Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Kupić Samochód Używany Na Raty?

Jak Kupić Samochód Używany Na Raty?

0 Comments

Jak Kupić Samochód Używany Na Raty
Kredyt na używany samochód – podstawowe informacje – Jeżeli chcesz uzyskać kredyt na samochód używany, będziesz musiał wykazać się zdolnością kredytową. Bez tego żaden bank nie udzieli ci pożyczki. Banki często nie chcą dawać kredytów na pojazdy, które są starsze niż 7 lat.

Jakie warunki trzeba spełnić aby wziąć auto na raty?

Auto na raty – potrzebne dokumenty – Aby uzyskać nowe auto na raty musisz skompletować niezbędne dokumentu. Zazwyczaj będą one identyczne jak te, które należy złożyć przy ubieganiu się o kredyt bezpośrednio w banku. Co zatem okaże się potrzebne? Będzie to:

 • dowód tożsamości,
 • zaświadczenie o dochodach/wyciąg z konta,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu (nie zawsze będzie niezbędne).

To jedynie dokumenty, których potrzebujesz aby otrzymać finansowanie auta na raty bez banku. Konieczne będzie jeszcze zarejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji i wykupienie ubezpieczenia OC.

Czy można kupic auto na raty od osoby prywatnej?

Samochód na raty – kto może się starać o zakup auta na raty? – Auto na raty może kupić zarówno osoba fizyczna, jak i firma. Jednak przedsiębiorcy, zamiast wziąć samochód na raty na firmę, częściej wybierają leasing, Klienci indywidualni chcąc skorzystać z systemu ratalnego, muszą spełnić podobne warunki jak przy ubieganiu się o kredyt bankowy, czyli mieć:

 • ważny dowód osobisty i stałe miejsce zamieszkania w Polsce,
 • zdolność kredytową,

Należy pamiętać, że auto na raty finansowane jest przez bank, który przed podpisaniem umowy z klientem musi zbadać jego zdolność do spłaty rat w podobny sposób jak przy analizie zwykłego wniosku kredytowego, To oznacza, że przy formalnościach niezbędne będzie dostarczenie dokumentu potwierdzającego dochody np.

Jak sprawdzić czy mam zdolność kredytowa?

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową? – Jak sprawdzić zdolność kredytową w Polsce? Zanim odpowiemy na to pytanie, wspomnijmy, gdzie sprawdzić zdolność kredytową. Możesz to zrobić bezpośrednio w banku, np. w oddziale lub telefonicznie. Jednak zdecydowanie wygodniejszym i szybszym sposobem jest obecnie skorzystanie z internetowego kalkulatora zdolności kredytowej, dostępnego m.in.

wybierz okres spłaty – dla kredytu gotówkowego to maksymalnie 120 miesięcy, a dla kredytu hipotecznego 35 lat,

wybierz oprocentowanie i rodzaj rat, podaj dane o swoich zobowiązaniach: sumę rat innych kredytów, limity na kartach kredytowych oraz pozostałe stałe opłaty (np. wysokość rachunków za prąd, gaz czy czynsz), określ miesięczny dochód gospodarstwa, wskaż liczbę osób w gospodarstwie, kliknij „Oblicz zdolność kredytową” – w pojawiającym się okienku otrzymasz wynik obliczeń, czyli maksymalną kwotę kredytu, jaką możesz uzyskać, wybierając opcję „Znajdź najlepszy kredyt” otrzymasz natomiast listę proponowanych ofert i będziesz mógł od razu przenieść się na stronę instytucji, by poznać szczegóły wybranej z nich.

Czytaj też: Zdolność kredytowa – jak zwiększyć swoją szanse na kredyt?

Czy opłaca się kupować na raty?

2. Korzystniej niż za gotówkę – Skorzystanie z rat z oprocentowaniem wynoszącym 0% to bardziej opłacalne rozwiązanie niż zakup towarów za gotówkę. Niewielka, comiesięczna rata nie będzie miała wpływu na domowy budżet, a dodatkowe, wolne pieniądze warto zostawić na rachunku, jako poduszkę finansową. Zapas można wykorzystać, gdy trzeba opłacić nieplanowaną wizytę u dentysty lub przegląd samochodu.

