Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Sprawdzić Samochód Po Numerze Vin?

Jak Sprawdzić Samochód Po Numerze Vin?

0 Comments

Jak Sprawdzić Samochód Po Numerze Vin
Numer VIN to numer identyfikacyjny pojazdu. Znajdziesz go w kilku miejscach w samochodzie, a jego sprawdzenie online dostarczy wielu informacji. Możesz sprawdzić pojazd po numerze VIN za darmo na stronie historiapojazdu.gov.pl. Z tego artykułu dowiesz się: Statystycznie co trzeci wystawiony na sprzedaż używany samochód miał stłuczkę.

W zeszłym roku z powodu kradzieży wyrejestrowano w Polsce blisko 7 000 aut. Rekordzista miał licznik cofnięty z 548 915 km na 230 097 km. Postępująca digitalizacja świata sprawiła, że historia pojazdu jest dostępna w Internecie. To znacznie ułatwiło nabywcom ominięcie podejrzanych transakcji, zmniejszyło skalę oszustw oraz utrudniło nieuczciwym handlarzom oszukiwanie klientów.

Jakich informacji dostarczy ci numer VIN pojazdu? Na jakiej stronie dostaniesz darmowy raport VIN? Sprawdź!

Jak sprawdzić samochód po numerze VIN w internecie?

Jak sprawdzić samochód po numerze VIN – Foto: Auto Świat W bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów powinny znajdować się informacje o wszystkich autach zarejestrowanych w Polsce. Jak z niej skorzystać? Należy wejść na stronę www.historiapojazdu.gov.pl i wpisać w odpowiednich rubrykach formularza dane z dowodu rejestracyjnego: numer rejestracyjny auta, VIN oraz datę pierwszej rejestracji pojazdu.

 • Uwaga! Podczas wpisywania VIN-u bardzo łatwo można pomylić literę “o” z zerem lub jedynkę z literą “i”.
 • System nie poprawia błędów i w przypadku pomyłki pojawia się komunikat, że nie znaleziono w bazie pojazdu o wpisanych danych.
 • Jeśli numery oraz data zostaną podane prawidłowo, pojawi się okno z raportem o pojeździe.

Zawiera on informacje identyfikujące model samochodu – jego wersję nadwoziową, dane techniczne, liczbę miejsc. Warto się temu dokładnie przyjrzeć – jeśli dane nie zgadzają się z rzeczywistością, może to budzić obawy, że np. auto ma “przeszczepione” numery z innego egzemplarza.

 • Warto jednak pamiętać też o tym, że oficjalna baza danych, często przepisywana z papierowej dokumentacji, zawiera mnóstwo błędów.
 • W raporcie znajduje się też informacja o przebiegu auta odnotowanym na ostatnim przeglądzie oraz o tym, czy samochód ma ważną polisę obowiązkowego ubezpieczenia OC.
 • Dla potencjalnego nabywcy auta używanego interesująca może być też opcja wyświetlenia “osi czasu”, zawierającej chronologicznie uporządkowane informacje o kolejnych rejestracjach, zmianach właścicieli, obowiązkowych przeglądach.

Nieregularnie wykonywane przeglądy czy podejrzanie częste zmiany właścicieli z reguły źle świadczą o aucie!

Gdzie sprawdzić numer VIN za darmo forum?

Samochód przed kupnem można sprawdzić za darmo Eksperci uważają, że 40 proc. Polaków poważnie myśli o zmianie samochodu w 2017 roku. Zdecydowana większość z nich będzie musiała skorzystać z ofert rynku wtórnego. Tu niestety aż roi się od nieuczciwych ofert. Źródło: PAP/Darek Delmanowicz W połowie stycznia 2017 roku policja rozbiła działającą w woj. świętokrzyskim szajkę oszustów, którzy podrabiali dokumenty sprowadzanych samochodów i sprzedawali je jako młodsze. Ich ofiarą padło pół tysiąca nabywców. Jak to możliwe? Prawdopodobnie poszkodowani nie zadali sobie trudu sprawdzenia historii auta po numerze VIN.

