Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Kupić Tanio Samochód W Holandii?

Jak Kupić Tanio Samochód W Holandii?

0 Comments

Jak Kupić Tanio Samochód W Holandii
Samochodów w Holandii możesz również szukać na stronach lokalnych komisów oraz w serwisach ogłoszeniowych, m.in.:

 • marktplaats. nl,
 • ooyyo.com (w języku polskim).

Czy opłaca się kupić samochód w Holandii?

Rynek samochodów na terenie Holandii (dziś Niderlandów) jest bardzo duży. Dzięki temu łatwo znaleźć tam auto, które spełnia nasze wymagania. Zwłaszcza że auta z Holandii są uważane za pewne, w dobrym stanie technicznym i z potwierdzoną historią pojazdu. –

Co potrzeba żeby kupic auto w Holandii?

Rejestracja samochodu w Holandii 2022 – KLIKNIJ I ZOBACZ NAJLEPSZĄ PORÓWNYWARKĘ UBEZPIECZALNI AUT Aby zakupić auto w Holandii potrzebujesz holenderski meldunek. Jak już posiadasz meldunek, musisz pobrać zaświadczenie o zameldowaniu ze swojej gminy, koszt to mniej więcej 10€.

Nielimitowany internet, smsy i połączenia w Holandii za 20€ Najlepsza wyszukiwarka mieszkań w Holandii – darmowe konto Najczęściej wybierane konto walutowe przez Polaków, najlepsze kursy wymiany walut Najlepszy internetowy kantor walutowy Najtańsze laptopy, drukarki, monitory i akcesoria w Holandii Karta Tankpas dla ZZP – darmowa wymiana oleju i wiele innych Inwestuj w kryptowaluty na Binance – największy portfel kryptowalut na świecie.

Dokumenty wymagane przy przepisywaniu pojazdu na nowego właściciela: – ważny dowód tożsamości * – dowód przekazania ( tenaamstellingsbewijs ) – dowód przepisania ( overschrijvingsbewijs ) Nowy właściciel pojazdu w miejsce overschrijvingsbewijs (dowodu przepisania) otrzymuje przy przepisywaniu pojazdu na swoje nazwisko ( bij de tenaamstelling ) kod przekazania ( tenaamstellingscode ).

Kupując używany samochód, nowy właściciel musi udać się do kentekenloket – okienka rejestracji. O becnie są to: wyznaczone filie urzędów pocztowych PostNL i ewentualnie stacje kontroli pojazdów lub urzędy RDW ) z dowodem rejestracji, ID i kodem ( tenaamstellingscode ). Gdy wszystko jest w porządku stara rejestracja i kod zostaje zniszczona.

Nowy właściciel otrzymuje pierwszą część nowego kodu. Druga część zostaje przesłana pocztą wraz z nową karta rejestracyjną. Jednocześnie kupujący otrzymuje vrijwaringsbewijs dla byłego właściciela – dowód że sprzedający nie odpowiada już za pojazd który ma już nowego właściciela.

Czy można zrobić przegląd holenderskiego auta w Polsce?

Pierwszy przegląd w kraju – Przegląd samochodu z zagranicy odbywa się w pierwszej kolejności po sprowadzeniu auta do Polski. Choć polscy urzędnicy powinni uznać aktualny przegląd pojazdu wykonany poza granicami, to jednak wymagają aby pojazd, przeszedł też przegląd w Polsce.

czasowa rejestracja na terenie Polski (auta sprowadzone z poza Unii Europejskiej) lubdowód rejestracyjny pojazdu z kraju poprzedniej rejestracji i tablice rejestracyjne zgodne z dokumentami (samochody sprawdzone z krajów należących do UE).Jeżeli to musi mieć doraźne badanie zbiornika LPG wykonane przez TDT (Transportowy Dozór Techniczny)

W czasie przeglądu diagnosta dokładnie sprawdza stan techniczny pojazdu, zgodność numerów nadwozia, przygotowanie pojazdu do poruszania się po naszych drogach (dotyczy samochodów amerykańskich), sprawności oświetlenia i układu hamulcowego i wielu innych. Przegląd trwa około 30 minut.

Ile kosztuje Laweta z Holandii do Polski?

Transport auta Holandia- Polska – Najtańsze oferty transportu auta na lawecie z Holandii oscylują w granicach 900 zł. Stawki wahają się od 1 zł do 1,50 zł za kilometr. Holandia jest czwartym najpopularniejszym krajem europejskim, z którego Polacy sprowadzają auta, stąd duży wybór i rozbieżności cenowe wśród firm transportowych.

