Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Gdzie Najlepiej Ubezpieczyć Samochód Młody Kierowca?

Gdzie Najlepiej Ubezpieczyć Samochód Młody Kierowca?

0 Comments

Gdzie Najlepiej Ubezpieczyć Samochód Młody Kierowca
Mniejsze ceny ubezpieczeń dotyczą kierowców, którzy ubezpieczają pojazd ze współwłaścicielem dysponującym zniżkami. Ich składka to przeciętnie 951 zł. Atrakcyjne oferty dla młodych kierowców mają m.in. PZU, Warta czy You Can Drive.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla 23 latka?

Najtańsze OC dla młodych kierowców – najczęściej zadawane pytania –

 1. Do jakiego wieku będę uważany za młodego kierowcę? Towarzystwa ubezpieczeniowe samodzielnie ustalają granicę wieku, do której dana osoba jest określana mianem młodego kierowcy. W jednej firmie może to być 23 lata, w innej natomiast nawet 30 lat. Znaczenie ma również staż posiadania prawa jazdy. Zwykle zwyżki z tytułu małego doświadczenia za kierownicą otrzymują osoby, które posiadają uprawnienia do prowadzenia samochodu krócej niż trzy lata.
 2. Dlaczego młodzi kierowcy otrzymują zwyżki w OC? Towarzystwa ubezpieczeniowe, podczas oceny ryzyka związanego z ubezpieczeniem danego kierowcy sugerują się m.in. statystykami wypadkowymi. Niestety nie są one korzystne dla najmłodszej grupy kierowców. W ich przypadku już od kilku lat notuje się najwyższy wskaźnik wypadków na 10 tys. populacji. Kolejnym powodem zastosowania zwyżki dla młodego kierowcy jest brak lub małe doświadczenie w prowadzeniu pojazdów oraz przypisywane młodym skłonności do brawury na drodze.
 3. Ile kosztuje OC dla młodego kierowcy? W pierwszej połowie 2022 r. kierowcy w wieku 18-25 lat płacili za OC średnio 1376 zł. Najdroższe oferty OC obowiązkowego ubezpieczenia dla młodych kierowców trafiały do najmłodszych osób (18 i 19 lat). Kolejne roczniki wydawały już znaczniej mniej na OC. Średnie składki OC nie przedstawiają jednak, ile faktycznie za ubezpieczenie pojazdu zapłaci młody kierowca. Każda osoba otrzymuje ofertę wyliczoną na podstawie indywidualnych danych, a jej wiek nie jest jedynym wyznacznikiem ceny.
 4. Gdzie młody kierowca może kupić najtańsze OC? Nie można wskazać jednej firmy ubezpieczeniowej, która proponuje tanie OC wszystkim młodym kierowcom. Wpływ na wysokość składki ma wiele czynników, a każdy z nich może być w inny sposób oceniany przez ubezpieczyciela. Dlatego jedynym skutecznym sposobem na zakup najtańszej polisy jest porównanie ofert jak największej grupy ubezpieczycieli.
 5. Jak szybko znaleźć najtańsze OC dla młodego kierowcy? Porównania ofert poszczególnych ubezpieczycieli można dokonać odwiedzając Agenta lub stronę internetową towarzystwa. Każdy z tych sposobów jest jednak bardzo czasochłonny. Znacznie wygodniejszą i szybszą metodą będzie skorzystanie z porównywarki cen OC i AC. Nasz kalkulator cen OC i AC rankomat.pl pozwala w kilka minut porównać propozycje ubezpieczenia kilkunastu firm. Wystarczy, że wypełnisz tylko jeden formularz, a otrzymasz pełne zestawienie wszystkich ofert, uszeregowane w sposób, który najbardziej Ci odpowiada (np. od najlepszej czy najtańszej ceny).
 6. Jak młody kierowca może zaoszczędzić na OC? Osoby w młodym wieku lub te, które nie wypracowały jeszcze własnych zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy, mogą zaoszczędzić na składce OC na kilka sposobów, m.in.:
