Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Opłacić Samochód W Urzędzie Skarbowym?

Jak Opłacić Samochód W Urzędzie Skarbowym?

0 Comments

Jak Opłacić Samochód W Urzędzie Skarbowym
Termin i sposób zapłaty podatku – Jeżeli składasz deklarację PCC-3, podatek należy wpłacić na rachunek bankowy właściwego urzędu – w ciągu 14. dni od dnia zawarcia umowy. Jeżeli składasz deklarację PCC-4 podatek należy wpłacić na rachunek bankowy właściwego urzędu – w terminie do 7 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstał obowiązek podatkowy.

Co jest potrzebne do opłaty skarbowej za samochód?

Gdzie i kiedy zapłacić podatek od kupna samochodu (PCC)? – Kupujący samochód ma 14 dni od daty zawarcia umowy kupna-sprzedaży na złożenie deklaracji PCC-3 (lub wraz z załącznikiem PCC-3/A, jeśli nabywców jest dwóch), na podstawie której zapłaci podatek w wysokości 2 proc.

wartości samochodu. Uwaga! Niektórzy kierowcy zaniżają kwotę zakupu samochodu w umowie kupna-sprzedaży, aby obniżyć wysokość podatku. Jeśli w ocenie urzędu skarbowego średnia wartość rynkowa auta jest wyższa niż suma zawarta w umowie zakupu pojazdu, to od niej zostanie naliczone 2% PCC, W efekcie podatek do zapłaty wzrośnie.

W sytuacji, gdy zaniżenie będzie naprawdę wysokie, kupujący może ponieść odpowiedzialność karno-skarbową. Niekiedy może się również zdarzyć, że kwota zakupu samochodu zostanie zawyżona w umowie kupna-sprzedaży. Wówczas urząd skarbowy może naliczyć od niej podatek, zamiast od średniej wartości rynkowej auta.

Jak zapłacić podatek od samochodu przez internet?

Pobierz formularz PCC-3 i wydrukuj go lub weź go w dowolnym urzędzie skarbowym. Formularze podatkowe są dostępne na Portalu Podatkowym (podatki.gov.pl) w usłudze Formularze do druku. Wypełnij formularz. Złóż go w urzędzie skarbowym albo wyślij go tam.

Jaki jest czas na oplate skarbowa za kupno samochodu?

PODATEK OD KUPNA SAMOCHODU – WYSOKOŚĆ PODATKU OD ZAKUPU SAMOCHODU – Po zakupie nabywca musi otrzymać od zbywcy ubezpieczenie OC, Kolejnym obowiązkiem związanym z transakcją jest opłacenie podatku. Jak to jest w tym przypadku – czy to sprzedający samochód płaci ów podatek? Nie, obowiązek spoczywa na kupującym.

zawierasz umowę sprzedaży, umowę spółki czy pożyczki;zawierasz umowę przeniesienia prawa własności;spółka ma osobowość prawną i uchwala podwyższenie swojego kapitału.

W zależności od rodzaju umowy, obowiązek podatkowy ciąży na:

kupującym – umowa sprzedaży,zamieniającym – umowa zamiany,obdarowanym – umowa darowizny,pożyczkobiorcy – umowa pożyczki pieniędzy,tym, kto ustanawia hipotekę – umowa ustanowienia hipoteki,spółce – umowa spółki cywilnej.

Z koniecznością płacenia tego podatku możesz się zatem spotkać w wielu przypadkach. Zapłaty PCC od zakupu samochodu musisz dokonać na konto urzędu skarbowego, pod który podlegasz, w czasie 14 dni od dnia zawarcia umowy. To nie koniec Twoich obowiązków.

Jak zapłacić za samochód gotówka czy przelew?

PCC-3 krok po kroku

Jak zapłacić za samochód w salonie? Jak Opłacić Samochód W Urzędzie Skarbowym Jak zapłacić za samochód w salonie? Jak zapłacić za samochód w salonie? Bo choć mówi się o zakupie za gotówkę, używanie słowa gotówka jest nieco na wyrost. Czemu? Wybór auta, cenowe i wreszcie rezerwacja wymarzonego modelu. No dobrze, ale co dalej? Jak zapłacić za w salonie? To pytanie, które nurtuje wielu kierowców.

Czy opłata skarbowa jest potrzebna do rejestracji pojazdu?

