Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Sprawdzić Samochód Po Nr Vin?

Jak Sprawdzić Samochód Po Nr Vin?

0 Comments

Jak Sprawdzić Samochód Po Nr Vin
Numer VIN to numer identyfikacyjny pojazdu. Znajdziesz go w kilku miejscach w samochodzie, a jego sprawdzenie online dostarczy wielu informacji. Możesz sprawdzić pojazd po numerze VIN za darmo na stronie historiapojazdu.gov.pl. Z tego artykułu dowiesz się: Statystycznie co trzeci wystawiony na sprzedaż używany samochód miał stłuczkę.

W zeszłym roku z powodu kradzieży wyrejestrowano w Polsce blisko 7 000 aut. Rekordzista miał licznik cofnięty z 548 915 km na 230 097 km. Postępująca digitalizacja świata sprawiła, że historia pojazdu jest dostępna w Internecie. To znacznie ułatwiło nabywcom ominięcie podejrzanych transakcji, zmniejszyło skalę oszustw oraz utrudniło nieuczciwym handlarzom oszukiwanie klientów.

Jakich informacji dostarczy ci numer VIN pojazdu? Na jakiej stronie dostaniesz darmowy raport VIN? Sprawdź!

Jak można sprawdzić auto po numerze VIN?

Jak sprawdzić samochód po numerze VIN – Foto: Auto Świat W bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów powinny znajdować się informacje o wszystkich autach zarejestrowanych w Polsce. Jak z niej skorzystać? Należy wejść na stronę www.historiapojazdu.gov.pl i wpisać w odpowiednich rubrykach formularza dane z dowodu rejestracyjnego: numer rejestracyjny auta, VIN oraz datę pierwszej rejestracji pojazdu.

 1. Uwaga! Podczas wpisywania VIN-u bardzo łatwo można pomylić literę “o” z zerem lub jedynkę z literą “i”.
 2. System nie poprawia błędów i w przypadku pomyłki pojawia się komunikat, że nie znaleziono w bazie pojazdu o wpisanych danych.
 3. Jeśli numery oraz data zostaną podane prawidłowo, pojawi się okno z raportem o pojeździe.

Zawiera on informacje identyfikujące model samochodu – jego wersję nadwoziową, dane techniczne, liczbę miejsc. Warto się temu dokładnie przyjrzeć – jeśli dane nie zgadzają się z rzeczywistością, może to budzić obawy, że np. auto ma “przeszczepione” numery z innego egzemplarza.

Warto jednak pamiętać też o tym, że oficjalna baza danych, często przepisywana z papierowej dokumentacji, zawiera mnóstwo błędów. W raporcie znajduje się też informacja o przebiegu auta odnotowanym na ostatnim przeglądzie oraz o tym, czy samochód ma ważną polisę obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dla potencjalnego nabywcy auta używanego interesująca może być też opcja wyświetlenia “osi czasu”, zawierającej chronologicznie uporządkowane informacje o kolejnych rejestracjach, zmianach właścicieli, obowiązkowych przeglądach.

Nieregularnie wykonywane przeglądy czy podejrzanie częste zmiany właścicieli z reguły źle świadczą o aucie!

Ile kosztuje sprawdzenie nr VIN?

Sprawdzanie numeru VIN w internecie: płatna baza czy historiapojazdu.gov.pl? Sprawdzanie numeru VIN w internecie to jeden ze sposobów zweryfikowania historii pojazdu oraz jego kompletności czy wersji. Płatne serwisy oferują tzw. raporty VIN, natomiast rządowa strona historiapojazdu.gov.pl udostępnia dane, zapisane w CEP. Co jest lepsze? Wystarczy wpisać hasło “numer ” do wyszukiwarki, by ukazały się najpopularniejsze serwisy oferujące raporty. Wystarczy opłata ok.35-40 zł, by dowiedzieć się czegoś na temat historii samochodu. Pamiętajcie jednak, że po numerze VIN nie wszystko da się sprawdzić w internecie, np.

