Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Samochód Z Usa Jakie Dokumenty Do Rejestracji?

Samochód Z Usa Jakie Dokumenty Do Rejestracji?

0 Comments

Samochód Z Usa Jakie Dokumenty Do Rejestracji
Co warto wiedzieć? – Rejestracja samochodu z USA –

 1. Po sprowadzeniu samochodu z USA trzeba zapłacić cło, akcyzę i VAT.
 2. Dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeśli została wydana) i umowa kupna-sprzedaży samochodu sprowadzonego z USA musi być przetłumaczona na język polski przez tłumacza przysięgłego.
 3. Samochód sprowadzony z USA należy technicznie dostosować do przepisów obowiązujących na polskich drogach.
 4. Samochód z USA należy zarejestrować w ciągu 30 dni od sprowadzenia pojazdu do Polski w wydziale komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania właściciela auta.

Jak zarejestrowac samochod z USA w Polsce?

Kup OC już od 280 zł! – Bez wychodzenia z domu

 • Ceny oc w 5 minut
 • Porównaj oferty 14 towarzystw
 • Pomoc 200 agentów

Przejdź do porównywarki Rejestracja samochodu z USA nie jest skomplikowana i nie różni się zasadniczo od rejestracji pojazdu sprowadzonego np. z Niemiec. Zanim udasz się do wydziału komunikacji, przygotuj tłumaczenie dokumentów z odprawy celnej, fakturę, potwierdzenie zapłaty akcyzy oraz title certyficate. Sprawdź, ile zapłacisz za OC i AC auta z USA

Co po sprowadzeniu auta z USA?

Podsumowanie –

W USA można kupić samochód w bardzo atrakcyjnej cenie, szczególnie, jeżeli szukasz amerykańskiego luksusowego auta sportowego. Opłaty prowizyjne dotyczą domu aukcyjnego (300-700 dolarów), banku (ok.30 dolarów) i pośrednika (ok.400 dolarów). Za cło zapłacisz ok.10%, akcyzę od 3,1% do 18,7% wartości samochodu, a podatek VAT wyniesie Cię 19% w przypadku auta standardowego i 8% zabytkowego. Koszty transportu z USA do Europy to koszt ok.1150 – 2250 dolarów. W Polsce samochód będzie musiał zostać dostoswany do wymogów obowiązujących w Europie, przejść przegląd i zostać zarejestrowany w urzędzie komunikacyjnym.

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z USA?

Tanie tłumaczenia dowodu rejestracyjnego samochodu sprowadzonego z Anglii – Oferujemy tanie tłumaczenie przysięgłe dowodu rejestracyjnego z Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. W cenie 99zł za dokument wypełniony na 3 stronach oferujemy tłumaczenie przysięgłe oraz wysyłkę listem poleconym priorytetowym. Za dokument składający się z 2 stron, zapłacisz z przesyłką jedynie 8 9zł,

W jakim czasie trzeba zarejestrować samochód sprowadzony z zagranicy?

Co warto wiedzieć? –

 • Samochód sprowadzony z zagranicy należy zarejestrować do 30 dni od przywiezienia do Polski w urzędzie miasta, urzędzie dzielnicy lub starostwie – w zależności od miejsca zamieszkania właściciela pojazdu.
 • Rejestracji można dokonać online lub umówić się na wizytę w urzędzie.
 • Koszt rejestracji samochodu kupionego za granicą wynosi w 2022 roku 256 zł (1176 zł, jeśli wykupimy indywidualne tablice rejestracyjne).
 • Ubezpieczenie OC krótkoterminowe wykupione na samochód sprowadzony z zagranicy nie przedłuża się automatycznie. Przed jego wygaśnięciem należy nabyć polisę całoroczną.

Po jakim czasie można sprzedać samochód sprowadzony z USA?

Osoby, które są zainteresowane sprowadzeniem samochodu z USA muszą liczyć się nie tylko z koniecznością dokonania opłaty za nowy pojazd, ale również uiszczeniem stosownych opłat i zapłaceniem podatków. Osoby, które mają możliwość sprowadzenia auta jako mienia przesiedleńczego, mogą jednak uniknąć niektórych opłat.

Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym jest mienie przesiedleńcze. Artykuł przygotowany przy współpracy z magazynem internetowym Scandinavia.com.pl Na czym polega mienie przesiedleńcze? Mienie przesiedleńcze najprościej rzecz mówiąc, to nic innego jak wszystkie dobra materialne, które można przewieźć do innego kraju w ramach przeprowadzki.

