Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Gdzie Kupić Najtaniej Samochód W Polsce?

Gdzie Kupić Najtaniej Samochód W Polsce?

0 Comments

Gdzie Kupić Najtaniej Samochód W Polsce
Gdzie są najtańsze używane samochody? Jeden kraj w Europie wyróżnia się niskimi cenami Gdzie kupić najtańszy używany samochód? Okazuje się, że jest kraj w Europie, w którym koszty zakupu auta są zdecydowanie niższe, niż w innych a rynek aut używanych bardzo rozwinięty.

 • Znacie go na pewno.
 • Według raportu AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w grudniu 2021 roku mediana ceny samochodu używanego w Polsce wynosiła 23.900 złotych.
 • W tym samym okresie mediana auta z drugiej ręki na Węgrzech wynosiła 28.470 złotych, w Czechach 32.400 złotych, a na Słowacji 31.710 złotych.

Zobacz: „Polski rynek samochodów używanych charakteryzuje się najniższymi cenami wśród krajów Grupy Wyszehradzkiej. Kluczowym powodem jest niestety wyższa mediana wieku, która w grudniu 2021 roku wyniosła ponad 12 lat, a więc aż o dwa lata więcej niż mediana w Czechach i na Słowacji.

Ponadto, duże znaczenie ma także siła nabywcza społeczeństwa. Przykładowo w Czechach średnie miesięczne wynagrodzenie jest wyższe i wynosiło ponad 6.600 złotych w 2021 roku, a w Polsce ponad 5.900 złotych. To spora różnica, która pozwala na zakup młodszych i nowocześniejszych aut” – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Okazuje się więc, że najtańszym rynkiem aut używanych jest Polska. Według danych AAA AUTO, największego operatora sieci autocentrów w krajach Grupy Wyszehradzkiej, najdroższe samochody używane są na Słowacji i w Czechach, a najtańsze na Węgrzech i w Polsce.

 • Zobacz: Grudzień był miesiącem o najwyższej medianie ceny na rynku aut używanych w całym 2021 roku.
 • Według miesięcznego raportu AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w grudniu 2021 roku w Polsce pojawiło się 182.187 ofert sprzedaży samochodów używanych, co oznacza spadek w stosunku do listopada 2021 roku o 18.654 aut.

Natomiast mediana ceny aut używanych wyniosła rekordowe 23.900 zł! To kwota o 1.400 zł wyższa niż w listopadzie 2021 roku. Rynek wtórny w Polsce jest bardzo rozwinięty i dzięki temu osiągane ceny są bardzo niskie. Niestety za tym idzie duże ryzyko zakupu, wiele aut jest kupowanych z Zachodu mocno rozbitych i byle jak, tanio, naprawianych aby sprzedaż z dużym zyskiem.

Gdzie są najtańsze auta w Polsce?

Używany z Polski: gdzie kupicie tanio i dobrze? 10 sty 19 09:18 Czy warto jechać po samochód używany na drugi koniec Polski? Gdzie można spodziewać się egzemplarzy w lepszym stanie technicznym? Jakie są różnice w cenach? Oglądamy przykładowe samochody, analizujemy raporty firm zajmujących się wyceną i obrotem samochodami używanymi. Różnice bywają naprawdę duże! Auto Świat

Kiedy warto jechać po auto na drugi koniec kraju? Sprawdziliśmy oferty w różnych regionach Polski

Zakup samochodu używanego na naszym rynku ciągle bywa loterią. Łatwo to wytłumaczyć – zdecydowana większość aut przyjeżdża z zachodniej Europy i – delikatnie mówiąc – nie są to egzemplarze pierwszej świeżości. Zazwyczaj mowa jest o „skorygowanych” licznikach, powypadkowej przeszłości, mniejszych lub większych problemach technicznych.

Czy w tej sytuacji warto w ogóle myśleć o wyjeździe po samochód na drugi koniec Polski? Nie zawsze, ale czasem rzeczywiście może to być dobre rozwiązanie. Przedstawiamy za i przeciw samochodowej „turystyki”. Co prawda, większość samochodów oferowanych do sprzedaży jest dość stara i trudno oczekiwać nienagannego stanu technicznego, ale nie brakuje też ofert dla bardziej wymagających klientów.

Jak wychwycić atrakcyjne egzemplarze? Będzie to znacznie łatwiejsze, gdy ogłoszenia posortujecie pod względem ceny, ale zaczynając od najdroższych. Po pominięciu specjalnych wersji danego modelu (o ile takie występują: kabriolety, sportowe silniki) traficie na zadbane auta i może się okazać, że nawet samochód z lat 90. Foto: Auto Świat Dlaczego warto sprawdzić historię pojazdu? Samochód po wypadku może stać się poważnym zagrożeniem. Zakup skradzionego auta to ogromne problemy. Poznanie przeszłości kupowane auta pomoże wystrzec się takich zagrożeń. Jeśli długo szukacie samochodu, bliższe i dalsze wyjazdy mogą okazać się koniecznością. Im bardziej sprecyzowane wymagania, tym trudniej o ciekawe oferty w pobliżu domu. Gdy zamarzy się wam konkretny model, nadwozie i wersja silnikowa (lub – co gorsza – wyposażeniowa!), a do tego chcecie egzemplarz od pierwszego właściciela, bezwypadkowy z niedużym przebiegiem, to możecie czekać na niego miesiącami lub musicie ruszyć w Polskę.

Wystarczy takie kryteria wpisać w szczegółowe filtry na stronach internetowych z ogłoszeniami, żeby stwierdzić, jak trudno o wymarzone auto używane. Jeśli macie wysokie wymagania, wyjazd może okazać się koniecznością. A czy warto pojechać, kierując się ceną? W tym przypadku już zdecydowanie rzadziej. Prawdziwe okazje bardzo szybko wyłapują miejscowi handlarze – osoby parające się handlem autami używanymi znajdą się w każdej części Polski.

