Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Myć Samochód Na Myjni Bezdotykowej?

Jak Myć Samochód Na Myjni Bezdotykowej?

0 Comments

Jak Myć Samochód Na Myjni Bezdotykowej
Jak myć auto na myjni bezdotykowej?

 1. Wyciągnij dywaniki.
 2. Zabierz ze sobą płyn do felg.
 3. Wykonaj płukanie wstępne.
 4. Dokładnie pokryj samochód aktywną pianą
 5. Przeprowadź mycie zasadnicze.
 6. Usuń z karoserii resztki detergentu.
 7. Na koniec nabłyszcz i osusz karoserię
 8. Nie używaj dostępnych na myjni szczotek.

Jak krok po kroku myć auto na myjni bezdotykowej?

2. Mycie nadwozia „Mycie wysokim ciśnieniem” – Czas trwania: 5 – 10 min. – Zacznij od maski, szyby przedniej, dachu, szyby tylnej, klapy bagażnika, a następnie zajmij się bokami auta, a także zderzakami przód/tył. Najlepiej myć auto „od góry do dołu”, na tzw.

Jak myć samochód na myjni aktywna pianą?

Jak krok po kroku umyć samochód na myjni bezdotykowej? – Choć u swoich podstaw użycie myjni bezdotykowej jest stosunkowo proste, większość jej użytkowników zazwyczaj sygnalizuje problemy w prawidłowym domyciu karoserii. Jak prawidłowo myć samochód na myjni bezdotykowej? W tym celu warto trzymać się następującego schematu: 1.

Chociaż wydaje się to oczywiste, w rzeczywistości niewiele osób zaczyna mycie od tej czynności. W pierwszej kolejności zawsze używamy programu „ spłukiwanie auta “. Pozwala to nie tylko na ochłodzenie karoserii, ale także wstępne oczyszczenie lakieru z luźnych zanieczyszczeń. Ponadto nawodniona karoseria jest idealnym “podkładem” dla późniejszych etapów mycia.

Płukanie wykonujemy trzymając lancę około 40 cm od lakieru.2. Jeśli nasze felgi są mocno zabrudzone, w tym miejscu możemy wykorzystać program „ oprysk felg “. Pozwoli on na usunięcie ciężkich zanieczyszczeń, w tym metalicznych zabrudzeń z klocków hamulcowych.

 • Po odczekaniu kilku chwil spłukujemy detergent z felg.
 • Pamiętajmy, aby nie aplikować detergentu na felgi rozgrzane, chromowane lub polerowane, gdyż może on uszkodzić ich powierzchnię.3.
 • Trzecim krokiem jest nałożenie piany aktywnej na nadwozie.
 • Używamy do tego programu o tej samej nazwie.
 • Pianę aplikujemy od dołu karoserii do dachu, prowadząc lance poziomymi ruchami wzdłuż pojazdu.

Po jej zaaplikowaniu warto odczekać około minuty, aby piana odpowiednio zmiękczyła zanieczyszczenia na lakierze. Pianę aktywną aplikujemy lancą w odległości 30 – 40 cm od karoserii.4. Po odczekaniu około minuty spłukujemy pianę aktywną i przystępujemy do mycia właściwego.

 1. W tym celu używamy programu ” mycie zasadnicze “.
 2. Mycie zaczynamy od dachu samochodu, przechodząc do szyb, drzwi, maski oraz klapy bagażnika.
 3. Użycie tego programu kończymy na zderzakach i progach samochodu.
 4. Innymi słowy, myjemy pojazd od góry do dołu, stosując tak zwaną zakładkę.
 5. Starajmy się zachować odległość lancy od lakieru w granicach 30 – 50 cm.

Pamiętajmy, aby ten etap wykonać bardzo dokładnie, w przeciwnym razie po wyschnięciu na karoserii pozostaną charakterystyczne mazy.5. Nie jest to punkt obowiązkowy, jednak jeśli nie jesteśmy pewni czy karoseria została domyta właściwie, możemy wykorzystać dostępną na myjni lancę ze szczotką.

