Jak sprawdzić czy auto jest ubezpieczone? – To bardzo proste. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową www.ufg.pl i w części „Sprawdź OC dla pojazdu” wpiszesz w wolne pole numer rejestracyjny albo numer VIN pojazdu. W przypadku zdarzenia drogowego należy podać także dzień i kraj, w jakim miało ono miejsce.
ważności polisy OC; terminie wygaśnięcia ubezpieczenia; numerze aktualnej polisy; marce i modelu samochodu; nazwie towarzystwa ubezpieczeniowego (wraz z adresem).
Baza UFG pozwala zweryfikować zarówno ubezpieczenie swojego samochodu, jak też pojazdu sprawcy kolizji drogowej czy sprzedawcy, co może być przydatne podczas zakupu używanego auta. Co więcej, znajdziesz w niej także informacje na temat AC samochodów. Baza danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) powstaje w oparciu o informacje przekazywane przez ubezpieczycieli. Dzięki temu jest wiarygodnym źródłem informacji. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy pomimo wykupienia polisy, informacja o ubezpieczeniu nie zostanie zaktualizowana na stronie UFG.
Contents
Jak sprawdzic gdzie mam ubezpieczenie samochodu?
Sprawdzenie OC można dokonać na stronie www.ufg.pl i www.historiapojazdu.gov.pl. Ważność polisy OC można również sprawdzić za pomocą aplikacji mobilnych – „Na Wypadek’ i „UFG Kup Auto’.
W jakiej firmie jest ubezpieczony samochód?
Każdy może sprawdzić, gdzie właściciel auta ma wykupione OC publikacja 2012-02-16 10:00 Od ostatniej soboty każdy może sprawdzić – na stronie internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – czy i gdzie właściciel danego pojazdu ma wykupione ubezpieczenie OC.
Znika obowiązek wypełniania elektronicznego formularza oraz ograniczenia w udostępnianiu tej informacji tylko wybranej grupie osób. Teraz – w zakładce Sprawdź OC dla pojazdu na * każdy może wpisać numer rejestracyjny (lub VIN) samochodu, motocykla, autobusu czy ciągnika. Po kliknięciu przycisku “dalej” na monitorze komputera wyświetlona zostaje informacja o tym, w której firmie pojazd ma polisę OC.
Udostępnienie tej informacji jest bezpłatne i jest ona aktualna tylko na wybrany dzień zapytania**. Informacja o OC jest ważna m.in. dla osób zamierzających kupić używany samochód, motocykl, ciągnik etc., gdy nie mają pewności, że polisa sprzedającego pojazd jest aktualna ***.
- Źródło: www.ufg.pl Z ogromnym zainteresowaniem przyjął ją również brytyjski odpowiednik UFG, czyli Motor Insurance Bureau (MIB).
- Dzięki temu możemy teraz sprawdzać indywidualnie czy i gdzie ubezpieczone są pojazdy z polskimi tablicami rejestracyjnymi, poruszające się po drogach Wielkiej Brytanii – mówił, podczas rozmów z przedstawicielami Funduszu, Paul Ryman-Tubb, manager ds.
odszkodowań w MIB. Na Wyspie system kamer przy drogach – i specjalne urządzenia Automatic Number Plate Recognition, w które wyposażona jest również część radiowozów – umożliwia kontrolę OC na podstawie automatycznego porównania tablic rejestracyjnych z brytyjską bazą polis komunikacyjnych, którą administruje właśnie MIB.
Pojazdy bez aktualnego OC są zatrzymywane i odholowywane przez policję, na koszt właściciela. Odzyskać je można dopiero po zapłaceniu kary i okazaniu ważnego ubezpieczenia. Do 11 lutego możliwość sprawdzenia w bazie polis komunikacyjnych UFG, czy i gdzie wykupione jest OC dla danego pojazdu, miały przede wszystkim osoby poszkodowane w wypadkach drogowych oraz firmy ubezpieczeniowe.
Po kolejnych ułatwieniach technicznych – w udostępnianiu tych informacji przez Fundusz – narządzie to staje się coraz bardziej popularne. W minionym roku ważność polisy OC sprawdziło poprzez portal UFG ponad 213 tysięcy osób i firm, to jest prawie dwa razy więcej niż w 2010 roku.
- Z kolei w samym tylko styczniu tego roku OC, na stronie Funduszu, sprawdziło ponad 34 tysiące osób i firm.
