Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Jak Dodatkowo Zabezpieczyć Samochód Przed Kradzieżą?

Jak Dodatkowo Zabezpieczyć Samochód Przed Kradzieżą?

0 Comments

Jak Dodatkowo Zabezpieczyć Samochód Przed Kradzieżą
Jak się zabezpieczyć przed kradzieżą auta? – Najefektywniejszym rozwiązaniem, które chroni nasz samochód przed kradzieżą, jest zamontowanie dodatkowego zabezpieczenia antykradzieżowego. Obecnie na rynku znajdziemy wiele skutecznych urządzeń, które zadbają o bezpieczeństwo naszego pojazdu i nie pozwolą złodziejom na włamanie.

Wśród nich najpopularniejszymi są immobilizer, lokalizator GPS, a także alarm i blokady na kierownicę czy skrzynię biegów. Poza systemami antykradzieżowymi warto również pomyśleć o ubezpieczeniu naszego auta. Niektóre polisy oferują ubezpieczenie od kradzieży, jednak należy mieć na uwadze, że wypłacone odszkodowanie nie zawsze będzie tak korzystne, jak byśmy tego chcieli.

Ciężko bowiem wycenić skradziony samochód, nie znając jego dokładnego stanu technicznego, dlatego często bazuje się na średnich rynkowych, które mogą nie satysfakcjonować poszkodowanego właściciela auta.

Ile kosztuje zabezpieczenie auta przed kradzieżą?

Skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe w atrakcyjnej cenie. W zależności od rodzaju auta blokada wraz z kosztem montażu kształtuje się w przedziale od 600 zł do 1200 zł. Jest to uzależnione od pracochłonności związanej z montażem blokady.

Jak samodzielnie zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Alarm samochodowy – To jedna z najchętniej wybieranych przez kierowców form zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą. Autoalarm ma za zadanie przede wszystkim odstraszyć potencjalnego złodzieja i sprawić, że wydłuży się jego czas dostania się do auta. Alarm samochodowy nie zapewni pełnego zabezpieczenia auta przed kradzieżą. Najbardziej zaawansowane technologicznie opcje potrafią wyczuć nienaturalny ruch karoserii. Natychmiastowa reakcja autoalarmu powoduje uruchomienie syreny oraz świateł. Z kolei alarm samochodowy z powiadomieniem na telefon zawiadomi właściciela przy pomocy wiadomości SMS, w momencie, gdy coś niepokojącego zacznie dziać się z autem.

Im bardziej nietypowe posiadamy zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, tym większe prawdopodobieństwo, że złodziej będzie miał problem z rabunkiem auta. Pamiętaj, aby w celu zainstalowania autoalarmu udać się do autoryzowanego punktu obsługi. Te zakładane przez przypadkowych mechaników to zazwyczaj tanie i uniwersalne systemy, które nie robią wrażenia na złodziejach.

Ile kosztuje założenie alarmu w samochodzie? Cena uzależniona jest od modelu auta.

Jak zablokować sygnał z kluczyka?

Folia aluminiowa – Specjalne etui możemy kupić w sklepie, ale możemy też zastosować domowe rozwiązanie w postaci folii aluminiowej, którą każdorazowo musimy owijać kluczyk. Niektórzy używają w tym celu także zwykłego, metalowego pudełka. Oba rozwiązania domowe są tanie, ale zupełnie niepraktyczne.

Jakie auta kradną 2022?

Kradzieże aut. Jak jest w tym roku? – W pierwszym półroczu 2022 roku w samej Warszawie skradziono 190 aut marki Toyota, prawie 100 Hyundaiów, 51 Lexusów i 40 Kii. Ze statystycznych prognoz wynika, że liczba skradzionych aut w tym roku w Polsce będzie wyższa niż w 2021.

Czy Bear Lock jest skuteczny?