 • W tym celu używamy programu „ mycie szczotką “.
 • Pamiętajmy, aby używać szczotki z załączonym programem, aby zapewnić jej odpowiednie nawodnienie i poślizg.6.
 • Po dokładnym umyciu karoserii spłukujemy wszelkie detergenty z lakieru.
 • W tym celu wykorzystujemy program „ płukanie “.
 • Przy pomocy czystej wody pod wysokim ciśnieniem spłukujemy wykorzystane wcześniej szampony i piany aktywne z samochodu, w odległości około 50 cm.

Dla najlepszego efektu rozpoczynamy spłukiwanie od dachu samochodu, schodząc stopniowo ku jego dołowi.7. Teoretycznie na tym etapie moglibyśmy zakończyć mycie. Warto jednak dodatkowo zabezpieczyć i nabłyszczyć karoserię. Przy pomocy programu ” nakładanie wosku ” aplikujemy pod ciśnieniem hydrowosk na lakier.

Zaczynamy tradycyjnie od dachu, schodząc w coraz niższe partie pojazdu. Wosk aplikujemy w odległości nie mniejszej niż 50 cm. Pamiętajmy, aby nie rozpylać wosku na szyby i lusterka. Może to utrudnić odprowadzanie z nich wody podczas deszczu oraz spowodować powstawanie charakterystycznych smug podczas pracy wycieraczek.8.

Ostatni etap mycia pojazdu to osuszanie lub nabłyszczenie. W tym celu wykorzystujemy ostatni program myjni kryjący się pod jedną z wymienionych wcześniej nazw. Osuszanie lub nabłyszczanie odbywa się przy pomocy specjalnie przygotowanej zimnej, zmiękczonej i zdemineralizowanej wody.

 • Dzięki jej użyciu unikniemy powstania zacieków na lakierze, pozostawiając karoserię czystą i błyszczącą.
 • Czynność tę wykonujemy zawsze od góry do dołu pojazdu, w odległości nie mniejszej niż 20 cm.9.
 • Warto po zakończeniu mycia pojazdu użyć ręcznika z mikrofibry lub ściereczki irchowej do osuszenia lakieru.

Krok ten zapewni doskonałe wykończenie samochodu. Pozwoli także zapobiec powstaniu zacieków oraz śladów po twardej wodzie czy wosku. Dodatkowo dzięki ściereczce dotrzemy podczas osuszania miejsca, których nie udało się do końca doczyścić podczas procesu mycia. Jak Myć Samochód Na Myjni Bezdotykowej Szczotki myjni automatycznej mogą zaszkodzić powierzchni lakieru na karoserii – fot. pexels.com

You might be interested:  Jaki Samochód Do Ciągnięcia Przyczepy Z Końmi?

Czy można myć silnik na myjni bezdotykowej?

Mycie silnika? Tylko w specjalnych punktach! – Podsumowując, mycie silnika na myjni bezdotykowej zdecydowanie odradzamy. Jednostka napędowa i jej osprzęt to najdroższe elementy auta, dlatego nie warto oszczędzać na takiej usłudze. Warto natomiast korzystać z ofert specjalistycznych punktów, które zrobią to bez szkody dla naszego pojazdu i środowiska.

W jakiej kolejności myć samochód?

Prawidłowa kolejność mycia – Jeśli zastanawiamy się nad tym jak korzystać z myjni bezdotykowej, to w pierwszej kolejności powinniśmy poznać jej najważniejsze funkcje. Poszczególne myjnie mają indywidualnie opracowany system programów, ale większość z nich opiera się na tych samych zasadach: 1. 2. OPRYSKIWANIE FELG Jeśli felgi w naszym samochodzie nie zostały pokryte powłoką ceramiczną, to śmiało możemy korzystać z tego programu. Warto jednak, uważać, by środkiem do mycia felg nie popryskać karoserii.3. MYCIE Mając za sobą dwa poprzednie etapy możemy przejść do mycia całego samochodu.

