Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jaki Samochód Do 25 Tys Benzyna?

Jaki Samochód Do 25 Tys Benzyna?

0 Comments

Jaki Samochód Do 25 Tys Benzyna
Najciekawsze hatchbacki do 25 tysięcy złotych – W tym typie nadwozia można znaleźć na przykład Seata Leona 2. generacji, czyli około 10-letni samochód z niezłymi silnikami osiągającymi moc od 86 do nawet ponad 200 koni mechanicznych, a także umożliwiającym usportowienie zarówno z zewnątrz, jak i pod względem parametrów.

Wśród młodszych propozycji znajdziemy głównie małe auta miejskie, takie jak na przykład Peugeot 208 czy Hyundai i20. Ta pierwsza propozycja to dość sprawdzony wybór z racji na dobre, niezawodne silniki, małe rozmiary, które świetnie sprawdzą się w mieście i design, który można uznać z zewnątrz za naprawdę nowoczesny.

Wiele do życzenia może pozostawić jedynie wnętrze, gdyż na większe luksusy nie ma co liczyć i spotkamy sporo plastików. Miłośnicy niemieckich samochodów mogą zainteresować się BMW serii 1. Hatchback z Bawarii ma zalety typowe dla niemieckich konstrukcji tego typu, czyli dobry układ jezdny i poziom wyposażenia, lecz przestrzeń dostępna dla pasażerów pozostawia sporo do życzenia.

Jakie auto do 30 tys w benzynie?

Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 15 lis 20 09:41 Które spośród najpopularniejszych samochodów w Polsce psują się najczęściej, a które są godne zaufania? Wiele interesujących informacji dostarcza ranking stworzony przez ok.1300 mechaników warsztatów ProfiAuto. Marcin Matus / Auto Świat

O opinie zapytano mechaników z warsztatów w całym kraju, warto je znać, planując zakup używanego samochodu Praktyczne wskazówki mogą okazać się bardziej przydatne, niż zagraniczne rankingi czy subiektywne opinie na forach internetowych Które samochody zasługują na tytuł „króla lawet”, a które na „krążownika szos”?

Ranking zawiera ocenę poszczególnych modeli w skali 1-6. Jest ona średnią wyliczaną na podstawie ocen cząstkowych, jakie mechanicy przyznawali czterem kluczowym podzespołom. Oceniali karoserię, elektrykę, napęd oraz zawieszenie. Układając ranking, wzięto pod uwagę trzy grupy cenowe: do ok.10 tys.

zł, 10-20 tysięcy i ok.20-30 tys. zł (cały ranking na końcu artykułu). Kierowcy, którzy mogą przeznaczyć na pojazd ok.20-30 tysięcy złotych, powinni w pierwszej kolejności rozważyć zakup VIII generacji. Jest ona bezapelacyjnym zwycięzcą rankingu, z ogólną notą 4,9. Tuż za nią plasują się modele takie jak: Audi A6 III (C6), Nissan Qashqai I oraz Volkswagen Golf VI – wszystkie ze średnią ocen 4,7.

TOP 10 Samochodów Do 25 tys. zł 👉 Strefa Wolna Od Volkswagena 🙂

Bardzo dobrze w zestawieniu wypadły również Audi A3 8P i Toyota Yaris III, ocenione na mocne 4,6. Powody do obaw mogą mieć za to potencjalni nabywcy popularnych modeli Renault. Scénic III i Mégane III, które zamykają zestawienie w tej grupie cenowej ze słabą notą 3,5. Ranking awaryjności samochodów kosztujących 20-30 tys. zł Samochody z trzeciej grupy cenowej okazują się najbardziej awaryjne pod względem elektryki i zawieszenia, natomiast ich najmocniejszą stroną jest – według badanych mechaników – karoseria. Najsłabiej, jeśli chodzi o elektrykę, został oceniony Renault Scénic III (nota 2,6).

Badani podkreślali, że ten podzespół w całości jest słabą stroną modelu. Natomiast niechlubnym zdobywcą najniższej noty za zawieszenie (3,5) jest Renault Mégane III. W tym przypadku jako najczęstsze awarie wymieniano zużycie elementów wahaczy oraz luzy w zawieszeniu tylnych kół. Ten sam model okazał się także najsłabszy w trzeciej grupie cenowej pod względem napędu (także nota 3,5), ze wskazaniem na częste wycieki oleju, awarie turbosprężarki oraz awarie tylnych hamulców.

