Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jak Sprawdzić Samochód Z Belgii Po Vin?

Jak Sprawdzić Samochód Z Belgii Po Vin?

0 Comments

Jak Sprawdzić Samochód Z Belgii Po Vin
Jak sprawdzić przebieg auta z Belgii za darmo? – Sprawdzenie auta z Belgii jest także ważne pod względem formalnym. Historia pojazdu z Belgii po VIN jest możliwa do pobrania na stronie historiapojazdu.gov.pl. Wystarczy wprowadzić dane samochodu i otrzymasz pełną informację o historii auta np.

Ile miał właścicieli, czy jego wykorzystanie było inne niż standardowe oraz czy był kradziony. CEPiK jest dobrą platformą do sprawdzenia pojazdów. Belgijski rynek aut jest popularny także dlatego, że dane pojazdów można zweryfikować. W Belgii obowiązkowym dokumentem jest Car-pass. Znaleźć można na nim przebieg pojazdu.

Oznacza to, że cofnięcie licznika jest niemożliwe, co z pewnością ucieszy potencjalnych nabywców – wyjaśnia Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w najtaniejuagenta.pl. Belgia może być dobrym kierunkiem na import samochodów właśnie ze względu na Car-pass.

Jak sprawdzić samochód po numerze VIN z Belgii?

Jak sprawdzić VIN auta z Belgii? Nikt z nas nie chce kupować kota w worku. Stąd też sprawdzamy skład kupowanej przez nas żywności, specyfikację sprzętu elektronicznego, czy stan używanego auta. Oczywiście najłatwiej to zrobić, gdy mamy produkt w zasięgu ręki.

Jednak co zrobić, gdy auto sprowadzamy z zagranicy? W tej sytuacji ratuje nas numer VIN, dzięki któremu poznamy historię pojazdu. Nikt z nas nie chce kupować kota w worku. Stąd też sprawdzamy skład kupowanej przez nas żywności, specyfikację sprzętu elektronicznego, czy stan używanego auta. Oczywiście najłatwiej to zrobić, gdy mamy produkt w zasięgu ręki.

Jednak co zrobić, gdy auto sprowadzamy z zagranicy? W tej sytuacji ratuje nas numer VIN, dzięki któremu poznamy historię pojazdu. Dotychczas na stronie www.autocentrum.pl/vin/ mogliście sprawdzać auta z Niemiec, Holandii czy Francji, a teraz do tej listy dołączyła także Belgia.

Raport, jaki otrzymujemy o wybranym samochodzie, bazuje na informacjach uzyskanych z centralnej ewidencji pojazdów oraz innych wiarygodnych źródeł, w tym m.in. wydziałów komunikacji, wydziałów Policji, importerów, firm ubezpieczeniowych, instytucji finansowych, rzeczoznawców. Aby uzyskać dostęp do tych wszystkich wiadomości, wystarczy przejść do naszego działu www.autocentrum.pl/vin/, a następnie w odpowiednią rubrykę wpisać 17-cyfrowy numer VIN.

Dzięki tak szerokiej gamie źródeł, do których docieramy za pomocą numeru VIN, nie tylko dostaniemy podstawowe informacje techniczne o pojeździe, ale także poznamy statusy administracyjne (czy auto było zniszczone, naprawiane, importowane, bądź eksportowane), oraz daty zarejestrowania i wyrejestrowania w Belgii.

Nieocenioną funkcją raportu na temat pojazdów z Belgii jest weryfikacja przebiegu pojazdu. Odbywa się ona poprzez narodowy rejestr przebiegów CAR­PASS i pozwala określić, czy interesujący nas pojazd posiada rzetelną historię przebiegów oraz wystarczającą ilość odczytów w rejestrze CAR­PASS. W wyniku sprawdzenia dostępne są trzy możliwe rezultaty: przebieg wiarygodny dla pojazdów posiadających rzetelną historię oraz wystarczającą ilość danych, przebieg niewiarygodny dla pojazdów posiadających niewłaściwy stan licznika w porównaniu do danych znajdujących się w narodowym rejestrze przebiegów CAR-PASS oraz brak informacji dla aut, które nie figurują w rejestrze np.

z powodu zezłomowania. A do sprawdzenia tego wszystkiego wystarczy jedynie numer VIN samochodu z Belgii. Jeszcze kilka lat temu zakup auta zza granicy wiązał się z ryzykiem. Wiadomo przecież, że każdy sprzedawca będzie zachwalał swój produkt. Serwisy internetowe szybko zapełniły się ogłoszeniami o samochodach “bezwypadkowych, trzymanych pod kocem i jeżdżonych tylko w niedzielę do kościoła”.

