Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Dostać Kredyt Na Samochód W Niemczech?

Jak Dostać Kredyt Na Samochód W Niemczech?

0 Comments

Jak Dostać Kredyt Na Samochód W Niemczech
ubezpieczenia i kredyty w Niemczech Szacunkowa liczba 1,5 miliona Polaków na stałe mieszkających w Niemczech napędza tamtejszy rynek kredytowy. Oprócz tradycyjnych kredytów gotówkowych i hipotecznych, z roku na rok wzrasta zainteresowanie różnymi formami finansowania zakupu samochodu.

Otrzymanie kredytu samochodowego w Niemczech będzie możliwe po spełnieniu określonych warunków. Opowiemy zatem, jak ubiegać się o finansowanie pojazdu, jakie warunki są wymagane przez większość banków, a także jakie dokumenty należy skompletować. Jeśli zamierzasz złożyć wniosek o kredyt samochodowy w banku niemieckim, musisz posiadać adres zameldowania na terytorium tego państwa.

Nie ma innej możliwości – jeżeli jako obcokrajowiec nie posiadasz meldunku, bank odmówi Ci udzielenia wsparcia finansowego. W praktyce jest to jednak czysta formalność, gdyż większość Polaków przebywa w Niemczech w celach zarobkowych, mając ustabilizowaną sytuację prawną. Jak Dostać Kredyt Na Samochód W Niemczech : ubezpieczenia i kredyty w Niemczech

Jak dostać kredyt na auto w Niemczech?

Kredyt gotówkowy w Niemczech. Czy dostępna jest pożyczka dla Polaków? – Najpopularniejszym produktem kredytowym w Niemczech jest kredyt gotówkowy, który Niemcy nazywają Privatkredit. Podobnie jak w Polsce jest on udzielany na dowolny cel, a więc można nim sfinansować np.

ma co najmniej 18 lat; jest zameldowany na terenie Niemiec; uzyskuje miesięczne dochody w wysokości minimum 600-650 euro na podstawie umowy o pracę lub 800 euro z tytułu prowadzenia własnej działalności gospodarczej; nie ma negatywnych wpisów w Schufa (jest to niemieckie biuro informacji kredytowej); posiada konto w niemieckim banku.

Powyższe warunki jednoznacznie wskazują, że o kredyt gotówkowy w Niemczech mogą się ubiegać przede wszystkim Polacy mieszkający w tym kraju na stałe, którzy również tam uzyskują dochody i mają odpowiednią zdolność kredytową, Ze względu jednak na niskie oprocentowanie kredyt w Niemczech może wydawać się atrakcyjny także dla osób pracujących tam sezonowo lub z innych względów przebywających jedynie tymczasowo na terenie Niemiec.

Czy trudno dostac kredyt w Niemczech?

Czy obywatel Polski może starać się o kredyt w Niemczech? – Kredyty w Niemczech dla Polaków są jak najbardziej dostępne, ale tylko dla osób, które mieszkają w tym kraju na stałe. Podstawowym warunkiem, jaki musisz spełnić, by ubiegać się o finansowanie w niemieckim banku, jest zatem posiadanie stałego meldunku w Niemczech.

 1. Nie będziesz mieć szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku, jeśli Twoje stałe miejsce zamieszkania znajduje się w Polsce, a w Niemczech jedynie pracujesz sezonowo lub dojeżdżasz tam do pracy.
 2. Poza tym polski obywatel ubiegający się o kredyt w Niemczech powinien spełnić dokładnie te same warunki jak niemieccy klienci np.

w zakresie zdolności kredytowej,

Do jakiej kwoty można wziąć kredyt bez zaświadczeń?

Do jakiej kwoty można wziąć kredyt bez zaświadczeń? – Nie ma jednej stałej kwoty, którą możesz pożyczyć w ramach oferty kredytu gotówkowego bez zaświadczeń. Każdy bank ma swoje wewnętrzne przepisy, którymi się kieruje. Możliwy może być zarówno kredyt gotówkowy wysokości 15 000 zł bez zaświadczeń, jak i rzędu 30 000 zł na takich samych zasadach.

Ile trwa Schufa w Niemczech?

