Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Gdzie Wystawić Samochód Na Sprzedaż 2015?

Gdzie Wystawić Samochód Na Sprzedaż 2015?

0 Comments

Gdzie Wystawić Samochód Na Sprzedaż 2015
Płatne serwisy ogłoszeń motoryzacyjnych – Internet oferuje również wiele innych miejsc, w których możemy wystawić swoje ogłoszenie o sprzedaży auta za opłatą, Należą do nich między innymi Allegro, OLX, Gratka, czy OTOMOTO. Płatne serwisy cechują się często większymi zasięgami i profesjonalizmem (zdjęcia lepszej jakości, możliwość bogatszych opisów itd.).

Gdzie najlepiej wystawic ogloszenie?

Ogłoszenia motoryzacyjne – popularne serwisy ogłoszeniowe, gdzie tanio, bezpłatnie dodać ogłoszenie moto? Zarówno dla sprzedawców indywidualnych, którzy wystawiają samochody, którymi sami przez kilka lat najpierw jeździli, jaki i dla komisów oraz handlarzy aut ważne jest, aby sprzedać pojazd z zyskiem. W ostatnich latach pojawiło się wiele serwisów ogłoszeniowych, zarówno tych ogólnopolskich, jak i krajowych. Ponadto niektóre z nich mają charakter ogólny, czyli podzielone są na wiele różnych kategorii, część natomiast jest specjalistyczna, Na jakich najlepiej wystawiać ogłoszenia? Przekonajmy się.

Obecnie do najpopularniejszych serwisów należą otomoto.pl, allegro.pl, olx.pl, sprzedajemy.pl oraz gratka.pl, Otomoto.pl jest serwisem wyłącznie motoryzacyjnym – można tam sprzedać lub kupić m.in. motocykle, samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Allegro.pl jest serwisem aukcyjnym, na którym istnieje możliwość licytacji przedmiotów oraz zakupu bezpośredniego, za określoną kwotę.

Natomiast olx.pl, sprzedajemy.pl i gratka.pl to ogólnopolskie serwisy ogłoszeniowe, które skupiają wokół siebie także społeczność lokalną. Za pomocą każdego z tych serwisów można sprzedać samochód lub inny pojazd silnikowy. Ile to kosztuje? I jak to zrobić? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Przeanalizujmy teraz, jak stworzyć ofertę sprzedaży samochodu lub innego pojazdu mechanicznego na każdym z tych serwisów – jakie są dostępne kategorie, co trzeba zrobić, aby wystawić ogłoszenie. Wszystkie informacje, jakie za chwilę podamy, są aktualne na dzień 25 września 2018 roku.

Allegro.pl, mimo iż jest serwisem aukcyjnym, w ramach którego przeprowadzane są wszystkie etapy sprzedaży towarów, stworzył także dział „ Ogłoszenia “, w którym można wystawiać m.in. samochody. A więc allegro.pl nie pośredniczy w procesie zakupu, umożliwia natomiast znalezienie potencjalnych kupców. Pod tym względem zatem nie różni się od pozostałych serwisów.

Można tam znaleźć kategorie: samochody osobowe, motocykle, quady, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, przyczepy, naczepy, maszyny budowlane, maszyny rolnicze, wózki widłowe, autobusy, samochody zabytkowe oraz inne pojazdy i łodzie. Jednak poruszanie się po nich może stanowić niemały problem, nawet dla kogoś, który regularnie korzysta z tego serwisu.

  1. Co więcej, nie będąc zalogowanym użytkownikiem, trudno jest się dopatrzyć informacji o tym, jak wystawić ogłoszenie.
  2. Po zarejestrowaniu trzeba natomiast wybrać w panelu użytkownika dział „ wystaw przedmiot ” i dopiero wtedy można przystąpić do tworzenia oferty.
  3. W naszej ocenie, dla przeciętnego sprzedającego, który nie jest zaznajomiony z tym serwisem, cały ten proces jest nieintuicyjny,

Otomoto.pl jest motoryzacyjnym serwisem ogłoszeniowym, na którym znajdują się takie kategorie jak samochody osobowe, motocykle, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, maszyny budowlane, maszyny rolnicze oraz przyczepy. I tu jest już o wiele prościej – panel wyszukiwania na stronie głównej jest łatwy w obsłudze, a informacja o możliwości dodania ogłoszenia znajduje się w prawym głównym rogu.