Jak sprawdzić auto z Belgii za darmo?

Jak sprawdzić przebieg auta z Belgii za darmo? – Sprawdzenie auta z Belgii jest także ważne pod względem formalnym. Historia pojazdu z Belgii po VIN jest możliwa do pobrania na stronie historiapojazdu.gov.pl. Wystarczy wprowadzić dane samochodu i otrzymasz pełną informację o historii auta np.

Ile miał właścicieli, czy jego wykorzystanie było inne niż standardowe oraz czy był kradziony. CEPiK jest dobrą platformą do sprawdzenia pojazdów. Belgijski rynek aut jest popularny także dlatego, że dane pojazdów można zweryfikować. W Belgii obowiązkowym dokumentem jest Car-pass. Znaleźć można na nim przebieg pojazdu.

Oznacza to, że cofnięcie licznika jest niemożliwe, co z pewnością ucieszy potencjalnych nabywców – wyjaśnia Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w najtaniejuagenta.pl. Belgia może być dobrym kierunkiem na import samochodów właśnie ze względu na Car-pass.

You might be interested:  Ile Kosztuje Samochód Zastępczy Na Czas Naprawy?

Czy przegląd belgijski jest ważny w Polsce?

Przegląd techniczny aut z Unii Europejskiej ważny także w Polsce Marcin Barnowski 2 października 2009, 15:00 Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że niemiecki przegląd TÜV jest ważny także w Polsce Fot. TÜV Od 22 września można zarejestrować w Polsce samochód na podstawie zagranicznych badań technicznych, czyli np.

niemieckiego TÜV lub brytyjskiego MOT. To fundamentalna zmiana. Przed 22 września każdy samochód z UE, nawet taki ze świeżym zaświadczeniem o pozytywnym wyniku, np. austriackiego przeglądu technicznego, aby mógł być przerejestrowany do Polski, musiał być poddany kolejnym badaniom w Polsce. To kosztowało 170 zł.Półtora roku temu Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał jednak za niedozwoloną dyskryminację nieuznawanie przez Polskę badań przeprowadzonych w innych krajach Wspólnoty i zmuszanie tym samym przez RP importerów aut pochodzących z innych krajów UE do dublowania przeglądów.

Skutek wyroku to nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Przede wszystkim zmniejszyły się koszty rejestracji sprowadzanych aut. Osoby, które ściągnęły sobie lub kupiły w Polsce niezarejestrowany wóz z zagranicy, już nie muszą płacić owych 170 zł za pierwszy przegląd przed rejestracją, bo wydział komunikacji ma obowiązek uhonorowania wyniku badań zagranicznych, o ile są jeszcze ważne.

Ministerstwo Infrastruktury stanęło na wysokości zadania: aby ułatwić życie petentom i pracę urzędnikom, opublikowało na swojej stronie internetowej (http://www.mi.gov.pl/2-4ab387aed5f52.htm) wzory zagranicznych dokumentów z badań oraz objaśnienia występujących w nich terminów. Ważne dla zwykłych zjadaczy chleba rejestrujących wóz są zwłaszcza te terminy obcojęzyczne, przy których można znaleźć ową datę ważności zagranicznego przeglądu – bo właśnie dzięki niej oszczędza się, lub nie, czas i pieniądze.

