Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Ile Za Samochód Na Złomie 2015?

Ile Za Samochód Na Złomie 2015?

0 Comments

Ile Za Samochód Na Złomie 2015
Stary samochód – złomowanie, czy sprzedaż? Fot. Archiwum Polska Press Jedyną legalną metodą wycofania samochodu osobowego z ruchu jest złomowanie w jednej ze Stacji Demontażu Pojazdów. Ominięcie tej procedury grozi karami finansowymi i konsekwencjami prawnymi. Ile Za Samochód Na Złomie 2015 Fot. Archiwum Polska Press Pozbycie się starego samochodu może być o wiele bardziej kłopotliwe, niż auta kilkuletniego o stosunkowo dużej wartości. Jeśli pojazd jest sprawny, a cena wysoka, to w zasadzie ze 100% prawdopodobieństwem kolejny właściciel przerejestruje go na siebie, wykupi ubezpieczenie, a my będziemy mogli spać spokojnie.

W przypadku starych samochodów, których wartość niewiele przekracza cenę złomu nie jest to już tak oczywiste. Samochody kupione za niewielkie kwoty trafiają na nielegalne złomowiska niespełniające wymogów ochrony środowiska, mogą też posłużyć do popełnienia przestępstwa, jak choćby kradzież paliwa. Jest też ryzyko, że kolejny właściciel nie dokona przerejestrowania auta, co w przypadku spowodowania przez niego wypadku może oznaczać dla nas kłopoty.

Na wypadek powyższych zdarzeń możemy się zabezpieczyć postępując zgodnie z prawem i dopełniając wszelkich formalności. Legalne złomowanie, czyli Stacja Demontażu Pojazdów Jeśli nasz samochód nie przedstawia sobą dużej wartości, uległ awarii której usunięcie jest nieopłacalne, bądź jest uszkodzony w inny sposób, jedną z dwóch legalnych opcji pozbycia się go, jest oddanie do licencjonowanej Stacji Demontażu Pojazdów.

Część podzespołów jest sprzedawana na rynku wtórnym, dzięki czemu SDP zarabia na swoje utrzymanie, reszta jest utylizowana zgodnie z wymogami prawa i ochrony środowiska. Zachętą do oddania auta do SDP jest żywa gotówka, jaką stacje płacą za każdy oddawany do nich pojazd. Zazwyczaj jest to kwota w granicach 300-600 zł.

Ostateczna kwota zależy głównie od masy własnej, ale dostarczony pojazd musi ważyć przynajmniej 90% wartości wbitej w dowód rejestracyjny. Za każdy brakujący kilogram SDP może (ale nie musi) potrącić nam pewną kwotę. Zawsze warto sprawdzić, ile będziemy w stanie dostać za nasz samochód.

 • W tym celu można skorzystać z kalkulatorów dostępnych na stronach niektórych SDP, lub zadzwonić bezpośrednio do kilku najbliższych stacji.
 • Za chodliwe auta (np.
 • Mercedesa W124) można czasem dostać nawet 1000 zł.
 • Warunek, auto musi być kompletne.
 • Wycena samochodu zazwyczaj jest bezpłatna.
 • Samochód w celu oddania na złom nie musi być sprawny, większość SDP dysponuje samochodowymi lawetami.

Oczywiście koszt transportu zostanie odliczony od kwoty wypłacanej właścicielowi.

 • Wraz z samochodem do Stacji Demontażu Pojazdów musimy dostarczyć: – dowód rejestracyjny,- kartę pojazdu, jeżeli była wydana,- tablice rejestracyjne,- umowę kupna jeżeli samochód został zakupiony a nie przerejestrowany,
 • – czytelny numer VIN.
 • Po zdaniu samochodu stacja wydaje nam stosowne zaświadczenie z którym możemy udać się do urzędu komunikacji w celu jego wyrejestrowania. W tym celu musimy mieć ze sobą:- wypełniony wniosek o wyrejestrowanie pojazdu,- zaświadczenie o przekazaniu pojazdu posiadającego numer VIN lub numer nadwozia, podwozia albo ramy do Stacji Demontażu Pojazdów,- dowód rejestracyjny,- kartę pojazdu, jeżeli była wydana,
 • – tablice rejestracyjne.
 • Fakt wyrejestrowania samochodu powinniśmy także zgłosić w Towarzystwie Ubezpieczeniowym, w którym pojazd miał wykupioną polisę OC.
 1. Przypadki, w których możemy dokonać wyrejestrowania pojazdu: – przekazanie do SDP,- kradzież pojazdu,- wywóz pojazdu z kraju, jeżeli pojazd został zarejestrowany za granicą lub sprzedany za granicę,- zniszczenie pojazdu za granicą,
 2. – udokumentowana trwała i zupełna utrata posiadania pojazdu bez zmiany w zakresie własności.
 3. Sprzedaż starego samochodu