 1. I tutaj znowu trzeba przestrzegać kilku zasad.
 2. Dobrze jest zacząć od umycia maski i przedniej szyby.
 3. Następnie przechodzimy do tyłu i bagażnika, a na koniec zostawiamy boki samochodu.
 4. Mycie na tym programie odbywa się pod bardzo wysokim ciśnieniem wody.
 5. To właśnie dlatego też, trzeba zachować odpowiednią odległość od auta.

Najlepiej, gdy będzie to około 50 cm. Praca z tym programem wymaga sporego doświadczenia. Trzeba w bardzo dokładny sposób pokrywać auto wodą i uważać, by nie zostały żadne zanieczyszczenia.4. PŁUKANIE Po umyciu samochodu, auto znowu musimy dokładnie opłukać.

Czy myjnia automatyczna rysuje lakier?

Myjnia automatyczna bardzo często przyczynia się do powstawania drobnych ale licznych zarysowań, które tworzą efekt matowego lakieru i sprawiają, że zabrudzenia są znacznie bardziej widoczne.

Czy w myjni automatycznej trzeba składać lusterka?

Składanie lusterek na myjni

08-02-2011, 14:24 No własnie czy skłądacie lusterka w swoich 156 na myjni i jak to zrobić, nie miałem do tej pory samochodu z elektrycznymi i nie wiem zbytnio czy można je składać czy jak. Proszę o szybkie odpowiedzi, bo pogoda zmusza mnie do umycia mojej Alfy › Więcej.: 08-02-2011, 14:40 nie musisz składać. Nic im się nie stanie. JEdynie co to na szkłach pozostaną maleńkie kropeczki, które musisz zetrzeć szmatką. 08-02-2011, 14:43 Ja nie składam, ale w myjniach “przejazdowych”, w których szczotki nie cofają się. (2 raz w przeciągu 4 dni). 08-02-2011, 14:49 Lusterka mozna zlozyc. Najlepiej przytrzymac w miejscu laczenia miedzy mocowaniem a lusterkiem, a druga reka pchnac w strone, Trzeba nieco sily wlozyc (bez przesady oczywiscie). 08-02-2011, 14:56 A nie szkoda Wam lakieru? Nie lepiej na ciśnieniówkę i od czasu do czasu na ręczną, wosk itd.? 08-02-2011, 15:41 Mi od ciśnieniówki porobiły się małe białe odpryski na masce- co przy czarnym lakierze drażni. 14-02-2011, 17:40 Ja składam lusterka z przezorności. Jednak wykecam też antentkę na dachu i zawsze mnie korci żeby ja zostawić bo jest niby krótka. Czy ktoś z Was ją zastawia na myjni automatcyznej? Ja mam uraz jak mi urwało antenę w Punto 2 bo nie mogłem jej odkręcić i zaryzykowałem, Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja. 14-02-2011, 20:14 Na myjni automatycznej, przez którą się przejeżdża- zostawiam. Na myjni automatycznej, na której auto stoi w miejscu (BP, Orlen itp) ściągam antenkę i składam lusterka. Kilka postów wyżej pisałem, że kiedyś w Clio myjnia pozbawiła mnie anteny.

: Składanie lusterek na myjni

Dlaczego myjemy auto od dolu?