 1. Historii serwisowej.
 2. Po wpisaniu w okienko numeru VIN, po kilkunastu sekundach system pokazuje podstawowe informacje na temat samochodu,
 3. Mowa o modelu, pochodzeniu, rodzaju zasilania.
 4. Data produkcji czy rejestracji nie są dostępne bezpłatnie.
 5. Dane samochodu zgadzają się we wszystkich serwisach.
 6. Choć w przypadku tak egzotycznego modelu jak nowiutki, testowany przeze mnie ssangyong rexton, system rozpoznał jedynie markę.

Wstępny raport pokazuje, że auto ma za sobą kolizję lub wypadek. Warto to sprawdzić za 30-40 zł Każda z baz oferuje płatną, rozszerzoną wersję raportu. Najbardziej kusząco wygląda jedna z tańszych ofert autobazy. Kusi wykrzyknikiem przy pozycji “historia uszkodzeń”, Dodatkowe opcje to wycena pojazdu za 5 zł oraz bezpłatne poradniki w formie ebooków i zniżka na OC. Co ciekawe, w przypadku wspomnianego ssangyonga, cena za pełny raport to tylko 4,90 zł. Po kilku minutach od dokonania przelewu z internetowego konta bankowego, dostaję na e-mail informację o gotowym raporcie.

Z niego dowiaduję się już znacznie więcej. Są to m.in. informacje o dacie produkcji, otrzymuję kompletną specyfikację wyposażenia, informację o tym, że auto nie widnieje w żadnej z siedmiu baz skradzionych pojazdów (niektóre serwisy oferują więcej) i, co najważniejsze, mam dane dotyczące jedynej w historii tego samochodu szkody.

Po wykupieniu raportu okazuje się, że rzeczywiście było zgłoszenie szkody. Co prawda drobnej, ale sprzedający już tego nie ukryje Jest data i lokalizacja uszkodzeń – system pokazuje tył pojazdu i wartość szkody wycenioną na 2,5-3 tys. zł. Bardzo wartościową informacją jest też odczyt licznika przebiegu w chwili zarejestrowania szkody, co w wielu przypadkach może pomóc zweryfikować rzeczywisty, Co prawda sprawdzenie auta po VIN w rządowym serwisie jest całkowicie bezpłatne, to jednak wymaga podania dodatkowych informacji: numeru rejestracyjnego i daty pierwszej rejestracji. Zatem musicie takie dane pozyskać od właściciela. Najbardziej wartościowa jest oś czasu na rządowej stronie, ale pozyskamy tu w zasadzie tylko informacje o właścicielach, polisie OC i badaniach technicznych Raport pokazuje dane techniczne pojazdu, nieco inne niż w autobazie.

Są m.in. niezbyt przydatne w przypadku auta osobowego masy, czy zużycie paliwa. Na osi czasu pojawiają się informacje na temat historii samochodu w urzędach państwowych, czyli data pierwszej rejestracji, zmiany właścicieli, a także daty i wyniki badań technicznych. W raporcie jest też co prawda stan licznika, ale pochodzi on z badania technicznego, zatem przebieg jest inny – wynosi 29 782 km,

Wszystko dlatego, że samochód był kontrolowany ponad 2 miesiące przed zarejestrowaną szkodą. Zasadniczo obie formy sprawdzenia auta po numerze VIN są na tyle różne, że niełatwo je porównać. Informacje z obu systemów są jednak przydatne dla potencjalnego nabywcy. To, co je odróżnia, to baza, z której pozyskuje się informacje. Autobaza szuka wszystkiego, co da się znaleźć po numerze VIN, więc np.

informacje techniczne powinny być absolutnie bezbłędne. Natomiast historiapojazdu.gov.pl bazuje na informacjach pozyskanych z Centralnej Ewidencji Pojazdów, a te wprowadzają urzędnicy, więc o pomyłkę nietrudno. Doskonale wiadomo, że w CEP jest bałagan, zatem nie warto przywiązywać się do podanej mocy czy dopuszczalnej masy.

