Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Kupiłem Samochód Z Ubezpieczeniem Co Dalej?

Kupiłem Samochód Z Ubezpieczeniem Co Dalej?

0 Comments

Kupiłem Samochód Z Ubezpieczeniem Co Dalej
Co dzieje się z OC po zakupie samochodu? Ubezpieczenie OC jest przypisane do samochodu, a nie do kierowcy. Oznacza to, że sprzedając auto, jesteśmy zobowiązani do przekazania nowemu właścicielowi również dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy OC. Nie zawsze jednak sytuacja jest tak oczywista.

 • Jednak dopilnowanie formalności zarówno ze strony sprzedającego, jak i kupującego może zapobiec poniesieniu niechcianych konsekwencji.
 • Ile mamy czasu na ubezpieczenie samochodu po zakupie? Jak postąpić w przypadku auta używanego? Czy można jeździć na OC poprzedniego właściciela? Na te i inne towarzyszące zagadnieniu pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Sprawdź, co dokładnie dzieje się z OC po zakupie samochodu. Zakup samochodu wiąże się z dokonaniem wielu rutynowych czynności. Przede wszystkim, trzeba go sprawdzić pod względem technicznym. Właśnie dlatego najlepiej wybrać się na oględziny z osobą, która zna się na motoryzacji albo odwiedzić warsztat mechaniczny razem z dotychczasowym właścicielem.

 1. Ma to na celu gruntowne sprawdzenie stanu technicznego auta.
 2. Jeśli już zdecydujesz się na podpisanie umowy kupna-sprzedaży, musisz jeszcze pamiętać o formalnościach.
 3. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC,
 4. Nie każdy kierowca wie, czy trzeba i kiedy trzeba ubezpieczyć samochód po kupnie, a brak tej wiedzy może nieść za sobą nieprzyjemne reperkusje.

Niezmiernie ważne jest, aby nabywca zweryfikował, czy składka została opłacona i ubezpieczenie obowiązuje w dniu nabycia auta. W przeciwnym razie nawet za jeden dzień nieaktualnej polisy OC możliwe jest nałożenie sporej kary finansowej. O tym, co grozi za niedopełnienie tego obowiązku, pisaliśmy już w tej poradzie: Kary za brak OC w 2022 roku,

Skontrolowanie czy samochód posiada ważną polisę, możliwe jest po odwiedzeniu strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, Wystarczy, że w formularzu podasz takie dane, jak numer rejestracyjny pojazdu albo numer VIN. Z bazy dowiesz się, jaki jest numer polisy OC przypisany do konkretnego modelu oraz marki samochodu, a także poznasz adres towarzystwa.

Jeśli sprawdziłeś już, czy właściciel posiadał obowiązkowe OC, musisz zastanowić się nad tym, co z nim zrobić. Tak naprawdę polisa OC przechodzi automatycznie na nowego właściciela, więc nie musisz podejmować decyzji w momencie podpisywania umowy kupna-sprzedaży, ani martwić się, kiedy ubezpieczyć samochód po zakupie,

 • Ważne jest w tym momencie jedynie to, czy właściciel ją wykupił, do kiedy trwa bieżąca polisa i czy ma dobre warunki.
 • Choć procedura związana z przechodzeniem polisy OC po kupnie używanego samochodu może wydawać się na pierwszy rzut oka bardziej skomplikowana niż w przypadku nowego auta z salonu, to tak naprawdę ogranicza się do jednej z dwóch kluczowych czynności: a) przekazania polisy OC przez poprzedniego właściciela dla nowego nabywcy i kontynuowania ubezpieczenia na dotychczasowych warunkach; b) wypowiedzenia obecnej polisy i wykupienia korzystniejszej pod względem oferowanych warunków – jeśli nabywca nie zdecyduje się na kontynuację poprzedniego ubezpieczenia.

Choć czynność wymaga dopełnienia pewnych formalności, to z pewnością będzie to opłacalnym zabiegiem z perspektywy finansowej. Czy po kupnie samochodu trzeba jak najszybciej przepisać OC? To poprzedni właściciel jest zobligowany do tego, aby powiadomić towarzystwo ubezpieczeniowe o zbyciu pojazdu.

 • Według prawa ma na to 14 dni od momentu podpisania umowy,
 • Jest to bardzo istotne, bo ubezpieczyciel bierze pod uwagę nowe dane kierowcy.
 • Ponadto, w razie jakiejkolwiek szkody, którą wyrządzi nowy właściciel samochodu, musi ponieść za to odpowiedzialność.
 • Właśnie dlatego warto jak najszybciej przepisać OC na nowego kierowcę.