Na dodatek bardzo szybko reagują na ogłoszenia, dobrze znają rynek i typowe bolączki poszczególnych modeli, a także mają „dar przekonywania”. Efekty? Ekspresowo podejmują oni trafne decyzje – można zaryzykować twierdzenie, że jeśli dane auto w ofercie tkwi dłużej niż parę dni, to jest nieatrakcyjne z punktu widzenia handlarzy.

Nie oznacza to jednak, że będzie całkiem nieopłacalne dla innych kupujących. Na mapkach w galerii możecie porównać ceny wywoławcze podobnych aut w różnych regionach Polski. To opracowanie przygotowane przez firmę Eurotax, zajmującą się wyceną pojazdów. Wynika z niego, że poszukiwanie auta niekoniecznie w swoim województwie może być opłacalne.

Wcześniej jednak koniecznie przeczytajcie kolejne akapity naszego materiału. Oddamy teraz głos przeciwnikom szukania samochodu daleko od domu. Niemal każdy, kto kilka razy kupował auto używane, powie, że wyjazd jest nieopłacalny. Jeśli mamy do przejechania np.700 km, to oznacza to wydatek na poziomie 500-1000 zł! Za dużo? Wystarczy policzyć: paliwo 200-400 zł, autostrady, cały dzień pracy dla dwóch osób (warto mieć ze sobą kogoś znającego się na autach lub trzeźwo patrzącego na zakup), obiad.

Jeśli dany egzemplarz rzeczywiście okaże się interesujący, czeka was (najczęściej) wizyta w banku po gotówkę lub oczekiwanie na przelew (gdy transakcje odbywają się między firmami, a cena auta przekracza 15 tys. zł, jest konieczny). Nie zawsze od ręki można znaleźć warsztat, który dokona inspekcji. W takiej sytuacji okaże się, że będzie potrzebny również nocleg.

Pokazane na mapkach w galerii średnie ceny poszczególnych modeli odnoszą się do danego rocznika i silników benzynowych lub wysokoprężnych. Nie oznacza to jednak w pełni porównywalnych danych. Przede wszystkim warto zadać sobie trud i dowiedzieć się, które wersje silnikowe danego modelu są polecane.

Gwarantujemy, że cena może różnić się o kilkadziesiąt procent! Nie da się więc w jednym szeregu postawić np. Volkswagena Golfa z awaryjną 160-konną jednostką TSI oraz polecanego (choć wolniejszego) Golfa 1.6 8V/102 KM. Nieporównywalne cenowo są też np. diesle BMW – pomiędzy dwulitrówkami a trzylitrówkami znajdziecie prawdziwą przepaść.

Te pierwsze były znacznie tańsze w salonach i są niepolecane. Te drugie – wręcz przeciwnie! Różnice dotyczą również wyposażenia – szczególnie łatwo zauważyć to w przypadku nowszych aut i podstawowych oraz „wypasionych” specyfikacji. Przed decyzją: „tanio, jedziemy!” warto więc zadać sobie pytanie: „czy aby na pewno są to porównywalne wersje?”.

Przed wyjazdem warto zadać sprzedawcy kilka dodatkowych pytań, które pozwolą uniknąć rozczarowań. Użycie określenia „bezwypadkowy” nie musi oznaczać od razu kompletu oryginalnych szyb ani pierwszego lakieru na całym nadwoziu. Szyby i lakier stosunkowo łatwo można zweryfikować, za to określenie tego, czy auto brało udział w wypadku, to już o wiele trudniejsza sztuka.

Często nawet fachowiec nie da pełnej informacji o zakresie wcześniejszych uszkodzeń. Jeśli w ogłoszeniu czytacie, że przebieg jest udokumentowany, spytajcie: w jaki sposób? Do kiedy prowadzona była książka przeglądów w ASO, czy pozostałe przeglądy można potwierdzić w salonie? Możecie też zasięgnąć informacji u dilera danej marki – sprzedawca może twierdzić, że przebieg jest do zweryfikowania w ASO, ale np.

w Toyocie nie potwierdzicie przeglądów spoza Polski. Można oczywiście dzwonić do dilera za granicą. Warto też spytać, jaką historię ma dany egzemplarz – czy jest importowany, z jakiego kraju. Czy można sprawdzić historię? Na jakiej stronie internetowej? Kolejna sprawa to ubezpieczenie – handlarze najczęściej oferują 30-dniową polisę OC.

Jeśli jednak samochód nie jest zarejestrowany i nie ma opcji wykupienia OC, to może pojawić się problem z szybkim powrotem do domu na kołach. Ostatnia sprawa: mieszkańcy dużych miast łatwo mogą znaleźć i zweryfikować różne oferty – jedne lepsze, inne gorsze.

 1. Gorzej mają mieszkańcy mniejszych miejscowości – gdy daleko jest do ASO, a lista ofert tak różna od oczekiwanej.
 2. Nietrudno zgadnąć, że największą różnorodność samochodów używanych znajdziecie w województwie mazowieckim.
 3. Tu również traficie na największą liczbę aut pochodzących z polskich salonów – nic w tym dziwnego, bo województwo stołeczne zgarnia lwią część krajowego rynku nowych pojazdów.
You might be interested:  Ile Kosztuje Samochód Bez Prawa Jazdy?

Wniosek może być więc dość prosty: jeśli liczycie na krajowe auto, to będzie je łatwiej znaleźć w stolicy. Na jednym z największych portali ogłoszeniowych doliczyliśmy się aż 12 700 aut z polskim „rodowodem”, podczas gdy np. w Poznaniu było ich tylko 3800, a w Białymstoku – zaledwie 800.