W CEP nie odnotowuje się też szkód pojazdu, co ma znaczenie dla jego ceny. Z kolei z płatnej autobazy nie dowiemy się niczego na temat przeglądów. Cena takiego raportu jest na tyle niewysoka, że warto wygenerować sobie nawet 4 czy 5 w różnych serwisach, jeżeli rzeczywiście chcecie kupić konkretne auto, ale też pamiętajcie o państwowej usłudzie. Jest na szczęście bezpłatna, więc nie zaszkodzi i tu sprawdzić. : Sprawdzanie numeru VIN w internecie: płatna baza czy historiapojazdu.gov.pl?

You might be interested:  Jak Sprawdzić Samochód Przed Kupnem Vin?

Kto jest właścicielem pojazdu?

Dowód rejestracyjny czy umowa sprzedaży – co potwierdza, kto jest właścicielem pojazdu? Umowa sprzedaży pojazdu (samochodu, przyczepy, motocykla, itp.) – poza fakturą – jest jedną z dwóch dozwolonych form odpłatnego przeniesienia własności pojazdu z jednej osoby na inną.

 1. Dowód rejestracyjny ma zupełnie inną rolę.
 2. Umowa sprzedaży jest w praktyce najważniejszym dokumentem samochodu, bo jedynym, który potwierdza, do kogo on należy.
 3. Może to być także faktura, ale tę wystawiają jedynie przedsiębiorcy.
 4. Co więcej, umowę sprzedaży można zawrzeć także z przedsiębiorcą sprzedającym pojazd, ale pod warunkiem, że do umowy dołączy on fakturę.

Umowa taka ma dokładnie tę samą moc co zwykła umowa i faktura, natomiast daje większe możliwości – można ją dowolnie skonstruować (w zakresie treści). Umowa sprzedaży jest jednym z dokumentów, który w myśl “Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 18 grudnia 2017 r.

 • umowa zamiany,
 • umowa darowizny,
 • umowa o dożywocie,
 • faktura potwierdzająca nabycie pojazdu,
 • prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności.

Jak widać, ustawodawca nie wymienił tu dowodu rejestracyjnego. Czym więc jest ten dokument? jest personalizowanym dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu, zawierającym dane techniczne oraz dane personalne jego właściciela lub posiadacza.

 • Można więc przyjąć, że dowód rejestracyjny, skoro są w nim dane właściciela, jest dokumentem potwierdzającym własność.
 • Co jednak w sytuacji, kiedy zostanie sprzedany, a nabywca nie przerejestruje pojazdu, a zatem w dowodzie rejestracyjnym znajduje się nazwisko zbywcy? Oczywiście zgodnie z prawem właścicielem pojazdu wciąż jest osoba, która jako ostatnia kupiła pojazd i widnieje na umowie lub fakturze.

Co więcej, dowód z niezmienionym nazwiskiem właściciela wciąż jest ważny jako dokument potwierdzający dopuszczenie go do ruchu, choć nie jest prawidłowo personalizowany.

Gdzie sprawdzić auto po VIN opinie?

2. autoDNA – autoDNA to prawdopodobnie jedna z najlepszych stron do sprawdzania historii pojazdu. Traktuje swoich klientów bardzo fair, ponieważ bez konieczności zakupu raportu, pokazuje ile zdjęć samochodu jest dostępnych, ile dostaniemy wpisów na temat historii licznika, ile przeszukano baz skradzionych pojazdów i wiele więcej.

Wyposażenie Bazę skradzionych pojazdów Historię pojazdu (odczyty przebiegu, wypadki, właściciele) Akcje serwisowe/usterki Dziennik sprawdzeń Archiwalne zdjęcia pojazdu

Przy odrobinie szczęścia możemy trafić na wiele informacji, które pomogą nam podjąć decyzję zakupową samochodu. Cena raportu autoDNA to 56,90 zł. W przypadku sprawdzania samochodu z USA, możesz dokupić jeszcze dodatkowy raport Autocheck za 49,90 zł.

Czy raport autoDNA jest wiarygodny?

Nie polecam – Nie polecam, nie marnujcie pieniędzy na raporty z autodna. Pojechałem oglądać auto które miało naprawiany błotnik i drzwi (o czym właściciel mówił przez telefon) na raporcie wyszły szkody których nigdy nie było. Wg raportu auto było totalnym gruzem, które teoretycznie miało kilka szkód całkowitych na kilkanaście tysięcy każda.