Jak długo negatywny wpis jest widoczny w SCHUFA? – To zależy od rodzaju wpisu i sprawy, której dotyczy. Również od tego, czy zobowiązanie zostało w międzyczasie uregulowane. Można najbardziej ogólnie przyjąć, że negatywne wpisy są automatycznie usuwane po min.3 pełnych latach kalendarzowych.

Jak się kupuje auto w Niemczech?

Samochód z Niemiec można kupić, zarówno korzystając z usług polskiego pośrednika, jak i samodzielnie. Jeśli zdecydujemy się na zakup wymarzonego auta na własną rękę, najprościej poszukać go na niemieckich serwisach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi z polską wersją językową. Należą do nich Mobile.de i Autoscout24.de.

You might be interested:  Samochód Jak Wypełnić Pcc 3 Kupno Samochodu Wzór?

Czy niemiecki bank sprawdza Polski BIK?

Czy Schufa sprawdza w Polsce? Tak, od 2011 roku niemiecka Schufa współpracuje z polskim BIK -iem (Biuro Informacji Kredytowej).

Ile czeka się na kredyt w Niemczech?

Jak długo należy czekać na decyzję w sprawie kredytu w Niemczech? Jeśli wnioskodawca jest pełnoletni i posiada zdolność kredytową, to przyznanie kredytu trwa kilka dni od otrzymania wniosku przez bank. Szczególnie Postbank jest w tej kwestii stosunkowo szybki, więc warto zapoznać się z ofertą tego banku.

Czy Polak może dostac kredyt w Niemczech?

KREDYTY W NIEMCZECH. JAK WZIĄĆ KREDYT W NIEMCZECH?

Jak otrzymać kredyt w Niemczech? – Każdy obywatel Polski spełniający określone kryteria może uzyskać kredyt gotówkowy lub samochodowy w Niemczech. Jakie są wymagania banków niemieckich, aby móc uzyskać korzystny kredyt w Niemczech? Każdy Polak, który chce otrzymać kredyt w Niemczech musi spełniać poniższe warunki:

 • mieć stałe zameldowanie na terenie Niemiec minimum 1 miesiąc
 • posiadać stałą umowę o pracę już po zakończonym okresie próbnym zazwyczaj trwającym 6 miesięcy
 • może prowadzić własną działalność gospodarczą w Niemczech tzw. GEWERBE
 • i co istotne posiadać pozytywną historię kredytową w rejestrze kredytowym SCHUFA ( odpowiednik polskiego BIK-u)

OTRZYMAJ SZYBKO GOTÓWKĘ OD 5 000 do 50 000 Euro, okres kredytowania 8 lat – tylko w GOLDEN EXPERT !!! ( cała procedura online, mailowo) Aby wziąć kredyt gotówkowy w Niemczech potrzebujemy tylko:

 1. ostatnie 3 odcinki wypłaty
 2. 3 ostatnie kontoauszugi
 3. dowód osobisty
 4. niemiecki meldunek

GWARANTUJEMY:

  1. PEWNY najtańszy Kredyt w Niemczech – wybrany spośród wielu banków niemieckich
  2. profesjonalne podejście – obsługa przez doświadczonego doradcę z doświadczeniem
  3. polskojęzyczna obsługa
  4. obsługa online – przez internet, telefon
  5. pomoc w załatwieniu kredytu w Niemczech od A do Z

ZADZWOŃ JUŻ TERAZ: 661 010 614 ( w godzinach 8:00-20:00 ) Zaufało nam już tysiące Polaków mieszkających w Niemczech ! Sprawdź nas! PONAD 20 000 zadowolonych klientów przez ponad 12 lat naszej pracy !!! GWARANTUJEMY RATY Z NISKIM OPROCENTOWANIEM! ( oprocentowanie już od 4,69% tylko u nas! ) decyzja na kredyt w 24h !!! ZADZWOŃ JUŻ TERAZ: 661 010 614 ( w godzinach 8:00-20:00 ) *Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 5,08%, Kredyt 12 000 EUROł na okres 84 m-cy, oprocentowanie 4.69%, prowizja bankowa 5%,brak ubezpieczeń, rata równa 199 EURO, całkowity koszt kredytu 16716 EURO.

