Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Jaki Biznes Otworzyć Mając Samochód Dostawczy?

Jaki Biznes Otworzyć Mając Samochód Dostawczy?

0 Comments

Jaki Biznes Otworzyć Mając Samochód Dostawczy
8 pomysłów na biznes z wykorzystaniem samochodu Posiadacze samochodów mogą nie tylko szybko i wygodnie przemieszczać się z miejsca na miejsce, lecz także używać ich do prowadzenia biznesu. Przedstawiamy ciekawe pomysły na firmę, która świadczy usługi oparte na wykorzystaniu auta osobowego lub dostawczego.

Podpowiadamy również, w jaki sposób można korzystnie sfinansować zakup niezbędnego pojazdu. Firma taksówkarska Jeśli czujesz się pewnie za kierownicą, możesz zarabiać dzięki świadczeniu usług przewozów taksówką. Potrzebny Ci będzie w tym celu samochód osobowy dowolnej marki – nowy lub używany. Najlepiej, aby było to auto co najmniej ze średniego segmentu, wyposażone w technologie zapewniające kierowcy oraz pasażerom wysoki komfort podróży.

Przede wszystkim w pojeździe takim nie może zabraknąć klimatyzacji. Przyda się także pojemny bagażnik, umożliwiający transport bagażu, dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, a także terminal płatniczy obsługujący płatności bezgotówkowe. Możesz też skierować swoją ofertę do klientów VIP, oferując im przewozy luksusowym samochodem klasy premium.

 1. Ierowcą taksówki może zostać osoba z odpowiednią licencją.
 2. Warunkiem jej uzyskania jest posiadanie prawa jazdy kategorii B, co najmniej 5 lat doświadczenia w pracy kierowcy oraz ukończenie specjalistycznego kursu.
 3. Prowadzenie takiej działalności, oprócz zakupu auta, wymaga zainwestowania m.in.
 4. W kasę fiskalną i taksometr.

Wynajem samochodów Ciekawym pomysłem na samochodowy biznes jest również wynajmowanie pojazdów na różne okazje, np. imprezy firmowe, wesela, komunie, wieczory panieńskie i kawalerskie, jubileusze czy sesje fotograficzne. Szczególnie dochodową działalnością może być udostępnianie auta nowożeńcom w dniu ich ślubu.

Niezbędna będzie w tym przypadku inwestycja w samochód ekskluzywnej marki, np., aby móc wywrzeć wrażenie na zaproszonych gościach. Firma wynajmująca auta powinna koniecznie wykupić polisę ubezpieczeniową z szerokim zakresem ochrony. Pomoc w przeprowadzkach Przeprowadzki wymagają zwykle przewożenia ciężkich przedmiotów, z czym wiele osób nie jest w stanie sobie samodzielnie poradzić.

Dlatego istnieje spore zapotrzebowanie na usługi firm pomagających w załadunku, przewozie i rozładunku. Praca taka wymaga nie tylko umiejętności kierowania samochodem dostawczym, lecz także sporej siły fizycznej. Przesyłki kurierskie Ciężko dziś spotkać osobę, która nie składałaby zamówień w sklepach internetowych.

Przesyłki kurierskie to wygodna, szybka i bezpieczna opcja dostawy, dlatego jest tak chętnie wybierana przez klientów. Dowóz paczek można realizować zarówno na skalę lokalną, ogólnokrajową, jak i międzynarodową. Aby świadczyć tego typu usługi, niezbędne jest zainwestowanie w nieduży samochód dostawczy o niskim spalaniu i małej awaryjności.

Osoba przewożąca paczki powinna cechować się świetną orientacją w terenie oraz łatwością w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Food truck Marzy Ci się prowadzenie własnej restauracji, jednak przerażają Cię wysokie koszty prowadzenia takiej działalności? Ciekawą alternatywą może być założenie firmy sprzedającej jedzenie w ciężarówce.

Food trucki są popularne zwłaszcza w centrach dużych miast, gdzie przyciągają uwagę tłumów klientów np. podczas zorganizowanych imprez. Najczęściej działalność taka polega na oferowaniu żywności fast food, czyli hamburgerów, frytek, kebabów, hot dogów itp. Trzeba w tym celu wyposażyć się w odpowiednio wystylizowany pojazd, np.

za pomocą naklejek. Ważne jest również, aby spełniał on normy sanepidu. Firma transportowa Jeśli szukasz pomysłu na poważny biznes, pomyśl o świadczeniu usługi przewozu towarów. Planujesz przewozić przedmioty samochodem do 3,5 tony? Nie musisz więc mieć żadnych specjalistycznych zezwoleń ani licencji.