I tak w dokumentach austriackich znajdziemy ją w rubryce “Naechste Begutachtung”, w belgijskich – pod “Certificat de visite valable jusqu’ au”, we francuskich – pod “Dates de Visites Techniques”, a w niemieckich – pod “Naechste HU (Monat Und Jahr)”.W brytyjskim MOT i irlandzkim VT20 termin ważności badań znajdziemy w rubrykach “Date of expiry” lub “Expiry date”.

I te daty również są teraz honorowana w RP. Ale – jak już wielokrotnie pisywaliśmy – z anglikami są w Polsce problemy ze względu na inny polski przepis, bezwględnie wymagający w autach kierownicy umiejscowionej po lewej stronie. W znowelizowanej ustawie zawarto więc zastrzeżenie, że honorowanie zagranicznych badań nie dotyczy aut przystosowanych konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego, czyli typowych anglików, a także taksówek, pojazdów uprzywilejowanych, przystosowanych do przewozów towarów niebezpiecznych i z zamontowanym urządzeniem technicznym, podlegającym dozorowi technicznemu (np.

na gaz). Tak więc jeśli mamy anglika z kierownicą po prawej stronie, nowelizacja teoretycznie nic nie daje. Formalnie nadal trzeba zrobić badanie, do których nie będą chcieli nas dopuścić, dopóki nie przedłożymy zaświadczenia o technologicznej dopuszczalności przekładki kierownicy.

Ale w praktyce, jak przyznają to w wydziałach komunikacji, teraz ten przepis łatwiej jest obejść. – W Wielkiej Brytanii można rejestrować samochody z kierownicami zarówno po lewej, jak i po prawej stronie – usłyszeliśmy w WK w Szczecinie. – Jak ktoś ma ważny MOT i oświadczy, że kupił wóz z kierownicą po lewej stronie, nie musi dublować badań.

: Przegląd techniczny aut z Unii Europejskiej ważny także w Polsce

Jak sprawdzić przebieg auta z belgii forum?

Jak sprawdzić przebieg auta z Belgii? – Auta kupione w Belgii mają niepodważalną zaletę – ich liczniki nie mogą być przekręcone. W obowiązku sprzedawcy jest udostępnienie dokumentu “Carr – pass”, który informuje o faktycznym stanie licznika. Podobnie jest z przeglądem technicznym. Decydując się na zakup auta konkretnej marki, niezależnie od kraju jego zakupu, warto poczytać opinie lub zasięgnąć informacji u doświadczonego fachowca, by mieć pewność, że nasz zakup na pewno będzie dobry. Pod uwagę bierzemy cenę danego auta, jego przebieg i wiek. Warto rozważyć również to, czy podróż i zakup pojazdu z Belgii jest opłacalny.

Czego można się dowiedzieć z numeru VIN?

Numer VIN dostępny w ogłoszeniach w internecie? Na poleasingowe.pl od zawsze praktykowaliśmy tę metodę. Teraz coraz częściej inni idą w nasze ślady. Dlaczego jest to takie ważne i jak go odszyfrować? Na początek wyjaśnimy, czym tak naprawdę jest numer VIN.

 • Otóż VIN to skrót od Vehicle Identification Number, oznaczającego numer identyfikacyjny pojazdu.
 • Ażdy samochód dopuszczony do ruchu w Polsce posiada numer VIN.
 • Pozwala on nie tylko zidentyfikować dany pojazd, ale także zapoznać się z jego historią na stronie historia pojazdu.gov.pl.
 • W wielu przypadkach można poznać też fabryczną specyfikację danego auta czy zbadać jego przeszłość serwisową.

VIN – podstawowe informacje Po raz pierwszy numer VIN pojawił się już w 1954 roku, ale na jego standaryzację trzeba było czekać aż do 1981 r. Numer VIN składa się do 17-znakowego ciągu liter i cyfr. Można go porównać do numeru PESEL. Ciąg znaków definiuje kod producenta, kraj pochodzenia pojazdu, model, datę produkcji oraz numer seryjny.

Niektórzy producenci, w tym zwłaszcza niemieckie marki, zawierają w numerze VIN znacznie więcej szczegółów, choćby takie detale jak wersja wyposażeniowa, kod silnika, lakier nadwozia czy nawet rozmiar felg. Trzy części Numer identyfikacyjny składa się z trzech głównych części. Pierwsza nosi nazwę VMI i składa się z trzech znaków identyfikujących producenta.