- Nasz system zapytań o OC pojazdu jest efektywny i może obsłużyć wiele pytań równocześnie – zapewnia Wojciech Bijak, dyrektor Ośrodka Informacji UFG.
- W ostatnich miesiącach kompletność danych znajdujących się w bazie polis komunikacyjnych Funduszu znacznie wzrosła, co powoduje że prawdopodobieństwo nieotrzymania informacji, z powodu braku danych o polisie, jest coraz mniejsze – dodaje.Ośrodek Informacji UFG administruje największą bazą danych o polisach komunikacyjnych w Polsce.
Znajduje się w niej ponad 180 mln rekordów (informacji), nie tylko o sprzedanych polisach i wypłaconych odszkodowaniach, ale również o wnioskach o wypłatę odszkodowania, które zostały odrzucone. Ubezpieczyciele zobowiązani są – w ciągu maksymalnie 14 dni – przesłać do OI UFG informacje o polisie, licząc od daty jej sprzedaży bądź zgłoszenia szkody czy wypłaty odszkodowania.
wypłata odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, gdy sprawca kolizji nie miał polisy OC lub uciekł z miejsca zdarzenia, kontrola i nakładanie kar za brak komunikacyjnego OC.
_* na www.ufg.pl patrz boks: ‘Sprawdź OC dla pojazdu’** tak szerokie udostępnienie informacji jest możliwe dzięki nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych UFG i PBUK, która obowiązuje od 11 lutego. Dodany został w niej art.104 ust.9 : „Fundusz udostępnia przez swoją stronę internetową informację o zawarciu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, przez posiadacza danego pojazdu oraz nazwę zakładu ubezpieczeń, z którym ta umowa została zawarta, bez ujawniania danych osobowych posiadacza pojazdu.” *** UFG radzi by przy kupnie używanego pojazdu upewnić się czy sprzedający na pewno miał ochronę ubezpieczeniową.
Jak sprawdzić ubezpieczenie samochodu po nr rejestracyjnym?
Sprawdź numer polisy po numerze rejestracyjnym w serwisie UFG krok po kroku – Jak sprawdzić ubezpieczenie auta w UFG ? Wystarczy:
wejść na stronę internetową www.ufg.pl ; w sekcji „Sprawdź OC dla pojazdu” wpisać w wolne pole numer rejestracyjny albo numer VIN pojazdu; przepisać kod weryfikacyjny.
Te trzy proste kroki pozwolą Ci uzyskać mnóstwo informacji. Dzięki UFG dowiesz się nie tylko tego, do kiedy ważna jest polisa OC i w jakim dniu następuje jej wygaśnięcie, ale również sprawdzisz numer polisy po numerze rejestracyjnym, nazwę i adres Towarzystwa Ubezpieczeniowego, a nawet markę czy model samochodu.
Jak sprawdzic na kogo jest polisa?
W Polsce ubezpieczenie OC komunikacyjne ustawowo należy do obowiązkowych. Co ważne, jest ono przypisane do pojazdu, a nie kierowcy. Oznacza to, że jeśli w chwili zdarzenia autem kierowała inna osoba i tak świadczenie zostanie wypłacone. Dzięki stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego znając numer rejestracyjny samochodu biorącego udział w zdarzeniu mamy możliwość sprawdzenia, czy jego właściciel ma wykupioną aktualną polisę OC.
Jak sprawdzić OC w CEPiK?
Dane gromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) będą dostępne nie tylko dla urzędników, ale też dla obywateli. Ministerstwo Cyfryzacji w ramach modernizacji CEPiK 2.0 uruchomiło bezpłatną e-usługę „Mój Pojazd”, Właściciele zyskali dostęp do informacji gromadzonych w bazie CEPiK na temat własnych pojazdów.
- Jedyny warunek to posiadanie Profilu Zaufanego (eGO),
- Nie pamiętasz kiedy kończy się ważność badania technicznego albo polisy OC? Chcesz sprawdzić szczegółowe dane techniczne? A może chcesz zobaczyć przebieg swojego auta? Teraz to żaden problem! Już teraz w jednym miejscu, za darmo i bez wychodzenia z domu, poznasz dziesiątki istotnych informacji o posiadanych pojazdach, które gromadzone są w Centralnej Ewidencji Pojazdów.