I co istotne, ofertę można stworzyć bez konieczności zakładania konta. Będąc w serwisie olx.pl, należy przejść do działu głównego „Motoryzacja”, gdzie znajdują się podkategorie: samochody osobowe, przyczepy i pojazdy użytkowe, motocykle i skutery, samochody dostawcze i ciężarowe oraz rolnictwo. Są też działy związane z częściami i wyposażeniem pojazdów silnikowych.

Przycisk „dodaj ogłoszenie” znajduje się w prawym, górnym rogu, lecz aby przejść do wypełniania formularza sprzedaży, trzeba najpierw założyć konto, Serwis ogłoszeniowy sprzedajemy.pl, w dziale „Motoryzacja”, uwzględnia m.in. takie podkategorie jak samochody osobowe, motocykle, skutery i quady, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, maszyny budowlane, wózki widłowe, autobusy i minibusy, przyczepy i naczepy oraz inne pojazdy i łodzie.

Informacja o możliwości dodania ogłoszenia, tak jak w poprzednich przypadkach, znajduje się w prawym, górnym rogu. Przycisk ten znajduje się tam zawsze, niezależnie od tego, czy jesteśmy na stronie głównej, czy w dziale docelowym:, Ponadto nie jest wymagane założenie konta, aby móc dodać ofertę. Podkategorie związane ze sprzedażą pojazdów na gratka.pl to samochody osobowe, motocykle, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane, przyczepy i naczepy, sprzęt wodny oraz pojazdy specjalistyczne.

Przycisk „dodaj ogłoszenie” również został umieszczony w prawym, górnym rogu, trzeba jednak posiadać konto, aby móc je utworzyć. Podsumowując, wszystkie serwisy oprócz allegro.pl są intuicyjne w obsłudze, nawet dla mało zaawansowanego użytkownika. Sprzedajemy.pl i otomoto.pl nie wymagają rejestracji konta, natomiast na pozostałych serwisach trzeba to zrobić, by móc dodać ogłoszenie.

  1. Wszędzie natomiast kategorie i podkategorie są do siebie bardzo podobne,
  2. A żeby przekonać się, ile kosztuje wystawienie pojazdu, spróbujemy dodać ofertę w działach samochody osobowe, motocykle oraz samochody dostawcze.
  3. W każdym z tych przypadków zrobimy to w najprostszy możliwy sposób.
  4. Na początku będziemy próbowali wystawić samochód osobowy.
You might be interested:  Jak Holować Samochód Z Automatyczną Skrzynią Biegów?

Ile za to zapłacimy? Na allegro.pl podstawowa opłata za wystawienie ogłoszenia wynosi 25 zł na 10 dni, przy czym jeśli wcześniej zostanie zaznaczona opcja, że czas trwania oferty jest nieokreślony, opłata ta będzie automatycznie naliczana co każde 10 dni, Dodatkowo istnieją dwie opcje promowania: zwykła za 39 zł oraz Pakiet Promo za 49 zł, gdzie oprócz wyróżnienia, tytuł oferty zostanie pogrubiony, a całość podświetlona na niebiesko.

I choć na allegro.pl pobierane są prowizje od sprzedaży, w przypadku ogłoszeń wynoszą one 0%, Na otomoto.pl koszt wystawienia ogłoszenia jest bardziej skomplikowany. Na początku trzeba jednak zaznaczyć, że aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowało stworzenie oferty, trzeba sprawdzić cennik znajdujący się na stronie – informacja o tym nie jest podawana podczas dodawania ogłoszenia, jedynie po jego zatwierdzeniu.

