Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Drzewo Spadło Na Samochód Co Robić?

Drzewo Spadło Na Samochód Co Robić?

0 Comments

Drzewo Spadło Na Samochód Co Robić
Wniosek o odszkodowanie za powalone drzewo – Jeśli masz chociaż cień szansy na uzyskanie środków, złóż wniosek o odszkodowanie za powalone drzewo. Powinieneś go skierować np. do ubezpieczyciela właściciela nieruchomości. Gdy taka osoba nie ma polisy OC, możesz wejść na drogę sądową i walczyć o należność na podstawie KC.

 • Niestety, nie zawsze takie batalie kończą się sukcesem.
 • Musisz być na to przygotowany.
 • Co masz zrobić, gdy drzewo spadło na samochód? Jako poszkodowany postaraj się szybko ustalić ubezpieczyciela gruntu i poinformuj swojego agenta.
 • Oczywiście dobrze zabezpiecz pojazd, jeśli szkoda jest tylko częściowa.

Uszkodzona szyba może spowodować, że do auta zacznie lać się woda opadowa – za to nie dostaniesz rekompensaty. Kiedy możesz liczyć na odszkodowanie za zdarzenie? Zwłaszcza wtedy, gdy masz wykupioną szeroką ochronę AC.

Kto ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez drzewo?

Drzewo przewrócone na samochód – kto zapłaci za naprawę? 25 lip, 15:37 Im bardziej wieje, tym trudniej o odszkodowanie od właściciela terenu za drzewo przewrócone na samochód. Szansa na odszkodowanie od zarządu drogi czy wspólnoty mieszkaniowej rośnie, jeśli drzewo było chore i gdy zadziałamy od razu w odpowiedni sposób. Foto: Thinkstock Drzewo przewrócone na samochód

Zarządca terenu, na którym rośnie drzewo, odpowiada za nie na zasadzie winy – a więc tylko wtedy, gdy np. chore drzewo nie zostało w porę zabezpieczone Zgromadzenie dowodów winy właściciela drzewa leży po stronie poszkodowanego Nie każde ubezpieczenie autocasco pokrywa szkody spowodowane powalonymi przez wichurę drzewami

Nasz Czytelnik zaparkował swoje Volvo zgodnie z przepisami na jezdni pod drzewami. Gdy wrócił, na dachu samochodu zobaczył kilkunastokilogramowy konar. Konar i. liczne wgniecenia. To tylko konar, nie całe drzewo – samochód nadawał się do jazdy, wprost z miejsca zdarzenia właściciel udał się więc do warsztatu usuwającego wgniecenia.

 • Niespodzianka była niemiła: zdaniem blacharza dach stracił sztywność, a taki nie kwalifikuje się do prostowania, tak jak to robi się w przypadku drobnych, często licznych wgnieceń spowodowanych gradem.
 • Zasugerował wymianę dachu.
 • Wymiana dachu? Nic prostszego” – stwierdzono w drugim z kolei warsztacie.

“To jest prosty panel, wymienia się łatwo. Gorzej się taki element maluje, bo na poziomych powierzchniach lubią osiadać różne wtręty. Ale mamy komorę lakierniczą, będzie dobrze”, Była i i zła wiadomość: “Proszę nie liczyć na idealne złożenie elementów wnętrza.

 • Naszym zdaniem nie ma takiej możliwości, chyba że zainwestuje pan w nowe elementy”.
 • Trudny wybór: prostowanie dachu za 3,5 tys.
 • Zł z założeniem, że efekt nie będzie idealny, albo wymiana dachu za kilkanaście tys.
 • Zł i ryzyko, że wnętrze nie będzie już tak ciche, jak dawniej.
 • A kto miałby za to zapłacić? Jeśli decydujesz się na działania prawne przeciwko właścicielowi terenu i chciałbyś, aby jednym z dowodów była notatka służb, od razu dzwoń na 112.

Jeśli odjedziesz i po fakcie pójdziesz na komisariat policji, by zgłosić sprawę, raczej zgłoszenie nie zostanie przyjęte. Policjanci nie mają obowiązku zająć się taką sprawą, ponieważ – jeśli nikomu nic się nie stało – nie ma mowy (w większości przypadków) o przestępstwie.