Blokady skrzyni biegów i kierownicy Niedźwiedź-Lock receptą na tak zwane szybkie kradzieże – Kolejną opinią na temat zabezpieczeń auta przed kradzieżą Niedźwiedź-Lock, która wiąże się z informacjami opisanymi powyżej, jest stwierdzenie, że blokady mechaniczne sprawdzają się zwłaszcza w przypadku, jak to napisał jeden z internautów, tak zwanych szybkich kradzieży,

 • Według internauty szybka kradzież to sytuacja, w której złodziej próbuje ukraść auto spontanicznie, bez żadnego przygotowania.
 • Widzi fajny samochód, rozbija szybę i wchodzi do niego, aby nim odjechać.
 • Wtedy natrafia na przeszkodę w postaci blokady skrzyni biegów albo kierownicy.
 • Przeszkodę, którą bardzo trudno ominąć.

Skuteczność zabezpieczeń antykradzieżowych Niedźwiedź-Lock oceniana jest bowiem na 99%, a ich zdemontowanie to wielogodzinny proces i konieczność zastosowania specjalistycznych narzędzi.

Ile kosztuje założenie odcięcie zapłonu?

Skąd ta rozpiętość cen? – Jeśli zdecydowaliście się na dodatkowe zabezpieczenie przeciwkradzieżowe w postaci immobilizera, to pewnie przejrzeliście szereg ofert. Zastanawiacie się pewnie, skąd taka rozpiętość cen. Rzeczywiście najtańsze urządzenia odcinające zapłon znajdziecie na Allegro już za 30-40 zł, podczas gdy najbardziej zaawansowane kosztują i 2-3 tysiące zł.

Jak zrobić odcięcie zapłonu w samochodzie?

Odcięcie zapłonu – na czym polega? – Odcięcie zapłonu polega na ukryciu w aucie specjalnego wyłącznika. Ważne jest, aby zapłon został ukryty w nieoczywistym miejscu tak, aby złodziej nie mógł go znaleźć. Im bardziej nieoczywiste i trudniej dostępne miejsce zamontowania włącznika, tym lepiej.

Czy immobilizer jest skuteczny?

Jakie jest najlepsze wyjście z tej sytuacji? – Immobilizery to skuteczna ochrona przed bardziej konserwatywnymi włamywaczami, którzy nadal stosują siłę fizyczną. Nie dotyczy to jednak przestępców, którzy stosują bardziej wyszukane metody — a szczególnie nastawionych na auta z segmentu produkcji masowej.

Dlatego może to wydawać się dziwne, że właściciele aut nie powinni rezygnować z technologii stosowanych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Aby włamać się do elektronicznego systemu bezpieczeństwa uzupełnionego o mechaniczną blokadę kierownicy, złodziej musi mieć stosowne możliwości zarówno w temacie elektroniki, jak i mechaniki.

Chociaż z pewnością istnieje niejeden tak uzdolniony złodziej, podwójne zabezpieczenia utrudnią kradzież samochodu. Jak to mówią, strzeżonego Pan Bóg strzeże. Wobec tego kluczowe znaczenie ma tu podejście producentów samochodów, ale w wielu aspektach mają oni jeszcze zbyt małą wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Niestety, używają oni czyichś — i często niewyszukanych — algorytmów szyfrowania, które lekceważą standardy branżowe. Ponadto w chwili, gdy takie samochody trafiają na rynek, ich systemy antykradzieżowe są już przestarzałe. Dlatego nasza firma wraz z innymi podjęła pierwsze kroki w celu poprawy bezpieczeństwa samochodów.

Od kilku lat współpracujemy z AVL, największym niezależnym producentem systemów samochodowych, aby sprawić, że nowoczesne samochody podłączone z internetem będą o wiele bezpieczniejsze. Więcej informacji o naszej wizji bezpiecznego samochodu znajdziesz w poście Auta połączone z internetem: bezpieczne z założenia,

You might be interested:  Jakie Są Opłaty Za Samochód Zabytkowy?

Ile trwa kradzież samochodu?

W Warszawie i powiatach ościennych codziennie dochodzi od 10 do 15 kradzieży aut. W większości przypadków przestępcy potrzebują zaledwie kilkunastu sekund, aby otworzyć pojazd – powiedział PAP oficer operacyjny z północnopraskiej grupy “Skorpion” wyspecjalizowanej w zatrzymywaniu złodziei samochodowych.