Do momentu posiadania na siebie polisy OC, poprzedni właściciel jest także zobowiązany do opłacania składki. To z kolei jest ważne, jeśli np. ubezpieczenie było opłacane na raty. Z perspektywy ubezpieczyciela poprzedni posiadacz dalej jest odpowiedzialny za pojazd od momentu podpisania umowy kupna-sprzedaży z nowym właścicielem do czasu poinformowania ubezpieczyciela o zbyciu auta.

Na czym polega więc w praktyce kontynuacja ubezpieczenia OC poprzedniego właściciela ? Każdy nabywca auta może korzystać z jego polisy do końca trwania umowy. Jednak w przypadku kontynuowania polisy zbywcy do końca jej trwania, OC nie przedłuży się na rok następny, a Ty możesz otrzymać karę za brak OC, która w 2022 roku wynosi 6020 zł dla aut osobowych za przerwę dłuższą niż 14 dni.

Warto więc szczególnie na to uważać! Zgłoszenie sprzedaży samochodu w towarzystwie ubezpieczeniowym należy do obowiązków dotychczasowego właściciela. Jeśli zatem kupiłeś pojazd, nie musisz dopełniać żadnych formalności. Sprzedający powinien Ci przekazać OC po zbyciu samochodu.

 1. Jako nowy właściciel, masz też prawo wypowiedzieć umowę dotychczasowego ubezpieczenia i podpisać umowę w innym towarzystwie.
 2. Czy po kupnie samochodu trzeba przepisać OC i dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że w chwili nabywania auta może znaleźć się o wiele lepsza oferta ubezpieczeniowa.

Warto więc na bieżąco porównywać składki i wybrać tę najkorzystniejszą. Dzięki porównywarce CUK zyskujesz najlepsze oferty od 30 towarzystw – skorzystaj z naszego kalkulatora ubezpieczeń i przekonaj się, czy OC poprzedniego właściciela wciąż Cię satysfakcjonuje.

 • Jeśli zastanawiasz się, czy można jeździć na OC poprzedniego właściciela – nie ma z tym najmniejszego problemu.
 • Zgodnie z prawem, nabywasz samochód oraz ubezpieczenie, więc możesz poruszać się swobodnie swoim nowym autem po drogach.
 • Ubezpieczenie działa oczywiście do końca okresu, na jaki została podpisana umowa – warto kontrolować termin, by w porę móc porównać bieżące oferty i wypowiedzieć poprzednią polisę w przypadku znalezienia lepszego rozwiązania.
You might be interested:  Jak Sprzedać Samochód Po Zmarłej Osobie?

Masz jeszcze jedno rozwiązanie. Możesz od razu zrezygnować z tej umowy i kupić nowe OC dla nabytego pojazdu. Czy to się opłaca? Być może tak – nie zaszkodzi sprawdzić. Dotychczasowa polisa była przypisana do konkretnego kierowcy, dlatego pod uwagę były brane jego dane, w tym historia ubezpieczeniowa i zniżki.

 • W momencie przepisania OC na nowego właściciela towarzystwo może dokonać rekalkulacji składki.
 • Ma to na celu dostosowanie ceny OC do nowego właściciela.
 • Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę Twój wiek, miejsce zamieszkania oraz historię ubezpieczenia.
 • Przykładowo, jeśli jesteś młodym kierowcą, a poprzedni właściciel mógł pochwalić się bezszkodową jazdą przez 20 lat, składka za OC będzie wyższa.

Konieczna będzie zatem dopłata. Właśnie dlatego warto zapoznać się z innymi ofertami, bo może okazać się, że ubezpieczenie po kupnie auta będzie sporo kosztowało. Wiele zaoszczędzisz, jeśli porównasz ceny w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych. Ceny polis OC od różnych ubezpieczycieli możesz porównać online za pośrednictwem naszego darmowego kalkulatora,

 • Dopóki posiadasz przejęte po poprzednim właścicielu ubezpieczenie OC, możesz poruszać się po drogach zgodnie z prawem.
 • Natomiast jeśli zdecydujesz się zawrzeć nową polisę, powinieneś wykupić ubezpieczenie w wybranym towarzystwie, a następnie wypowiedzieć umowę w poprzednim.
 • Wypowiedzenie OC musisz złożyć w formie pisemnej albo elektronicznie, w zależności od tego, co preferuje konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe.