Drugą legalną metodą pozbycia się starego i niechcianego już samochodu jest jego sprzedaż. Perspektywa dostania za auto kwoty dwu-, trzykrotnie większej niż w SDP jest kusząca. Jednak szanse, że takie auto trafi do prywatnej osoby, która zamierza go dalej eksploatować są raczej niewielkie.

 1. Bardziej prawdopodobne jest, że pojazd trafi na nielegalne złomowisko, gdzie zostanie rozebrany na części.
 2. Zazwyczaj oznacza to, że chodliwe podzespoły są sprzedawane, reszta jest cięta na kawałki, a niedające się sprzedać części są spalane.
 3. Nie ma też pewności, co dzieje się ze zużytymi płynami eksploatacyjnymi jak oleje, czy płyn układu wspomagania.

Łatwo sobie wyobrazić, że część z nich trafia do gleby. To wyjątkowo szkodliwe dla środowiska. Oprócz świadomości ekologicznej mogą jeszcze nastąpić konsekwencje dla sprzedającego. Samochody sprzedawane na nielegalne złomowiska nie są wyrejestrowywane, bo wymagałoby to oddania pojazdu do SDP.

Samochód nadal więc figuruje na nasze nazwisko w ewidencji CEPiK. To może skończyć się karą za brak ubezpieczenia OC, co w przypadku samochodów osobowych wynosi równowartość 2-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli 3500 zł (od 2016 roku 3700 zł). Nakładający je Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny jest w ostatnim czasie dużo bardziej aktywny, niż jeszcze kilka lat temu.

Już 45% kar nakładanych jest po wirtualnych kontrolach, udział policji w wykrywaniu nieopłaconych polis spadł do 33%. Aby zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom fakt sprzedaży samochodu powinniśmy niezwłocznie zgłosić w Urzędzie Komunikacji oraz w Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

 1. Umów sprzedaży nie wolno wyrzucać, wezwanie do zapłaty kary za brak OC możemy dostać nawet po kilku latach.
 2. Dopełnienie tych formalności jest szczególnie istotne, gdyż istnieje jeszcze inne ryzyko.
 3. Stare samochody kupione za kwoty do ok.2 tys.
 4. Zł służą złodziejom do kradzieży paliwa na stacjach benzynowych, lub mogą zostać wykorzystane do popełnienia innego przestępstwa.

Zgłoszenie umowy sprzedaży w Urzędzie Komunikacji i wypowiedzenie polisy OC daje nam gwarancję, że w takiej sytuacji, jako byli właściciele, nie zostaniemy postawieni w stan oskarżenia. Sprzedając samochód unikajmy odpowiadania na ogłoszenia typu „kupię każde stare auto” oraz podpisywania umowy sprzedaży z „krewnym” kupującego.

 1. Umowy na tzw.
 2. Słupa to wspieranie szarej strefy i ryzyko, że auto posłuży np.
 3. Do fikcyjnej stłuczki w celu wyłudzenia odszkodowania komunikacyjnego.
 4. Samodzielna rozbiórka – to nielegalne Po przeanalizowaniu cen części używanych sprzedawanych na giełdach samochodowych oraz w portalach aukcyjnych można dojść do wniosku, że najbardziej opłacalna w przypadku auta o niewielkiej wartości będzie jego samodzielna rozbiórka.