  • dopisując do ubezpieczenia (ustanawiając współwłaścicielem) doświadczonego kierowcę. Większość firm ubezpieczeniowych bierze wówczas pod uwagę wypracowane przez niego zniżki;
  • kupując niewielki samochód z małą pojemnością silnika – towarzystwa z reguły ustalają niższe składki w przypadku takich pojazdów;
  • porównując ceny OC jak największej grupy ubezpieczycieli;
  • zawierając umowę OC przez Internet – polisa kupiona w ten sposób może być tańsza (w zależności od towarzystwa) o 5-15%;
  • korzystając z akcji promocyjnych prowadzonych przez wybraną firmę, np. polecenia znajomego, kodów rabatowych czy zniżki na zakup polisy w tym samym towarzystwie (na kolejny samochód).
 7. Ile kosztuje OC dla 20 latka? Zastanawiasz się, ile kosztuje OC dla młodego kierowcy? Od 954 zł do 1872 zł – tyle wynosiła w III kwartale 2022 roku średnia składka ubezpieczenia OC dla młodych kierowców w wieku od 18 do 25 lat, którzy poszukiwali najtańszej polisy w rankomat.pl. Młodzi kierowcy, którzy nie mogli skorzystać ze zniżek starszego, doświadczonego współwłaściciela auta, płacili nawet o kilkaset złotych więcej.
 8. Jakie jest najtańsze OC dla młodych kierowców? Najtańsze OC dla młodych kierowców proponuje m.in. Benefia. OC pozbawione jakichkolwiek dodatków dla 24-letniego kierowcy z woj. małopolskiego bez zniżek, właściciela Fiata 500 z 2010 r. (poj. silnika 1,2 l) kosztuje zaledwie 1233 zł (oferta z 2.11.2022). Z kolei pełny pakiet OC z NNW, ASS oraz uwzględniający kradzież i pożar kosztuje 1524 zł.
 9. Jaka składka OC dla młodego kierowcy? Osoby w wieku 18-25 lat uważa się za skłonne do większego ryzyka na drodze. Rzadziej zakładają oni rodzinę czy decydują się na dzieci, a nawet to w pewnym stopniu może obniżyć składkę OC. W III kwartale br. średnia cena OC dla osób, które pozostawały w związkach małżeńskich wynosiła 458 zł, wdowiec lub wdowa płacili za OC 500 zł, osoby rozwiedzione 496 zł, a panny lub kawalerowie aż 664 zł.
 10. Jak obniżyć koszty OC dla młodego kierowcy? Można wyszczególnić co najmniej pięć sposobów na tańsze OC dla młodego kierowcy:
  • po pierwsze: wybór odpowiedniego modelu samochodu;
  • po drugie: porównanie cen OC;
  • po trzecie: dopisanie doświadczonego współwłaściciela;
  • po czwarte: rezygnacja z własności auta (młody kierowca byłby tylko użytkownikiem zgłoszonym do OC);
  • po piąte: szukanie promocji i unikanie podziału na raty.
 11. Ile czasu jest się młodym kierowcą? Wiek osoby, w którym będzie ona uznawana za młodego kierowcę (i płaciła w związku z tym zwyżkę w OC), może sięgać nawet 29 lat. Zależy to od indywidualnych ustaleń wybranego towarzystwa. Znaczenie może mieć także okres posiadania prawa jazdy kategorii B. Zazwyczaj sięga on 3 lat, począwszy od dnia, w którym został wydany dokument.
 12. Jakie zniżki dla młodego kierowcy? Niektóre firmy oferują tanie OC młodym osobom, pomimo tego, że są oni uznawani za „ryzykownych” kierowców. Warto podkreślić, że tylko od ubezpieczyciela zależy, czy udzieli on zniżki za zakup ubezpieczenia OC. Powody naliczenia rabatu dla młodego kierowcy mogą być różne, np. polityka sprzedażowa (OC tylko dla młodych, jak w You Can Drive) czy sezonowa promocja, która ma przyciągnąć nowego klienta.