Jakie są „specjalizacje” innych województw? Jeszcze kilka lat temu panowało przekonanie, że np. Podlasie to mekka miłośników samochodów amerykańskich, natomiast okolice Poznania są przepełnione samochodami przywiezionymi z Niemiec. Czy to prawda? Na tym samym portalu z ogłoszeniami w okolicy Białegostoku oferowano 270 aut importowanych z USA, czyli dokładnie tyle, ile np.

w Katowicach. Czwarta część aut zza oceanu to oferty w Warszawie. Jednak stolica nie we wszystkim wiedzie prym. Jeśli macie zaufanie do samochodów z Niemiec, to znacznie więcej niż w Warszawie znajdziecie ich np. w Katowicach. O wiele ważniejszy od miejsca jest jednak stan techniczny aut! Pod względem liczby samochodów używanych wystawionych do sprzedaży w październiku 2018 r.

 1. Prym wiedzie – niezmiennie – województwo mazowieckie (47 989 ofert).
 2. Najmniej ofert znajdziecie w województwie opolskim (4656).
 3. Największa liczba dotyczyła samochodów z silnikami wysokoprężnymi (blisko 146 tys.), benzynowych było już znacznie mniej – blisko 110 tys.
 4. Olejne miejsca pod względem zasilania zajmują LPG (20 302 sztuki) oraz hybrydy (1008).

CNG oraz elektryki to margines rynku. Oferta aut używanych październik 2018*

Województwo Liczba ofert 10.2018 Mediana ceny (zł) Mediana wieku (lata) Mediana przebiegu (km)
mazowieckie 47989 22900 10,2 170000
śląskie 34267 19500 10,5 161292
wielkopolskie 33497 18696 10,5 168000
małopolskie 23136 18000 11,1 174000
dolnośląskie 20631 17500 11,3 179000
łódzkie 17658 16500 11,6 182000
pomorskie 16758 19000 10,9 186000
kujawsko-pomorskie 13222 14599 12,2 191500
lubelskie 12274 14925 12,6 202000
podkarpackie 10587 16900 11,8 183052
zachodniopomorskie 9631 15990 11,9 192000
świętokrzyskie 9392 16000 12,1 196585
warmińsko-mazurskie 7876 15500 12,2 195500
lubuskie 7139 16200 11,8 190000
podlaskie 6020 17999 11,8 190000
opolskie 4656 17900 11,2 187360
niezidentyfikowane 5375 16500 7,5 142000
ogółem 280108 18000 11,1 178067

liczba ofert sprzedaży samochodów używanych w poszczególnych województwach; opracowanie: Autocentrum AAA Auto Najczęściej opisujemy samochody wystawione do sprzedaży, natomiast jeden z raportów firmy AAA Auto podsumowuje (oczywiście, bez liczb, jedynie w formie rankingu) dane z realnej sprzedaży tej firmy.

 • Z raportu lipcowego (z 2018 roku) wynika, że w pięciu na sześć województw, w których mieszczą się salony tej firmy, najczęściej kupowanym samochodem był Opel Astra.
 • Dobrą pozycję w rankingu sprzedaży czeskiego dilera zdobyły także modele Škody: Octavia oraz Fabia, które znalazły się na czołowych pozycjach (1.-3.) w czterech województwach.

Zwracają również uwagę prestiżowe auta (jak BMW serii 3) oraz SUV-y (Hyundai ix35) – te świetnie sprzedawały się m.in. w województwach dolnośląskim oraz łódzkim.

lp. mazowieckie wielkopolskie śląskie małopolskie dolnośląskie łódzkie
1. Astra Astra Astra Octavia Astra Astra
2. Focus Fabia Fabia Astra Focus Civic
3. Golf Passat Clio i30 Golf Octavia
4. Yaris Polo Octavia Auris Fabia Megane
5. Megane Mercedes klasy A Megane Focus Octavia ix35
6. Octavia Venga Focus Insignia Mondeo Mondeo
7. Clio Clio Mondeo Golf Megane Qashqai
8. Fabia Golf i30 207 Passat Fabia
9. Mondeo Avensis Qashqai Passat Clio Yaris
10. Corsa Insignia Ceed Civic BMW serii 3 i30

sprzedaż aut używanych w lipcu w sześciu województwach, w których mieszczą się oddziały dilera firmy Autocentrum AAA AUTO sp. z o.o. Nie podpowiemy jednoznacznie, czy warto pojechać po auto na drugi koniec Polski. Wiele zależy od sytuacji. Raczej nie opłaca się to w przypadku przeciętnych aut, kiedy zależy nam niekoniecznie na wzorowej kondycji auta, za to bardziej na niskiej cenie. archiwum, Auto Bild / Auto Świat Audi A4 to jeden z najpopularniejszych modeli na polskim rynku samochodów używanych. Wśród „A4-ek” z 2008 r. dominują sedany i kombi typoszeregu B8 z dieslem 2.0. Nie ma dużych różnic, zależnych od regionu kraju. Najtańsze były auta w województwie świętokrzyskim (tu można zaoszczędzić kilka tys. archiwum, Auto Bild / Auto Świat Kompaktowy Opel to kolejny hit rynku wtórnego. Rok 2015 to zmiana generacji (J/K), ale niektóre benzyniaki są podobne. Z jednej strony to zasługa niższych cen niż u największego konkurenta i ogromnej podaży aut za granicą, z drugiej – bardzo szerokiej oferty aut kupionych jako nowe w Polsce. archiwum, Auto Bild / Auto Świat Golf VI wszedł do oferty w 2008 r. – wszystkie diesle mają wtrysk common rail. Najtańsze Golfy znajdziecie w województwie zachodniopomorskim. Jeśli mieszkacie np. w mazowieckim, to taki wyjazd może okazać się nawet opłacalny, bo tu ceny są wyższe o ponad 3000 zł (czyli aż o 15 proc.). archiwum, Auto Bild / Auto Świat Używana seria 5 to spełnienie marzeń wielu kierowców – w salonach kosztuje majątek. Widać ogromne różnice w cenach samochodów, ale też spore w egzemplarzach. Wszystko mocno zależy od tego, co chcecie kupić. Inaczej są wyceniane dwulitrowe diesle, inaczej – 3.0.