Opłata skarbowa za samochód to potoczne określenie podatku od czynności cywilnoprawnych. Trzeba go opłacić w przypadku kupowania pojazdu. To jeden z obowiązków oprócz rejestracji samochodu.

Jak zapłacić za używany samochód?

– Wzór umowy znajdziemy na stronie: otoMoto.pl/kupuj-z-glowa Najlepiej nie wozić ze sobą gotówki i zapłacić przelewem na konto sprzedającego. Ma to wiele zalet – po pierwsze unikamy ryzyka związanego z noszeniem dużej sumy pieniędzy przy sobie, a po drugie podczas płacenia przelewem na konto powstaje dokument potwierdzający fakt, że pieniądze zostały przekazane. Gdyby doszło do sądowych sporów, mamy dowód, że zapłaciliśmy. Zdarza się jednak, że sprzedający życzy sobie zobaczyć gotówkę. W takim wypadku wracamy do przećwiczonych zasad. Zabieramy ze sobą świadka i dokonujemy transakcji w miejscu publicznym. Możemy odstąpić od umowy Prawo konsumenckie daje nam prawo do odstąpienia od umowy do 14 dni po jej podpisaniu. W tym czasie możemy zmienić zdanie i odstąpić od umowy o kupnie samochodu. Podstawę prawną dają ci art.395-396 oraz art.491-494 Kodeksu cywilnego. W razie kłopotów na pewno pomoże nam rzecznik konsumentów – biura rzeczników znajdują się w każdym powiecie. Ich adresy można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów www.uokik.gov.pl. Z prośbą o pomoc można zwrócić się także do Federacji Konsumentów (www.federacja-konsumentow.org.pl) oraz do Stowarzyszenia Konsumentów Polskich (www.konsumenci.org). >>> : Używane auto z ogłoszenia w Internecie: najpierw umowa, potem pieniądze

You might be interested:  Jak Kupić Samochód Używany Na Kredyt?

W jaki sposób zapłacić podatek do urzędu skarbowego?

Jak zapłacić podatek – Jeżeli ze złożonego zeznania wynika, że masz zapłacić podatek, możesz to zrobić:

 • gotówką – m.in. w kasie urzędu skarbowego lub w kasie podmiotu obsługującego urząd skarbowy, lub w placówce pocztowej,
 • bezgotówkowo – m.in. na podstawie polecenia przelewu lub dokonując zapłaty za pomocą instrumentu płatniczego innego niż polecenie przelewu z twojego rachunku bankowego.

Podatek wpłacasz na mikrorachunek podatkowy. Swój mikrorachunek podatkowy sprawdzisz w zakładce Mikrorachunek podatkowy, Jeśli wpłacasz podatek przelewem wybierasz opcję „przelew podatkowy” oraz wskazujesz:

 • numer indywidualnego rachunku podatkowego identyfikującego podatnika (indywidualny rachunek podatkowy tzw. mikrorachunek),
 • kwotę podatku do zapłaty,
 • okres (miesiąc, kwartał, rok),
 • symbol formularza płatności (np. PIT-37).

Jeżeli składasz zeznanie korzystając z usługi Twój e-PIT i z zeznania wynika kwota do zapłaty, podatek możesz zapłacić wybierając opcję „zapłać podatek” znajdującą się w tej usłudze.

Co wpisać w tytule przelewu do urzędu skarbowego PCC 3?

Opłatę należy wnieść do Urzędu Miasta Bydgoszczy lub przelewem na konto tego Urzędu, w tytule wpisując „opłata skarbowa za pełnomocnictwo / opłata za odpis pełnomocnictwa’.

Co wpisać w tytule przelewu za samochód?

Sposób zapłaty za samochód? 23 Kwi 2009, 23:32 Witam, mam takie pytanie, w jaki sposób rozliczacie się ze sprzedającym przy zakupie samochodu. Robicie przelew, jedziecie ze sprzedającym do banku, czy przywozicie pieniądze ze sobą, bo tak naprawdę nie wiem jak to powinno wyglądać. Iwan Posty: 66 Miejscowość: Gdynia 24 Kwi 2009, 07:13 Najpewniej i najbezpieczniej dla obu stron jest zrobic tak: Idziecie razem do banku i kupujący robi przelew ze swojego konta na konto sprzedającego,podając jednocześnie pracownikowi banku,tytułem czego ten przelew jest. Np: 5 tys.kupno-sprzedaż samochodu osobowego Fiat Punto nr.rej ABC 12345. A każda ze stron ma potwierdzenie kiedy,za co i ile zapłaciła lub skasowała.Nie ma więc stresu,że ktoś kogoś kiwa. Posty: 5729 Zdjęcia: Miejscowość: POZNAŃ Prawo jazdy: 02 10 1991 Przebieg/rok: 25tys. km Auto: Renault Silnik: 1,6 110KM Paliwo: Benzyna + LPG Typ: Hatchback Skrzynia biegów: Manualna 24 Kwi 2009, 11:27 Rozumiem, a jak jest w sytuacji gdy w danym mieście nie ma oddziału mojego banku a jest jakiś inny. Czy w innych bankach też mogę wybrać moje pieniądze, lub robić przelewy? Pomijam tutaj bankomaty ofkorz. Iwan Posty: 66 Miejscowość: Gdynia