Decydując się na to dwukrotnie musimy złamać prawo. Po pierwsze, by uniknąć dalszego opłacania OC, lub kar za jego brak trzeba auto zbyć, przynajmniej formalnie. Można też zgłosić kradzież. Jednak fałszowanie dokumentów lub zgłoszenie zaginięcia auta, które nadal posiadamy, to przestępstwa zagrożone karą odpowiednio do 5 i do 2 lat więzienia.

 1. Taki proceder w rzeczywistości jest mało opłacalny, bo znalezienie chętnych na choćby najdroższe podzespoły może zająć długie miesiące, a i tak nie ma pewności, że uda się je sprzedać.
 2. Gorszą informacją dla garażowych rozbieraczy jest to, że samodzielny demontaż także jest nielegalny.
 3. Powód jest ten sam, dla którego nie można oddawać samochodów na nielegalne szroty – ekologia.

Rozbierając auto na części nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że żadne szkodliwe odpady, jak np. płyn akumulatorowy, nie trafią do gleby. Jest też problem z niesprzedanymi częściami, np. brudną i porwaną tapicerką. Niechciane i niesprzedawalne części zalegają w garażu, są palone lub wywożone do lasów.

 1. Wizja zarobienia kilkuset dodatkowych złotych na demontażu części staje się mniej atrakcyjna, gdy zdamy sobie sprawę ile wynoszą kary za ten proceder.
 2. Minimalna to 10 tys.
 3. Zł, maksymalna to aż 300 tys. zł.
 4. Nawet licząc na wyrozumiałość urzędu widać, że marny to interes.
 5. Jeśli dodatkowo okaże się, że znaleziony u nas pojazd formalnie nam zaginął, lub sprzedaliśmy go dawno temu, grożą nam kolejne konsekwencje z karą pozbawienia wolności włącznie,

Unikaj ryzyka Pozbycie się starego samochodu nie jest wcale takie trudne. Przy niskiej wartości, lub problemach ze sprzedażą najmniej kłopotliwym sposobem jest oddanie go do Stacji Demontażu Pojazdów. Kwota, jaką uzyskamy za auto nie jest bardzo duża, ale za to pozbawiamy się wszelkich problemów.

Sprzedaż samochodu na rynku wtórnym może być bardziej opłacalna, jednak musimy pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności związanych z rejestracją umowy sprzedaży i wypowiedzeniem ubezpieczenia OC. Jadnak i to nie daje nam gwarancji, że nie dostaniemy wezwania do sądu w charakterze świadka, jeśli auto zostanie wykorzystane do popełnienia przestępstwa.

Zdecydowanie najmniej sensowny jest samodzielny demontaż. Może wydawać się lukratywny, jednak jest nielegalny, a w związku z tym obciążony ogromnym ryzykiem otrzymania kary finansowej, a nawet pozbawienia wolności.

Jaka jest cena złomu samochodowego?