Jeśli chodzi o karoserię, mechanicy najczęściej wskazywali na problemy z rdzą Forda Mondeo IV. Na przeciwnym biegunie – wśród zwycięzców szczegółowych rankingów – znalazły się: Audi A3 8P (5,1 za karoserię), Honda Civic VIII (5 za elektrykę oraz 5,2 za napęd), a także Toyota Yaris III (4,8 za zawieszenie).

Dwójka najgorzej ocenionych samochodów w trzeciej grupie cenowej to także najbardziej awaryjne modele w całym zestawieniu. Na trzecim miejscu od końca uplasowały się ex aequo Ford Mondeo IV (także trzecia grupa cenowa) oraz Ford Mondeo MK3 z drugiej grupy cenowej. Z kolei najmniej awaryjne pojazdy według badanych to kolejno Honda Civic VIII (trzecia grupa cenowa), Toyota Yaris II (druga grupa cenowa) oraz Audi A4 B5 (pierwsza grupa cenowa).

Wynika z tego, że najmniej awaryjne samochody to niekoniecznie te najdroższe, a kupując droższy pojazd – możemy niestety czasem spodziewać się, że to dopiero początek wydatków. Co zaskakujące, najwyższa przyznana w rankingu ocena cząstkowa to 5,3 za karoserię, która trafiła do Audi A4 (B6 i B7) – pojazdu, który w ogólnej klasyfikacji zajął dopiero siódme miejsce. Ranking awaryjności samochodów 1/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 2/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 3/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 4/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 5/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 6/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? : Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy?

You might be interested:  Ile Czasu Trzeba Ładować Samochód Elektryczny?

Jakie bezawaryjne auto do 20 tys?

Kilka słów na temat bezawaryjnych aut używanych do 20 tys. zł – W rankingu bezawaryjnych aut do 20 000 zł zwyciężyła Toyota Yaris II. Wspomnieliśmy o niej już przy okazji polecania samochodów używanych do 20 tys. zł na potrzeby jazdy po mieście. Ten pojazd poleca 95 proc.

Mechaników. Specjaliści dobrze oceniają jego karoserię, elektrykę, napęd i zawieszenie. Z kolei Audi A4 doceniają za znakomitą karoserię, która nie ulega przez wiele lat korozji, jak i elektrykę, napęd i zawieszenie. Łatwo możesz zauważyć, że polecane auta do 20 tys. zł w benzynie czy dieslu to głównie Toyota i Volkswagen.

Obie marki słyną z tego, że produkują solidne jednostki napędowe i samochodu, które cieszą się znakomitą opinią wśród użytkowników i kierowców.

Jakie samochody polecają mechanicy?

Ranking awaryjności według polskich mechaników. Te auta od 10 do 20 tys. zł nie zawodzą? Mariusz Michalak 18 lipca 2018, 11:21 Fot. Janusz Wójtowicz Decyzja o zakupie samochodu w przypadku wielu świadomych kierowców poprzedzona bywa przeszukiwaniem raportów, opinii internetowych i zestawień.

Teraz do grona źródeł dołącza „Ranking awaryjności samochodów według polskich mechaników”. Przygotowane przez sieć ProfiAuto niezależne zestawienie zawiera dane zebrane „u podstaw” – od 1300 polskich mechaników, do których do warsztatów na co dzień trafia większość modeli. To jedyna w kraju klasyfikacja tego typu.

– Specyfiką naszego rankingu jest to, że dotyczy samochodów poruszających się po polskich drogach, a autorami są doświadczeni mechanicy. Dlatego w wynikach znajdziemy zarówno informacje burzące utarte mity, jak i potwierdzenie powszechnie znanych faktów.

 • Jest też sporo branżowych ciekawostek skłaniających do dyskusji – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds.
 • Strategii i rozwoju ProfiAuto.
 • Materiał bazuje na dużej próbie badawczej i odnosi się do typowych polskich realiów bardziej, niż zagraniczne rankingi – uzasadnia Tochowicz.
 • Pierwsza odsłona zestawienia miała swoją premierę pod koniec czerwca i dotyczyła modeli o wartości do ok.10 tys.

zł. Druga część to ocena pojazdów wartych około 10-20 tysięcy. Kolejna – zawierać będzie ostatnią grupę cenową (ok.20-30 tys.) i zostanie opublikowana za kilka tygodni. Silna konkurencja w drugiej grupie cenowej W pierwszej piątce najmniej awaryjnych modeli o wartości około 10-20 tys.