 1. Wystarczy samochód dostawczy oraz podstawowe uprawnienia do kierowania takim pojazdem.
 2. Sprawa nieco komplikuje się w przypadku ciężarówek powyżej 3,5 tony.
 3. Niezbędne jest wtedy posiadanie certyfikatu przewoźnika drogowego, rzeczywistej i stałej siedziby prowadzenia firmy oraz odpowiednio wyposażonej bazy eksploatacyjnej.

Przedsiębiorca musi również wykazać niekaralność oraz dobrą sytuację finansową. W celu realizowania przewozów międzynarodowych wymagana jest ponadto licencja wspólnotowa. Do podstawowych wydatków firmy transportowej można zaliczyć m.in. wynagrodzenia dla wykwalifikowanych kierowców, paliwo, opłaty za wjazd na autostradę, koszty polisy ubezpieczeniowej, a także raty za,

 • Szkoła nauki jazdy Czujesz się za kierownicą jak ryba w wodzie, masz dużą cierpliwość i potrafisz trzymać nerwy na wodzy? Rozważ więc możliwość zostania instruktorem nauki jazdy.
 • Specjalista taki powinien wykazać minimum 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu samochodu, doskonale znać zasady ruchu drogowego i posiadać dobry refleks, aby móc w porę zareagować na ewentualne błędy kursanta.

Samochód do prowadzenia praktycznych lekcji w ruchu drogowym musi być odpowiednio zmodyfikowany – przede wszystkim wyposażony w dodatkowe sprzęgło i hamulec. Niezbędne jest także wykupienie polisy ubezpieczeniowej z szerokim zakresem ochrony. Usługi pomocy drogowej Niewielu kierowców potrafi sobie samodzielnie poradzić w przypadku awarii swojego samochodu.

 1. Problem ten jest w naszym kraju powszechny, ponieważ na polskich drogach można spotkać wiele używanych aut, które nie należą do bezawaryjnych.
 2. Wezwanie pomocy drogowej bywa wielokrotnie jedynym sensownym rozwiązaniem, kiedy pojazd odmówił posłuszeństwa i nie chce jechać dalej.
 3. Wsparcie takie będzie również niezbędne w sytuacji stłuczki czy znalezienia się w rowie po wpadnięciu w poślizg.

Do prowadzenia tego typu działalności wymagane jest posiadanie samochodu ciężarowego przekształconego w lawetę z elektryczną lub mechaniczną wyciągarką. Kierowca powinien również znać się na podstawowych naprawach pojazdów. W jaki sposób sfinansować samochód potrzebny do prowadzenia biznesu? Nie dysponujesz odpowiednio dużymi środkami, aby sfinansować zakup pojazdu za gotówkę? Masz wiele możliwości alternatywnego finansowania, spośród których najpopularniejsze to kredyt, leasing oraz wynajem długoterminowy.

 • Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na.
 • Jest to rozwiązanie przeznaczone dla osób prowadzących firmę co najmniej od 6 miesięcy.
 • Pozwala osiągnąć wiele korzyści podatkowych, a także uniknąć zamrażania środków.
 • Leasingobiorca płaci każdego miesiąca ratę, a po zakończeniu umowy może wykupić auto za niedużą kwotę lub wziąć w leasing kolejny nowy pojazd.

Umowę można zawrzeć w trybie uproszczonym, co pozwala otrzymać auto do dyspozycji w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku. Możliwe jest otrzymanie finansowania nawet z zerowym wkładem własnym. : 8 pomysłów na biznes z wykorzystaniem samochodu

You might be interested:  Jak Jeździć Żeby Samochód Nie Zgasł?

Contents

Jakich usług brakuje w małych miastach?

O czym warto pamiętać przed założeniem biznesu w małej miejscowości? – Zanim założysz nowy sklep lub firmę usługową w niewielkim mieście, koniecznie stwórz, Dopiero na jego podstawie ocenisz, czy rozpoczęcie działalności w wybranym obszarze będzie dla Ciebie opłacalne.