Możesz to zrobić w dowolnym momencie trwania umowy. Gotowe wzory wypowiedzeń możesz pobrać ze strony CUK – odwiedź stronę i pobierz potrzebne druki. Aby przepisać polisę OC należy pamiętać o niezbędnych dokumentach: Nie wolno zapominać też o tym, że w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego sposób przepisania polisy OC może się różnić.

Choć jest to procedura całkowicie bezpłatna, to towarzystwo ma prawo dokonać rekalkulacji składki, a to z kolei może zwiększyć cenę polisy. Rekalkulacja składki to inaczej przeliczenie poprzedniej oferty zgodnie z danymi nowego klienta. Należy wspomnieć, że przy takiej czynności nowy właściciel często będzie zobowiązany do dopłaty do składki sprzedającego.

W innych towarzystwach ubezpieczeniowych przepisanie polisy OC nie będzie wymagało rekalkulacji, a co za tym idzie dopłaty do składki poprzedniego właściciela – w takim wypadku nabywca nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów. Wiesz już, jak wygląda kwestia przepisania polisy OC po odkupieniu auta od poprzedniego właściciela, a także, ile czasu masz na zakup nowego ubezpieczenia,

 • Jeśli nie zdecydujesz się na kontynuację dotychczasowej polisy, będziesz zobowiązany znaleźć nową ofertę.
 • Przychodzimy z pomocą! Dzięki naszej porównywarce sprawdzisz najkorzystniejsze propozycje od znanych towarzystw ubezpieczeniowych.
 • Nasi doradcy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą dobrać najlepszą ofertę.

W tym celu odwiedź jedną z naszych placówek stacjonarnych, skontaktuj się z nami przez infolinię (zadzwoń lub zostaw dane – oddzwonimy). Możesz także samodzielnie obliczyć składkę za pomocą prostego w obsłudze kalkulatora online,

Co pierwsze rejestracja czy ubezpieczenie auta?

Czy ubezpieczenie OC jest potrzebne do rejestracji samochodu? – Lista dokumentów niezbędnych do zarejestrowania samochodu jest długa i zależna od źródła pochodzenia pojazdu. Jeżeli kupiłeś auto używane, to potrzebne Ci będą:

 • Dowód własności pojazdu – w tym przypadku będzie to umowa kupna-sprzedaży, jaką podpisałeś ze sprzedającym
 • Dokumenty samochodu – dowód rejestracyjny i karta pojazdu, przy czym ten drugi dokument będzie niezbędny tylko wówczas, gdy wydano go dla pojazdu
 • Tablice rejestracyjne
 • Zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu
 • Potwierdzenie zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych oraz opłat za zarejestrowanie samochodu w urzędzie

W wielu poradnikach, w tym na stronach rządowych, znajdziesz też informację o tym, że do zarejestrowania samochodu w wydziale komunikacji potrzebne jest ubezpieczenie. Dlaczego? W Polsce do kontroli tego, czy właściciel pojazdu kupił obowiązkowe OC, uprawnionych jest kilka podmiotów.

Czy ubezpieczenie przechodzi na nowego wlasciciela samochodu?

Przepisy stanowią, że w momencie sprzedaży samochodu polisa OC przechodzi automatycznie na nowego właściciela. Obowiązkiem sprzedawcy jest jednak poinformowanie towarzystwa ubezpieczeniowego o zbyciu auta. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbywca auta od momentu jego sprzedaży nie powinien już opłacać rocznej składki OC.

Czy muszę rejestrowac auto po zakupie?

Prawo wskazuje, że właściciel pojazdu ma obowiązek zgłoszenia w ciągu 30 dni o zbyciu lub nabyciu pojazdu. Jednak przepisy nie wskazują, że jest to jednoznaczne z obowiązkiem przerejestrowania auta zarejestrowanego już wcześniej w Polsce. Nowy właściciel może udać się do wydziału komunikacji w późniejszym terminie.

You might be interested:  Samochód Na Który Nie Trzeba Mieć Prawa Jazdy Cena?

Jak sprzedaje samochód to co z ubezpieczeniem?

Chcesz zwrotu niewykorzystanej części polisy? – Jeśli sprzedałeś samochód z wykupioną i opłaconą polisą OC, to możesz starać się o zwrot niewykorzystanej jej części pod warunkiem, że kupujący zawrze nową polisę, a dotychczasową wypowie. Ustalenia ustne podczas spisywania umowa kupna-sprzedaży muszą zostać potwierdzone pisemnie i z praktycznego punktu widzenia dobrze jest podczas sprzedaży samochodu tego dopilnować.

