Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Jakie Dokumenty Powinienem Otrzymać Kupując Samochód Z Zagranicy?

Jakie Dokumenty Powinienem Otrzymać Kupując Samochód Z Zagranicy?

0 Comments

Jakie Dokumenty Powinienem Otrzymać Kupując Samochód Z Zagranicy
Kupując samochód w komisie, otrzymasz rachunek lub fakturę. Decydując się na zakup od osoby prywatnej, podpisujesz umowę kupna-sprzedaży samochodu. Jak wygląda procedura zakupu, jakie dokumenty muszę otrzymać, kupując auto z zagranicy?

  • kartę pojazdu,
  • dowód rejestracyjny,
  • zaświadczenie o wyrejestrowaniu samochodu.

Jak sprowadzić samochód z zagranicy?

Jakie formalności załatwić przed sprowadzeniem pojazdu z zagranicy? – Pojazd z zagranicy można sprowadzić na dwa sposoby – powierzając to zadanie pośrednikowi lub realizując je samodzielnie. Jeżeli wybierasz się po samochód za granicę, możesz skorzystać z lawety lub wrócić nim „na kołach”.

Laweta będzie niezbędna wówczas, gdy samochód nie posiada tablic rejestracyjnych, czyli został wyrejestrowany. Jeśli chcesz wrócić zakupionym samochodem do Polski, powinieneś nabyć tzw. tablice wywozowe i krótkoterminowe ubezpieczenie OC. Auto musi posiadac także ważne badanie techniczne. Zanim dokonamy zakupu samochodu za granicą, warto sprawdzić, czy nie została zgłoszona jego kradzież.

Można to zrobić posługując się numerem VIN pojazdu i korzystając ze specjalnych rejestrów. Przykładowo w Wielkiej Brytanii rejestr działa pod adresem Check-mot.service.gov.uk. Pojazd sprawdzimy także na stronie HistoriaPojazdu.gov.pl, korzystając z profilu zaufanego. Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.pl Jeżeli zdecydowałeś się na samodzielne sprowadzenie pojazdu z zagranicy, wszystkie formalności związane z opłaceniem podatku, rejestracją auta i ubezpieczeniem spoczywają na Tobie.

  • Przed wjazdem do Polski zadbaj o wszystkie dokumenty pojazdu, a w szczególności: umowę zawartą ze sprzedającym (właścicielem auta), odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnego, odpowiednik polskiej karty pojazdu.
  • Będą one niezbędne podczas rejestracji samochodu.
  • Jeżeli umowa została sporządzona w innym języku niż polski, konieczne będzie jej przetłumaczenie przez tłumacza przysięgłego.

Przekład pozostałych dokumentów będziesz musiał zlecić wyłącznie wówczas, gdy sprowadziłeś pojazd spoza Unii Europejskiej.

Jak zarejestrować samochód?

1 Kupiony samochód należy zarejestrować w Wydziale Komunikacji.2 Każdy samochód musi posiadać ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Za brak obowiązkowego OC grożą dotkliwe 3 Pojazd należy wyposażyć w trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, apteczkę oraz kamizelki odblaskowe.4 Gdy kupimy samochód używany, konieczne jest opłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC). More

Related Post