You might be interested:  Faktura Vat Marża Samochód Co To Jest?

Ile kosztuje przerejestrowanie auta z Polski do Holandii?

Wymiana polskich tablic rejestracyjnych na holenderskie – Utworzono: wtorek, 09, czerwiec 2009 09:30 Wszyscy właściciele samochodów w Holandii musza płacić podatek od prowadzenia pojazdów zmotoryzowanych BPM (belasting van personenauto’s en motorrijwielen). Od momentu zameldowania w Urzędzie Gminy twoje auto podlega obowiązkowi opodatkowania. Oznacza to automatycznie, ze czeka cie szereg procedur, które prowadza do przerejestrowania pojazdu i do zmiany polskich numerów rejestracyjnych na holenderskie.

 • Na czas załatwiania wszystkich formalności możesz wystąpić do Urzędu Celnego o wydanie zwolnienie od BPM (vrijstelling van BPM).
 • Jeśli tego nie zrobisz, według holenderskiego prawa, nie możesz prowadzić samochodu po holenderskich drogach.
 • Zwolnienie to jest ważna przez 2 tygodnie od momentu zameldowania w Holandii i można je otrzymać tylko raz w roku na ten sam pojazd.

Zezwolenie uzyskuje sie poprzez wypełnienie formularza, znajdującego sie na stronie http://www.douane.nl/variabel/bpm/bpm-40.html, Zgłoszenia mogą dokonać inne osoby niż właściciel pojazdu, na przykład rodzina czy pracodawca. Jeśli po okresie 2 tygodni pozostajesz w Holandii i nie przerejestrowałeś jeszcze samochodu, prawnie nie możesz nim jeździć po holenderskich drogach.

Jeśli nie stosujesz sie do tego prawa, a w czasie kontroli przez policje bądź straż graniczna ta nieprawidłowość zostanie wykryta, wcześniejsze zwolnienie z podatku traci moc, a ty musisz zapłacić podatek od momentu zameldowania w Holandii, łącznie z mandatem (naheffingsaanslag). W niektórych sytuacjach, jak czytamy na stronie Urzędu Celnego ( www.douane.nl) dostaniesz tylko naganę.

Łagodne potraktowanie ma miejsce, jeśli zatrzymanie odbywa sie po raz pierwszy. W takiej sytuacji kierowca, zamiast mandatu, otrzyma informator dotyczący zasad prowadzenia pojazdów z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi w Holandii. Jeśli sytuacja sie powtórzy, kierowca pojazdu otrzyma nie tylko mandat, ale także grzywnę i będzie musiał zapłacić podatek od momentu zameldowania w Holandii.

Jeśli jesteś zameldowany w Holandii musisz przerejestrować samochód i wymienić polskie numery rejestracyjne na holenderskie. Procedura ta składa sie z trzech etapów: 1. Zgłoszenie w Urzędzie Celnym. Przed zgłoszeniem sie do Urzędu Celnego, w celu rozpoczęcia procedury przerejestrowania samochodu, należy dobrze zapoznać sie z obowiązującym prawem, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Koszty przerejestrowania pojazdu zależą, bowiem od tego, jak długo posiadasz dane auto. Prawo przewiduje dwie możliwości: 1. Jesteś właścicielem samochodu dłużej niż 185 dni przed zameldowaniem w Holandii. W tej sytuacji w Urzędzie Celnym (Douane) zgłaszasz import tzw.

Mienia przesiedleńczego wewnątrz Unii Europejskiej (invoerrecht) i występujesz o zwolnienie z podatku BPM; 2. Jesteś właścicielem pojazdu krócej niż 185 dni przed zameldowaniem w Holandii lub kupiłeś auto za granica ( Polska lub inny kraj EU) w trakcie pobytu w Holandii (pobyt w Holandii oznacza okres zameldowania) i chcesz nim jeździć po Niderlandach.

W tej sytuacji pojazd nie spełnia warunków mienia przesiedleńczego i musisz zapłacić od niego podatek, który jest rodzajem cła. Jego wysokość zależy od wieku, marki oraz rodzaju napędu samochodu. Kwotę podatku do zapłacenia można wyliczyć na tej stronie http://www.autoweek.nl/bpmcalculator.php,

 1. Oznacza to, ze osoba sprowadzająca do Holandii samochód, który kwalifikuje sie, jako mienie przesiedleńcze (sytuacja 1.) nie płaci nic w Urzędzie Celnym, natomiast osoba, której samochód nie spełnia warunków mienia przesiedleńczego, zapłaci podatek w setkach euro (sytuacja 2.).2.
 2. Ontrola techniczna i rejestracja samochodu przez RDW.
You might be interested:  Ile Podatku Od Wzbogacenia Za Samochód?