24 Kwi 2009, 11:30Możesz wpłacić kasę na jego konto na poczcie, albo po prostu jedziesz, oglądasz, podoba się to jedziesz do bankomatu i wypłacasz kasę i płacisz gotówką, pamiętaj tylko, że nie którzy mają dzienne limity wypłat pieniędzy w bankomatach, np.2500złRequiem for a Dream.

Posty: 2945 Zdjęcia: Miejscowość: Kłodzko Prawo jazdy: 15 03 2007 Auto: Audi A6 C5 Silnik: 1.9 TDI 131KM Paliwo: Diesel Typ: Kombi Skrzynia biegów: Manualna Rok produkcji: 2001 24 Kwi 2009, 11:38 Jaka jest maksymalna kwota wypłacana przez bankomat? Wydawało mi się, że bankomat jest do wypłacania raczej drobnych kwot. Iwan Posty: 66 Miejscowość: Gdynia 24 Kwi 2009, 13:08 Ja płaciłem gotówką i też nic się nie stało. Pamiętajcie że przy operacjach elektronicznych zawsze może być jakiś problem – a to będa mieli problem z netem, a to bank zamknięty, a to problem z autoryzacją, a to kolejki jak za komuny., don’t stop tryin’ one day you you will flyin’ Posty: 1054 Zdjęcia: Miejscowość: Zamość

Najpiękniejsza edycja Retro Motor Show za nami! Trzy wyjątkowe dni pod hasłem zabytkowej motoryzacji przyciągnęły na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich 29.733 zwiedzających. Rekordowa ekspozycjaNajlepsi z najlepszychWytoczono, Tegoroczne edycje targów motoryzacyjnych pokazały, że producenci samochodów podczas prac koncepcyjnych wciąż poszukują niestandardowych rozwiązań. Które z nich okażą się trafne, zweryfikuje czas. Eksperci,

24 Kwi 2009, 13:43 Oczywiście bankomat nie wypłaci 10 tys. jaki masz limit do wypłat,to dowiedz się w banku z którego masz kartę. Z gotówką też nie jest bezpiecznie.niektórzy boją się fałszywek itd. Do obcego banku nie idz.nie załatwisz tego w taki sposób jaki podałem Tobie wcześniej.Najlepiej na przekazanie auta umów się w miejscu gdzie jest twój bank.Nawet jeśli trzeba tam dojechac.Dodatkowo można po drodze przetestowac jeszcze auto !!! Pamiętaj,że sprzedający musi miec przy sobie numer swojego konta. Posty: 5729 Zdjęcia: Miejscowość: POZNAŃ Prawo jazdy: 02 10 1991 Przebieg/rok: 25tys. km Auto: Renault Silnik: 1,6 110KM Paliwo: Benzyna + LPG Typ: Hatchback Skrzynia biegów: Manualna 24 Kwi 2009, 14:23 Ok, dzięki za odpowiedzi. Jeszcze pytanie z trochę innej beczki. Przeglądając oferty na otomoto.pl zauważyłem, że niektóre komisy podają za samochód cenę netto zaznaczając, że możliwe odliczenie vatu bo to samochód jest “zarejestrowany jako ciężarowy”. 15 Mar 2016, 16:30 Tak. Jedyne bezpiecznie rozwiązanie to przelew. Wszystko masz na papierze jak będzie potrzeba. Odliczenie VAT tylko dla firm Posty: 3 Prawo jazdy: 13 05 2004 Auto: Skoda Octavia 16 Mar 2016, 05:28 Gratulacje za odkopanie dinozaura. Posty: 5729 Zdjęcia: Miejscowość: POZNAŃ Prawo jazdy: 02 10 1991 Przebieg/rok: 25tys. km Auto: Renault Silnik: 1,6 110KM Paliwo: Benzyna + LPG Typ: Hatchback Skrzynia biegów: Manualna : Sposób zapłaty za samochód?