Jak ubezpieczyć młodego kierowcę?

SPOSOBY NA TANIE OC DLA MŁODYCH KIEROWCÓW – OC dla młodych kierowców będzie znacznie tańsze, jeśli posiada samochód o takich parametrach, które zapewniają niższą składkę. Przy jakim aucie polisa będzie najtańsza? Znaczenie ma m.in. wiek pojazdu – im nowszy, tym lepiej.

You might be interested:  Na Jaki Samochód Nie Trzeba Mieć Prawa Jazdy?

Istotny jest również jego przebieg kilometrowy – im większy, tym większe szanse na to, że dojdzie do wypadku. Cena ubezpieczenia jest wówczas wyższa. Nie bez znaczenia pozostają także marki i modele. Osoby jeżdżące sportowymi samochodami to ryzykowni klienci, zwłaszcza gdy są młodzi i nie mają doświadczenia za kółkiem, stąd też wyższe ceny OC.

Podobnie jest w przypadku pojemności i mocy silnika. Firmy ubezpieczeniowe oferują najtańsze OC dla młodych właścicieli samochodów o niskiej pojemności i mocy silnika oraz aut na benzynę, w przypadku diesla koszty są nieco wyższe. Należy zwrócić uwagę również na przeznaczenie pojazdu – jeśli wykorzystujemy pojazd jako taksówkę, musimy o tym poinformować firmę ubezpieczeniową.

 1. W niektórych sytuacjach również młody kierowca może liczyć na zniżki.
 2. Wystarczy, że w młodym wieku zarejestruje na siebie skuter, a następnie będzie opłacał za nie obowiązkową polisę.
 3. Nie powinna ona przekraczać kilkudziesięciu złotych rocznie.
 4. Jeśli przez rok czy nawet kilka lat nie dojdzie do żadnego zdarzenia, wówczas młody kierowca wyrobi sobie zniżki.

Dobrym sposobem na tanie OC dla młodego kierowcy jest dopisanie do polisy starszego kierowcy jako współwłaściciela pojazdu. Jeśli będzie to osoba mająca duże doświadczenie, bezszkodową historię ubezpieczenia i zniżki w OC, cena za polisę może być tańsza nawet o kilkaset złotych.

Takie rozwiązanie niesie również za sobą pewne konsekwencje – jeżeli dojdzie do wypadku, obie osoby stracą część zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy. Konieczne jest także zgłoszenie zmian w dowodzie rejestracyjnym. Wysoka cena OC dla młodych kierowców nierzadko skłania, by zarejestrować samochód na inną osobę z rodziny – np.

rodzica. Dzięki temu kwota, jaką trzeba zapłacić za składkę, jest znacznie niższa. Choć to radykalne rozwiązanie, pozwala zaoszczędzić. Taka praktyka może jednak grozić konsekwencjami w postaci dopłaty, jeśli dojdzie do wypadku, a ubezpieczyciel udowodni, że pojazd był prowadzony przez np.

Gdzie ubezpieczyć samochód 2022?

FAQ – najczęściej zadawane pytania o temat gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód –

 1. Czy po zakupie używanego OC samochodu przechodzi na nowego właściciela? Tak, ubezpieczenie OC przechodzi na nowego właściciela automatycznie, jednak nie należy zapominać o konieczności zgłoszenia faktu sprzedaży do ubezpieczyciela. Co istotne, nowy właściciel może kontynuować ubezpieczenie lub zrezygnować z aktualnej polisy. Obowiązkowe ubezpieczenie nie odnowi się jednak automatycznie w kolejnym okresie rozliczeniowym.
 2. Jak złożyć skargę do rzecznika finansowego na zakład ubezpieczeń? Rzecznik Finansowy może przeprowadzić postępowanie interwencyjne, jeśli uważasz, że twoja reklamacja została niesłusznie odrzucona. Wniosek możesz skierować pocztą tradycyjną lub elektroniczną na dane adresowe dostępne na stronie Rzecznika Finansowego.
 3. Czy system bonus-malus jest wykorzystywany w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym? Nie jest to system wykorzystywany w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, choć jest to niezwykle popularna forma obliczania składek OC i AC. Każda firma ubezpieczeniowa wykorzystująca system zniżek i zwyżek posiada jednak własne ustalone wskaźniki, stąd wysokość składki może się wahać pomiędzy poszczególnymi zakładami.

: Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód w 2022 r.? Sprawdź najlepsze oferty

Czego nie może młody kierowca?

Okres próbny młodego kierowcy i związane z tym ograniczenia – Od jakiegoś czasu do ustawy o kierujących pojazdami wprowadzono okres próbny dla świeżo upieczonych kierowców. Dla osoby, która po raz pierwszy uzyskała prawo jazdy kategorii B, trwa on 2 lata, począwszy od dnia, w którym został jej wydany ten dokument.

 • Aktualnie obowiązują następujące ograniczenia w stosunku do młodych kierowców:
 • obowiązek jazdy pojazdem oznakowanym zielonym listkiem,
 • ograniczenia prędkości,
 • zakaz,
 • zakaz prowadzenia działalności gospodarczej jako kierowca.