 1. W przypadku młodych roczników i tak prestiżowego (czyli kosztownego w utrzymaniu) auta duży wpływ na cenę mają też historia eksploatacji oraz wyposażenie.
 2. Dlatego lepiej na chłodno ocenić ofertę.5/11 Toyoty RAV4 z silnikami benzynowymi archiwum, Auto Bild / Auto Świat RAV4 3.
 3. Generacji z benzyniakiem to auto bardzo cenione za niezawodność.

Bardzo duży rozrzut cenowy. Co ciekawe, najwięcej za swoje samochody chcą użytkownicy w województwach zachodniej Polski, gdzie można spodziewać się większej liczby aut sprowadzonych. Zdecydowanie taniej jest w Wielkopolsce oraz w woj. śląskim. To ceny wywoławcze aut z benzyniakami, w przypadku tej Toyoty diesle są wyraźnie tańsze.6/11 Oglądamy używane Avensisy w różnych regionach Polski archiwum / Auto Świat Czy warto jechać „w Polskę” po samochód? Żeby to sprawdzić, wybraliśmy kilka zbliżonych do siebie ogłoszeń odsprzedaży Toyoty Avensis III.

 1. Poprzeczkę postawiliśmy wysoko: nasze zainteresowanie padło na bezwypadkowe egzemplarze z benzynowymi silnikami z 2010 roku.
 2. Nie zwracaliśmy uwagi ani na rodzaj nadwozia (oglądaliśmy dwa sedany i jedno kombi), ani na wersję silnika (dwa 1.8 i jeden 2.0).
 3. Okazuje się, że w całej Polsce mamy tylko około 30 takich aut.

Wybraliśmy te niekoniecznie najtańsze, ale dobrze rokujące – w okolicy Warszawy, na Warmii oraz w Małopolsce. Wnioski? Ceny są wyższe niż na mapie Eurotaxu (ale egzemplarze znacznie powyżej średniej!), lecz układają się właściwie: w Warszawie jest nieco taniej niż w pozostałych lokalizacjach, północ i południe Polski wypadają podobnie – co prawda, pod Krakowem powinno być nieco taniej niż w Olsztynie, ale uwzględniając silnik 2.0 i nadwozie kombi, różnicę można pominąć.

Wszystkie egzemplarze okazały się warte uwagi. Avensis z Olsztyna budził zaufanie już na pierwszy rzut oka, przed nabyciem tego z południa Polski warto dokładnie obejrzeć podwozie, choć i tak pewnie nie da nam to odpowiedzi na pytanie, czy nie było zbyt skorodowane.7/11 Po tego Avensisa warto pojechać! Przemek Wąworek / Auto Świat W internecie czytamy: „jak nowa, stan wręcz idealny, oryginalny, niski przebieg, oryginalny lakier na całym aucie”.

Można oczywiście polemizować, czy 179 tys. km to niski przebieg, ale pod względem technicznym do samochodu nie mamy większych uwag (tylko wżery na niektórych felgach). Delikatnie przygotowany do sprzedaży, ale tam nie było co maskować! Silnik benzynowy, pełna książka przeglądów, niestety, po duńsku – trzeba by zadzwonić do dilera.Nie jest tanio, ale za dobre auto warto zapłacić nieco więcej niż średnia krajowa.Wnętrze praktycznie bez uwag, można tu zaaplikować delikatne pranie tapicerki.

 • Pomiar grubości lakieru oraz oględziny zakamarków potwierdzają informacje sprzedawcy: oryginalny lakier! Nalot korozyjny na tarczach to częsty przypadek w komisowych autach.
 • Oryginalne klocki i części eksploatacyjne! 8/11 Niezła oferta w centrum Polski Przemek Wąworek / Auto Świat Oglądamy auto z Polski z przebiegiem 156 tys.

km. Cena zachęca, bo to niespełna 37 tys. zł. Co prawda, Avensis do ASO jeździł tylko w trakcie gwarancji, ale nie mamy podstaw, żeby podejrzewać, że przebieg jest nieoryginalny. Ładny stan, wymieniona przednia szyba (podobno odprysk). Nasz miernik pokazał nieznacznie grubszy lakier na masce i przednich błotnikach (130 µm, reszta: 80-110 µm), ale komora silnika wydaje się „w oryginale”, a właściciel zapewnia, że nic nie było malowane.

 1. Skorodowany element mocowania silnika, ale nadwozie – bez rdzy.
 2. Świetnie zachowane wnętrze.
 3. Odstający schowek to chyba jedyna wada.
 4. Ilka niewielkich otarć na nadwoziu nie zmniejsza wyraźnie wartości.9/11 Z ziemi szwedzkiej do Małopolski Przemek Wąworek / Auto Świat W podkrakowskiej wsi wypatrzyliśmy Avensisa w wersji kombi z dwulitrówką – to chyba najlepszy wariant tego modelu.
You might be interested:  Kiedy Straż Miejska Może Odholować Samochód?

Samochód sprowadzony ze Szwecji, raport dostępny w internecie potwierdza informacje sprzedawcy – samochód ma niespełna 140 tys. km przebiegu. Wymieniona przednia szyba (na oryginalną!), bardziej niepokoi nas jednak świeże zabezpieczenie antykorozyjne – czyżby podwozie było aż tak skorodowane, że strach było pokazywać? Przydałyby się dokładniejsze oględziny na podnośniku.

