Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Odpalić Samochód Bez Kluczyków Spryciarze?

Jak Odpalić Samochód Bez Kluczyków Spryciarze?

0 Comments

Jak Odpalić Samochód Bez Kluczyków Spryciarze
5. Klucz cyfrowy – Klucz cyfrowy to zupełnie nowa technologia i jest stosowany tylko przez kilku producentów, takich jak BMW. Technologia ta umożliwia odblokowanie samochodu i uruchomienie zapłonu za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym. Ta zaawansowana technologia gwarantuje, że samochód nie zablokuje się, jeśli Twój telefon będzie nadal znajdował się w samochodzie.

Jak otworzyc i odpalić auto bez kluczyka?

Jak samodzielnie można się włamać? – Samodzielne włamanie to tak naprawdę ostateczność – ryzyko szkód jest duże. Amatorskie manipulacje przy zamkach są skazane na niepowodzenie. Jedyną prostą, ale działającą tylko w przypadku niektórych aut, jest metoda „na wieszak”.

Należy zdobyć sztywny, sprężysty i dający się formować drut – taki, z jakiego produkuje się wieszaki używane w pralniach. Drut trzeba wyprostować, a na jego końcu zagiąć hak. Następnie za pomocą np. drewnianego lub plastikowego klina należy odciągnąć nieco ramkę drzwi, uważając przy tym na lakier! Później pozostaje już tylko wprowadzić przez szczelinę drut i spróbować złapać hakiem za klamkę, grzybek zamka lub dźwignię otwierania bagażnika.

Metoda nie działa w autach z tzw. podwójnym ryglowaniem, w których zamkniętych drzwi nie da się otworzyć od wewnątrz.

Jak uruchomić auto z immobilizerem?

Jak uruchomić auto, gdy awarii ulegnie immobiliser? Zdarza się, że kierowcy nawet nie dają sobie sprawy, że ich auto wyposażone jest w immobiliser. Współczesne identyfikatory (nadajniki) umieszczone są w obudowie kluczyka i nie potrzeba przykładania „pastylek” ani wpisywania kodów, jak to miało miejsce w starszych modelach samochodów.

Urządzenie komunikuje się ze sobą po włożeniu kluczyka do stacyjki. Immobilisery dzielą się na fabryczne (współcześnie to niemal standard) i montowane na życzenie klienta. Niestety pierwsze jak i drugie posiadają wady i mogą ulec awarii. Pół biedy, jeżeli posłuszeństwa odmówi transponder w jednym z kluczy – zawsze można skorzystać z zapasowego.

Prawdziwe kłopoty zaczynają się, jeśli zepsuje się odbiornik. W takiej sytuacji zwykle pozostaje nam tylko wezwać pomoc „zamkową” lub odholować auto do serwisu. Nie zawsze oznacza to jednak zażegnanie problemu, bowiem nawet fachowcy czasami nie są w stanie uruchomić samochód na miejscu.

 • Diabeł tkwi w szczegółach – nie można odnaleźć sprytnie ukrytej centralki lub w przypadku wielu zabezpieczeń fabrycznych okazuje się, że moduł immobilisera zintegrowano ze sterownikiem silnika, a ten znajduje się w dość kłopotliwym miejscu.
 • Czym właściwie jest immobiliser i jak działa? Słowo „immobiliser” można przetłumaczyć jako „unieruchamiacz” i właśnie takie zadanie pełni to urządzenie.

Krótko pisząc, system zabezpiecza samochód przed uruchomieniem w przypadku kradzieży, blokując układ zapłonowy lub komputer sterujący jego pracą – rozrusznik kręci się, ale auto nie chce zapalić. Trzeba pamiętać (i uważać), że w samochodach wyposażonych w kluczyk zbliżeniowy, nawet po wyjściu z auta silnik nie przestaje pracować, co daje możliwość kradzieży na tzw.

Stłuczkę lub gumkę. Immobiliser składa się zazwyczaj z dwóch części: transpondera (nadajnika), który nosimy przy kluczach w formie pilota lub „pastylki” podobnej do małej baterii, albo po prostu wbudowany jest w obudowę kluczyka (w większości nowych aut). Druga część to centralka (odbiornik) ukryty w samochodzie.