Cena złomu samochodowego na części –

Złom akumulatorowy (akumulatory ołowiowe) x Uśredniona cena złomu akumulatorowego. Stawka VAT na złom – odwrotne obciążenie. Silnik elektryczny do 700 kg x Uśredniona cena skupu silników elektrycznych o masie do 700 kg. Stawka VAT na złom – odwrotne obciążenie. Silnik spalinowy z obudową aluminiową x Uśredniona cena skupu silników spalinowych z obudową aluminiową. Stawka VAT na złom – odwrotne obciążenie. Znal – gaźniki x Stawka skupu gaźników ze znali. Złom oczyszczony. Stawka VAT na złom – odwrotne obciążenie. Złom blachy, amortyzatory, karoseria samochodowa x Uśredniona cena złomu blach, amortyzatorów i karoserii samochodowej. Stawka VAT na złom – odwrotne obciążenie.
brutto w zł/kg brutto w zł/kg brutto w zł/kg brutto w zł/kg brutto w zł/kg
dolnośląskie 2,65 – 2,75 1,10 – 2,10 0,70 – 1,10 3,80 – 4,80 0,98 – 1,08 Bezpłatnie wyceń odpad
Bolesławiec 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Dzierżoniów 2,48 1,89 0,99 4,32 0,97 Bezpłatnie wyceń odpad
Głogów 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Góra 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Jawor 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Jelenia Góra 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Kamienna Góra 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Kłodzko 2,34 1,79 0,94 4,08 0,92 Bezpłatnie wyceń odpad
Legnica 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Lubań 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Lubin 2,39 1,83 0,96 4,18 0,94 Bezpłatnie wyceń odpad
Lwówek Śląski 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Milicz 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Oława 2,59 1,97 1,03 4,51 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
Oleśnica 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Polkowice 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Środa Śląska 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Strzelin 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Świdnica 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Trzebnica 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Wałbrzych 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Wołów 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Wrocław 2,75 2,10 1,10 4,80 1,08 Bezpłatnie wyceń odpad
Ząbkowice Śląskie 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Zgorzelec 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Złotoryja 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
kujawsko-pomorskie 2,62 – 2,72 1,09 – 2,08 0,69 – 1,09 3,76 – 4,75 0,97 – 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Aleksandrów Kujawski 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Brodnica 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Bydgoszcz 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Chełmno 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Golub Dobrzyń 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Grudziądz 2,70 2,06 1,08 4,70 1,06 Bezpłatnie wyceń odpad
Inowrocław 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Lipno 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Mogilno 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Nakło nad Notecią 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Radziejów 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Rypin 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Sępólno Krajeńskie 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Świecie 2,48 1,89 0,99 4,32 0,97 Bezpłatnie wyceń odpad
Toruń 2,70 2,06 1,08 4,70 1,06 Bezpłatnie wyceń odpad
Tuchola 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Wąbrzeźno 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Włocławek 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Żnin 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
lubelskie 2,60 – 2,70 1,08 – 2,06 0,69 – 1,08 3,72 – 4,70 0,96 – 1,06 Bezpłatnie wyceń odpad
Biała Podlaska 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Biłgoraj 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Chełm 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Hrubieszów 2,45 1,87 0,98 4,27 0,96 Bezpłatnie wyceń odpad
Janów Lubelski 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Kraśnik 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Krasnystaw 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Łęczna 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Lubartów 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Lublin 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Łuków 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Opole Lubelskie 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Parczew 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Puławy 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Radzyń Podlaski 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Ryki 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Świdnik 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Tomaszów Lubelski 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Włodawa 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Zamość 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
lubuskie 2,57 – 2,67 1,07 – 2,04 0,68 – 1,07 3,69 – 4,66 0,95 – 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Gorzów Wielkopolski 2,61 2,00 1,05 4,56 1,03 Bezpłatnie wyceń odpad
Kostrzyn nad Odrą 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Krosno Odrzańskie 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Międzyrzecze 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Nowa Sól 2,61 2,00 1,05 4,56 1,03 Bezpłatnie wyceń odpad
Słubice 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Strzelce Krajeńskie 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Sulęcin 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Świebodzin 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Wschowa 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Żagań 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Żary 2,42 1,85 0,97 4,22 0,95 Bezpłatnie wyceń odpad
Zielona Góra 2,61 2,00 1,05 4,56 1,03 Bezpłatnie wyceń odpad
łódzkie 2,54 – 2,64 1,06 – 2,02 0,67 – 1,06 3,65 – 4,61 0,94 – 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Bełchatów 2,39 1,83 0,96 4,18 0,94 Bezpłatnie wyceń odpad
Brzeziny 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Kutno 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Łask 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Łęczyca 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Łowicz 2,59 1,97 1,03 4,51 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
Opoczno 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Pabianice 2,59 1,98 1,03 4,52 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
Pajęczno 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Piotrków Trybunalski 2,59 1,98 1,03 4,52 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
Poddębice 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Radomsko 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Rawa Mazowiecka 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Sieradz 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Skierniewice 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Tomaszów Mazowiecki 2,59 1,98 1,03 4,52 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
Wieluń 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Wieruszów 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Zduńska Wola 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Zgierz 2,48 1,89 0,99 4,32 0,97 Bezpłatnie wyceń odpad
Łódź 2,56 1,96 1,02 4,47 1,01 Bezpłatnie wyceń odpad
małopolskie 2,52 – 2,61 1,05 – 2,00 0,67 – 1,05 3,61 – 4,56 0,93 – 1,03 Bezpłatnie wyceń odpad
Bochnia 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Brzesko 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Chrzanów 2,45 1,87 0,98 4,27 0,96 Bezpłatnie wyceń odpad
