Jak krok po kroku umyć samochód na myjni bezdotykowej? – Choć u swoich podstaw użycie myjni bezdotykowej jest stosunkowo proste, większość jej użytkowników zazwyczaj sygnalizuje problemy w prawidłowym domyciu karoserii. Jak prawidłowo myć samochód na myjni bezdotykowej? W tym celu warto trzymać się następującego schematu: 1.
- Chociaż wydaje się to oczywiste, w rzeczywistości niewiele osób zaczyna mycie od tej czynności.
- W pierwszej kolejności zawsze używamy programu „ spłukiwanie auta “.
- Pozwala to nie tylko na ochłodzenie karoserii, ale także wstępne oczyszczenie lakieru z luźnych zanieczyszczeń.
- Ponadto nawodniona karoseria jest idealnym “podkładem” dla późniejszych etapów mycia.
Płukanie wykonujemy trzymając lancę około 40 cm od lakieru.2. Jeśli nasze felgi są mocno zabrudzone, w tym miejscu możemy wykorzystać program „ oprysk felg “. Pozwoli on na usunięcie ciężkich zanieczyszczeń, w tym metalicznych zabrudzeń z klocków hamulcowych.
- Po odczekaniu kilku chwil spłukujemy detergent z felg.
- Pamiętajmy, aby nie aplikować detergentu na felgi rozgrzane, chromowane lub polerowane, gdyż może on uszkodzić ich powierzchnię.3.
- Trzecim krokiem jest nałożenie piany aktywnej na nadwozie.
- Używamy do tego programu o tej samej nazwie.
- Pianę aplikujemy od dołu karoserii do dachu, prowadząc lance poziomymi ruchami wzdłuż pojazdu.
Po jej zaaplikowaniu warto odczekać około minuty, aby piana odpowiednio zmiękczyła zanieczyszczenia na lakierze. Pianę aktywną aplikujemy lancą w odległości 30 – 40 cm od karoserii.4. Po odczekaniu około minuty spłukujemy pianę aktywną i przystępujemy do mycia właściwego.
- W tym celu używamy programu ” mycie zasadnicze “.
- Mycie zaczynamy od dachu samochodu, przechodząc do szyb, drzwi, maski oraz klapy bagażnika.
- Użycie tego programu kończymy na zderzakach i progach samochodu.
- Innymi słowy, myjemy pojazd od góry do dołu, stosując tak zwaną zakładkę.
- Starajmy się zachować odległość lancy od lakieru w granicach 30 – 50 cm.
Pamiętajmy, aby ten etap wykonać bardzo dokładnie, w przeciwnym razie po wyschnięciu na karoserii pozostaną charakterystyczne mazy.5. Nie jest to punkt obowiązkowy, jednak jeśli nie jesteśmy pewni czy karoseria została domyta właściwie, możemy wykorzystać dostępną na myjni lancę ze szczotką.
W tym celu używamy programu „ mycie szczotką “. Pamiętajmy, aby używać szczotki z załączonym programem, aby zapewnić jej odpowiednie nawodnienie i poślizg.6. Po dokładnym umyciu karoserii spłukujemy wszelkie detergenty z lakieru. W tym celu wykorzystujemy program „ płukanie “. Przy pomocy czystej wody pod wysokim ciśnieniem spłukujemy wykorzystane wcześniej szampony i piany aktywne z samochodu, w odległości około 50 cm.
Dla najlepszego efektu rozpoczynamy spłukiwanie od dachu samochodu, schodząc stopniowo ku jego dołowi.7. Teoretycznie na tym etapie moglibyśmy zakończyć mycie. Warto jednak dodatkowo zabezpieczyć i nabłyszczyć karoserię. Przy pomocy programu ” nakładanie wosku ” aplikujemy pod ciśnieniem hydrowosk na lakier.
Zaczynamy tradycyjnie od dachu, schodząc w coraz niższe partie pojazdu. Wosk aplikujemy w odległości nie mniejszej niż 50 cm. Pamiętajmy, aby nie rozpylać wosku na szyby i lusterka. Może to utrudnić odprowadzanie z nich wody podczas deszczu oraz spowodować powstawanie charakterystycznych smug podczas pracy wycieraczek.8.
