Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Odpalić Samochód Z Uszkodzonym Immobilizerem?

Jak Odpalić Samochód Z Uszkodzonym Immobilizerem?

0 Comments

Jak Odpalić Samochód Z Uszkodzonym Immobilizerem
Jak uruchomić auto, gdy awarii ulegnie immobiliser? Zdarza się, że kierowcy nawet nie dają sobie sprawy, że ich auto wyposażone jest w immobiliser. Współczesne identyfikatory (nadajniki) umieszczone są w obudowie kluczyka i nie potrzeba przykładania „pastylek” ani wpisywania kodów, jak to miało miejsce w starszych modelach samochodów.

Urządzenie komunikuje się ze sobą po włożeniu kluczyka do stacyjki. Immobilisery dzielą się na fabryczne (współcześnie to niemal standard) i montowane na życzenie klienta. Niestety pierwsze jak i drugie posiadają wady i mogą ulec awarii. Pół biedy, jeżeli posłuszeństwa odmówi transponder w jednym z kluczy – zawsze można skorzystać z zapasowego.

Prawdziwe kłopoty zaczynają się, jeśli zepsuje się odbiornik. W takiej sytuacji zwykle pozostaje nam tylko wezwać pomoc „zamkową” lub odholować auto do serwisu. Nie zawsze oznacza to jednak zażegnanie problemu, bowiem nawet fachowcy czasami nie są w stanie uruchomić samochód na miejscu.

Diabeł tkwi w szczegółach – nie można odnaleźć sprytnie ukrytej centralki lub w przypadku wielu zabezpieczeń fabrycznych okazuje się, że moduł immobilisera zintegrowano ze sterownikiem silnika, a ten znajduje się w dość kłopotliwym miejscu. Czym właściwie jest immobiliser i jak działa? Słowo „immobiliser” można przetłumaczyć jako „unieruchamiacz” i właśnie takie zadanie pełni to urządzenie.

Krótko pisząc, system zabezpiecza samochód przed uruchomieniem w przypadku kradzieży, blokując układ zapłonowy lub komputer sterujący jego pracą – rozrusznik kręci się, ale auto nie chce zapalić. Trzeba pamiętać (i uważać), że w samochodach wyposażonych w kluczyk zbliżeniowy, nawet po wyjściu z auta silnik nie przestaje pracować, co daje możliwość kradzieży na tzw.

 • Stłuczkę lub gumkę.
 • Immobiliser składa się zazwyczaj z dwóch części: transpondera (nadajnika), który nosimy przy kluczach w formie pilota lub „pastylki” podobnej do małej baterii, albo po prostu wbudowany jest w obudowę kluczyka (w większości nowych aut).
 • Druga część to centralka (odbiornik) ukryty w samochodzie.

W starszych pojazdach (np. w niektórych Citroënach) stosowano immobiliser kodowy, w którym przed odpaleniem auta należało wprowadzić odpowiedni kod PIN na zamontowanej na stałe klawiaturze. Później wyparły je popularne niegdyś „odcinki” – działały podobnie, aby nieuprawnione osoby (nieposiadające transpondera) nie mogły odjechać pojazdem.

Nawet jeśli złodziej dostał się do wnętrza samochodu i pokonał stacyjkę bez specjalnego kodu, silnik nie odpalił bez sygnału wysłanego drogą radiową z nadajnika. Co się psuje? Co robić, gdy immobiliser unieruchomi samochód? Zazwyczaj zawodzą transpondery znajdujące się w pilocie lub obudowie kluczyka.

Naprawa nie jest trudna, lecz wymagająca wiedzy – wystarczy wykasować uszkodzony nadajnik i wgrać nowy do pamięci procesora. Awarii ulegają też tzw. pętle indukcyjne znajdujące się przy stacyjce, które odczytują sygnał z nadajnika, rozbrajając urządzenie.

Winowajcę usterki można łatwo ustalić, próbując uruchomić samochód zapasowym kluczem. Jeżeli silnik odpali to znak, że pierwszy transponder jest do wymiany. Jeśli zawinił nadajnik, warto dla bezpieczeństwa wprowadzić immobiliser w tryb serwisowy. Będziemy mieli wówczas pewność, że w przypadku uszkodzenia drugiego klucza odjedziemy autem.

Informację jak to zrobić, znajdziemy w instrukcji modułu, bądź w wypadku modeli fabrycznych w instrukcji samochodu. Można również skorzystać z pomocy mobilnych serwisów mailowych, lecz nie dają one gwarancji uruchomienia auta na miejscu, a cenią się dość wysoko (koszt od 150 do 250 zł).