W starszych pojazdach (np. w niektórych Citroënach) stosowano immobiliser kodowy, w którym przed odpaleniem auta należało wprowadzić odpowiedni kod PIN na zamontowanej na stałe klawiaturze. Później wyparły je popularne niegdyś „odcinki” – działały podobnie, aby nieuprawnione osoby (nieposiadające transpondera) nie mogły odjechać pojazdem.

 • Nawet jeśli złodziej dostał się do wnętrza samochodu i pokonał stacyjkę bez specjalnego kodu, silnik nie odpalił bez sygnału wysłanego drogą radiową z nadajnika.
 • Co się psuje? Co robić, gdy immobiliser unieruchomi samochód? Zazwyczaj zawodzą transpondery znajdujące się w pilocie lub obudowie kluczyka.

Naprawa nie jest trudna, lecz wymagająca wiedzy – wystarczy wykasować uszkodzony nadajnik i wgrać nowy do pamięci procesora. Awarii ulegają też tzw. pętle indukcyjne znajdujące się przy stacyjce, które odczytują sygnał z nadajnika, rozbrajając urządzenie.

 • Winowajcę usterki można łatwo ustalić, próbując uruchomić samochód zapasowym kluczem.
 • Jeżeli silnik odpali to znak, że pierwszy transponder jest do wymiany.
 • Jeśli zawinił nadajnik, warto dla bezpieczeństwa wprowadzić immobiliser w tryb serwisowy.
 • Będziemy mieli wówczas pewność, że w przypadku uszkodzenia drugiego klucza odjedziemy autem.

Informację jak to zrobić, znajdziemy w instrukcji modułu, bądź w wypadku modeli fabrycznych w instrukcji samochodu. Można również skorzystać z pomocy mobilnych serwisów mailowych, lecz nie dają one gwarancji uruchomienia auta na miejscu, a cenią się dość wysoko (koszt od 150 do 250 zł).

 • Największy problem stanowi rozbrojenie immobiliserów fabrycznych montowanych w sterowniku silnika.
 • Jakie informacje przechowują i kodują nowoczesne kluczyki? Otóż współczesne kluczyki nie służą wyłącznie do otwierania samochodu, ani rozbrajania immobilisera.
 • Tak naprawdę są to małe komputery z nośnikiem wielu istotnych danych o aucie np.

takimi jak: data pierwszej rejestracji, numer VIN, termin kolejnego przeglądu czy przebieg auta. Oczywiście wszystko co ma swoje plusy ma też i minusy, a w tym konkretnym przypadku w momencie kradzieży samochodu. Ubezpieczyciel na podstawie zakodowanych tam informacji (np.

Ostatniego kontaktowania się klucza z autem) może nawet odmówić wypłacenia odszkodowania, jeśli nie będą one zbieżne z naszymi zeznaniami, ponieważ okaże się, że zapomnieliśmy zamknąć auta. Spróbuj sam W niektórych samochodach kodowanie klucza poza ASO jest niemożliwe, a wyrobienie duplikatu w serwisie kosztuje krocie.

Na szczęście można spróbować rozwiązać problem na własną rękę znacznie taniej. Można skorzystać z bardzo prostego patentu. Z działającego kluczyka, który nam został, wymontujmy transponder i umieśćmy go na stałe w aucie tak, by znajdował się w polu czytnika immobilisera.

Co prawda stracimy dodatkową ochronę przeciwkradzieżową, lecz na dorobienie klucza wydamy zaledwie 20-80 zł zamiast kilkuset, a nawet tysiąca złotych. Jeśli jednak zdecydujesz się na wizytę w warsztacie, koniecznie sprawdź klucze po wykonaniu usługi – nieuczciwych „fahcowców” nie brakuje!Współczesne samochody kradnie się zwykle na zamówienie.

You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Był Uszkodzony?

Zdarzają się sytuację, gdzie auta znikały w kilka dni po wizycie w takim właśnie serwisie. Sposób jest prosty – współpracujący ze złodziejami pracownik wgrywa do pamięci pojazdu nowy klucz. Następnie odpowiednia osoba otwiera, uruchamia i odjeżdża autem bez najmniejszych problemów.