Wykonaj też analizę SWOT otoczenia potencjalnego przedsiębiorstwa. Dzięki temu dowiesz się, jakie są szanse i zagrożenia dla firmy w niewielkim mieście i nie tylko. To, czego brakuje w małych miastach to przede wszystkim profesjonalne usługi oraz dostęp do produktów, które sprzedawane są najczęściej tylko w dużych aglomeracjach miejskich.

Zanim rozpoczniesz prowadzenie działalności gospodarczej, dokładnie określ, co chcesz robić zawodowo. Dopiero wtedy złóż wniosek CEIDG, wybierz PKD oraz załóż konto firmowe. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, sprawdź, które pomogą Ci w wyborze najlepszej dostępnej opcji.

Co się opłaca hodować na wsi?

4. Ekologiczne produkty – Na czym można zarobić na wsi? Na ekologicznych produktach pochodzących bezpośrednio od producenta! Hodowla zwierząt – kur, krów, kóz czy kaczek – może być nastawiona na pozyskiwanie wysokiej jakości produktów odzwierzęcych takich jak jajka, mleko i sery. Dobrze prowadzona hodowla może stać się wyjątkowo opłacalnym biznesem na wsi,

Czego brakuje w Polsce?

Page 2 – Od ponad dwóch tygodni klientów sklepów spożywczych Biedronka w miastach i miejscowościach położonych na terenie powiatu wołomińskiego często witają puste półki. Brakuje mrożonek, lodów, pieluszek i chusteczek dla dzieci, jak również niektórych słodyczy, makaronów, a także wielu produktów świeżych.

 • Czy problemy z zaopatrzeniem to tylko lokalny problem? Operator zapewnia, że tak i podkreśla, że pracuje nad jego rozwiązaniem.
 • Braki towarów w wybranych Biedronkach w podwarszawskich Ząbkach i okolicznych miejscowościach monitorowaliśmy przez ostatnie tygodnie.
 • Pierwsze zanotowane problemy pojawiły się pod koniec czerwca.

W godzinach południowych na półkach sklepu brakowało bardzo wielu towarów. Zirytowani klienci (głównie matki z małymi dziećmi) pytali personel sklepu, co się dzieje – gdzie są owoce, śmietana, czy świeże mleko?

Jaki biznes za 30 tys?

Sklep internetowy –

Sklep online z ograniczonym asortymentem można z powodzeniem uruchomić za kwotę 30. tys. złotych, a szczególnie wtedy, kiedy skorzystasz z dropshippingu – modelu eliminującego konieczność kupowania towaru, a wtedy wydatki będą podobne jak w przypadku zakładania bloga, natomiast pozostały budżet można wydać na reklamę.

  Czego ludzie potrzebują w czasie kryzysu?

  Pomysły na biznesy – Inne pomysły to przede wszystkim mechanik samochodowy, czy usługi naprawcze bo ludzie rezygnują z kupna nowych samochodów lub sprzętu AGD. Przydają się też usługi home staging. W razie kryzysu wiele osób będzie musiało sprzedać dom lub mieszkanie, a wtedy przyda się dobry home staging.

  Co opłaca się produkować?

  Co najbardziej opłaca się produkować w Polsce? Z 4,8 do 6,3 proc. wzrosła w 2016 r. rentowność obrotu brutto w polskiej gospodarce – wynika ze szczegółowych danych GUS o kondycji przedsiębiorstw w minionym roku. Większość dziedzin i branż odnotowała poprawę wyników finansowych. Liderami rentowności są producenci cementu, wapna i gipsu. Polska – rentowność produkcji, branże / Media Opublikowane wyniki podsumowują ubiegłoroczne rezultaty przedsiębiorstw, zwracając uwagę nie tylko na osiągnięcia rzeczowe, ale także na ich finansową efektywność. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na tę ostatnią, gdyż wiele mówi ona o tym, w jakim kierunku rozwija się polska,

  1. Z najważniejszych faktów warto odnotować, że produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w 2016 r.
  2. O 3,2 proc., ale był to znacznie wolniejszy wzrost niż rok wcześniej, kiedy zwiększyła się ona o 6,0 proc.
  3. W stosunku do roku poprzedniego.
  4. Zwiększenie produkcji obserwowano w przetwórstwie przemysłowym (o 4,1 proc.) oraz w dostawie wody – gospodarowaniu ściekami i odpadami oraz rekultywacji (o 3,0 proc.).