Notatka policji – jeśli taka powstanie – nie przesądza zresztą o winie kogokolwiek, a jedynie stwierdza, że zdarzenie (przewrócenie drzewa na samochód) miało miejsce. Ważne: brak zgłoszenia sprawy na policję nie zamyka drogi do ubiegania się o odszkodowanie. Ale dowody są potrzebne, a zatem należy za pomocą np.

telefonu jak najdokładniej sfotografować zdarzenie, z daleka i z bliska, by było widać, co to za drzewo, co to za samochód, i by można było zidentyfikować związek obalonego drzewa czy złamanego konaru z uszkodzeniami auta. Jeśli konar jest niewielki, warto go zabezpieczyć jako dowód w sprawie – przyda się.

Całego drzewa oczywiście zabezpieczyć się nie da. Dalsza część tekstu pod materiałem wideo Trzeba mieć świadomość, że właściciel terenu, na którym stoi drzewo, nie odpowiada za szkody przez nie spowodowane na zasadzie ryzyka, a jedynie na zasadzie winy. Co za różnica? Otóż właściciel lub zarządca terenu ma obowiązek dbać m.in.

o stan (zdrowie) drzew i jeśli któreś z nich jest chore lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu, to właściciel (zarządca terenu) musi je zabezpieczyć, wyleczyć lub wyciąć, a brak reakcji na zagrożenie jest winą. Jeśli drzewo jest zdrowe, a przewróciło się wyniku wichury, to siła wyższa – nie ma mowy o niczyjej winie i nie ma mowy o odpowiedzialności.

Może się jednak zdarzyć tak, że drzewo i było chore, i przewróciło się w wyniku wichury – i wtedy wciąż można mówić o odpowiedzialności jego właściciela. Na pytanie, czy zaniedbanie (np. niewycięcie drzewa, które było konieczne) przyczyniło się do nieszczęścia, odpowie biegły dendrolog. Jeśli uważasz (widzisz), że drzewo było spróchniałe, suche lub zgniłe, od razu szukaj biegłego dendrologa – wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło “biegły dendrolog” (dendrolog – specjalista m.in.

od zdrowia drzew) oraz nazwę miejscowości i dzwoń. Najlepiej wybierać takich rzeczoznawców, którzy są jednocześnie biegłymi sądowymi, w takim wypadku jest duża szansa, że ten sam biegły, który sporządzi nam opinię, będzie jednocześnie świadkiem w sądzie; to często przesądza o sukcesie, a również zniechęca naszego przeciwnika do oporu.

 1. W każdym razie, jeśli straty są duże i zwłaszcza gdy nie mamy autocasco, warto zainwestować pieniądze (od kilkuset zł) w ekspertyzę dendrologa.
 2. Nie warto zwlekać, bo dowody mogą zostać szybko uprzątnięte.
 3. Czasem, by nie ryzykować sporego wydatku na ekspertyzę, można się dogadać: biegły na podstawie zdjęć wysłanych mejlem nie może niczego przesądzić, ale może określić prawdopodobieństwo, czy drzewo było zaniedbane i chore, a więc czy opłaca się go ściągać na miejsce zdarzenia.
You might be interested:  Jak Sprawdzic Samochód Po Numerze Win?

Prawo jest takie, że aby skutecznie domagać się od kogoś pieniędzy za zaniedbanie w postaci pozostawienia osłabionego drzewa zagrażającego zaparkowanym samochodom, trzeba nie tylko samodzielnie zgromadzić dowody na winę właściciela (to będzie wspomniana opinia dendrologiczna poparta zdjęciami drzewa przewróconego na samochód), lecz także precyzyjnie określić swoje straty.

 1. Jeśli naprawiamy auto od razu – będzie to faktura za części i usługę, jeśli nie – wycena np.
 2. Sporządzona przez warsztat.
 3. Teraz pozostaje napisać pozew (lub zamówić napisanie go), wysłać do sądu, wpłacić koszty sądowe i. czekać.
 4. Warto, jeśli mamy pozytywną opinię dendrologiczną (z której wynika, że drzewo było zaniedbane, chore, osłabione), zdjęcia i udokumentowane koszty – uzyskanie odszkodowania jest jedynie kwestią czasu.