 1. Łatwo jednak sprawdzić, czy doszło do oszustwa.
 2. Wystarczy, że przy odbiorze auta w serwisie skontrolujemy, czy zapasowy komplet otwiera samochód.
 3. Jeżeli okaże się, że nie, mimo sprawnego kluczyka/pilota, to prawdopodobnie ktoś zastosował wyżej wymienioną praktykę, bowiem po wgraniu nowego kodu klucza, zapasowy automatycznie przestaje działać.

: Jak uruchomić auto, gdy awarii ulegnie immobiliser?

Jak odpalić auto z uszkodzoną stacyjka?

Zepsuta stacyjka – i co teraz? – Jeśli już doszło do uszkodzenia stacyjki przede wszystkim nie należy się z nią zbyt mocno szarpać. Może to spowodować złamanie klucza, co dodatkowo utrudni sprawę, a w dodatku można uszkodzić głębiej zlokalizowane mechanizmy.

 • To zaś poskutkuje większymi kłopotami z naprawą.
 • Niestety, jeśli stacyjka całkowicie się zepsuła, trzeba wezwać lawetę i odholować auto do warsztatu, w którym mechanizm zostanie wymieniony.
 • Często dzieje się tak, że kluczyk zostaje w pozycji, w której włączone jest ładowanie akumulatora, czyli na pierwszej pozycji.

Trzeba wtedy go odłączyć poprzez odkręcenie klem, gdyż w przeciwnym razie się rozładuje. Jeśli jest taka możliwość, to można przynajmniej spróbować wrócić kluczykiem na początkową pozycję.

Gdzie jest kod kluczyka?

Zatem do odtworzenia kluczyka potrzebny jest specjalny kod. Są one zamieszczone w książce serwisowej auta oraz na blaszce dołączonej do zapasowego kluczyka.

Gdzie znajduje się kod do immobilizera?

Jak odblokować immobilizer (uruchomić silnik), gdy kluczyk nie działa? Porada dotyczy aut z kluczykiem na podczerwień i immobilizerem. Jeśli posiadamy kluczyk na podczerwień, immobilizer w aucie odblokowywany jest kodem przesyłanym przez podczerwień. Problem pojawia się gdy kluczyk uszkodzimy (utopimy, rozjedziemy :D), lub po prostu rozładują się baterie.

Auto otworzymy przez przekręcenie kluczyka w drzwiach ale po włożeniu go do stacyjki nie będziemy mogli uruchomić silnika. Kupując auto w salonie powinniśmy dostać kartę, na której znajduje się kod awaryjny. Jeśli jednak kupiliśmy auto jako używane i nie dostaliśmy kodu, należy go wygenerować używając programu: (działa tylko pod Windows XP).

Serwisy Renault za podanie kodu życzą sobie od 100 do ponad 300 PLN! 1. Rozkręcamy kluczyk i odczytujemy kod z żółtej naklejki w pilocie.2. Uruchamiamy program (hasło zapisane jest w pliku tekstowym w archiwum) i podajemy w programie typ pojazdu (w moim przypadku B56H – odczytujemy go z numeru nadwozia, po literach “VF1”) 3.

Podajemy kod z kluczyka w programie (np.123456A7) 4. Program w czerwonej ramce wyświetli 4-cyfrowy kod do odblokowania immo. (Code Securite Antidemarrage) 5. Wkładamy kluczyk do stacyjki, przekręcamy w pozycję zapłonu. Mruga żółta kontrolka immo (błyskawica). Immobilizer jest zablokowany.6. Wciskamy gaz do oporu (kontrolka gaśnie), podajemy 1-szą cyfrę kodu odpowiednią ilością wciśnięć przycisku komputera (przy dźwigni wycieraczek) np.

jeśli kod to 2468, wciskamy przycisk 2 razy (kontrolka immo mignie przy każdym naciśnięciu przycisku).7. Puszczamy gaz. Wciskamy gaz ponownie, podajemy 2-gą cyfrę kodu (np.4 wciśnięcia). Puszczamy gaz.8. Powtarzamy punkt 6 i 7 aż do ostatniej cyfry kodu.9.