 • Największy problem stanowi rozbrojenie immobiliserów fabrycznych montowanych w sterowniku silnika.
 • Jakie informacje przechowują i kodują nowoczesne kluczyki? Otóż współczesne kluczyki nie służą wyłącznie do otwierania samochodu, ani rozbrajania immobilisera.
 • Tak naprawdę są to małe komputery z nośnikiem wielu istotnych danych o aucie np.

takimi jak: data pierwszej rejestracji, numer VIN, termin kolejnego przeglądu czy przebieg auta. Oczywiście wszystko co ma swoje plusy ma też i minusy, a w tym konkretnym przypadku w momencie kradzieży samochodu. Ubezpieczyciel na podstawie zakodowanych tam informacji (np.

 • Ostatniego kontaktowania się klucza z autem) może nawet odmówić wypłacenia odszkodowania, jeśli nie będą one zbieżne z naszymi zeznaniami, ponieważ okaże się, że zapomnieliśmy zamknąć auta.
 • Spróbuj sam W niektórych samochodach kodowanie klucza poza ASO jest niemożliwe, a wyrobienie duplikatu w serwisie kosztuje krocie.

Na szczęście można spróbować rozwiązać problem na własną rękę znacznie taniej. Można skorzystać z bardzo prostego patentu. Z działającego kluczyka, który nam został, wymontujmy transponder i umieśćmy go na stałe w aucie tak, by znajdował się w polu czytnika immobilisera.

Co prawda stracimy dodatkową ochronę przeciwkradzieżową, lecz na dorobienie klucza wydamy zaledwie 20-80 zł zamiast kilkuset, a nawet tysiąca złotych. Jeśli jednak zdecydujesz się na wizytę w warsztacie, koniecznie sprawdź klucze po wykonaniu usługi – nieuczciwych „fahcowców” nie brakuje!Współczesne samochody kradnie się zwykle na zamówienie.

Zdarzają się sytuację, gdzie auta znikały w kilka dni po wizycie w takim właśnie serwisie. Sposób jest prosty – współpracujący ze złodziejami pracownik wgrywa do pamięci pojazdu nowy klucz. Następnie odpowiednia osoba otwiera, uruchamia i odjeżdża autem bez najmniejszych problemów.

 1. Łatwo jednak sprawdzić, czy doszło do oszustwa.
 2. Wystarczy, że przy odbiorze auta w serwisie skontrolujemy, czy zapasowy komplet otwiera samochód.
 3. Jeżeli okaże się, że nie, mimo sprawnego kluczyka/pilota, to prawdopodobnie ktoś zastosował wyżej wymienioną praktykę, bowiem po wgraniu nowego kodu klucza, zapasowy automatycznie przestaje działać.

: Jak uruchomić auto, gdy awarii ulegnie immobiliser?

Jak rozkodować immobilizer?

Jak odblokować immobilizer (uruchomić silnik), gdy kluczyk nie działa? Porada dotyczy aut z kluczykiem na podczerwień i immobilizerem. Jeśli posiadamy kluczyk na podczerwień, immobilizer w aucie odblokowywany jest kodem przesyłanym przez podczerwień. Problem pojawia się gdy kluczyk uszkodzimy (utopimy, rozjedziemy :D), lub po prostu rozładują się baterie.

Auto otworzymy przez przekręcenie kluczyka w drzwiach ale po włożeniu go do stacyjki nie będziemy mogli uruchomić silnika. Kupując auto w salonie powinniśmy dostać kartę, na której znajduje się kod awaryjny. Jeśli jednak kupiliśmy auto jako używane i nie dostaliśmy kodu, należy go wygenerować używając programu: (działa tylko pod Windows XP).

Serwisy Renault za podanie kodu życzą sobie od 100 do ponad 300 PLN! 1. Rozkręcamy kluczyk i odczytujemy kod z żółtej naklejki w pilocie.2. Uruchamiamy program (hasło zapisane jest w pliku tekstowym w archiwum) i podajemy w programie typ pojazdu (w moim przypadku B56H – odczytujemy go z numeru nadwozia, po literach “VF1”) 3.