Młody kierowca przez pierwsze osiem miesięcy okresu próbnego powinien jeździć pojazdem wyposażonym w zieloną plakietkę z symbolem listka klonowego. Zielony listek musi być umieszczony na przedniej oraz tylnej szybie w prawym górnym rogu. Stanowi czytelną informację dla pozostałych uczestników ruchu drogowego o tym, że kierujący pojazdem nie posiada doświadczenia w prowadzeniu pojazdu.

 1. Wprowadzenie obowiązku oznakowania pojazdu prowadzonego przez młodego kierowcę miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.
 2. Młodzi kierowcy nie mogą przekroczyć 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 80 km/h w obszarze niezabudowanym.
 3. Niedopuszczalne jest również przekroczenie prędkości przez młodego kierowcę na autostradzie lub drodze ekspresowej dwupasmowej powyżej 100 km/h.

Ponadto na odcinkach drogi, gdzie istnieją ograniczenia, np. na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje limit 60 km/h, młody kierowca wciąż musi stosować się do prędkości 50 km/h. Młody kierowca w okresie próbnym ma zakaz podejmowania pracy zarobkowej w charakterze kierowcy pojazdu określonego w prawie jazdy kategorii B.

 • Ograniczenie to nie dotyczy osób, które uzyskały kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną określoną w przepisach Ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym.
 • Nadto młody kierowca w okresie próbnym ma zakaz osobistego wykonywania działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem określonym dla prawa jazdy kategorii B.

Ograniczenie to nie dotyczy osób, które uzyskały kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyśpieszoną, określone w przepisach Ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym.

Ile lat jest się młodym kierowca?

Młody kierowca to osoba posiadająca uprawnienia do kierowania pojazdem krócej niż 36 miesięcy i / lub. młody kierowca to osoba w przedziale wiekowym od 18 do 25 roku życia.

Ile jest zwyżki za wiek?

ZWYŻKA ZA WIEK TO NIE WSZYSTKO – CO WPŁYWA NA SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA OC DLA MŁODYCH? – Często właściciele pojazdów zastanawiają się, ile procent zwyżki za wiek zostanie im naliczone za to, że są młodymi kierowcami. Warto jednak pamiętać, że każdy ubezpieczyciel sam ustala, jakie czynniki mają największy wpływ na wysokość składki.

Czas posiadania prawa jazdy – kierowca, który niedawno uzyskał uprawnienia, musi się pogodzić z tym, że zapłaci więcej za OC, niż gdyby miał wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu aut. Najczęściej zwyżka naliczana jest przez 3 lata od zdobycia prawa jazdy.Historię przebiegu ubezpieczenia – jeden z najważniejszych czynników. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę to, czy z OC posiadacza pojazdu było wypłacane odszkodowanie. Często przy kalkulacji składki należy odpowiedzieć na pytanie, ile szkód w danym okresie spowodował zainteresowany zawarciem polisy OC. Kierowcy, którzy często są sprawcami takich zdarzeń muszą zaakceptować wyższą ceną za ubezpieczenie pojazdu, gdyż ubezpieczyciel ponosi w takim przypadku większe ryzyko. Natomiast jazda bezszkodowo wiąże się z tym, że z roku na rok ochrona może być coraz tańsza.Pojazd – znaczenie ma wiek, marka, model, rodzaj, pojemność silnika i nie tylko. Najczęściej posiadacz małego auta miejskiego zapłaci mniej za ochronę ubezpieczeniową niż właściciel samochodu sportowego z bardzo mocnym silnikiem.Płeć – w wielu przypadkach posiadacz pojazdu, który założył rodzinę i najczęściej podróżuje z dziećmi, może liczyć na niższą cenę za OC niż singiel.Miejsce użytkowania pojazdu – dla ubezpieczyciela ważne jest nie tyle to, gdzie pojazd jest zarejestrowany, ale to, gdzie jest użytkowany. Jeśli będzie to duże miasto, to ubezpieczenie OC może kosztować więcej, niż gdyby kierowca jeździł w małej miejscowości.

You might be interested:  Ile Litrów Samochód Spala Na 100 Km?

Szukając ubezpieczenia pojazdu, warto skorzystać z kalkulatora OC, który daje możliwość sprawdzenia, ile wyniesie składka w danym przypadku. Analizowanie tego, do jakiego wieku obowiązuje zwyżka u poszczególnych ubezpieczycieli, nie ma większego znaczenia.

Do jakiego wieku jest zwyżka na OC?

