Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Kupić Samochód Używany Na Kredyt?

Jak Kupić Samochód Używany Na Kredyt?

0 Comments

Jak Kupić Samochód Używany Na Kredyt
Kredyt na samochód używany — co to za oferta? – Kredyt na samochód używany to produkt, który stanowi ofertę wielu banków komercyjnych, czy też samochodowych. Kredytodawca, który udziela zobowiązania, finansuje koszt zakupu wybranego pojazdu, niezależnie od tego, czy sprzedającym jest osoba fizyczna, dealer czy komis.

Czy można kupić używany samochód na raty?

Warto wiedzieć: –

 1. Na raty można kupić zarówno samochód nowy, jak i używany.
 2. Oprocentowanie kredytu na raty na samochód będzie zwykle niższe niż standardowego kredytu gotówkowego.
 3. Przy kredycie na raty wymagane jest zwykle wykupienie pełnego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych obejmujących OC i AC.
 4. Nowy samochód na raty można kupić również bez wkładu własnego.
 5. Obok samej wartości samochodu kredytem można również objąć ubezpieczenie komunikacyjne, ubezpieczenie utraty wartości pojazdu (GAP) itp.

Czy warto brac kredyt na auto uzywane?

Czy warto kupować samochód na kredyt? Osoby planujące zakup samochodu, które nie mają wystarczających oszczędności, mogą wybierać między kredytem a leasingiem. Wśród konsumentów popularniejszy jest kredyt gotówkowy, chociaż nie jest to jedyny rodzaj kredytu, jaki można zaciągnąć. Czy dziś opłaca się kupować auto za pieniądze pozyskane z banku? To właśnie większe zakupy konsumpcyjne są głównym powodem, dla którego konsumenci korzystają z kredytów gotówkowych. Ponad 40 proc. ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniu przeprowadzonym przez Związek Banków Polskich, wskazało, że pieniądze z kredytu przeznacza na zakup np.

Samochodu czy sprzętu RTV i AGD. Z kolei 28 proc. respondentów stwierdziło, że za pożyczone środki remontuje mieszkanie. Czy jednak zawsze kredyt na samochód to najlepsze rozwiązanie? W dużej mierze zależy to od tego, jaki samochód zostanie zakupiony ze środków z kredytu – nowy czy używany. Kierowcy, którzy właśnie zdali egzamin na prawo jazdy, z reguły rozglądają się za pojazdem używanym.

Powodem takiej decyzji z reguły jest niepewność własnych umiejętności i obawa o uszkodzenie nowego samochodu. W przypadku doświadczonych kierowców nie jest jednak wiele lepiej. Pod koniec 2019 r. w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców było zarejestrowanych 31,5 mln aut, a średnia ich wieku wynosiła ponad 20 lat. Czy rzeczywiście kredyt bardziej opłaca się wziąć na zakup samochodu używanego niż nowego? Aby udzielić odpowiedzi na to pytanie, trzeba uwzględnić kilka czynników – kwestię bezpieczeństwa, cenę pojazdu i koszty jego utrzymania. Wiele używanych pojazdów oferowanych przez komisy samochodowe czy osoby prywatne to pojazdy sprowadzane z zagranicy.

 • Mimo że w Polsce działa portal HistoriaPojazdu.gov.pl (za pomocą którego można sprawdzić historię wybranego auta), to część informacji, np.
 • O stanie licznika, jest gromadzona od niedawna.
 • W efekcie osoba zainteresowana zakupem pojazdu nie zawsze ma możliwość dokładnej weryfikacji stanu technicznego pojazdu.

W przypadku nowych samochodów ten problem nie istnieje. Auto jest fabrycznie nowe i na gwarancji. W razie usterki zajmą się nią specjaliści. To z kolei oznacza, że zakup pojazdu od dealera jest pewniejszy, daje też poczucie bezpieczeństwa. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że kilka dni po zakupie pojazdu będzie on wymagał generalnego i kosztownego remontu. Osoby kupujące pojazd często biorą pod uwagę również tzw. wartość rezydualną, czyli to, za ile będzie można odsprzedać samochód po kilku latach jego użytkowania. Auta prosto z fabryki szybko tracą na wartości – to sprawa oczywista. Nie każdy pojazd jednak traci wartość w tym samym tempie.