Dąbrowa Tarnowska 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Gorlice 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Kraków 2,61 2,00 1,05 4,56 1,03 Bezpłatnie wyceń odpad
Limanowa 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Miechów 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Myślenice 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Nowy Sącz 2,56 1,96 1,02 4,47 1,01 Bezpłatnie wyceń odpad
Nowy Targ 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Olkusz 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Oświęcim 2,56 1,96 1,02 4,47 1,01 Bezpłatnie wyceń odpad
Proszowice 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Sucha Beskidzka 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Tarnów 2,51 1,92 1,00 4,38 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Wadowice 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Wieliczka 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Zakopane 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
mazowieckie 2,49 – 2,59 1,03 – 1,97 0,66 – 1,03 3,57 – 4,51 0,92 – 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
Białobrzegi 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Ciechanów 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Garwolin 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Gostynin 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Grodzisk Mazowiecki 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Grójec 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Kozienice 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Legionowo 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Lipsko 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Łosice 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Maków Mazowiecki 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Mińsk Mazowiecki 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Mława 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Nowy Dwór Mazowiecki 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Ostrołęka 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Ostrów Mazowiecka 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Otwock 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Ożarów Mazowiecki 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Piaseczno 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Płock 2,56 1,95 1,02 4,47 1,01 Bezpłatnie wyceń odpad
Płońsk 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Pruszków 2,75 2,10 1,10 4,80 1,08 Bezpłatnie wyceń odpad
Przasnysz 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Przysucha 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Pułtusk 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Radom 2,56 1,95 1,02 4,47 1,01 Bezpłatnie wyceń odpad
Siedlce 2,56 1,95 1,02 4,47 1,01 Bezpłatnie wyceń odpad
Sierpc 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Sochaczew 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Sokołów Podlaski 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Szydłowiec 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Warszawa 2,59 1,97 1,03 4,51 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
Węgrów 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Wołomin 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Wyszków 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Żuromin 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Zwoleń 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Żyrardów 2,48 1,89 0,99 4,32 0,97 Bezpłatnie wyceń odpad
opolskie 2,49 – 2,59 1,03 – 1,97 0,66 – 1,03 3,57 – 4,51 0,92 – 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
Brzeg 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Głubczyce 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Kędzierzyn Koźle 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Kluczbork 2,45 1,87 0,98 4,27 0,96 Bezpłatnie wyceń odpad
Krapkowice 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Namysłów 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Nysa 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Olesno 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Opole 2,56 1,95 1,02 4,47 1,01 Bezpłatnie wyceń odpad
Prudnik 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Strzelce Opolskie 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
podkarpackie 2,52 – 2,61 1,05 – 2,00 0,67 – 1,05 3,61 – 4,56 0,93 – 1,03 Bezpłatnie wyceń odpad
Brzozów 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Dębica 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Jarosław 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Jasło 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Kolbuszowa 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Krosno 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Łańcut 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Lesko 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Leżajsk 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Lubaczów 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Mielec 2,56 1,96 1,02 4,47 1,01 Bezpłatnie wyceń odpad
Nisko 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Przemyśl 2,56 1,96 1,02 4,47 1,01 Bezpłatnie wyceń odpad
Przeworsk 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Ropczyce 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Rzeszów 2,59 1,98 1,03 4,51 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
Sanok 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Stalowa Wola 2,53 1,94 1,01 4,42 1,00 Bezpłatnie wyceń odpad
Strzyżów 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Tarnobrzeg 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Ustrzyki Dolne 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
podlaskie 2,54 – 2,64 1,06 – 2,02 0,67 – 1,06 3,65 – 4,61 0,94 – 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Augustów 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Białystok 2,61 2,00 1,05 4,56 1,03 Bezpłatnie wyceń odpad
Bielsk Podlaski 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Grajewo 2,48 1,89 0,99 4,32 0,97 Bezpłatnie wyceń odpad
Hajnówka 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Kolno 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Łomża 2,56 1,96 1,02 4,47 1,01 Bezpłatnie wyceń odpad
Mońki 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Sejny 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Siemiatycze 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Sokółka 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Suwałki 2,56 1,96 1,02 4,47 1,01 Bezpłatnie wyceń odpad
Wysokie Mazowieckie 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Zambrów 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
pomorskie 2,57 – 2,67 1,07 – 2,04 0,68 – 1,07 3,69 – 4,66 0,95 – 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Bytów 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Chojnice 2,45 1,87 0,98 4,27 0,96 Bezpłatnie wyceń odpad
Człuchów 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Gdańsk 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Gdynia 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Kartuzy 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Kościerzyna 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Kwidzyn 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Lębork 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Malbork 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Nowy Dwór Gdański 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Pruszcz Gdański 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Puck 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Reda 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Rumia 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Sopot 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Starogard Gdański 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Sztum 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Słupsk 2,59 1,98 1,03 4,52 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
Tczew 2,59 1,98 1,03 4,52 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