Zł konkurencja była dość wyrównana. Na czołowych pozycjach znalazły się kolejno: Toyota Yaris II (średnia ocen 4,9) oraz Audi A4 (B6 i B7), Toyota Avensis II, Volkswagen Polo IV 9N i Volkswagen Touran I (wszystkie z notą 4,6). Najniżej ocenione modele to Peugeot 307 (ogólna ocena 3,7), Mazda 6 I (nota 3,8) oraz Peugeot 407 (3,9).

W autach z tego przedziału cenowego, według mechaników, najczęściej psują się elektryka oraz zawieszenie. Najsłabsi w poszczególnych klasyfikacjach Pod względem elektryki najbardziej awaryjny okazał się Peugeot 307 z niską notą 2,7. Właściciele tego modelu często borykają się, zdaniem badanych, z problemami takimi, jak wilgoć w elektronice czy awarie cewki zapłonowej oraz z ogólnymi awariami elektroniki.

Najsłabszymi modelami w klasyfikacjach dotyczących poszczególnych układów okazały się też Mazda 6 I (2,7 za karoserię, ze wskazaniem na częste szybkie rdzewienie nadkoli i korozję podwozia oraz dołu drzwi) oraz po raz kolejny Peugeot 307 (3,8 za napęd – tu ankietowani jako najczęstsze awarie wymieniali problemy z wtryskiwaczami i turbosprężarką w silnikach Diesla).

Z kolei najwięcej problemów z zawieszeniem (nota 3,7) ma Audi A4 (B6 i B7), które otrzymało jednak dobrą średnią ocenę m.in. dzięki najwyższej w tej grupie cenowej ocenie cząstkowej (5,3 za karoserię). Klasyfikacja ogólna – czy jest źle? Badani mechanicy oceniali awaryjność różnych elementów samochodów aut w szkolnej skali 1-6.

W ogólnej klasyfikacji, uwzględniającej wszystkie trzy grupy cenowe, najlepsze średnie oceny uzyskały: Honda Civic VIII i Toyota Yaris II – przyznano im notę 4,9, najgorsze natomiast okazały się Renault Scénic III i Renault Mégane III z ogólną średnią ocen 3,5. – Opracowując raport posłużyliśmy się szkolną skalą ocen i odnosząc się do tej terminologii można powiedzieć, że wszystkie uwzględnione w rankingu modele z lepszym lub gorszym wynikiem zdały egzamin.

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach i niektóre elementy poszczególnych modeli pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego przed zakupem samochodu warto przeanalizować wiarygodne źródła i podjąć decyzję świadomie, żeby nasz nabytek nie okazał się skarbonką bez dna – uzupełnia Michał Tochowicz.

Miejsce Model Lata produkcji Średnia ocena
1 Toyota Yaris II 2005-2011 4,9
2 Audi A4 (B6 i B7) 2000-2008 4,6
2 Toyota Avensis II 2003-2009 4,6
2 Volkswagen Polo IV 2001-2009 4,6
2 Volkswagen Touran I 2003-2015 4,6
6 Volkswagen Golf V 2003-2009 4,4
7 Skoda Fabia II 2007-2014 4,3
8 Ford Focus II 2004-2011 4,1
8 Opel Corsa D 2006-2014 4,1
8 Peugeot 207 2006-2012 4,1
11 Opel Astra III (H) 2004-2014 4
11 Opel Vectra C 2002-2008 4
11 Opel Zafira B 2005-2014 4
14 Peugeot 407 2004-2011 3,9
15 Mazda 6 I 2002-2007 3,8
16 Peugeot 307 2001-2011 3,7

Metodologia badania: Badanie przeprowadzono wśród 1300 polskich mechaników w okresie lipiec-sierpień 2017 r. metodą CATI. Mechanikom zadano 4 pytania dotyczące trzech wybranych modeli spośród 50 najpopularniejszych (wybranych na bazie analizy popularności z Google Trends).

Jaki niezawodny silnik benzynowy?

Najbardziej niezawodne silniki na rynku – 7 najlepszych benzyniaków Spotkaliście się z określeniem “w tym silniku nie ma się co psuć”? Jeśli tak, to prawdopodobnie mowa była o jednym z tych, które tu wymieniam. Wybrałem 7 współczesnych jednostek napędowych, które są tak proste i dopracowane, że nie wymagają niczego poza regularnym podstawowym serwisem. Na tej liście nie znajdziecie żadnego diesla, bo żaden współczesny silnik wysokoprężny nie należy do grupy tych, w których nie trzeba się niczym przejmować lub nie ma się co w nich zepsuć. Nieco inaczej jest z silnikami benzynowymi, które dzięki prostszej budowie mają znacznie mniej osprzętu, są też mniej wysilone. Zestawienie oparłem na kilku kryteriach, a są to:

You might be interested:  Co Zrobić Żeby Sprzedać Samochód Na Części?