 1. Najczęściej kradną marki japońskie – dodał.
 2. Oficer operacyjny z grupy “Skorpion” podkreślił w rozmowie z PAP, że złodzieje aut zmieniają swoje metody.
 3. Ilkanaście lat temu do kradzieży samochodów dochodziło głównie w nocy.
 4. Przestępcy korzystali wtedy z różnych metod, jak na przykład na tzw.
 5. Śpiocha” – tłumaczył policjant.

Metodę na “śpiocha” złodzieje aut zapożyczyli od włamywaczy. “Przestępcy wchodząc do mieszkań kradli kluczyki i dokumenty od samochodu, a następnie odjeżdżali. Skradzione auta najczęściej trafiały za granicę, ponieważ miały dokumentację. Obecnie ta metoda zanikła” – wyjaśnił.

Samochody były też kradzione na “kluczyk”. “Kiedyś prowadziliśmy sprawę grupy tzw. kluczykarzy, która została przez nas wyeliminowana. Zatrzymaliśmy ich na gorącym uczynku. Ci ludzie wywodzili się z kieszonkowców. Szli za właścicielem obserwowanego pojazdu np. do centrum handlowego. Tam w tłumie ludzi kradli mu kluczyk.

Wychodzili odjeżdżali ukradzionym pojazdem” – poinformował.

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu na walizkę?

Kradzież samochodów „na walizkę” dotyczy aut, które wyposażone zostały w technologię keyless – czyli bezkluczykowe otwieranie i uruchamianie pojazdu. Producenci nowoczesnych aut zadbali o czas i komfort kierowców, tworząc metodę keyless. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy już szukać kluczy do auta w kieszeniach, torebkach czy plecakach. Do tej popularnej metody kradzieży potrzebne są dwie osoby. Złodziej A (wyposażony w skaner sygnału) i Złodziej B (wyposażony we wzmacniacz sygnału). Każdy z nich wyposażony jest w tytułową „walizkę”. Złodziej A podchodzi do samochodu, Złodziej B podchodzi do miejsca, w którym możliwość przechwycenia sygnału jest największa.

Przykładowo na posesji będą to okna lub drzwi domu. Gdy złodzieje zajęli już odpowiednie pozycje rozpoczyna się „akcja”. Złodziej A ciągnie za klamkę samochodu co powoduje wysłanie zapytania do kluczyka w celu jego reakcji. Sygnał samochodu odebrany zostaje przez walizkę Złodzieja A, a następnie wysłany do „walizki” Złodzieja B.

„Walizka” wysyła sygnał do klucza znajdującego się w domu. Klucz odbiera sygnał auta, co powoduje wysłanie sygnału zwrotnego przez klucz. „Walizka” Złodzieja B przechwytuje sygnał klucza i przekazuje go do walizki Złodzieja A, Z „walizki” Złodzieja A samochód odbiera poprawny sygnał klucza, więc następuje weryfikacja, która kończy się sukcesem dla złodzieja.

 • Uruchomienie samochodu odbywa się w ten sam sposób.
 • Szybko i sprawnie, prawda? Jednym z rozwiązań, jakie można zastosować to inwestycja w specjalne opakowanie na kluczyk, które w pewnym stopniu tłumi sygnały radiowe i zmniejsza ryzyko przechwycenia przez złodziei sygnału emitowanego przez klucz.
 • Etui nie gwarantuje, że złodziej wyposażony w lepszej jakości „walizkę” nie przechwyci sygnału, a w efekcie nie ukradnie nam auta.

Kolejnym przykładem zabezpieczenia przed kradzieżą na “walizkę” jakie podpowiada Internet jest odkładanie kluczyka w miejsca z daleka od okien i drzwi. Pytanie tylko, czy zawsze będziemy o tym pamiętać, oraz czy jest to naprawdę skuteczne rozwiązanie?? My, jako wieloletni producent samochodowych zabezpieczeń antykradzieżowych polecamy mechaniczną blokadę drążka zmiany biegów lub drążka kierownicy Niedźwiedź-Lock, którym niestraszne są „walizki”, ciekłe azoty czy rozwiercanie.