Jak sprawdzić kto jest właścicielem pojazdu?

Bezpłatnie historię używanego samochodu możesz sprawdzić na stronie www.historiapojazdu.gov.pl. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny, numer VIN i datę pierwszej rejestracji. Baza jest prowadzona przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców (CEPiK) i zawiera dane zarówno o autach z Polski, jak i zagranicy.

O czym nam mówi numer VIN?

Numer VIN dostępny w ogłoszeniach w internecie? Na poleasingowe.pl od zawsze praktykowaliśmy tę metodę. Teraz coraz częściej inni idą w nasze ślady. Dlaczego jest to takie ważne i jak go odszyfrować? Na początek wyjaśnimy, czym tak naprawdę jest numer VIN.

Otóż VIN to skrót od Vehicle Identification Number, oznaczającego numer identyfikacyjny pojazdu. Każdy samochód dopuszczony do ruchu w Polsce posiada numer VIN. Pozwala on nie tylko zidentyfikować dany pojazd, ale także zapoznać się z jego historią na stronie historia pojazdu.gov.pl. W wielu przypadkach można poznać też fabryczną specyfikację danego auta czy zbadać jego przeszłość serwisową.

VIN – podstawowe informacje Po raz pierwszy numer VIN pojawił się już w 1954 roku, ale na jego standaryzację trzeba było czekać aż do 1981 r. Numer VIN składa się do 17-znakowego ciągu liter i cyfr. Można go porównać do numeru PESEL. Ciąg znaków definiuje kod producenta, kraj pochodzenia pojazdu, model, datę produkcji oraz numer seryjny.

 1. Niektórzy producenci, w tym zwłaszcza niemieckie marki, zawierają w numerze VIN znacznie więcej szczegółów, choćby takie detale jak wersja wyposażeniowa, kod silnika, lakier nadwozia czy nawet rozmiar felg.
 2. Trzy części Numer identyfikacyjny składa się z trzech głównych części.
 3. Pierwsza nosi nazwę VMI i składa się z trzech znaków identyfikujących producenta.
You might be interested:  Jak Uzyskać Zieloną Kartę Na Samochód?

Wskazuje na markę i kraj pochodzenia. Druga część nosi skrót VDS. Zawiera ona już 6 znaków, z czego cztery ostatnie to cyfry. Oznacza ona ogólną charakterystykę pojazdu. Można w niej odnaleźć informacje o modelu auta, poziomie wyposażenia, jak np. obecności poduszek powietrznych czy układów elektronicznych wspomagających bezpieczeństwo oraz zastosowanej jednostce napędowej.

Ostatnie, dziewiąte miejsce, nazywane jest znakiem kontrolnym i umożliwia sprawdzenie poprawności numeru VIN. Ostatnią, trzecią część o nazwie VIS, stanowi numer identyfikacyjny konkretnego egzemplarza. Składa się ona z pozostałych 8 znaków. Można z niego odczytać rok produkcji danego egzemplarza, kod zakładu wytwarzającego samochód i numer seryjny konkretnego samochodu.

Warto jednak zaznaczyć, że nie dla każdego producenta rok modelowy jest zgodny z rokiem kalendarzowym. Przykładowo niemieccy producenci rozpoczynają nowy rok modelowy po wakacjach (z początkiem września). Odczytywanie numeru VIN w praktyce W praktyce odszyfrowywanie VINu wygląda następująco.

Mamy przykładowy numer VIN – W VGZZZ5N Z 8 W 031284. W tym przypadku W na początku oznacza kraj pochodzenia producenta – w tym przypadku z Niemiec, VGZZZ5N oznacza Volskwagena (VG). Dalsze symbole dotyczą konkretnego modelu. Z oznacza znak kontrolny.8 oznacza datę produkcji, W – kod fabryki (w tym przypadku Wolfsburg), a ostatnie cyfry 031284 to numer seryjny danego egzemplarza.

Gdzie znaleźć VIN? Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami numer identyfikacyjny powinien znajdować się na stałym elemencie samochodu. Producenci zwykle wybijają numery VIN lub wypalają je laserem w miejscach, gdzie trudno będzie go zmienić, a jednocześnie umożliwiających odczytanie go nawet w przypadku poważnego uszkodzenia karoserii.