„Mój Pojazd” znajdziesz w zakładce „Kierowcy i pojazdy” na stronie www.obywatel.gov.pl. Po zalogowaniu się do usługi za pomocą swojego Profilu Zaufanego, zobaczysz m.in.: • dane o pojeździe, w tym: marka, typ, nr vin, data pierwszej rejestracji, termin badania technicznego; • dane techniczne pojazdu, w tym: pojemność i moc silnika, liczba miejsc, dopuszczalna masa całkowita, rozstaw osi; • dane o zdarzeniach związanych z pojazdem, w tym wyrejestrowanie i zbycie; • dane o zawartej polisie, w tym datę zawarcia i wygaśnięcia, nazwę zakładu ubezpieczeń; i wiele innych, przydatnych informacji.
Wszystkie dane można wygodnie wyeksportować do pliku PDF. To przydatne np. gdy sprzedajemy pojazd. W przyszłości „Mój Pojazd” będzie rozszerzany o kolejne funkcjonalności. Już wkrótce w usłudze będziesz mógł zobaczyć całą historię zdarzeń związanych z Twoim samochodem – umieszczoną na „osi czasu”. Zobaczysz również te pojazdy, które miałeś w przeszłości.
Zakres danych dostępnych o pojeździe również będzie rozwijany – od czerwca w Centralnej Ewidencji Pojazdów będą gromadzone informacje o szkodach, które także zostaną pokazane w usłudze. W przyszłości planowane są kolejne usługi bazujące na danych z rejestrów centralnych, takie jak „Sprawdź swoje uprawnienia”, „Uprawnienia kierowcy” czy „Przypomnij o terminach” – powiadomienia mailem o nadchodzących terminach np.
Badań technicznych i polisy OC. E-usługa „Mój Pojazd” została stworzona przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Informatyki. To kolejny etap modernizacji systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców do wersji 2.0 i realizacja polityki otwierania danych z rejestrów państwowych.
Oprócz usługi „Mój Pojazd” obywatele mogą korzystać z e-usług: „Historia Pojazdu”, „Bezpieczny Autobus” oraz „Sprawdź swoje punkty karne”, a kolejne e-usługi dla zmotoryzowanych będą uruchamiane wraz z postępem prac przy modernizacji CEPiK 2.0. Jeśli zauważysz, że jakieś dane są błędne, poinformuj o tym: [email protected],
Czy warta jest lepsza od PZU?
Najlepsze pakiety OC pojazdu oferuje Link4 – uzyskując w rankingu 22,3 pkt. Druga pozycje zajmuje Warta z 22 pkt., podium zamyka PZU z 20,6 pkt. Tak wygląda czołówka, rankingu pakietu OC, NNW i assistance do OC, który uwzględnia nie tylko cenę polisy OC, ale także cenę i zakres polis dodatkowych.
- Czy najważniejszym kryterium przy wyborze polisy OC powinna być cena, skoro zakres u wszystkich ubezpieczycieli jest taki sam? Otóż niekoniecznie – warto się bowiem przyjrzeć dodatkowym polisą oferowanym przez towarzystwa wraz z OC pojazdu.
- Za niewielką dopłatą można uzyskać na przykład wyższą sumę ubezpieczeniową przy polisie NWW, holowanie auta na długich dystansach czy auto zastępcze na kilka dni po wypadku.
Przygotowując ranking pakietów OC, uwzględniliśmy nie tylko cenę polis, ale także zakres i ceny polis dodatkowych. Warto sprawdzić: Kara za brak OC. Gdy właściciel auta nie ma polisy O ile zakres OC samochodu, określa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, to ceny ustalają towarzystwa ubezpieczeniowe.
- Ich rozpiętość wynosi czasem nawet kilkaset złotych.
- Poprosiliśmy, kilka multiagencji o wyliczenie pakietu OC, NNW i assistance do OC, dla trzech przykładowych osób.
- W informacji zwrotnej otrzymaliśmy bardzo zróżnicowane cenowo polisy, także u tych samych ubezpieczycieli.
- W niektórych przypadkach różne były ceny oraz zakres ubezpieczeń NNW i assistance do OC.
Skąd te różnice? Właśnie w szczegółach, czasem nawet drobna rzecz jak np. gdzie zostały wykupione wcześniejsze polisy ma wpływ na wysokość składki. Swoje rabaty mają także agencje, oraz sami ubezpieczyciele. Przy tak zróżnicowanych danych w przedstawionym rankingu, a także w tabelach z cenami, publikujemy najtańsze wśród wskazanych przez multiagencje polisy.
