Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Samemu Zarejestrować Samochód Z Zagranicy?

Jak Samemu Zarejestrować Samochód Z Zagranicy?

0 Comments

Jak Samemu Zarejestrować Samochód Z Zagranicy
Co warto wiedzieć? –

  • Samochód sprowadzony z zagranicy należy zarejestrować do 30 dni od przywiezienia do Polski w urzędzie miasta, urzędzie dzielnicy lub starostwie – w zależności od miejsca zamieszkania właściciela pojazdu.
  • Rejestracji można dokonać online lub umówić się na wizytę w urzędzie.
  • Koszt rejestracji samochodu kupionego za granicą wynosi w 2022 roku 256 zł (1176 zł, jeśli wykupimy indywidualne tablice rejestracyjne).
  • Ubezpieczenie OC krótkoterminowe wykupione na samochód sprowadzony z zagranicy nie przedłuża się automatycznie. Przed jego wygaśnięciem należy nabyć polisę całoroczną.

Ile kosztuje pierwsza rejestracja w kraju?

Ile kosztuje rejestracja samochodu? – Bez względu na to czy rejestrujesz pojazd nowy, czy też używany, w większości przypadków będziesz musiał zapłacić 161,50 zł. Na całkowity koszt rejestracji składają się opłaty za wydane druki (np. dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe, nalepki legalizacyjne), tablice oraz opłaty ewidencyjne.

Opłata komunikacyjna Samochód używany zarejestrowany w Polsce Samochód używany sprowadzony z zagranicy oraz samochód nowy kupiony w Polsce lub za granicą Samochód zabytkowy
Tablice rejestracyjne zwyczajne 80 zł 80 zł 100 zł
Tablice rejestracyjne indywidualne 1000 zł 1000 zł
Dowód rejestracyjny 54 zł 54 zł 54 zł
Pozwolenie czasowe 13,50 zł 13,50 zł 13,50 zł
Nalepka legalizacyjna 12,50 zł 12,50 zł 12,50 zł
Opłata ewidencyjna 1,50 zł 1,50 zł 1,50 zł
RAZEM ( w przypadku zwyczajnych tablic rejestracyjnych ) 161,50 zł 161,50 zł 181,50 zł
RAZEM (w przypadku pozostawienia dotychczasowych tablic rej. z wydaniem pozwolenia czasowego) 81 zł
RAZEM (w przypadku indywidualnych tablic rej.) 1081,50 zł 1081,50 zł
Przerejestrowanie pojazdu z zachowaniem dotychczasowego numeru rejestracyjnego, bez wydania pozwolenia czasowego 67 zł
You might be interested:  Jak Obliczyć Opłatę Skarbową Za Samochód?

Jakie są dodatkowe opłaty przy rejestracji samochodu?

  • Ustanowienie pełnomocnictwa (jeśli właściciel nie może osobiście stawić się w urzędzie) – 17 zł,
  • Dodatkowe badanie techniczne samochodu sprowadzonego z zagranicy (wymagane tylko w niektórych przypadkach) – 98 zł

Czy trzeba tłumaczyć dokumenty auta z Niemiec?

Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji auta z Niemiec – Po uregulowaniu wszystkich opłat rozpoczyna się właściwa rejestracja. Niezbędne do tego procesu będą następujące dokumenty:

wniosek sporządzony na formularzu pobranym w urzędzie lub ze strony internetowej,karta pojazdu (jeśli została wydana),dowód własności pojazdu – umowa kupna sprzedaży lub faktura VAT potwierdzająca fakt nabycia,dokumenty potwierdzające dokonanie wszystkich opłat, w tym podatku akcyzowego,stare tablice rejestracyjne,zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym,dowód rejestracyjny samochodu – tzw. Brief niemiecki,dokument potwierdzający wykupienie, które jest obowiązkowe zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej.

Złożenie wniosku musi iść w parze z uzupełnieniem w nim wszystkich informacji dotyczących danego samochodu. Trzeba wpisać więc: Trzeba też uzupełnić dane osobowe właściciela samochodu, a także współwłaściciela, jeśli taki istnieje. Pamiętaj, że do zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z zagranicy konieczne jest przetłumaczenie dokumentów na język polski przez tłumacza przysięgłego.

Jak pojechać na przegląd bez tablic rejestracyjnych?

Co warto wiedzieć? –

  1. Za jazdę bez tablic rejestracyjnych grozi mandat, grzywna lub zabranie dowodu rejestracyjnego przez policję.
  2. Samochód bez tablic można wwieźć do kraju lub zabrać na przegląd wyłącznie na lawecie.
  3. Wydziały komunikacji rejestrują samochody, które nie mają tablic rejestracyjnych, ale oprócz przedstawienia standardowych dokumentów, właściciel musi napisać specjalne oświadczenie z informacją, dlaczego auto nie ma rejestracji.
  4. Można wykupić polisę OC dla auta bez tablic – trzeba przedstawić ubezpieczycielowi umowę kupna-sprzedaży lub fakturę VAT oraz ważne badanie techniczne, a po zarejestrowaniu poprosić o dopisanie numeru rejestracyjnego do ubezpieczenia.
You might be interested:  Gdzie Sprawdzić Czy Samochód Jest Ubezpieczony?

Czy można kupic auto bez rejestracji?

Czy można sprzedać auto z Polski bez tablic rejestracyjnych? – Może się okazać, że kupującemu nie będzie przeszkadzał brak tablic rejestracyjnych – bo np. dysponuje własną lawetą. Samochód taki może zatem kupić. Ważne jednak, aby nie jechał on do nowego właściciela na kołach.

Jak zarejestrowac auto bez tablic rejestracyjnych?

Brak tablic rejestracyjnych? Potrzebne oświadczenie! – Nasuwa się w takim razie pytanie: czy mogę zarejestrować samochód, gdy nie posiadam tablic rejestracyjnych? To na szczęście jeszcze nie problem. Wystarczy, że składając wniosek w urzędzie rejestracyjnym kierowca dołączy oświadczenie, w którym zadeklaruje, że kupił pojazd pozbawiony oznaczeń.

Related Post