Wtedy na wskazany adres mailowy wysyłany jest link aktywacyjny oraz dane do płatności. To, ile zapłacimy, zależy również od tego, za ile chcemy sprzedać auto i w jaki sposób dokonamy płatności, W przypadku samochodów osobowych do 5000 zł jest to koszt 32,99 zł gdy płacimy poprzez PayU oraz 54,12 zł gdy wybieramy płatność sms.

Za auto o wartości 5000,01-15000 zł musimy liczyć 34,99 zł (PayU) lub 54,12 (sms), 15000,01-25000 zł: 36,99 zł (PayU) lub 61,50 zł (sms), natomiast powyżej 25000 zł zapłacimy 38,99 zł (PayU) lub 61,50 zł (sms). Dotyczy to podstawowego pakietu, umożliwiającego wystawienie ogłoszenia na 15 dni, Pozostałe opcje to 30 dni oraz ponad 30 dni, w przypadku których istnieją też dodatkowe korzyści.

To jednak jest droższe – najwięcej zapłacimy 79,99 zł (PayU) lub 137,76 zł (sms). Istnieją też dodatkowe wyróżnienia, niezależne od kategorii. Za najtańsze promowanie ogłoszenia musimy liczyć 15,99 zł, natomiast za jednorazowe podbicie oferty 9 zł. Na olx.pl dodanie pojedynczego ogłoszenia w kategorii samochody osobowe kosztuje 29,99 zł,

Dostępne są tam trzy podstawowe pakiety wyróżnień : mini za 13,19 zł, midi za 32,39 zł (cena regularna 69,59 zł) oraz maxi za 67,22 zł (cena regularna 130 zł). Różnią się między sobą ilością dni promowania na górze listy ogłoszeń oraz na stronie głównej, a także liczbą odświeżeń. Można też wyróżnić ogłoszenie na 7 dni za 14,99 zł lub na 30 dni za 25 zł, odświeżać ogłoszenie przez 7 dni za 54,60 zł lub promować przez 7 dni na stronie głównej za 50,40 zł.

Sprzedajemy.pl reklamuje się jako całkowicie darmowy serwis ogłoszeniowy, Czy tak jest w rzeczywistości? W praktyce, za wystawienie samochodu osobowego. faktycznie nic nie zapłacimy. Przynajmniej w podstawowej wersji, bo wyróżnienia są już płatne. Gdy oferta ma być wyświetlana na listach wszystkich województw i miejscowości trzeba zapłacić 36,99 zł za 7 dni, jeśli chcemy ją odświeżać przez 7 dni, musimy dodatkowo doliczyć 35,99 zł, a za oznaczenie jej etykietą „pilne” przez 7 dni – 17,99 zł. A jak jest w przypadku gratka.pl ? Tam dodaje się zawsze ogłoszenie na 31 dni, oferowane są 3 pakiety: podstawowy za 19,95 zł, standardowy za 39,95 zł (cena regularna 50,70 zł) oraz premium za 49,95 zł (cena regularna 156,12 zł). Dodatkowe opcje wyróżnienia zawarte są w pakiecie standardowym oraz premium.

Samochody osobowe Allegro.pl Otomoto.pl Olx.pl Sprzedajemy.pl Gratka.pl
Podstawowe ogłoszenie 25 zł/10 dni od 32,99 zł/15 dni 29,99 zł/30 dni 0 zł (bezterminowo) 19,95 zł/31 dni
Wyróżnienie od 39 zł od 15,99 zł od 13,19 zł od 17,99 zł od 39,95 zł

Podsumowując, gdzie wystawienie ogłoszenia jest najtańsze? Na sprzedajemy.pl jest to bezpłatne, natomiast na gratka.pl kosztuje 19,95 zł. W przypadku gratka.pl minusem jest to, że opcje wyróżnień nie są rozbudowane. Olx.pl plasuje się pośrodku listy, natomiast najdroższa będzie sprzedaż auta na allegro.pl oraz na otomoto.pl, gdzie oferty w podstawowej wersji widnieją w serwisie przez 10 lub 15 dni. Na allegro.pl na pewno tak – za ogłoszenie o sprzedaży motocykla zapłacimy 9 zł na 10 dni, Tak jak w poprzednim przypadku, jeśli oferta ma być widoczna przez czas nieokreślony, co 10 dni pobierana będzie nowa opłata. Natomiast opcje wyróżnień są takie same i kosztują 39 zł w podstawowej wersji oraz 49 zł w Pakiecie Promo.

