Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Opłaty Akcyzy Za Samochód Co Jest Potrzebne Do?

Opłaty Akcyzy Za Samochód Co Jest Potrzebne Do?

0 Comments

Opłaty Akcyzy Za Samochód Co Jest Potrzebne Do
DEKLARACJA AKCYZOWA NA SAMOCHÓD – Jak już wiesz, termin opłacenia akcyzy za samochód wynosi 30 dni od dnia zakupu. Poza tą opłatą musisz jeszcze złożyć „Deklarację uproszczoną nabycia wewnątrzwspólnotowego AKC-U”. Masz na to 14 dni, licząc od dnia powstania obowiązku podatkowego.

wypełnioną deklarację AKC-U,wniosek o wydanie zaświadczenia,dowód wpłaty akcyzy,kopię umowy kupna-sprzedaży pojazdu,dowód rejestracyjny lub kartę pojazdu,tłumaczenia dokumentów auta.

Po otrzymaniu zaświadczenia możesz już zarejestrować pojazd w Polsce. W przypadku auta sprowadzanego do Polski z zagranicy, używanego, które dotąd zarejestrowane było w innym kraju członkowskim Unii Europejskiej musisz dostarczyć również następujące dokumenty:

wniosek o rejestrację pojazdu,kartę pojazdu (o ile została wydana),potwierdzenie pozytywnego badania technicznego,dowód rejestracyjny,potwierdzenie wszystkich spłat.

Pamiętaj również o, Najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu powinieneś zawrzeć roczną umowę takiego ubezpieczenia. Jeśli tego nie zrobisz, to grożą ci kary, które nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. : Akcyza za samochód – ile wynosi, jak ją opłacić?

Jakie dokumenty trzeba przetłumaczyć do rejestracji samochodu z Niemiec?

Czy potrzebne jest tłumaczenie dowodu rejestracyjnego? – Przed rejestracją samochodu z zagranicy trzeba przetłumaczyć wszystkie dokumenty auta, a zatem dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu (o ile taka została wydana). Obowiązek ten dotyczy jednak samochodów sprowadzonych z krajów poza Unią Europejską,

  1. Do tłumacza przysięgłego należy się udać także z umową kupna – sprzedaży samochodu bądź też rachunkiem / fakturą, czyli dowodem nabycia auta.
  2. Jeśli samochód pochodzi z tak egotycznego kraju, że w Polsce nie ma tłumacza przysięgłego, który mógłby przełożyć dokumenty auta, przepisy dopuszczają inne rozwiązanie.

Dokumenty w takiej sytuacji powinny zostać sporządzone przez tłumacza przysięgłego państwa, z którego pojazd został sprowadzony. Opłaty Akcyzy Za Samochód Co Jest Potrzebne Do

Jak pobrać zaświadczenie o zapłacie akcyzy?

Pobieranie elektronicznych potwierdzeń zapłaty akcyzy od samochodów osobowych Uprzejmie informujemy, iż w przypadku: · złożenia przez Podatnika deklaracji AKC-U w formie elektronicznej · dokonania zapłaty podatku akcyzowego na rachunek bankowy Izba Celnej w Krakowie al.

You might be interested:  Jak Obliczyć Opłatę Skarbową Za Samochód?

Rasińskiego 11B 31-111 Kraków nr 84 1010 1270 0008 2422 2400 0000 ELEKTRONICZNE POTWIERDZENIE ZAPŁATY będzie dostępne do pobrania na stronie puesc.gov.pl po zaksięgowaniu wpłaty z przesłaną deklaracją. W praktyce: · jeżeli wpłata na ww. rachunek jest dokonana do godz.16.00 to POTWIERDZENIE ZAPŁATY będzie dostępne najwcześniej po godz.10.00 w następnym dniu roboczym, pod warunkiem, że podatnik prawidłowo wypełni standard przelewu* · jeżeli wpłata na ww.

rachunek jest dokonana do godz.16.00, ale przelew NIE będzie prawidłowo opisany* to POTWIERDZENIE ZAPŁATY będzie dostępne najwcześniej po godz.16.00 w następnym dniu roboczym, · jeżeli wpłata na ww. rachunek jest dokonana po godz.16.00 to POTWIERDZENIE ZAPŁATY będzie dostępne najwcześniej po godz.10.00 po dwóch dniach roboczych, pod warunkiem, że podatnik prawidłowo wypełni standard przelewu* (np.

Jeżeli wpłata jest dokonana w poniedziałek po godz.16.00 to potwierdzenie będzie dostępne najwcześniej w środę po godz.10.00) · jeżeli wpłata na ww. rachunek jest dokonana po godz.16.00, ale przelew NIE będzie prawidłowo opisany* to POTWIERDZENIE ZAPŁATY będzie dostępne najwcześniej po godz.16.00 po dwóch dniach roboczych (np.

jeżeli wpłata jest dokonana w poniedziałek po godz.16.00 to potwierdzenie będzie dostępne najwcześniej w środę po godz.16.00) Uwaga: Proszę o zwrócenie uwagi na godziny sesji elixir (wychodzących) w poszczególnych bankach komercyjnych W przypadku: · złożenia przez Podatnika deklaracji AKC-U w formie papierowej w urzędzie celnym · dokonania zapłaty podatku akcyzowego w kasie urzędu POTWIERDZENIE ZAPŁATY będzie można odebrać w urzędzie celnym na dotychczasowych zasadach * Jak prawidłowo wypełnić standard przelewu 1.

W bankowości internetowej wybierz „PRZELEW do US” 2. Wybrać rachunek bankowy nr 84 1010 1270 0008 2422 2400 0000 3. Wpisać nazwę i adres organu podatkowego: Izba Celna w Krakowie al. Krasińskiego 11B 31-111 Kraków 4. Wpisać nazwę i adres zobowiązanego 5. Identyfikator NIP (podatnik prowadzący działalność gospodarczą) lub PESEL (podatnik nie prowadzący działalności gospodarczej) 6.

Wybrać Typ okresu: J- dzień i wpisz datę powstania obowiązku podatkowego/datę przekroczenia granicy np.25 października 2015 r. tj.15J2510 W przypadku deklaracji wielopozycyjnych (więcej niż jeden samochód należy wpisać najwcześniejszą datę powstania obowiązku podatkowego.7.

Related Post