You might be interested:  Jak Przerobić Samochód Spalinowy Na Elektryczny?

Czy trzeba się umawiać do urzędu skarbowego?

Ze względu na sytuację epidemiczną konieczna jest rezerwacja terminu i godziny wizyty. Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.

Gdzie się płaci podatek od kupna samochodu?

Jak zapłacić podatek od kupna samochodu? – Po zakupie używanego samochodu od osoby fizycznej należy w pierwszej kolejności wypełnić specjalny druk PCC-3. Jest on niezbędny, by obliczyć i zapłacić podatek od kupna samochodu. Deklaracja dostępna jest w siedzibie urzędu skarbowego, ale możesz pobrać ją online – znajduje się w tym miejscu.

W pierwszej kolejności podaj swój numer NIP lub PESEL i w polu A5 wybierz odpowiedni urząd skarbowy. Pamiętaj również, by w polu A6 wybrać podpunkt 1, gdy składasz deklarację pierwszy raz albo 2, gdy chcesz złożyć korektę. W części B podaj swoje dane osobowe, w podpunkcie 7 wybierz „inny podmiot”, zaś w 8 oznacz siebie jako osobę fizyczną. W sytuacji, gdy jesteś współwłaścicielem kupionego samochodu, w podpunkcie 7 wybierz opcję „podmiot zobowiązany solidarnie do zapłaty podatku”. W części C wybierz podstawę opodatkowania (najczęściej jest to umowa), miejsce użytkowania samochodu oraz jego zakupu (zwykle terytorium RP). W podpunkcie 24 krótko opisz kupiony pojazd – podaj jego markę, model, rok produkcji, pojemność silnika, numer rejestracyjny i inne najważniejsze informacje. W części D należy obliczyć wysokość podatku od kupna samochodu. Wbrew pozorom jest to bardzo proste – wystarczy, że w polu 27 wpiszesz kwotę, jaką zapłaciłeś za samochód (o ile nie różni się ona znacząco od cen rynkowych), określisz stawkę podatku PCC (2%) i w polu 47 wpiszesz obliczoną kwotę podatku (np. od 20 000 zł będzie to 400 zł). W części F ponownie podaj kwotę podatku od kupna samochodu, a w G zaznacz „żadne z powyższych”.

Pozostanie Ci tylko podpisanie deklaracji i złożenie jej do urzędu skarbowego – osobiście albo drogą pocztową. Sam podatek należy zapłacić w kasie urzędu skarbowego albo przelewem na konto.

Czy można zapłacić podatek PCC przez internet?

Możliwa jest przekazanie deklaracji PCC-3:

w formie drukowanej, dostarczanej do urzedu skarbowego osobiście lub listem poleconym, za pomocą sieci internet na skrzynke podawczą urzędu skarbowego (e-deklaracja) z pominięciem e-podpisu. Podatnik może zatem wypełnić i wysłać druk podpisując go 5 danymi, które definiują go przed Urzędem Skarbowym. za pomocą sieci internet na skrzynke podawczą urzędu skarbowego (e-deklaracja) z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego.

Datą złożenia deklaracji złożonej przez internet jest dzień, w którym podatnik uzyskał UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) potwierdzające przyjęcie deklaracji (status 200). Po wysyłce podatnik otrzyma numer referencyjny lub też wskazany zostanie numer błędu, który został wygenerowany automatycznie przez system po przesłaniu deklaracji podatnika.

 1. Numer błędy będzie podstawą, by odnaleźć przyczynę odrzucenia deklaracji przez system e-deklaracji.
 2. Numer 200 to weryfikacja pozytywna, na podstawie której podatnik otrzymuje numer referencyjny, będący następnie podstawą przekazania mu UPO.
 3. Deklarację PCC-3 przez internet podpisanej danymi weryfikującymi złożyć mogą wyłącznie osoby fizyczne.

Z formy uproszczonej – czyli bez e-podpisu, nie mogą korzystać zatem podmioty będące spółkami prawa handlowego, fundacje, stowarzyszenia ale również spółki osobowe – cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo – akcyjna. Uruchom program fillUp online i rozlicz PCC-3 W programie fill up wygodnie przygotujesz, zweryfikujesz i wyślesz online e-deklaracje PCC-3 do urzędu skarbowego.