Ostatni etap mycia pojazdu to osuszanie lub nabłyszczenie. W tym celu wykorzystujemy ostatni program myjni kryjący się pod jedną z wymienionych wcześniej nazw. Osuszanie lub nabłyszczanie odbywa się przy pomocy specjalnie przygotowanej zimnej, zmiękczonej i zdemineralizowanej wody.
- Dzięki jej użyciu unikniemy powstania zacieków na lakierze, pozostawiając karoserię czystą i błyszczącą.
- Czynność tę wykonujemy zawsze od góry do dołu pojazdu, w odległości nie mniejszej niż 20 cm.9.
- Warto po zakończeniu mycia pojazdu użyć ręcznika z mikrofibry lub ściereczki irchowej do osuszenia lakieru.
Krok ten zapewni doskonałe wykończenie samochodu. Pozwoli także zapobiec powstaniu zacieków oraz śladów po twardej wodzie czy wosku. Dodatkowo dzięki ściereczce dotrzemy podczas osuszania miejsca, których nie udało się do końca doczyścić podczas procesu mycia. Szczotki myjni automatycznej mogą zaszkodzić powierzchni lakieru na karoserii – fot. pexels.com
Contents
Jak myć auto aktywna piana na myjni?
Mycie wstępne wpływa na skuteczność detailingu – Mycie samochodu pianą aktywną jest proste, szybkie i skuteczne. Ważne, by stosować ją na zimny i suchy lakier, a cały proces przeprowadzać w zacienionym miejscu. Nakładanie preparatu należy zacząć od dołu – kół i progów, czyli miejsc najbardziej zabrudzonych,
Następnie powoli przejść do karoserii, szyb i dachu. Taka kolejność zwiększy skuteczność całego procesu czyszczenia. Naniesiona na lakier piana ma dość gęstą konsystencję, dzięki czemu dłużej utrzymuje się nawet na śliskich powierzchniach, rozpuszczając w międzyczasie grudki brudu. Po wypianowaniu całego pojazdu warto odczekać kilka minut, a następnie spłukać preparat wodą w tej samej kolejności, w której był nakładany – od dołu do góry.
Należy jednak uważać, by nie doprowadzić do zaschnięcia piany na aucie. Po skończonym myciu wstępnym czyszczenie właściwe będzie znacznie szybsze i bezpieczniejsze dla karoserii samochodu.
Jak myć samochód aktywna piana?
Jak używać aktywnej piany? – Czerwona Kia Picanto to nie pierwsze, ani nie ostatnie auto o które dba Łukasz. Przyznał, że do testowania piany nie musiał się jakoś specjalnie przygotowywać. Znalezienie odpowiedniego miejsca do testu, również nie było trudne.
Test aktywnej piany jest najbardziej wiarygodny, gdy myjemy auto, na którym nie ma nałożonych żadnych powłok ochronnych, a w szczególności – powłoki ceramicznej. Szczęśliwie miałem okazje przeprowadzić test na aucie w stanie,surowym” i należycie ubrudzonym, Do testu nie trzeba było się zbytnio przygotowywać.
Wystarczyła myjka ciśnieniowa wraz z dołączoną do niej pianownicą, oraz taśma malarska do zaznaczenia powierzchni roboczej.” Istotną sprawą w procesie mycia aktywną pianą jest sposób jej nakładania. Chodzi o to, aby aplikację piany zacząć od progów auta, a skończyć na dachu.
Jak prawidłowo myć samochód na myjni?
2. Mycie nadwozia „Mycie wysokim ciśnieniem” – Czas trwania: 5 – 10 min. – Zacznij od maski, szyby przedniej, dachu, szyby tylnej, klapy bagażnika, a następnie zajmij się bokami auta, a także zderzakami przód/tył. Najlepiej myć auto „od góry do dołu”, na tzw.
Jak rozrobić aktywną pianę?
