec czy do Anglii, Odpowiedź na to pytanie nie jest ani prosta, ani jednoznaczna. Zależy od wielu czynników i sytuacji osobistej, w której się znajdujemy. Z powodu Brexitu emigracja do Anglii nie jest już tak prosta, jak kiedyś. Polacy, którzy chcą tam emigrować, muszą uzyskać wizę pracowniczą, Nie jest ona potrzebna, aby zamieszkać w Niemczech. W tym wpisie znajdziesz wszystkie informacje na temat emigracji do Niemiec.

Gdzie najlepiej się żyje w Niemczech?

Najbardziej przyjazne mieszkańcom miasta – Do najbardziej przyjaznych do życia niemieckich miast należą, Düsseldorf i Frankfurt nad Menem. W rankingu wśród ponad 230 miast na całym świecie właśnie te trzy miasta zajęły odpowiednio 3, 6 i 7 miejsce. Co więcej, Monachium zajęło pierwsze miejsce w rankingu międzynarodowego magazynu lifestylowego „Monocle” jako najbardziej przyjazne do życia miasto na świecie w latach 2010 i 2018.

 1. Poczucie tradycji, bliskość Alp, dużo zieleni w przestrzeni publicznej, najwyższej klasy uniwersytety i muzea oraz dobra infrastruktura przekonały jury.
 2. W najnowszym rankingu z 2019 roku Monachium utrzymało się jeszcze na 3 miejscu, Hamburg zajęło 7, Berlin 9, a Düsseldorf 20 miejsce – zdobywając cztery lokaty, Niemcy odnotowały najwięcej miast w rankingu.

Również w w pierwszej dziesiątce znalazły się Monachium (7) i Frankfurt nad Menem (10). Hamburg i Berlin zajęły odpowiednio 17 i 18 miejsce. Indeks ten ocenia 100 miast na całym świecie według trzech kryteriów: czynników społecznych i socjalnych, takich jak mobilność i jakość życia, czynników środowiskowych, takich jak zużycie energii, zanieczyszczenie i emisje, oraz wyników gospodarczych.

Na jakich stronach szukać auta z Niemiec?

Niemieckie strony z autami na sprzedaż – Ile Kosztuje Używany Samochód W Niemczech Zachodni sąsiedzi mogą poszczycić się największym rynkiem samochodowym w Europie. Wynika to z faktu, że najczęściej spośród Europejczyków wymieniają swoje auta (nawet po 2-3 latach), a stare przeznaczają na sprzedaż. Używane samochody wystawiane są najczęściej na jednej z dziesiątek profesjonalnych giełd lub serwisów ogłoszeniowych.

Autoscout24.de (duża liczba ofert, strona dostępna w polskiej wersji językowej)Mobile.de (najczęściej odwiedzana przez kupujących, dostępna w języku polskim)Quoka.de (wielotematyczny serwis ogłoszeniowy także z samochodami, nie ma polskiej wersji)Auto24.de (liczne i często aktualizowane oferty, bez polskiej wersji)Auto.de (bardzo rozbudowana wyszukiwarka z filtrami, wiele ofert komisów, bez polskiego języka) Ebay Kleinanzeigen (zawiera głównie prywatne ogłoszenia, bez wersji polskiej)Webauto.de (liczne niemieckie aukcje samochodowe od osób prywatnych, nie ma polskiej wersji strony)

Ze względu na trudności językowe najlepiej zacząć poszukiwania od serwisów z polską wersją językową, zwłaszcza że na wielu stronach ogłoszenia się powtarzają. Nawigowanie wyszukiwarką i zaznaczanie odpowiednich filtrów (cena, marka, model, przebieg, kolor itp.) pomoże w szybszym znalezieniu właściwego auta.

Related Post