 1. W aplikacji fill up przygotujesz ponad 6 300 aktualnych druków: formularzy, deklaracji i e-deklaracji, plików JPK ale także wzory umów, pism, wniosków, podań, zaświadczeń, oświadczeń, zawiadomień, wezwań, pozwów, not, arkuszy, ewidencji, rejestrów, raportów, rachunków czy faktur.
 2. Uruchom program fillUp i wyślij e-deklarację PCC-3 online » Pozostałe podmioty, które nie mogą składać PCC-3 podpisując deklarację podanymi poniżej danymi – również mają możliwość składać druk przez internet.

Korzystać muszą jednak z podpisu kwalifikowanego (e-podpisu) Żeby wysłać PCC-3 przez internet bez uzycia podpisu kwalifikowanego, musisz podać w deklaracji:

identyfikator podatkowy NIP albo identyfikator podatkowy numer PESEL, imię (pierwsze), nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu wskazana w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszym niż rok, w którym są składane deklaracje albo wartość „0″ (zero), w przypadku gdy za rok o dwa lata wcześniejszy niż rok podatkowy, w którym są składane deklaracje nie zostało złożone żadne z zeznań lub rocznych obliczeń podatku wymienionych.

Uwaga – zwrot „kwota przychodu wskazana w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszym niż rok”, w którym są składane deklaracje PCC-3 – oznacza, że będzie to deklaracja roczna złożona rok wcześniej, a dotycząca rozliczenia za 2 lata wstecz.

Jak zapłacić PCC 3 przelewem 2022?

PCC 3, czyli jak łatwo wypełnić obowiązek podatkowy Kiedy musimy zapłacić PCC? Podatek od czynności cywilnoprawnych to w skrócie PCC. Szczegółowe regulacje dotyczące tej daniny znajdziemy w ustawie z dnia 9 września 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych.

 • Trzeba go zapłacić przy umowie pożyczki, darowizny, ustanowienia dożywocia, hipoteki, umowie spółki, w końcu sprzedaży oraz zamianie rzeczy.
 • Przy umowie sprzedaży ruchomości stawka podatku wynosi 2 proc.
 • PCC dotyczy umów zawieranych tylko na terenie Polski.
 • Daninę musimy uiścić w terminie czternastu dni od powstania obowiązku podatkowego do właściwego urzędu skarbowego.
You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Filtr Cząsteczek Stałych?

Inaczej będzie w przypadku zawierania umowy w formie aktu notarialnego. Płatności dokonujemy wówczas u notariusza i to on przelewa odpowiednią kwotę fiskusowi. Kiedy nie musimy płacić PCC? Jak przy wielu innych daninach, także w przypadku podatku od czynności prawnych, istnieją wyjątki, czyli sytuację, kiedy nie dzielimy się pieniędzmi ze skarbem państwa.

 1. PCC nie płacimy, jeżeli przedmiot, który podlega opodatkowaniu, ma wartość mniejszą niż tysiąc złotych.
 2. Podatek od czynności prawnych w przypadku sprzedaży rzeczy opłaca kupujący.
 3. Jeśli więc kupujemy samochód, wówczas opłacamy PCC.
 4. Jak wypełnić PCC 3? Formularz PCC 3 wypełnimy przez internet.
 5. Jest on dostępny na Portalu Podatkowym pod adresem podatki.gov.pl w zakładce e-Deklaracje.

Jeżeli chcemy złożyć papierową wersję formularza, wówczas zanosimy go osobiście albo przesyłamy pocztą do właściwego urzędu skarbowego. Musimy pamiętać, że gdy korzystamy z usług Poczty Polskiej, wówczas data stempla pocztowego jest dniem, w którym złożyliśmy deklarację.

 • Inaczej będzie w przypadku skorzystania z usług innych operatorów pocztowych.
 • Formularz PCC 3 – jak wypełnić krok po kroku? Na samym początku należy podać datę umowy, której dotyczy obowiązek podatkowy.
 • Musimy więc wskazać dzień kupna samochodu, czy też zawarcia umowy pożyczki.
 • Następnym krokiem jest podanie identyfikatora podatkowego, czyli numeru NIP albo PESEL.