 1. Podajemy kod z kluczyka w programie (np.123456A7) 4.
 2. Program w czerwonej ramce wyświetli 4-cyfrowy kod do odblokowania immo.
 3. Code Securite Antidemarrage) 5.
 4. Wkładamy kluczyk do stacyjki, przekręcamy w pozycję zapłonu.
 5. Mruga żółta kontrolka immo (błyskawica).
 6. Immobilizer jest zablokowany.6.
 7. Wciskamy gaz do oporu (kontrolka gaśnie), podajemy 1-szą cyfrę kodu odpowiednią ilością wciśnięć przycisku komputera (przy dźwigni wycieraczek) np.
You might be interested:  Jak Dostać Kredyt Na Samochód W Niemczech?

jeśli kod to 2468, wciskamy przycisk 2 razy (kontrolka immo mignie przy każdym naciśnięciu przycisku).7. Puszczamy gaz. Wciskamy gaz ponownie, podajemy 2-gą cyfrę kodu (np.4 wciśnięcia). Puszczamy gaz.8. Powtarzamy punkt 6 i 7 aż do ostatniej cyfry kodu.9.

Po podaniu ostatniej cyfry kodu i puszczeniu gazu, kontrolka immo zgaśnie, możemy odpalić auto.10. Uwaga! Mamy teraz cały czas odblokowany immobilizer! 11. Aby go zablokować ponownie, musimy otworzyć drzwi nadajnikiem podczerwieni, włożyć kluczyk i przekręcić w zapłon. Wyjąć kluczyk i zamknąć auto. Od tej pory immobilizer znów działa tak jak wcześniej.

Kod najlepiej zapisać sobie gdzieś, gdzie będziemy mogli go użyć w awaryjnej sytuacji. : Jak odblokować immobilizer (uruchomić silnik), gdy kluczyk nie działa?

Jak odłączyć immobilizer?

Klub MazdaSpeed Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu. przez » 19 gru 2003, 14:46 powiedzcie mi jak wy. imobilaizer bo cos sie mi niekce sie zaplaic auto odcina mi caly zaplon nie moge przekrecic stacyjka bo nic mi sie nie swieci powiedzcie mi co najlepiej zrobci zeby to wylaczyc ? imobilaizer jest firmy vdo i najlepiej bym go zdemontowal zeby auto zapalalo normalnie pomocy Od: 20 lis 2003, 19:51 Posty: Skąd: Wałbrzych Auto: VW Passat B5 1,9 TDI przez » 19 gru 2003, 14:52 Witam Nie wiem jak w twoim modelu jest ale jeżeli jest to fabryczny imobilizer to niewiele możesz zrobić bo połączony on jest z głównym komputerem i dopiero po stwierdzeniu zgodności komp zezwala no uruchomienie,Pozostaje ustalić co padło czy kluczyk(jeżeli tam masz imobilizer) czy odbiornik. Od: 16 lis 2003, 15:07 Posty: Skąd: myszków Auto: 626ge 2.5,1.8,ESPACE 3.0V6 24V przez » 19 gru 2003, 14:55 hmm vdo chyba nie było montowane seryjnie więc może wystarczy wyjąć bezpiecznik systemy informatyczne || sprzęt fitness || trampoliny || meble ogrodowe Od: 18 lis 2003, 15:31 Posty: Skąd: Warszawa Auto: Kia pro cee’d/ Toyota Starlet przez » 19 gru 2003, 16:22 Immobilizer zazwyczaj podłączany jest do jednego z przewodów które odpowiadają m.in. za zapłon, pompę paliwową oraz zasialnie. Musisz odszukać centralkę immobilaizera i sprawdzić, które kable są wpięte w instalację samochodu. Od: 23 paź 2003, 00:01 Posty: (0 / ) Skąd: Lublin Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR przez » 19 gru 2003, 19:02 A nie wystarczy wyjac centralke od immo?? Na zwyklych alarmach ten patent dzialal na blokade zaplonu (w 626GD) Od: 20 paź 2003, 08:44 Posty: Skąd: Wawka Auto: Szybkie przez » 19 gru 2003, 21:13 czyli sprubowac ? wyciagnac immo odpiac i powinno tyrac ? Od: 20 lis 2003, 19:51 Posty: Skąd: Wałbrzych Auto: VW Passat B5 1,9 TDI przez » 19 gru 2003, 22:58 Cześć. Jeżeli jest to fabryczny immobilizer (posiadasz kontrolkę na desce rozdzielczej) to nic nie pomorze odpięci puszki, nic to nie da bo podłączona jest magistralą a główny komputer dopiero uruchamia na 100% jest tak w 626GF i żeby odpalić trzeba nauczyc komp kodu kluczyka.

Pozdrawiam ZBYSZEK Od: 16 lis 2003, 15:07 Posty: Skąd: myszków Auto: 626ge 2.5,1.8,ESPACE 3.0V6 24V przez » 19 gru 2003, 23:01 nie to jest dodatkowy i mam osobna wkladke do wylaczania immobilizera to wrescie mam wyciagnac go ? czy odpaic czy popodlaczac wszysko bez niego ? Od: 20 lis 2003, 19:51 Posty: Skąd: Wałbrzych Auto: VW Passat B5 1,9 TDI przez » 19 gru 2003, 23:10 Witam Jeżeli to jest dokładka to bez problemu możesz go wywalić poprostu zmostkuj przecięte obwody i po problemie.