Podstawowym kryterium jest niezawodność, a na drugim miejscu trwałośćSilnik pozbawiony jakichkolwiek fabrycznych wad czy rozwiązań, które należy poprawiaćSilnik musi napędzać w miarę współczesne auto – oferowane po 2000 r.Minimum obsługi przy eksploatacji

Choć silnik 1.6 MPI o mocy 102 KM, nierzadko oznaczany 1.6 8V, jest uznawany powszechnie za jeden z najprostszych i najmniej problematycznych silników montowanych do współczesnych samochodów, to i tak na tej liście jest jednym z gorszych. Powodem są dwie powtarzalne usterki – i zabrudzona przepustnica. Wspomniane dwie usterki zdarzają się dość rzadko, ale powtarzają się praktycznie w każdej sztuce na rynku. Swoją drogą, awarie cewek są efektem zużycia, natomiast przepustnica zachodzi brudem głównie w jednostkach eksploatowanych pod niskim obciążeniem.

 1. Silnik jest dość paliwożerny, więc taka jazda nie dziwi.
 2. Wielką zaletą tej jednostki jest bezproblemowa praca na LPG,
 3. Niektórzy mechanicy ironizują, że ten motor wręcz stworzono do gazu, choć to określenie na wyrost – gdyby tak było, dostęp do świec byłby łatwiejszy.
 4. Faktem jest natomiast, że to ostatnia tak dobra jednostka napędowa z koncernu Volkswagena i pewniak, z którym pod maską można kupić każdy model samochodu.

Wybór jest spory, bo silnik był oferowany m.in. w Golfie do 2012 r. (od IV do VI), Audi A3 8L i 8P czy w Passacie B6, a także w Octavii II do samego końca produkcji. Benzynowa jednostka o pojemności 1368 cm³ jest pochodną rodziny FIRE, do której należy także mniejszy i słabszy motor 1.2.

 1. Ten pomimo świetnej i niezawodnej konstrukcji ma jednak bardzo niską moc i z tego tylko powodu uważam, że 1.4 jest lepszy.
 2. Ciekawą “przypadłością” silnika Fiata jest roztapianie się obudowy filtra powietrza od spodu.
 3. Nie jest to jednak coś, czym powinniście się szczególnie przejmować.1.4 dzięki mocy od 95 do 100 KM daje sobie radę nieźle z małymi autami i przeciętnie z kompaktowymi.

Sprawia wrażenie silnika, który nie ma mocnej strefy obrotów – niezależnie od obrotów zawsze przyspiesza podobnie, czyli niemrawo, Poniekąd przyznaje się do tego sam producent, stosując krótkie przełożenia w skrzyniach biegów. Dopiero doładowany motor 1.4 T-Jet, który jest pochodną wolnossącej wersji, daje dobre osiągi. Rozwinięcie konstrukcji FIRE przemianowane na StarJet jest znane od 2003 r. Stosowane m.in. w najmniejszym Fiacie 500 czy w Lancii Ypsilon, w większych Alfie MiTo i Fiacie Grande Punto czy kompaktowych fiatach: Stilo, Bravo i obecnie Tipo. Trafił również pod maskę obecnie oferowanych fiatów 500L.

 • Pomimo wcale nie tak prostej konstrukcji jak mogłoby się wydawać (m.in.), jego awarie są niezwykle rzadkie, a o wadach nie ma mowy.
 • Jeśli zmieni się pasek rozrządu wraz z kołem zmiennych faz co 120 tys.
 • Km, to nic złego się nie wydarzy.
 • Choć samo koło ocenia się i niekoniecznie trzeba je wymieniać.
 • Tak na dobrą sprawę można by bez problemu wymienić tu 7 silników samej tylko Hondy, które spełniają przyjęte kryteria, ale część z nich powoli znika z obiegu.