Zalecane przez producenta proporcje mieszania z wodą wynoszą od 1:10 (1 część piany na 10 części wody) do 1:100. Większe stężenia koncentratu piany będą stosowane w zimowym okresie, na trudnejsze zabrudzenia lub na trwałe, odporne na chemię powierzchnie.
Jaka najlepsza aktywna pianą do mycia samochodu?
Piany aktywne ranking Piany aktywne zdobywają coraz szersze grono zwolenników. Każdy, kto chce jak najlepiej dbać o swoje auto powinien posiadać ją na swojej półce z kosmetykami samochodowymi. Głównym zadaniem piany aktywnej jest rozluźnienie i odspojenie zanieczyszczeń od mytej powierzchni, a tym samym przygotowanie lakieru i innych powierzchni do mycia zasadniczego.
Zatem powstaje pytanie: jaka piana aktywna jest najlepsza? Nasz ranking najlepszych pian aktywnych na pewno pomoże wam dokonać odpowiedniego wyboru. Tworząc ten ranking wzięliśmy pod uwagę te elementy, które naszym zdaniem powinny cechować najlepszą pianę. W pierwszej kolejności skuteczność działania.
Jak sobie radzi z trudnymi zabrudzeniami np. owadami, jaka jest gęsta oraz jak długo utrzymuje się na lakierze. Coraz więcej samochodów posiada różnego rodzaju dodatki wykonane nie tylko z plastiku i chromu, ale również aluminium i innych, niestety często bardzo delikatnych i wrażliwych na agresywną chemię.
Skuteczność Czy jest bezpieczna dla czyszczonej powierzchni? Stosunek jakości do ceny
1. FIREBALL SNOW FOAM FIREBALL SNOW FOAM to niesamowicie skoncentrowany produkt, ponieważ rozcieńczamy go w proporcji 1:30. To dwa razy większa koncentracja niż w przypadku większości konkurencyjnych produktów. Piana działa rewelacyjnie, jest bardzo gęsta i długo utrzymuje się na samochodzie.
Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral pH to naprawdę wysokiej jakości piana aktywna polskiego producenta kosmetyków samochodowych. Rozcieńczamy ja w stosunku 1:8 – 1:10. Zatem nie jest tak bardzo skoncentrowana jak piana Fireball. Tworzy gęstą pianę, która długo utrzymuje się na samochodzie.
ADBL Yeti występuje w kilku wersjach zapachowych: Tropical Night, Chemical Berry, Cherry Ice, Jelly Bean oraz Polinesian Forest. Miłośnicy pięknych zapachów mogą więc wybierać spośród doskonale złożonych wersji aromatów. Na tym nie kończą się zalety pian tego polskiego producenta.
Przede wszystkim pianę cechuje wysoka koncentrację, można rozcieńczyć ją w proporcjach od 1:9 do 1:14. Piana jest gęsta i dosyć długo utrzymuje się na powierzchni lakieru, metalu, czy plastiku. Posiada neutralne pH, więc zapewnia bezpieczeństwo czyszczonym powierzchniom. Dobrze radzi sobie z typowymi zabrudzeniami, a także ma dobry stosunek jakości do ceny.4.
Cleantech Citrus Foam Cleantech Citrus to piana aktywna przeznaczona do pielęgnacji delikatnych lakierów. Jest wystarczająco bezpieczna aby zdjąć nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia, przy czym przez cały czas reakcji pozostaje bezpieczna dla plastiku, lakieru, metalu i szkła.
Good Stuff Snow Foam pozytywnie wyróżnia się przyjemnym zapachem, niską ceną i neutralnym pH. Niestety koncentracja nie jest wysoka. Należy ja stosować w rozcieńczeniu od 1:5 do 1:9. Podobnie jest z właściwościami myjącymi. Jest to raczej propozycja dla osób szukających budżetowych rozwiązań 6.
FX Protect Active Foam Piana FX Protect jest jednym z najbezpieczniejszych środków tego typu. Oferuje odpowiednią siłę czyszczenia, jednocześnie stawiając na maksimum bezpieczeństwa dla powłok i wosków. Jej formuła sprawia, że nie jest tak efektywna jak na przykład FIREBALL SNOW FOAM, jednak gwarantuje najbezpieczniejsze oczyszczanie lakieru.7.