- Zakładamy, że większość osób przy zakupie polisy OC, kieruje się głównie ceną.
- Decydując się na wybór najtańszej wskazanej ceny, założyliśmy, że wszystkie polisy OC, NWW i assistance do OC są tak samo ważne, ustalając 10 punktów dla każdego kryterium.
- W sumie towarzystwa mogły zdobyć 30 punktów.
- Punkty za wysokość składki przyznawaliśmy, uwzględniając pozycję towarzystwa pod względem wysokości składki zarówno w miastach, jaki i w przykładowych profilach klientów.
Tu najwięcej punktów uzyskała Warta, Proama oraz Link4. W większości przypadków towarzystwa te oferują najtańsze polisy. Natomiast punkty w przypadku polis NWW i assistance można było uzyskać zarówno za wysokość składki jak i zakres ryzyk. Na przykład ubezpieczenie NWW w Link4 obejmuje każdy uszczerbek na zdrowiu, nie tylko trwały.
Wypłata odszkodowania następuje po okazaniu dokumentów medycznych, a nie po zakończeniu leczenia. Towarzystwo wypłaca 100 zł za każdy dzień spędzony w szpitalu czy zwraca koszty zakupu leków i środków opatrunkowych do kwoty 5000 zł. Decydując się na ubezpieczenie w Warcie otrzymamy między innymi zwrot kosztów leczenia w Polsce do 10 proc.
sumy ubezpieczeniowej. Dostaniemy auto zastępcze na 5 dni, a ubezpieczanie NWW i assistance, jest ważne także w krajach europejskich. W PZU natomiast zakres ubezpieczenia NWW obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, związanych z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, śmiercią, niezdolnością do pracy oraz hospitalizacją.
Jak znaleźć towarzystwo ubezpieczeniowe po numerze polisy?
Gdzie znaleźć numer polisy ubezpieczeniowej? – Sprawdzenie ubezpieczyciela po nr polisy jest możliwe dzięki specjalnym serwisom, między innymi udostępnianym przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Sprawcę kolizji warto poprosić o numer polisy, ale zawsze należy też porównać numer z numerem rejestracyjnym.
Czy wystarczy numer polisy OC?
Sprawdzenie OC pojazdu: jak to zrobić? – Jak sprawdzić OC? Poszkodowany może poprosić sprawcę o okazanie papierowej polisy. Obecnie nie ma jednak obowiązku posiadania jej przy sobie. Co wtedy? Numer polisy ubezpieczeniowej można sprawdzić w aplikacji mObywatel (jeżeli sprawca ma ją założoną), ewentualnie na stronie UFG.
Gdzie jest seria polisy?
Seria i nr polisy znajdują się w nagłówku załącznika „Tabela świadczeń’.
Gdzie jest ubezpieczony pojazd sprawcy?
Jak sprawdzić ważność polisy OC sprawcy – co warto wiedzieć? –
- Ważność OC sprawcy można sprawdzić na stronie www.ufg.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej Na Wypadek.
- Ważność OC sprawcy można również sprawdzić w bazie CEPiK na stronie www.historiapojazdu.gov.pl
- W bazie UFG można sprawdzić własną historię ubezpieczenia OC od 2004 r., a AC od 2006 r.
- Za brak OC powyżej 14 dni właścicielom aut osobowych w 2022 r. grozi grzywna w wysokości 6020 zł.
Jak sprawdzić historię ubezpieczenia samochodu?
Jak sprawdzić historię OC? – Sprawdzenie historii ubezpieczenia jest bezpłatne, Poza tym sprawdzić można informacje o szkodach, kiedy prowadziło się nie swoje pojazdy, np. auta służbowe czy samochody kogoś z bliskich. Chcąc sprawdzić historię ubezpieczenia samochodu, wystarczy założyć konto na portalu www.ufg.pl, po czym zweryfikować tożsamość.
- Następnie można pobrać dane, które dostępne są w języku polskim, ale również niemieckim i angielskim, co jest ważne, jeżeli właściciel musi przedstawić dokument dla ubezpieczyciela za granicą.
- Jednocześnie zagraniczne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą sprawdzić wiarygodność zaświadczenia.