VIN to numer identyfikacyjny samochodu, który standardowo składa się z 17 znaków – liter i cyfr. W przypadku większości samochodów znajdziemy go w dolnym rogu przedniej szyby po stronie kierowcy i odczytamy, patrząc z zewnątrz. W zależności od producenta jest on powtórzony na progu drzwi, pod maską – najczęściej w okolicy kielicha amortyzatora – lub pod wykładziną po stronie pasażera przedniego fotela.

W niektórych przypadkach VIN znajdziemy również w bagażniku. Coraz częściej sprzedający podają w ogłoszeniach numer VIN oferowanego auta. Jeżeli anons go nie zawiera, a sprzedający nie chce podać numeru nawet przez telefon, z zakupu samochodu lepiej zrezygnować.

 1. Intencje sprzedającego najwyraźniej nie są czyste.
 2. Mając numer VIN, na początek możemy po prostu wpisać go w internetową.
 3. Czasami już to wystarczy, by nabrać podejrzeń.
 4. W internecie nie brakuje miejsc, gdzie zmotoryzowani demaskują nieuczciwych sprzedawców lub po prostu opisują wypadkową historię sprzedanego po szkodzie całkowitej auta.

Jeśli jednak w ten sposób nie udało nam się nic znaleźć na temat interesującego nas auta, nie osiadajmy na laurach. Myśląc poważnie o zakupie samochodu warto sprawdzić również inne źródła. W 2016 roku Polacy sprowadzili z zagranicy ponad milion pojazdów. (fot. materiały prasowe) Źródło: (fot. materiały prasowe) Dania Jeśli samochód został sprowadzony z Danii, znając numer VIN lub numer rejestracyjny, darmowo sprawdzimy przebieg na stronie internetowej tamtejszego urzędu komunikacji: http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk. Szwecja W przypadku szwedzkich aut do sprawdzenia wystarczy numer rejestracyjny, a informacji darmowo zasięgniemy na stronie https://fu-regnr.transportstyrelsen.se/extweb/ (wartość parametru o nazwie Mätarställning). W poszczególnych zakładkach raportu znajdziemy informacje na temat oryginalnego koloru, mocy silnika, rodzaju skrzyni biegów, spełnianej normie emisji spalin, masy auta, a nawet rozmiarów ogumienia.

You might be interested:  Jak Zmienić Samochód Ciężarowy Na Osobowy?

Pozostałe kraje W przypadku aut sprowadzonych z innych państw niewiele dowiemy się bez płacenia. Przed zakupem można również skorzystać z jednej ze stron internetowych, oferujących sprawdzenie samochodu. Szczególnie warto skorzystać z tej opcji, jeśli numer VIN, dokumenty samochodu, jego wyposażenie lub po prostu zachowanie sprzedającego budzą wątpliwości.

Jest to szczególnie ważny krok, jeśli przymierzamy się do zakupu samochodu sprawdzonego z USA. Egzemplarze trafiające z tamtego rynku do Europy często mają na koncie udział w poważnym wypadku. Skorzystanie z raportu autoDNA.pl, autocheck.com czy carfax.eu może więc uchronić nas przed poważnym błędem.

 1. Oszt takiej usługi to od 40 zł do 35 euro.
 2. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie auta u producenta.
 3. Dysponując numerem VIN, możemy sprawdzić historię auta w autoryzowanej stacji obsługi.
 4. Będzie nas to kosztowało około 40-50 zł, ale dowiemy się wszystkiego, co na temat danego egzemplarza zebrał producent.

W polskim ASO otrzymamy informacje zarówno co do krajowego jak i importowanego auta. W raporcie znajdziemy historię serwisowania i napraw, a także notkę o ewentualnym udziale samochodu w akcji przywoławczej związanej z fabrycznymi niedomaganiami egzemplarza. W 2014 roku część informacji gromadzonych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców została udostępniona przez internet, by ukrócić oszustwa na rynku wtórnym. Zarejestrowane w Polsce auto można bezpłatnie sprawdzić na rządowej stronie internetowej historiapojazdu.gov.pl.