 • Niedźwiedź-Lock to produkty o najwyższej klasie zabezpieczenia, potwierdzonej przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej.
 • Posiadają niemiecki certyfikat jakości TUV, holenderski certyfikat SCM, a także atesty instytucji w takich krajach jak: Rosja, Białoruś, RPA, Czechy i Węgry.
 • Blokada polecana jest także przez ubezpieczycieli oraz rekomendowana przez największych producentów samochodów.

Jeśli obawiasz się uszkodzeń, które mają miejsce podczas montażu blokady, to zapewniamy, że montaż blokady nie powoduje uszkodzenia karoserii, ani nie ingeruje znacząco we wnętrze samochodu. Tworzy dyskretną obudowę wokół skrzyni biegów lub pod kierownicą i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu samochodu.

Jak zabezpieczyc auto Bezkluczykowe przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć auto z systemem bezkluczykowym? – Metalowe pudełka/folia aluminiowa: schowaj klucz do metalowego pudełka lub owiń klucz dokładnie folią aluminiową. Rozwiązanie może i skuteczne, ale wyobrażacie sobie za każdym razem zawijać klucz w sreberko? A rano odwijać klucz w pośpiechu, gdzie każda sekunda jest na wagę złota? Trzymaj klucz z dala od drzwi i okien: dodatkowym zabezpieczeniem, które może utrudnić lub uniemożliwić kradzież auta z systemem bezkluczykowym będzie trzymanie kluczyka od auta z dala od drzwi i okien. Pamiętaj również o kluczu zapasowym, który również należy zabezpieczyć. Specjalne futerały: na rynku znajdziecie różnego rodzaju futerały, które wyposażone są w specjalny materiał blokujący fale elektromagnetyczne. Elektroniczna blokada skrzyni biegów E-JOYLOCK: to innowacyjne zabezpieczenie antykradzieżowe przeznaczone do najnowszych modeli aut wykorzystujących technologię shift-by-wire. Blokowanie skrzyni biegów odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie lub breloczka bluetooth. Jednorazowy koszt blokady wraz z montażem to 1999 zł brutto. Mapa punktów montażowych: >><< Mechaniczne zabezpieczenie skrzyni biegów: skonstruowane z najwyższej jakości materiałów, przez specjalistów z dziedziny zabezpieczeń. Firma Niedźwiedź-Lock zabezpiecza samochody przed kradzieżą od 40 lat, co oznacza, że wiemy jak konstruować blokady, które skutecznie chronią przed różnego rodzaju potencjalną kradzieżą. Nasze zabezpieczenie montowane jest na stałe w nadwoziu samochodu. Użytkowanie jest bardzo proste, gdyż odblokowanie i zablokowanie trawa dosłownie kilka sekund.

You might be interested:  Gdzie Zapłacić Akcyzę Za Samochód W Białymstoku?
 • Jednorazowy koszt blokady wraz z montażem waha się pod 600 do 1200 zł, w zależności od rodzaju zabezpieczenia i miejsca montażu.
 • Aby poznać szczegółową wycenę, należy skontaktować się z jednym z naszych autoryzowanych serwisów montażowych. Mapę serwisów montażowych znajdziesz tutaj:

Na jaką odległość działa kluczyk samochodowy?

Pociągnięcie klamki – sygnał z pojazdu w poszukiwaniu kluczyka. Walizka przejmuje sygnał i przedłuża go do kluczyka (30-100 metrów) Kluczyk reaguje na informację emitując pozytywną odpowiedź Sygnał wraca w analogiczny sposób do auta.

Z jakiej odległości działa kluczyk samochodowy?

Korzystanie z funkcji ręcznych – Funkcje kluczyka z pilotem zdalnego sterowania, takie jak zablokowanie/odblokowanie zamków poprzez naciśnięcie przycisku lub mają zasięg około 20 metrów od samochodu. Jeżeli samochód nie reaguje na naciśnięcie przycisku – podejść bliżej i ponowić próbę.

Jak kradną nasze auta?

Kradzież na tzw. walizkę polega na użyciu specjalnych urządzeń pozwalających zdalnie skorzystać z kluczyka auta z systemem KeylessGo, bez wiedzy właściciela.5/13 Jak kradną nasze auta? Sprzęt do kradzieży auta metodą „na walizkę’ składa się z dwóch części i jest to coś w rodzaju „przedłużacza sygnału’.