 • Bardzo dobry stan wnętrza.
 • Na lewych drzwiach i tylnym błotniku nieco grubszy lakier, ale ani śladu szpachli – albo pomalowane poza fabryką, albo drugi raz.
 • Drobne braki: nie ma koła zapasowego, opony na samochodzie są marne, a felgi – mocno zniszczone rdzą.
 • Na pocieszenie zostaje drugi komplet alufelg z zimówkami.10/11 Polacy lubią Audi A4, VW Passaty oraz Ople Astry archiwum / Auto Świat Jak wynika z raportu AAA Auto,,Samochody używane w regionach”, sporządzonego na bazie danych sprzedażowych dilerów i analizy ofert w komisach, internecie oraz u dilerów aut używanych, można dostrzec sympatie dotyczące niektórych modeli w poszczególnych województwach.

Mieszkańców zachodnich województw najbardziej interesują Passaty, wschodnia Polska należy do Audi A4, a mieszkańcy Polski centralnej najczęściej poszukują Opla Astry. Podaż Astr w woj. mazowieckim może wynikać z dużej liczby takich leasingowanych aut. W przypadku Audi A4 najdroższe egzemplarze oferowano w podlaskim (mediana ceny: 19 600 zł), a najtaniej można było je kupić w lubelskim (18 400 zł).

 • Auta z województwa lubelskiego były jednak najstarsze (mediana wieku: 14), zaś te z podlaskiego – najmłodsze (13,3).
 • Największy przebieg miały samochody oferowane na sprzedaż w województwie lubelskim (mediana przebiegu: 246 500 km), a najmniejszy – w podkarpackim (235 000 km).
 • Różnice nie są duże, ale warto mieć je na uwadze.

Podobne zależności pojawiają się również w przypadku innych modeli, nie tylko tych ze szczytu listy zainteresowań klientów.11/11 Ulubione nadwozia według regionów archiwum / Auto Świat Polacy kupują używane kombi na wschodzie i zachodzie kraju, a hatchbacki w centrum – to wynik kolejnej analizy przeprowadzonej przez Autocentrum AAA Auto.

Gdzie najbezpieczniej kupić używany samochód?

Używane auto kupione w komisie u autoryzowanego dealera – Zakup używanego auta w komisie przy autoryzowanym salonie wzbudza największe zaufanie i wydaje się jedną z najbezpieczniejszych opcji. Za względną gwarancję bezpieczeństwa musimy jednak zapłacić – cena auta będzie zdecydowanie wyższa niż u innych sprzedawców.

 • Niepodważalną zaletą będzie jednak to, że bardzo często są to auta, które trafiają do dealera po pierwszym użytkowniku, a w przypadku niezgodności towaru z umową – wiemy do kogo zgłaszać zażalenia.
 • Zazwyczaj jednak oferta u autoryzowanego dealera jest ograniczona do pojazdów jednej lub co najwyżej kilku marek.

Zalety zakupu auta u dealera:

sprawdzona historia serwisowa, możliwość nabycia względnie nowego auta, możliwość skorzystania z bogatej oferty kredytów i ubezpieczeń, gwarancja na samochód.

Wady zakupu auta u dealera:

zawyżone ceny aut, ograniczona możliwość negocjacji ceny, często ograniczony wybór.

Jaki jest najtańszy samochód z salonu?

Najtańsze nowe samochody w czerwcu 2022 roku – Znamy już listę najchętniej kupowanych marek samochodów oraz najczęściej wybieranych nowych modeli aut w pierwszym kwartale 2022 roku. Jak jednak te top listy przedstawiają się na tle najtańszych dostępnych obecnie modeli samochodów? Czy dzięki nim drugi kwartał roku przyniesie zmiany w pozycji lidera? Oto 10 najtańszych nowych samochodów dostępnych w sprzedaży w czerwcu 2022 roku (ceny katalogowe na dzień 23.06.2022):

 1. Hyundai i10 – 47 800 zł
 2. Kia Picanto – 52 400 zł
 3. Dacia Sandero – 55 900 zł
 4. Fiat Panda – 56 600 zł
 5. Volkswagen Up – 58 290 zł
 6. Fiat 500 – 59 300 zł
 7. Kia Rio – 61 900 zł
 8. Skoda Fabia – 62 000 zł
 9. Suzuki Swift Hybrid FL/Toyota Aygo X – 62 900 zł
 10. Seat Ibiza – 66 200 zł

Gdzie Kupić Najtaniej Samochód W Polsce KIA dysponuje obecnie jednym z najtańszych aut na rynku. Czy to pozwoli dogonić Toyotę? – Fot. Pexels.com Porównując listy najtańszych i najpopularniejszych nowych samochodów można zauważyć, że Polacy wcale nie decydują się przy zakupie na najtańsze możliwe propozycje producentów aut.

Na liście najpopularniejszych modeli samochodów pierwszego kwartału 2022 roku znalazł się tylko jeden model auta, który można zaliczyć do tych stosunkowo tanich, a jest nim Dacia Sandero, Czy w drugim kwartale roku zobaczymy zatem zmiany na pozycji lidera popularnych aut? Czy na liście top 10 pojawią się nowe modele samochodów? O tym przekonamy się już wkrótce.

A czy wy myślicie, że Toyota utrzyma stołek lidera sprzedaży samochodów w Polsce do końca roku? Dajcie nam znać w komentarzach!