  Zmalała produkcja w górnictwie i wydobyciu (o 5,2 proc.). Podobnie jak rok wcześniej spadła produkcja w wytwarzaniu i zaopatrzeniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę. Wzrost produkcji sprzedanej zanotowano w 2016 r. w większości (w 24 na 34) działach przemysłu, a biorąc pod uwagę łączną jej wartość, w czterech piątych tej części polskiej,

  Najsilniej – o 16,3 proc. wzrosła produkcja wyrobów tekstylnych, a o 12,1 proc. – produkcja mebli. Spadki produkcji nastąpiły przede wszystkim w produkcji węgla kamiennego i brunatnego (o 5,4 proc.). Można dostrzec korelację pomiędzy odnotowanymi wzrostami produkcji, a poziomem zatrudnienia. Znajdujący się w ekspansji producenci tekstyliów i mebli wyraźnie zwiększyli,

  Producenci wyrobów tekstylnych o 8,0 proc., a mebli – o 6,4 proc. Zależność pomiędzy wielkością produkcji występuje także na przeciwległym biegunie – w notującym spadki produkcji górnictwie węgla (kamiennego i brunatnego) spada także zatrudnienie: w 2016 r.

  zmniejszyło się ono o 9,7 proc. W całym przetwórstwie przemysłowym wzrosło w ubiegłym roku o 3,2 proc. O utrzymywaniu dobrych z ekonomicznego punktu widzenia relacji pomiędzy wielkością produkcji i zatrudnienia świadczy niewielki w 2016 r. w skali, ale jednak wzrost wydajności pracy. W ubiegłym roku wzrosła ona w przemyśle o 0,9 proc., przy o 2,2 proc.

  większym zatrudnieniu i wzroście przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto o 3,2 proc. Wśród sekcji przemysłu najwyższy wzrost wydajności pracy (o 2,3 proc.) nastąpił w górnictwie i wydobyciu. Wśród poszczególnych branż przemysłowych szczególnie widoczny jest wzrost wydajności pracy w produkcji skór i wyrobów skórzanych (o 8,0 proc.), wyrobów tekstylnych (o 7,7 proc.) i odzieży (o 7,2 proc.).

  • W zidentyfikowaniu obszarów szczególnie dobrego rozwoju pomagają wskaźniki efektywnościowe.
  • Wśród wielu, na które wskazuje GUS, warto zatrzymać się przy rentowności obrotu brutto.
  • Wskazuje ona dziedziny, w których widać dobre perspektywy rozwoju z inwestorskiego punktu widzenia. W 2016 r.
  • Wskaźnik rentowności obrotu brutto wzrósł średnio z 4,8 do 6,3 proc.

  Największym jej poziomem (17 proc.) legitymowała się w 2016 r. produkcja cementu, wapna i gipsu. Rentowność brutto powyżej 10 proc. osiągnęli także producenci mydła, środków myjących i wyrobów kosmetycznych, papieru i tektury, tworzyw sztucznych, a także zabawek.

  Wyniki te z pewnością cieszą producentów wskazanych branż, ale – pośrednio – dają też nieco do myślenia w ocenie poziomu konkurencji w tych dziedzinach. Warto zwrócić uwagę, że o wiele niższe poziomy rentowności osiągają producenci w branżach uchodzących za nośniki postępu w całej gospodarce. Przykładowo przedsiębiorcy zaliczani do szerokiej gamy producentów urządzeń pomiarowych zanotowali w 2016 r.

  spadek rentowności obrotu brutto z 9,1 do 6,6 proc., sprzętu telekomunikacyjnego – spadek z 6,8 do 5,8 proc., komputerów i urządzeń peryferyjnych – spadek z 5,8 do 5,7 proc. Także w produkcji elektronicznego sprzętu powszechnego użytku mamy stagnację rentowności obrotu brutto na niskim poziomie 1,4 proc.