Czy kradna stare samochody?

Kradzione są głównie auta starsze, które następnie stanowią swoisty magazyn części zamiennych dla innych pojazdów. Największą grupą ryzyka są samochody w wieku od 6 do 10 lat.

Które auta nie są kradzione?

Które samochody są najchętniej kradzione? – Rzućmy szybko okiem na modele, które znajdują się na przeciwległym biegunie omawianej przez nas kwestii. O wiele więcej statystyki możemy bowiem znaleźć w przypadku pojazdów, które są wybierane przez złodziei najczęściej.

Na baczności muszą niestety stać właściciele, którzy mają używane Audi A4 – egzemplarze z tego modelu zostały skradzione w 2020 roku aż 214 razy. To prawie 0,59 samochodu na dzień. Na niechlubnym podium znajduje się także BMW Serii 5 (175 skradzionych pojazdów) oraz kolejne Audi – tym razem A6. Całą dziesiątkę uzupełniają zaś trzy modele Toyoty – Auris, Yaris oraz RAV4, Fiat Ducato, Honda Civic, Renault Master oraz BMW Serii 1.

Jeżeli zaś spojrzymy na marki ogółem, najczęściej łupem złodziei padają modele Toyoty – łącznie 787 egzemplarzy. Następne w kolejce jest Audi, które w klasyfikacji producentów chcąc nie chcąc depcze Japończykom po piętach, mając na koncie kradzież 778 swoich pojazdów.

Ile kosztuje Bear Lock?

W zależności od rodzaju auta blokada wraz z kosztem montażu kształtuje się w przedziale od 900 zł do 1500 zł. Jest to uzależnione od pracochłonności związanej z koniecznością demontażu elementów deski rozdzielczej auta.

Ile kosztuje e Joylock?

Podsumowanie – Blokady skrzyni biegów to skuteczne zabezpieczenia antykradzieżowe. Wśród najpopularniejszych blokad skrzyni biegów wymienić możemy blokadę mechaniczną, której zakup to koszt około 600-1100 zł, blokadę JOYLOCK, za którą zapłacimy około 1100- 1500 złotych oraz blokadę E-JOYLOCK, której koszt około 2000 zł. : Blokada skrzyni biegów – Ile kosztuje? Sprawdź

Czy warto zakładać blokadę skrzyni biegów?

Blokada skrzyni biegów vs autoalarm – Autoalarm jest jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń stosowanych przez kierowców. Jego działanie polega na tym, że informuje o próbie otwarcia drzwi, maski lub bagażnika. Dźwięk autoalarmu może przestraszyć potencjalnego złodzieja.

 • Może, ale nie musi.
 • Za jeden z najbardziej skutecznych rodzajów zabezpieczeń kierowcy uważają blokady skrzyni biegów,
 • Nawet jeśli złodziejowi uda się wejść do naszego samochodu, to i tak nie ruszy.
 • Blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock uniemożliwia bowiem poruszanie drążkiem.
 • A co za tym idzie, auto zostaje skutecznie unieruchomione.

Urządzenie montowane jest na stałe w nadwoziu. Nadaje się do każdego samochodu, zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Blokady skrzyni biegów producenta Niedźwiedź-Lock są bezawaryjne. Złodziej nie jest w stanie ich złamać ani uszkodzić.

Jak zabezpieczyć Mazdę 6 przed kradzieżą?

Zamiast łomu – specjalistyczne narzędzia – Większość złodziei w Polsce nie wykorzystuje już łomu i innych ciężkich narzędzi, tylko komputery oraz specjalistyczne oprogramowania. Zabezpieczenia elektroniczne, w tym odcięcia zapłonu czy profesjonalne autoalarmy, mogą nie stanowić większej przeszkody dla zawodowego złodzieja.

 1. Rekomendujemy wybór mechanicznych zabezpieczeń Niedźwiedź-Lock, które wykazują wysoką skuteczność działania, ocenianą na 99%.
 2. Blokady na skrzynie biegów nie są uzależnione od żadnego źródła zasilania i są wykonane z wysokiej jakości materiałów.
 3. Nasza firma współpracuje z importerem samochodów marki Mazda w Polsce,

Konfigurator samochodów i katalog poszczególnych modeli Mazda pozwala już na etapie wyboru samochodu dobrać odpowiednie zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, Zamontowana blokada Niedźwiedź– Lock w nowym samochodzie bezpośrednio u dealera potwierdza również brak utraty gwarancji samochodu.