 1. Paweł
 2. Niestety w dzisiejszych czasach coraz droższe są nowe jak i używane samochody, a Toyota do tanich nie należy, tutaj raczej Kia będzie górą.
 3. Ocena artykułu:
 4. środa, 26 październik 2022
 • E36
 • Toyotka idzie na całość w tym roku. Dla mnie i tak liczy się tylko BMW
 • Ocena artykułu:
 • piątek, 07 październik 2022
 1. Pitr
 2. Skoda sama sobie strzeliła w kolano dlatego przegrywa zaczęli zawyżać ceny aż za bardzo
 3. Ocena artykułu:
 4. wtorek, 27 wrzesień 2022

Adam Toyota BYŁA wzorem niezawodności jak była produkowana w Japonii. Teraz produkują ją w Czechach czy jakieś innej Francji. Tak samo Volkswagen był wzorem niemieckiej solidności z której już niewiele pozostało. Natomiast co do Opla to nie mam o nim najlepszej opinii.

 • Mietek
 • Dla mnie i tak tylko Opel
 • Ocena artykułu:
 • wtorek, 02 sierpień 2022
 1. Denis
 2. Bardzo fajny artykuł, dobrze sie czyta, fajnie skonstruowany 🙂
 3. Ocena artykułu:
 4. poniedziałek, 11 lipiec 2022
 • Wonskey
 • Toyota od lat jest liderem niezawodności. Nie ma się co dziwić, że w tych czasach schodzi jak świeże bułeczki
 • Ocena artykułu:
 • czwartek, 07 lipiec 2022
 1. Oli
 2. Lata temu Skoda była liderem i nawet nikt się nie zbliżał dzisiaj coraz lepsze samochody robi Kia więc lada moment wskoczy na pozycje lidera.
 3. Ocena artykułu:
 4. czwartek, 07 lipiec 2022

: Najpopularniejsze i najtańsze auta 2022 roku

Czy opłaca się kupić auto z Czech?

Kupno nowego samochodu w Czechach – korzyści – Biorąc pod uwagę korzyści, kupno nowego samochodu w Czechach jest opłacalne. Tym bardziej, gdy prowadzi się tam działalność gospodarczą. Wówczas koszty rejestracji pojazdu są naprawdę symboliczne. Z takiego rozwiązania korzysta wielu ludzi, czemu trudno się dziwić, każdy chce dla siebie jak najlepiej.

W jakim kraju opłaca się kupić samochód?

Niezmiennie najpopularniejszym kierunkiem są Niemcy, skąd pochodzi ponad połowa wszystkich importowanych samochodów. Sprowadzenie samochodu z Niemiec jest też najkorzystniejsze cenowo, ale trzeba przy tym wyjątkowo uważać na oszustów.

Gdzie można kupić tanie auto?

Grupowe zakupy w salonie samochodowym – Polacy już dawno poznali korzyści wynikające z zakupów grupowych. Przez portale łączące kupujących można nabyć praktycznie wszystko. Jednak wciąż nie jest to popularny sposób zakupu nowego samochodu. Od kilku lat w Polsce funkcjonuje platforma GrupoweAutozakupy.pl, a za jej pośrednictwem osoby poszukujące konkretnego modelu samochodu mogą uzyskać korzystne warunki zakupu.

 1. Szczególnie duże rabaty zdarzają się przy kupnie samochodu luksusowego – rabat od dilera sięga niekiedy nawet 20%.
 2. W przypadku popularnych modeli cena jest zwykle obniżona o kilka procent.
 3. Po wynegocjowaniu rabatu platforma nie pośredniczy w samym zakupie pojazdu – umowa z dilerem podpisywana jest bezpośrednio przez klienta.

Ten zaś, po skorzystaniu z pośrednictwa serwisu, nie traci żadnych przywilejów. Wciąż zachowuje się prawo do różnych sposobów finansowania zakupu, przedłużenia gwarancji oraz do oferty ubezpieczeń. Aby system zadziałał, wystarczy trzech klientów poszukujących tego samego modelu. Gdzie Kupić Najtaniej Samochód W Polsce Masz pytanie? Napisz na

Czy warto kupić samochód od dealera?

Kupno używanych aut od autoryzowanych dealerów wiąże się z nieporównywalnie mniejszym ryzykiem niż w przypadku zakupu od prywatnego sprzedawcy. Możesz liczyć na gwarancję, a także otrzymanie rzetelnych informacji na temat interesującego Cię auta.

Czy warto kupić nowy samochód w 2022?

“Klienci nie mają wyboru i długo nie będą go mieć”. Rynek motoryzacyjny w 2022 r. Dwa ostatnie lata były trudne dla zmotoryzowanych. Jak się okazuje, w roku 2022 sytuacja nie musi ulec znaczącej poprawie. O rynku, potrzebach klientów i kompromisach, na które są gotowi pójść, a także wpływie pandemii na producentów rozmawiam z prezesami firmy Superauto. Superauto to znacząca firma oferująca leasingowanie samochodów. Wśród kilku tysięcy nowych samochodów znaleźć można zarówno dostawczaki służące firmom, jak i sportowe modele czy limuzyny mające reprezentować status właściciela czy aspiracje firmy. Co prezesi Superauta sądzą o perspektywach w 2022 r.

i Polskim Ładzie? Tomasz Budzik, Autokult.pl: Jakie zmiany na rynku zaszły w 2021 r.? Jakie auta zyskały na popularności, a jakie zostały zepchnięte na boczny tor? Bartosz Chojnacki, wiceprezes i szef sprzedaży w Superauto.pl: Podsumowując to, co się działo w 2021 na rynku motoryzacyjnym, nie boję się użyć sformułowania, że klienci byli maltretowani.