You might be interested:  Ile Czasu Po Wypiciu Alkoholu Można Prowadzić Samochód?

Czy osoba bezrobotna może kupić samochód?

Pracujący na czarno i nie zarej. jako bezrobotny -kupno auta 06 Sty 2008, 18:35 Czy pracujący na czarno i nie zarejestrowany jako bezrobotny może kupić i zarejestrować samochód wraz ze wszystkimi papierami (w tym opłata do US) na siebie. Jakie są zależności prawne w takim przypadku? – ostatnio znajomy zadał mi to pytanie i nie potrafiłem udzielić odpowiedzi. 06 Sty 2008, 19:39 A dlaczego nie?Nie ma takiego prawa,że komuś nie wolno kupić samochodu.Jak tylko ma za co.Inną sprawą jest też fakt,że temu bezrobotnemu,na samochód może ktoś inny dać pieniądze – np. rodzice i oni moga przecież dawać mu kasę na opłaty i utrzymanie.Poza tym podczas rejestracji i ubezpieczania jak i płaccenia podatku nikt nie pyta,czy osoba kupująca samochód pracuje czy nie.

Być może nie wszyscy wiedzą, że w roku 2018 PLK PKP zapoczątkowało akcję ” żółta naklejka PLK ” O co chodzi? O ważną rzecz, ratującą zdrowie a nawet życie. Jak wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, a przynajmniej, Dwa modele SKODY Octavii Green E Line pierwszych całkowicie elektrycznych samochodów, zostaną poddane testom przez przedsiębiorstwo energetyczne. SKODA, w celu sprawdzenia możliwości flotowych na swoim nowym, elektrycznym,

: Pracujący na czarno i nie zarej. jako bezrobotny -kupno auta

Jak najkorzystniej kupic samochód?

Jak kupić samochód taniej? – Nawet kupując nowy samochód z salonu, masz możliwość nieco zaoszczędzić. Przede wszystkim możesz zainteresować się wyprzedażami roczników, na które warto zwrócić uwagę między styczniem a marcem. Tanio samochód można również kupić na licytacji komorniczej lub możemy zdecydować się na zakup pojazdu testowego.

Czy osoba bezrobotna może kupić samochód?

Pracujący na czarno i nie zarej. jako bezrobotny -kupno auta 06 Sty 2008, 18:35 Czy pracujący na czarno i nie zarejestrowany jako bezrobotny może kupić i zarejestrować samochód wraz ze wszystkimi papierami (w tym opłata do US) na siebie. Jakie są zależności prawne w takim przypadku? – ostatnio znajomy zadał mi to pytanie i nie potrafiłem udzielić odpowiedzi. 06 Sty 2008, 19:39 A dlaczego nie?Nie ma takiego prawa,że komuś nie wolno kupić samochodu.Jak tylko ma za co.Inną sprawą jest też fakt,że temu bezrobotnemu,na samochód może ktoś inny dać pieniądze – np. rodzice i oni moga przecież dawać mu kasę na opłaty i utrzymanie.Poza tym podczas rejestracji i ubezpieczania jak i płaccenia podatku nikt nie pyta,czy osoba kupująca samochód pracuje czy nie.

Najpiękniejsza edycja Retro Motor Show za nami! Trzy wyjątkowe dni pod hasłem zabytkowej motoryzacji przyciągnęły na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich 29.733 zwiedzających. Rekordowa ekspozycjaNajlepsi z najlepszychWytoczono, Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo,

: Pracujący na czarno i nie zarej. jako bezrobotny -kupno auta

Ile pieniedzy na samochód?