Po zgłoszeniu samochodu w Urzędzie Celnym i zapłaceniu BPM, bądź uzyskaniu zwolnienia od BPM, musisz zgłosić sie do RDW (Dienst Wegverkeer). Na jednej z 16 stacji kontroli RDW (RDW-keuringsstation) w Holandii, zostają sprawdzone dane pojazdu z jego dokumentami.

 • Szukając stacji kontroli RDW można skorzystać z krajowego numeru RDW: 09000739, bądź internetu (www.rdw.nl).Wedlug informacji Urzędu Celnego pojazdy sprowadzane z krajów Unii Europejskiej nie podlegają kontroli technicznej.
 • W praktyce okazuje sie, ze RDW egzekwuje wykonanie przeglądu technicznego w przypadku samochodów starszych niż 4 lata.

Samochód zostaje także zważony, jest to niezbędne do wyliczenia wartości podatku drogowego ( MRB Motorrijtuigenbelasting ), który będziesz musiał płacić, co kwartał po przerejestrowaniu samochodu. Jeśli wszystko sie zgadza, twoje auto zostaje wprowadzone do rejestru numerów rejestracyjnych (het kentekenregister).

Dokumenty, które są wymagane przez RDW przy rejestracji samochodu to: – wszystkie dokumenty na samochód, ważny paszport oraz wyciąg z Urzędu Gminy ze spisu mieszkańców, nie starszy niż 3 miesiące. Koszt związany z dopełnieniem formalności w RDW (czyli przegląd techniczny, ważenie, wpis do rejestru) to 166 euro.

Przy RDW znajdują sie także oddziały Urzędu Celnego, gdzie trzeba uzupełnić osobny dokument dotyczący podatku od pojazdów osobowych i motocykli MRB, Zostaje on wyliczony na podstawie ciężaru samochodu oraz rodzaju i zużycia paliwa (benzyna ma najniższy podatek, diesel najwyższy.

Procedura zarejestrowaniem samochodu w holenderskiej bazie numerów rejestracyjnych ( het nederladse kentekenregister) trwa od 3 do 5 dni roboczych. Następnie RDW wydaje dowód rejestracyjny, z którym można wyrobić holenderskie tablice rejestracyjne (wykonanie tablic odbywa sie zazwyczaj na poczekaniu – koszt około 25-50 euro).3.

Ubezpieczenie samochodu. Po przerejestrowaniu samochodu przychodzi czas na ubezpieczenie pojazdu na wypadek uszkodzenia i kradzieży. Oferta firm ubezpieczeniowych jest bardzo bogata i jest, w czym przebierać. Możesz zapytać twojego ubezpieczyciela o warunki ubezpieczenia samochodu, bądź wybrać innego.

Z jakiego kraju warto kupić samochód?

Niezmiennie najpopularniejszym kierunkiem są Niemcy, skąd pochodzi ponad połowa wszystkich importowanych samochodów. Sprowadzenie samochodu z Niemiec jest też najkorzystniejsze cenowo, ale trzeba przy tym wyjątkowo uważać na oszustów.

Ile kosztuje auto w Holandii?

Największym kosztem posiadania samochodu jest jego strata wartości – Dla przykładu: Volvo V40 T3 150PK Automaat Polar (przebieg 13.635 km) kosztował w 2020 r. € 32.000 euro – po roku wartość sprzedaży wynosi € 26.400 (zobacz: tabela wartości używana w handlu samochodami ) – czyli jego wartość spadła w pierwszym roku używania o € 5600,- czyli 17,5 procenta wartości, Średnio posiadanie samochodu w Holandii kosztuje ok.5.000 euro. Za tą sumę jest sporo alternatyw: roczny abonament na komunikację publiczną w całym kraju, taksówki lub wynajem samochodu na urlop.

Ile kosztuje podatek drogowy w Holandii?

Jeżeli masz zamiar przyjechać polskim samochodem do Holandii w celach zarobkowych musisz dowiedzieć się kilku bardzo ważnych rzeczy. Holandia jest bardzo małym krajem, znajdującym się zaledwie 10 godzin jazdy od naszej zachodniej granicy, jednak wiele rzeczy jest tutaj nowych przez co Polakom ciężko jest zrozumieć panujące tu zasady i holenderski styl życia.

