Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Jakie Dokumenty Powinien Otrzymać Kupujący Samochód?

Jakie Dokumenty Powinien Otrzymać Kupujący Samochód?

0 Comments

Jakie Dokumenty Powinien Otrzymać Kupujący Samochód
Jakie dokumenty musi przekazać Ci sprzedający? Jakie Dokumenty Powinien Otrzymać Kupujący Samochód Średnia ocena: 4.67 Dziękujemy za oddanie głosu. Sporządzenie umowy kupna-sprzedaży samochodu i jej podpisanie, to nie koniec formalności, które są związane z nabyciem auta. Zanim wsiądziesz za kółko i wyprowadzisz swój wóz z garażu, musisz dokonać wielu formalności.

Najważniejszy dokument, który powinieneś mieć to umowa kupna-sprzedaży samochodu, Jest to dokument świadczący o własności auta i będzie Ci potrzebny przy opłacaniu podatku od czynności cywilnoprawnych, jeśli oczywiście umowa kupna – sprzedaży auta mówi o tym, że to kupujący ma pokryć ten koszt. Dokumenty, które powinien oddać Ci zbywający samochód, to dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu, Są to najważniejsze dokumenty samochodu i bez nich nie będziesz mógł zarejestrować swojego auta. Pamiętaj, by wziąć od zbywcy aktualne ubezpieczenie OC, Każdy samochód musi być ubezpieczony. Możesz wypowiedzieć umowę w Towarzystwie, w którym ubezpieczony był pojazd i zawrzeć ją gdzie indziej, możesz również zostać w towarzystwie, w którym obecnie ubezpieczony jest samochód. Dobrze jednak, gdy ubezpieczysz pojazd na siebie. Kluczyki – bez nich nie odpalisz auta, powinieneś otrzymać dwa komplety.

: Jakie dokumenty musi przekazać Ci sprzedający?

Jakie dokumenty wymagane do zarejestrowania kupionego auta?

Dokumenty wymagane do zarejestrowania kupionego auta to: wniosek o rejestrację (wniosek można otrzymać w urzędzie lub pobrać tutaj); dowód własności pojazdu (na przykład umowa kupna lub faktura VAT za zakup pojazdu); karta pojazdu (jeśli producent lub importer pojazdu ją wydał);

Jaki jest wniosek o rejestrację pojazdu?

Wniosek o rejestrację (wniosek można otrzymać w urzędzie lub pobrać tutaj); dowód własności pojazdu (na przykład umowa kupna lub faktura VAT za zakup pojazdu); karta pojazdu (jeśli producent lub importer pojazdu ją wydał); wyciąg ze świadectwa homologacji;

Jak sprzedać samochód?

Sprzedaż samochodu – formalności. Jeśli chcesz sprzedać samochód, musisz pamiętać o kilku kwestiach związanych z ubezpieczeniem OC.Przede wszystkim musisz przekazać nowemu właścicielowi dokumenty potwierdzające zakup OC, a ponadto konieczne będzie zawiadomienie ubezpieczyciela o sprzedaży auta.

Related Post