Przykładowo Mazda 2 po trzech od opuszczenia salonu straci ok.35 proc. wartości, podczas gdy mniej popularny pojazd z tego samego segmentu – Kia Rio – już ok.43 proc. Kupując pojazd, wielu kierowców koncentruje się na cenie, niesłusznie pomijając kwestię kosztów jego eksploatacji. Jak pod tym względem wypada pojazd używany, a jak samochód z salonu? W przypadku pojazdu używanego właściciel – poza środkami na paliwo – musi liczyć się także z wydatkami w postaci przeglądów, ubezpieczenia i ewentualnych napraw.

Mniej na utrzymanie pojazdu wydają właściciele nowych aut. Na pierwszy przegląd muszą zgłosić się dopiero po 3 latach, licząc od daty rejestracji samochodu. Mało prawdopodobne jest też, że nowy pojazd będzie wymagał napraw, a jeżeli nawet, to właściciel skorzystać będzie mógł z przysługującej mu gwarancji.

 • Z kolei ubezpieczenie można zakupić w promocyjnej cenie – z reguły dealerzy samochodowi proponują korzystne cenowo pakiety ubezpieczeń.
 • Jesteś zdecydowany na zaciągnięcie kredytu na zakup upatrzonego modelu pojazdu? Przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy, powinieneś dokładnie porównać oferty.
 • Wskazane jest to szczególnie wówczas, gdy zamierzasz zaciągnąć kredyt na nowy pojazd.

Niższe oprocentowanie czy prowizja będzie oznaczać nawet dziesiątki tysięcy złotych oszczędności. Porównanie kredytów gotówkowych na szczęście nie jest już problemem. Pod adresem znajdziesz prostą w obsłudze porównywarkę kredytów konsumenckich. Oferty możesz porównać pod względem: maksymalnego okresu spłaty, kwoty (jaką bank jest skłonny pożyczyć), oprocentowania i RRSO.

Jak kupić auto jak nie mam pieniędzy?

Leasing samochodu – Z leasingu konsumenckiego może skorzystać każdy. Pozwala sfinansować zakup zarówno nowego pojazdu, jak i używanego samochodu. To rozwiązanie łączy w sobie elementy kredytu (spłacanie zobowiązania w miesięcznych ratach), z elementami najmu (leasingobiorca nie jest właścicielem samochodu).

Co więcej, leasingodawca może zaproponować równie dobre warunki, co przy kredycie samochodowym czy gotówkowym, a nierzadko nawet lepsze. Z zasady koszty leasingu zwykle są znacząco niższe niż koszty kredytu, a to za sprawą faktu, że firma leasingowa jest formalnym właścicielem auta. Dopiero po spłacie wszystkie raty oraz wykupieniu na własność (nie ma jednak takiego obowiązku!), samochód staje się własnością klienta.

Jako leasingobiorca ma on prawo pierwszeństwa wykupu. Do tego czasu leasingodawca widnieje w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel pojazdu. Korzystający z leasingu płaci ratę leasingową, ale musi uiścić także dodatkowe opłaty. To po pierwsze opłata wstępna Kolejna to ubezpieczenie przedmiotu leasingu – ale prawo nie mówi z góry, która ze stron transakcji ponosi ten koszt, dlatego ta kwestia powinna zostać zawarta w umowie.

 • W praktyce jednak ubezpieczenie leży po stronie leasingobiorcy i może on skorzystać z ubezpieczenia oferowanego przez leasingodawcę lub samodzielnie wybrać polisę.
 • I wreszcie depozyt gwarancyjny – zabezpieczenie dla firmy leasingowej, gdyby leasingobiorca korzystał z samochodu w sposób niezgodny z zawartą umową.
You might be interested:  Samochód W Leasingu Kto Może Prowadzić?

Ten koszt nie zawsze występuje, decyduje o nim podmiot finansujący. Jest to opłata zwrotna, ale w praktyce nie trafia do kieszeni leasingobiorcy, ponieważ jest przeznaczana na pokrycie ostatniej raty leasingowej. Warto sprawdzić: Banki uruchomią dopłaty do leasingu elektrycznych samochodów Przy leasingu konieczne jest wykupienie AC i NNW, nie tylko OC.