You might be interested:  Jak Sprawdzić Samochód Z Belgii Po Vin?

Jedną z takich różnic jest właśnie podatek drogowy. W odróżnieniu od Polski, w Holandii za każdy samochód musimy płacić specjalny podatek z którego utrzymywane są drogi. Wysokość tego podatku zależy od masy własnej samochodu oraz jego przeznaczenia. Dla przykładu, za ponad 2 tonowy samochód osobowy będziemy musieli zapłacić ponad 2000 euro rocznie, co po przeliczeniu daje nam ponad 8000 złotych!! Jeżeli planujesz swój wyjazd do Holandii, koniecznie sprawdź nasz poradnik.

Dzięki niemu dowiesz się jak znaleźć pracę, jak sprawdzić agencję pracy, jak znaleźć mieszkanie oraz wiele innych niezbędnych informacji. Zobacz nasz poradnik, teraz tylko 9,99!

Jak kupić samochód na raty w Holandii?

Jak wziąć kredyt na auto w Holandii – Kredyt na auto Holandia weźmiesz praktycznie w każdym miejscowym banku. Przykładem może być Rabobank, który przygotował dla swoich klientów ofertę kredytu samochodowego na kwotę od 2 500 do 50 000 EUR. Chcąc skorzystać z oferty, wystarczy wskazać, jaką kwotę potrzebujesz, wysłać prośbę o przesłanie oferty oraz uzupełnić aplikację.

Jak sprzedać samochód w Holandii?

Jak najlepiej przeprowadzić sprzedaż auta w Holandii? –

 1. Sprawdź, czy uzgodniona kwota zakupu wpłynęła Ci na konto bankowe, kupujący może również zapłacić gotówką – przelicz czy wszystko się zgadza.
 2. Przy sprzedaży każdy kupujący musi się wylegitymować, a Ty masz obowiązek spisać jego dane do umowy.
 3. Imię, nazwisko, adres i miejsce zamieszkania zostaną wydrukowane na karcie rejestracyjnej. Te informacje są konieczne dla RDW,
 4. Jeśli kupiec posiada już holenderskie prawo jazdy. Sprzedający (ciągle jako kierowca auta) z kupującym muszą razem wybrać się na Post NL – oddział poczty (znajdziesz je często w supermarketach lub księgarni Bruna) lub do innego, unzanego przez RDW punktu rejestracji. Tutaj zostanie wydrukowany tymczasowy dowód rejestracyjny dla nowego kierowcy. Dokument ten zawsze musi być w samochodzie. Nowy kierowca otrzyma na podany adres plastikową kartę oraz 9-cyfrowy meldcode, unikalny, na podstawie którego można sprzedać ponownie auto. Zmiana właściciela to koszt 10.40€ i odbywa się na koszt kupującego.

Jesli kupujący nie ma jeszcze niderlandzkiego prawa jazdy, musicie razem ze sprzedającym wybrać sie bezpośrednio do RDW, a kupujący powinien mieć odpis (uitreksel) z urzedu gminy dotyczący zameldowania.

 1. Teraz, gdy auto ma nowego właściela trzeba zadbać od razu o ubezpieczenie OC, W żadnym wypadku nie pozwalaj nowemu właścicielowi odjechać bez wykupionego ubezpieczenia i bez dokumetu RDW! Jeśli na to pozwolisz, ryzyko na jakie narażasz siebie jest niewyobrażalne. W przypadku jakiejkolwiek stłuczki to Ty jako poprzedni właściciel auta ponosisz odpowiedzialność ze swojej polisy.
 2. Zadzwoń do Polisa.nl, zakończ swoje ubezpieczenie i prześlij mailowo otrzymany na Post NL dokument (vrijwaringbewijs).
 3. Zorganizujcie w ciągu paru minut nową polisę dla świeżo upieczonego kierowcy. Polisa będzie ważna od razu, a dokumenty i zielona karta przyjdą kilka dni później.

Po potwierdzeniu przez pracownika Polisa.nl, że auto jest ubezpieczone (trwa kilka minut, informacja przychodzi na wskazany adres mailowy) nowy kierowca może bezpiecznie wyruszać do domu. Sprzedaż auta w Holandii to przede wszystkim zadbanie o własne interesy.

Related Post