Autobrite MagiFoam Autobrite MagiFoam to skoncentrowana piana aktywna o obojętnym odczynie pH zatem jest bezpieczna dla wosków i powłok. Dodatkowo posiada bardzo dobre właściwości czyszczące. Doskonale zmiękcza i luzuje bud. Bardzo dobrze radzi sobie nie tylko z zanieczyszczeniami drogowymi ale również z owadami.
Rekomendowane rozcieńczenie dla tej piany to 1:9. Piana bardzo długo utrzymuje się na samochodzie co przekłada się na skuteczność działania. Niestety cena jest wyższa niż porównywalnych produktów.8. Tenzi Car Max Tenzi Car Max to typowa piana zasadowa. Alkaliczny odczyn ogranicza zastosowanie tej piany tylko do starszych i niezabezpieczonych samochodów.
Może też powodować uszkodzenia niektórych elementów samochodu wrażliwych na wysokie pH. Dzięki wysokiemu pH. Car Max to naprawdę skuteczny produkt, który radzi sobie doskonale z typowymi zanieczyszczeniami i owadami. Bardzo dobry jest też stosunek jakości do ceny.9.
Chemotion Active Foam Chemotion Active Foam to środek pozwalający na odpowiednio bezpieczne i efektywne oczyszczenie powierzchni lakieru z zalegającego brudu. Jego formuła jest dość prosta, jednak oferuje odpowiednią siłę czyszczenia do regularnej pielęgnacji lakieru. Jeśli cena produktu jest dominującym czynnikiem, Chemotion będzie dobrym wyborem, ponieważ oferuje dobrą siłę czyszczenia w niezbyt wysokiej cenie.10.
ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam to wysoko skoncentrowana piana, którą można rozcieńczyć (do oprysku) w proporcjach 1:15 -1:20 jednak do usuwania owadów zlecane jest stężenie 1:5. Piana stosowana w formie oprysku jest skuteczna i posiada neutralne pH, więc zapewnia bezpieczeństwo woskom i powłokom.
W przypadku pianownicy należy stosować zdecydowanie większe stężenie 3:7 (300ml środka na 700ml wody). Podsumowanie: Zwycięzcą w kategorii najlepsza piana aktywna został FIREBALL SNOW FOAM Środek ten jest innowacyjnym produktem gwarantującym jednocześnie wysoką wydajność, precyzyjne czyszczenie nawet bardziej uporczywych zabrudzeń, jednocześnie pozostawiając powłoki w nienaruszonym stanie.
Na drugim miejscu uplasował się Shiny Garage i jego Neutral Snow Foam, a trzecie miejsce przypadło pięknie pachnącym pianom ADBL Yeti. : Piany aktywne ranking
Czy aktywna pianą coś daje?
Aktywna piana do mycia auta – co to jest? – Aktywna piana to bardzo skoncentrowany preparat. Zawiera składniki, które silnie działają na zabrudzenia i skutecznie je rozpuszczają. Choć piana pozwala pozbyć się uporczywego brudu, jest całkowicie bezpieczna dla karoserii.
Czy używać szczotki na myjni?
Mycie wysokim ciśnieniem – Zasadnicze oczyszczanie całej karoserii oraz okien. Zaleca się rozpocząć od dachu, przedniej szyby i maski, by następnie wyczyścić tył auta, a dopiero na samym końcu należy zająć się bokami i zderzakami. Jeżeli nasze felgi pokryto powłoką ceramiczną i ominęliśmy poprzedni program, możemy je teraz umyć wodą pod wysokim ciśnieniem.
- Solidne mycie nadwozia zajmuje nawet 10 minut, zależnie od wprawy.
- Istotne jest, aby zrobić to dokładnie, tak aby na lakierze nie pozostawić trudnych potem do zlikwidowania smug.
- Na szczególną uwagę zasługują również miejsca najbardziej narażone na zabrudzenia.
- Należą do nich fragmenty szyb, w które nie docierają wycieraczki, progi, nadkola i dół zderzaków.