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt na samochód?

2 418 zł dochodu miesięcznego netto potrzebuje polska czteroosobowa rodzina, aby bank udzielił jej kredytu na zakup nowego samochód za 60 tys. zł. Auto z salonu, choć niższej klasy, można kupić dysponując miesięcznym wynagrodzeniem wynoszącym tylko 1 728 zł – oceniają eksperci. W ustaleniu zdolności kredytowej, poza liczbą członków rodziny i dochodami Jak Kupić Samochód Używany Na Kredyt Fot: Wojciech Gadomski gospodarstwa domowego, wzięto również pod uwagę okres spłaty kredytu – 60 miesięcy – oraz wysokość raty. W obliczeniach oparto się ofertę Multibanku. Przyjęto również, że rodzina nie ma żadnych innych zobowiązań, całość zakupu finansuje kredytem, a dochód czerpie z tytułu umowy o pracę – Obliczając zdolność kredytową bank zwraca uwagę na wysokość dochodów, bieżące zobowiązania i wysokość raty kredytu.

 1. Bierze również pod uwagę koszt utrzymania osoby w rodzinie.
 2. Im więcej osób tym bank przyjmuje wyższe, stałe koszty utrzymania.
 3. Przy czteroosobowej rodzinie bank zwykle zakłada koszt utrzymania na wysokości ok.1200 zł – mówi Kamil Makula, twórca portalu superauto24.com.
 4. Przeciętnie kupimy lepszy samochód W przypadku samochodu najniższej klasy, za 26 000 zł (np.

Fiat Panda kupowany z rabatem wyprzedażowym) i oprocentowaniu rzeczywistym 8,38 proc., wysokość raty wyniosłaby 528 zł. Bank wymagałby wtedy 1 728 zł dochodu. Jeśli wydłużymy czas spłaty kredytu do 10 lat (maksymalny okres kredytowania na rynku), wysokość raty spadnie do ok.370 zł.

 1. Wtedy jednak trzeba się liczyć z wyższym oprocentowaniem i tym, że nie wszystkie banki oferują tak długi okres spłaty.
 2. Rata analogicznego kredytu na auto za 60 000 zł, czyli tyle ile przeciętnie wydajemy na nowe samochody (np.
 3. Alfa Romeo Mito 1.4, Fiat Bravo Multijet 1.6, Mitsubishi Lancer), to kwota 1 208 zł (dla okresu 10 lat, rata wyniosłaby 850 zł).

Wymagany dochód kształtowałby się wtedy na poziomie 2 418 zł (dla okresu 10 lat – 2 050 zł netto) – Wyliczenia ta są jednak teoretyczne, gdyż dotyczą rodziny, która nie posiada żadnych dodatkowych zobowiązań, kart kredytowych, czy debetu na rachunkach, obniżających zdolność kredytową.

 • W dzisiejszych czasach taka sytuacja praktycznie się nie zdarza – tłumaczy Kamil Makula.
 • Osoba zarabiająca średnią krajową – 4 015 zł brutto (wg danych GUS za styczeń 2012), czyli ok.2 900 zł netto i żyjąca samotnie może sobie pozwolić na zakup samochodu nawet za cenę ok.70 000 zł (przy 5-letnim okresie spłaty).

Może zatem myśleć o autach typu Dacia Duster, Kia Sportage, czy też Ford Focus objęty wyprzedażą rocznika 2011. W styczniu zeszłego roku za przeciętne wynagrodzenie, wynoszące 3 391 zł brutto (ok.2 428 zł netto) kredytobiorca otrzymałby kredyt o 10 000 zł niższy.

Luksus na kredyt Jeśli rodzina chciałaby w swoim garażu trzymać samochód najwyżej klasy za 200 000 zł (np. Audi Q5, Infiniti G, Lexus IS Prestige) musiałaby liczyć się z comiesięcznym wydatkiem wynoszącym 4 060 zł (dla 10 lat – 2800 zł) i dysponować wynagrodzeniem netto na poziomie min.6 246 zł (dla 10 lat – 5600 zł).