Po podaniu ostatniej cyfry kodu i puszczeniu gazu, kontrolka immo zgaśnie, możemy odpalić auto.10. Uwaga! Mamy teraz cały czas odblokowany immobilizer! 11. Aby go zablokować ponownie, musimy otworzyć drzwi nadajnikiem podczerwieni, włożyć kluczyk i przekręcić w zapłon. Wyjąć kluczyk i zamknąć auto. Od tej pory immobilizer znów działa tak jak wcześniej.

Kod najlepiej zapisać sobie gdzieś, gdzie będziemy mogli go użyć w awaryjnej sytuacji. : Jak odblokować immobilizer (uruchomić silnik), gdy kluczyk nie działa?

Gdzie jest immobilizer w kluczyku?

Większość samochodów posiada obecnie zamek z immobilizerem. Takie rozwiązanie ma na celu przede wszystkim zabezpieczenie pojazdu przed niechcianym uruchomieniem zapłonu. Chodzi oczywiście o zwiększenie ochrony przed kradzieżą. Niestety, zdarza się, że kluczyk do auta ulegnie uszkodzeniu lub zostanie zgubiony. Co wtedy zrobić? Podpowiadamy, jak wygląda dorobienie kluczyka z immobilizerem.

Uszkodzony immobilizer – co robić? Ile kosztuje dorobienie kluczyka z immobilizerem?

Immobilizer – co to jest i jak działa? Zacznijmy od tego, czym dokładnie jest i jak działa immobilizer. Jest to swego rodzaju elektroniczny kod, który zapisany jest w pamięci elektronicznej. Z reguły jest to niewielkie urządzenie, znajdujące się w kluczyku do auta.

 1. Może to być też specjalna pestka, którą należy przyłożyć do czytnika.
 2. Immobilizer uaktywnia się w momencie włożenia transpondera, czyli specjalnego nadajnika, do stacyjki.
 3. Po włączeniu silnika następuje wymiana sygnałów pomiędzy kluczykiem a immobilizerem.
 4. Gdy sygnał się zgadza i kluczyk zostaje uznany za właściwy, immobilizer i urządzenie sterujące pracą silnika wymieniają się sygnałami kodowymi.

Jeżeli są zgodne, następuje dezaktywacja blokady.Cały proces trwa dosłownie kilka milisekund, dzięki czemu nie trzeba zbyt długo czekać na możliwość odpalenia silnika.

Jak odblokowac kluczyk w stacyjce?

Wytarte ząbki kluczyka – Niskiej jakości produkty wykonane z nietrwałych materiałów dość szybko ulegają zużyciu ściernemu. Kluczyk posiada luz w stacyjce i nie może właściwie współdziałać z ruchomymi częściami wkładki włącznika zapłonu. Co zrobić: Porównaj używany kluczyk z zapasowym.

Czy da się odblokować kierownicę bez kluczyka?

Coltmania.pl • Odblokowanie kierownicy bez kluczyka : CJ0-CJ1A-CJ2A-CJ4A – Dział techniczny Problemy i pytania odnośnie modeli produkowanych na przełomie 1995 – 2003 roku. Regulamin działu 1.) Pamiętaj, że temat to tak naprawdę streszczenie całego posta.

Bardzo dobrze można to pokazać za pomocą prostego przykładu: Źle: Pomocy! Wielki problem z samochodem! Dobrze: Na zimnym silniku nie wchodzi drugi bieg 2.) Jeżeli masz problem z samochodem opisz go jak najdokładniej. Pamiętaj, żeby w Twoim poście było jak najwięcej informacji mogących pomóc w rozwiązaniu problemu tzn: – Co się dzieje z samochodem (gaśnie, nie odpala, dużo pali itp)?- W jakich sytuacjach pojawia się problem (przy jechaniu ponad 100km/h, przy cofaniu, podczas rozruchu itp)?- Czy podejmowałeś już jakieś próby naprawy usterki i jak się one zakończyły? (zrobiłem reset kompa, ale nie pomógł, wymieniłem amortyzator i nadal nic)? Źle: Nie wiem co się dzieje, ale odpada mi silnik.