 1. Zwykle są to przegroda czołowa, kielich przedniego zawieszenia, szkielet karoserii przy błotniku, progu, podłodze bagażnika lub na ramie w przypadku terenówek.
 2. Dodatkowo VIN można znaleźć na nalepkach w samochodzie, tabliczce znamionowej czy okienku szyby przedniej.
 3. Co zrobić, gdy VIN jest nieczytelny? W przypadku, gdy auto jest po wypadku lub okolice wybitego numeru zostały zniszczone przez korozję, numer VIN może być nieczytelny.

Wówczas właściciel musi pójść do rzeczoznawcy, by ten stwierdził jego nieczytelność. Następnie wydział komunikacji wystawia skierowanie na stację kontroli pojazdów. Wtedy samochód otrzymuje nowy VIN, nadany przez konkretną SKP. Warto pamiętać, że zgodnie z prawem pojazdu z nieczytelnym VIN-em nie można ani sprzedaż ani nawet ze złomować.

Raporty na podstawie VINu Jest wiele stron umożliwiających poznanie historii danego pojazdu za pomocą numeru VIN. Przykładowy raport na stronie autobaza.pl kosztuje ok.50 zł, a baza CarFax oferuje sprawdzenie historii każdego samochodu wystawionego na Otomoto.pl za 39,99 zł. Wystarczy tylko numer VIN.

Podsumowanie Podsumowując, numer VIN kryje sobie więcej informacji niż się można spodziewać. Początkowo może się on wydać dosyć zagmatwany, jednak może być on bardzo przydatny przy poszukiwaniach samochodu. Nim nabywca zdecyduje się na zakup konkretnego samochodu, powinien sprawdzić jego historię, czy nie kryje on tzw.

Jak sprawdzić wersję samochodu?

Jak sprawdzić numer VIN samochodu? – Wydawać by się mogło, że z taką wiedzą możesz samodzielnie odszyfrować numer VIN. W rzeczywistości nie jest to tak proste. Każdy producent ma pełną dowolność w zakresie kodowania swoich pojazdów. W rezultacie odczytanie informacji kryjących się za tą fasadą wymaga znajomości klucza konkretnego producenta, a tym samym znajduje się poza zasięgiem możliwości przeciętnego użytkownika samochodu.

Jak sprawdzić rok produkcji samochodu po numerze VIN?

Rok produkcji – rok modelu Ryszard Cydejko 21 lipca 2003, 8:12 Rozszyfrowanie posiadanej przez samochód metryki, swoistego dowód osobistego auta wcale nie jest łatwe. Każdy samochód posiada metrykę, swoisty, w którym zapisane są najważniejsze informacje dotyczące auta. Nie każdy potrafi jednak ten skrót rozszyfrować. Jak Sprawdzić Samochód Po Nr Vin VIN (skrót od Vehiclr Identyfication Number) to kombinacja 17 cyfr i liter, w której wyróżnić możemy trzy grupy z zakodowanymi informacjami o: producencie (kontynent, kraj, producent),, modelu samochodu (typ nadwozia, silnika model) i cechach charakterystycznych dla danego egzemplarza auta (rok produkcji lub rok modelu lub kod fabryki, numer kolejny).

 1. Zgodnie z zaleceniami rok produkcji pojazdu powinien być umieszczony jako 7 od końca znak w 17 znakowym numerze VIN.
 2. Niestety jest to tylko zalecenie i producenci nie stosują się do niego w sposób rygorystyczny.
 3. Jedni podają rok, a nawet i miesiąc produkcji (np.
 4. FORD), inni podają rok modelu (zwany popularnie modelem roku) – tak robią miedzy innymi: Honda, Grupa VW, Rover.

Spora liczba producentów (Mercedes, Peugeot, Renault, Fiat, Nissan) w miejscu roku produkcji wybija numer koleiny wyprodukowanego samochodu. Tak, więc zanim zaczniemy ustalać rok produkcji auta powinniśmy poznać, w jaki sposób kodowany jest numer VIN w naszym aucie.