Jak myjemy w MOTOGO? – Pierwszy etap, który wykonujemy przed rozpoczęciem mycia samochodu na dwa wiadra, to spryskanie felg specjalnym środkiem i wyczyszczenie ich szczotką i pędzelkiem. Tę czynność wykonujemy bardzo dokładnie dbając o usunięcie całego brudu, gdyż właśnie w tym miejscu jest go najwięcej. Oczywiście są różne szkoły (niektórzy myją felgi na innych etapach, ale po umyciu kilkuset samochodów uważamy, że nasz sposób sprawdza się najlepiej.) Kolejny etap to pianowanie. W przypadku, gdy nie posiadamy pianownicy staramy się nanieść chemię na samochód w inny sposób, np. Pozwalamy pracować aktywnej pianie przez kilka minut (musimy tylko pamiętać, żeby nie dopuścić do wyschnięcia piany na lakierze). Po tym czasie spłukujemy samochód od dołu do góry, czyli w ten sam sposób, w jaki aplikowaliśmy pianę. Dzięki temu piana dłużej działa na lakierze. Po spłukaniu piany zwracamy szczególną uwagę na wyczyszczenie takich elementów jak znaczki, gumy przy szybach, grille i wszelkie szczeliny. Robimy to pędzelkiem po wcześniejszym spryskaniu apc. Następnie przechodzimy do mycia samochodu na dwa wiadra, używając specjalnej rękawicy. W jednym wiadrze przygotowujemy wodę z szamponem (proporcje zależne od produktu), do drugiego nalewamy czystą wodę. Moczymy rękawicę w wiadrze z szamponem i rozpoczynamy mycie samochodu (rękawicę płuczemy w czystej wodzie przed każdym zamoczeniem w wiadrze z szamponem). Po umyciu całego samochodu dokładnie spłukujemy karoserię (tym razem od góry) Ostatnim etapem jest osuszenie samochodu ręcznikiem z mikrofibry, w celu wyeliminowania zacieków i drobnych zanieczyszczeń. Warto również wysuszyć felgi osobnym ręcznikiem. Uwagi: – pamiętajmy – jeśli myjemy samochód na zewnątrz, robimy to zawsze w cieniu. Słońce powoduje zbyt szybkie wysychanie środków myjących, przez co musimy wielokrotnie spłukiwać samochód i powtarzać te same czynności. Dodatkowo narażamy lakier na uszkodzenia wywołane działaniem chemii.

You might be interested:  Samochód Osobowy Z Przyczepą Jakie Prawo Jazdy?

Ile czasu Aktywna piana?

Technika nakładania aktywnej piany – Zanim przejdziesz do pianowania, upewnij się że lakier nie jest nagrzany. Aktywnej piany nie nakładaj również w pełnym słońcu, ponieważ piana będzie szybko wysychać. Istnieje też pewne ryzyko wyrządzenia szkody lakieru.

 1. Wybierz zacienione miejsce i do dzieła.
 2. Najpierw spryskaj aktywną pianą felgi, opony i nadkola.
 3. Aroserię opryskuj od dołu, ruchami poziomymi wzdłuż linii auta, ku górze.
 4. Na samym końcu pokryj pianą dach.
 5. Oprysk powinien być równomierny z każdej strony samochodu.
 6. Technika opryskiwania od dołu pozwoli nam uniknąć zacieków spływającej piany, a tym samym dokładnie pokryć pianą całe auto, nie pomijając żadnego miejsca.

Dolne partie auta zwykle są najbardziej brudne, więc dzięki tej technice damy trochę więcej czasu pianie do spenetrowania dolnych partii samochodu. Czas pozostawienia aktywnej piany na samochodzie to optymalnie kilka minut. Jednak sami przekonamy się kiedy jest najlepszy moment na spłukanie piany.

Jest to moment, gdy piana zacznie spływać i znikać. Spłukując aktywną pianę myjką ciśnieniową zauważysz, że brud został odseparowany i bardzo ładnie spływa z samochodu. Pamiętaj aby strumień wody z myjki ciśnieniowej kierować w stosunku do karoserii pod kątek 45 stopni (pod lekkim ukosem), a nie prostopadle.

Najpierw spłukaj górne części auta, przechodząc w dół. Taka technika jest najbezpieczniejsza dla lakieru, poza tym nie rozchlapiesz chemii na już spłukane elementy.

Jak się myje silnik w samochodzie?

Mycie silnika benzynowego i Diesla. Czy można to zrobić na myjni? Jednostka napędowa właściwie eksploatowanego i serwisowanego auta właściwie nie wymaga czyszczenia przez cały okres eksploatacji pojazdu. Mycie silnika można jednak przeprowadzić, pamiętając jednak o kilku kwestiach.