  • Straty i ujemną rentowność odnotowujemy nadal w górnictwie węgla kamiennego i brunatnego, ale warto zwrócić uwagę na wyraźną poprawę wyników w 2016 r.
  • Zaskoczeniem może być informacja, że najgorzej pod względem rentowności wypadli w 2016 r.
  • Producenci broni i amunicji (-2,4 proc.).
  • Autor: Krzysztof Bień, Departament Analiz Ekonomicznych NBP.

  : Co najbardziej opłaca się produkować w Polsce?

  Jaki biznes w małej miejscowości?

  12. Prowadzenie działalności sprzedażowej – Prowadzenie sklepu jest, naszym zdaniem, tak oczywistą formą działalności nawet w mniejszej miejscowości, że umieściliśmy je na samym końcu naszej listy. Warto dodać, że niekoniecznie musi to być sklep spożywczy.

  Co posadzić na polu żeby zarobić?

  Czosnek, zioła i żeń-szeń – Trudno jednak polecać uprawę wierzby osobom posiadającym typową działkę rekreacyjną. W takim przypadku warto pomyśleć o hodowli czosnku, tym bardziej że od kilku lat do Polski jest przemycany szkodliwy, pełen pestycydów, metali ciężkich i dioksyn czosnek z chińskich hodowli.

  1. Na pierwszy rzut oka główki czosnku chińskiego są białe, duże i mięsiste, co odróżnia je od hodowanego w Hiszpanii czosnku o zabarwieniu nieco czerwonym.
  2. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom.
  3. Czosnek kupowany od Chińczyków po 2 juany (90 gr) za kilogram to produkt bardzo szkodliwy.
  4. Dla własnego zdrowia warto powrócić do tradycyjnych upraw tej rośliny w naszych ogrodach i pomyśleć przy okazji o podbudowaniu własnego budżetu.

  W Stanach Zjednoczonych klienci są gotowi zapłacić 10 dolarów za pół kilograma czosnku z hodowli ekologicznej. W Polsce skupy płacą za główkę czosnku nieoczyszczonego ok.1 zł. Dlaczego jednak na nasz stół trafia zazwyczaj chiński czosnek? Ponieważ wielu nieuczciwych importerów sprowadza czosnek, deklarując cebulę.

  1. Niestety, taki przemyt się opłaca.
  2. Chiński czosnek od ręki sprzedaje się z trzykrotnym zyskiem.
  3. Na szczęście w sukurs przemytnikom idzie małopolskie zagłębie czosnkowe, gdzie z 1 ha zbiera się nawet 80–120 tys.
  4. Główek czosnku.
  5. Nowością na naszym rynku ogrodniczym jest bambus.
  6. Ta najszybciej rosnąca roślina jest odmianą trawy o bardzo sztywnym pędzie.

  W naszych warunkach klimatycznych można uprawiać jedynie mrozoodporny bambus ogrodowy z liśćmi w górnej części. Oprócz ekstremalnie niskich temperatur roślinie tej w zasadzie nic nie grozi. To jedna z najbardziej odpornych na choroby i pasożyty traw świata.

  • Bambusy w ogrodzie tworzą nieco egzotyczny krajobraz.
  • Liczne odmiany tej rośliny mają ciekawe i różnorodne ubarwienie liści.
  • Odporność na przycinanie daje możliwość tworzenia różnych kształtów tych roślin.
  • Nawet na niewielkich powierzchniowo działkach hodowla tej rośliny może przynieść całkiem pokaźny dochód.

  Ceny małej sadzonki w Polsce wahają się od 10 do 30 zł. W USA sprzedają się one nawet po 45 dolarów. Listę najbardziej dochodowych roślin, które można uprawiać we własnym ogrodzie, zamykają zioła i przyprawy spożywcze. Na 1 tys. mkw. znajdzie się dużo miejsca na uprawę zarówno tymianku, oregano, bazylii, jak i kolendry.

  • Co prawda rośliny te wymagają stanowisk w miejscach nasłonecznionych i dobrej gleby (z wyjątkiem oregano, które potrzebuje gleby kamienistej), ale już sama uprawa nie jest skomplikowana.
  • Wszystkie te rośliny są miododajne i lecznicze.
  • Zbiór tymianku odbywa się dwa razy w roku.
  • W sprzedaży detalicznej i internetowej za 100 g suszu tej rośliny możemy otrzymać ok.2,5 zł.