 • Wystarczy wpisać w odpowiednie rubryki numer rejestracyjny, numer VIN i datę pierwszej rejestracji, by otrzymać raport na temat samochodu.
 • Oczywiście nie będzie on zawierał wszystkiego, co potencjalnego nabywcę interesuje.
 • Są tam dane, które zbierane są w ramach Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

A więc m.in.: rok produkcji, pojemność, typ oraz moc silnika, informacja na temat aktualności polisy OC i przeglądu, a także oś czasu, na której znajdziemy daty nabycia pojazdu przez kolejnych właścicieli, daty badań technicznych, a także stan licznika.

Jeśli chodzi o ten ostatni parametr, to niestety spisywany jest on podczas przeglądów dopiero od 2014 roku. W przypadku kilkuletnich aut da nam to więc jedynie wycinek pełnego obrazu. Sprawdzenie auta przez internet to oczywiście tylko wstępny krok na drodze do kupna używanego samochodu. Jeśli oferowany pojazd przejdzie ten test, należy poddać go dokładnej weryfikacji fachowca – najlepiej przez znanego nam mechanika.

Tomasz Budzik, Wirtualna Polska Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści. : Samochód przed kupnem można sprawdzić za darmo

Czy po numerze VIN można sprawdzić właściciela?

Czy można sprawdzić nr VIN za darmo? – W sieci można znaleźć kilka stron, które pozwalają na darmowe sprawdzenie numeru VIN. Dostęp do informacji jest ograniczony w stosunku do profesjonalnego raportu, ale mimo to zawsze warto z tego rozwiązania skorzystać.

Większość pozwala uzyskać dostęp do podstawowej historii samochodu. Poza tym można też sprawdzić, czy auto nie zostało zgłoszone jako kradzione. Strony pozwalają także na odkodowanie modelu, koloru, wyposażenia danej wersji itd. W przypadku zakupu auta krajowego, przede wszystkim warto odwiedzić państwową stronę https://historiapojazdu.gov.pl/.

Oferuje ona dostęp do raportu z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Tutaj jednak, poza samym numerem VIN, trzeba mieć także dodatkowe dane: numer rejestracyjny, a także datę pierwszej rejestracji. Skorzystanie z usług tej strony pozwoli na przykład na sprawdzenie ostatniego przebiegu auta, jaki został zarejestrowany przez diagnostę w czasie przeglądu.Warto przy tym jednak pamiętać, że diagności wpisują przebiegi od 2014 roku.

 • A także, że jeśli auto wjechało do Polski z przekręconym licznikiem, to diagnosta wpisał do systemu przebieg po „oszukańczej korekcie”.
 • Poza tym na stronie można także skontrolować liczbę właścicieli i daty sprzedaży.
 • Istotne jest także to, że można sprawdzić, czy auto ma ważne OC.
 • Można też kontrolować numery VIN samochodów sprowadzanych zza granicy.

Do tego celu także służą strony, umożliwiające darmowy dostęp. Dzięki nim także można sprawdzić ostatni zarejestrowany przebieg, liczbę właścicieli i wiele innych. Przy sprowadzaniu auta ze Szwecji, warto zajrzeć na stronę Ministerstwa Transportu http://www.transportstyrelsen.se/, poza numerem VIN trzeba także znać numer rejestracyjny samochodu.

Można także sprawdzić pojazd sprowadzany z Belgii, tutaj jednak trzeba znać nr Car Pass https://professionals.car-pass.be/auth/login. Sąsiednia Holandia także zapewnia możliwość sprawdzenia auta, tutaj także trzeba znać numer rejestracyjny pojazdu http://publiek.vwe.nl/. Sam VIN wystarczy, aby sprawdzić dane auta, sprowadzanego z Danii pod adresem http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk/sider/soegning.aspx.

W przypadku sprowadzania pojazdu z USA, warto zajrzeć na strony www.carfax.com i www.autocheck.com. : Jak sprawdzić auto po numerze VIN?

You might be interested:  Co Zrobić Żeby Samochód Odpalił Na Mrozie?

Jaką wersją auta po VIN?