 1. Silnik jest dobrze zabezpieczony przez zanieczyszczeniami drogowymi.
 2. W większości współczesnych samochodów jest odsłonięty od spodu plastikową płytą, która nie tylko zatrzymuje kurz i błoto, ale również ogranicza hałas i poprawia aerodynamikę podwozia.
 3. Ale nawet w autach bez takiej osłony silnik brudzi się w ograniczonym zakresie – większość zanieczyszczeń drogowych skutecznie zatrzymują nadkola i błotniki.

Kiedy mycie silnika jest potrzebne? Jednym z przypadków jest awaria, która zakończyła się wyciekiem oleju, cieczy chłodzącej lub płynu hamulcowego. Przesłanką do mycia silnika jest też zanieczyszczenie komory przez okresowo przebywające w niej zwierzęta.

W większości przypadków silnik można myć punktowo, zwilżając wybrany obszar płynem do czyszczenia silników czy nawet benzyną ekstrakcyjną lub preparatem do czyszczenia hamulców, a następnie zetrzeć zanieczyszczenia szmatą. Mycie silnika benzynowego nie różni się od mycia silnika Diesla. Przed podjęciem jakichkolwiek działań trzeba poczekać, aż silnik wystygnie do temperatury pozwalającej na dotknięcie jego wszystkich elementów ręką.

Potraktowanie rozgrzanych części strumieniem zimnej wody z Karchera może doprowadzić do ich wykrzywienia, a nawet pęknięcia. Po zakończeniu mycia silnika górną osłonę można zakonserwować preparatem do tworzyw sztucznych. Jeżeli auto jest parkowane w rejonie wzmożonej aktywności gryzoni i innych zwierząt, można pomyśleć o użyciu środka odstraszającego o intensywnym zapachu.

Warto zwrócić uwagę na regulacje obowiązujące w danym miejscu. Mycie silnika jest zakazane bowiem na większości myjni samoobsługowych. Część myjni ręcznych proponuje swoim klientom mycie silnika. Za podstawowe mycie jednostki napędowej od góry trzeba zwykle zapłacić 50-100 zł. Mycie silnika od spodu to już koszt od 100 zł w górę (+ ewentualna dopłata 20-50 zł za demontaż osłony).

Za bardziej kompleksowe usługi, obejmujące także czyszczenie zakamarków komory silnika z zalegających liści czy zaschniętego błota, jak również czyszczenie i konserwację ozdobnej pokrywy jednostki napędowej, trzeba zapłacić 250-300 zł. Realizacja usługi zwykle trwa trzy godziny.

W przypadku mycia silnika niezwykle ważne jest zabezpieczenie wszystkich elementów elektrycznych i elektronicznych przed kontaktem z wodą, czyli połączeń, modułów, klem akumulatora, skrzynki bezpieczników, gniazd świec, aparatów zapłonowych i cewek itd. Nawet wtedy niewskazane jest używanie strumienia pod wysokim ciśnieniem, który jest w stanie przecisnąć się pod fabrycznymi uszczelkami czy dodatkowymi uszczelnieniami, wykonanymi na czas mycia workami foliowymi czy taśmą.

Za najbezpieczniejszy sposób mycia silnika uchodzi mycie parowe – wysoka temperatura pary wodnej skutecznie rozmiękcza wszystkie zanieczyszczenia, a jednocześnie ilość wody używanej w procesie jest na tyle mała, że minimalizuje ryzyko zalania elementów silnika.

Czego nie można myć na myjni samochodowej?

Mycie silnika. Co zamiast myjni? – Zanim przystąpimy do samego etapu mycia silnika, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Podstawową kwestią jest całkowite ostygnięcie silnika oraz zabezpieczenie wszystkich elementów elektronicznych — można to zrobić chociażby za pomocą folii.