Młodzi kierowcy muszą liczyć się z wyższymi kosztami obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zwyżka za wiek dotyczy najczęściej kierowców do 26 roku życia.

Gdzie tanio ubezpieczyć samochód?

Najtańsze OC – jak duże mogą być różnice w cenie?

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
Proama OC 611,00 zł Porównaj ceny
Wiener OC 744,00 zł Porównaj ceny
TUZ Ubezpieczenia OC 1098,00 zł Porównaj ceny
Accredited Insurance Europe OC 1136,00 zł Porównaj ceny

Gdzie jest najtańsze OC dla młodych kierowców?

MTU24.PL – Mtu24.pl proponuje najtańsze OC dla młodych kierowców. Pakiet OC pozbawiony jakichkolwiek benefitów jest dostępny za jedyne 1108 zł. Z kolei pełny pakiet obejmujący dodatkowo NNW i Assistance uwzględniający kradzież kosztuje 1432 zł. Klienci mogą liczyć na holowanie pojazdu na odległość do 500 km, a dodatkiem do ubezpieczenia OC jest zielona karta.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC, Assistance, NNW Zielona karta Brak BLS
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard Płatność nawet w 12 ratach
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa Najniższa cena
Liczba rat: 1-12

Czy syn może jeździć moim samochodem?

Właściciel pojazdu może użyczyć go młodemu kierowcy, lecz konieczne jest poinformowanie o tym towarzystwa ubezpieczeniowego.

Kiedy zniżki dla kierowców?

Jeden rok bezszkodowej jazdy to 10% zniżki. Jeśli jeździsz ostrożnie, po kilku latach możesz uzbierać ich 60% lub 70%. A może jeszcze więcej? Ubezpieczyciele mają własne sposoby wyliczania zniżek i przenoszenia ich z innych towarzystw. Z tego artykułu dowiesz się: Założenia są niezwykle proste.

Która firma ubezpieczeniowa jest najlepsza?

Których ubezpieczycieli polscy kierowcy obdarzają zaufaniem? – Podobne zestawienia towarzystw ubezpieczeniowych przeprowadza również nasza redakcja w ramach corocznego badania satysfakcji kierowców z różnych dziedzin motoryzacji. Firmy ubezpieczeniowe stanowią jedną z 9 kategorii, w których nasi Czytelnicy oddają głosy na swoje ulubione marki/firmy/przedsiębiorstwa.

Przez wiele lat ankiety zbierano w ramach badania Wyboru Kierowców, obecnie nazywa się ono Marka Nr 1, Dotychczas opublikowaliśmy wyniki z następujących części: niezawodność marek, serwisy ASO (także europejskich marek ), opony samochodowe i kosmetyki, Dzisiejszym wpisem do tej puli dorzucamy również towarzystwa ubezpieczeniowe! Podziel się swoją opinią na temat produktu, oddając głos w programie Marka Nr 1! W tegorocznym zestawieniu ubezpieczycieli zaszło sporo zmian.

Przede wszystkim do rankingu zakwalifikowało się więcej firm (21 względem wcześniejszych 16), z czego część „nowicjuszy” szturmem wdarła się do pierwszej „10″: mowa o takich firmach jak Benefia, MTU24 oraz HDI, Zepchnęli wobec tego niektóre znane towarzystwa ubezpieczeniowe ( AXA, Generali, Link4 ) na odległe lokaty, zaś największy spadek dotknął TUW TUW oraz TU Interrisk S.A.

Wyniki badania Marka Nr 1 – firmy ubezpieczeniowe

Lp Marka Wynik Zmiana % Pozycja względem ubiegłego roku
1 PZU S.A. 53,4% +2,2% bez zmian
2 TUiR Allianz Polska S.A. 50,7% +3,5% +2
3 STU Ergo Hestia S.A. 50,3% +0,5% bez zmian
4 TUiR WARTA S.A. 48,9% -1,6% -2
5 Concordia Polska TUW 47,4% +4,8% bez zmian
6 Aviva TU Ogólnych S.A. 46,9% +9,0% +3
7 Benefia 43,6% debiut w rankingu
8 MTU24 42,1% debiut w rankingu
9 Uniqa TU S.A. 40,3% +0,7% -1
10 HDI 40,1% debiut w rankingu
11 TUW Pocztowe 39,8% -1,0% -4
12 TU InterRisk S.A. 39,4% -2,1% -6
13 TU Compensa S.A. 37,4% +1,6% -2
14 Proama 37,0% debiut w rankingu
15 AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. 35,1% +0,7% -3
16 Generali TU S.A. 33,4% +0,5% -3
17 TUW TUW 33,2% -3,3% -7
18 Wiener 32,5% debiut w rankingu
19 Link4 TU S.A. 32,1% +0,6% -4
20 TUZ TUW 30,3% +0,5% -4
21 Gefion 24,5% debiut w rankingu