Pozdrówka ZBYSZEK Od: 16 lis 2003, 15:07 Posty: Skąd: myszków Auto: 626ge 2.5,1.8,ESPACE 3.0V6 24V przez » 20 gru 2003, 12:48 O tym od dawna mówię Od: 23 paź 2003, 00:01 Posty: (0 / ) Skąd: Lublin Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR przez » 20 gru 2003, 13:14 juz dziala ) wystarczylo wsadzic dobry akumutalor i zadzialalo normalnie :LPP Od: 20 lis 2003, 19:51 Posty: Skąd: Wałbrzych Auto: VW Passat B5 1,9 TDI przez » 20 gru 2003, 13:56 no stary to rześ chyba zażył teraz wszystkich systemy informatyczne || sprzęt fitness || trampoliny || meble ogrodowe Od: 18 lis 2003, 15:31 Posty: Skąd: Warszawa Auto: Kia pro cee’d/ Toyota Starlet przez » 20 gru 2003, 14:14 Noooooooooo!!!! Od: 23 paź 2003, 00:01 Posty: (0 / ) Skąd: Lublin Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR przez » 1 paź 2007, 22:31 podepna sie pod temat mam 323 BA 1.5 z 97r, jest w niej juz kontrolka na desce od imobilaizerabo to ta deska po liftingu,chodzi o to ze kontrolka mi nie swieci gdy odpalam samochód,rozmontowalem deske zarówka byla dobra,rozmontowalem kolumne kierownicy jest tam przy stacyjce mala biala kostka od której ida dwa przewody,chodzi o to ze samochód odpala normalnie nawet jak wypne z kostki te dwa przewody,lampka przy odpalaniu nie działa,czy w takim razie mam pominienty imobilazier,dodam jeszcze ze mialem w nim alarm dokladany pzez jakas firme co sie tym zaimuje bo sa na to papiery ale w tej chwili alarm tez nie dziala,po laczeniu kabli widac jakby ktos odlaczyl alarm od instalacji samochodu,ale co z imobilaizerem z tego co czytalem to chyba niemozna go odlaczyc skoro jest orginalny,a samochód pali normalnie,co wy na to?? Od: 6 sie 2007, 09:28 Posty: przez » 11 mar 2009, 19:22 Mam problem.

 1. Roztegowałem sobie kluczyk (1 ząbek się ułamał) a w tym kluczyku miałem immobilizer.
 2. Mam też zapasowy kluczyk, ale juz bez immo.
 3. Jakieś rady?? P.S.
 4. Na desce rozdzielczej mam specjalną kontrolkę która mruga na pomarańczowo gdy chce odpalić kluczykieb bez immobilizera.
 5. Przystawienie “kluczyka z immo” obok tego “bez immo” nic nie daje :/ Od: 9 lut 2009, 11:28 Posty: Skąd: Cze-wa Auto: 323F BA 1996 1.5 Benzynka 🙂 przez » 12 mar 2009, 00:54 No to koniec pit.

To sie nazywa niefart.Nic już nie zrobisz albo serwis np w olsztynie chciał 700 ziko.Albo zestaw tzw złodziejski tj klucz stacyjka niekonieczna moduł do cewki pod kierownicą i komputer silnika.No niestety tak to wygląda a w dodatku komputer musi mieć te same numery bo w 1.5 było kilka typów.

Powodzenia jak coś to na priv albo meila Pierwsze Z5 Turbo na forum.Maniak Mazda from Hiroshima Od: 14 lis 2008, 12:03 Posty: Skąd: Giżycko/Olsztyn Auto: 323 f ba 1996r 1.5 Z5 przez » 12 mar 2009, 07:21 )PiT( idz do kogos kto dorabia klucze, dorobi Ci z imo po zczytaniu kodu z oryginalnego, tez tak mialem tylko ze mi sie kluczyk złamał:) dobrze ze nie w stacyjce:D zaplaciłem bodajże 150zł za dorobienie, a koleś zrobił go na kluczyku z mazdy 3 Od: 12 wrz 2008, 10:19 Posty: Auto: 323F BA 1.5 16V przez » 12 mar 2009, 12:33 Okej.

You might be interested:  Co Oznacza Kontrolka Samochód Z Kluczykiem Opel Astra H?