Jak zabezpieczyc Toyote przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą | TOYOTA Żródło danych: www.statystyka.policja.pl Niestety nie wszystkie samochody udaje się odzyskać, część z nich została zdewastowana lub zdemontowana ma podzespoły, a procedury odszkodowań są mozolne i uciążliwe.

Dlatego dobrze jest zainwestować w należyte zabezpieczenia i spać spokojniej. Cóż, nawet jeśli teoretycznie każdy alarm można obejść, nie zaszkodzi nieco skomplikować złodziejom życia i stosować maksymalnie skuteczne systemy ochrony. Na rynku można znaleźć rozmaite zabezpieczenia, od mechanicznych metod i blokad po najnowocześniejsze autoalarmy z czujnikiem przechyłu i monitoringiem GPS.

Jeśli dodatkowo wykorzystamy kilka zabezpieczeń jednocześnie, nasze szanse na utarcie nosa złodziejowi zdecydowanie wzrosną. Okazja czyni złodzieja Zanim przedstawimy najskuteczniejsze aktualnie sposoby zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą, poświęćmy najpierw kilka słów na temat zwykłej codziennej przezorności.

 • Weźmy sobie zatem do serca popularne powiedzenie „okazja czyni złodzieja” i starajmy się nie kusić losu.
 • Nie zostawiajmy więc w aucie cennych przedmiotów, otwartych okien czy po prostu nie parkujmy w miejscach podejrzanych czy niestrzeżonych.
 • Dzięki zachowaniu takiej podstawowej czujności i zapobiegliwości z pewnością uda nam się uniknąć wielu potencjalnych zagrożeń czyhających na nierozsądnych właścicieli.
You might be interested:  Jak Zarejestrować Samochód Z Wielkiej Brytanii?

Przed wyjściem z samochodu zadbajmy więc o to, by na siedzeniach i w widocznych miejscach nie zostawiać telefonu, laptopa, torebki czy wypchanego portfela. A jeśli nawet nie możemy zabrać ze sobą jakiejś atrakcyjnej rzeczy, to przynajmniej ukryjmy ją w schowku lub w miejscu dobrze osłoniętym przed wzrokiem przypadkowych przechodniów.

Czasem wystarczy krótka chwila, aby złodziej wybił szybę i zabrał z wnętrza wartościowy przedmiot, a wtedy nie dość, że tracimy naszą własność, to na domiar złego mamy wydatek w postaci wymiany szyby na nową. Immobilizer – co to jest i jak to działa Obecnie najpowszechniejszym sposobem ochrony przed kradzieżą samochodu jest immobilizer.

W ogromnej większości współcześnie oferowanych aut stanowi on już wyposażenie standardowe. Działanie immobilizera polega na elektronicznej blokadzie zapłonu silnika. Uruchomienie mechanizmu blokującego następuje wtedy, gdy system wbudowany w samochód wykrywa błędny sygnał z nadajnika umieszczonego w kluczyku.

Jeśli zatem złodziej wedrze się do środka pojazdu i spróbuje włączyć silnik za pomocą innego kluczyka niż ten właściwy, system natychmiast zareaguje i automatycznie uniemożliwi jazdę. Autoalarm – jaki wybrać Immobilizer nie jest jednak niezawodny. Niektórzy złodzieje potrafią sobie z nim poradzić, a ponadto nie chroni on właściciela samochodu przed aktami wandalizmu czy przed zwykłym plądrowaniem wnętrza pojazdu i przywłaszczeniem sobie pozostawionych w nim przedmiotów lub wymiennych elementów wyposażenia.

Dlatego doskonałym uzupełnieniem zabezpieczającym jest dodatkowy autoalarm uznanej firmy, który może znacznie pokrzyżować szyki złodziejowi, a na pewno skutecznie wydłużyć sam proces kradzieży, co umożliwia szybszą reakcję właściciela lub świadków zdarzenia.