W edycji 2020 programu Marka Nr 1 nasi Czytelnicy wypełnili już ponad 100 tysięcy ankiet. Wszystkim użytkownikom bardzo dziękujemy, że tak chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat najważniejszych aspektów z dziedziny motoryzacji.

W jakim towarzystwie najlepiej ubezpieczyć samochód?

Najlepsze pakiety OC pojazdu oferuje Link4 – uzyskując w rankingu 22,3 pkt. Druga pozycje zajmuje Warta z 22 pkt., podium zamyka PZU z 20,6 pkt. Tak wygląda czołówka, rankingu pakietu OC, NNW i assistance do OC, który uwzględnia nie tylko cenę polisy OC, ale także cenę i zakres polis dodatkowych.

 • Czy najważniejszym kryterium przy wyborze polisy OC powinna być cena, skoro zakres u wszystkich ubezpieczycieli jest taki sam? Otóż niekoniecznie – warto się bowiem przyjrzeć dodatkowym polisą oferowanym przez towarzystwa wraz z OC pojazdu.
 • Za niewielką dopłatą można uzyskać na przykład wyższą sumę ubezpieczeniową przy polisie NWW, holowanie auta na długich dystansach czy auto zastępcze na kilka dni po wypadku.

Przygotowując ranking pakietów OC, uwzględniliśmy nie tylko cenę polis, ale także zakres i ceny polis dodatkowych. Warto sprawdzić: Kara za brak OC. Gdy właściciel auta nie ma polisy O ile zakres OC samochodu, określa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, to ceny ustalają towarzystwa ubezpieczeniowe.

Ich rozpiętość wynosi czasem nawet kilkaset złotych. Poprosiliśmy, kilka multiagencji o wyliczenie pakietu OC, NNW i assistance do OC, dla trzech przykładowych osób. W informacji zwrotnej otrzymaliśmy bardzo zróżnicowane cenowo polisy, także u tych samych ubezpieczycieli. W niektórych przypadkach różne były ceny oraz zakres ubezpieczeń NNW i assistance do OC.

Skąd te różnice? Właśnie w szczegółach, czasem nawet drobna rzecz jak np. gdzie zostały wykupione wcześniejsze polisy ma wpływ na wysokość składki. Swoje rabaty mają także agencje, oraz sami ubezpieczyciele. Przy tak zróżnicowanych danych w przedstawionym rankingu, a także w tabelach z cenami, publikujemy najtańsze wśród wskazanych przez multiagencje polisy.

Zakładamy, że większość osób przy zakupie polisy OC, kieruje się głównie ceną. Decydując się na wybór najtańszej wskazanej ceny, założyliśmy, że wszystkie polisy OC, NWW i assistance do OC są tak samo ważne, ustalając 10 punktów dla każdego kryterium. W sumie towarzystwa mogły zdobyć 30 punktów. Punkty za wysokość składki przyznawaliśmy, uwzględniając pozycję towarzystwa pod względem wysokości składki zarówno w miastach, jaki i w przykładowych profilach klientów.

Tu najwięcej punktów uzyskała Warta, Proama oraz Link4. W większości przypadków towarzystwa te oferują najtańsze polisy. Natomiast punkty w przypadku polis NWW i assistance można było uzyskać zarówno za wysokość składki jak i zakres ryzyk. Na przykład ubezpieczenie NWW w Link4 obejmuje każdy uszczerbek na zdrowiu, nie tylko trwały.

Wypłata odszkodowania następuje po okazaniu dokumentów medycznych, a nie po zakończeniu leczenia. Towarzystwo wypłaca 100 zł za każdy dzień spędzony w szpitalu czy zwraca koszty zakupu leków i środków opatrunkowych do kwoty 5000 zł. Decydując się na ubezpieczenie w Warcie otrzymamy między innymi zwrot kosztów leczenia w Polsce do 10 proc.

sumy ubezpieczeniowej. Dostaniemy auto zastępcze na 5 dni, a ubezpieczanie NWW i assistance, jest ważne także w krajach europejskich. W PZU natomiast zakres ubezpieczenia NWW obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, związanych z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, śmiercią, niezdolnością do pracy oraz hospitalizacją.