W dwóch ostatnich przypadkach zdolność kredytowa nie była liczona w tradycyjny sposób, gdyż należało wziąć pod uwagę postanowienia Rekomendacji T. Zgodnie z nimi wysokość miesięcznych rat nie może przekraczać 50 proc. dochodów netto kredytobiorcy, a osoby o zarobkach powyżej średniej krajowej, mogą się zadłużyć na kwotę sięgającą maksymalnie 65 proc.

 1. Dochodów. Rekomendacja ta została wprowadzona w lutym 2010 roku przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 2. Ma ona zapobiec nadmiernemu zadłużaniu się Polaków – Po wprowadzeniu Rekomendacji T, jest trochę trudniej o kredyt samochodowy, ale nadal banki stosunkowo chętnie go udzielają.
 3. Są one dobrze zabezpieczone, zwykle przewłaszczeniem częściowym samochodu oraz cesją z praw polisy AC – wyjaśnia ekspert superauto24.com.

Historia kredytowa nie lubi się powtarzać Ocenę kredytową w dużym stopniu może obniżyć nasza zła historia kredytowa. Wtedy bank będzie wymagał większej wpłaty własnej, dodatkowego zabezpieczenia spłaty, a w niektórych przypadkach może zupełnie odmówić przydzielenia kredytu.

Obecnie wszystkie banki przekazują do Biura Informacji Kredytowej dane dotyczące historii kredytowej swoich klientów. Każdy może mieć zatem wgląd w to, czy dana osoba, czy podmiot rzetelnie spłacała poprzednie i aktualne zobowiązania. Nikt nie jest w stanie ich ukryć – tłumaczy Kamil Makula. Aby podwyższyć swoją zdolność kredytową należy całkowicie spłacić przed terminem wcześniej zaciągnięte inne kredyty.

Najlepiej te, gdzie rata jest najwyższa. Pomoże również zamknięcie kart kredytowych oraz debetu na rachunku bankowym. Dodatkowo warto znaleźć współkredytobiorcę. Dla banku jest to pewniejsza sytuacja, gdyż maleje wtedy ryzyko niespłacenia rat kredytowych w terminie.

Co lepsze kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Kredyt samochodowy czy gotówkowy – na co się zdecydować? – Alternatywną możliwością sfinansowania kosztów zakupu pojazdu mechanicznego względem kredytu samochodowego może być kredyt gotówkowy. Właściwie w ofercie każdego banku w Polsce znajdzie się kredyt gotówkowy, czyli podstawowy produkt kredytowy, który zwykle do zaciągnięcia nie wymaga od kredytobiorcy ustanowienia zabezpieczeń spłaty.

 • Jego cechą charakterystyczną jest to, że nie trzeba w jego przypadku ujawniać przed bankiem celu kredytowania.
 • Redyty samochodowe niestety tego wymagają.
 • Dlatego, jeśli najpierw chcemy zapewnić sobie sfinansowanie inwestycji we własny pojazd, a dopiero później go szukać, powinniśmy wybrać kredyt gotówkowy.

Wiele osób chcących kupić pojazd zadaje sobie pytanie co wybrać: kredyt samochodowy czy gotówkowy? Zarówno jeden, jak i drugi można przeznaczyć na kupno nowego lub używanego samochodu. Odpowiedź w tym przypadku jest jednak jednoznaczna. Pod względem finansowym bardziej opłaca się tani kredyt samochodowy, który wiąże się z poniesieniem przez klienta niższych kosztów niż przy kredycie gotówkowym.

Wynika to z tego, że banki, udzielając kredytu samochodowego, mają szereg różnych zabezpieczeń na wypadek braku spłaty. Najczęściej są to zastaw rejestrowy, przywłaszczenie na zabezpieczenie i cesja z polisy AC, Kredyt gotówkowy jest wyżej oprocentowany, ponieważ nie ma on tylu zabezpieczeń co kredyt samochodowy, dlatego też musi być zwyczajnie droższy.

Nie zawsze też kredyt samochodowy zaciągnąć można na pojazd używany w wieku powyżej 10 czy 15 lat, a przy kredytach gotówkowych nie ma problemu, aby kupić wieloletnie auto. Przy zakupie używanego auta na kredyt samochodowy można spodziewać się wyższego oprocentowania zobowiązania niż przy kredytowaniu nowego samochodu.