Jeśli nie mamy dowodów, a zwłaszcza na to, że była jakaś wina właściciela drzewa (zarządcy drogi czy terenu), to nie warto – szkoda czasu i pieniędzy. W sądzie cywilnym przegrany pokrywa wszystkie koszty. W większości przypadków dobre polisy autocasco pokrywają tego rodzaju szkody, ale tzw.

 1. Tańsze opcje – niekoniecznie.
 2. Warto wiedzieć, jakie ubezpieczenie się kupuje, a przed zgłoszeniem przeczytać, jakie mamy prawa i obowiązki.
 3. Jest wiele wyłączeń i warunków, a jeden z nich może wymagać zgłoszenia szkody np.
 4. W terminie 48 godzin.
 5. Jeśli zastanawiamy się zbyt długo, możliwość dochodzenia roszczeń przepadnie.

Zatrzymując się w czasie burzy pod drzewem, sporo ryzykujemy. Nawet zdrowe i silne drzewo może się przewrócić, mogą się połamać choćby drobniejsze jego gałęzie – one też potrafią zrobić solidną wgniotkę na dachu. A jeśli nie da się stwierdzić, że z drzewem było coś nie w porządku, przytomny zarządca terenu nie wypłaci nam ani grosza.

 • W przypadku naszego Czytelnika na pechowym drzewie znajdowała się karteczka, informująca o planowanych pracach związanych z przycinaniem gałęzi – z datą robót wyznaczoną na dzień przed pechowym zdarzeniem.
 • Ale prace z jakichś przyczyn najwyraźniej nie zostały przeprowadzone, a samo ogłoszenie podpowiada, że z drzewem było coś nie tak.

W tym przypadku zarządca drogi (gmina) zostanie zapewne skutecznie pociągnięty do odpowiedzialności, jednak tak komfortowa dla poszkodowanego sytuacja nie zdarza się zawsze. : Drzewo przewrócone na samochód – kto zapłaci za naprawę?

Kto odpowiada za upadek drzewa?

Sporne sytuacje często musi rozstrzygać sąd – Trudno ukryć, że w przypadku szkód spowodowanych przez spadające drzewa i konary dość często mamy do czynienia ze spornymi sytuacjami. Zarówno właściciel terenu, jak i jego ubezpieczyciel, może próbować uwolnić się od odpowiedzialności finansowej.

 1. Przepisy kodeksu cywilnego wskazują, że odpowiedzialność właściciela terenu za upadek drzewa na samochód zależy od jego winy, a ciężar dowodu spoczywa na poszkodowanym,
 2. W związku z powyższym trzeba zgromadzić odpowiednie dowody potwierdzające winę właściciela działki.
 3. Przykład stanowią zdjęcia pokazujące, że oderwana gałąź była w widocznym stopniu spróchniała, a właściciel gruntu pomimo obowiązku nie zadbał o jej usunięcie – tłumaczy Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Oblicz ubezpieczenie samochodu Trzeba spodziewać się tego, że właściciel terenu lub jego ubezpieczyciel odmawiający wypłaty odszkodowania będzie czasem powoływał się na działanie tzw. siły wyższej, czyli nagłego wiatru o niespotykanej sile, Taką linię obrony można dość łatwo podważyć, jeżeli wichura nie była rekordowo silna lub nagła albo właściciel działki dopuścił się zaniedbań związanych z pielęgnacją drzewa.

Niestety w pewnych sytuacjach do uzyskania rekompensaty potrzebne będzie powództwo sądowe. Jeśli odpowiedzialny za szkodę jest ubezpieczyciel, który wcześniej odrzucił wszelkie reklamacje kierowcy, to przed skorzystaniem z drogi sądowej warto skierować skargę do Rzecznika Finansowego – dodaje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Sprawdź, jak uzyskać odszkodowanie, jeśli przewrócisz się na nieodśnieżonym chodniku

Jak zgłosić uszkodzenie samochodu?

Zarysowane auto? Działaj sprawnie! Zarysowanie auta może zdarzyć się wszędzie – podczas zakupów w centrum handlowych, na parkingu pod biurem, a nawet na Twoim osiedlu. Jak się zachować w momencie, kiedy sprawca, chcąc uniknąć odpowiedzialności, po prostu odjechał z miejsca zdarzenia? A co zrobić, jeśli się z Tobą skontaktował? Porysowany samochód na parkingu przed domem czy przed sklepem to bardzo stresująca sytuacja.