Wiedząc już, że na otomoto.pl nie zobaczymy wyceny podczas dodawania ogłoszenia, przechodzimy od razu do cennika. I tutaj miła niespodzianka – opłaty za stworzenie oferty nie są uzależnione od wartości motocykla, Jeśli chcemy, aby nasze ogłoszenie widniało przez 30 dni, musimy zapłacić 19,99 zł (PayU) lub 39,36 zł (sms).

Gdy ma być widoczne przez ponad 30 dni, opłaty rosną do 29,99 zł (PayU) lub 49,20 zł (sms), wtedy oferta jest automatyczne eksportowana olx.pl i dwukrotnie jest podbijana. Istnieje jeszcze trzecia opcja – ogłoszenie dostępne w serwisie przez 45 dni za 54,99 zł (PayU) lub 98,40 zł (sms) i wtedy dodatkowo następuje eksport oferty do olx.pl, jest ona podbijana 4 razy, przez 5 dni zostaje podświetlona na liście wyników oraz przez 7 dni wyróżniona na górze listy wyników.

Dodatkowe opcje wyróżnień są takie same dla wszystkich kategorii oprócz części, a więc ich ceny zaczynają się od 15,99 zł.14,99 zł musimy zapłacić na za dodanie pojedynczego ogłoszenia w dziale motocykle na olx.pl, Pakiet promujący mini kosztuje 9,59 zł, midi 25,19 zł (cena regularna 56,79 zł), a maxi 76,30 zł (cena regularna 114,99 zł).

Oprócz tego można wyróżnić ogłoszenie przez 7 dni za 9,99 zł lub przez 30 dni za 24,99 zł. Odświeżanie oferty w pakiecie przez 7 dni jest o wartości 46,80 zł, a za 7 dni promowania na stronie głównej trzeba doliczyć 43,20 zł. Na sprzedajemy.pl ogłoszenie w podstawowej wersji jest darmowe,

Tak jak poprzednio, 36,99 zł należy doliczyć, jeśli oferta ma być widoczna w całej Polsce, natomiast 17,99 zł to koszt etykiety „Pilne”. Dodatkowo można wybrać odświeżanie codziennie przez 7 dni za 23,99 zł, wyróżnienie przez 7 dni za 9,99 zł lub przez 30 dni za 19,99 zł. Co może zaskakiwać, ceny na gratka.pl w przypadku wystawiania motocykla są takie same, co samochodu osobowego.

A jak można szybko porównać, wszystkie wcześniej omawiane serwisy oferują niższe ceny dla tej kategorii. Tak więc dla przypomnienia zaznaczymy, że pakiet podstawowy kosztuje 19,95 zł, standardowy 39,95 zł (cena regularna 50,70 zł), a premium 49,95 zł (cena regularna 156,12 zł).

Motocykle Allegro.pl Otomoto.pl Olx.pl Sprzedajemy.pl Gratka.pl
Podstawowe ogłoszenie 9 zł/10 dni od 19,99 zł/30 dni 14,99 zł/30 dni 0 zł (bezterminowo) 19,95 zł/31 dni
Wyróżnienie od 39 zł od 15,99 zł od 9,99 zł od 9,99 zł od 39,95 zł

Tak jak poprzednio, na sprzedajemy.pl sprzedaż motocykla może odbyć się za darmo. Ceny na gratka.pl i otomoto.pl są zbliżone, olx.pl jest nieznacznie tańszy. Jeśli jednak wziąć pod uwagę, że chcemy, aby nasze ogłoszenie było widoczne przez 30 dni, najdrożej wychodzi allegro.pl, gdzie za 10 dni dostępności oferty płacimy 9 zł.