Jestem już po całej operacji, a wyglądała ona tak: Pojechałem rano autkiem mojego “starszego” do najbliższego supermarketu (przy okazji w schowku znalazłem mojego zaginionego pendriva) i znajdującego się tam punktu dorabiania kluczy. Za wzór klucza dałem ten bez “immo”, natomiast na wzór immo dałem (co chyba logiczne) klucz z immo.

Dostałem nowy kluczyk za który dałem 160 zł. Potem podjechałem do domku, pierwsza próba – drzwi – wprawdzie nie “chwycił” instynktownie za pierwszym razem, ale drzwi się otworzyły. Potem stacyjka. Wsadziłem klucz delikatnie i. też za pierwszym razem nie chciał się przekręcić. Delikatnie poprawiłem ustawienia kluczyka, potem drugi raz i jest, silnik zaczął rumotać.

Moje oczy automatycznie powędrowały na tablicę rozdzielczą gdzie w tym momencie zapaliła się pomarańczowa kontrolka immobilizera. W tym momencie czas tak jagby stanął w miejscu, a ja mogłem liczyć wszystkie moje oddechy. Po paru sekundach które wydawały mi się wiecznością pomarańczowa kontrolka “immo” zgasła.

Kamień spadł mi z serca, a ja znowu mogłem delektować się widokiem białej zasłony dymnej wdzięcznie wydobywającej się z rury wydechowej mojej słodkiej Madzi. Nawet nie wyobrażacie sobie jak się za tą zasłoną dymną stęskniłem Pozdro MazdoManiacy

P.S. Jako że i ten klucz nie wygląda na zbyt trwały to po nast. wypłacie chyba będę musiał zrobić sobie kopię zapasową z immo Od: 9 lut 2009, 11:28 Posty: Skąd: Cze-wa Auto: 323F BA 1996 1.5 Benzynka 🙂 przez » 12 mar 2009, 18:57 W punkcie gdzie dorabiałem kluczyk do samochodu gość powiedział, że są kluczyki do których można przełożyć wkładkę z kluczyka.

Ile kosztuje zrobienie immobilizera?

Wymiana immobilizera – koszt nowej centralki w ASO i warsztacie – Ile kosztuje naprawa immobilizera w przypadku uszkodzonej centralki? Jeśli tylko twój pojazd można uruchomić poza ASO, łączny koszt nie powinien przekroczyć 800-1000 złotych. Jednak w przypadku nowoczesnych aut, które można naprawić jedynie w autoryzowanych serwisach, koszty znacznie rosną.

Jaki jest koszt naprawy immobilizera?

Ile kosztuje naprawa uszkodzonego immobilizera? – Koszt naprawy immobilizera zależy od kilku czynników, w tym przede wszystkim od komponentu immobilizera, który nie działa. Jeżeli awarii uległ transponder, co jest stosunkowo najczęściej spotykane, to koszt naprawy może wynieść nawet 1000 zł.

 • Tyle trzeba zapłacić w ASO za wykasowanie z pamięci immobilizera uszkodzonego kluczyka (karty) wgranie nowego.
 • Na bardziej przystępną cenę mogą liczyć kierowcy, którzy zdecydują się powierzyć naprawę uszkodzonego elementu fachowcom z mniejszego serwisu.
 • Na duży wydatek muszą przygotować się właściciele samochodów, w których dojdzie do awarii centralki.

Fachowcy nie tylko muszą zlokalizować centralkę, ale dokonać jej wymiany. To nie zawsze jest możliwe poza ASO, Jeżeli kierowca, który wstępnie stwierdził awarię centralki, nie posiada ubezpieczenia assistance, będzie musiał dodatkowo zapłacić z własnej kieszeni za holowanie pojazdu.

Jak odpalić bez immobilizera?

Jak uruchomić auto, gdy awarii ulegnie immobiliser? Zdarza się, że kierowcy nawet nie dają sobie sprawy, że ich auto wyposażone jest w immobiliser. Współczesne identyfikatory (nadajniki) umieszczone są w obudowie kluczyka i nie potrzeba przykładania „pastylek” ani wpisywania kodów, jak to miało miejsce w starszych modelach samochodów.

Urządzenie komunikuje się ze sobą po włożeniu kluczyka do stacyjki. Immobilisery dzielą się na fabryczne (współcześnie to niemal standard) i montowane na życzenie klienta. Niestety pierwsze jak i drugie posiadają wady i mogą ulec awarii. Pół biedy, jeżeli posłuszeństwa odmówi transponder w jednym z kluczy – zawsze można skorzystać z zapasowego.