Później z listy wybieramy urząd skarbowy, do którego zostanie wysłany dokument. Poniżej musimy zaznaczyć, czy składamy deklarację podatkową po raz pierwszy, czy też dokonujemy korekty. W dalszej części formularza uzupełniamy dokładny adres. Później podajemy informacje dotyczące umowy, od jakiej odprowadzamy podatek.

Szczególnie istotne jest wskazanie tego, czy kontrakt został zawarty na terenie Polski. Poniżej znajdziemy tabelkę, do której we właściwej rubryce wpisujemy kwotę podlegającą opodatkowaniu. Formularz sam wyliczy wysokość należnego podatku. Mamy więc pewność, że uiścimy do urzędu właściwą kwotę. Na końcu przeczytamy pouczenia związane z odpowiedzialnością karną za podanie niewłaściwych informacji.

Jak zapłacić pcc 3 przez internet? Opłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych przez internet to najłatwiejszy sposób z wywiązania się z obowiązku podatkowego. Wystarczy, że zalogujemy się do naszej bankowości internetowej. Następnie w zakładce przelewy wybieramy opcję: podatkowy.

 1. Wówczas musimy podać informację, że chcemy zapłacić daną daninę poprzez wpisanie skrótu PCC 3 oraz wybrać właściwy urząd skarbowy.
 2. Bank sam podpowie numer konta.
 3. Wystarczy, że wpiszemy kwotę należnego podatku oraz wyślemy przelew.
 4. Jeżeli nie korzystamy z bankowości internetowej, wówczas numer konta do urzędu skarbowego, znajdziemy na jego stronie internetowej.

Jak wypełnić pcc 3 – kupno samochodu. Wzór – gdzie znaleźć? Najczęściej podatek od czynności cywilnoprawnych zapłacimy po zakupie samochodu. W takim przypadku musimy pamiętać o prawidłowym wypełnieniu rubryki o numerze 24 w formularzu PCC 3. Dotyczy ona zwięzłego opisu przedmiotu umowy.

 1. Wpisujemy w niej między innymi markę i model zakupionego pojazdu, rok jego produkcji, numer rejestracyjny, dane dotyczące stanu technicznego auta.
 2. Skarbówka potrzebuje tych informacji, żeby sprawdzić, czy nie doszło do zaniżenia wartości samochodu.
 3. Nieuczciwi kupujący starają się czasem podawać niższą kwotę niż ta, za którą faktycznie nabyli pojazd.

Uiszczenie podatku we właściwej wysokości to kolejny stres, z jakim musimy się zmierzyć, gdy czeka nas kupno samochodu. Wzór formularza PCC 3 jest na szczęście taki sam jak w przypadku zawierania innych umów. Wypełnienie formularza PCC 3 może okazać się łatwiejsze, niż się wydaje.

Gdzie zapłacić PCC od kupna samochodu?

Termin i sposób zapłaty podatku – Jeżeli składasz deklarację PCC-3, podatek należy wpłacić na rachunek bankowy właściwego urzędu – w ciągu 14. dni od dnia zawarcia umowy. Jeżeli składasz deklarację PCC-4 podatek należy wpłacić na rachunek bankowy właściwego urzędu – w terminie do 7 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstał obowiązek podatkowy.

Ile czasu jest na opłatę skarbową?

Co jest dowodem zapłaty opłaty skarbowej – Jeśli składasz taki wniosek lub dokonujesz zgłoszenia, musisz dołączyć dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej, Możesz go załączyć w momencie składania wniosku lub dokumentu albo dostarczyć do urzędu już po ich złożeniu, ale nie później niż w ciągu 3 dni od chwili powstania obowiązku jej zapłaty. Dowodem zapłacenia opłaty skarbowej może być:

wydruk z konta potwierdzający dokonanie operacji bankowej kopia dowodu opłaty: skan lub zdjęcie oryginał dowodu zapłaty uwierzytelniona kopia dowodu zapłaty, czyli kopia dowodu zapłaty opłaty skarbowej od dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii potwierdzona za zgodność z oryginałem przez adwokata, radcę prawnego, doradcę podatkowego oraz rzecznika patentowego.

Jeśli składasz oryginał dowodu zapłaty, ten dowód może zostać zwrócony na twoje żądanie, po zamieszczeniu na nim adnotacji określającej datę dokonania zgłoszenia albo złożenia wniosku lub pełnomocnictwa, potwierdzonej podpisem osoby zamieszczającej adnotację, z podaniem imienia, nazwiska i stanowiska służbowego.

Related Post