Jak sprawdzić wyposażenie auta po VIN? – Sprawdzanie wyposażenia po VIN jest bardzo proste – wystarczy numer VIN, numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji wpisać w dedykowanej temu celowi bazie danych, na przykład na bezpłatnej stronie rządowej, z której możesz uzyskać raport z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

 • W ten sposób możesz sprawdzić przebieg i historię auta, jego pochodzenie i to, czy nie jest kradzione, a także wyposażenie fabryczne samochodu.
 • Dzięki temu sprawdzisz, czy w wyposażeniu zaszły jakieś zmiany, czy jego stan zgadza się z ze stanem fabrycznym, czy któreś części były wymieniane.
 • To bardzo cenne informacje, ponieważ sprzedawcy aut często próbują zataić ich przeszłość – wymiana poszczególnych części może świadczyć na przykład o kolizji lub wypadku z udziałem auta, a to bezpośrednio wiąże się z bezpieczeństwem nowego właściciela i przewożonych przez niego osób.

Podczas sprawdzania wyposażenia auta najważniejsze powinno być dla nas ostatnie osiem cyfr numeru VIN, czyli tak zwany kod VIS – właśnie ten kod informuje nas o tym, z jakim egzemplarzem samochodu mamy do czynienia. Jeśli zatem planujesz kupno samochodu używanego, zapytaj sprzedającego o numer VIN.

Jak rozkodować VIN za darmo?

Numer VIN to numer identyfikacyjny pojazdu. Znajdziesz go w kilku miejscach w samochodzie, a jego sprawdzenie online dostarczy wielu informacji. Możesz sprawdzić pojazd po numerze VIN za darmo na stronie historiapojazdu.gov.pl. Z tego artykułu dowiesz się: Statystycznie co trzeci wystawiony na sprzedaż używany samochód miał stłuczkę.

W zeszłym roku z powodu kradzieży wyrejestrowano w Polsce blisko 7 000 aut. Rekordzista miał licznik cofnięty z 548 915 km na 230 097 km. Postępująca digitalizacja świata sprawiła, że historia pojazdu jest dostępna w Internecie. To znacznie ułatwiło nabywcom ominięcie podejrzanych transakcji, zmniejszyło skalę oszustw oraz utrudniło nieuczciwym handlarzom oszukiwanie klientów.

Jakich informacji dostarczy ci numer VIN pojazdu? Na jakiej stronie dostaniesz darmowy raport VIN? Sprawdź!

Jak sprawdzić silnik po winie?

Jak sprawdzić kod silnika po VIN? – Choć kodu silnika nie da się sprawdzić w numerze VIN, to znajdziesz go w książce serwisowej auta, gdzie znajduje się naklejka z danymi, a w tym:

Data produkcji Numer VIN Kod silnika, lakieru, skrzyni biegów, wyposażenia

Czy warto sprawdzac VIN?

Czy zawsze warto sprawdzać VIN? – Wiadomo, że najbardziej kompletne są bazy danych dotyczących samochodów w krajach Beneluksu (Belgia, Holandia) oraz we Francji czy Szwecji. Mniej chętnie danymi na temat aut dzielą się natomiast Niemcy. Czy oznacza to, że kupując używany pojazd z Niemiec, sprawdzenie VIN nie ma sensu? Oczywiście, że nie.

Jaką mamy gwarancję, że samochód zanim trafił do Niemiec, nie został zaimportowany z Holandii lub Francji ? Poza tym pamiętajmy, że nawet nieco mniej kompletny raport dla samochodu z Niemiec (w porównaniu do podobnego z Belgii ) da nam z reguły dużo więcej informacji o samochodzie, niż będzie chętny udzielić sprzedawca.

Zdecydowanie warto sprawdzać VIN za każdym razem, gdy realnie myślimy o zakupie danego pojazdu. Zainteresował Cię ten artykuł? Sprawdź także produkty oferowane przez autoDNA – wiodącego dostawcę raportów historii pojazdu w Europie i USA. Sprawdzenie VIN może pomóc Ci ustrzec się przed dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem auta z nieznaną przeszłością. Jak Sprawdzić Samochód Po Numerze Vin Article Name tygodnik-motor-potwierdza-sprawdzenie-vin-warto Description Dziennikarze tygodnika „Motor” w numerze 51-52 postanowili przyjrzeć się temu, czy warto sprawdzać VIN samochodu kupowanego na rynku wtórnym. Author autoDNA Publisher Name autoDNA Publisher Logo Jak Sprawdzić Samochód Po Numerze Vin

Gdzie sprawdzic auto po VIN forum?