Prawdziwe kłopoty zaczynają się, jeśli zepsuje się odbiornik. W takiej sytuacji zwykle pozostaje nam tylko wezwać pomoc „zamkową” lub odholować auto do serwisu. Nie zawsze oznacza to jednak zażegnanie problemu, bowiem nawet fachowcy czasami nie są w stanie uruchomić samochód na miejscu.

 1. Diabeł tkwi w szczegółach – nie można odnaleźć sprytnie ukrytej centralki lub w przypadku wielu zabezpieczeń fabrycznych okazuje się, że moduł immobilisera zintegrowano ze sterownikiem silnika, a ten znajduje się w dość kłopotliwym miejscu.
 2. Czym właściwie jest immobiliser i jak działa? Słowo „immobiliser” można przetłumaczyć jako „unieruchamiacz” i właśnie takie zadanie pełni to urządzenie.

Krótko pisząc, system zabezpiecza samochód przed uruchomieniem w przypadku kradzieży, blokując układ zapłonowy lub komputer sterujący jego pracą – rozrusznik kręci się, ale auto nie chce zapalić. Trzeba pamiętać (i uważać), że w samochodach wyposażonych w kluczyk zbliżeniowy, nawet po wyjściu z auta silnik nie przestaje pracować, co daje możliwość kradzieży na tzw.

 • Stłuczkę lub gumkę.
 • Immobiliser składa się zazwyczaj z dwóch części: transpondera (nadajnika), który nosimy przy kluczach w formie pilota lub „pastylki” podobnej do małej baterii, albo po prostu wbudowany jest w obudowę kluczyka (w większości nowych aut).
 • Druga część to centralka (odbiornik) ukryty w samochodzie.

W starszych pojazdach (np. w niektórych Citroënach) stosowano immobiliser kodowy, w którym przed odpaleniem auta należało wprowadzić odpowiedni kod PIN na zamontowanej na stałe klawiaturze. Później wyparły je popularne niegdyś „odcinki” – działały podobnie, aby nieuprawnione osoby (nieposiadające transpondera) nie mogły odjechać pojazdem.

Nawet jeśli złodziej dostał się do wnętrza samochodu i pokonał stacyjkę bez specjalnego kodu, silnik nie odpalił bez sygnału wysłanego drogą radiową z nadajnika. Co się psuje? Co robić, gdy immobiliser unieruchomi samochód? Zazwyczaj zawodzą transpondery znajdujące się w pilocie lub obudowie kluczyka.

Naprawa nie jest trudna, lecz wymagająca wiedzy – wystarczy wykasować uszkodzony nadajnik i wgrać nowy do pamięci procesora. Awarii ulegają też tzw. pętle indukcyjne znajdujące się przy stacyjce, które odczytują sygnał z nadajnika, rozbrajając urządzenie.

Winowajcę usterki można łatwo ustalić, próbując uruchomić samochód zapasowym kluczem. Jeżeli silnik odpali to znak, że pierwszy transponder jest do wymiany. Jeśli zawinił nadajnik, warto dla bezpieczeństwa wprowadzić immobiliser w tryb serwisowy. Będziemy mieli wówczas pewność, że w przypadku uszkodzenia drugiego klucza odjedziemy autem.

Informację jak to zrobić, znajdziemy w instrukcji modułu, bądź w wypadku modeli fabrycznych w instrukcji samochodu. Można również skorzystać z pomocy mobilnych serwisów mailowych, lecz nie dają one gwarancji uruchomienia auta na miejscu, a cenią się dość wysoko (koszt od 150 do 250 zł).

 • Największy problem stanowi rozbrojenie immobiliserów fabrycznych montowanych w sterowniku silnika.
 • Jakie informacje przechowują i kodują nowoczesne kluczyki? Otóż współczesne kluczyki nie służą wyłącznie do otwierania samochodu, ani rozbrajania immobilisera.
 • Tak naprawdę są to małe komputery z nośnikiem wielu istotnych danych o aucie np.

takimi jak: data pierwszej rejestracji, numer VIN, termin kolejnego przeglądu czy przebieg auta. Oczywiście wszystko co ma swoje plusy ma też i minusy, a w tym konkretnym przypadku w momencie kradzieży samochodu. Ubezpieczyciel na podstawie zakodowanych tam informacji (np.

You might be interested:  Dlaczego Samochód Traci Moc Podczas Jazdy?

Ostatniego kontaktowania się klucza z autem) może nawet odmówić wypłacenia odszkodowania, jeśli nie będą one zbieżne z naszymi zeznaniami, ponieważ okaże się, że zapomnieliśmy zamknąć auta. Spróbuj sam W niektórych samochodach kodowanie klucza poza ASO jest niemożliwe, a wyrobienie duplikatu w serwisie kosztuje krocie.