Ale gdy motocykl sprzeda się w ciągu kilku dni, to właśnie tam zapłacimy najmniej ze wszystkich płatnych serwisów. Oprócz aut osobowych i motocykli, najczęściej sprzedawane są samochody dostawcze, dlatego je także weźmiemy pod uwagę w naszym teście. Na allegro.pl cena dla samochodów dostawczych jest taka sama, jak dla aut osobowych – stworzenie oferty kosztuje 25 zł za 10 dni,

Opcje wyróżnienia również są standardowe i kosztują 39 zł lub 49 zł. Warto wiedzieć, że na otomoto.pl istnieje taki sam cennik dla samochodów dostawczych, ciężarowych, rolniczych, maszyn budowlanych i przyczep. Jest on również stały, tzn. nie zależy od wartości pojazdu,

Za ofertę widoczną przez 7 dni trzeba zapłacić 32,99 zł (PayU) lub 54,12 zł (sms), 30 dni kosztuje 49,99 zł (PayU) lub 86,10 zł (sms), natomiast gdy ogłoszenie ma być dostępne przez ponad 30 dni należy uwzględnić koszt w wysokości 74,99 zł (PayU) lub 123 zł (sms). W wersji na 30 dni oraz ponad 30 dni dołączone są także dodatkowe opcje wyróżnień.

Natomiast gdy chcemy dodatkowo promować ogłoszenie, zapłacimy od 15,99 zł. Na olx.pl wystawienie dostawczaka kosztuje 29,99 zł, Gdy ofertę chcemy promować, za pakiet mini zapłacimy 7,19 zł, midi 30,59 zł (cena regularna 72,39 zł), a za maxi 101,76 (cena regularna 139,99 zł).

Gdy decydujemy się na wyróżnienie przez 7 dni dopłacimy 9,99 zł, a za 30 dni 19.99 zł. Odświeżenie ogłoszenia przez 7 dni to koszt 62,40 zł, a 7 dni promowania na stronie głównej – 57,60 zł. Na sprzedajemy.pl, zgodnie z obietnicą, dodanie ogłoszenia jest bezpłatne. Natomiast koszty wyróżnień samochodów dostawczych wynoszą 36,99 zł za widoczność oferty w całej Polsce przez 7 dni, 17,99 zł za etykietę „pilne” oraz 35,99 zł na codzienne odświeżenie przez 7 dni.

Wyróżnienie przez 7 dni kosztuje 14,99 zł, natomiast przez 30 dni 26,99 zł. Na gratka.pl ceny się nie zmieniają – pakiet podstawowy kosztuje 19,95 zł, standardowy 39,95 zł (cena regularna 50,70 zł), a premium 49,95 zł (cena regularna 156,12 zł).

Samochody dostawcze Allegro.pl Otomoto.pl Olx.pl Sprzedajemy.pl Gratka.pl
Podstawowe ogłoszenie 25 zł/10 dni od 32,99 zł/15 dni 29,99 zł/30 dni 0 zł (bezterminowo) 19,95 zł/31 dni
Wyróżnienie od 39 zł od 15,99 zł od 9,99 zł od 14,99 zł od 39,95 zł

I w tym wypadku najtaniej wychodzi sprzedajemy.pl. Po raz pierwszy na drugim miejscu znajduje się gratka.pl, nieco drożej, ale wciąż korzystnie, wychodzi olx.pl. Najdrożej jest natomiast na otomoto.pl i allegro.pl. Jak widać po powyższym zestawieniu, najtaniej jest na sprzedajemy.pl,

Tam zawsze wystawienie ogłoszenia jest bezpłatne, a koszty wyróżnień są niższe lub porównywalne z innymi serwisami. Najdrożej natomiast wychodzi otomoto.pl i allegro.pl, co równocześnie wiąże się z tym, że są to jedne z najpopularniejszych serwisów. Jeśli jednak sprzedajemy auto jako użytkownicy indywidualni, najczęściej zależy nam na oszczędnościach – wtedy lepiej decydować się na ten serwis z ofertami moto, w którym wystawienie oferty jest najtańsze.