Z teoretycznego punktu widzenia wszystkie materiały przewożone w ramach mienia przesiedleńczego są przewożone jedynie na własny użytek, a nie w celach handlowych. Więcej – https://autazusa.pl/news/samochod-na-mienie-przesiedlencze-z-usa-do-polski/ Jak można zaoszczędzić? Jak powszechnie wiadomo wszystkie towary, które sprowadzane są do Polski spoza UE wymagają opłacenia stosownego cła.

Mienie przesiedleńcze jest oczywiście całkowicie zwolnione z konieczności opłacenia cła. Warto wspomnieć również i o tym, że samochód na mienie przesiedleńcze z USA zwolniony jest również z akcyzy. Kolejne oszczędności wynikają z obniżonej stawki VAT za sprowadzenie mienia przesiedleńczego. Zamiast 23% płaci się jedynie 9% podatek VAT.

Kto może skorzystać z mienia przesiedleńczego? Pojazd sprowadzany ze Stanów Zjednoczonych musi spełniać stosowne warunki, aby mogło zostać zgodnie z przepisami uznane za mienie przesiedleńcze. Właściciel auta powinien przebywać w USA przynajmniej 12 miesięcy. Samochód Z Usa Jakie Dokumenty Do Rejestracji Samochód na mienie przesiedleńcze z USA od A do Z! Co warto wiedzieć? Osoby, które chcą skorzystać z prawa do mienia przesiedleńczego zobowiązane są do złożenia odpowiedniego wniosku do Urzędu Celnego. Tylko po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku będzie można uzyskać zwolnienie z cła.

Przy wniosku należy przedstawić dokumenty, które potwierdzają przynajmniej półroczne użytkowanie auta oraz roczny pobyt w Stanach Zjednoczonych. Do wniosku należy oddać również umowę kupna samochodu. Na podstawie tych dokumentów Urząd Celny może wydać decyzję o uznanie mienia przesiedleńczego. Warto wspomnieć również i o tym, że zwolnienie z cła nie oznacza automatycznego zwolnienia z akcyzy i VAT-u.

Główną decyzję o tych zwolnieniach podejmują zupełnie inne organy podatkowe. Jak potwierdzić 12 miesięczny pobyt w USA? Aby udowodnić 12 miesięczny (legalny) pobyt w Stanach Zjednoczonych, można przedstawić na przykład umowę o pracę, która jest zawarta na minimum 12 miesięcy.

Istnieje również możliwość uzyskania zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o systematycznym opłacaniu podatków przez przynajmniej rok. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że do potwierdzenia 12 miesięcznego pobytu w USA wystarczą comiesięczne rachunki telefoniczne, które opłacane są przez minimum rok.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że z cła nie są zwolnione nowo zakupione rzeczy, do których można zaliczyć oczywiście samochód lub motocykl. Źródło: https://sprowadzanie-aut.pl/blog/sprowadzenie-samochodu-z-usa-na-mienie-przesiedlencze/

You might be interested:  Kiedy Trzeba Wyrejestrować Samochód Po Sprzedaży?

Ile kosztuje odprawa celna samochodu?

Sprowadzając pojazd z USA musimy liczyć się z kosztami transportu oraz podatkami. Samochód Z Usa Jakie Dokumenty Do Rejestracji Na koszty transportu składa się:

koszt przewiezienia samochodu z parkingu ubezpieczalni do najbliższego portu,koszt przesyłki morskiej,oraz koszt przetransportowania samochodu z portu Bremerhaven w Niemczech pod dom klienta.