Pomocy! Dobrze: Ostatnio zauważyłem, że podczas otwierania okna od strony pasażera silnik odpada od samochodu. Próbowałem wymienić już korbkę od opuszczania szyby, ale problem niestety nie znikł. Myślę, że odpowiedzialny za to może być również wahacz, bo podczas przeglądu powiedzieli mi, że jest w złym stanie 3.) Zawsze podziękuj za pomoc w rozwiązaniu problemu (nawet jeżeli ostatecznie zabrakło wiedzy, żeby go usunąć).

You might be interested:  Jak Zrobić Opłatę Skarbową Za Samochód?

Nic Cię to nie kosztuje, a na pewno będziesz uchodził za człowieka kulturalnego i wartego poświęcenia chwili czasu. Warto również użytkownikowi który pomógł wystawić podziękowanie za pomoc poprzez kliknięcie w dolnym prawym rogu jego posta ikonki “piwo”. przez » 7 lis 2020, o 17:19 Witam, jak odblokować kierownicę bez kluczyka? Auto stoi od kwietnia rozbite po kolizji b, chciałbym je zezłomować ale zgubiłem w tym czasie kluczyki, auto otwarte ale kierownica zablokowana.

W ostateczności mogę dorobić sam grot kluczyka ale wolał bym nie ponosić kosztów. Istnieję prosty sposób żeby ją odblokować? Lokalizacja: Słubice Dostał piw: Auto: Mitsubishi Colt CJ1A 98r Województwo: Lubuskie przez » 7 lis 2020, o 19:08 możesz odkręcić cały korpus stacyjki. Cenię opinię ludzi, którzy swą wiedzę czerpią z pracy i doświadczenia, a nie z internetu. Prezes FTO Club Polska Klubowicz Lokalizacja: Śrem Dostał piw: Auto: FTO Województwo: Wielkopolskie przez » 7 lis 2020, o 19:15 Korpus,czyli cała wkładkę czy co dokładniej,bo nie bardzo wiem o co chodzi Zdjąć obudowę pod kierownicą i całą wkładkę usunąć tak? Lokalizacja: Słubice Dostał piw: Auto: Mitsubishi Colt CJ1A 98r Województwo: Lubuskie przez » 8 lis 2020, o 10:22 tak. odkręcasz plastikową obudowę, pod nią będziesz miał aluminiowy korpus stacyjki przykręcony do kolumny kierowniczej. Cenię opinię ludzi, którzy swą wiedzę czerpią z pracy i doświadczenia, a nie z internetu. Prezes FTO Club Polska Klubowicz Lokalizacja: Śrem Dostał piw: Auto: FTO Województwo: Wielkopolskie przez » 8 lis 2020, o 18:11 A śrubokręt wbity w stacyjkę nie wystarczy? 4G92T- [email protected]+ [email protected] Klubowicz Lokalizacja: Sopot Dostał piw: Auto: CA4T ’92 Województwo: Pomorskie

 • przez » 8 lis 2020, o 21:54
 • kiedyś próbowałem tak i nie poszło, ale może jak stacyjka już jest mocno wyrobiona to by się udało.
 • Cenię opinię ludzi, którzy swą wiedzę czerpią z pracy i doświadczenia, a nie z internetu. Prezes FTO Club Polska

Klubowicz Lokalizacja: Śrem Dostał piw: Auto: FTO Województwo: Wielkopolskie przez » 9 lis 2020, o 00:52 Dzięki za rady, jutro się za to wezmę Lokalizacja: Słubice Dostał piw: Auto: Mitsubishi Colt CJ1A 98r Województwo: Lubuskie

 1. Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

: Coltmania.pl • Odblokowanie kierownicy bez kluczyka : CJ0-CJ1A-CJ2A-CJ4A – Dział techniczny

Kto otworzy samochód?