 1. Wszystko jednak zależy od tego, jakie są okoliczności zdarzenia, a konkretniej tego czy sprawca jest znany.
 2. Szkoda parkingowa może być Ci zrekompensowana na dwa sposoby.
 3. Jednym z nich jest zadośćuczynienie z OC sprawcy.
 4. Wzór oświadczenia znajdziesz w tym artykule,
 5. Opisujemy też inną możliwość, a mianowicie otrzymanie odszkodowania z tytułu AC po zarysowaniu samochodu na parkingu,
You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Dpf?

Nie zawsze sytuacja jest tak jasna i klarowna, jak się wydaje. Jeśli zauważyłeś uszkodzenia Twojej karoserii, a sprawca nie pozostawił po sobie śladu, możesz wezwać policję na miejsce zdarzenia, Funkcjonariusze powinni sprawdzić monitoring, zapytać świadków o okoliczności zdarzenia, jednak ustalenie sprawcy w praktyce, jest bardzo trudne.

 1. Co nie oznacza, że jest niemożliwe.
 2. Co możesz zrobić, kiedy zobaczysz otarcie samochodu albo zarysowany zderzak? Koniecznie zrób zdjęcia szkody oraz pomóż funkcjonariuszom w zebraniu dowodów.
 3. Jeśli zdarzyło się to na Twoim osiedlu, popytaj mieszkańców.
 4. Sprawdź też czy działał lokalny monitoring.
 5. Porozmawiaj też z innymi kierowcami, każdy szczegół jest niesamowicie istotny.

Wezwanie policji jest także obowiązkowe, kiedy znasz sprawcę, a ten nie przyznaje się do winy. Ubieganie się o zadośćuczynienie z OC sprawcy może być dość czasochłonne, dlatego niektórzy kierowcy decydują się na zgłoszenie tej sprawy do swojego ubezpieczyciela w ramach AC.

W tym przypadku likwidacja szkody przebiega nieco szybciej. Odszkodowanie za szkody wyrządzone przez osobę trzecią możesz otrzymać w ramach ubezpieczenia AC – dotyczy to zarówno świadomego działania, jak i nieświadomego uszkodzenia Twojego auta. Jak najszybciej musisz zgłosić się do swojego ubezpieczyciela, jednak konkretne terminy znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy),

To komfortowe rozwiązanie właśnie w przypadku braku możliwości ustalenia sprawcy uszkodzeń. Na miejsce możesz wezwać policję, która sporządzi protokół. Ten dokument przyda Ci się w momencie starania się o odszkodowanie. Możesz też zrobić zdjęcia zarysowanego auta, a następnie zgłosić szkodę do ubezpieczyciela.

 • Rzeczoznawca będzie musiał ocenić szkodę i koszt naprawy Twojego auta.
 • Wysokość wypłaty świadczenia zależy od rodzaju uszkodzeń oraz zakresu ubezpieczenia.
 • Warto zaznaczyć, że dobrowolne ubezpieczenie AC jest przydatne nie tylko podczas stłuczek na parkingu,
 • To także gwarancja wsparcia finansowego podczas zniszczeń samochodu np.

przez silne wichury czy poważniejsze uszkodzenia samochodu na drodze. AC działa również wtedy, kiedy to Ty przez przypadek zarysujesz auto. Wysokość odszkodowania oraz szczegółowe warunki zależą jednak od konkretnej oferty i warunków umowy. Tak jak wspominaliśmy, jeśli sprawca się nie odnajdzie, a policja nie będzie miała wystarczających dowodów, aby dalej zajmować się sprawą, możesz zgłosić się do swojego ubezpieczyciela po odszkodowanie.

AC jest dobrowolnym ubezpieczeniem, jednak dużym wsparciem finansowym w takiej sytuacji. Szkoda parkingowa czasem jednak nie jest zgłaszana przez kierowców. Naprawa samochodu może okazać się mało kosztowna, więc nie sprawia problemu dla domowego budżetu. Pamiętaj, że każde zgłoszenie w ramach AC, ma wpływ na podwyższenie składki,

Dzieje się tak dlatego, że każde zgłoszenie szkody w ramach AC, obniża Twoje zniżki. W praktyce koszt zapłacenia za ubezpieczenie może okazać się nieco wyższy niż sam koszt szkody parkingowej, np. za zarysowanie samochodu. Więcej na temat tego, czy warto zgłaszać małą szkodę w ramach AC, przeczytasz w naszym artykule.