  Za 30 g oregano otrzymamy 1,5 zł. Podobną cenę uzyskamy za tę samą ilość suszu bazylii i kolendry. Ale prawdziwą kopalnią złota na naszym rynku może się okazać uprawa żeń-szenia, bardzo rzadko spotykanej w Polsce chińskiej rośliny leczniczej. Zasada jej produkcji jest prosta – im starsza sadzonka żeń-szenia, tym wyższa cena.

  Za czteroletnią sadzonkę wraz z instrukcją uprawy dostaniemy 48 zł. Korzenie tej rośliny są mrozoodporne, a stanowisko powinno być osłonięte od wiatrów. Jak informuje amerykański magazyn „Profitable Plants Digest”, uprawa żeń-szenia na 2 tys. mkw. przynosi roczny zysk rzędu 100 tys. dolarów. Trudno się dziwić popularności tej rośliny, skoro ? jak napisał dwa tysiące lat temu pewien chiński uczony ? „żeń-szeń rozjaśnia oczy oraz umysł i sprzyja mądrym wyborom”.

  : Jak zarobić na uprawianiu roślin?

  Jaki biznes za 50 tys zł?

  L.p. Nazwa Minimalny koszt inwestycyjny
  50. New York Pizza Department 35 000,00 zł
  51. SushiRoll Bistro 35 000,00 zł
  52. Zapieksownia 35 000,00 zł
  53. Zielona Budka 35 000,00 zł

  Czego ludzie potrzebują w czasie kryzysu?

  Pomysły na biznesy – Inne pomysły to przede wszystkim mechanik samochodowy, czy usługi naprawcze bo ludzie rezygnują z kupna nowych samochodów lub sprzętu AGD. Przydają się też usługi home staging. W razie kryzysu wiele osób będzie musiało sprzedać dom lub mieszkanie, a wtedy przyda się dobry home staging.

  Co teraz opłaca się produkować?

  10 pomysłów na produkcję w domu –

  Biżuteria

  W zaciszu domowym można produkować wysokiej jakości biżuterię, również z metali szlachetnych. Czyli można prowadzić pracownię jubilerską lub wykonywać wyroby z półproduktów – gotowych elementów zakupionych online lub w hurtowniach stacjonarnych.

  Biżuteria artystyczna

  Oczywiście jubiler także taką może robić, ale tu chodzi o biżuterię z nutą artystycznego szaleństwa czy nawet ekstrawagancji. Do tego rodzaju działalności potrzeba nieco talentu, zmysłu artystycznego, poczucia estetyki. Wyroby biżuteryjne tego rodzaju cechuje rzecz najważniejsza dla większości klientów – są to niepowtarzalne wzory.

  Zakład krawiecki

  Może to być zakład usługowy zajmujący się szyciem i przeróbkami, ale utalentowani krawcy mogą projektować i szyć własne kolekcje, a następnie sprzedawać je w Internecie lub w stacjonarnym sklepie. Dobry krawiec w naszych czasach to skarb – szycie ubrań na miarę wraca do łask, ale jest to luksus na który stać najzamożniejszych.

  Produkcja świec

  Wprawdzie w marketach można kupić rozmaite świece za niewielką ceną, to zapach świec wykonanych z naturalnych składników jest wart każdych pieniędzy. To szansa dla osób potrafiących zamykać zapachy, kształty, kolory w naczyniu z woskiem w taki sposób, aby uzyskać spektakularne efekty wizualne i zapachowe.

  Produkcja odzieży dziecięcej

  Może to być produkcja krawiecka lub dziewiarska. Projekty odzieży dla dzieci stylizowane na odzież dla dorosłych to jedna z tych propozycji, które warto rozważyć. Można również szyć odzież parami, to znaczy taki sam wzór dla mamy i dla córki.

  Produkcja zabawek

  Zabawki drewniane, wełniane, szmaciane, kartonowe – ekologiczne. Mogą służyć tylko rozrywce, mogą mieć przesłania wychowawcze lub edukacyjne. Zabawki niesztampowe, niepowtarzalne dedykowane konkretnej grupie dzieci – na przykład autystykom czy chorym na zespół Aspergera albo posiadającym inne deficyty rozwojowe.