Awaryjne otwieranie samochodów – kto wykonuje i ile kosztuje? Czy kiedykolwiek utknąłeś w samochodzie i musiałeś wysiąść, ale drzwi się nie otwierały? A może chciałeś otworzyć drzwi z zewnątrz, jednak po dokładnym przeszukaniu kieszeni okazało się, że kluczyki zostały wewnątrz pojazdu? Wystąpienie sytuacji awaryjnej i konieczność otwarcia samochodu, gdy jego drzwi są zatrzaśnięte, wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Jeśli kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której przypadkowo zamknąłeś swoje klucze w samochodzie, wiesz jak bardzo może to być stresujące. Jeśli jesteś poza domem i nie masz możliwości wejścia do swojego samochodu, może to być prawdziwy problem. ? Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli znajdziesz się w tej niefortunnej sytuacji:

Zadzwoń po pomoc do osoby, która może wejść do Twojego domu i odszukać zapasowe klucze do samochodu;Skontaktuj się z firmą holowniczą – ostatecznie, przy odpowiednim ubezpieczeniu AC, firma przywiezie Twój samochód pod dom;Zadzwoń do ślusarza, aby odblokować swój samochód – najbezpieczniejsza oraz najbardziej skuteczna opcja awaryjnego otworzenia drzwi samochodu. jest w stanie otworzyć każdy zamek drzwi, dzięki odpowiednim narzędziom. Co ważne, możesz skorzystać z usług ślusarza przez 24/h oraz w dni wolne od pracy.

Najgorszym z możliwych rozwiązań, które często przychodzi do głowy jako pierwsze, jest samodzielne włamanie do samochodu. Szkody związane z wybiciem szyby, uszkodzeniem zamka, porysowaniem lakieru są dużo większe niż usługa awaryjnego otwierania samochodu przez profesjonalnego ślusarza.

 1. Zepsuty lub niesprawny zamek samochodowy może doprowadzić do sytuacji, kiedy drzwi zablokują się i nie będziemy mogli ich otworzyć.
 2. Może się to zdarzyć każdemu.
 3. W takiej sytuacji z całą pewnością będziesz chciał jak najszybciej skontaktować się z profesjonalnym ślusarzem.
 4. Naprawy zamków samochodowych lub mogą się znacznie różnić pod względem jakości, dlatego w pierwszej kolejności dokładnie przejrzyj ofertę usług ślusarskich.

Ślusarze to profesjonaliści, którzy świadczą usługi otwierania zamkniętych drzwi samochodowych bez powodowania uszkodzeń pojazdu. Posiadają narzędzia, które pozwalają im szybko, skutecznie i bez uszkodzenia samochodu otworzyć drzwi. Jeśli masz numer zaufanego ślusarza pod ręką, możesz zadzwonić i uzyskać pomoc, gdy tylko jej potrzebujesz.

Dowiedz się, ile ostatecznie kosztuje usługa przyjazdu i otworzenia drzwi,Zrób rozeznanie, co zawiera usługa awaryjnego otwierania drzwi samochodu,Sprawdź referencje w Internecie,Dowiedz się, jak szybko może zostać wykonane.

Chociaż istnieje kilka sposobów, aby dostać się do samochodu, gdy jest zablokowany, najlepiej jest zatrudnić profesjonalnego ślusarza, aby wykonał pracę prawidłowo. Każda renomowana firma ślusarska dysponuje odpowiednim, autoryzowanym sprzętem, który jest dostosowany do konkretnych marek samochodów.

Masz dzięki temu pewność, że Twój samochód nie zostanie uszkodzony, a samo przez ślusarza będzie wykonane szybko i sprawnie. W życiu są takie chwile, kiedy zdajemy sobie sprawę, że w naszej kieszeni lub torebce nie ma kluczy od samochodu, gdyż zatrzasnęliśmy je w samochodzie. Wielu z nas znalazło się w takiej sytuacji, więc nic dziwnego, że awaryjne otwieranie drzwi jest jedną z najczęstszych usług, jakie są świadczone przez firmy ślusarskie.

Drzwi samochodu są zwykle otwierane przez ślusarzy w nagłych wypadkach. Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na koszt otwarcia drzwi, dlatego z tego powodu trudno jest podać dokładne oszacowanie ostatecznej kwoty, jaką poniesiesz. Należy jednak zaznaczyć, że awaryjne otwarcie samochodu przez profesjonalnego ślusarza jest znacznie tańsze niż wydatek na uporanie się z bałaganem, który powstałby w wyniku nieumiejętnego, chaotycznego działania i prób samodzielnego otwierania samochodu.