3. VinInspect – VinInspect to jedna z najlepszych stron do sprawdzania numeru VIN. Powstała w 2015 roku i od tego czasu przyciąga osoby kupujące samochód niską ceną oraz wysoką dokładnością raportów. Jest to doskonałe narzędzie zarówno dla indywidualnych kupujących jak i dealerów.

VinInspect pozwala na sprawdzenie raportów z przeglądów pojazdu, zdjęcia samochodu, które były publikowane na wcześniejszych aukcjach kilka lat temu, stan przebiegu, informacje o oszustwach i wiele więcej. Dodatkowo VinInspect ma dostęp do jednego z największych źródeł danych dotyczących używanych pojazdów, które gromadzi informacje z aukcji pojazdów uszkodzonych, firm holowniczych, złomowisk i firm ubezpieczeniowych.

Ceny raportów VinInspect: 1 raport- $8.99 (ok.34 zł)4 raporty- $25.17 (ok.95 zł) 16 raportów- $86.34 (ok.328 zł) Aby wykupić na przykład 4 raporty, które są bardziej opłacalne, wystarczy, że na stronie klikniesz zakładkę „Zamów Raport” i wybierzesz interesujący Cię pakiet.

Jak sprawdzić kto jest właścicielem samochodu?

Czy sama tablica rejestracyjna wystarczy do zidentyfikowania właściciela pojazdu? – – Spisuj blachy, spisuj blachy! – takie okrzyki słyszymy często w filmach zamieszczanych w internecie, gdy pojazd, który spowodował kolizję lub wypadek, ucieka z miejsca zdarzenia.

 1. Czy tablice rejestracyjne wystarczą do zidentyfikowania właściciela pojazdu? Na podstawie jedynie numeru rejestracyjnego sami nie jesteśmy w stanie sprawdzić, kto jest właścicielem pojazdu. Taką możliwość ma m.in. policja, więc jeśli zgłosimy,
 2. Ile kosztują tablice rejestracyjne? Opłaty za tablice rejestracyjne: samochodowe – 80 zł, motocyklowe – 40 zł, motorowerowe – 30 zł, indywidualne – 1000 zł. Uwaga! Nie trzeba zmieniać tablic rejestracyjnych ani za nie płacić, jeżeli pojazd jest zarejestrowany w tym samym starostwie lub urzędzie miasta, w którym chce go zarejestrować nowy właściciel.
You might be interested:  Jak Przygotować Samochód Do Długiej Trasy?

: Tablice rejestracyjne auta – sprawdź do kogo należy samochód

Jak sprawdzić do kogo należy auto?

Jak sprawdzić po numerze rejestracyjnym do kogo należy samochód? ​Czy możliwe jest, aby jedynie po samym numerze rejestracyjnym dowiedzieć się, kto jest właścicielem danego pojazdu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza gdy ktoś zajął ich miejsce parkingowe lub zachowywał się skrajnie nieodpowiedzialnie podczas jazdy.

Co można zrobić z numerem VIN?

Ktoś prosi o VIN i datę pierwszej rejestracji. Czy mam się bać? – W niektórych serwisach ogłoszeniowych wręcz trzeba podać numer VIN, gdy wystawia się używany samochód. Coraz częściej podanie VIN staje się standardem przy rozmowach z osobą zainteresowaną naszym pojazdem.

 • Można go wykorzystać by samochód sprawdzić za pośrednictwem wyspecjalizowanych serwisów.
 • Wklejasz VIN w odpowiednie okienko, robisz przelew i otrzymujesz ciekawy, bądź zupełnie nieciekawy, raport.
 • Popularne są też prośby o datę pierwszej rejestracji i numer rejestracyjny, jeśli w ogłoszeniu nie jest podany lub ktoś postanowił tablice rejestracyjne na zdjęciach zasłonić szmatą, wirtualną albo rzeczywistą ścierą.

Te dane wystarczą do sprawdzenia pojazdu na historiapojazdu.gov.pl, co ma jakiś sens, gdy auto długo przebywa w kraju. Można wychwycić na przykład ewentualne dziwne wpisy w historii przebiegu. Jak Sprawdzić Samochód Po Numerze Vin historiapojazdu.gov.pl Nie dziwią mnie napływające prośby tego typu. VIN to nie PESEL, kredytu na mnie nie wezmą. Tylko raz się zadumałem się na tym:

O czym mówi numer VIN?