Często jednym z dokumentów podpisywanych przy sprzedaży auta jest formularz wypowiedzenia OC, który podpisuje kupujący. Pamiętaj, że nawet jeśli ustaliłeś z nabywcą swojego samochodu wypowiedzenie Twojego OC, to formalnie nie ma mechanizmu prawnego, który byłby w stanie przymusić kupującego do takiego działania.

Zgodnie z przepisami prawa kupujący może korzystać z Twojej polisy OC aż do jej wygaśnięcia. Polisa OC przypisana jest do samochodu, a nie do osoby posiadającej pojazd. Sprzedając samochód, masz obowiązek przekazać ubezpieczenie OC kupującemu. Jeśli będziesz starał się o zwrot niewykorzystanej części polisy – zadbaj o wypełnienie i podpisanie odpowiednich dokumentów.

Co się dzieje z ubezpieczeniem po sprzedaży samochodu?

Kupiłem samochód – co z OC? – Jednym z obowiązków sprzedającego samochód jest przekazanie nowemu właścicielowi dokumentów potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia OC. Jednak to nie koniec formalności. O zbyciu pojazdu należy także poinformować towarzystwo, w którym mieliśmy zakupioną polisę OC.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na nabywcę auta przechodzą prawa i obowiązki wynikające z umowy ubezpieczenia OC, jaką zawarł poprzedni właściciel. Polisa ulegnie rozwiązaniu wraz z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nowy posiadacz pojazdu wypowie umowę wcześniej. To kupujący sam decyduje, czy będzie kontynuował polisę OC w tym samym towarzystwie, czy skorzysta z innej oferty.

Sprzedający natomiast ma obowiązek poinformować ubezpieczyciela o sprzedaży auta objętego polisą OC, Częstą przyczyną przerwy w OC jest wygaśnięcie ochrony ubezpieczeniowej przekazanej nowemu właścicielowi przez sprzedającego. Pamiętaj, że ubezpieczenie samochodu po zakupie, tj.

 • Po przeniesieniu prawa własności, będzie dalej obowiązywać, ale wyłącznie do dnia zakończenia umowy.
 • Jeśli chcesz kontynuować współpracę z tym samym towarzystwem ubezpieczeniowym, to złóż wniosek i zawrzyj nową umowę ubezpieczenia.
 • Pamiętaj również o tym, że po przeniesieniu prawa własności do pojazdu zakład ubezpieczeń może dokonać rekalkulacji składki.

Dlaczego? Możliwe, że sprzedający pojazd był doświadczonym kierowcą, od lat jeździł bezszkodowo, a nabywcą jest młoda osoba, która kupiła swój pierwszy pojazd. W takim przypadku koszt ochrony ubezpieczeniowej dla nowego posiadacza może być zdecydowanie wyższy.

 1. Iedy zakład ubezpieczeń dokona rekalkulacji? Może tego w ogóle nie zrobić, a może o tym zdecydować nawet po kilku miesiącach od otrzymania informacji o przeniesieniu prawa własności do pojazdu.
 2. Jeśli zatem korzystasz z polisy OC przekazanej przy sprzedaży samochodu, to zwróć się sam do towarzystwa ubezpieczeniowego o rekalkulację.

Jeżeli okaże się, że propozycja nie będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, to wówczas wypowiesz umowę, a pokryjesz jedynie koszt ewentualnej niedopłaty za wykorzystany okres ochrony ubezpieczeniowej.

Czy ubezpieczenie jest ważne po zmianie tablic?

Zmiana adresu lub numeru rejestracyjnego – dopilnuj tego Zmiana adresu lub numeru rejestracyjnego – dopilnuj tego 14 kwietnia 2014 Zmiana numeru rejestracyjnego pojazdu wymaga sporządzenia aneksu do umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC. W tym celu należy przekazać Ubezpieczycielowi kserokopię nowego dowodu rejestracyjnego, powołując się na numer polisy, której dotyczy zmiana.

Można to zrobić osobiście, pocztą tradycyjną, elektroniczną bądź na pośrednictwem jednego z naszych Agentów. Jest to o tyle ważne, iż w przypadku konieczności okazania odpowiednim władzom unikniemy zbędnego tłumaczenia – kiedy zostanie zakwestionowana ważność naszego ubezpieczenia. Ponadto poinformowanie Ubezpieczyciela o zmianie numerów rejestracyjnych zagwarantuje, że w Ośrodku Informacji UFG znajdą się poprawne i aktualne dane naszego pojazdu.