Polecamy: Jak zezłomować samochód i odzyskać jak najwięcej pieniędzy? Kolejnym krokiem jest wybór preparatu, którym silnik zostanie umyty. Musi to być specjalny środek w formie płynu w spryskiwaczu lub koncentratu. Pod żadnym pozorem nie należy używać standardowych środków czystości takich jak płyn do mycia naczyń czy nawet szampon samochodowy.

Sprawdź: Jeremy Clarkson pomaga Ukraińcom Sam proces mycia silnika sprowadza się do spryskania jego komory wybranym preparatem, a następnie rozprowadzeniem go za pomocą szczotki lub pędzla. Po wykonaniu tego zadania nie pozostaje nic innego jak odczekać kilka minut i wszystko spłukać.

Czy silnik benzynowy można myć wodą?

Jak nie powinno się myć silnika? – Mycie silnika benzynowego, mycie silnika diesla czy też mycie silnika ciągnika albo maszyny rolniczej to nie jest prosta czynność. To czynność, która wymaga ostrożności. Niekiedy można zauważyć osoby, które całkowicie lekceważą zasady bezpieczeństwa.

You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Komornik Zajął Samochód?

Mycie silnika karcherem (myjką wysokociśnieniową), mycie silnika na myjni samochodowej, mycie silnika wężem ogrodowym – to sposoby, które mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Ich usunięcie może kosztować mnóstwo pieniędzy. Silnik samochodu nie jest przystosowany do tego, aby polewać go bieżącą wodą, zwłaszcza wodą pod ciśnieniem (w przypadku myjki).

Osoby, myjące silnik na myjni, spryskują wodą pod ciśnieniem gorącą jednostkę napędową, powodując szok termiczny. To może się skończyć pęknięciem bloku silnika albo głowicy silnika. Alternator (prądnica silnika) nie powinien mieć styku z wodą. Jego obudowa nie jest szczelna.

Co najpierw odkurzanie czy mycie auta?

Czyszczenie i sprzątanie wnętrza samochodu należy zacząć od porządnego odkurzania, włącznie z przestrzeniami pod fotelami (które najlepiej poprzesuwać), w zagłębieniach tapicerki (wciskając ją odpowiednio ręką), w kieszeniach drzwi i schowkach oraz na tylnej półce.

Jakie jest ciśnienie wody na myjni bezdotykowej?

Mycie zasadnicze – Kolejny program to mycie zasadnicze pod wysokim ciśnieniem. Ważne jest, aby lancę trzymać w odpowiedniej odległości i pod odpowiednim kątem. W zależności od oferowanego ciśnienia na danej myjni za właściwą przyjmuje się odległość około 40-50 cm od karoserii.

 • W myjniach samoobsługowych Cleanart stosujemy wysokie, stabilne ciśnienie 100 bar na każdej lancy, które pozwala skutecznie rozprawić się z brudem.
 • Mycie rozpoczynamy od dołu samochodu, kierując się stopniowo w górę (identycznie z każdej strony pojazdu).
 • Mycie „od góry” jest wbrew pozorom mniej efektywne, ponieważ powoduje tworzenie się tzw.

„filmu” w dolnych partiach samochodu i utrudnia późniejsze domywanie.

Jak korzystać z myjni automatycznej?

Myjnia automatyczna. Jak dokładnie ona działa? – Niezależnie od tego, w jakim konkretnie miejscu chcesz umyć samochód, mechanizm działania tego typu miejsc przeważnie wygląda bardzo podobnie. Myjnia samochodowa automatyczna umożliwia dokładnie wymycie pojazdu bezobsługowo.

Wystarczy, że wjedziesz do takiego pomieszczenia, wyłączysz silnik i uruchomisz automatyczny program mycia. Jak korzystać z myjni automatycznej? Takie miejsce umożliwia wybór z przynajmniej kilku programów. Najprostszy obejmuje mycia, płukanie i suszenie. W takiej sytuacji samochód jest najpierw pokrywany środkiem do mycia, następnie uruchamiane są szczotki, które dokładnie myją powierzchnię pojazdu.