Miesiącami czekali na samochody, żeby w końcu dowiedzieć się, że termin dostawy nie zostanie dotrzymany. W ubiegłym roku mieliśmy ciąg dalszy braku samochodów, który dał się branży we znaki już w drugim kwartale 2020 roku. Wtedy po twardym lockdownie zaczęła się odmrażać gospodarka i klienci zaczęli zgłaszać popyt, a fabryki stanęły. Nie ma wyboru, klient jest zmuszony korzystać z tego, co jest. Dotyczy to jednakowo segmentu samochodów osobowych, premium oraz użytkowych. Chociaż w przypadku tych ostatnich trzeba przyznać, że jest trochę lepiej. W samochodach użytkowych jest mniej skomplikowanej elektroniki, czyli systemów, które wstrzymywały produkcję ze względu na brak komponentów.

Liczba niewyprodukowanych samochodów użytkowych jest na pewno o wiele mniejsza niż samochodów premium czy osobowych. No i co jest też istotne, klienci aut użytkowych są zdecydowanie bardziej nastawieni na kompromisy. Wiadomo dlaczego. To auto służy do pracy, ma przewieźć określony towar i tutaj mniej ważny jest kolor, marka, moc czy wyposażenie.

Jak kupić w POLSCE samochód UŻYWANY i nie wbić się na MINĘ albo TRUPA.

Zakup takiego auta jest przeliczony czysto jako korzyść finansowa. Inaczej jest w przypadku samochodów osobowych, a już na pewno samochodów premium, gdzie te elementy mają znaczący wpływ na decyzję. Bartosz Chojnacki Warto też wspomnieć o zjawisku, jakie obserwowaliśmy pod koniec ubiegłego roku.

 • Na jego koniec klienci po wielu miesiącach oczekiwania mieli odebrać auto, a dostawali informację od dealera, że samochody nie będą fakturowane, mimo że są gotowe.
 • Zamrożone kontrakty miały uchronić importerów przed zapłaceniem wyższej kary za zwiększoną emisję spalin.
 • Pod koniec 2021 roku bardzo powszechne było zjawisko niechęci wystawiania faktur przez niektóre marki na modele wysokoemisyjne.
You might be interested:  Jaki Pit Do Opłacenia Podatku Za Samochód?

Dofakturowanie kilkuset samochodów oznaczałoby dla producentów dużo wyższe kary. Więc odbiło się to na klientach, bo kontrakty zamrożono. Szczególnie dotknęło to tych, którzy biorąc samochód w leasing, chcieli pod koniec roku zrobić koszty w swoich firmach. T.B.: Jakie po pierwszych tygodniach są perspektywy na rok 2022? B.C.: Po pierwszych kilku tygodniach nowego roku nie można mówić o żadnej stabilizacji w podaży, a do tego styczeń wystartował podwyżkami, zmianami w przepisach podatkowych, które mają duży wpływ na niepewność zakupową i decyzyjną.

 • Czekałem na nowy rok z nadzieją jednak zdecydowanie zostajemy w trajektorii wyznaczonej w 2021.
 • Nic nie wskazuje, że importerzy czy dealerzy zaczną odbudowywać atrakcyjność oferty pod względem cenowym, rabatowym i w końcu dostępności.
 • Przez najbliższe miesiące fabryki będą produkowały to, co zostało już zamówione i zaliczkowane w 2021 roku.

Klienci nie mają wyboru i długo nie będą go mieć. Co jeszcze jest widoczne na rynku? Klienci, którzy którzy zamówili samochody kilka miesięcy temu, zderzają się obecnie ze wzrostem stóp procentowych i szalejącą inflacją. Cena auta nie jest gwarantowana w momencie zamówienia.

 • Lient, który czekał kilka miesięcy, jest objęty wszystkimi podwyżkami, które po drodze były.
 • Jeśli samochód był zamówiony pół roku temu i wtedy auto kosztowało, załóżmy 100 jednostek, to na dziś, mimo że klient był cierpliwy i powinien zostać nagrodzony za to czekanie, to jest nagrodzony – w cudzysłowie – w ten sposób, że dostaje propozycję zakupu za 115 jednostek.

W efekcie obserwujemy małą, ale jednak, falę rezygnacji z zakupów.T.B.: Jak na rynek zakupu, leasingu i wynajmu samochodów wpłyną zapisy Polskiego Ładu? Czy już widać ten wpływ? Kamil Makula, prezes Superauto.pl: Rynek motoryzacyjny, globalnie, mocno odczuwa skutki pandemii, a na rodzimym rynku dochodzi do tego szalejąca inflacja, podwyżki i nowe przepisy podatkowe Polskiego Ładu. Wystarczy, żeby ważną decyzję, jaką jest zakup samochodów odłożyć w czasie, co widać po spadku rejestracji w styczniu.

 1. Jednak, odłożenie moim zdaniem nie oznacza całkowitej rezygnacji.
 2. Nie brakuje osób, które chcą mieć nowy samochód.
 3. Chociażby przedsiębiorcy, którzy muszą mieć auta dla biznesu.
 4. A właśnie oni najchętniej korzystają z leasingu.
 5. Dlatego, mimo różnych głosów wśród ekspertów uważam, że Polski Ład nie wpłynie na zmniejszenie zainteresowania leasingiem.

Kamil Makula To wciąż najtańsza i najszybsza forma finansowania samochodów. Tym bardziej, że w leasingu mamy produkty ze stałą stopą procentową, czyli mimo wzrostu stóp i potencjalnego ryzyka jesteśmy przygotowani na to, że nasi klienci będą mieli ratę stałą przez cały okres spłaty.

 1. Pozostaje jeszcze możliwość wydłużenia leasingu na maksymalną liczbę lat, więc rata może być nadal przystępna.
 2. Obecnie spłatę możemy wydłużyć nawet do sześciu lat i co ważne, jeśli sytuacja finansowa nam pozwoli, możemy wcześniej to zadłużenie spłacić.
 3. Jest duża elastyczność.
 4. Ponadto ze względu na zmiany w Polskim Ładzie, na popularności zyska leasing z dużym wykupem.