 1. Często opłaca się po prostu pokryć koszty z własnej kieszeni.
 2. Zobaczyłeś zarysowane auto na parkingu? Jeśli sprawca czeka na Ciebie na parkingu lub zostawił wiadomość z danymi kontaktowymi, masz możliwość załatwienia sprawy szybko i sprawnie.
 3. Nie musisz wzywać policji, a właściwie – nie powinieneś.
 4. Jeśli na miejscu zdarzenia nie ma rannych, wiadomo, kto wyrządził szkodę, a poszkodowane są wyłącznie auta, możesz nawet zostać ukarany grzywną.

Wystarczy, że spiszesz oświadczenie, takie samo, jak w przypadku kolizji na drodze. Pismo powinno zawierać podstawowe dane kierowców, datę i miejsce zdarzenia, informacje na temat polisy ubezpieczeniowej sprawcy oraz dokładny opis zdarzenia. Uwzględnij też uszkodzenia, które zostały wyrządzone.

Przydadzą się również zdjęcia szkody lub ewentualne dane świadków. Im więcej dowodów na to, co się stało, tym lepiej. Każde oświadczenie powinno być też podpisane przez obie strony. Więcej na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu. Pisemne zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela to podstawa do wypłaty Twojego zadośćuczynienia po szkodzie parkingowej.

Pismo powinno zawierać: Tak jak wspominaliśmy, przydadzą się także zdjęcia szkody. Jak najszybciej zgłoś się do ubezpieczyciela, z którym ma podpisaną umowę sprawca. Możesz to zrobić telefonicznie, osobiście lub wysyłając zgłoszenie pocztą. Dołącz oświadczenie i zdjęcia, które potwierdzą zdarzenie.

 • Procedura wypłaty odszkodowania ruszy od razu, a Ty będziesz musiał poczekać na wycenę szkody oraz wypłatę świadczenia.
 • Co zrobić w sytuacji, kiedy sprawca chce pokryć koszty z własnej kieszeni na miejscu zdarzenia ? To dość ryzykowne rozwiązanie.
 • Przede wszystkim, niewielka rysa, pęknięcie czy uderzenie oświetlenia, na pozór może być mało kosztowne.
You might be interested:  Jak Kupić Samochód Z Przeznaczeniem Na Części?

Przy bliższym rozeznaniu jednak może okazać się, że wartość uszkodzeń jest wyższa, niż wydawało się na początku. To jednak oszacuje mechanik samochodowy. Kontakt ze sprawcą w tym przypadku stoi pod znakiem zapytania, dlatego warto zgłosić szkodę parkingową do ubezpieczyciela.

 1. A co się stanie, jeśli sprawca nie chce podpisać oświadczenia ani wypłacić Ci odszkodowania z własnej kieszeni? Sprawa jest bardziej skomplikowana, dlatego radzimy wezwać policję na miejsce zdarzenia.
 2. Zarysowanie samochodu na parkingu może zdarzyć się w najmniej odpowiednim momencie.
 3. Najlepszym wyjściem jest znalezienie właściciela samochodu, aby przyznać się do popełnionego czynu.

Nie można jednak odjeżdżać bez pozostawienia kontaktu do siebie. Dlaczego? Dobrym rozwiązaniem jest też pozostawienie numeru telefonu np. na kartce za szybą. Warto też pamiętać o tym, że każde zgłoszenie szkody w ramach Twojego OC spowoduje, że ubezpieczyciel na nowo będzie wyliczał Twoją składkę za obowiązkową polisę.

Gdzie zgłaszać szkody po wichurze?

Co zrobić, jeśli nie zgadzamy się z wyceną szkody przygotowaną przez ubezpieczyciela? – W takim wypadku należy składać reklamację do zakładu ubezpieczeń. Ale zanim to zrobimy przeczytajmy uważnie pismo od ubezpieczyciela. Tu warto zwrócić uwagę, na problem, który RF dostrzega po każdym przejściu jakiś większych wichur przez Polskę – ubezpieczyciele bardzo szybko po zgłoszeniu wypłacają tzw.