You might be interested:  Na Co Zwrócić Uwagę Wynajmując Samochód?

Osoby prowadzące własny biznes mogą mieć dylemat, czy wziąć kredyt samochodowy na firmę, czy może zdecydować się na leasing. Kredyt wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Potrzeba czasu i złożenia wielu dokumentów, aby klient otrzymał decyzję kredytową i wypłatę środków finansowych. A jakie dokumenty są niezbędne do otrzymania kredytu samochodowego dla firmy? W tym przypadku konieczne jest przedstawienie wypisu z CEiDG lub KRS, zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami z US oraz dołączenie sprawozdań finansowych.

Plusem takiego rozwiązania jest jednak możliwość zaliczenia np. odsetek i opłat manipulacyjnych do kosztów działalności firmy. Leasing natomiast jest to forma dzierżawy, czyli właściwie wypożyczenia pojazdu, Wiąże się on z prawem, ale nie obowiązkiem, do wykupu samochodu po zakończeniu umowy leasingowej.

leasing finansowy (podobny do kredytu samochodowego), leasing operacyjny (traktowany jako usługa).

Główna różnica między kredytem samochodowym a leasingiem polega na tym, że w przypadku tego drugiego rozwiązania wymagany jest wkład własny, który może wynieść od 1 proc. wartości samochodu. Porównanie kredytów gotówkowych i samochodowych pokazuje, że mają swoje zalety i wady. Wśród korzyści związanych z korzystaniem z kredytu samochodowego wymienia się:

stosunkowo niskie oprocentowanie (w porównaniu do kredytów gotówkowych), duży wybór ofert różnych banków i instytucji finansowych, korzystne warunki kredytów oferowanych przez banki konkretnych marek samochodowych, długi okres kredytowania.

Minusem zaś jest trudność w otrzymaniu takiego kredytu i konieczność dopełnienia wielu formalności, łącznie z ustanowieniem zabezpieczenia spłaty. Kredytodawca staje się przy tym współwłaścicielem auta i pozostaje nim do czasu zakończenia umowy kredytowej.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt na samochód?

Sylwetki liderów – Pierwsze miejsce w lutowym rankingu kredytów samochodowych należy do oferty BNP Paribas. Prowizja wynosi tu 4%, oprocentowanie 12,29%, a łączne RRSO 10,19%. Zestawiając ze sobą wymienione opłaty z parametrami naszego modelowego kredytu (kwota 30 tys. zł, okres spłaty 48 miesięcy) wychodzi, że miesięczna rata kredytowa to 826,07 zł. Oferta dla kwoty pożyczki: } zł, okres: } miesiące Oferta aktualna na dzień: } 0″> Oferta nieaktualna Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie: Kalkulator kredytu samochodowego Drugie miejsce w lutowym rankingu najlepszych kredytów, które można przeznaczyć na zakup używanego auta, zajmuje Kredyt Samochodowy Santander Consumer Bank, Potencjalny kredytobiorca musi liczyć się z koniecznością opłacania miesięcznej raty w kwocie 756,02 zł – to pochodna oprocentowania nominalnego w wysokości 6,99% oraz 7% prowizji pobieranej za udzielenie tego zobowiązania. mBank, podobnie, jak wspomniany powyżej Inbank, nie wymaga żadnego ubezpieczania kredytu. Oferta dla kwoty pożyczki: } zł, okres: } miesiące Oferta aktualna na dzień: } 0″> Oferta nieaktualna Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie: Kalkulator kredytu samochodowego Na trzecim miejscu w zestawieniu najlepszych kredytów samochodowych uplasował się Kredyt Samochodowy na auta używane oferowany przez estoński Inbank. Miesięczne obciążenie związane ze spłatą tego zobowiązania wynosi 768,45 zł i wynika z oprocentowania nominalnego w wysokości 6,99% oraz prowizji w tej samej wysokości. Warto dodać, że Inbank udziela finansowania bez konieczności zakupu dodatkowego ubezpieczenia kredytu, Oferta dla kwoty pożyczki: } zł, okres: } miesiące Oferta aktualna na dzień: } 0″> Oferta nieaktualna Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie: Kalkulator kredytu samochodowego

Jak kupić samochód bez zdolności kredytowej?