Uwaga: Szczotka na myjni bezdotykowej (z aktywną pianą) to częsta alternatywa dla lancy z wodą pod wysokim ciśnieniem. Niestety włosie stanowi zagrożenie dla lakieru, dlatego nie rekomendujemy korzystania z niej.
Do czego służy Aktywna pianą na myjni?
Co to jest i jak działa aktywna piana do mycia samochodu? – Aktywną pianę uznaje się za skuteczny środek do bezdotykowego czyszczenia pojazdów. Dzięki niej możemy dokładnie umyć samochód bez używania gąbek, pędzli czy szczotek. Magia aktywnej piany polega na prostocie jej aplikacji.
Wystarczy nią pokryć pojazd, a następnie go spłukać, aby usunąć z niego zanieczyszczenia. Tę bezkontaktową metodę czyszczenia można zastosować w warunkach domowych, w profesjonalnym myciu samochodów w myjniach, czy też do oczyszczania ciężarówek, przyczep, sprzętu rolniczego, a nawet łodzi i cystern.
Co oferuje aktywna piana i dlaczego tak często się ją wykorzystuje? Aktywna piana to środek zawierający konkretne substancje aktywne działające na zabrudzenia i usuwające je. Produktem o wszechstronnym zastosowaniu możemy bezpiecznie umyć karoserię, podwozie, koła ale też elementy chromowane czy plastikowe.
Dlaczego tę „magiczną” pianę wykorzystuje się obecnie tak często? Jednym z powodów jej popularności jest to, że produkt działa od razu, dokładnie eliminując brud. Dodatkowo piana chroni również karoserię. Po umyciu lakier samochodu, dzięki zabezpieczeniu powierzchni staje się bardziej odporny na zanieczyszczenia i promieniowanie UV, co za tym idzie trudniej go uszkodzić.
Jednocześnie piana w żaden sposób nie wpływa negatywnie na karoserię, nie powoduje jej odbarwiania czy matowienia.
Czy szczotką na myjni rysuje lakier?
Jeśli wydaje Ci się, że w myciu samochodu na bezdotyku nie ma większej filozofii, to możesz być nieco zaskoczony. Nie wystarczy podjechać, wybrać program myjący, przelecieć zgrubsza auto, opłukać i po robocie. Jeśli chcesz naprawdę solidnie, a przede wszystkim poprawnie i bezpiecznie umyć auto na myjni bezdotykowej, to zapraszam Cię do zapoznania się z najczęstszymi błędami popełnianymi na myjni bezdotykowej.
- Czynność nakładania aktywnej piany jest kluczowa w myciu samochodu na bezdotyku.
- Trzeba jednak zauważyć, że piana na tego typu myjniach jest niestabilna, rozwodniona i odbiega jakością od profesjonalnych pian autodetailingowych,
- Piana o takich właściwościach szybko spływa z auta, a więc odpowiednie pokrycie go preparatem jest kluczowe.
Nakładanie aktywnej piany od góry, czyli od dachu w dół powoduje, że piana spływa coraz niżej i tworzy brudne zacieki. W ten sposób możesz przeoczyć niektóre miejsca i nie umyjesz auta dokładnie. Zawsze zaczynaj nakładanie piany od dołu, czyli od najbardziej zabrudzonych miejsc – progów, kół i nadkoli.
- Stopniowo przechodź wyżej prowadząc lancę długimi, poziomymi ruchami wzdłuż linii auta.
- Często możemy zauważyć na lakierze samochodu punktowe zabrudzenia jak np.
- Porozbijane owady na masce czy ptasie odchody.
- Pierwsze co przychodzi wtedy na myśl osobie niedoświadczonej w pielęgnacji samochodu, jest punktowe usunięcie zabrudzenia wodą pod wysokim ciśnieniem.
W dodatku najczęściej z naprawdę niewielkiej odległości! To poważny błąd! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – to działanie agresywne dla lakieru i często nieskuteczne. Zanim usuniesz ptasią kupę, wylejesz hektolitry wody i zmarnujesz pieniądze. Rozbite owady lub ptasie odchody powinny najpierw odmoknąć pod wpływem aktywnej piany (program „mycie wstępne”) i dopiero po kilku minutach można je spłukać czystą wodą.