Na szczęście można spróbować rozwiązać problem na własną rękę znacznie taniej. Można skorzystać z bardzo prostego patentu. Z działającego kluczyka, który nam został, wymontujmy transponder i umieśćmy go na stałe w aucie tak, by znajdował się w polu czytnika immobilisera.

Co prawda stracimy dodatkową ochronę przeciwkradzieżową, lecz na dorobienie klucza wydamy zaledwie 20-80 zł zamiast kilkuset, a nawet tysiąca złotych. Jeśli jednak zdecydujesz się na wizytę w warsztacie, koniecznie sprawdź klucze po wykonaniu usługi – nieuczciwych „fahcowców” nie brakuje!Współczesne samochody kradnie się zwykle na zamówienie.

Zdarzają się sytuację, gdzie auta znikały w kilka dni po wizycie w takim właśnie serwisie. Sposób jest prosty – współpracujący ze złodziejami pracownik wgrywa do pamięci pojazdu nowy klucz. Następnie odpowiednia osoba otwiera, uruchamia i odjeżdża autem bez najmniejszych problemów.

Łatwo jednak sprawdzić, czy doszło do oszustwa. Wystarczy, że przy odbiorze auta w serwisie skontrolujemy, czy zapasowy komplet otwiera samochód. Jeżeli okaże się, że nie, mimo sprawnego kluczyka/pilota, to prawdopodobnie ktoś zastosował wyżej wymienioną praktykę, bowiem po wgraniu nowego kodu klucza, zapasowy automatycznie przestaje działać.

: Jak uruchomić auto, gdy awarii ulegnie immobiliser?

Dlaczego nie można otworzyć samochodu pilotem?

Centralny zamek nie działa z pilota – przyczyny: –

bardo możliwe, że winny jest pilot:

pilot może mieć po prostu zbyt słabe lub wyładowane baterie, zdarza się, że piloty ze zbyt słabymi bateriami rozprogramowują się, pilot może też ulec uszkodzeniu – popsuje się np. połączenie z przyciskiem na płytce,

winne problemów z centralnym zamkiem bywają uszkodzone moduły komfortu:

najczęściej dzieje się tak, gdy zostanie zalany wodą.

Wymiana baterii w pilocie kosztuje grosze. Samodzielnie może też poradzić sobie z programowaniem urządzenia – instrukcje można znaleźć na forach internetowych. Zdecydowanie droższym scenariuszem jest ten, w którym centralny zamek nie działa z pilota, a winne jest uszkodzenie pilota lub modułu komfortu.

Ile kosztuje wymiana immobilizera w kluczyku?

Inne ubezpieczenia dobrowolne – Wśród ubezpieczeń dobrowolnych możemy również spotkać się z tak zwaną polisą assistance. To ubezpieczenie należy również to polis dobrowolnych, a zakres jej ochrony każdorazowo opisany jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Co do zasady tego rodzaju ochrona ze strony zakładu ubezpieczeń obejmuje najczęściej transport autem, zakwaterowanie, wspomożenie transportu rodziny, ochronę zdrowia czy wsparcie tłumacza. Im szerszy jest zakres ochrony, tym zazwyczaj wyższa jest składka, której domaga się towarzystwo ubezpieczeniowe za potencjalną pomoc przez okres wskazany w ochronie polisą.

Zazwyczaj na tego rodzaju ochrony decydują się osoby, które podróżują intensywnie wraz z rodziną lub w sposób, gdy zakłócenie podróży zaburzyłoby wykonywanie obowiązków zawodowych czy urlop. Często ubezpieczenia kupowane w pakiecie wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym okazują się dużo tańsze niż kupowanie polis osobno. Warto sprawdzić w kalkulatorze OC/AC online, czy ochrona pakietem polis nie byłaby dla nas bardziej satysfakcjonująca.

Dorobienie kluczyka z immobilizerem to jednak nie wszystko! Jeśli zgubiłeś klucze lub ktoś ci go ukradł, masz obowiązek poinformować swojego ubezpieczyciela o takiej stracie. Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe na infolinii poinformują cię, w jaki sposób powinieneś dochować wszelkich formalności w tym zakresie.