Do najbardziej wytrzymałych i bezobsługowych należą m.in. seria D stosowana w starszym Civicu VI czy modelu HR-V, a także seria F z Accorda VI. Silnik Hondy R18 zadebiutował w VIII generacji Civica Jednak jeśli chodzi o współczesne jednostki to seria R, a konkretnie motor o oznaczeniu R18A1 i A2, zasługuje na największe uznanie. Temat 1.8 i-VTEC o mocy 140 KM można by zamknąć słowem “bezawaryjny”. Usterki w tym silniku to dzieło przypadku lub wyjątkowych zaniedbań, a zużycie przed pokonaniem 500 tys. km tylko ponadprzeciętnego “talentu”, Jak przystało na prawdziwą hondę – zużyje się wszystko, a silnik nadal będzie sprawny.

 • I, co warto podkreślić, jednostkę stosowano do 2017 r.
 • W modelu Civic IX.
 • Pozwala zapomnieć o wszelkich problemach, a zużycie oleju przy jeździe na wysokich obrotach to nie mankament czy wada, lecz naturalna cecha jednostek z VTEC.
 • Co ciekawe, eksploatowane w sposób łagodny praktycznie nie biorą oleju.

Nie znoszą jedynie złego traktowania na gazie. Jeśli użytkownik przyzwyczaja się do kontrolki i zapomina o regulacji zaworów, to jest sobie sam winny awarii głowicy. Koreańskie silniki z rodziny Gamma stosowane praktycznie od 2006 do 2019/2020 r. należą do jednych z najmniej problematycznych współczesnych jednostek benzynowych.

 1. Pomimo zastosowania zmiennych faz rozrządu, te konstrukcje nie zawodzą, a nieduża wada na początku produkcji została już wyeliminowana.
 2. Hyundai Elantra jest ostatnim modelem oferowanym z silnikiem Gamma w wersji z pośrednim wtryskiem paliwa.
 3. Chodzi o, który nie wytrzymywał zakładanego przez producenta dożywotniego przebiegu.

Nawet gdyby tak zostało, to nie jest specjalnym problemem jego wymiana, a rozciągnięcie łańcucha nie powodowało negatywnych konsekwencji, jedynie hałas. Silniki benzynowe Hyundaia z wielopunktowym wtryskiem były oferowane także w autach marki Kia. Do niedawna jeszcze w nowych samochodach, natomiast stosowane do dziś wersje GDI oraz T-GDI to ich rozwinięcie.

 1. Warto jeszcze wiedzieć, że zasadniczo motor 1.4 o mocy ok.100 KM różni się od 1.6 o mocy do 128 KM jedynie skokiem tłoka.
 2. Popularne modele z jednostkami Gamma MPI to i20, i30, Rio, Ceed, ix20, Venga, Soul, Elantra.
 3. Silniki wielokrotnie były oferowane w autach z fabryczną instalacją LPG.
 4. Motor o oznaczeniu 4A92 to absolutny rekordzista niezawodności.
You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Jest Ubezpieczony?

Ma łańcuch rozrządu i wielopunktowy wtrysk benzyny, a także zmienne, Wskazanie w nim choćby jednej powtarzalnej usterki jest praktycznie niemożliwe. Do 2019 r. był stosowany w modelu ASX. Innym popularnym modelem z tą jednostką, choć już nieoferowanym, był ostatniej generacji.

 • Silnik 1.6 MIVEC jest jednym z niezawodnych silników świata.
 • Motor ma moc 117 KM i jego jedyną bolączką eksploatacyjną była skrzynia biegów.5-stopniowy manual ma krótkie przełożenia i średnio nadaje się na dłuższą trasę.
 • Jest też przez to mało ekonomiczny przy wyższej prędkości.
 • Usterki pojawiają się zwykle podczas pracy na gazie (głowica),

Motor ten generalnie się do tego nie nadaje, choć przy odpowiedniej wiedzy instalatora i dbałości użytkownika, nie stanowi to większego problemu. Nawet Mitsubishi w Polsce oferowało krótko fabryczne LPG, ale po problemach z instalacjami i silnikiem zrezygnowało.

Właściwie wszystkie silniki benzynowe stosowane przez Toyotę w układach hybrydowych powinny się tu znaleźć, ale najbardziej zasłużyła sobie na to najpopularniejsza jednostka o pojemności 1.8, mocy 99 KM i oznaczeniu 2ZR-FXE, bo stosowana w największej liczbie sprzedanych samochodów (m.in. Prius, Auris, Corolla, C-HR, Lexus CT 200h).

Co więcej, jest to silnik używany do dziś. Nowa Toyota Corolla wciąż używa silnika znanego od 10 lat Od bazowego silnika 2ZR-FE różni się stopniem sprężania i fazami rozrządu, co pozwala na pracę w, Dzięki temu jest ekonomiczny, a dodatkowy motor zapewnia odpowiednią dynamikę.