Wskazuje na markę i kraj pochodzenia. Druga część nosi skrót VDS. Zawiera ona już 6 znaków, z czego cztery ostatnie to cyfry. Oznacza ona ogólną charakterystykę pojazdu. Można w niej odnaleźć informacje o modelu auta, poziomie wyposażenia, jak np. obecności poduszek powietrznych czy układów elektronicznych wspomagających bezpieczeństwo oraz zastosowanej jednostce napędowej.

Ostatnie, dziewiąte miejsce, nazywane jest znakiem kontrolnym i umożliwia sprawdzenie poprawności numeru VIN. Ostatnią, trzecią część o nazwie VIS, stanowi numer identyfikacyjny konkretnego egzemplarza. Składa się ona z pozostałych 8 znaków. Można z niego odczytać rok produkcji danego egzemplarza, kod zakładu wytwarzającego samochód i numer seryjny konkretnego samochodu.

Warto jednak zaznaczyć, że nie dla każdego producenta rok modelowy jest zgodny z rokiem kalendarzowym. Przykładowo niemieccy producenci rozpoczynają nowy rok modelowy po wakacjach (z początkiem września). Odczytywanie numeru VIN w praktyce W praktyce odszyfrowywanie VINu wygląda następująco.

 • Mamy przykładowy numer VIN – W VGZZZ5N Z 8 W 031284.
 • W tym przypadku W na początku oznacza kraj pochodzenia producenta – w tym przypadku z Niemiec, VGZZZ5N oznacza Volskwagena (VG).
 • Dalsze symbole dotyczą konkretnego modelu.
 • Z oznacza znak kontrolny.8 oznacza datę produkcji, W – kod fabryki (w tym przypadku Wolfsburg), a ostatnie cyfry 031284 to numer seryjny danego egzemplarza.
You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Został Przerejestrowany?

Gdzie znaleźć VIN? Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami numer identyfikacyjny powinien znajdować się na stałym elemencie samochodu. Producenci zwykle wybijają numery VIN lub wypalają je laserem w miejscach, gdzie trudno będzie go zmienić, a jednocześnie umożliwiających odczytanie go nawet w przypadku poważnego uszkodzenia karoserii.

 1. Zwykle są to przegroda czołowa, kielich przedniego zawieszenia, szkielet karoserii przy błotniku, progu, podłodze bagażnika lub na ramie w przypadku terenówek.
 2. Dodatkowo VIN można znaleźć na nalepkach w samochodzie, tabliczce znamionowej czy okienku szyby przedniej.
 3. Co zrobić, gdy VIN jest nieczytelny? W przypadku, gdy auto jest po wypadku lub okolice wybitego numeru zostały zniszczone przez korozję, numer VIN może być nieczytelny.

Wówczas właściciel musi pójść do rzeczoznawcy, by ten stwierdził jego nieczytelność. Następnie wydział komunikacji wystawia skierowanie na stację kontroli pojazdów. Wtedy samochód otrzymuje nowy VIN, nadany przez konkretną SKP. Warto pamiętać, że zgodnie z prawem pojazdu z nieczytelnym VIN-em nie można ani sprzedaż ani nawet ze złomować.

 • Raporty na podstawie VINu Jest wiele stron umożliwiających poznanie historii danego pojazdu za pomocą numeru VIN.
 • Przykładowy raport na stronie autobaza.pl kosztuje ok.50 zł, a baza CarFax oferuje sprawdzenie historii każdego samochodu wystawionego na Otomoto.pl za 39,99 zł.
 • Wystarczy tylko numer VIN.

Podsumowanie Podsumowując, numer VIN kryje sobie więcej informacji niż się można spodziewać. Początkowo może się on wydać dosyć zagmatwany, jednak może być on bardzo przydatny przy poszukiwaniach samochodu. Nim nabywca zdecyduje się na zakup konkretnego samochodu, powinien sprawdzić jego historię, czy nie kryje on tzw.

