Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Gdzie Opłacić Akcyzę Za Samochód Warszawa?

Gdzie Opłacić Akcyzę Za Samochód Warszawa?

0 Comments

Gdzie Opłacić Akcyzę Za Samochód Warszawa
FAQ – najczęściej zadawane pytania – Czym jest podatek akcyzowy? Akcyza to podatek od sprowadzonego samochodu, który należy opłacić, gdy decydujemy się na import samochodu z innego kraju do Polski. Opłata ta musi zostać uiszczona zarówno w przypadku nowych, jak i używanych samochodów.

 • Jakie są stawki akcyzy w 2021 roku? Dla samochodów osobowych o pojemności silnika powyżej 2000 cm3 – 18,6% podstawy opodatkowania.
 • Dla pozostałych samochodów osobowych – 3,1% podstawy opodatkowania.
 • Jak zapłacić akcyzę za samochód? Akcyzę opłacić można w Urzędzie Skarbowym, można więc zrobić to przy okazji płacenia podatku 2%.

To spore ułatwienie, ponieważ jeszcze do niedawna akcyzę trzeba było opłacać w Urzędzie Celnym. Akcyzę można także zapłacić online, co z uwagi na sytuację pandemiczną jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie trzeba bowiem wychodzić z domu i odwiedzać osobiście Urzędu Skarbowego.

Gdzie zapłacić akcyzę za samochód 2022 Warszawa?

Jak zapłacić akcyzę za samochód? – Opłacenia akcyzy za samochód powinniśmy dokonać w ciągu 30 dni od dnia sprowadzenia pojazdu do Polski. Kolejnym naszym obowiązkiem jest złożenie deklaracji dla podatku akcyzowego od nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodów osobowych (AKC-U/S).

Gdzie zapłacić akcyzę Warszawa?

Urząd Skarbowy Warszawa-Ursynów Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie Organami podatkowymi właściwymi w zakresie akcyzy są: naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celno – skarbowego i dyrektor izby administracji skarbowej. Zadania wynikające z ustawy o podatku akcyzowym w zakresie między innymi:

rejestracji podmiotów, przyjmowania powiadomień pośredniczących podmiotów węglowych, gazowych, tytoniowych, przyjmowania deklaracji podatkowych, wydawania zezwoleń na działalność w podatku akcyzowym, przyjmowania zabezpieczeń akcyzowych, przyjmowania deklaracji podatku akcyzowego z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodów osobowych, znaków akcyzy

You might be interested:  Gdzie Się Płaci Akcyzę Za Samochód?

wykonują:

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ciechanowie Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszkowie Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Radomiu Naczelnik Urzędu Skarbowego w Siedlcach Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa-Ursynów Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa-Praga Naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście, który jest właściwym organem podatkowym, jeżeli nie można ustalić właściwości w sposób określony w art.14 ust.3-5, 8 i 9 (art.14 ust.10 ustawy o podatku akcyzowym)

: Urząd Skarbowy Warszawa-Ursynów

Gdzie zapłacić podatek akcyzowy od samochodu?

Jak zapłacić akcyzę za samochód i wypełnić deklarację akcyzową? – Obecnie można już złożyć deklarację akcyzową i zapłacić akcyzę za sprowadzony samochód w trybie online. Warto podkreślić, że od 2017 roku organem zajmującym się pobieraniem podatku akcyzowego nie jest urząd celny, ale urząd skarbowy.

Wypełniasz deklarację AKC-U/S – to uproszczona deklaracja dla podatku akcyzowego płaconego od nabycia wewnątrzwspólnotowego. Płacisz podatek akcyzowy w określonej kwocie na rachunek urzędu skarbowego. Pobierasz potwierdzenie zapłaty akcyzy – będzie to możliwe po podaniu,

Deklaracja akcyzowa wymaga wpisania danych osoby importującej auto z zagranicy oraz informacji dotyczących zakupionego pojazdu. Podaje się w niej także samodzielnie wyliczoną wysokość akcyzy. Jeśli samochód ma więcej niż jednego właściciela, każdy współwłaściciel musi złożyć osobny wniosek.

 1. Po dokonaniu takich formalności otrzymasz Urzędowe Potwierdzenie Odbioru.
 2. Potwierdzenie zapłaty akcyzy jest niezbędne do dokonania rejestracji pojazdu w urzędzie, w wydziale komunikacji.
 3. Do rejestracji auta będą także potrzebne wszystkie dokumenty auta w wersji polskojęzycznej.
 4. Musisz przetłumaczyć je na język polski u tłumacza, mieć do rejestracji dowód osobisty, dowód własności samochodu, potwierdzenie pozytywnego wyniku badania technicznego i zawarcia obowiązkowej polisy OC.

trzeba wykupić najpóźniej w dniu rejestracji. : Akcyza za samochód – jak ją zapłacić?

Jak zapłacić podatek akcyzowy przez internet?

Jak w prosty sposób zapłacić akcyzę za samochód przez Internet w 2020 roku? – Obecnie opłaty akcyzowej nie trzeba już dokonywać w urzędzie celnym i można to zrobić w urzędzie skarbowym. Akcyzę, co bardzo wygodne można opłacić także przez internet. Wystarczy tylko złożyć wniosek przy użyciu Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych i wejść na stronę:,

You might be interested:  Jaki Samochód Kupić Za 5 Tys?

Po opłaceniu akcyzy wystarczy tylko pobrać zaświadczenie o uregulowaniu płatności. Oprócz tego koniecznie trzeba złożyć „Deklarację uproszczoną nabycia wewnątrzwspólnotowego”, znaną pod skrótem AKC-U. Masz na to 14 dni od opłacenia akcyzy. Trzeba również pamiętać, że każdy współwłaściciel pojazdu musi złożyć osobny wniosek.

Do niego musi zostać dołączona kopia umowy kupna-sprzedaży, dowód opłacenia akcyzy, potwierdzenie zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych, dowód rejestracyjny, a także kartę pojazdu jeśli została wydana oraz wszystkie inne dokumenty samochodu.

Jaki PIT do akcyzy za samochód?

Aby zarejestrować samochód sprowadzany z innego kraju UE, musimy złożyć deklarację, zapłacić akcyzę i uzyskać potwierdzenie zapłaty. Od 1 marca 2017 r. deklarację tę możemy złożyć w formie papierowej do urzędu skarbowego albo w formie elektronicznej za pomocą systemu PUESC.

 • przywiozły samochód do Polski, gdy do przeniesienia prawa do rozporządzania samochodem jak właściciel (zakupu) doszło za granicą,
 • kupiły sprowadzany samochód w Polsce, gdy do przeniesienia prawa do rozporządzania dojdzie w Polsce,
 • rejestrują pojazd, gdy nie dochodzi do przeniesienia prawa do rozporządzania, ale pojazd będzie rejestrowany w Polsce (np. leasing).

Aby można było zarejestrować samochód w Polsce, należy:

 • złożyć deklarację AKC-U/S,
 • zapłacić akcyzę,
 • uzyskać potwierdzenie zapłaty akcyzy.

Przejście tych kroków nie musi być tak utrudnione, gdy korzystamy z dostępnych systemów elektronicznych. POLECAMY: Prowadź automatyczną ewidencję przejazdów i oszczędź nawet 5000 zł

Related Post