Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Na Co Uważać Kupując Samochód Z Niemiec?

Na Co Uważać Kupując Samochód Z Niemiec?

0 Comments

Na Co Uważać Kupując Samochód Z Niemiec
Kupując samochód z zagranicy, łatwo naciąć się na oszustów, dlatego zalecamy zachować szczególną ostrożność. Sprzedawca przed zakupem powinien przedstawić dokumenty wykazujące stan pojazdu. Z ostrożności warto zadbać o to, aby deklaracje dotyczące stanu pojazdu znalazły się w umowie sprzedaży.

Na co uwazac przy kupnie samochodu z Niemiec?

Jak sprawdzić stan techniczny samochodu sprowadzanego z Niemiec w 2022 roku? – Średni wiek samochodów używanych sprowadzonych do Polski z zagranicy w 2021 r. wynosi 12 lat i 6 miesięcy. W efekcie przed zakupem auta w Niemczech warto sprawdzić jego stan techniczny.

Przed wyjazdem do Niemiec warto poprosić sprzedawcę o wysłanie skanów dokumentów auta, zwłaszcza badania technicznego TUV. U naszych zachodnich sąsiadów jest to bardzo rygorystyczny przegląd, który przeprowadza się co 2 lata i zawiera informacje o ewentualnych usterkach pojazdu. Na miejscu można skorzystać z usług mechanika, który zdalnie jest w stanie również ustalić sytuację prawną pojazdu.

Fachowcy oferują swoje usługi np. za pośrednictwem serwisów Adac.de czy Diepruefer.de. Jeśli nie chcemy korzystać z usług lokalnego fachowca i jednocześnie sami słabo znamy się na samochodach, warto zabrać ze sobą zaufanego mechanika lub kolegę interesującego się motoryzacją.

Najlepiej, aby przynajmniej jedna z osób biegle porozumiewała się w języku niemieckim. Ekspert oglądając auto, będzie w stanie stwierdzić, czy nie zawiera śladów napraw po wypadku. Można to zrobić, m.in. sprawdzając za pomocą miernika grubość lakieru, równość elementów nadwozia, numery szyb, czy brak pęknięć na desce rozdzielczej.

Ponadto należy odbyć jazdę próbną, podczas której można np. wstępnie ocenić pracę silnika. Koniecznie również trzeba sprawdzić przed zakupem historię samochodu sprowadzanego z Niemiec. Można to zrobić przez internet w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców ( CEPiK ).

  • przebiegu pojazdu,
  • danych technicznych pojazdu,
  • badaniach technicznych pojazdu,
  • historii wypadków pojazdu,
  • kradzieży pojazdu,
  • niedopuszczenia do ruchu pojazdu,
  • złomowania pojazdu.

W efekcie na miejscu za pomocą smartfona możemy zweryfikować wiarygodność informacji zawartych w ogłoszeniu przez sprzedawcę. Jeśli się nie zgadzają, powinniśmy odstąpić od zakupu i poszukać innego samochodu.

Jak bezpiecznie kupić samochód sprowadzony z Niemiec?

Czy można wykupić ubezpieczenie przed rejestracją? – Foto: Auto Świat Jak kupić auto sprowadzone i. nie wpaść w kłopoty Wielu kierowców uważa, że skoro auto ma tablice (nawet obce), dowód zakupu i uda się wykupić polisę na takie auto, to może legalnie wyjechać nim na drogę. Rzeczywiście, towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie sprzedają polisę OC, która rzeczywiście chroni auto w przypadku kolizji – wystarczy podać nr VIN – ale nie zmienia to faktu, że poruszanie się po drogach samochodem na niezalegalizowanych tablicach jest zabronione i może skończyć się odholowaniem auta na parking depozytowy.

Ile kosztuje TÜV w Niemczech 2022?

Plan od 100 do 120 euro – Na Co Uważać Kupując Samochód Z Niemiec Według ADAC koszty HU w TÜV Süd wynoszą co najmniej 56 Euro, Zaleca się, aby HU i AU zostały wykonane w tym samym dniu, ponieważ i tak jest to zwykle konieczne. Koszty obu badań sumują się do 100 euro do 120 euro dla właścicieli samochodów. Dla pojazdów o wadze między 3,5 tony i 7,5 tony koszty są nieco wyższe, a mianowicie przy 120 euro do 160 euro,

You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Dpf Po Vin?

Ile trzeba zapłacić za sprowadzenie auta z Niemiec?

Najmniej, bo ok.1200 zł zapłacisz za sprowadzenie auta z Niemiec. Po zakupie auta za granicą trzeba jeszcze dopełnić formalności w Polsce. Musisz opłacić akcyzę, kupić ubezpieczenie i ponieść koszty rejestracji samochodu.

Czy opłaca się kupić samochód w Niemczech?

Zaufaj profesjonalistom – Warto zasięgnąć informacji na temat zakupu samochodu z Niemiec w zaufanych źródłach. Najlepszym wyjściem jest kupno przez zaufanego pośrednika. Takiego, który zna specyfikę branży, ma aktualne informacje na temat cen poszczególnych modeli i potrafi wybrać auto, które spełnia wszelkie oczekiwania klienta.

EFL posiada wykwalifikowanych i godnych zaufania specjalistów, którzy zajmują się zleceniem kompleksowo. Klient jedynie wskazuje samochód, który chciałby kupić, EFL go weryfikuje i sprawdza a także załatwia wszelkie formalności. W efekcie Klient otrzymuje zarejestrowane i gotowe do użytkowania auto – szybko, sprawnie i wygodnie.

Korzystając z usług solidnej firmy będziesz miał dostęp do najbardziej rzetelnych informacji na temat każdego egzemplarza, który zwróci Twoja uwagę. Dodatkowo masz możliwość zdecydować się na wynajem długoterminowy samochodów z możliwością wykupu po określonym w umowie czasie.

To idealne wyjście dla tych osób, które nie mogą zdecydować się na zakup, ale pragną jeździć młodym, dobrym autem. Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że oszczędzisz sobie wiele fatygi – ominie Cię długa podróż, poszukiwania odpowiedniego samochodu, niekończące się rozmowy i negocjacje ze sprzedawcami i oczywiście załatwianie formalności.

Jeśli zdecydujesz się na zaprezentowane Ci auto, wystarczy tylko poczekać, aż zostanie sprowadzone do Polski. Czy warto więc kupować auto z Niemiec? Oczywiście, że warto! Trzeba tylko znaleźć profesjonalistę, który kompleksowo załatwi za Ciebie najbardziej wymagające, ryzykowne i czasochłonne kwestie.

Co to jest umowa na Niemca?

Nadal bez trudu kupisz auto metodą “na Niemca”. Problemy zaczną się później Znany proceder zakupu importowanego auta używanego od fikcyjnego sprzedawcy z zagranicy w Polsce przez cały czas kwitnie. Ministerstwo Finansów potwierdza, że kontroluje komisy w zakresie eliminacji takich praktyk. Jednak to samym kupującym powinno najbardziej zależeć na unikaniu tych aut. Mimo coraz skuteczniejszej pracy urzędów i fiskusa wielu sprzedawców przez cały czas próbuje sprzedawać w Polsce auta metodą “na Niemca”, O co w niej chodzi? Handlarze z szarej strefy (najczęściej nieprowadzący oficjalnie żadnej działalności i nieodprowadzający podatków) ściągają samochody z zagranicy (najczęściej z Niemiec – stąd nazwa procederu) poprzez zakup auta wraz ze spisaniem legalnej umowy, gdzie sam handlarz figuruje jako klient.

  1. W Polsce jednak umowa ta przestaje istnieć.
  2. Ściągający auto, by uniknąć zapłaty podatków, nie rejestruje auta na siebie, tylko szuka klienta dla swojej “działalności”.
  3. Gdy ten się znajdzie, nieuczciwy handlarz daje do podpisu sfałszowaną umowę – tak, by została ona zawarta pomiędzy kupującym a rzeczonym “Niemcem”.

Może to być rzeczywisty poprzedni właściciel auta, ale też równie dobrze postać całkowicie zmyślona. W końcu jak klient to sprawdzi? Cała umowa przecież i tak jest sfałszowana, ponieważ osoba sprzedająca w Niemczech nie wystawiła jej in blanco po to, by sprowadzający auto Polak mógł znaleźć dla niego nabywcę i na tym zarobić. Choć wydawałoby się, że czasy takiego kombinowania w Polsce już mijają i takie procedery uniemożliwia coraz skuteczniej egzekwowane prawo, rzeczywistość pokazuje, że metoda “na Niemca” przez cały czas jest codziennością polskiego rynku wtórnego, Drobni handlarze trzymają się jej, bo dzięki temu nie muszą zamrażać swoich środków finansowych.

  • Unikają też płacenia podatków – przecież nigdzie “na papierze” nie ma dowodu ich działalności.
  • Ta z kolei prosperuje i wyrządza szkodę państwu.
  • Godzi także w interes uczciwych handlarzy, zarówno wizerunkowo, jak i finansowo.
  • Dlatego też Maciej Szymajda z serwisu PolskiAutoHandel.pl, właściciel komisu z Olsztyna, który działa na rzecz oczyszczenia rynku wtórnego z nieuczciwych praktyk, przeprowadził własną prowokację na profilu facebookowym serwisu.
You might be interested:  Co Zrobić Żeby Samochód Nie Odpalił?

Jak się okazało, nie trzeba było wcale długo czekać, by znaleźć nieuczciwego sprzedawcę i usłyszeć od niego, jak wygląda cały proceder unikania opłat. W kilka minut handlarz opowiedział, jak można uniknąć płacenia kilku opłat i czemu samochód wystawiony na aukcji może być tańszy od innych egzemplarzy w porównywalnym stanie.

  • Opublikowana rozmowa stała się dla nas pretekstem do ponownego poruszenia tematu nieuczciwych praktyk na polskim rynku.
  • Pozostaje pytanie: jak je wyeliminować? Wydaje się, że stanie się to dopiero wtedy, gdy z tej możliwości nie będą chcieli korzystać sami kupujący,
  • Chętni przez cały czas się znajdują i świadomie biorą udział w nielegalnym procederze, zachęceni perspektywą kilkuset złotych oszczędności na zaniżonej wartości pojazdu przy opłacie akcyzowej i 2 proc.

podatku od czynności cywilnoprawnych. Prawdą jest, że różnych opłat przy zakupie samochodu jest wiele i część z nich wygląda na takie, które służą wyłącznie ściągnięciu dodatkowych pieniędzy z podatnika. Nie nam jednak oceniać, czy wszystkie z tych opłat mają swoje moralne uzasadnienie, bo ich po prostu nie przeskoczymy.

  • A poprzez próby oszukania urzędów można sobie przysporzyć znacznie większych finansowych problemów.
  • Najczęściej wymienianym ryzykiem jest brak rękojmi,
  • Skoro polski handlarz nie jest stroną umowy, kupujący nie może mieć do niego żadnych roszczeń, jeśli okaże się, że samochód ma wadę.
  • A ta może wynikać na przykład z udziału w wypadku czy z zalania pojazdu.

Może się też okazać, że auto ma kręcony licznik, pochodzi z kradzieży lub jest obciążone zastawem. Warto o tym wszystkim pamiętać także z tego względu, że przecież nieuczciwy sprzedawca równie dobrze co w Polsce może trafić się także w Niemczech, zatem lepiej mieć możliwość dochodzenia swoich praw także u niego. Ubezpieczyciele nie są jedynymi, którzy czyhają na taką okazję. Również Urzędy Skarbowe od paru lat dokładniej sprawdzają zgodność wszystkich dokumentów i starają się wyłapywać wszelkie nieprawidłowości już na etapie pierwszej rejestracji w kraju. Do wzbudzenia podejrzeń wystarczy już fakt, by auto chciała zarejestrować inna osoba niż ta, która figuruje w dokumentach wywozowych.

  1. Sprawniej działa także zoptymalizowana przez unijne standardy współpraca polskich urzędników z ich odpowiednikami na przykład w Niemczech.
  2. Takie sytuacje nie są już czymś niezwykłym.
  3. Jak informuje nas Maciej Szymajda z PolskiAutoHandel.pl, zna on przypadki postępowań, w których urzędy były w stanie uzyskać zeznania nawet od kilku poprzednich właścicieli jednego samochodu.

Jego słowa potwierdza także samo Ministerstwo Finansów. Celnik podczas służby (fot. Reporter/East News) “Zarówno Urzędy Skarbowe, jak i Urzędy Celno-Skarbowe, realizując swoje ustawowe zadania na terenie całego kraju, na bieżąco wykonują kontrole wobec podmiotów, których działalność jest w obszarze ryzyka niewywiązywania się z obowiązków celno-podatkowych. Co w przypadku, gdy Krajowa Administracja Skarbowa udowodni przekręt? W pierwszej kolejności trzeba będzie przede wszystkim uregulować wszystkie zaległe opłaty. To jednak najmniejsze zmartwienie. Auto ze sfałszowaną umową może stracić rejestrację, co pozostawi klienta nieuczciwego handlarza z koniecznością dochodzenia swojej własności przed sądem.

You might be interested:  Kiedy Trzeba Ubezpieczyć Samochód Po Kupnie?

Ile wynosi podatek od kupna samochodu w Niemczech?

Jaka jest wysokość podatku drogowego w Niemczech? (Kraftfahrzeugsteuer, w skrócie Kfz-Steuer) – Kwota drogowego w Niemczech zależna jest od dwóch czynników:

klasy zanieczyszczeń pojazdu pojemności silnika pojazdu

Im więcej spalin emituje pojazd i im większy ma silnik, tym wyższa będzie opłata. Podatek jest większy w przypadku silników z napędem diesla, niż np. w benzynowych. Wyjątek w tej metodzie naliczania podatku drogowego stanowią auta z tzw. silnikami Wankla – w tym przypadku wielkość silnika nie ma wpływu na wysokość podatku.

Bierze się tu pod uwagę ilość koni mechanicznych. Opodatkowanie samochodu z silnikiem benzynowym wynosi 2 Euro za każde rozpoczęte 100 cm³ pojemności. W przypadku diesla to aż 9,50 Euro za każde rozpoczęte 100 cm³ pojemności. Kwota wolna od podatku przy emisji spalin 120g/km dla samochodów zarejestrowanych do 2011 roku, 110g/km dla samochodów zarejestrowanych od 2012 roku oraz 95g/km dla samochodów zarejestrowanych od 2014r.

Za każdy kolejny g/km naliczony jest podatek w wysokości 2 Euro. Zwykle kwota roczna wynosi 100-150 Euro.

Czy można sprzedać samochód sprowadzony bez rejestracji?

Jak zgłosić sprzedaż (zbycie) samochodu? – Zawiadomić w ciągu 30 dni wydział komunikacji musi nie tylko nabywca (kupujący) samochodu, lecz także jego zbywca (sprzedawca). Jeśli tego nie zrobi, grozi mu kara w wysokości od 200 do 1000 zł. Można to zrobić osobiście w wydziale komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania lub przez internet.

Aby zgłosić zbycie (sprzedaż) samochodu, wystarczy wejść na stronę www.gov.pl. Po zalogowaniu należy kolejno wejść w następujące zakładki: „usługi dla obywatela”, „kierowcy i pojazdy”, „Zgłoś zbycie lub nabycie pojazdu, na przykład sprzedaż, kupno, darowiznę (usługa online)”, „Wyślij zgłoszenie”. Następnie w formularzu trzeba podać dane pojazdu oraz nabywcy, a także dołączyć skan lub zdjęcie umowy kupna-sprzedaży.

W ostatnim kroku musimy wybrać wydział komunikacji właściwy dla miejsca zamieszkania. Poinformowanie urzędu online o sprzedaży auta jest całkowicie bezpłatne.

Jak wygląda zakup samochodu w Niemczech?

Opłaty przy zakupie używanego auta w Niemczech – Kupno używanego samochodu w Niemczech wiąże się z kilkoma opłatami. Przede wszystkim nowy właściciel musi wyrobić nowe tablice rejestracyjne (od 30 do 50 euro) i wyrobić dowód rejestracyjny (około 15 – 20 euro).

Dodatkowo konieczne jest opłacenie ubezpieczenia OC, a także trzeba zrobić przegląd techniczny, co kosztuje około 100 euro. Warto pamiętać o tym, że należy także opłacić podatek drogowy, a koszt zależy od klasy zanieczyszczenia auta i pojemności silnika pojazdu. Najczęściej roczna kwota wynosi tutaj od 100 do 200 euro.

W Niemczech przy zakupie używanego auta, na przykład z oferty prywatnej lub od handlarza w internecie, można skorzystać z oferty eksperta motoryzacyjnego. Za jego usługę należy zapłacić około 120 euro. Ogólne koszty przy zakupie używanego samochodu wynoszą zwykle około 400 euro.

Related Post