 1. O spięcie wszystkiego dba niemalże niezniszczalny łańcuch rozrządu i dopóki w jednostce jest olej, a w układzie chłodzenia ciecz, motor nie zepsuje się.
 2. To silnik zrobiony na zasadzie: zapomnij, że istnieje.
 3. Znane są przypadki przedwczesnego zużycia pompy wody, jak w niemal wszystkich motorach 2ZR, ale trudno to uznać za istotną wadą.

Pojawia się wyciek płynu, ale tylko świadomie można silnik przegrzać do poważnej awarii. Jedną z większych zalet użytkowych tego silnika jest możliwość montażu instalacji autogazu. Nawet testowałem niedawno samochód w takiej konfiguracji. Motor 244S stosowany był w znanych modelach pierwszej generacji marki Volvo: C30, S40, V50, S60, S80 i V70.

 • Jego kariera skończyła się w 2010 roku.
 • Jednostka prosta technicznie i stosunkowo duża, mało obciążona, dość dynamiczna i paliwożerna przy szybkiej jeździe.
 • W wersji wolnossącej rozwija moc 140 lub 170 KM, a w doładowanej 193 lub 200 KM, jednak tu skupiamy się na odmianie bez turbo.5-cylindrowy silnik 2.4 w okresie 2000-2012 trafił do niemal wszystkich modeli Volvo Motor doskonale współpracuje z instalacją LPG,

Jedynym obszarem, z którym czasami trzeba udać się do mechanika jest dolot, a konkretnie przepustnica. W wyniku dobrego przebiegu momentu obrotowego silnik pracuje z reguły na niskich obrotach, co skutkuje niekiedy silnym zabrudzeniem. Regularnie czyszczona nie powinna sprawiać żadnych problemów.

Niekiedy usterce ulegnie przepływomierz lub cewka, ale to też nic szczególnego, zwłaszcza po przebiegu 300 tys. km lub wyższym. Zasadniczo nawet przy niesprawnej cewce motor dalej pojedzie bo ma 5 cylindrów i, Jak widać, nie jest to więc silnik całkowicie bezawaryjny, ale nawet usterka któregokolwiek z tych obszarów, które się psują, nie skutkuje unieruchomieniem lub brakiem możliwości uruchomienia.

Szkoda jedynie, że nie zastosowano łańcuchowego napędu rozrządu, a pasek wraz z napędem osprzętu trzeba wymieniać co 150 tys. km. : Najbardziej niezawodne silniki na rynku – 7 najlepszych benzyniaków

Jaki jest najbardziej niezawodny samochód?

Najbardziej niezawodne auta klasy niższej średniej –

Audi A3 Audi Q3 BMW serii 1 BMW serii 2 (także Grand Coupe i Active Tourer) BMW X1 Mercedes Klasy A Mercedes Klasy B Mercedes CLA Mercedes GLA Mitsubishi ASX Skoda Rapid VW Beetle

Klasa niższa średnia, czyli tak naprawdę samochody kompaktowe, została zdominowana przez trzy niemieckie marki premium. Najbardziej niezawodne w 2020 roku było Audi A3, które zanotowało poniżej jednej awarii na 1000, Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich samochodów z każdej klasy, jakie znalazły się w raporcie ADAC 2020.

Kiedy samochody są najtańsze?

W sierpniu 2022 roku nieznacznie spadły ceny używanych samochodów, a ich mediana wyniosła 25 tys. złotych. Jesienią sytuacja się jednak zmieni – czytamy w najnowszym raporcie firmy AAA Auto.

Jakie bmw kupic do 25 tys?

BMW serii 3 – Chciałbyś posiadać samochód marki premium? 25 tysięcy złotych wystarczy, by zainwestować w zadbany egzemplarz BMW. Auta bawarskiego producenta od lat wzbudzają wiele emocji i są niezwykle popularne na całym świecie. W zakładanym budżecie możesz zdobyć generację E46 lub E90.

Kiedy najlepiej kupić nowy samochód?

2017-11-10 Nowych samochodów sprzedaje się coraz więcej. Dobrym okresem na zakup auta jest koniec lub początku roku. Solidną zniżkę można otrzymać również w momencie, kiedy na rynek wchodzi nowa generacja danego modelu. W takich sytuacjach salony wyprzedają starsze odpowiedniki.

Related Post