Jak ominąć BIK?

Wygeneruj pozytywne wpisy w bazie, jeśli oczyszczenie BIK-u nie wchodzi w grę – Kolejny warty rozważenia sposób na poprawienie swojej historii kredytowej to wygenerowanie nowych, pozytywnych wpisów. Można zrobić to na przykład poprzez zakup tanich przedmiotów, na przykład sprzętu AGD, na tak zwane raty 0%.

 1. To dobre rozwiązanie, jeśli i tak planujemy coś kupić i mamy na to przygotowaną gotówkę, ponieważ w takim przypadku nie będziemy tracić pieniędzy na coś, czego później nie użyjemy.
 2. Tego typu zobowiązania mają RRSO 0%, czyli nie wiążą się z żadnym dodatkowym kosztem, takim jak odsetki czy prowizja (o ile będziemy spłacać je na czas – w przeciwnym wypadku mogą zostać naliczone odsetki karne za opóźnienie).

Jednocześnie informacje na ich temat pojawiają się w BIK. Na taki krok należy się jednak decydować tylko w przypadku, gdy jesteśmy pewni, że będzie nas stać na terminową spłatę takiej pożyczki.

Jaki bank w Niemczech dla Polaków?

Szansa na niemieckie konto w Polsce – Lista niemieckich banków bezpośrednich jest spora: m.in. Deutsche Kredit Bank DKB, comdirekt, Postbank Giro direkt. Ale jak się okazuje, ich oferta jest skierowana tylko do osób, które posiadają czasowe lub stałe miejsce zamieszkania w Niemczech.

Kto cierpliwie szuka natknie się w końcu na Bank N26. Umożliwia on prowadzenie konta w Niemczech w euro, także dla osób zamieszkałych w Polsce, które nie posiadają czasowego czy stałego miejsca zamieszkania w Niemczech. Bank N26 jest jednym z najmłodszych banków bezpośrednich posiadających niemiecką licencję bankową, który działa na rynku niemieckim.

Chociaż powstał dopiero w 2013 roku, w ciągu ostatnich lat udało mu się zdobyć łącznie ponad cztery miliony klientów w 25 krajach oraz w USA. Niemiecka licencja bankowa stawia go na równi z innymi bankami komercyjnymi (oddziałowymi) działającymi w Niemczech, takimi jak Comerzbank, Postbank czy ING-DiBa.

You might be interested:  Na Ile Osób Można Zarejestrować Samochód?

Jak obliczyc zdolność kredytową w Niemczech?

Definicja – Analizę zdolności kredytowej bank dzieli na dwie podstawowe części – ilościową i jakościową. Analiza ilościowa to przede wszystkim analiza sytuacji finansowej potencjalnego kredytobiorcy, a w tym:

 • uzyskiwane dochody
 • miesięczne koszty utrzymania (czynsz, opłaty za media itp.)
 • obecne zadłużenie, np. spłacane obecnie kredyty, wysokość zadłużenia z kart kredytowych, dostępne limity, poręczone kredyty

Mówiąc najogólniej bank porównuje nasze przychody i nasze wydatki w skali miesiąca, aby stwierdzić czy zostają nam jakieś nadwyżki, które mogą posłużyć do spłaty nowego kredytu. Podstawowym żródłem informacji jest Schufa, czyli niemiecki odpowiednik BIK.

Jak sprawdzić czy mam długi w Niemczech?

Czy można się dowiedzieć jakie dane są zbierane na Wasz temat? – Macie prawo do skontrolowania danych, które są zbierane na Wasz temat (zgodnie z §§ 33ff. Bundesdatenschutzgesetz – Ustawa o Ochronie Danych Osobowych), składając wniosek o raport kredytowy odnoszący się do Waszej osoby.

Jak się kupuje auto w Niemczech?

Samochód z Niemiec można kupić, zarówno korzystając z usług polskiego pośrednika, jak i samodzielnie. Jeśli zdecydujemy się na zakup wymarzonego auta na własną rękę, najprościej poszukać go na niemieckich serwisach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi z polską wersją językową. Należą do nich Mobile.de i Autoscout24.de.

Jak wygląda leasing w Niemczech?