Wejherowo 2,59 1,98 1,03 4,52 1,02 Bezpłatnie wyceń odpad
śląskie 2,60 – 2,70 1,08 – 2,06 0,69 – 1,08 3,72 – 4,70 0,96 – 1,06 Bezpłatnie wyceń odpad
Będzin 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Bielsko Biała 2,61 2,00 1,05 4,56 1,03 Bezpłatnie wyceń odpad
Bieruń 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Bytom 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Chorzów 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Cieszyn 2,61 2,00 1,05 4,56 1,03 Bezpłatnie wyceń odpad
Częstochowa 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Dąbrowa Górnicza 2,48 1,89 0,99 4,32 0,97 Bezpłatnie wyceń odpad
Gliwice 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Jastrzębie Zdrój 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Jaworzno 2,45 1,87 0,98 4,27 0,96 Bezpłatnie wyceń odpad
Katowice 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Kłobuck 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Lubliniec 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Mikołów 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Mysłowice 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Myszków 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Piekary Śląskie 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Pszczyna 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Racibórz 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Ruda Śląska 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Rybnik 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Siemianowice Śląskie 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Sosnowiec 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Świętochłowice 2,45 1,87 0,98 4,27 0,96 Bezpłatnie wyceń odpad
Tarnowskie Góry 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Tychy 2,61 2,00 1,05 4,56 1,03 Bezpłatnie wyceń odpad
Wodzisław Śląski 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Zabrze 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Zawiercie 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Żory 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Żywiec 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
świętokrzyskie 2,62 – 2,72 1,09 – 2,08 0,69 – 1,09 3,76 – 4,75 0,97 – 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Busko Zdrój 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Jędrzejów 2,48 1,89 0,99 4,32 0,97 Bezpłatnie wyceń odpad
Kazimierza Wielka 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Kielce 2,70 2,06 1,08 4,70 1,06 Bezpłatnie wyceń odpad
Końskie 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Opatów 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Ostrowiec Świętokrzyski 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Pińczów 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Sandomierz 2,37 1,81 0,95 4,13 0,93 Bezpłatnie wyceń odpad
Skarżysko Kamienna 2,45 1,87 0,98 4,27 0,96 Bezpłatnie wyceń odpad
Starachowice 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Staszów 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Włoszczowa 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
warmińsko – mazurskie 2,65 – 2,75 1,10 – 2,10 0,70 – 1,10 3,80 – 4,80 0,98 – 1,08 Bezpłatnie wyceń odpad
Bartoszyce 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Braniewo 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Działdowo 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Elbląg 2,66 2,03 1,07 4,65 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Ełk 2,66 2,03 1,07 4,65 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Giżycko 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Gołdap 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Iława 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Kętrzyn 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Lidzbark Warmiński 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Mrągowo 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Nidzica 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Nowe Miasto Lubawskie 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Olecko 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Olsztyn 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Ostróda 2,66 2,03 1,07 4,65 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Pisz 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Szczytno 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Węgorzewo 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
wielkopolskie 2,65 – 2,75 1,10 – 2,10 0,70 – 1,10 3,80 – 4,80 0,98 – 1,08 Bezpłatnie wyceń odpad
Chodzież 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Czarnków 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Gniezno 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Gostyń 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Grodzisk Wielkopolski 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Jarocin 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Kalisz 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Kępno 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Koło 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Konin 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Kościan 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Krotoszyn 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Leszno 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Luboń 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Międzychód 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Nowy Tomyśl 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Oborniki 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Ostrów Wielkopolski 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Ostrzeszów 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Piła 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Pleszew 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Poznań 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Rawicz 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Słupca 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Śrem 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Środa Wielkopolska 2,72 2,08 1,09 4,75 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Swarzędz 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Szamotuły 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Turek 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Wągrowiec 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Wolsztyn 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Września 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Złotów 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
zachodniopomorskie 2,62 – 2,72 1,09 – 2,08 0,69 – 1,09 3,76 – 4,75 0,97 – 1,07 Bezpłatnie wyceń odpad
Białogard 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Choszczno 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Drawsko Pomorskie 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Goleniów 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Gryfice 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Gryfino 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Kamień Pomorski 2,53 1,93 1,01 4,42 0,99 Bezpłatnie wyceń odpad
Kołobrzeg 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Koszalin 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Łobez 2,31 1,76 0,92 4,03 0,91 Bezpłatnie wyceń odpad
Myślibórz 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Police 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Pyrzyce 2,50 1,91 1,00 4,37 0,98 Bezpłatnie wyceń odpad
Sławno 2,67 2,04 1,07 4,66 1,05 Bezpłatnie wyceń odpad
Stargard Szczeciński 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Świdwin 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Świnoujście 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Szczecin 2,70 2,06 1,08 4,70 1,06 Bezpłatnie wyceń odpad
Szczecinek 2,64 2,02 1,06 4,61 1,04 Bezpłatnie wyceń odpad
Wałcz 2,61 2,00 1,05 4,56 1,03 Bezpłatnie wyceń odpad

Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną wycenę od firm z Twojej okolicy – wypełnij ten formularz, Ceny szacunkowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie powinny być podstawą do jakichkolwiek dalszych analiz i obliczeń Zobacz więcej informacji na temat cen: skupu aut, skupu metali kolorowych, złomowania pojazdów w Twojej miejscowości.

Jaka jest stawka złomu samochodu?

Ile dostane za auto na złomie? – To często pojawiające się pytanie. Cena złomowa samochodu zależy od jego typu. Najniższa stawka za kg złomu dotyczy pojazdów osobowych. Cennik skupu często osiąga 0,30 – 0,40 zł za kg masy. W przypadku autokarów i samochodów ciężarowych możemy już liczyć na stawkę 0,40 do 0,60 zł za kg.

Najatrakcyjniejszy okazuje się koszt złomowania samochodu dostawczego. Cennik skupu auta dostawczego może wynosić nawet 0,70 zł za kg masy pojazdu. Dzięki temu kasacja samochodów dostawczych okazuje się najbardziej opłacalna. Cena złomu samochodowego będzie też silnie uzależniona od lokalizacji skupu. Lokalne cenniki zazwyczaj różnią się o kilka procent.

Jeszcze większe różnice odnotujemy pomiędzy poszczególnymi województwami. Dlatego poniżej przybliżymy poglądowy cennik skupu złomu samochodowego w różnych rejonach naszego kraju.

Jak przeprowadzić złomowanie samochodu kompletnego?

Charakterystyka auta – Złomowanie samochodu można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym jest kasacja pojazdów kompletnych. W teorii za auto kompletne uważa się pojazd, którego waga nie jest mniejsza niż 90 % wagi potwierdzonej wpisem w dowodzie rejestracyjnym.

 1. Na złomowanie samochodu kompletnego wpłynie cennik skupu.
 2. Stawka skupu jest mnożona za kg masy pojazdu.
 3. Warto przy tym pamiętać, iż większość skupów odejmuje ok.200 kg wagi auta na części niemetalowe.
 4. Oznacza to, że przykładowe samochody osobowe o masie 2 ton zostaną policzone jako auta o wadze 1,8 tony.

Drugi sposób sprzedaży to kasacja pojazdów rozebranych. Cena złomowa samochodu rozebranego jest pomniejszana o brakującą masę pojazdu. Za kg brakującej wagi przeważnie odejmuje się od kilkudziesięciu groszy do 1 złotówki. Złomowanie samochodu rozebranego może być szczególnie opłacalne w przypadku nowszego auta.

Related Post