Czy Mubi zwraca 150 zł?

Mamy dla Ciebie gwarantowany BONUS 150ZŁ! Aby odebrać 150 zł, kup ubezpieczenie OC lub OC+AC przez Mubi. Pamiętaj, jeśli ubezpieczenie nie kończy Ci się w najbliższym czasie, możesz zarezerwować sobie swoje 150 zł na później. W tym celu zrób kalkulację już dziś, a bonus zostanie zarezerwowany na 12 miesięcy.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek 2022?

FAQ – najczęściej zadawane pytania –

 1. Czy warto kupić najtańsze NNW? Tania polisa NNW może mieć bardzo okrojony zakres ochrony. Głównym wyznacznikiem ceny jest suma ubezpieczenia i właśnie na nią warto zwrócić szczególną uwagę. Jeśli jest zbyt niska (np. tylko kilka tysięcy złotych), nie możemy oczekiwać wysokiego odszkodowania po wypadku. Gdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, towarzystwo wypłaci nam tylko określony w umowie procent sumy ubezpieczenia. Łatwo wyliczyć, że np. przy sumie 5 tys. złotych i 2% uszczerbku otrzymamy tylko 100 zł. Jeśli jednak suma ubezpieczenia będzie wynosiła 50 tys. zł, świadczenie za ten sam uraz wyniesie 1000 zł.
 2. Na jakie usługi mogę liczyć w ramach ubezpieczenia assistance? Assistance należy do ubezpieczeń dobrowolnych i każde towarzystwo może samodzielnie decydować o zakresie ochrony. Przykładowo, w jednej firmie otrzymamy tylko pomoc w postaci holowania po wypadku do najbliższego warsztatu lub naprawę na miejscu (jeśli jest to możliwe), a w innej szereg dodatkowych usług, np. pomoc po awarii, wymianę koła, dostawę paliwa, zakwaterowanie w hotelu czy samochód zastępczy. O zakres ochrony ASS trzeba zapytać w wybranym towarzystwie. Można jednak przyjąć zasadę, że kupując ubezpieczenie samochodu z najtańszym podstawowym wariantem ASS otrzymamy tylko niezbędną pomoc po wypadku, natomiast dopłata do wariantu rozszerzonego zapewni nam znacznie więcej świadczeń.
 3. Czy można zapewnić sobie stałą cenę ubezpieczenia samochodu kupując ochronę zniżek? Ochrona zniżek (gwarancja utrzymania zniżek) nie zapewni nam takiej samej ceny polisy w kolejnym roku polisowym. Nie ma przy tym znaczenia czy będziemy sprawcami szkody, czy też nie. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują ubezpieczenie samochodu z ochroną zniżek, zapewniają tylko, że po wystąpieniu szkody (zazwyczaj tylko jednej!) nie będzie ona uwzględniona podczas kalkulacji składki. Wpływ na koszt ubezpieczenia samochodu ma jednak nie tylko liczba spowodowanych szkód, ale również dane kierowcy, samochodu, statystyki wypadkowe, czy nawet zmiany prawne na rynku OC i każdy czynnik może spowodować podwyższenie taryfy ubezpieczyciela.
 4. Czy warto kupić najszerszy zakres ubezpieczenia AC? Zazwyczaj, im szerszy zakres ochrony AC pojazdu, tym więcej kosztuje ubezpieczenie auta. Może to być poważną przeszkodą dla niektórych kierowców i co istotne, niekoniecznie taka ochrona jest im potrzebna. Właściciele nowych i drogich pojazdów, które są serwisowane i wymagają naprawy na częściach oryginalnych, powinni zastanowić się nad zakupem polisy AC gwarantującej najwyższe standardy likwidacji szkody. Jednak posiadacze starszych samochodów naprawianych już na zamiennikach i takich, które nie tracą szybko na wartości, mogą pozwolić sobie na nieco „skromniejszy” wariant AC. Na przykład, z rozliczeniem na podstawie kosztorysu, zastosowaniem amortyzacji części czy też naprawą z użyciem części bez logo producenta.
 5. Czy NNW chroni też moich pasażerów? Zdecydowana większość ubezpieczycieli oferuje NNW z ochroną kierowcy oraz pasażerów w jednym produkcie. Nie jest to jednak reguła. Czasami zdarza się, że ubezpieczenie dotyczy tylko kierowcy. Przykładowo, Allianz (ubezpieczenie Mój Samochód) proponuje swoim klientom NNW w wersji podstawowej tylko dla kierowcy lub w rozszerzonej – dla kierowcy i pasażerów. Co istotne, nawet jeśli NNW chroni pasażerów, suma ubezpieczenia może być w ich przypadku nieco niższa niż dla kierowcy. Dlatego przed zakupem polisy koniecznie trzeba sprawdzić przynajmniej te dwa aspekty ochrony.
 6. Ile za OC i AC? Pakiet OC i AC można już za 725 zł. Tyle kosztowało OC i AC w firmie mtu24.pl dla 42 letniego właściciela Skody Fabii z 2013 r. z Przemyśla.
 7. Ile wynosi OC za samochód? To ile wynosi OC za samochód dowiesz się korzystając z porównywarki OC. Aby uzyskać dokładną informację ile wynosi OC za samochód należy podać dane samochodu, właściciela, aby poznać koszt ubezpieczenia OC.
 8. Ile się płaci za ubezpieczenie samochodu? Średnia cena OC w pierwszym półroczu 2022 roku wyniosła 524 zł. Część kierowców płaciła jednak za polisę mniej. Najtańsza oferta ubezpieczenia opiewała na kwotę 335 zł.

