Auto Blog-Pomóc drogowa Nowości samochodowe Samochód Sprowadzony Z Holandii Jakie Dokumenty?

Samochód Sprowadzony Z Holandii Jakie Dokumenty?

0 Comments

Samochód Sprowadzony Z Holandii Jakie Dokumenty
Aby zarejestrować samochód z Holandii, należy okazać w urzędzie następujące dokumenty :

  • potwierdzenie zapłaty podatku akcyzowego,
  • potwierdzenie ważności badania technicznego,
  • wniosek o rejestrację pojazdu,
  • potwierdzenie zakupu pojazdu (umowa kupna-sprzedaży lub faktura),
  • oryginalny holenderski dowód rejestracyjny,

ё

Jak zarejestrować samochód z Holandii w Polsce?

Co warto wiedzieć? –

  • Samochód sprowadzony z zagranicy należy zarejestrować do 30 dni od przywiezienia do Polski w urzędzie miasta, urzędzie dzielnicy lub starostwie – w zależności od miejsca zamieszkania właściciela pojazdu.
  • Rejestracji można dokonać online lub umówić się na wizytę w urzędzie.
  • Koszt rejestracji samochodu kupionego za granicą wynosi w 2022 roku 256 zł (1176 zł, jeśli wykupimy indywidualne tablice rejestracyjne).
  • Ubezpieczenie OC krótkoterminowe wykupione na samochód sprowadzony z zagranicy nie przedłuża się automatycznie. Przed jego wygaśnięciem należy nabyć polisę całoroczną.

Ile kosztuje akcyza za auto z Holandii?

Sprowadzanie auta z Holandii/Importing a car from the Netherlands

Sprowadziłeś samochód z zagranicy? Musisz dopilnować kilku formalności. Jeśli auto zostało sprowadzone przez pośrednika, to obowiązek ten spoczywa na nim, jeśli jednak zajmowałeś się tym sam, to samodzielnie musisz złożyć odpowiednią deklarację i zapłacić akcyzę.

import samochodów osobowych, które nigdy wcześniej nie były zarejestrowane na terenie Polski; nabycie wewnątrzwspólnotowe samochodu, który nigdy nie był zarejestrowany w Polsce; pierwszą sprzedaż samochodu na terytorium kraju (wyprodukowanego na jego terytorium lub od którego nie została zapłacona akcyza z tytułu czynności, o których mowa w punktach 1 i 2).

Na zapłatę podatku akcyzowego masz dokładnie 30 dni od momentu sprowadzenia samochodu z zagranicy, Podatek ten należy przelać na konto urzędu skarbowego, ale wcześniej trzeba jeszcze złożyć deklarację uproszczoną nabycia wewnątrzwspólnotowego AKC-U/S, która obowiązuje od października 2017 roku.

You might be interested:  Jak Dodatkowo Zabezpieczyć Samochód Przed Kradzieżą?

wypełnioną deklarację AKC-U/S, dowód zapłaty za wydanie zaświadczenia o uiszczeniu akcyzy, wniosek o wydanie zaświadczenia o uiszczeniu akcyzy, umowę kupna-sprzedaży auta, dowód rejestracyjny lub kartę pojazdu, przetłumaczone dokumenty, zaświadczenie o badaniu technicznym, potwierdzenie wyrejestrowania samochodu w kraju, w którym został kupiony.

Na tej podstawie uzyskasz zaświadczenie o uiszczeniu akcyzy. Żeby je otrzymać, musisz najpierw uiścić opłatę skarbową za jego wydanie. To, jak wysoki podatek akcyzowy zapłacisz, jest uzależnione od wartości samochodu oraz pojemności jego silnika. I tak w przypadku:

samochodów osobowych o pojemności silnika powyżej 2000 cm3 – 18,6 proc. podstawy opodatkowania; w przypadku pozostałych pojazdów samochodowych – 3,1 proc. podstawy opodatkowania.

Konkretny przykład:

podatek akcyzowy w przypadku samochodu o pojemności silnika 2100 cm3, którego wartość wynosi 20 tysięcy złotych, to 18,6% z 20 tysięcy, czyli 3360 zł. samochód o tej samej wartości, ale z silnikiem o pojemności 1800 cm³, będzie wiązać się z podatkiem akcyzowym 3,1% z 20 tysięcy, czyli 620 zł.

Różnica w zależności od pojemności silnika jest znacząca, zatem wybierając samochód, warto również brać pod uwagę to, jak wysoki podatek akcyzowy będziesz musiał zapłacić od jego wartości. Uzyskanie zaświadczenia o uiszczeniu akcyzy jest niezbędne w celu rejestracji samochodu.

Czy przegląd holenderski jest ważny w Polsce?

Wyjechali autem z kraju. Koniec przeglądu zmusza ich do powrotu Problemy urzędowe, mandat, a nawet odmowa wypłaty ubezpieczenia czekają na Polaków, którzy zapomną o obowiązkowym przeglądzie samochodu. Tymczasem jest grupa, która nie może go wykonać. To ci, którzy pojechali za granicę autem do pracy, a teraz nie mogą wrócić. Nawet 250 tys. Polaków pracuje w samej tylko Holandii. Widok polskich tablic rejestracyjnych nie jest w tym kraju niczym dziwnym. Jest ich coraz więcej, tak jak i mandatów przysyłanych do Polski, bowiem wszelkie sprawy urzędowe dalej Polacy “załatwiają” w kraju.