Jak kupić samochód bez weryfikowania danych w BIK, KRD i BIG? Sposobów na zdobycie samochodu jest przynajmniej kilka w przypadku kiedy nasza historia kredytowa jest zła i posiadamy bieżące zaległości wobec banków. Możemy sfinansować samochód bez BIK decydując się na kredyt samochodowy poprzez firmę pośredniczącą, leasing samochodowy oraz na wynajem długoterminowy pojazdu.

 1. W przypadku kredytu wszystko odbywa się poprzez firmę pośredniczącą z uwagi na nasz brak zdolności kredytowej i odmowy banków.
 2. Podobnie sprawa ma się w przypadku leasingu.
 3. Autobezbik wszelkie zobowiązania finansowe bierze na siebie, nabywa samochód i następnie na zasadzie leasingu go udostępnia.
 4. Dzięki temu uzyskujemy również dodatkowy koszt firmowy, który może posłużyć do pomniejszenia należnych podatków i poprawienia naszej kondycji finansowej.

: Jak kupić samochód bez weryfikowania danych w BIK, KRD i BIG?

Czy warto kupić samochód na kredyt?

Czy warto brać kredyt na samochód? Mamy nadzieję, że już wiesz! – Na pytanie, czy warto wciąć kredyt na samochód, trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Jego opłacalność zależy bowiem od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy oraz warunków finansowania. Z pewnością kredyt samochodowy warto rozważyć, jeśli planujemy kupno nowego auta, ponieważ w takim przypadku możemy liczyć na najniższe oprocentowanie i wiele różnych możliwości spłaty zobowiązania.

Z kolei używane auto na raty można sfinansować także zwykłym kredytem gotówkowym lub pożyczką na dowolny cel, ponieważ koszt ich zaciągnięcia będzie zbliżony do kosztów celowego kredytu samochodowego. Zazwyczaj kredyt na auto nowe można wziąć bezpośrednio w salonie, jednak w tym przypadku jesteśmy skazani na ofertę jednego banku (często powiązanego z daną marką).

Niekoniecznie musi być ona korzystna, dlatego wcześniej warto sprawdzić, jakie kredyty samochodowe oferują banki komercyjne, które często proponują atrakcyjniejsze oprocentowanie. Na koniec polecamy jeszcze: Odsetki za opóźnienie – czym są i ile wynoszą ustawowe odsetki za opóźnienie w spłacie kredytu

Ile wynosi rata kredytu na samochód?

Oprocentowanie i opłaty

Wiek pojazdu Oprocentowanie nominalne w skali roku Oprocentowanie nominalne w skali roku przy skorzystaniu z ubezpieczenia na życie i od innych zdarzeń do kredytu samochodowego
nowy 9,99% 8,99%
używany 1-3 lata 9,99% 8,99%
używany 4-5 lat 10,79% 9,79%
używany 6-7 lat 11,09% 10,09%

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu na samochód?

Jak dostać kredyt na samochód? – Złóż wniosek o kredyt. W wielu przypadkach możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, przez internet. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą też złożyć wniosek podczas rozmowy z konsultantem lub pójść do placówki i osobiście złożyć dyspozycję.

Potrzebne będą dokumenty identyfikujące kredytobiorcę oraz dokumenty samochodu. Jest to ubezpieczenie samochodu, na który chcemy wziąć kredyt (OC i AC). Banki wymagają także przeważnie cesji praw z polisy ubezpieczenia w celu dodatkowego zabezpieczenia kredytu. Potrzebne też będzie zaświadczenie o zarobkach.

Gdy wniosek o kredyt samochodowy zostanie rozpatrzony, bank poinformuje Cię o decyzji kredytowej. Jeśli będzie ona pozytywna, pozostanie Ci tylko podpisać umowę o kredyt. Przed złożeniem podpisu, przeczytaj ją dokładnie. Sprawdź, czy dane są poprawne, a warunki są zgodne z tymi, które zostały wcześniej ustalone.

