Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Jaki Samochód Do 30 Tys 2018?

Jaki Samochód Do 30 Tys 2018?

0 Comments

Jaki Samochód Do 30 Tys 2018
Hatchback do 30 tys. – Samochody typu Hatchback są cenione za dynamiczny wygląd i wszechstronność, zapewnioną m.in. przez szeroko otwieraną klapę bagażnika. Cenione głównie przez młodych, ale niewielkie rodziny również chętnie się na nie decydują. Na jakie samochody zwrócić uwagę? 1.

  1. Ford Focus MK3 (2010-2018) – w budżecie do 30 tysięcy, można się załapać na przedostatnią, czyli niezbyt starą generację samochodu.
  2. Cenione za bardzo dobre właściwości jezdne i relatywnie niskie ceny, dzięki czemu mając do dyspozycji do 30 tysięcy, można trafić kilkuletni, zadbany egzemplarz z niewielkim przebiegiem.

Mechanicy szczególnie polecają wolnossący silnik benzynowy 1.6, który nadaje się pod gaz i dobrze znosi nawet duże przebiegi. 2. Toyota Yaris III (od 2011) – to samochód-legenda, z uwagi na ponadprzeciętną bezawaryjność. W swojej klasie i wymiarach zewnętrznych zapewnia ogromne i praktyczne wnętrze, dzięki czemu nadaje się nawet dla niewielkiej rodziny. Jeździ się nim pewnie i wygodnie, a stosowane w niej jednostki (1,3 benzyna, jak i 1,4 diesel) są wyjątkowo trwałe i energooszczędne, co pozwala na długą i bezproblemową eksploatację.

  • Świetny wybór, jeśli sporą część czasu spędza się w mieście.3.
  • Audi A3 (2003-2013) – z racji ograniczonego budżetu, w segmencie premium trzeba rozglądać się wśród starszych niż u konkurentów modelach.
  • W żaden sposób nie ujmuje to jednak kompaktowemu Audi trwałości, czy wygody, którą może zawstydzić młodszych kolegów.

Decydując się na wersję z benzynową jednostką 1.6 lub dieslem 1.9 TDI, które nie zostały zbytnio wyeksploatowane, w praktyce kupujemy ładne i trwałe auto.

Jakie bezawaryjne auto do 30 tys?

Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 15 lis 20 09:41 Które spośród najpopularniejszych samochodów w Polsce psują się najczęściej, a które są godne zaufania? Wiele interesujących informacji dostarcza ranking stworzony przez ok.1300 mechaników warsztatów ProfiAuto. Marcin Matus / Auto Świat

You might be interested:  Jak Nazywa Się Najtańszy Samochód Świata?

O opinie zapytano mechaników z warsztatów w całym kraju, warto je znać, planując zakup używanego samochodu Praktyczne wskazówki mogą okazać się bardziej przydatne, niż zagraniczne rankingi czy subiektywne opinie na forach internetowych Które samochody zasługują na tytuł „króla lawet”, a które na „krążownika szos”?

Ranking zawiera ocenę poszczególnych modeli w skali 1-6. Jest ona średnią wyliczaną na podstawie ocen cząstkowych, jakie mechanicy przyznawali czterem kluczowym podzespołom. Oceniali karoserię, elektrykę, napęd oraz zawieszenie. Układając ranking, wzięto pod uwagę trzy grupy cenowe: do ok.10 tys.

  • Zł, 10-20 tysięcy i ok.20-30 tys.
  • Zł (cały ranking na końcu artykułu).
  • Ierowcy, którzy mogą przeznaczyć na pojazd ok.20-30 tysięcy złotych, powinni w pierwszej kolejności rozważyć zakup VIII generacji.
  • Jest ona bezapelacyjnym zwycięzcą rankingu, z ogólną notą 4,9.
  • Tuż za nią plasują się modele takie jak: Audi A6 III (C6), Nissan Qashqai I oraz Volkswagen Golf VI – wszystkie ze średnią ocen 4,7.

Bardzo dobrze w zestawieniu wypadły również Audi A3 8P i Toyota Yaris III, ocenione na mocne 4,6. Powody do obaw mogą mieć za to potencjalni nabywcy popularnych modeli Renault. Scénic III i Mégane III, które zamykają zestawienie w tej grupie cenowej ze słabą notą 3,5. Ranking awaryjności samochodów kosztujących 20-30 tys. zł Samochody z trzeciej grupy cenowej okazują się najbardziej awaryjne pod względem elektryki i zawieszenia, natomiast ich najmocniejszą stroną jest – według badanych mechaników – karoseria. Najsłabiej, jeśli chodzi o elektrykę, został oceniony Renault Scénic III (nota 2,6).

Badani podkreślali, że ten podzespół w całości jest słabą stroną modelu. Natomiast niechlubnym zdobywcą najniższej noty za zawieszenie (3,5) jest Renault Mégane III. W tym przypadku jako najczęstsze awarie wymieniano zużycie elementów wahaczy oraz luzy w zawieszeniu tylnych kół. Ten sam model okazał się także najsłabszy w trzeciej grupie cenowej pod względem napędu (także nota 3,5), ze wskazaniem na częste wycieki oleju, awarie turbosprężarki oraz awarie tylnych hamulców.

You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Był Po Wypadku?

Jeśli chodzi o karoserię, mechanicy najczęściej wskazywali na problemy z rdzą Forda Mondeo IV. Na przeciwnym biegunie – wśród zwycięzców szczegółowych rankingów – znalazły się: Audi A3 8P (5,1 za karoserię), Honda Civic VIII (5 za elektrykę oraz 5,2 za napęd), a także Toyota Yaris III (4,8 za zawieszenie).

Dwójka najgorzej ocenionych samochodów w trzeciej grupie cenowej to także najbardziej awaryjne modele w całym zestawieniu. Na trzecim miejscu od końca uplasowały się ex aequo Ford Mondeo IV (także trzecia grupa cenowa) oraz Ford Mondeo MK3 z drugiej grupy cenowej. Z kolei najmniej awaryjne pojazdy według badanych to kolejno Honda Civic VIII (trzecia grupa cenowa), Toyota Yaris II (druga grupa cenowa) oraz Audi A4 B5 (pierwsza grupa cenowa).

Wynika z tego, że najmniej awaryjne samochody to niekoniecznie te najdroższe, a kupując droższy pojazd – możemy niestety czasem spodziewać się, że to dopiero początek wydatków. Co zaskakujące, najwyższa przyznana w rankingu ocena cząstkowa to 5,3 za karoserię, która trafiła do Audi A4 (B6 i B7) – pojazdu, który w ogólnej klasyfikacji zajął dopiero siódme miejsce. Ranking awaryjności samochodów 1/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 2/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 3/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 4/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 5/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? 6/6 Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy? : Które samochody do 30 tys. zł polecają mechanicy?

Jakie Audi do 30 tys?

Ciekawą alternatywę w tym budżecie stanowi poprzednia generacja modelu: za 30 tys. zł warto rozejrzeć się za dobrze utrzymanym Audi A4 B7 z końcówki produkcji, najlepiej z 1.8 Turbo.

Related Post