- Wystarczy do tego Internet, PESEL osoby widniejącej na zaświadczeniu oraz kod podany na dokumencie,
Weryfikacji można dokonać na stronie www.ufg.pl/zaswiadczenia. Zdarza się, że dana polisa widnieje w bazie UFG, ale nie jest widoczna w CEPiK. Takich przypadków jest jednak niewiele i z reguły to wynik niezgodności danych. Miesięcznie takich reklamacji jest nie więcej niż kilkadziesiąt.
liczba spowodowanych kolizji i wypadków komunikacyjnych wysokość wypłaconych odszkodowań
W zależności od historii kierowcy, ubezpieczyciel stosuje zniżki lub zwyżki dla polisy na kolejny rok, W trudnej sytuacji są zwłaszcza młodzi kierowcy. Często za OC muszą oni zapłacić naprawdę sporo, a o czym więcej mówi artykuł pt. ” Cena ubezpieczenia samochodu dla młodego kierowcy “.
Cieszy natomiast fakt, że polscy kierowcy są coraz bardziej świadomi wszelkich zagrożeń i coraz chętniej korzystają z pomocnych narzędzi. Jednym z nich jest właśnie historia ubezpieczenia samochodu online, Innym natomiast Historia Pojazdu, która pozwala na dokładniejszą weryfikację samochodu używanego, tak z Polski, jak i z zagranicy.
Sprawdzenie VIN uwydatnia często różne oszustwa, które zataja sprzedawca, np. sfałszowany przebieg czy wypadkową przeszłość, Ocena naszych czytelników Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, [email protected]). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję.
- Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych).
- Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE.
- Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia.
Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.
Jak sprawdzić OC w CEPiK?
Dane gromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) będą dostępne nie tylko dla urzędników, ale też dla obywateli. Ministerstwo Cyfryzacji w ramach modernizacji CEPiK 2.0 uruchomiło bezpłatną e-usługę „Mój Pojazd”, Właściciele zyskali dostęp do informacji gromadzonych w bazie CEPiK na temat własnych pojazdów.
Jedyny warunek to posiadanie Profilu Zaufanego (eGO), Nie pamiętasz kiedy kończy się ważność badania technicznego albo polisy OC? Chcesz sprawdzić szczegółowe dane techniczne? A może chcesz zobaczyć przebieg swojego auta? Teraz to żaden problem! Już teraz w jednym miejscu, za darmo i bez wychodzenia z domu, poznasz dziesiątki istotnych informacji o posiadanych pojazdach, które gromadzone są w Centralnej Ewidencji Pojazdów.
„Mój Pojazd” znajdziesz w zakładce „Kierowcy i pojazdy” na stronie www.obywatel.gov.pl. Po zalogowaniu się do usługi za pomocą swojego Profilu Zaufanego, zobaczysz m.in.: • dane o pojeździe, w tym: marka, typ, nr vin, data pierwszej rejestracji, termin badania technicznego; • dane techniczne pojazdu, w tym: pojemność i moc silnika, liczba miejsc, dopuszczalna masa całkowita, rozstaw osi; • dane o zdarzeniach związanych z pojazdem, w tym wyrejestrowanie i zbycie; • dane o zawartej polisie, w tym datę zawarcia i wygaśnięcia, nazwę zakładu ubezpieczeń; i wiele innych, przydatnych informacji.
Wszystkie dane można wygodnie wyeksportować do pliku PDF. To przydatne np. gdy sprzedajemy pojazd. W przyszłości „Mój Pojazd” będzie rozszerzany o kolejne funkcjonalności. Już wkrótce w usłudze będziesz mógł zobaczyć całą historię zdarzeń związanych z Twoim samochodem – umieszczoną na „osi czasu”. Zobaczysz również te pojazdy, które miałeś w przeszłości.
Zakres danych dostępnych o pojeździe również będzie rozwijany – od czerwca w Centralnej Ewidencji Pojazdów będą gromadzone informacje o szkodach, które także zostaną pokazane w usłudze. W przyszłości planowane są kolejne usługi bazujące na danych z rejestrów centralnych, takie jak „Sprawdź swoje uprawnienia”, „Uprawnienia kierowcy” czy „Przypomnij o terminach” – powiadomienia mailem o nadchodzących terminach np.
- Badań technicznych i polisy OC.
- E-usługa „Mój Pojazd” została stworzona przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Informatyki.