Aby oszacować koszty transportu, zapraszamy państwa do skorzystania z kalkulatora po prawej stronie. Podane kwoty to jedynie ceny orientacyjne – właściwą wycenę otrzymacie Państwo od nas po kontakcie. Kalkulator to tylko szacowane koszta, teraz ze względu na kurs dolara oraz cenę paliwa są one wyższe!!! Podatki to cło, VAT oraz akcyza. Samochód Z Usa Jakie Dokumenty Do Rejestracji Cło różni się w zależności od rodzaju sprowadzanego pojazdu –10% to wartość cła od samochodu osobowego oraz quada, 6% wartości pojazdu zapłacimy przy imporcie motocykla, od łodzi, jachtu lub skutera wodnego, pobierana jest opłata celna w wysokości 1,9% wartości pojazdu. Samochód Z Usa Jakie Dokumenty Do Rejestracji Podatek VAT wynosi 19% – jest on opłacany w Niemczech. Kwota do naliczenia VAT jest powiększana o wartość cła oraz ryczałt około 700USD Samochód Z Usa Jakie Dokumenty Do Rejestracji Akcyza naliczana jest w zależności od pojemności silnika – przy silnikach do 2000 cm³ akcyza wynosi 3,1%, powyżej tej wartości – 18,6%. Zarówno akcyza, jak i podatek VAT naliczane są od ceny pojazdu powiększonej o wartość Cła. Samochód Z Usa Jakie Dokumenty Do Rejestracji Za dopełnienie wszystkich formalności, wylicytowanie pojazdu i jego sprowadzenie pobieramy opłatę w wysokości 2500 zł (netto). Dodatkowo, należy liczyć się też z opłatą brokera 400USD oraz ubezpieczalni tak zwane FEE. Odprawa celna w porcie w Niemczech to koszt 500EUR +200zł za pośrednictwo w odprawie.

Jak obliczyć akcyzę za samochód z USA?

Cło na auta z USA oraz inne opłaty – No właśnie, jakie są koszty sprowadzenia samochodu z USA? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, czy auto kupujemy z Polski, czy np. będąc w Stanach. Wiązać się będzie z tym odpowiednia prowizja.

 • Ponadto pamiętajmy, że również firmy pośredniczące w licytacjach będą pobierać stosowną opłatę.
 • Zazwyczaj jest to wydatek rzędu kilkuset dolarów.
 • W koszty sprowadzenia auta z Ameryki należy wliczyć cenę importu.
 • Cło na osobowe auta z USA to około 10% ich wartości,
 • Z kolei akcyza przy sprowadzaniu pojazdu osobowego z USA wyniesie 3,1% przy pojemności silnika do 2 litrów,
You might be interested:  Ile Musi Mieć Lat Samochód Zabytkowy?

W przypadku samochodów o pojemności silnika przekraczającej 2 litry akcyza za sprowadzenie samochodu z USA wzrośnie do 18,6%, Jeśli jednak sprowadzać będziemy pojazdy elektryczne bądź hybrydowe, możemy liczyć na spore ulgi. To nie koniec opłat za auto z USA,

Czy auta z USA trzeba przerabiać?

Przeróbka lamp samochodów z USA – Lampy amerykańskie a europejskie trochę się różnią. Konstrukcja świateł w pojazdach zza wielkiej wody nie spełnia norm unijnych, dlatego pojazdy wymagają stosownych przeróbek, zanim będzie można ich używać. Lampy mijania amerykańskie są symetryczne i świecą na wprost.

Unijne prawo wymaga, by doświetlały także pobocze. Inna jest także konstrukcja kierunkowskazów. Problem polega na tym, że świecą one jednocześnie ze światłami postojowymi (tzw. „obrsówki”). Duża część pojazdów amerykańskich posiada także tylne kierunkowskazy w kolorze czerwonym. Oczywiście nie pasuje to do europejskich norm, które wymagają wszystkich lamp wskazujących obrany kierunek jazdy w kolorze żółtym.

Europejskie prawo drogowe wymaga także posiadania tylnego światła przeciwmgłowego w obowiązkowym wyposażeniu, podczas gdy takie lampy montowane są jedynie w niektórych amerykańskich modelach. Przeróbki wymagają zatem światła mijania, kierunkowskazy, a także konieczne będzie dodanie światła przeciwmgielnego tylnego.

Czy opłaca się kupić auto z USA?

Które auta warto importować? – Przywiezienie do Polski samochodu kupionego na amerykańskim rynku faktycznie się opłaca, choć nie w każdym przypadku. Zazwyczaj różnica w cenach przemawiająca na korzyść importu z Ameryki jest tym wyższa, im droższy pojazd.

niskich podatków, które w wielu stanach są nawet zerowe – w naszym kraju około 30% wartości pojazdu to opłaty, mniej restrykcyjnych norm obniżających koszty produkcji samochodów. dużego popytu.

Ile trwa odprawa celna samochodu z USA?

Ile czasu trzeba czekać na załadunek pojazdu do kontenerowca? – Auto z wydanym Title czeka załadunek do kontenera, a finalnie ląduje na pokładzie kontenerowca. Nie zawsze znajdzie się wolne miejsce na statku i czasem trwa kilkanaście dni aż będziemy mogli załadować nasz kontener na jednostkę zmierzającą do interesującego nas portu docelowego (najczęściej jest to Bremerhaven).

