Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Sprawdzić Ile Samochód Ma Przejechane?

Jak Sprawdzić Ile Samochód Ma Przejechane?

0 Comments

Jak Sprawdzić Ile Samochód Ma Przejechane
Co warto wiedzieć? –

 1. Przed zakupem możesz sprawdzić bezpłatnie przebieg samochodu na stronie historiapojazdu.gov.pl w bazie CEPiK.
 2. Aby sprawdzić historię pojazdu w bazie CEPiK, należy podać numer rejestracyjny, numer VIN i datę pierwszej rejestracji.
 3. Za cofanie licznika grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
 4. Zwykle większy przebieg samochodu oznacza wyższą składkę OC.

Jak sprawdzic przeszlosc auta po VIN?

Jeśli samochód został już zarejestrowany w Polsce, jego historia będzie dostępna pod adresem historiapojazdu.gov.pl. Aby uzyskać informacje, musisz podać nr VIN, numer rejestracyjny oraz datę pierwszej rejestracji pojazdu.

Czy można sprawdzic przebieg auta na stacji diagnostycznej?

Podsumowanie –

 • Przebieg samochodu każdorazowo jest rejestrowany podczas badania technicznego w Stacji Kontroli Pojazdów, a odczyt licznika stacja wprowadza do bazy CEPIK. Jeśli chcesz sprawdzić przebieg pojazdu, najprościej będzie to zrobić właśnie w bazie.
 • Za majstrowanie przy liczniku grozi surowa kara także tej osobie, która to zleca komuś innemu.
 • Dotychczasowy oraz planowany przebieg pojazdu ma wpływ na wysokość składki za OC.

Jak sprawdzić czy licznik był kręcony?

Jak można sprawdzić, że licznik był cofany? – Jedyną skuteczną metodą skontrolowania stanu licznika jest zamówienie raportu historii pojazdu. Taką usługę proponuje między innymi autoDNA, Na czym ona polega? Samochody dopuszczone do użytku na polskich drogach są oznaczone numerem VIN, który stanowi kombinację 17 cyfr i jest unikalny dla każdego egzemplarza.

 • Znając ten numer, można pozyskać szczegółowe informacje dotyczące wszystkich aut.
 • Dane te znajdują się w bazie, do której dostęp otrzymuje się po wniesieniu stosownej opłaty.
 • Warto przy tym skorzystać z usług firm, które pośredniczą w dostarczaniu raportów historii pojazdów.
 • Takie platformy gromadzą dane na temat samochodów, dzięki czemu dostarczają rzetelne informacje na temat konkretnego modelu.
You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Miał Szkodę?

W ten sposób można zyskać nie tylko wiedzę na temat tego, czy licznik był cofany, ale poznać szczegółową historię konkretnego egzemplarza. Do istotnych danych może należeć data pierwszej rejestracji, liczba właścicieli czy ewentualne stłuczki i ich skala.

 1. Dzięki temu kierowcy planujący kupić samochód używany zyskują pewność co do jego stanu i mogą uchronić się przed nabyciem auta uszkodzonego, niewiadomego pochodzenia czy właśnie o zafałszowanym przebiegu.
 2. Upując raport historii pojazdu w autoDNA, otrzymasz dane przedstawione w sposób klarowny i czytelny dla każdego, także laika.

Warto więc w taki sposób zabezpieczyć się przed praktykami nieuczciwych sprzedawców. Summary Jak Sprawdzić Ile Samochód Ma Przejechane Article Name Cofanie licznika. Jak nie dać się oszukać? Description Cofanie licznika jest niestety niechlubną praktyką, która jest wciąż spotykane. Jak zatem nie dać się oszukać? Author autoDNA Publisher Name autoDNA Publisher Logo Jak Sprawdzić Ile Samochód Ma Przejechane

Ile kosztuje raport auto DNA?

Ile kosztuje raport autoDNA? – Żeby móc wykupić raport, potrzebujesz numeru VIN samochodu, który chcesz sprawdzić. O tym, gdzie znajduje się numer VIN, napisaliśmy w tym artykule. Producenci samochodów zakodowują w numerze VIN różne informacje, jedni opisują skok tłoka, a inni nie podają nawet dokładnego wyposażenia.

Jak sprawdzić historię auta w ASO?

ASO nie udostępnia informacji o samochodzie – Problem z uzyskaniem danych jest jednak bardzo złożony. Po pierwsze, nie każda marka prowadzi taką ewidencję w odniesieniu do starszych modeli aut. Poza tym, tylko nieliczne osoby serwisują pojazd do samego końca w,

 • W związku z tym, że przeciętne auto obsługiwane jest u producenta przez okres 2-3 lata (ze względu na zapisy gwarancji mechanicznej), to nie ma szans na poznanie pełnej i prawdziwej historii samochodu.
 • Zupełnie inny problem dotyczy samochodów, które na bieżąco są serwisowane w,
 • Nieuczciwych sprzedawców chronią bowiem same serwisy ASO, nie udostępniając informacji o aucie osobom trzecim Ta absurdalna sytuacja jeszcze bardziej utrudnia zakup używanego samochodu w Polsce.
You might be interested:  Jak Dobrze Zabezpieczyć Samochód Przed Korozją?

Zdarza się też, że pracownik udostępni nam potrzebne informacje, ale albo odpłatnie, albo „nieoficjalnie”. Zobacz też:

Jak sprawdzić czy auto podlega akcji serwisowej?

Ogłoszone dla danego egzemplarza akcje serwisowe znaleźć pomoże numer VIN. Jedną z sekcji Raportu Historii Pojazdu są ‘Usterki fabryczne’. Zawiera ona w sobie wykaz ostrzeżeń opublikowanych przez producenta pojazdu, które dotyczą usterek stwierdzonych w niektórych seriach produkcyjnych.

Jak sprawdzić czy dany pojazd ma przegląd?

Masz samochód lub motocykl? Potrzebujesz danych z dowodu rejestracyjnego? Interesuje cię stan licznika z ostatniego badania technicznego? Skorzystaj z usługi Mój Pojazd. Sprawdź przez internet w centralnej ewidencji pojazdów dane o pojazdach, których jesteś właścicielem lub posiadaczem.

Related Post