 • Rok produkcji pojazdu – określa datę wyprodukowania konkretnego samochodu, przyjęcia go przez kontrolę ostateczną i przekazania do magazynu wyrobów gotowych.
 • Pokrywa się on z rokiem kalendarzowym.
 • Rok modelu (zwany równiez modelem roku) – to okres czasu, w którym produkowane były samochody o tych samych cechach charakterystycznych.

Zwykle rozpoczyna się on w połowie roku kalendarzowego i kończy w połowie nastepnego roku kalendarzowego. Pojęcie modelu roku “wymyślone” zostało dla celów marketingowych. W ostatnich latach, kiedy na rynku podaż nowych samochodów przewyższa popyt i auta muszą sporo czekać na klienta coraz większego znaczenia nabiera pojęcie daty pierwszej rejestracji, która oznacza początek eksploatacji samochodu po jego zakupie w stanie fabrycznie nowym.

You might be interested:  Co Oznacza Kontrolka Samochód Z Kluczykiem Opel Vectra C?
Kod Rok produkcji Kod Rok produkcji
L 1990 W 1998
M 1991 X 1999
N 1992 Y 2000
P 1993 1 2001
R 1994 2 2002
S 1995 3 2003
T 1996 4 2004
V 1997 5 2005

Jak sprawdzić auto z USA po VIN za darmo?

Nie kupuj w ciemno auta z USA 17 mar 08 01:00 Chyba każdy, kto próbował kupić używane auto, spotkał się z sytuacją, że ogłoszenie obiecywało pojazd idealny, bezwypadkowy i zadbany.Sprzedawca, nawet przyciskany do muru, uparcie twierdził, że absolutnie nic mu nie brakuje. Auto Świat Tymczasem na miejscu po dokładniejszych oględzinach okazywało się, że ta rzekomo wspaniała oferta to “odpicowany” na sprzedaż złom.Jeśli dotyczy to samochodu sprzedawanego gdzieś nieopodal, to stracimy najwyżej nieco czasu i trochę paliwa na dojazd na oględziny.

 1. Gorzej, jeśli damy się nabrać nieuczciwemu sprzedawcy, który znajduje się po drugiej stronie oceanu.
 2. A to wcale nie jest takie mało prawdopodobne.
 3. Amerykańscysprzedawcy samochodów nie cieszą się wcale lepszą opinią od tych, których znamy z naszego kraju.
 4. Co gorsza, świadomość faktu, że potencjalnie niezadowolony klient oddalony jest o tysiące mil, na pewno dodaje odwagi oszustom.

Na szczęście są na to sposoby. I to takie, które pozwalają zdemaskować wrak bez wychodzenia z domu, a co ważniejsze, zanim ruszy on w kontenerze w podróż statkiem do Europy. Wszystko to dzięki informatyzacji USA – przed internetowymi wyszukiwarkami niewiele się tam ukryje.

Niektóre informacje można uzyskać za darmo, a za pełny dostęp do danych trzeba zapłacić kilkadziesiąt dolarów.Jak to zrobić? Najpopularniejsze ogólnodostępne bazy danych o samochodach zarejestrowanych w USA to: Carfax (www.carfax.com) Autocheck (www.autocheck.com). Korzystają one z informacji dostarczanych m.in.

przez amerykańskie odpowiedniki naszych urzędów komunikacji, firmy ubezpieczeniowe i leasingowe, banki, dilerów samochodowych, warsztaty i komisy. Firma Carfax zapewnia, że dysponuje ponad 5 miliardami zapisów informacyjnych pochodzących z 20 tys. źródeł! Żeby sprawdzić przeszłość interesującego nas samochodu, należy znać jego numer VIN (numer nadwozia).