Jak wygląda kredyt na samochód?

Jednak jest plus tego rodzaju kredytu – przez okres kredytowania – zazwyczaj wynosi od 2 do 5 lat – kredytobiorca płaci niskie raty! W ramach ostatniej raty klient może odsprzedać samochód bankowi i zdecydować się na zakup nowego. Po upływie kilku lat wartość samochodu spadnie, tak, że starczy na pokrycie raty wykupu.

You might be interested:  Jaki Kurs Do Akcyzy Za Samochód?

Czy warto teraz kupić używane auto?

Wszystko co musicie wiedzieć o numerze VIN pojazdu – Dzięki numerowi VIN możecie dowiedzieć się wiele na temat samochodu i poznać, jak wygląda historia pojazdu, Otóż producenci ów numer VIN umieszczają w takim miejscu, aby był widoczny i nie uległ zniszczeniu.

 • Zatem można go znaleźć na karoserii, kielichu przedniego zawieszenia czy przegrodzie czołowej, ale numer VIN może być też wydrukowany na oddzielnych elementach takich jak choćby nalepki samochodowe.
 • Oczywiście znajduje się on również w dowodzie rejestracyjnym.
 • VIN to ciąg liter i cyfr, dzięki którym można poznać najważniejsze informacje na temat auta.

Można podzielić go na trzy części. W pierwszej znajdują się znaki, które informują, w jakim kraju został wyprodukowany pojazd i jaka jest jego marka. Kolejny ciąg znaków opisuje dany model pojazdu i informacje o silniku, a następny datę i miejsce produkcji oraz numer seryjny auta.

Aby sprawdzić historię pojazdu, każda osoba potrzebuje numer rejestracyjny, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Dzięki poznanym informacjom można łatwiej podjąć decyzję, czy warto zakupić dany pojazd. Dowiecie się więc informacji na temat awarii, wykonanych napraw, czy też dokładnie sprawdzicie przebieg.

W ten prosty sposób Wasza decyzja o zakupie używanego samochodu nie jest obarczona dużym ryzykiem. Dodatkowo za wykupienie historii pojazdu nie trzeba wcale dużo zapłacić, gdyż koszt wynosi nie więcej niż 70 zł. Niestety należy zdawać sobie sprawę, że choć ceny samochodów używanych z roku na rok rosną, to znalezienie pojazdu nie jest takie łatwe, a wynika to z faktu, że dobre samochody używane szybko są kupowane.

 1. I dotyczy to choćby wspomnianej przez nas Hondy.
 2. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że znajdując ciekawą ofertę, trzeba niemal od razu na nią odpowiedzieć, gdyż szybko stanie się nieaktualna.
 3. Można także uznać, że zakup używanego pojazdu jest inwestycją.
 4. Według analityków w przyszłym roku ceny samochodów używanych mogą jeszcze bardziej wzrosnąć, a to oznacza, że sprzedając samochód, można zarobić.

Oczywiście ryzyko zakupu używanego pojazdu zawsze jest większe niż tego z salonu objętego gwarancją. Jednak z drugiej strony w samochodach z salonu zdarzają się awarie, które często są trudne do naprawienia. Ryzyko zakupu używanego pojazdu, jeżeli zna się jego historię można niemal zmniejszyć do zera.

Skąd wziąć pieniądze na pierwszy samochód?

Kredyt – Przede wszystkim trzeba konkretnie wiedzieć jak dużą sumę, będzie się chciało wydać na nowy wóz. Niezależnie od tego, czy będzie to nowy, salonowy samochód, czy też kupiony z drugiej ręki, określony budżet to podstawa. Możliwe są niewielki odchyły, ale w niewielkich granicach.

Jak wygląda kredyt na samochód?

Jednak jest plus tego rodzaju kredytu – przez okres kredytowania – zazwyczaj wynosi od 2 do 5 lat – kredytobiorca płaci niskie raty! W ramach ostatniej raty klient może odsprzedać samochód bankowi i zdecydować się na zakup nowego. Po upływie kilku lat wartość samochodu spadnie, tak, że starczy na pokrycie raty wykupu.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt na samochód?