Podobnie rzecz ma się w przypadku zmiany danych personalnych bądź adresowych. Każdorazowo, gdy zmienimy np. miejsce zamieszkania lub nazwisko, należy obligatoryjnie dokonać odpowiednich zmian również w polisie OC. Zasadniczo niedopuszczalne jest dokonywanie skreśleń na samym dokumencie zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, dlatego wymagane jest sporządzenie aneksu w zakresie jakiego dotyczy zaistniała zmiana.

 • Pamiętajmy o tym, by na bieżąco regulować kwestie związane ze zmianą numeru rejestracyjnego czy miejsca zamieszkania.
 • Dobry przepływ informacji między Ubezpieczycielem a Ubezpieczającym, to gwarancja spokojnej i udanej współpracy – mamy nadzieję wieloletniej.
 • Agnieszka Piotrowska st.
 • Specjalista Departamentu Finansowo-Księgowego, RESO Europa Service Sp.

z o.o. : Zmiana adresu lub numeru rejestracyjnego – dopilnuj tego

Ile czasu na zmianę ubezpieczyciela OC?

Kiedy można zmienić ubezpieczyciela samochodu w AC? – Inne zasady obowiązują przy ubezpieczeniach dodatkowych, np. AC czy assistance, Zmiana ubezpieczyciela jest dopuszczalna, jeżeli umowa została zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy. Masz wówczas prawo odstąpić od umowy w terminie:

 • 30 dni od jej zawarcia – gdy jesteś konsumentem (nie prowadzisz działalności),
 • 7 dni od jej zawarcia – gdy jesteś przedsiębiorcą.

Okres 30 dni obowiązuje również wówczas, gdy jesteś konsumentem i nie zostałeś poinformowany przez ubezpieczyciela o prawie do odstąpienia od umowy, Wówczas jednak termin ten biegnie od dnia, w którym dowiedziałeś się o przysługującym Ci prawie. Po odstąpieniu od umowy, które najczęściej musi mieć formę pisemną, będziesz mógł skorzystać z oferty innego ubezpieczyciela.

You might be interested:  Jaki Samochód Na Gaz Do 10 Tys?

Ile kosztuje przepisanie ubezpieczenia OC?

Przepisanie ubezpieczenia OC na nowego właściciela – ile kosztuje? – Samo przepisanie OC na nowego właściciela jest bezpłatne. Jednak w takiej sytuacji towarzystwa ubezpieczeniowe mają prawo do rekalkulacji składki. Ubezpieczyciel poprosi Cię o przedstawienie takich danych, jak wiek, okres posiadania prawa jazdy oraz wcześniejsze zniżki za bezszkodową jazdę.

Dzięki temu będzie mógł określić, czy konieczna jest dopłata do aktualnie posiadanej polisy OC. Przepisanie polisy OC może wiązać się z koniecznością dopłacenia niewielkiej kwoty, lub relatywnie wysokiej – wszystko zależy od towarzystwa, w którym wykupiona jest aktualna polisa. Właściciel auta powinien pamiętać, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma nieco inną politykę cenową, jeśli chodzi o ubezpieczenia OC i AC, więc warto sprawdzić co najmniej kilka ofert, zanim podpisze się nową umowę.

Na Kioskpolis.pl można znaleźć porównania wszystkich wiodących towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku, a znalezienie najbardziej korzystnej oferty zajmuje tylko kilka minut. Ponadto można tu porównać, jakie będą różnice pomiędzy składkami u obecnego ubezpieczyciela, a składkami zaoferowanymi przez konkurencję. Kupiłem Samochód Z Ubezpieczeniem Co Dalej

Co się dzieje z ubezpieczeniem po sprzedaży samochodu?

Kupiłem samochód – co z OC? – Jednym z obowiązków sprzedającego samochód jest przekazanie nowemu właścicielowi dokumentów potwierdzających zawarcie umowy ubezpieczenia OC. Jednak to nie koniec formalności. O zbyciu pojazdu należy także poinformować towarzystwo, w którym mieliśmy zakupioną polisę OC.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na nabywcę auta przechodzą prawa i obowiązki wynikające z umowy ubezpieczenia OC, jaką zawarł poprzedni właściciel. Polisa ulegnie rozwiązaniu wraz z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nowy posiadacz pojazdu wypowie umowę wcześniej. To kupujący sam decyduje, czy będzie kontynuował polisę OC w tym samym towarzystwie, czy skorzysta z innej oferty.

Sprzedający natomiast ma obowiązek poinformować ubezpieczyciela o sprzedaży auta objętego polisą OC, Częstą przyczyną przerwy w OC jest wygaśnięcie ochrony ubezpieczeniowej przekazanej nowemu właścicielowi przez sprzedającego. Pamiętaj, że ubezpieczenie samochodu po zakupie, tj.

 • Po przeniesieniu prawa własności, będzie dalej obowiązywać, ale wyłącznie do dnia zakończenia umowy.
 • Jeśli chcesz kontynuować współpracę z tym samym towarzystwem ubezpieczeniowym, to złóż wniosek i zawrzyj nową umowę ubezpieczenia.
 • Pamiętaj również o tym, że po przeniesieniu prawa własności do pojazdu zakład ubezpieczeń może dokonać rekalkulacji składki.

Dlaczego? Możliwe, że sprzedający pojazd był doświadczonym kierowcą, od lat jeździł bezszkodowo, a nabywcą jest młoda osoba, która kupiła swój pierwszy pojazd. W takim przypadku koszt ochrony ubezpieczeniowej dla nowego posiadacza może być zdecydowanie wyższy.

Iedy zakład ubezpieczeń dokona rekalkulacji? Może tego w ogóle nie zrobić, a może o tym zdecydować nawet po kilku miesiącach od otrzymania informacji o przeniesieniu prawa własności do pojazdu. Jeśli zatem korzystasz z polisy OC przekazanej przy sprzedaży samochodu, to zwróć się sam do towarzystwa ubezpieczeniowego o rekalkulację.

Jeżeli okaże się, że propozycja nie będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, to wówczas wypowiesz umowę, a pokryjesz jedynie koszt ewentualnej niedopłaty za wykorzystany okres ochrony ubezpieczeniowej.

Czy trzeba poinformować ubezpieczyciela o kupnie samochodu?

Jak dokonać wypowiedzenia umowy OC po poprzednim właścicielu? – Jeżeli nie chcesz dopłacać do ubezpieczenia OC po poprzednim właścicielu, ponieważ wybrane przez niego towarzystwo nie przewiduje ochrony zniżek, darmowej Zielonej Karty ani innych dodatkowych usług, bądź też umówiłeś się tak ze sprzedawcą, możesz dokonać wypowiedzenia umowy OC. Kupiłem Samochód Z Ubezpieczeniem Co Dalej Na powiadomienie ubezpieczyciela o chęci wypowiedzenia umowy OC masz 30 dni od podpisania umowy kupna-sprzedaży samochodu, Ochrona przestanie obowiązywać natychmiast po przyjęciu wniosku. Poprzedni właściciel otrzyma zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres ochrony OC, Tobie zaś będzie potrzebne nowe ubezpieczenie.

Pamiętaj, by wykupić je wcześniej, bo za brak ciągłości OC grożą wysokie kary ! Przeczytaj poradnik, który przeprowadzi Cię przez proces wypowiadania OC po zakupie samochodu. Czy ubezpieczenie AC przechodzi na nabywcę? Autocasco nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem i nie przechodzi na nowego właściciela samochodu.

Poprzedni właściciel, jeśli chce otrzymać zwrot niewykorzystanych z polisy AC środków ma obowiązek poinformowania ubezpieczyciela o sprzedaży samochodu. Porównaj ceny ubezpieczeń Przed wygaśnięciem zastanego OC samochodu lub przed wypowiedzeniem umowy OC po poprzednim właścicielu zakup ubezpieczenie na swoje nazwisko.

Wykorzystaj porównywarkę ubezpieczeń OC, by znaleźć ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań zakresem oraz ceną. Korzystanie z porównywarki OC jest łatwe, bezpłatne i szybkie – przekonaj się, jak poprawnie wypełnić formularz w KioskuPolis.pl, Uzyskasz listę ofert posegregowanych od najtańszej do najdroższej.

Zwróć uwagę na dodatki, o których napisaliśmy w artykule, np. darmowej Zielonej Karcie czy ochronie zniżek. Wybierz korzystną polisę i zapewnij sobie oraz swoim pasażerom ochronę na drodze. Sprawdź również:

Kalkulator OC Ubezpieczenie AC

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie. Więcej artykułów i porad Kupiłem Samochód Z Ubezpieczeniem Co Dalej

Related Post