Bez żadnych opłat można dowiedzieć się, czy w bazach danych znajdują się jakiekolwiek informacje na temat tego konkretnego egzemplarza. Wystarczy wpisać jego VIN w odpowiednim formularzu na stronie internetowej. Jeśli samochód jest odnotowany w systemie (a można na to liczyć w przypadku niemal wszystkich pojazdów zarejestrowanych w USA i Kanadzie), to za darmo dowiemy się, ile wpisów znajduje się w jego “kartotece” oraz czy nie jest to auto “poreklamacyjne”, tzn.

odkupione od nabywcy z powodu poważnych i niedających się usunąć usterek. Otrzymamy też informację o dokładnej specyfikacji pojazdu, którego VIN podano (może to być przydatne np. do zdemaskowania auta z “przeszczepionymi” numerami). Nawet znaczna ilość wpisów w bazie danych nie musi świadczyć o ewentualnych problemach z autem! Poza zapisami o wypadkach, uszkodzeniach, podtopieniu, wycofaniu z ruchu czy kasacji pojazdu odnotowywane są m.in.: liczba właścicieli, transakcje sprzedaży samochodu, przeglądy (wraz ze stanem licznika), informacje o zastawach bankowych.Jeśli chcemy poznać szczegóły historii auta, należy wykupić subskrypcję na dostęp do bazy danych.

W przypadku strony Carfax opłata wynosi ok.30 dol. za miesięczny, nieograniczony dostęp do informacji o dowolnej liczbie pojazdów. Za tę samą cenę konkurencyjny Autocheck udostępnia dane przez dwa miesiące. W obu przypadkach usługę opłaca się kartą kredytową za pośrednictwem internetu.Uwaga! Wykupując dostęp do bazy danych, klient musi zobowiązać się, że nie będzie wykorzystywał zawartych tam danych w sposób komercyjny, tzn.

nie będzie odpłatnie przekazywał innym osobom uzyskanych informacji. W przypadku niektórych aut szczegółowe raporty dotyczące ich przeszłości dostępne są za darmo – dotyczy to pojazdów oferowanych przez sprzedawców mających na stałe wykupioną taką usługę.Żadna z baz nie gwarantuje oczywiście, że zawarte w niej informacje są kompletne, ale w większości przypadków pozwalają one uniknąć poważnej wpadki przy zakupie.1/3 Nie kupuj w ciemno auta z USA Auto Świat Nie kupuj w ciemno auta z USA 2/3 Nie kupuj w ciemno auta z USA Auto Świat Nie kupuj w ciemno auta z USA 3/3 Nie kupuj w ciemno auta z USA Auto Świat Nie kupuj w ciemno auta z USA : Nie kupuj w ciemno auta z USA

Jak sprawdzić kto jest właścicielem samochodu po numerze rejestracyjnym?

Czy można sprawdzić po numerze rejestracyjnym do kogo należy samochód? – MotoControler Czy istnieje coś takiego, jak wyszukiwarka tablic rejestracyjnych? Czy można w internecie znaleźć serwisy typu “sprawdź rejestrację”? Dlaczego ludzie, chcący kupić samochód używany, szukają informacji do kogo należy samochód? Czego można dowiedzieć się z tablicy rejestracyjnej? Każdy samochód i każda przyczepa musi posiadać swój niepowtarzalny numer rejestracyjny.

 1. Czy jednak można sprawdzić po numerze rejestracyjnym do kogo należy samochód? Nie można.
 2. Nietrudno zauważyć, że wiele osób wpisuje w wyszukiwarkach internetowych słowa kluczowe typu “numer rejestracyjny sprawdź”, “numery rejestracyjne wyszukiwarka” albo “sprawdź rejestrację”.
 3. To na nic.
 4. Nie ma takich serwisów (dodajmy – działających uczciwie, bo oszustów w sieci nie brak).

Nie ma możliwości sprawdzenia w sieci, do kogo należy samochód, znając numer rejestracyjny auta. In Vitrio, CC BY-SA 4.0


<h4 data-lazy-src=

Jak sprawdzić numer VIN samochodu? – Wydawać by się mogło, że z taką wiedzą możesz samodzielnie odszyfrować numer VIN. W rzeczywistości nie jest to tak proste. Każdy producent ma pełną dowolność w zakresie kodowania swoich pojazdów. W rezultacie odczytanie informacji kryjących się za tą fasadą wymaga znajomości klucza konkretnego producenta, a tym samym znajduje się poza zasięgiem możliwości przeciętnego użytkownika samochodu.

Related Post