Klienci płacą niższą miesięczną ratę kosztem tego, że ostatnia rata, tzw. wykupowa będzie większa, nawet na poziomie od 20 do 40 procent. Wówczas, kiedy po spłacie leasingu przeniosą samochód do użytkowania jako osoba prywatna, to nawet jeśli zapłacą podatek, różnica między ceną wykupu z leasingu a sprzedażą na rynku będzie niewielka, a w związku z tym podatek do zapłaty będzie niższy. Jeśli chodzi o wynajem, jest on ograniczony limitem kilometrów. Nie wszystkim się to zatem opłaca. Wynajem jak najbardziej jest formą finansowania dobrą wówczas, kiedy samochód będzie pełnił funkcję reprezentacyjną lub służył do przemieszczania się głównie po mieście.

 1. Jest też dobrym rozwiązaniem na posiadanie drugiego lub nawet trzeciego samochodu w rodzinie.T.B.: Jaki rok 2022 jest i będzie z punktu widzenia klienta? Jak będzie w kwestii dostępności aut i ich cen? B.C.: Wyboisty.
 2. Jak już wspomniałem, importerzy nie muszą martwić się o popyt.
 3. Mają pełne książki zamówień, w zdecydowanej większości wypełnione w ubiegłym roku.

Samochodów dostępnych od ręki wciąż będzie brakować. Do tego podwyżki cen, brak rabatów, rosnące stopy kredytowe. Rynek nie traktuje dobrze klienta i w perspektywie najbliższego roku zmiany na lepsze nie widać.T.B.: Jak pandemia zmieniła rynek handlu samochodami i podejście klienta? B.C.: Braki w podaży odbijają się na rynku wtórnym. W ślad za tym, że nie ma nowych aut, oczy osób, które koniecznie muszą wymienić samochód, zostały skierowane na rynek wtórny. Na którym, co jest normalne, też są braki. Rynek aut używanych nie był zasilony samochodami poleasingowymi, bo floty nie miały szansy się odnowić i zasilić rynku.

Mamy zatem wzrost cen aut używanych i ich brak. Trafiamy na kolejne wyboje. Testowanie klienta trwa już dwa lata. Trochę jesteśmy tym zmęczeni, mamy dość galopujących cen, ale jaki mamy na to wpływ? Pozostaje nam zatem jazda po wyboistej drodze 2022 roku.T.B.: Kiedy sytuacja związana ze sprzedażą samochodów może wrócić do stanu sprzed pandemii? Czy to w ogóle jeszcze możliwe? B.C.: Trochę niepokojąca jest zmiana nawyków producentów.

Ten problem zgłaszają importerzy. Mówią, że producenci wcale nie mają ochoty wrócić do modelu biznesowego sprzed pandemii. Wtedy samochody były wypuszczane na place importerskie, gdzie czekały na przyszłych klientów. Teraz dany model jest produkowany na konkretne zamówienie.

 1. Oczywiście życzyłbym sobie, żeby któraś z marek wyszła z inicjatywą i zapewniła podaż tu i teraz, bo skorzysta na tym klient.
 2. Ale nie widzę na razie takiego ruchu.T.B.: Jak dziś Polak kupuje samochód? Czy przychodzi ze sprecyzowanym wyborem i konsekwentnie się go trzyma, czy też po zderzeniu marzeń z rzeczywistością przystaje na zmianę obranego wcześniej modelu? Czy duża jest grupa osób, które po prostu określają swoje potrzeby i oczekują, że to sprzedawca coś wybierze? K.M.: Klient często musi korzystać z tego, co jest na rynku.

Jeśli bardzo potrzebuje samochodu, czasami rezygnuje z wymarzonego modelu, czasami zmienia markę. Handlowcy są w stanie pomóc, bo znają rynek, wiedzą, jakie są możliwości zamiany, jak długo przyjdzie czekać na nowe, wymarzone auto. Ci, którzy definitywnie określają swoje wymagania, muszą się uzbroić w cierpliwość na kilka miesięcy.

Gdzie można kupić tanie auto?

Grupowe zakupy w salonie samochodowym – Polacy już dawno poznali korzyści wynikające z zakupów grupowych. Przez portale łączące kupujących można nabyć praktycznie wszystko. Jednak wciąż nie jest to popularny sposób zakupu nowego samochodu. Od kilku lat w Polsce funkcjonuje platforma GrupoweAutozakupy.pl, a za jej pośrednictwem osoby poszukujące konkretnego modelu samochodu mogą uzyskać korzystne warunki zakupu.

Szczególnie duże rabaty zdarzają się przy kupnie samochodu luksusowego – rabat od dilera sięga niekiedy nawet 20%. W przypadku popularnych modeli cena jest zwykle obniżona o kilka procent. Po wynegocjowaniu rabatu platforma nie pośredniczy w samym zakupie pojazdu – umowa z dilerem podpisywana jest bezpośrednio przez klienta.

Ten zaś, po skorzystaniu z pośrednictwa serwisu, nie traci żadnych przywilejów. Wciąż zachowuje się prawo do różnych sposobów finansowania zakupu, przedłużenia gwarancji oraz do oferty ubezpieczeń. Aby system zadziałał, wystarczy trzech klientów poszukujących tego samego modelu. Gdzie Kupić Najtaniej Samochód W Polsce Masz pytanie? Napisz na

Jakie samochody są najtańsze w utrzymaniu?

Auta miejskie – Wśród aut miejskich najtańsza w eksploatacji jest Dacia Sandero – 31,3 eurocenta. Kolejne miejsca nalezą do Mitsubishi Space Star 32,7 eurocenta, Skoda Fabia – 34,8 eurocenta, Mazda 2 – 35,7, a to zestawienie zamyka Suzuki Swift z kosztem 36,4 eurocenta za każdy przejechany kilometr.

Related Post