Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Nowy Samochód Z Niemiec Jakie Opłaty?

Nowy Samochód Z Niemiec Jakie Opłaty?

0 Comments

Nowy Samochód Z Niemiec Jakie Opłaty
Jakie opłaty przy zakupie auta z Niemiec poniesie kierowca? – Na koszty rejestracji samochodu składają się następujące opłaty:

dowód rejestracyjny – 54 zł, tablice rejestracyjne – 80 zł, karta pojazdu – 75 zł, pozwolenie czasowe – 13,50 zł, nalepki kontrolna i legalizacyjna – 31 zł opłata ewidencyjna – 2,50 zł.

Jeśli wybrałeś już samochód i skontaktowałeś się ze sprzedawcą, musisz wybrać się za granicę. Może to nie być tylko jeden wyjazd – nie każdy od razu kupi używany pojazd, widząc go pierwszy raz w życiu. Do kosztów sprowadzenia auta z Niemiec należy więc doliczyć pieniądze wydane na paliwo lub bilety, a także nocleg, jeśli będzie potrzebny.

Jakie są koszty rejestracji samochodu z zagranicy?

Ile kosztuje rejestracja samochodu? – Bez względu na to czy rejestrujesz pojazd nowy, czy też używany, w większości przypadków będziesz musiał zapłacić 161,50 zł. Na całkowity koszt rejestracji składają się opłaty za wydane druki (np. dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe, nalepki legalizacyjne), tablice oraz opłaty ewidencyjne.

Opłata komunikacyjna Samochód używany zarejestrowany w Polsce Samochód używany sprowadzony z zagranicy oraz samochód nowy kupiony w Polsce lub za granicą Samochód zabytkowy
Tablice rejestracyjne zwyczajne 80 zł 80 zł 100 zł
Tablice rejestracyjne indywidualne 1000 zł 1000 zł
Dowód rejestracyjny 54 zł 54 zł 54 zł
Pozwolenie czasowe 13,50 zł 13,50 zł 13,50 zł
Nalepka legalizacyjna 12,50 zł 12,50 zł 12,50 zł
Opłata ewidencyjna 1,50 zł 1,50 zł 1,50 zł
RAZEM ( w przypadku zwyczajnych tablic rejestracyjnych ) 161,50 zł 161,50 zł 181,50 zł
RAZEM (w przypadku pozostawienia dotychczasowych tablic rej. z wydaniem pozwolenia czasowego) 81 zł
RAZEM (w przypadku indywidualnych tablic rej.) 1081,50 zł 1081,50 zł
Przerejestrowanie pojazdu z zachowaniem dotychczasowego numeru rejestracyjnego, bez wydania pozwolenia czasowego 67 zł
You might be interested:  Jak Odliczyć Samochód Osobowy W Firmie?

Jakie są dodatkowe opłaty przy rejestracji samochodu?

  • Ustanowienie pełnomocnictwa (jeśli właściciel nie może osobiście stawić się w urzędzie) – 17 zł,
  • Dodatkowe badanie techniczne samochodu sprowadzonego z zagranicy (wymagane tylko w niektórych przypadkach) – 98 zł

Ile wynosi akcyza za nowy samochód?

Akcyza dotyczy zarówno pojazdów nowych, jak i używanych. Wysokość akcyzy określa Ustawa o podatku akcyzowym. Obowiązujące aktualnie stawki podatku wynoszą 3,1% wartości samochodu (silniki o pojemności do 2000 cm3) i 18,6% wartości samochodu (silniki o pojemności powyżej 2000 cm3).

Ile na przerejestrowanie auta 2022?

Przerejestrowanie samochodu – Nie należy jednak zapomnieć o przerejestrowaniu samochodu na nowego właściciela. Nabywca zakupionego pojazdu musi zgłosić swój zakup w ciągu 30 dni. Również osoba zbywająca pojazd zobligowana jest do poinformowania o tym fakcie Wydział Komunikacji urzędu właściwego dla jej miejsca zamieszkania w terminie 30 dni.

  • Czas ten, w przypadku samochodu zakupionego na terytorium naszego kraju liczony jest od daty zawarcia umowy kupna-sprzedaży czy darowizny.
  • Natomiast w przypadku samochodu, który został sprowadzony z państwa członkowskiego Unii Europejskiej, jego właściciel zobowiązany jest zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.

W związku z epidemią COVID-19 rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy, od 1 lipca 2021 roku została ułatwiona. Czas na rejestrację został wydłużony do 60 dni i obowiązuje do momentu odwołania stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego. Pamiętaj! Nowe prawo to tylko udogodnienie, nie obowiązek.

Jak zarejestrowac auto sprowadzone z Niemiec w Polsce?

Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu z Niemiec? – Dopiero po opłaceniu podatku akcyzowego może się rozpocząć rejestracja. Nie jest ona skomplikowana i jest praktycznie taka sama jak w przypadku rejestrowania samochodu krajowego, Warto przypomnieć, że w sytuacji, w której samochód sprowadzony z Niemiec posiada ważny przegląd techniczny, nie trzeba powtarzać go w kraju. Żeby zarejestrować pojazd z Niemiec, trzeba wybrać się do wydziału komunikacji i złożyć wniosek. Składamy go w wydziale, który jest odpowiedni dla miejsca zameldowania. Wniosek można też pobrać on-line ze strony internetowej wydziału komunikacji. Do wniosku dołączamy dokumenty w oryginałach, które potwierdzają sprzedaż. Muszą one być przetłumaczone na polski przez, Są to kolejno:

You might be interested:  Jak Sprzedać Samochód W Gta 5 Na Singlu?

dowód zakupu pojazdu (będzie to faktura lub polsko-niemiecka umowa sprzedaży), dowód rejestracyjny, potwierdzenie opłaty podatku akcyzowego, tablice rejestracyjne (tymczasowe, na których auto przyjechało do Polski), zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym, dokument tożsamości właściciela, potwierdzenie wniesienia opłat.

Ile wynosi podatek akcyzowy od samochodu?

Ile wynosi akcyza za samochód? – To, ile będzie trzeba zapłacić akcyzy za samochód, zależy od pojemności silnika. Dla aut osobowych o pojemności silnika powyżej 2000 cm3 jest to 18,6 proc. podstawy opodatkowania, a w przypadku pozostałych samochodów – 3,1 proc. Ową podstawą opodatkowania jest wartość pojazdu, Jeśli kupisz auto, które warte jest 10 tys. zł, to zapłacisz:

1860 zł – przy pojemności silnika powyżej 2000 cm 3, 310 zł – przy pojemności silnika do 2000 cm 3,

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązuje o 50 proc. niższa akcyza za auta z napędem hybrydowym. Wynosi ona – 9,3 i 1,55 proc, w zależności od pojemności silnika.

Related Post