Sylwetki liderów – Pierwsze miejsce w lutowym rankingu kredytów samochodowych należy do oferty BNP Paribas. Prowizja wynosi tu 4%, oprocentowanie 12,29%, a łączne RRSO 10,19%. Zestawiając ze sobą wymienione opłaty z parametrami naszego modelowego kredytu (kwota 30 tys. zł, okres spłaty 48 miesięcy) wychodzi, że miesięczna rata kredytowa to 826,07 zł. Oferta dla kwoty pożyczki: } zł, okres: } miesiące Oferta aktualna na dzień: } 0″> Oferta nieaktualna Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie: Kalkulator kredytu samochodowego Drugie miejsce w lutowym rankingu najlepszych kredytów, które można przeznaczyć na zakup używanego auta, zajmuje Kredyt Samochodowy Santander Consumer Bank, Potencjalny kredytobiorca musi liczyć się z koniecznością opłacania miesięcznej raty w kwocie 756,02 zł – to pochodna oprocentowania nominalnego w wysokości 6,99% oraz 7% prowizji pobieranej za udzielenie tego zobowiązania. mBank, podobnie, jak wspomniany powyżej Inbank, nie wymaga żadnego ubezpieczania kredytu. Oferta dla kwoty pożyczki: } zł, okres: } miesiące Oferta aktualna na dzień: } 0″> Oferta nieaktualna Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie: Kalkulator kredytu samochodowego Na trzecim miejscu w zestawieniu najlepszych kredytów samochodowych uplasował się Kredyt Samochodowy na auta używane oferowany przez estoński Inbank. Miesięczne obciążenie związane ze spłatą tego zobowiązania wynosi 768,45 zł i wynika z oprocentowania nominalnego w wysokości 6,99% oraz prowizji w tej samej wysokości. Warto dodać, że Inbank udziela finansowania bez konieczności zakupu dodatkowego ubezpieczenia kredytu, Oferta dla kwoty pożyczki: } zł, okres: } miesiące Oferta aktualna na dzień: } 0″> Oferta nieaktualna Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie: Kalkulator kredytu samochodowego

Jak działa kredyt na samochód?

Standardowy kredyt samochodowy – Klasyczny kredyt samochodowy działa na podobnych zasadach jak kredyt gotówkowy, Przez okres od około 6 miesięcy do maksymalnie 8-12 lat, co miesiąc płacisz raty kapitałowo-odsetkowe. Długość okresu spłacania zobowiązania zależy od oferty i rodzaju pojazdu.

Różnica jest taka, że przy kredycie samochodowym banki mogą wymagać wniesienia określonego wkładu własnego, Wkład własny, czyli pieniądze, które musisz posiadać jako udział w inwestycji, zależy od roku produkcji i ceny pojazdu. Jeśli kupujesz nowy lub kilkuletni samochód, bez trudu znajdziesz bank, który udzieli kredytu na jego pełną wartość.

Muszę sprawdzić, skąd mogę wziąć pieniądze na wkład własny Oprocentowanie standardowego kredytu samochodowego zwykle jest zmienne i składa się z:

stałej marży banku; stawki WIBOR ® 3M, aktualizowanej co 3 miesiące.

Klienci mogą sami zdecydować, czy będą płacić raty równe czy raty malejące,

Jak kupic auto z komisu na raty?

Czytaj także w BUSINESS INSIDER – Jeśli salon lub komis już współpracuje z bankiem, nie będzie konieczna wizyta w jego placówce — wszystkie formalności związane z pożyczką zostaną załatwione przy zakupie auta. Jeśli jednak wybrane przez konsumenta miejsce zakupu samochodu nie nawiązało współpracy z żadną instytucją finansową świadczącą usługi kredytowe, nieuniknione staje się pozyskanie finansowania pożyczki na własną rękę.

 • Oznacza to, że z wypisaną przez salon fakturą pro forma należy udać się do placówki wybranego banku, by ten mógł rozważyć finansowanie zakupu auta na raty.
 • Jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna, bank przekaże kredytobiorcy promesę kredytową, dzięki której możliwe stanie się nabycie auta na kredyt.

W obu przypadkach placówka zweryfikuje wcześniej historię kredytową konsumenta.

Related Post