You might be interested:  Ile Metrów Od Okien Można Parkować Samochód?

Tak jak i samochodu, choć wraz z pandemią w tym aspekcie pojawiły się nowe problemy, – Co z osobami, które nie wypracowały jeszcze tak długiego urlopu, żeby zdążyć przejść w Polsce obowiązkową dla przyjezdnych kwarantannę? – pyta jeden z naszych czytelników. Najgorszą wiadomością jest to, że przegląd wykonany w Niemczech, Holandii czy w jakimkolwiek innym państwie unijnym nie jest honorowany w Polsce.

Auto zarejestrowane w naszym kraju musi być tutaj kontrolowane. Brak przeglądu jest dla ubezpieczyciela podstawą do niewypłacenia odszkodowania w przypadku kolizji. Kierowca wpadnie więc w nie lada tarapaty finansowe, jeśli zdarzy mu się chwila nieuwagi i spowoduje drobną stłuczkę. – Miałem kilka pytań w podobnych sprawach – mówi Marcin Barankiewicz z Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. – Za każdym razem proponowałem takie rozwiązanie: pojechać na badanie techniczne w kraju, w którym właściciel pojazdu się znajduje. To poświadczy, że pojazd jest sprawny,

Po powrocie do Polski trzeba zrobić badanie techniczne na dowolnej – stwierdza. Takie rozwiązanie nie sprawia jednak, że wszystko jest do końca zgodne z prawem. – Prawo Unii Europejskiej nie przewiduje jeszcze możliwości przeprowadzenia badania niezależnie od kraju rejestracji, w każdym innym państwie członkowskim – zauważa Barankiewicz.

– Nie ma również żadnych zapisów prawnych, które regulowałyby sytuacje nadzwyczajne, jak ta, z którą obecnie mamy do czynienia – dodaje. Sytuacja jest więc bezprecedensowa, a brak unifikacji systemów rodzi problemy. Nawet po dokonaniu przeglądu sprawa nie jest zamknięta, co z pewnością wykorzysta ubezpieczyciel.

Inne rozwiązanie proponuje Mariusz Wichtowski, prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. – W pierwszej kolejności właściciel pojazdu powinien się zwrócić z tą kwestią do ubezpieczyciela OC. Przepisy stanowią bowiem, że obowiązkowe badanie techniczne należy wykonać w kraju rejestracji, przez stację diagnostyczną, posiadającą stosowną autoryzację – mówi Wichtowski.

– Teoretycznie jednak można sobie wyobrazić sytuację, w której ubezpieczyciel, ze względu na stan epidemii, zgodzi się uznać badanie wykonane w innym państwie za ważne, do czasu bezpiecznego powrotu do kraju. Należy jednak ten fakt szczegółowo z nim uzgodnić, ponieważ stanowi odstępstwo od zawartej umowy – tłumaczy. Nie zmienia to faktu, że w kraju i tak trzeba będzie się pojawić w celu dokonania przeglądu. Kontrole na granicy zostały przedłużone do 13 kwietnia 2020 roku, Rosnąca liczba zachorowań wskazuje jednak, że ten okres może ponownie zostać wydłużony. : Wyjechali autem z kraju. Koniec przeglądu zmusza ich do powrotu

You might be interested:  Jaki Samochód Na Gaz Do 10 Tys?

Jak przewieźć auto z Holandii do Polski?

W RDW wyrejestrowuje się auto, a także wykupuje tablice wywozowe i ubezpieczenie. Sprowadzając samochód, trzeba zapłacić akcyzę, przetłumaczyć dokumenty i ewentualnie zrobić przegląd. Ubezpieczenie OC można wykupić na 30 dni albo w dniu rejestracji na cały rok.

Ile kosztuje zarejestrowanie auta z Holandii?

Opłaty przy rejestracji auta z Holandii –

Tablice rejestracyjne 80 zł
Dowód rejestracyjny 54 zł
Nalepka legalizacyjna 12,50 zł
Pozwolenie czasowe 13,50 zł
Opłaty ewidencyjne 1,50 zł
Razem 161,50 zł

Dzięki zmianie przepisów od 4 września 2022 r. rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy kosztuje 161,50 zł zamiast 256 zł. Jednak w przypadku indywidualnych tablic rejestracyjnych, których wydanie kosztuje 1000,50 zł, rejestracja auta z Holandii wzrośnie do 1081,50 zł.

Jak kupić i zarejestrować auto w Holandii?

JAK ZAREJESTROWAĆ SAMOCHÓD? Sprzedający wręczy Ci dowód przekazania oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Następnie musisz zgłosić zakup samochodu w RDW (zabierz ze sobą dokumenty, które otrzymałeś od sprzedającego auto ). Zgłoszenia często można dokonać w okienkach pocztowych.

Czy trzeba tlumaczyc dokumenty do rejestracji auta z Holandii?

Czy po zakupie auta z zagranicy trzeba przetłumaczyć dowód rejestracyjny na język polski? Po zakupie samochodu należy przetłumaczyć wszystkie dokumenty pojazdu na język polski. Jednym z tych dokumentów jest dowód rejestracyjny.

Related Post