Gdzie szukać aut z Belgii?

Samochód z Belgii – strony z autami (lista) – Które belgijskie portale ogłoszeniowe są godne uwagi? Najlepiej zaglądać na te największe, ponieważ to tam znajdziesz największy wybór ofert. Są to przede wszystkim: www.autoscout24.be – strona główna serwisu

 • – międzynarodowa platforma do sprzedaży pojazdów działająca w wielu krajach Europy, z przejrzystą wyszukiwarką i możliwością bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą;

2dehands.be – strona główna serwisu – portal ogłoszeniowy zbliżony do Gumtree lub OLX, obejmujący przeróżne kategorie; w zakładce „autos” można znaleźć dużo ogłoszeń sprzedaży używanych samochodów od prywatnych użytkowników. Większość ogłoszeń jest opatrzona zdjęciami, w każdym z nich znajdziesz też dane techniczne pojazdu i informacje o jego stanie.

Jak sprowadzić auto z Belgii na kołach?

Transport samochodu z Belgii do kraju – Z Belgii najlepiej zorganizować transport auta na lawecie. Koszt takiej usługi zaczyna się od 300 zł, tymczasem by powrócić samochodem na kołach, trzeba najpierw wyrejestrować pojazd na miejscu i opłacić tablice wywozowe.

 • Taki koszt zaczyna się od 30 euro, o ile auto ma ważny przegląd techniczny.
 • Do tego trzeba jednak doliczyć jeszcze ubezpieczenie, które kosztuje średnio 200 euro.
 • Tablice wywozowe z Belgii upoważniają do poruszania się po terenie Unii Europejskiej i są ważne od 2 tygodni do 3 miesięcy.
 • Sama procedura wyrejestrowania pojazdu może być załatwiona od ręki, choć praktyka pokazuje, że często czeka się na nią nawet do 2 dni.
You might be interested:  Jakie Dokumenty Powinien Otrzymać Kupujący Samochód?

Najczęściej wybierana jest, więc pierwsza opcja. Jeśli jednak chcemy wrócić kupionym pojazdem na kołach, po sfinalizowaniu transakcji, musimy udać się do Brukseli, gdzie w urzędzie „City Atrium” można wyrobić dokumenty oraz tablice wywozowe.

Jak wygląda dowód rejestracyjny z Belgii?

Dokumenty z Belgii Kupując samochód za granicą należy pamiętać, aby sporządzić stosowną umowę ze sprzedającym. Wzór znajdziesz, Jeżeli kupujesz auto od firmy to zapewne sprzedający wystawi fakturę bądź rachunek. Oprócz dowodu zakupu sprzedający musi przekazać kupującemu dowód rejestracyjny, potocznie nazywany brief.

 1. W Belgii obowiązują trzy wzory dowodów rejestracyjnych.
 2. Najstarszy dokument jest w kolorze różowym i jest jednoczęściowy, podłużny składany na pół.
 3. Nowszy dowód jest formatu A4 w kolorze żółtym i jest również jednoczęściowy.
 4. Obecnie auta rejestrowane na terenie Belgi otrzymują nowy dowód rejestracyjny w kolorze żółtym, który składa się z dwóch części DEEL I/PART I, DEEL II/PART II.

Najczęściej obie części są złączone tworząc format A4 ale mogą być również przecięte tworząc format B5. Dowody rejestracyjne w Belgii w zależności od regionu mogą być wypełnione w języku niderlandzkim, francuskim a nawet czasem w języku niemieckim. : Dokumenty z Belgii

Jak sprawdzić przebieg auta z Belgii forum?

Jak sprawdzić przebieg auta z Belgii? – Auta kupione w Belgii mają niepodważalną zaletę – ich liczniki nie mogą być przekręcone. W obowiązku sprzedawcy jest udostępnienie dokumentu “Carr – pass”, który informuje o faktycznym stanie licznika. Podobnie jest z przeglądem technicznym. Decydując się na zakup auta konkretnej marki, niezależnie od kraju jego zakupu, warto poczytać opinie lub zasięgnąć informacji u doświadczonego fachowca, by mieć pewność, że nasz zakup na pewno będzie dobry. Pod uwagę bierzemy cenę danego auta, jego przebieg i wiek. Warto rozważyć również to, czy podróż i zakup pojazdu z Belgii jest opłacalny.