Oczywiście na tyle, na ile jest to możliwe. Pozostałości takich zabrudzeń najlepiej doczyścić we własnym garażu za pomocą glinki samochodowej lub dedykowanego preparatu na owady np. Tenzi Mosquitos lub ADBL Beetle Juice Squezzer, Podczas spłukiwania piany unikaj kierowania lancy prostopadle w stosunku do lakieru samochodu.
W ten sposób możesz jedynie rozchlapać brud i chemię na już spłukane elementy. Najlepsze rezultaty osiągniesz kierując strumień wody pod kątek 45 stopni, Stań więc delikatnie z boku, a nie prostopadle. Spłukiwanie auta powinieneś wykonywać od góry w dół, aby woda mogła spływać.
- Taka technika jest najbardziej optymalna i najbezpieczniejsza dla lakieru.
- Na większości myjni bezdotykowych dostępne są szczotki, którymi można umyć auto.
- Używanie ich jednak mija się z celem.
- Po pierwsze szczotki te zazwyczaj są brudne, gdyż inni kierowcy mogli nimi myć wcześniej koła, nadkola czy felgi, a więc we włosie szczotki gromadzi się piach i inne twarde, rysujące lakier zabrudzenia.
Po drugie samo włosie szczotki nie jest bezpieczne dla lakieru, Tarcie szczotką (nawet taką, która wydaje się miękka) zawsze będzie powodowało powstawanie mikro-zarysowań. W przypadku regularnego posługiwania się szczotką na myjni, możesz być pewien, że za jakiś czas Twój lakier straci połysk i stanie się matowy.
- Wtedy uratować go może tylko profesjonalna korekta lakieru w studiu autodetailingowym.
- Ściągaczki do wody również nie są najlepszym wyborem.
- Zazwyczaj używa się ich do odprowadzenia wody z powierzchni szyb.
- Na to można przymknąć oko Jednak czasem niektórym kierowcom przychodzą do głowy głupoty i próbują tymi ściągaczkami osuszać lakier.
Rysy gwarantowane. Mowa tu o woskach i powłokach ochronnych (ceramicznych, kwarcowych lub polimerowych). Warto o nich wspomnieć w kontekście myjni. Jeśli to czytasz, to pewnie na Twoim samochodzie leży jakaś powłoka zabezpieczająca, czy klasyczny wosk. Pamiętaj o tym jeśli wybierasz się na myjnię bezdotykową.
Dlaczego? Otóż, mycie bezdotykowe to mycie samochodu nie dotykając go mechanicznie żadnym przedmiotem. Idąc tym tropem, stosowana na myjniach bezdotykowych chemia musi być bardzo mocna, najczęściej są to mocno zasadowe środki działające zabójczo na nasze zabezpieczenia. Nigdy nie wiemy jak właściciel danej myjni podchodzi do tego tematu.
Czy myjąca chemia jest mocno stężona, czy raczej słaba i bezpieczny lub nawet całkowicie rozwodniona w związku ze skąpstwem właściciela. Może być tak, że chemia na myjni bezdotykowej rozpuści tylko brud z naszego samochodu, a w przypadku innej myjni ucierpi powłoka na Twoim lakierze lub zmyty zostanie wosk.
Właściwie nie jest możliwe dokładne umycie felg na myjni bezdotykowej, Jak zapewne wiesz, na felgach gromadzi się pył z klocków hamulcowych oraz inne ciężkie zabrudzenia, jak choćby drobiny asfaltu. Sama woda z detergentem pod wysokim ciśnieniem nie usunie tych zabrudzeń. Warto więc zabrać ze sobą preparat do mycia felg i duży pędzel detailingowy do wypracowania preparatu.
Najlepiej sprawdzi się produkt w sprayu, który można łatwo i szybko zaaplikować. Dobrym wyborem są preparaty typu „krwawiąca felga” np. ADBL Vampire Liquid, RRC Wheel Gel+ czy zielona Tuga Alu-Teufel, