Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Na Jakie Konto Przelać Akcyzę Za Samochód?

Na Jakie Konto Przelać Akcyzę Za Samochód?

0 Comments

Na Jakie Konto Przelać Akcyzę Za Samochód
Arkusz do generowania dużej liczby pojazdów – Jeśli chcesz wskazać w deklaracji dużą liczbę samochodów, możesz wykorzystać przygotowany arkusz do generowania dużej liczby pojazdów – plik xls. Dzięki niemu wygenerujesz plik xml z listą pojazdów, które należy zaimportować do formularza AKC-US.

 • w bankowości internetowej – wybierz „PRZELEW do US”,
 • wybierz rachunek bankowy nr 84 1010 1270 0008 2422 2400 0000,
 • wpisz nazwę i adres organu podatkowego: Urząd Skarbowy w Nowym Targu, ul. Parkowa 13, 34-400 Nowy Targ,
 • wpisz nazwę i adres zobowiązanego oraz podaj:
  • NIP (podatnik prowadzący działalność gospodarczą) lub
  • PESEL (podatnik nieprowadzący działalności gospodarczej),
 • wybierz Typ okresu: J-dzień a następnie:
  • wpisz datę powstania obowiązku podatkowego/datę przekroczenia granicy, np.25 października 2021 r., tj.21J2510;
  • w przypadku deklaracji wielopozycyjnych (więcej niż jeden samochód) – wpisz najwcześniejszą datę powstania obowiązku podatkowego),
 • wybierz symbol formularza AKC-US.

Czy akcyza od samochodu jest kosztem?

Wydatek na akcyzę stanowi koszt bezpośredni i ujmujesz go w dacie uzyskania odpowiadającego im przychodu ze sprzedaży produktów podlegających akcyzie. Pamiętaj, że wartość akcyzy powinna więc być w istocie powiązana z ceną towaru.

Jak zapłacić akcyzę za samochód z USA?

FAQ – najczęściej zadawane pytania – Czym jest podatek akcyzowy? Akcyza to podatek od sprowadzonego samochodu, który należy opłacić, gdy decydujemy się na import samochodu z innego kraju do Polski. Opłata ta musi zostać uiszczona zarówno w przypadku nowych, jak i używanych samochodów.

Jakie są stawki akcyzy w 2021 roku? Dla samochodów osobowych o pojemności silnika powyżej 2000 cm3 – 18,6% podstawy opodatkowania. Dla pozostałych samochodów osobowych – 3,1% podstawy opodatkowania. Jak zapłacić akcyzę za samochód? Akcyzę opłacić można w Urzędzie Skarbowym, można więc zrobić to przy okazji płacenia podatku 2%.

You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Nie Jest Obciążony?

To spore ułatwienie, ponieważ jeszcze do niedawna akcyzę trzeba było opłacać w Urzędzie Celnym. Akcyzę można także zapłacić online, co z uwagi na sytuację pandemiczną jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie trzeba bowiem wychodzić z domu i odwiedzać osobiście Urzędu Skarbowego.

Related Post