  Produkcja poduszek

  Ekologiczne, piękne, artystyczne produkty, które wiele osób chętnie położy na sofach i fotelach w salonie lub ozdobi nimi sypialniane łoże. Gama surowców do produkcji poduszek jest niezwykle szeroka. Zacznijmy od samej poduszki: w środku czysta ekologia – puch lub pierze, jedwab, wełna lub bawełna, włókno bambusowe.

  Produkcja podcastów

  Podcast nie jest wyrobem w rozumieniu produkcji fabrycznej, ale jest produktem, który bardzo dobrze może się sprzedać i przynieść spore zyski. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem za pomocą podcastów jest coraz popularniejsze, ale wciąż dużo miejsca jest w Internecie dla ludzi z nietuzinkowymi pomysłami.

  Pieczenie ciast

  Propozycja dla lubiących gotować. Torty okolicznościowe oraz ciasta sprzedają się bardzo dobrze. A jeśli piece je ktoś wyjątkowo zdolny i uczciwy jeśli chodzi o dobór składników, to rozbudowa kuchni o kolejne piekarniki będzie koniecznością w najbliższej przyszłości.

  Franczyza

  To nie jest produkcja w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale propozycja na biznes dla tych, którzy nie wiedza co produkować, czym się zająć, jak zarobić pieniądze. Warto przejrzeć katalogi franczyz oferowanych na terenie Polski – do wyboru jest około 1000 różnych dziedzin, więc łatwo można znaleźć coś dla siebie.

  Na jakie usługi jest popyt?

  Na co jest największy popyt w Internecie? – Numerem jeden na pewno pozostanie handel – wszystkim, nie tylko środkami do ochrony przeciwwirusowej. Spodziewać się można znacznego wzrostu zainteresowania zakupami żywnośc i – pandemia utrudniała codzienne zakupy w spożywczakach, a internetowe sklepy z żywnością przeżywały oblężenie i proponowały terminy odległe o dwa, trzy tygodnie.

  Po uporaniu się z wirusem większość klientów zapewne powróci do starych nawyków zakupowych, ale zainteresowanie zakupami codziennymi dostarczanymi do domu nadal będzie utrzymywało wysoki poziom. Kolejny obszar to obsługa tych firm, które w necie już działają lub zamierzają rozpocząć działalność. Jak można na tym zarobić? Możliwości jest bardzo dużo: tworzenie i obsługa stron www, prowadzenie e-księgowości, usługi zdalnych asystentów biurowych, projektowanie kampanii marketingowych, badania rynku to propozycje dla biznesmenów mocno zapracowanych lub kiepsko radzących sobie z nowinkami IT.

  Warto pomyśleć o firmie, która będzie oferować zdalne szkolenia z zakresu obsługi komputera, Czy ktoś tego potrzebuje? Oczywiście! Jak bardzo jest to poszukiwana usługa przekonaliśmy się w czasie pandemii, gdy większość firm musiała zejść ze swoją działalnością do „podziemia komputerowego”.

  1. Przeniesienie biznesu do sieci dla niektórych okazało się wyzwaniem zbyt trudnym.
  2. Wielu właścicieli firm nadal wyraża chęć zwiększenia swoich umiejętności oraz umiejętności osób zatrudnionych w firmie.
  3. Nawet jak pandemia minie komputer pozostanie najważniejszym narzędziem do kontaktowania się z kontrahentami, klientami oraz współpracownikami.

  Kolejne propozycje są dla osób, które dobrze sobie radzą z obsługą komputera i mają poczucie dużej wiedzy na ten temat. W praktyce okazuje się, że ich umiejętności są na poziomie średnim i nie pozwalają wykorzystywać potencjału programów czy aplikacji.

  • Jako przykład można podać znane wszystkim programy Word oraz Excel.
  • To nie umie w nich tworzyć? Mało jest takich.
  • Ale gdyby sprawdzić ile osób potrafi tworzyć formuły do arkusza Excel lub ilu z nich zna skróty klawiaturowe ułatwiające pracę w Wordzie, to liczba „znawców” tych programów drastycznie zbliżyłaby się do granicy krytycznego zera.

  Można więc zaproponować kursy internetowe z zakresu obsługi całego Office lub jego elementów. Poza przydatnością do pracy kursy tego rodzaju mają inną wielką zaletę – pozwalają utrzymać dystans zalecany przez epidemiologów. Kursy z obsługi komputera to niejedyne propozycje biznesów szkoleniowych.

Related Post