Warto wiedzieć, że w takiej sytuacji najlepiej jest jednak wymienić nie tylko Immobilizer, jeśli dołączony jest tylko do kluczyków, ale również klucz. PODSUMOWANIE:

Immobilizer chroni auto przed kradzieżą. Immobilizery dzielimy na dotykowe i bezdotykowe. Immobilizer składa się zazwyczaj z dwóch elementów centralki oraz transpondera, pomiędzy którymi dochodzi do wymiany informacji, a w przypadku niezgodności następuje wyłączenie silnika lub nie zostanie on w ogóle uruchomiony. Dorobienie kluczyka z immobilizerem nie jest skomplikowane. Możesz je wykonać w większości warsztatów samochodowych. Dorobienie kluczyka z immobilizerem w autoryzowanym serwisie zwiększa bezpieczeństwo. Dorobienie kluczyka z immobilizerem to nierzadko koszt około 1000 zł. W przypadku wymiany centralki koszty mogą ulec znacznemu podwyższeniu. Wszystko zależy od marki oraz modelu posiadanego pojazdu. Najczęstsza awaria immobilizera to uszkodzenia transpondera. W przypadku dobrowolnych polis komunikacyjnych towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej w ogólnych warunkach ubezpieczenia wskazują przynajmniej dwa sposoby zabezpieczenia przed kradzieżą – jednym z nich może być właśnie immobilizer.

: Dorobienie kluczyka z immobilizerem

Ile kosztuje obejście immobilizera?

Immobilizer usuwanie immo off Programowanie kody PIN – Profesjonalne usuwanie immobilizera. Koszt od 300zl. Realizacja 1-2 dni. Faktura VAT lub paragon. Usuwamy immo z od 300 zł

  Jak Odpalić Samochód Z Uszkodzonym Immobilizerem Wczoraj 21:48

  Jak uruchomić samochód?

  Uruchamianie samochodu – Wyposażeni w niezbędny bagaż wiedzy możemy uruchomić nasz pojazd. Ze względów bezpieczeństwa samochód powinniśmy zawsze uruchamiać trzymając wciśnięty pedał sprzęgła, lub w pozycji P lub N, w automatycznej skrzyni biegów, Tak więc, naciskamy sprzęgło, przekręcamy kluczyk do pozycji 3, gdy słyszymy, że silnik załapał (można to poznać po obrotach i dźwięku) puszczamy kluczyk.

  Czy każde auto ma immobilizer?

  Współcześnie praktycznie każdy nowy samochód wyjeżdżający z salonu posiada wbudowany immobiliser, lecz nie zawsze tak było. Wcześniej stosowano bardziej prymitywne rozwiązania takie jak zabezpieczenie PIN-em. Rozwiązanie to spotykane jest do dziś, głównie jest ono spotykane w amerykańskich samochodach.

  Wraz z rozwijającą się technologią zabezpieczeń w autach pojawiały się pierwsze kluczyki, a zaraz za nimi piloty do sterowania zamkiem, Pierwsze pilotowe zabezpieczenie, które zostało umieszczone w samochodzie osobowym wprowadziła francuska marka w modelu Fuego. Umożliwiało to jego właścicielom zdalne otwarcie zamka, lecz nadal nie było to wystarczające zabezpieczenie.

  Immobiliser został opatentowany w 1919 roku, a 79 lat później stał się standardowym zabezpieczeniem montowanym w autach.

  Co oznacza żółta kontrolka samochód z kluczem?

  Kontrolka auto z kluczykiem – o czym jeszcze należy pamiętać? – Pamiętaj, że istnieją dwie dość podobne ikony przypominające autko z kluczykiem. Awaria immobilizera, kluczyka bądź zapłonu objawia się sylwetką pojazdu z kluczem lub kłódką, które sygnalizują właśnie problem z układem zapłonowym i systemem chroniącym przed kradzieżą. Jak Odpalić Samochód Z Uszkodzonym Immobilizerem Multimetr – urządzenie diagnostyczne Jak Odpalić Samochód Z Uszkodzonym Immobilizerem Prostownik Jak Odpalić Samochód Z Uszkodzonym Immobilizerem Zestaw stacyjka z kluczykiem Kontrolka autko z kluczykiem lub kłódką to dość powszechny problem, który zdarza się zarówno w nowych, jak i starszych samochodach. Pamiętaj, że choć przyczyna jej pojawienia się może być błaha, to w niektórych przypadkach będzie wymagać dość kosztownej oraz poważnej naprawy.

  Gdzie jest immobilizer w samochodzie?

  Jak jest zbudowany i gdzie można znaleźć immobilizer? – Immobilizer najczęściej składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest transponder, czyli nadajnik. Najczęściej znajduje się on przy kluczykach do auta i ma formę pilota lub małej pastylki. W nowszych autach transponder jest po prostu wbudowany w kluczyk, tak że kierowca może nie mieć pojęcia, że w ogóle go posiada.

Related Post