 1. Sam transport morski zajmuje najczęściej od 14 do 30 dni.
 2. Po dopłynięciu statku do portu rozładowanie ładunku zajmuje średnio ok 2-3 dni.
 3. Po zdjęciu kontenera z pokładu trafia on do agencji celnej gdzie przeprowadzana jest odprawa.
 4. Najczęściej czynność ta zajmuje 5-10 dni ( w zależności od kolejki) ale w skrajnych przypadkach może się przedłużyć.
You might be interested:  Jak Sprzedać Samochód Wzięty Na Kredyt?

Oclony pojazd zabierany jest z portu i transportowany do klienta docelowego. Ten ostatni etap zajmuje średnio ok 7 dni roboczych. Podsumowując, czas transportu samochodu z USA do Polski wynosi najczęściej około 6-8 tygodni lecz w szczególnych przypadkach może ulec przedłużeniu.

Gdzie dokonać opłaty za rejestrację samochodu?

Gdzie zarejestrować samochód? – Wniosek o rejestrację samochodu powinieneś złożyć w wydziale komunikacji właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania, czyli w:

 • urzędzie starostwa powiatowego,
 • urzędzie miasta – jeśli mieszkasz w mieście na prawach powiatu,
 • urzędzie dzielnicy – jeśli mieszkasz w Warszawie.

Auto firmowe trzeba zarejestrować w starostwie właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Jeżeli właścicielem pojazdu jest przedsiębiorstwo wielozakładowe lub inny podmiot składający się z wydzielonych jednostek organizacyjnych, rejestracji dokonuje starosta właściwy ze względu na siedzibę zakładu lub jednostki (zgodnie z art.73 ust.2 ustawy – Prawo o ruchu drogowym).

Kiedy czasowa rejestracja pojazdu?

Uwagi –

 1. Rejestracji czasowej dokonuje się na wniosek właściciela w celu umożliwienia:
  1. wywozu pojazdu za granicę,
  2. przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium RP,
  3. przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy.
 2. Dokumenty sporządzone w języku obcym dołącza się do wniosku o rejestrację wraz z ich tłumaczeniem na język polski przez tłumacza przysięgłego lub właściwego konsula. Obowiązek ten nie dotyczy:
  1. wyciągu ze świadectwa homologacji, świadectwa zgodności WE, odpisu decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, wydanych na podstawie świadectwa homologacji, albo decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, zgodnie ze wspólnotową procedurą homologacji, przez właściwy organ państwa członkowskiego,
  2. dowodu rejestracyjnego wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego, Konfederacji Szwajcarskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym w zakresie zawierającym oznaczenia kodów stosowanych w tym dowodzie, które są zgodne z kodami określonymi w aktualnym wzorze krajowego dowodu rejestracyjnego.
 3. Opłatę recyklingową w wysokości 500 zł należy wnieść na rachunek NFOŚiGW w BGK III Oddział Warszawa nr 65 1130 1062 0000 0109 9520 0014.
 4. Organy właściwe w sprawach rejestracji pojazdów są obowiązane do przeprowadzania kontroli spełnienia obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (nieokazanie ważnej polisy OC nie wpływa na pozytywne załatwienie sprawy, skutkuje natomiast powiadomieniem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o nieprzedłożeniu dokumentu).
 5. Osoby fizyczne i prawne będące właścicielami samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, ciągników siodłowych i balastowych o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3,5 tony, przyczep i naczep, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą od 7 ton, autobusów są zobowiązane do uiszczenia podatku od środków transportowych. Opłatę podatku można wnieść w urzędzie dzielnicy właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby fizycznej bądź siedzibę firmy lub w Centrum Obsługi Podatnika przy ul. Obozowej 57 w Warszawie lub przelewem na numer rachunku bankowego (szczegóły tego podatku znajdziesz w karcie informacyjnej COP/01/02/K ).
 6. W przypadku gdy właścicielem ww pojazdów jest cudzoziemiec lub oddział / przedstawicielstwo firmy zagranicznej opłatę podatku od środków transportowych należy wnieść w urzędzie dzielnicy zgodnie z miejscem zamieszkania cudzoziemca lub siedziby oddziału / przedstawicielstwa firmy zagranicznej.

Podane informacje mają charakter ogólny i wynikają z przepisów prawa. W jednostkowych przypadkach może być wymagane złożenie dodatkowych dokumentów i wyjaśnień.

Related Post