Statystyczny Kowalski w rok może uzbierać na nowy samochód. Ale kosztem sporych wyrzeczeń Jeśli nie będziesz nic jadł, pił, nie kupował nowych ubrań ani nie prał starych i zamieszkasz w kartonie, już po roku będzie cię stać na najpopularniejsze nowe auto w Polsce. Zajmie ci to więc ponad dwa razy dłużej niż Niemcowi, który zarabia pensję minimalną w swoim kraju. Źródło: Materiały prasowe, fot: – W pierwszej połowie 2019 roku największym hitem sprzedaży była w Polsce, Tylko odrobinę gorzej sprzedaje się inny model czeskiego producenta – Octavia. Najtańsza Fabia kosztuje dziś 41 350 złotych. To promocyjna cena wersji z litrowym silniczkiem o mocy 60 koni mechanicznych.

 1. Do setki rozpędza się w 16,4 sek.
 2. Bez promocji jej cena wynosi 45 350 zł – to równo o 4 tysiące więcej.
 3. O wyposażeniu najtańszej wersji można powiedzieć tylko tyle, że jakieś jest.
 4. To po prostu tanie auto.
 5. Od stycznia 2020 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosi 2600 złotych brutto.
 6. Posługiwanie się tym wskaźnikiem nie ma większego sensu, bo pensji brutto i tak nikt nie dostaje “do ręki”.
You might be interested:  Jaki Kupić Samochód Do 50000 Zł?

W takim przypadku na nasze konto wpływa 1877 zł miesięcznie. Ale jeśli wierzyć przedwyborczym zapewnieniom prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na koniec 2020 roku pensja minimalna ma wzrosnąć aż do 3000 zł brutto (2156,72 zł netto) i ma być systematycznie podnoszona tak, że w 2023 roku osiągnie 4000 zł brutto (2853,96 zł netto).

 1. Główny Urząd Statystyczny udostępnił najnowsze dane dotyczące tzw.
 2. Średniej krajowej.
 3. Wynika z nich, że przeciętne wynagrodzenie w III kwartale 2019 roku wyniosło 4931,49 zł brutto.
 4. Informację tę potwierdziło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 5. Daje to 3502 zł na rękę.
 6. Gdybyśmy całą średnią pensję statystycznego Polaka odkładali na zakup najpopularniejszego samochodu (czyli Fabii), moglibyśmy ją kupić po niecałym roku pracy.

Musielibyśmy odkładać swoje zarobki na kupkę przez 11,8 miesiąca oraz uiścić wszystkie wymagane opłaty rejestracyjne i wykupić ubezpieczenie. Przydałoby się też zatankować. Obecnie najtańsze auto na polskim rynku – wedle oficjalnych cenników dystrybutorów – to,

Bez radia, elektrycznej regulacji lusterek, z 73 końmi pod maską i rozpędzająca się do setki w 14,2 sek. Kosztuje 30 900 złotych. Skoro najtańsze auto, to sprawdźmy, ile musimy na nie pracować, zarabiając pensję minimalną. Wychodzi, że 16,5 miesiąca – czyli realnie o 5 miesięcy dłużej niż statystyczny Kowalski ze średnią pensją na Fabię.

A jeśli Polak zarabiający średnią pensję, zdecydowałby się na Dacię? Mógłby ją kupić już za niecałe 9 swoich wypłat. Pod uwagę trzeba jednak wziąć kilka zmiennych. Po pierwsze – najtańsze auta z cenników prawie nie występują w rzeczywistości. Jak ktoś się uprze, to fabryka mu taki model wyprodukuje, ale trzeba będzie na niego poczekać.

 1. Większość aut ma jednak jakieś wyposażenie dodatkowe.
 2. Ale klient może też liczyć na oferty specjalne, rabaty i promocje u dealera.
 3. Z drugiej strony podawanie średniej pensji jest z założenia obarczone sporym błędem.
 4. GUS podaje bowiem zarobki w tzw.
 5. Sektorze przedsiębiorstw, czyli wyłącznie w firmach zatrudniających powyżej 9 osób.

Mniejsze firmy nie wskakują w to zestawienie, podobnie jak tzw. budżetówka, w której raczej trudno o wysokie zarobki. GUS raz na dwa lata podaje za to medianę i dominantę. Te wskaźniki obejmują już wszystkich zatrudnionych. Mediana to granica: połowa Polaków zarabia mniej, a połowa więcej.