Do jakiego wieku jest zwyżka na OC?

Młodzi kierowcy muszą liczyć się z wyższymi kosztami obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zwyżka za wiek dotyczy najczęściej kierowców do 26 roku życia.

Ile jest zwyżki za wiek?

ZWYŻKA ZA WIEK TO NIE WSZYSTKO – CO WPŁYWA NA SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA OC DLA MŁODYCH? – Często właściciele pojazdów zastanawiają się, ile procent zwyżki za wiek zostanie im naliczone za to, że są młodymi kierowcami. Warto jednak pamiętać, że każdy ubezpieczyciel sam ustala, jakie czynniki mają największy wpływ na wysokość składki.

Czas posiadania prawa jazdy – kierowca, który niedawno uzyskał uprawnienia, musi się pogodzić z tym, że zapłaci więcej za OC, niż gdyby miał wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu aut. Najczęściej zwyżka naliczana jest przez 3 lata od zdobycia prawa jazdy.Historię przebiegu ubezpieczenia – jeden z najważniejszych czynników. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę to, czy z OC posiadacza pojazdu było wypłacane odszkodowanie. Często przy kalkulacji składki należy odpowiedzieć na pytanie, ile szkód w danym okresie spowodował zainteresowany zawarciem polisy OC. Kierowcy, którzy często są sprawcami takich zdarzeń muszą zaakceptować wyższą ceną za ubezpieczenie pojazdu, gdyż ubezpieczyciel ponosi w takim przypadku większe ryzyko. Natomiast jazda bezszkodowo wiąże się z tym, że z roku na rok ochrona może być coraz tańsza.Pojazd – znaczenie ma wiek, marka, model, rodzaj, pojemność silnika i nie tylko. Najczęściej posiadacz małego auta miejskiego zapłaci mniej za ochronę ubezpieczeniową niż właściciel samochodu sportowego z bardzo mocnym silnikiem.Płeć – w wielu przypadkach posiadacz pojazdu, który założył rodzinę i najczęściej podróżuje z dziećmi, może liczyć na niższą cenę za OC niż singiel.Miejsce użytkowania pojazdu – dla ubezpieczyciela ważne jest nie tyle to, gdzie pojazd jest zarejestrowany, ale to, gdzie jest użytkowany. Jeśli będzie to duże miasto, to ubezpieczenie OC może kosztować więcej, niż gdyby kierowca jeździł w małej miejscowości.

Szukając ubezpieczenia pojazdu, warto skorzystać z kalkulatora OC, który daje możliwość sprawdzenia, ile wyniesie składka w danym przypadku. Analizowanie tego, do jakiego wieku obowiązuje zwyżka u poszczególnych ubezpieczycieli, nie ma większego znaczenia.

Czy OC zależy od wieku kierowcy?

Największy wpływ na wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych ma wiek kierowcy, czas posiadania prawa jazdy oraz jego historia ubezpieczeniowa.

Related Post