 1. Oprócz spokoju i uniknięcia stresu usługi ślusarskie gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo.
 2. Awaryjne otwieranie samochodów to koszt od 170 zł wzwyż.
 3. Cena usługi zależeć będzie od wielu czynników.
 4. Na koszt będzie miał wpływ model naszego samochodu, stopień skomplikowania prac.
 5. W przypadku starszych typów pojazdów podstawowa pomoc wyceniana jest z reguły na 170 – 200 zł.
You might be interested:  Jak Zarejestrować Samochód Bez Stałego Meldunku?

Jeśli chodzi o nowsze modele wymagające większej ilości pracy i ostrożności koszt może wynosić do 300 zł. Znaczenie ma także pora dnia, o której wzywamy specjalistę. Ślusarz za usługę otwierania zamków wykonywaną po godzinach swojej pracy może policzyć nawet podwójnie, jednak mamy gwarancję niezawodności jego pracy nawet w dni świąteczne.

Jak otworzyć zablokowane drzwi kierowcy?

Jak otworzyć? Zdemontuj tapicerkę prawych drzwi, przygotuj sobie grubszą elektrodę (bez otuliny). Wsiądź do auta, zorientuj się w którym miejscu przy zamku, należy popchać lub pociągnąć aby otworzyć zamek w drzwiach. Spróbuj to zrobić drutem z elektrody, przećwicz takie otwieranie.

Jak otworzyć samochód z kluczykami w środku?

Kluczyki zatrzaśnięte w samochodzie. Co zrobić? Gdzie szukać pomocy? Krzysztof Klucznik 13 lutego 2021, 17:15 fot. Krzysztof Klucznik Telefon przy uchu odwracający uwagę, zamieszanie pod supermarketem, płaczące dzieci, poranny pośpiech czy po prostu roztargnienie.

 1. Przyczyn zatrzaśnięcia kluczyka w aucie może być wiele.
 2. Ważne, żeby gdy to nastąpi, zachować zimną krew i nie podejmować nieprzemyślanych działań.
 3. Takie mogą nas drogo kosztować.
 4. Najczęściej sytuacje zamknięcia auta z kluczykiem w środku zdarzają się w przypadku starszych aut, gdzie jest możliwość zaryglowania drzwi przed ich zamknięciem.

Jeżeli w porę nie zorientujemy się, że kluczyk został w środku, np. schowany w kieszeni kurtki pozostawionej na tylnym siedzeniu, problem gotowy. Bywa, że niektóre autoalarmy automatycznie ryglują drzwi po określonym czasie od ich zamknięcia. W takiej sytuacji, jeżeli wysiądziemy z auta pozostawionego z pracującym silnikiem i zamkniemy za sobą drzwi, możemy ich już nie otworzyć jedynie przy pomocy klamki. fot. BMW Teoretycznie w dość komfortowej sytuacji są właściciele nowych aut wyposażonych w system bezkluczykowego dostępu. Niestety, nowoczesne zdobycze techniki nie zawsze działają tak, jak zaplanowali to ich konstruktorzy. Chociaż elektronika nie pozwoli nam zamknąć auta z zewnątrz, gdy w środku pozostawimy kluczyk to wciąż są sposoby, by to zrobić. Taka sytuacja to ostateczność, więc zanim weźmiemy do ręki młotek lub kamień, zastanówmy się, jak można tego uniknąć. Jeżeli kluczyk zatrzaśniemy blisko miejsca, gdzie trzymamy zapasowy, o ile to możliwe, pojedźmy po niego. Jeżeli tak nie jest lub kluczyka zapasowego po prostu nie mamy, spróbujmy zamówić usługę awaryjnego otwarcia auta.

Jej koszt, zależnie od modelu samochodu, miasta i pory dnia lub nocy waha się w granicach 150-450 PLN. W przeważającej części przypadków, zapłacimy kwotę bliżej dolnej granicy tego przedziału. W większości sytuacji, usługi awaryjnego otwierania auta wykonywane są metodą bezinwazyjną, co w praktyce oznacza, że zamek auta nie zostanie uszkodzony podczas tej operacji.

