Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Ile Kosztuje Zarejestrować Samochód Z Niemiec?

Ile Kosztuje Zarejestrować Samochód Z Niemiec?

0 Comments

Ile Kosztuje Zarejestrować Samochód Z Niemiec
Jakie są koszty rejestracji auta używanego z Niemiec? – Częściej niż nowe auta z zagranicy sprowadza się używane. Koszty rejestracji samochodu z Niemiec są takie same w przypadku pojazdu nowego i używanego. Wynoszą 256 zł, jeśli wybierzesz tradycyjne tablice, oraz 1176 zł w przypadku tablic indywidualnych. Ile Kosztuje Zarejestrować Samochód Z Niemiec

Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji auta z Niemiec?

Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji auta z Niemiec – Po uregulowaniu wszystkich opłat rozpoczyna się właściwa rejestracja. Niezbędne do tego procesu będą następujące dokumenty:

wniosek sporządzony na formularzu pobranym w urzędzie lub ze strony internetowej,karta pojazdu (jeśli została wydana),dowód własności pojazdu – umowa kupna sprzedaży lub faktura VAT potwierdzająca fakt nabycia,dokumenty potwierdzające dokonanie wszystkich opłat, w tym podatku akcyzowego,stare tablice rejestracyjne,zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym,dowód rejestracyjny samochodu – tzw. Brief niemiecki,dokument potwierdzający wykupienie, które jest obowiązkowe zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej.

Złożenie wniosku musi iść w parze z uzupełnieniem w nim wszystkich informacji dotyczących danego samochodu. Trzeba wpisać więc: Trzeba też uzupełnić dane osobowe właściciela samochodu, a także współwłaściciela, jeśli taki istnieje. Pamiętaj, że do zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z zagranicy konieczne jest przetłumaczenie dokumentów na język polski przez tłumacza przysięgłego.

Co się stanie jeśli nie zarejestruje samochodu?

Stan ten został zmieniony na skutek nowelizacji przepisów Kodeksu drogowego. Nowe przepisy weszły w życie 1 stycznia 2020 roku, a zgodnie z nimi osoba, która była zobowiązana do zawiadomienia starosty o zbyciu lub nabyciu pojazdu i która tego obowiązku nie dotrzymała, podlega karze pieniężnej od 200 do 1000 zł.

You might be interested:  Samochód Na Abonament Jak To Działa?

Ile trzeba zapłacić za rejestrację samochodu?

Koszt rejestracji samochodu osobowego – W większości przypadków koszt rejestracji samochodu opiewa na kwotę 180,50 zł. Na wysokość tej opłaty nie ma wpływu to, czy rejestruje się pojazd nowy, czy używany, Na całkowity koszt rejestracji składają opłaty za wydane druki, tablice oraz opłaty ewidencyjne – poniżej podano szczegółowe wyliczenie. Rejestrując swój nowy nabytek, trzeba zapłacić za:

dowód rejestracyjny — 54 zł, tablice rejestracyjne – 80 zł (samochód), 40 zł (przyczepa, ciągnik rolniczy, motocykl), 30 zł (motorower), pozwolenie czasowe – 13,50 zł, nalepkę kontrolną – 18,50 zł (tylko dla samochodów), nalepkę legalizacyjną – 12,50 zł, opłatę ewidencyjną – 2 zł (samochód) 1,50 zł (pozostałe pojazdy).

Jak zarejestrowac auto z Niemiec bez tablic?

Rejestracja samochodu z zagranicy bez tablic rejestracyjnych – Trzeba pamiętać, że zgodnie z polskim prawem, po drogach publicznych nie można poruszać się pojazdem, który nie posiada tablic rejestracyjnych. Samochody sprowadzane z zagranicy na lawecie nie muszą przekraczać granicy z tablicami, jednak te, którymi przyjeżdżamy do Polski samodzielnie, powinny być wyposażone w tablice tymczasowe.

Są one niezbędne na czas załatwienia podstawowych formalności oraz odbycia przeglądu. Takie tablice są ważne przez 30 dni od daty ich wydania. Nie można jednak zapomnieć, że aby poruszać się pojazdem legalnie, trzeba również na ten tymczasowym okres wykupić obowiązkową polisę OC. Jeśli pojazd kupiony za granicą nie posiada tablic rejestracyjnych, po jego sprowadzeniu należy udać się do wydziału komunikacji po wspomniane tablice tymczasowe.

W tym celu trzeba przygotować:

Dowód własności auta (na przykład umowa kupna-sprzedaży) Zagraniczny dowód rejestracyjny Potwierdzenie wyrejestrowania samochodu w poprzednim kraju Dowód osobisty nowego właściciela Potwierdzenie opłaty akcyzy oraz uiszczenia innych kosztów Oświadczenie o braku tablic rejestracyjnych.

You might be interested:  Kto Dziedziczy Samochód Po Śmierci Właściciela?

Co potrzebne do przerejestrowania auta 2022?

Niezbędne dokumenty: formularz rejestracji, dokument tożsamości, dowód własności pojazdu, dokumenty rejestracyjne, dowód badania technicznego, polisa OC. Dodatkowe zaświadczenia mogą być potrzebne przy rejestracji samochodów zabytkowych lub sprowadzanych z zagranicy.

Czy jest 60 dni na przerejestrowanie samochodu?

Zgodnie z nowelizacją „ustawy antycovidowej’ z dnia 24 czerwca 2021 r., terminy na pierwszą rejestrację pojazdu sprowadzonego z krajów UE oraz zawiadomienie o nabyciu/zbyciu zostały wydłużone z 30 do 60 dni.

Jak przerejestrować auto bez zmiany tablic?

Rejestracja samochodu na starych zasadach – Chociaż obowiązują stare przepisy, to w pewnych przypadkach tablice zostają. Jakie warunki trzeba spełnić? Pozostawienie tablic jest możliwe przy kupnie pojazdu, jeżeli wyróżnik powiatu na tablicy jest zgodny z miejscem zamieszkania kupującego.

W ciągu 30 dni od momentu zakupu pojazdu należy go zarejestrować. W tym celu trzeba zebrać odpowiednie dokumenty: Wniosek o przerejestrowanie auta, aktualny dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem technicznym, dowód potwierdzający własność, stare tablice rejestracyjne. Jeżeli została wydana, to również kartę pojazdu. Poza tym konieczne jest przedstawienie do wglądu: potwierdzenia opłaty komunikacyjnej i ewidencyjnej, dokumentu tożsamości nowego właściciela oraz dokument świadczący o wykupieniu OC.

Koszt opłaty komunikacyjnej to zaledwie 2 zł. Dopóki konieczna jest zmiana tablic rejestracyjnych przy kupnie, opłata za nowe tablice wynosi 80 zł. Dodatkowo powinniśmy się liczyć z takimi opłatami jak pozwolenie czasowe (dopóki nie uzyskamy stałego dowodu rejestracyjnego) – 13,50, naklejka legislacyjna – 31 zł, dowód rejestracyjny – 54 zł.

Related Post