Jak to się robi w Niemczech: Prywatny leasing samochodu Właśnie w tych dniach skończył mi się leasing samochodu, więc na czasie będzie napisać coś o leasingu prywatnym. W Polsce z leasingu samochodów korzystają głównie firmy. W Niemczech też, ale istnieje też coś takiego jak leasing prywatny.

Zasady są praktycznie takie same jak leasingu dla firm: leasingobiorca płaci miesięczną ratę, a po okresie leasingu oddaje samochód. Leasing prywatny ma dwa warianty. W jednym płaci się od przejechanego kilometra, w drugim spłaca się różnicę między wartością samochodu nowego, a jego wartością po okresie leasingu.

Wariant pierwszy wygląda na pierwszy rzut oka na korzystny, ale ustawione jest to tak, żeby leasingodawca w żadnym wypadku nie był stratny i nie opłaca się to specjalnie. Wariant z wartością końcową polega na tym, że od ceny wyjściowej samochodu odejmuje się prognozowaną jego wartość po okresie leasingu.

Różnicę tę (plus oczywiście opłaty) spłaca się w comiesięcznych ratach. Na koniec okazuje się, jak się ma aktualna wartość samochodu do prognozowanej, ale nawet jeżeli jego wartość jest mniejsza, to jeżeli bierze się następny w tej samej firmie to można się bez problemu jakoś tak dogadać żeby nie dopłacać w gotówce.

Powstaje pytanie: dlaczego to w ogóle ma się opłacać? Przy firmie sprawa jest jasna – rata leasingowa wchodzi tylko w koszty i nie trzeba kombinować amortyzacją środków trwałych. Dla osoby prywatnej jest to mniej oczywiste. Jeżeli mamy dość środków żeby kupić samochód za gotówkę, to nie ma co się zastanawiać – żadnych rat ani leasingów.

 1. Ale co, gdy bierzemy samochód na kredyt? Jeżeli bierzemy samochód na raty, to żeby nie oddawać zbyt dużo na odsetki bierzemy go zazwyczaj na trzy lata.
 2. I przez te trzy lata musimy spłacić jego całą wartość.
 3. Możemy co prawda część tej sumy odzyskać przy sprzedaży, ale wkładamy w ten biznes miesiąc w miesiąc spore kwoty.

Inaczej przy leasingu. Bierzemy samochód też na trzy lata, ale spłacić musimy tylko różnicę wartości, czyli powiedzmy koło połowy. Automatycznie rata miesięczna spada nam prawie o połowę. Więc albo nam więcej zostaje na inne wydatki, albo możemy sobie pozwolić na lepszy wóz.

 • No dobrze, powie ktoś, ale przy kupnie na raty po trzech latach jeździmy już bez płacenia. Zgoda.
 • Ale wtedy zaczynamy płacić inne koszty – przeglądy rejestracyjne (HU), badanie spalin (AU), przedłużenie gwarancji i to z ograniczeniami (jeżeli w ogóle jest dostępna) albo naprawy pogwarancyjne.
 • W dodatku jeździmy nie najnowszym samochodem (potencjalne awarie) poprzedniej generacji, a ta nowa pali mniej (znowu ponosimy wyższe koszty) i ma lepsze wyposażenie.
You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Pochodzi Z Anglii?

Niektórym ludziom robi różnicę, że przy leasingu nie są formalnymi właścicielami samochodu. No ale bez przesady, przy ratach i tak siedzi na nim bank, karty wozu i tak nie ma się w domu. Przy leasingu i tak mam w dowodzie rejestracyjnym swoje nazwisko i adres.

Inni znowu mają przesąd wyniesiony z wczesnych lat 90-tych, że leasing to taka forma sprzedaży ratalnej. Stąd zastrzeżenia typu “A co jak mi go ukradną albo się rozbije, a ja już tyle zapłaciłem”. Jak płacisz prawdziwy leasing, to jesteś cały czas z opłatami niezbyt daleko od aktualnej wartości samochodu i jego utrata nie robi specjalnego problemu – ubezpieczenie pokrywa straty, a ty bierzesz po prostu następny.