Za to dominanta to po prostu najczęściej wypłacana pensja. Pod koniec roku 2019 GUS nie podał dominanty, ale określił wysokość mediany na 4094,98 zł brutto, czyli 2919,54 zł netto. Jeśli weźmiemy pod uwagę ten właśnie wskaźnik, to na Fabię musielibyśmy pracować nieco ponad 14 miesięcy, zaś na najtańszą Dacię Sandero – prawie 11 miesięcy.

You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Katalizator?

Taka sama Fabia kosztuje u naszych zachodnich sąsiadów 13 390 euro, czyli ok.57 tysięcy złotych. Ale płaca minimalna w Niemczech jest również sporo wyższa – przekracza 1500 euro (ok.6300 zł). W efekcie będąc zatrudnionym na najniższej dopuszczalnej pensji, możemy sobie kupić Fabię prosto z salonu po niecałych 9 miesiącach.

Z kolei średnia płaca w Niemczech to ponad 4200 euro brutto (ok 17,8 tys. zł). Statystyczny Niemiec może więc po 4-5 miesiącach pracy iść prosto do salonu i kupić auto, na które statystyczny Polak będzie pracował kilka razy dłużej. Samochody elektryczne nie grzeszą niską ceną, ale są tanie w eksploatacji, mogą jeździć buspasami i nie emitują zanieczyszczeń.

Ile trzeba na nie pracować? Długo. W cenie poniżej 100 tysięcy złotych dostępnych jest jedynie kilka modeli, a najtańszy z nich to za 81 900 złotych. Ile trzeba na nią pracować? Jeśli zarabiamy pensję minimalną – prawie 44 miesiące, czyli 3 lata i 8 miesięcy.

 1. Średnia pensja to niecałe 2 lata oszczędzania, mediana – 2 lata i 4 miesiące.
 2. Jeszcze nigdy w Polsce nie sprzedało się więcej nowych aut niż używanych.
 3. I to się długo nie zmieni.
 4. Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że w całym 2019 roku zarejestrowano ponad 900 tys.
 5. Sprowadzonych z zagranicy aut używanych – prawdopodobnie 2 razy więcej niż nowych.

Obecnie znalezienie używanego, przystępnego cenowo auta nie stanowi większego problemu. Liczba ofert potrafi przytłoczyć, niezależnie od tego, czy szukamy samochodu z niższej półki cenowej za kilka tysięcy złotych, czy pojazdu z wyższego segmentu za kilkadziesiąt tysięcy złotych i więcej.

 • Tóre są najpopularniejsze? Według raportu AAA Auto, na rynku wtórnym najbardziej popularne są obecnie samochody marki Volkswagen, Audi, BMW, Ford, Opel i Skoda.
 • Mediana ich wieku wyniosła 12 lat, a ceny kształtowały się od 12 tys.
 • Zł do 29 tys.
 • Zł, jednak oscylowały w granicach ok.17-18 tys. zł.
 • W ciągu ostatnich 10 lat zarejestrowaliśmy prawie 5,5 miliona pojazdów z Niemiec.

Na kolejnych miejscach znalazły się pojazdy z Francji (1 236 131), Belgii (751 527) i Holandii (599 048). W ostatnich latach jednak coraz mniej osób kupuje auto za gotówkę i na własność – coraz większą popularnością cieszy się abonament i wynajem długoterminowy, także w przypadku aut używanych – twierdzą eksperci z porównywarki sowafinansowa.pl.

 • Abonament będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku droższych aut oraz na krótsze terminy (np. do roku).
 • Z kolei wynajem długoterminowy sprawdzi się w sytuacji, gdy chcemy jeździć droższym autem za stosunkowo niewielką opłatę – wiele osób wybiera ten wariant także ze względu na wygodę, nie trzeba bowiem martwić się o serwis, naprawy czy ubezpieczenie.

Warto jednak pamiętać, że – wedle starych dobrych wzorców zarządzania domowym budżetem – na auto nie powinniśmy wydawać więcej niż 20 proc. swoich miesięcznych zarobków. Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Related Post