Gdzie można sprawdzić samochód po numerze VIN?

Jak sprawdzić samochód po numerze VIN – Foto: Auto Świat W bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów powinny znajdować się informacje o wszystkich autach zarejestrowanych w Polsce. Jak z niej skorzystać? Należy wejść na stronę www.historiapojazdu.gov.pl i wpisać w odpowiednich rubrykach formularza dane z dowodu rejestracyjnego: numer rejestracyjny auta, VIN oraz datę pierwszej rejestracji pojazdu.

Uwaga! Podczas wpisywania VIN-u bardzo łatwo można pomylić literę “o” z zerem lub jedynkę z literą “i”. System nie poprawia błędów i w przypadku pomyłki pojawia się komunikat, że nie znaleziono w bazie pojazdu o wpisanych danych. Jeśli numery oraz data zostaną podane prawidłowo, pojawi się okno z raportem o pojeździe.

Zawiera on informacje identyfikujące model samochodu – jego wersję nadwoziową, dane techniczne, liczbę miejsc. Warto się temu dokładnie przyjrzeć – jeśli dane nie zgadzają się z rzeczywistością, może to budzić obawy, że np. auto ma “przeszczepione” numery z innego egzemplarza.

Warto jednak pamiętać też o tym, że oficjalna baza danych, często przepisywana z papierowej dokumentacji, zawiera mnóstwo błędów. W raporcie znajduje się też informacja o przebiegu auta odnotowanym na ostatnim przeglądzie oraz o tym, czy samochód ma ważną polisę obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dla potencjalnego nabywcy auta używanego interesująca może być też opcja wyświetlenia “osi czasu”, zawierającej chronologicznie uporządkowane informacje o kolejnych rejestracjach, zmianach właścicieli, obowiązkowych przeglądach.

Nieregularnie wykonywane przeglądy czy podejrzanie częste zmiany właścicieli z reguły źle świadczą o aucie!

Jak sprawdzić auto z zagranicy?

Co warto wiedzieć –

 • Historię pojazdu sprowadzonego z zagranicy można szybko i bezpłatnie sprawdzić przez e-usługę HistoriaPojazdu.gov.pl.
 • W ramach danych zagranicznych serwis HistoriaPojazdu.gov.pl udostępnia informacje m.in. o kradzieżach, złomowaniu czy szkodach całkowitych.
 • Za pośrednictwem serwisu HistoriaPojazdu.gov.pl można sprawdzić pojazdy m.in. z Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA czy Kanady.
 • Sprowadzany z zagranicy samochód można zweryfikować także w serwisach komercyjnych, poprzez ASO i TÜV. Ten ostatni sposób dotyczy aut z Niemiec.
 • Po sprowadzeniu samochodu z zagranicy należy zarejestrować go w Polsce. To z kolei wiąże się z uregulowaniem opłat i zakupem OC.

Czy warto kupić samochód sprowadzony z Belgii?

Czy warto kupić samochód z Belgii? – Auta z Belgii może nie cieszą się w Polsce tak dużą popularnością, jak samochody z Niemiec. Jednak, według danych SAMAR, Belgia znalazła się w czołówce krajów, z których w 2021 roku najczęściej importowane są samochody do Polski. Przeczytaj również jak sprowadzić:

 1. auto z Włoch
 2. auto z UK
 3. auto z Austrii
 4. auto z Danii
 5. samochód ze Szwecji
 6. auto z Ukrainy

Summary Article Name Rejestracja auta z Belgii. Wszystko co powinieneś wiedzieć Description Belgowie dbają i serwisują swoje pojazdy, a nawet drobną stłuczkę traktują jako całkowitą szkodę. Jak wygląda procedura sprowadzenia auta z Belgii? Author autoDNA Publisher Name autoDNA Publisher Logo

Related Post