Oczywiście nie przy wszystkich markach i modelach leasing prywatny jest opłacalny. To działa tylko wtedy, gdy – uwaga! – cena trzyletniego samochodu używanego w tym modelu jest wysoka – znaczy gdy samochód przez ten czas mało traci na wartości. Czyli samochody często psujące się i mało prestiżowe odpadają w przedbiegach.

Wszystko to przećwiczyłem na sobie. Mój pierwszy samochód kupiony w Niemczech to był używany Lancer kombi. Owszem, fajny był i niezawodny, ale gdy już się zrobił cokolwiek stary i rozejrzałem się za innymi propozycjami zobaczyłem, że to nie była dobra decyzja. Zrobiłem rozpoznanie na rynku i wyszło mi, że bezkonkurencyjny w leasingu jest samochód klasy średniej japońskiej firmy na T.

Potem trafiłem jeszcze na podobną (tylko znacznie szerszą) analizę zrobioną przez, i im wyszło to samo. Wziąłem więc Avensisa w leasingu prywatnym i okazało się że płacę miesięcznie mniej, samochód mimo że znacznie większy i lepiej wyposażony pali tyle samo i nie muszę jeździć do AU/HU.

 • A i jeszcze ubezpieczenie jego z Vollkasko kosztuje mniej niż Lancera tylko z Teilkasko,
 • Teraz właśnie odebrałem trzeciego już Avensisa i ciągle wychodzi to lepiej niż ten Lancer,
 • Zdaję sobie jednak sprawę, że w Polsce to jeszcze nie działa.
 • Leasing prywatny jest już od kilku lat możliwy, ale chyba jednak nadal nieopłacalny (parę lat temu na pewno tak było).

Dlaczego? Bo w Polsce samochody używane są zbyt tanie. W Polsce ludzie ciągle bardziej wierzą w okazyjną nówkę z Reichu po emerycie co tylko jeździł do kościoła, niż w solidny, serwisowany według książki samochód poleasingowy.

Jak sprawdzić Schufa za darmo?

Dane z Schufa za darmo w Niemczech. Jak to zrobić? – Każda osoba prywatna może raz w roku uzyskać bezpłatnie informacje z Schufa, W tym celu Schufa dostarcza kopię danych osobowych zgodnie z Art.15 Europejskiego Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych.

 1. W takim dokumencie znajdują się wszystkie dane na temat danej osoby, które są przechowywane w Schufa, a dodatkowo znajduje się tam także punktacja kredytowa.
 2. Ażdy, kto chce uzyskać bezpłatnie informacje Schufa, powinien wypełnić wniosek.
 3. Można zrobić to w formie online na stronie meineschufa.de,
 4. W celu uzupełnienia wniosku do formularza należy dołączyć dwustronną kopię dokumentu tożsamości, na którym powinny znaleźć się takie dane jak: imię i nazwisko, pełny adres, datę i miejsce urodzenia.

Z kolei o płatne informacje można poprosić również telefonicznie.

Jak sprzedać auto w kredycie w Niemczech?

Sprzedaż auta w kredycie – podsumowanie – Czy można sprzedać samochód z kredytem? Jak najbardziej masz taką możliwość. Rozważ jednak, która z dostępnych opcji będzie dla Ciebie najkorzystniejsza – czy przejęcie kredytu i samochodu przez inną osobę, czy przedterminowa spłata długu wobec banku i odebranie pełnej własności pojazdu.

Być może powinieneś skorzystać z elastycznego kredytowania zakupu samochodu, kiedy to bank udzieli Ci zobowiązania z opcją cyklicznej wymiany auta, Jeśli chciałbyś płacić niskie raty i korzystać z krótkiego okresu kredytowania, to zarezerwowanie opcji cyklicznej wymiany samochodu będzie strzałem w dziesiątkę.

Korzystasz z auta przez zaledwie 3-4 lata, płacisz niskie miesięczne raty i nie masz konieczności dokonywania przedwczesnej spłaty kredytu czy przekazywania wierzytelności osobom trzecim. Oddajesz samochód do banku i bierzesz inny. Możesz dokonać sprzedaży samochodu bez zgody banku, gdy na zakup pojazdu zaciągnąłeś kredyt gotówkowy.

Related Post