Jest tego jeszcze jedna, dodatkowa zaleta – choć znane serwisy przyciągają większą ilość potencjalnych kupców, to jest tam też więcej ofert, a co za tym idzie – konkurencja jest większa. Trudniej jest te z zainteresować użytkowników swoim ogłoszeniem, jeśli cena pojazdu nie jest dużo niższa, niż innych modeli.

Gdzie sprzedać samochód w internecie?

Wystarczy wycenić wartość samochodu na naszej stronie, żeby być o krok od jego sprzedaży. Kupimytwojsamochod.pl – podpowiemy jak sprzedać samochód. Kupimytwojsamochod.pl to profesjonalny skup aut. Kupimy każde samochody osobowe, niezależnie od marki czy modelu.

Czy trzeba płacić za ogłoszenie na OTOMOTO?

Cena ogłoszenia sprzedaży pojazdu rolniczego i przyczepy – W kategorii pojazdów rolniczych oraz przyczep nie obowiązuje rozróżnienie na kategorie cenowe. Ogłoszeniodawca ma do wyboru trzy pakiety ogłoszeniowe, czyli ogłoszenie na 15 dni, 30 dni oraz 30 dni+.

Cena ogłoszenia będzie uzależniona od wyboru metody opłaty. Najtańsza okazuje się płatność przez PayU. Cena ogłoszenia na 15 dni wynosi 37,99 zł. Za ogłoszenie na 30 dni trzeba zapłacić 54,99 zł, a za ogłoszenie 30 dni+ 79,99 zł. Płatność przez SMS znacząco podwyższa koszty wystawienia ogłoszenia. Najtańsza opcja na 15 dni kosztuje w tym przypadku 65,00 zł.

Cena ogłoszenia na 30 dni to 93,00 zł, a ogłoszenie 30 dni+ kosztuje 136,00 zł. Poniżej prezentujemy tabelaryczny cennik OTOMOTO.

Cenniki OTOMOTO. Pojazdy rolnicze i przyczepy. Aktualizacja cen: wrzesień 2021 r.

Cena ogłoszenia na 15 dni Cena ogłoszenia na 30 dni Cena ogłoszenia na 30 dni+
Płatność przez PayU 37,99 zł 54,99 zł 79,99 zł
Płatność przez SMS 65,00 zł 93,00 zł 136,00 zł

Źródło: otomoto.pl Mechanik – gdzie szukać? Poniżej przedstawiamy ponad 7 500 sprawdzonych mechaników samochodowych w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

Czy na OLX można wystawić auto za darmo?

W OLX możesz dodać ogłoszenie: za darmo — jeżeli w danej podkategorii jest darmowa liczba ogłoszeń (limit) do wykorzystania. Pula darmowych ogłoszeń odnawia się co 30 dni.

Jak wystawić auto na OTOMOTO i OLX?

Nie ma możliwości, aby ogłoszenie dodane na portalu OLX wyświetlało się w innych serwisach.

Jak umieścić ogłoszenie o sprzedaży samochodu na OLX?

Jeśli korzystasz z: strony internetowej OLX — kliknij przycisk Dodaj ogłoszenie — znajdziesz go w prawym, górnym rogu. aplikacji mobilnej OLX — kliknij przycisk Dodaj — znajdziesz go na dole ekranu.

Jak działa 321 sprzedane?

Sprzedaj auto w 3 prostych krokach. – 1. Wyceń samochód online i wybierz termin inspekcji Poznaj wstępną wycenę online Twojego samochodu na naszej stronie głównej. Wybierz dogodny termin oraz lokalizację darmowej inspekcji pojazdu.2. Przyjedź na darmową inspekcję Nasz profesjonalny zespół przeprowadzi inspekcję Twojego samochodu oraz zweryfikuje poprawność jego dokumentacji.

Czy ogłoszenia z OTOMOTO są widoczne na OLX?

Po dodaniu ogłoszenia będzie ono widoczne w odpowiedniej kategorii w OLX. Do Grupy OLX należą również serwis OTOMOTO oraz Otodom. Dlatego dodając płatne ogłoszenie w jednym z tych serwisów, możesz wykupić dodatkową opcję, dzięki której oferta pojawi się również na olx.pl.

Related Post