- To kolejny etap modernizacji systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców do wersji 2.0 i realizacja polityki otwierania danych z rejestrów państwowych.
Oprócz usługi „Mój Pojazd” obywatele mogą korzystać z e-usług: „Historia Pojazdu”, „Bezpieczny Autobus” oraz „Sprawdź swoje punkty karne”, a kolejne e-usługi dla zmotoryzowanych będą uruchamiane wraz z postępem prac przy modernizacji CEPiK 2.0. Jeśli zauważysz, że jakieś dane są błędne, poinformuj o tym: [email protected],
Jak sprawdzić swoje ubezpieczenie w PZU?
Jak sprawdzić, na jakim etapie jest Twoje zgłoszenie?
- Zrobimy to w wybrany przez Ciebie sposób:
- na numer konta, który podasz,
- w wybranym oddziale banku.
- Przekazujemy informację o wypłacie do 30 dni od daty zgłoszenia. Jednak w większości przypadków wysyłamy informację i pieniądze o wiele szybciej (ok.4 dni).
- Prosimy o przygotowanie:
- polisy (danych ubezpieczenia),
- dokumentu tożsamości uposażonego,
- skróconego odpisu aktu zgonu,
- karty zgonu lub innego dokumentu medycznego, który podaje przyczynę śmierci.
W niektórych przypadkach możemy poprosić o inne dokumenty, np. od policji, prokuratury, straży pożarnej. W takiej sytuacji poinformujemy Cię o tym.
- Pieniądze może odebrać osoba wskazana w polisie, czyli uposażona. Może się zdarzyć, że w polisie nie ma wskazanej osoby uposażonej. W takim przypadku pieniądze należą się następującym osobom wg kolejności:
- małżonkowi – kwota w całości,
- dzieciom – kwoty w częściach równych,
- rodzicom – kwoty w częściach równych,
- innym ustawowym spadkobiercom ubezpieczonego – kwoty w częściach równych.
- Informacji udzielamy:
- właścicielowi mieszkania,
- osobie pisemnie upoważnionej przez właściciela,
- osobie reprezentującej firmę, która jest właścicielem mieszkania. Może to być osoba wpisana do KRS-u lub Wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej, upoważniona przez właściciela.
- To proste.
- Zdjęcia postaraj się zrobić przy dobrym oświetleniu.
- Załącz je w formacie JPG – maksymalnie prześlij 7 zdjęć.
- Dokumenty zeskanuj do pliku PDF i/lub TIFF, lub sfotografuj je i prześlij w formacie JPG.
- Rozmiar jednego pliku nie może przekroczyć 15 MB, a łączny rozmiar załączników nie może przekroczyć 30 MB.
Jeśli zgłaszasz uszkodzenia pojazdu, dołącz:
- dwa zdjęcia pojazdu wykonane po tej samej przekątnej (Ujęcie pierwsze powinno obejmować przód i jeden bok, natomiast ujęcie drugie tył i przeciwległy bok pojazdu. Na zdjęciach musi być widoczna tablica rejestracyjna),
- zdjęcie pola numerowego VIN,
- zdjęcia uszkodzonych elementów i części pojazdu.
- Otrzymasz ją w wybrany przez Ciebie sposób:
- zaloguj się do serwisu internetowego, (jeśli nie masz numeru PIN, zadzwoń 801 102 102),
- zadzwoń 801 102 102,
- wyślij sms o treści SZKODA pod numer 4102 – oddzwonimy.
- Wystąpimy do banku o zgodę. Jeżeli uzyskasz ją we własnym zakresie, może to przyspieszyć podjęcie decyzji w Twojej sprawie.
- Decyzję wydajemy najszybciej jak to możliwe, ale nie później niż 30 dni od daty zgłoszenia. W większości przypadków wysyłamy informację i pieniądze o wiele szybciej. Jeżeli wydanie decyzji w tym terminie nie będzie możliwe, np. jeżeli nie otrzymamy wszystkich dokumentów, decyzję wydamy do 14 dni od dostarczenia ostatniego wymaganego dokumentu.
- Dostarcz dokumenty, których brakowało, najszybciej, jak to możliwe. Kiedy je dostaniemy, ponownie zajmiemy się Twoją sprawą. Możesz to zrobić w wybrany sposób. Wyślij dokumenty:
Pokaż więcej Zwiń : Jak sprawdzić, na jakim etapie jest Twoje zgłoszenie?