Nie próbujmy samemu grzebać w zamku. Może się okazać, że go zepsujemy, a auto nadal pozostanie zamknięte. To zdecydowanie podniesie koszt całej operacji. fot. Krzysztof Klucznik Jeżeli zamówienie awaryjnego otwarcia auta nie jest możliwe, sprawdźmy czy da się spowodować, by między drzwiami lub szybą a karoserią pojawiła się szczelina umożliwiająca nam jakiekolwiek manipulacje. Być może któryś z mechanizmów podnoszenia szyby w naszym aucie nieco słabiej trzyma ją w pozycji zamkniętej.

Jeżeli w jakiś sposób uda nam się sprawić, że szyba nieco się opuści, możemy spróbować wprowadzić do wnętrza odpowiednio wygięty długi drut z uformowanym na końcu hakiem, który zaczepiony o rygiel drzwi lub klamkę pomoże otworzyć drzwi od środka. O ile mamy możliwość zorganizowania sobie odpowiednich narzędzi, możemy spróbować odgiąć szybę wraz z ramką drzwi (przy pomocy przyssawki).

W tak powstałą szczelinę możemy spróbować włożyć np. dętkę rowerową, którą napompujemy pompką lub kompresorem. Takie rozwiązania mają jednak dwie trudności – po pierwsze nie zadziałają w samochodzie wyposażonym w podwójne ryglowanie zamków (wówczas nie można otworzyć auta od środka) oraz wymagają nie lada precyzji ocierającej się o wirtuozerię. fot. Krzysztof Klucznik Jeżeli żadna z powyższych metod nie jest możliwa do zastosowania, nie ma wyjścia i trzeba zbić szybę. Którą? Na pewno nie będzie rozsądne stłuczenie bocznej szyby drzwi kierowcy. Prowadzenie auta z siedzenia pokrytego odłamkami szkła będzie utrudnione.

 • Lepiej wybić szybę w drzwiach pasażera, ewentualnie którąś z tylnych.
 • Uwaga na małe szyby trójkątne – paradoksalnie, mimo niewielkich rozmiarów mogą się okazać trudniejsze do znalezienia i droższe w zakupie od większych szyb bocznych.
 • To dlatego, że trójkąty są wklejane w karoserię i rzadko się je wymienia.

Podsumowując – zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz auta stawia nas przed wyborem mniejszego zła. Jeżeli nie da się łatwo i szybko pozyskać zapasowego kluczyka, każda inna interwencja będzie się wiązała z kosztami. Ważne, żeby w tej nieprzyjemnej i nerwowej sytuacji postępować rozsądnie i niepotrzebnie tych kosztów nie zwiększać.

Jak otworzyć drzwi w samochodzie z zepsutym zamkiem?

Czy można samodzielnie otworzyć drzwi od auta? – Zanim sięgniemy po telefon i wybierzemy numer do firmy ślusarskiej wiele osób woli spróbować otworzyć drzwi własnymi sposobami. W przypadku uszkodzonego zamka jest to bardzo utrudnione, ponieważ nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami lub preparatami, które pozwolą na przykład spróbować naoliwić zamek lub spróbować podważyć jego zapadki.

Szczególnie jeśli jesteśmy w sytuacji z dala od własnego domu. Najważniejszą kwestią w takiej sytuacji jest dostanie się do wnętrza pojazdu i bezpieczne dotarcie do domu, gdzie możemy spróbować naprawić zamek we własnym garażu lub skorzystać z pomocy znajomego mechanika lub ślusarza. W przypadku jeśli mamy lekko uchylone okno to istnieje mała szansa, że uda nam się za pomocą elastycznego druta lub ewentualnie wieszaka pociągnąć za klamkę znajdującą się w środku pojazdu.

Wymaga to sporej dozy cierpliwości, czasu oraz pewnej zręczności. Należy przy tym zachować zimną krew, bo nieudane próby mogą tylko zachęcić nas do nierozważnych kroków, a przecież wybicie szyby we własnym samochodzie nie jest nigdy dobrym rozwiązaniem i niesie ze sobą ogromne koszty.

Related Post