Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Kupiłem Samochód Z Niemiec I Co Dalej?

Kupiłem Samochód Z Niemiec I Co Dalej?

0 Comments

Kupiłem Samochód Z Niemiec I Co Dalej
FAQ – najczęściej zadawane pytania o rejestrację samochodu z Niemiec –

  1. Ile mam czasu na rejestrację samochodu sprowadzonego z Niemiec? Samochód sprowadzony z Niemiec trzeba zarejestrować w wydziale komunikacji w ciągu 30 dni od przekroczenia granicy. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara od 200 do 1000 zł.
  2. Co grozi za nieopłacenie akcyzy w terminie? Po pierwsze, brak możliwości rejestracji pojazdu. Po drugie, urząd skarbowy zacznie naliczać karne odsetki. Po trzecie, jeśli kwota zaległości przekroczy 7500 zł, może zostać wszczęte postępowanie karno-skarbowe, w którego wyniku samochód zostanie przejęty przez Państwo.
  3. Ile kosztuje przywóz samochodu z Niemiec na lawecie? Oczywiście zależy to od cennika firmy transportowej. Zwykle opłaty wynoszą około 1-2 zł za kilometr.

Ile kosztuje przerejestrowanie samochodu z Niemiec 2022?

Jakie są koszty rejestracji auta używanego z Niemiec? – Częściej niż nowe auta z zagranicy sprowadza się używane. Koszty rejestracji samochodu z Niemiec są takie same w przypadku pojazdu nowego i używanego. Wynoszą 256 zł, jeśli wybierzesz tradycyjne tablice, oraz 1176 zł w przypadku tablic indywidualnych. Kupiłem Samochód Z Niemiec I Co Dalej

Jak zarejestrować samochód z Niemiec krok po kroku?

Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu z Niemiec? – Dopiero po opłaceniu podatku akcyzowego może się rozpocząć rejestracja. Nie jest ona skomplikowana i jest praktycznie taka sama jak w przypadku rejestrowania samochodu krajowego, Warto przypomnieć, że w sytuacji, w której samochód sprowadzony z Niemiec posiada ważny przegląd techniczny, nie trzeba powtarzać go w kraju. Żeby zarejestrować pojazd z Niemiec, trzeba wybrać się do wydziału komunikacji i złożyć wniosek. Składamy go w wydziale, który jest odpowiedni dla miejsca zameldowania. Wniosek można też pobrać on-line ze strony internetowej wydziału komunikacji. Do wniosku dołączamy dokumenty w oryginałach, które potwierdzają sprzedaż. Muszą one być przetłumaczone na polski przez, Są to kolejno:

You might be interested:  Jak Ładować Samochód Elektryczny W Bloku?

dowód zakupu pojazdu (będzie to faktura lub polsko-niemiecka umowa sprzedaży), dowód rejestracyjny, potwierdzenie opłaty podatku akcyzowego, tablice rejestracyjne (tymczasowe, na których auto przyjechało do Polski), zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym, dokument tożsamości właściciela, potwierdzenie wniesienia opłat.

Czy trzeba tlumaczyc umowę kupna samochodu?

Tłumaczenie innych dokumentów – zawsze obowiązkowe Tłumaczeniu podlega więc: dowód własności pojazdu – umowa kupna -sprzedaży*, faktura lub rachunek; karta pojazdu – jeśli została wydana; inne dokumenty – np.

Ile czasu trwa zarejestrowanie auta z Niemiec?

Jakich dokumentów potrzebujemy do zarejestrowania samochodu z Niemiec? – Gdy zapłacona zostanie akcyza, można rozpocząć, Wygląda ona praktycznie tak samo, jak w sytuacji, gdy rejestrujemy samochód krajowy. Trzeba pamiętać, że w przypadku, gdy samochód sprowadziliśmy z Niemiec z ważnym przeglądem technicznym, to nie musimy powtarzać go w kraju.

Sporą różnicą w porównaniu do rejestracji pojazdu krajowego jest to, że od tego, jakie tablice tymczasowe dołączone są do samochodu. Taki czas na rejestrację waha się od 5 do 30 dni. To zabierzmy się za rejestrację. Najpierw trzeba udać się do wydziału komunikacji i tam złożyć * wniosek o rejestrację *.

Wniosek powinien być złożony wydziale odpowiednim ze względu na miejsce naszego zameldowania. Możemy też pobrać wniosek ze strony wydziału komunikacji. Do wniosku trzeba dołączyć oryginały dokumentów potwierdzających sprzedać. Trzeba je przetłumaczyć na polski. Musi to zrobić, Dokumenty to kolejno:

dowód zakupu pojazdu (faktura lub polsko-niemiecka umowa sprzedaży); dowód rejestracyjny; potwierdzenie, że zapłacono podatek akcyzowy; tymczasowe tablice rejestracyjne; zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym; dokument tożsamości właściciela; potwierdzenie wniesienia opłat.

Related Post