Potem środek do mycia jest spłukiwany z karoserii, a następnie jest on suszony za pomocą dużych suszarek. Dostępne są także zaawansowane programy, które są o wiele bardziej rozbudowane. Gdy zdecydujesz się na jeden z nich, możesz liczyć np. na to, że podczas jednej wizyty na myjni, auto zostanie wymyte nawet trzykrotnie.

 • Co więcej – w trakcie mycia, może zostać uruchomiony specjalny program, w którym czyszczone będą także felgi.
 • Gdy zdecydujesz się na niektóre programy, jakie w zanadrzu ma myjnia automatyczna – mycie podwozia także może się w nich znaleźć.
 • Na szczególną uwagę zasługują rozbudowane programy, w których automatyczna myjnia samochodowa rozprowadza na samochodzie także dodatkowe środki ochronne.

Dzięki nim na karoserii może pojawić się specjalna powłoka, która sprawi, że na aucie znacznie rzadziej będą pojawiać się zabrudzenia. Przeczytaj też: Woskowanie auta.7 rzeczy, o których warto pamiętać

Jakie jest ciśnienie wody na myjni bezdotykowej?

Mycie zasadnicze – Kolejny program to mycie zasadnicze pod wysokim ciśnieniem. Ważne jest, aby lancę trzymać w odpowiedniej odległości i pod odpowiednim kątem. W zależności od oferowanego ciśnienia na danej myjni za właściwą przyjmuje się odległość około 40-50 cm od karoserii.

 • W myjniach samoobsługowych Cleanart stosujemy wysokie, stabilne ciśnienie 100 bar na każdej lancy, które pozwala skutecznie rozprawić się z brudem.
 • Mycie rozpoczynamy od dołu samochodu, kierując się stopniowo w górę (identycznie z każdej strony pojazdu).
 • Mycie „od góry” jest wbrew pozorom mniej efektywne, ponieważ powoduje tworzenie się tzw.

„filmu” w dolnych partiach samochodu i utrudnia późniejsze domywanie.

Jak myć auto z powłoką ceramiczną na myjni bezdotykowej?

Jak myć samochód na myjni bezdotykowej? – Co jest trudnego w tym, aby umyć auto na myjni bezdotykowej? Teoretycznie nic, ale, jak już wspominaliśmy, trzeba uważać na kilka rzeczy. Przede wszystkim, nie korzystaj ze szczotek, które czasami znajdują się na myjniach bezdotykowych.

Zasada jest taka sama, jak w przypadku automatycznych. Nigdy nie masz pewności, w jakim są stanie i czy zamiast ułatwić mycie, uszkodzą powłokę i lakier. I tę wskazówkę możesz zastosować niezależnie od tego, czy na Twoje auto została położona ceramika do samochodu, czy nie. Auto, na którym znajduje się zabezpieczenie ceramiczne lakieru, nie potrzebuje długiego mycia i użycia zaawansowanych programów, ponieważ zabrudzenia szybko schodzą.

Na początku użyj podstawowego programu czyszczącego (w zależności od myjni, może to być program z szamponem do auta, pianą lub aktywnym proszkiem). Rozprowadzanie wody z chemią zacznij od dołu, na końcu przechodząc na dach. Wtedy środek czyszczący dłużej pozostanie w najbardziej newralgicznych miejscach (np.

Progi), co ułatwi mycie. Gotowe? Teraz opłucz samochód, najlepiej wodą demineralizowaną, która jest zmiękczona. W przypadku zwykłej wody możesz narazić lakier na pozostawianie osadów kamienia z sieci wodociągowej. I tak właściwie, to tyle. Ze względu na to, że na karoserię jest położona powłoka ceramiczna, nie zaleca się stosowania programów z woskiem,

Oszczędzasz dzięki temu czas i pieniądze (bo w tym wypadku zdecydowanie sprawdza się powiedzenie, że czas to pieniądz).

Related Post