Skrót VIN oznacza z angielskiego Vehicle Identification Number. Jest to numer identyfikacyjny pojazdu. Tak jak każdy Polak ma numer PESEL, tak każdy samochód ma numer VIN. Jest on nadawany przez producenta, a w Polsce często potocznie jest nazywany numerem nadwozia.

Jak sprawdzić czy samochód był po wypadku za darmo?

Wypadkowa przeszłość samochodu a raport VIN – Weryfikując przeszłość samochodu, najprościej jest posłużyć się raportem, jakim jest Historia Pojazdu, Jak sprawdzić, czy samochód używany jest bezwypadkowy przez taki raport? Wystarczy zamówić go w serwisie Autobaza,pl, do czego posłuży indywidualny dla każdego samochodu numer VIN,

 • dane techniczne
 • wyposażenie samochodu
 • sprawdzenie baz kradzionych pojazdów
 • informacje o wezwaniach serwisowych
 • archiwalne zdjęcia pojazdu

Zwiększa to szansę nabywcy na zakup samochodu sprawnego technicznie, o bezwypadkowej przeszłości i bez przekręconego licznika, Oczywiście, zawsze podczas zakupu warto wsp oględziny wizualne, przegląd w warsztacie i jazda próbna omóc się innymi zabiegami, które pomagają w weryfikacji samochodu. Są to, Ocena naszych czytelników

Jaka najlepsza strona do sprawdzenia VIN forum?

3. VinInspect – VinInspect to jedna z najlepszych stron do sprawdzania numeru VIN. Powstała w 2015 roku i od tego czasu przyciąga osoby kupujące samochód niską ceną oraz wysoką dokładnością raportów. Jest to doskonałe narzędzie zarówno dla indywidualnych kupujących jak i dealerów.

VinInspect pozwala na sprawdzenie raportów z przeglądów pojazdu, zdjęcia samochodu, które były publikowane na wcześniejszych aukcjach kilka lat temu, stan przebiegu, informacje o oszustwach i wiele więcej. Dodatkowo VinInspect ma dostęp do jednego z największych źródeł danych dotyczących używanych pojazdów, które gromadzi informacje z aukcji pojazdów uszkodzonych, firm holowniczych, złomowisk i firm ubezpieczeniowych.

Ceny raportów VinInspect: 1 raport- $8.99 (ok.34 zł)4 raporty- $25.17 (ok.95 zł) 16 raportów- $86.34 (ok.328 zł) Aby wykupić na przykład 4 raporty, które są bardziej opłacalne, wystarczy, że na stronie klikniesz zakładkę „Zamów Raport” i wybierzesz interesujący Cię pakiet.

Jak korzystać z carVertical?

Czym jest Carvertical? – Carvertical to dekoder VIN, który przeszukuje informacje na temat konkretnego samochodu w dostępnych źródłach (np. firmy ubezpieczeniowe czy rejestry państwowe) i na ich podstawie generuje raport. Składa się on z sekcji, zawierających różne informacje na temat pojazdu, zaczynając od podstawowych danych, a kończąc na archiwalnych zdjęciach.

Jak sprawdzić wyposażenie auta po VIN za darmo?

Jak sprawdzić numer VIN samochodu? – Wydawać by się mogło, że z taką wiedzą możesz samodzielnie odszyfrować numer VIN. W rzeczywistości nie jest to tak proste. Każdy producent ma pełną dowolność w zakresie kodowania swoich pojazdów. W rezultacie odczytanie informacji kryjących się za tą fasadą wymaga znajomości klucza konkretnego producenta, a tym samym znajduje się poza zasięgiem możliwości przeciętnego użytkownika samochodu.

Do kogo należy numer rejestracyjny samochodu?

Jak sprawdzić po numerze rejestracyjnym do kogo należy samochód? ​Czy możliwe jest, aby jedynie po samym numerze rejestracyjnym dowiedzieć się, kto jest właścicielem danego pojazdu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza gdy ktoś zajął ich miejsce parkingowe lub zachowywał się skrajnie nieodpowiedzialnie podczas jazdy.

Related Post