Na rynku można znaleźć mnóstwo autoalarmów specjalizujących się w rozmaitych wariantach ochrony auta. Przy zakupie nowego modelu najlepiej jednak zdecydować się na system oferowany przez salon sprzedaży danej marki. Jest to o tyle słuszny wybór, że najczęściej taki autoalarm jest profesjonalnie skalibrowany z konkretnym samochodem.

Znakomicie widać to na przykładzie Toyoty, która proponuje opcjonalne zabezpieczenie antykradzieżowe Vodafone Cobra PRO. Samochody Toyoty wyposażone w ten system w znikomym stopniu stają się przedmiotem udanej kradzieży, co znajduje także potwierdzenie w statystykach koncernu.

 1. Alarm Vodafone Cobra PRO to wydatek niespełna 2 tysięcy złotych, a w efekcie dostajemy pełne i skuteczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą i wandalizmem.
 2. System obsługuje komputer i złącze diagnostyczne, zapobiegając włamaniu, ochraniając wnętrze pojazdu, a także przeciwdziałając jego odholowaniu dzięki specjalnym czujnikom ruchu i przechyłu.

Co więcej, w przypadku kradzieży kluczyków kierowca jest identyfikowany przez specjalną kartę PROXY, którą zawsze powinien nosić przy sobie. Inne zabezpieczenia i blokady do samochodu Oprócz immobilizera i autoalarmu istnieją inne sposoby ochrony, które na pewno znacznie wydłużają czas samej kradzieży samochodu.

 1. Należą do nich różnego rodzaju blokady pedałów, skrzyni biegów czy kolumny kierowniczej.
 2. Wewnętrzne blokady skrzyni biegów są montowane w tunelu centralnym i obsługuje się je za pomocą specjalnego kluczyka.
 3. Podobny mechanizm spotkamy także w blokadzie kolumny kierownicy, który znajduje się pod deską rozdzielczą i tak samo do aktywacji oraz odbezpieczenia potrzebny jest klucz.

Samochód można wyposażyć ponadto w nadajniki GPS, które co prawda nie uchronią go przed kradzieżą, ale ułatwią jego lokalizację i przyspieszą odnalezienie. Ubezpieczenie AC na wypadek kradzieży Dobrą praktyką wśród właścicieli zwłaszcza nowych i popularnych marek samochodów jest korzystanie z dobrowolnego ubezpieczenia autocasco, które chroni przed finansowymi skutkami ewentualnej utraty lub zniszczenia samochodu.

Jak skutecznie zabezpieczyć gniazdo OBD?

Aby temu zapobiec, firma BI opracowała „antidotum’ OBD -lock. Stabilna metalowa nasadka jest mocowana na gnieździe OBD za pomocą 2 śrub. Do usunięcia potrzebny jest dołączony specjalny klucz (jak śruby zabezpieczające do kół). Złodzieje w pośpiechu nie mogą już szybko korzystać z gniazda OBD.

Jak zabezpieczyć klimatyzator przed kradzieżą?

Jak osłonić klimatyzator na zimę? – Oto kilka sugestii, jak przykryć klimatyzator na zimę w sposób, który nie zatrzymuje wilgoci w środku, a jednocześnie chroni urządzenie. Użyj pokrowca wykonanego z oddychającego materiału. Połóż sklejkę na górnej części urządzenia tylko w celu ochrony przed śniegiem i lodem, obciążając ją cegłami lub kamieniami, aby utrzymać ją na miejscu.

 • Zainstaluj drewnianą markizę lub osłonę przymocowaną do budynku, która zakrywa górną część urządzenia.
 • Posadź krzewy wokół jednostki, aby chronić ją przed wiatrem i zamieciami śnieżnymi.
 • Skontaktuj się z firmą zajmującą się serwisowaniem klimatyzacji, aby uzyskać informacje na temat odpowiedniego prześwitu dla przepływu powietrza, który jest niezbędny do prawidłowego działania w okresie letnim.

Autor tekstu: Krzysztof Maniak z właściciel firmy KLIMATECHNIKA z Poznania. : Prawidłowa ochrona klimatyzatora zewnętrznego zimą – kilka wskazówek

Related Post