 1. Kwotę bezsporną to 1-3 tys. zł.
 2. Te pieniądze nie są ostatecznie ustalonym odszkodowaniem.
 3. One mają służyć pokryciu wydatków np.
 4. Na zabezpieczenie uszkodzonego mienia.
 5. Ubezpieczyciele nie zawsze wystarczająco jasno i precyzyjnie wyjaśniają tą kwestię.
 6. Stąd telefony na infolinię Rzecznika Finansowego od osób, które obawiają się, że to ostateczna kwota i domagają się interwencji RF.

Jednak w tym przypadku jest ona, przedwczesna z uwagi na niezakończone postępowanie likwidacyjne, a tym samym możliwość dopłaty odszkodowania do kwoty bezspornej. Warto podkreślić, że Rzecznik Finansowy nie ma możliwości podjęcia interwencji na podstawie zgłoszenia telefonicznego.

Gdzie zglosic spróchniałe drzewo?

Gov.pl gov.pl Jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

Kto placi za wyciecie drzewa na cmentarzu?

Wycinka drzew na cmentarzu | Wycinka drzew Kraków i Małopolska Czy drzewa na cmentarzu powinno się sadzić, czy też lepiej nie? A jeśli tak, to w jakich miejscach jest to dopuszczalne? Kto decyduje o rozmieszczeniu drzew na tym terenie? Przede wszystkim należy pamiętać o kilku ważnych sprawach: Drzewo Spadło Na Samochód Co Robić

 1. Powinniśmy być świadomi tego, że każde drzewo na początku jest małą rośliną. Jednak za kilkanaście lat ta mała roślinka zmieni się w wielkie rozłożyste drzewo, które ciężko będzie utrzymać w ładzie. Chociażby przez rozrastające się korzenie.
 2. Jeśli drzewo będzie posadzone zbyt blisko pomników, może doprowadzić do ich rozpadu. Korzenie z łatwością mogą bowiem zniszczyć nawet nagrobki.
 3. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale drzewa rzucają na pomniki cień, a jesienią spadają z nich liście, co też trzeba uprzątnąć.
 4. Nie każdy wie, że to nie administracja cmentarza może wydać zgodę na ewentualną wycinkę, a zupełnie inne władze, takie jak miasto, czy konserwator.
 5. Każda wycinka drzew na cmentarzu to skomplikowana sprawa administracyjna. Nikt z pewnością nie wyda pozwolenia na wycięcie drzewa, które po prostu się nam nie podoba, tylko dlatego, że opadają z niego jesienne liście.
 6. Za sprawę wycinki odpowiada specjalna komisja, która ma za zadanie zbadać, czy jest to tzw. kaprys, czy faktycznie drzewo rozsadza pomniki lub stwarza inne niebezpieczeństwo.

Często na cmentarzach zobaczyć można topole. Te, które wyrosły, są naprawdę duże i często zaniedbane, w konsekwencji mogą być niebezpieczne dla otoczenia. Jednakże drzewa te są pomocne w odprowadzaniu wody, co jest przecież pożyteczne. O czym powinniśmy wiedzieć, kiedy chcemy się pozbyć niechcianego drzewa?

 1. Przede wszystkim wszystkie zmiany muszą zostać przeprowadzone za zgodą administracji cmentarza,
 2. Każda osoba, która sama wytnie drzewo, bez zezwolenia, zostanie obciążona karą pieniężną.
 3. Wycinkę powinno się odpowiednio uargumentować. Nie wolno nam pozbywać się drzewa tylko dlatego, że nam się nie podoba.
 4. Jeśli drzewo ma ponad dziesięć lat, będzie potrzebna zgoda konserwatora zabytków. Bez niej nic nie zrobimy.

Ile kosztuje szkoda parkingowa?

Szkoda parkingowa – mandat. Jak wysoki będzie? – Gdy w trakcie zdarzenia na miejscu pojawi się policja, sprawca szkody parkingowej może ponieść karę finansową. Kolizja wiąże się z mandatem o wysokości 200-500 zł oraz 6 punktami karnymi. W niektórych sytuacjach można jednak ich uniknąć.

Co grozi za zniszczenie samochodu?

288. § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Related Post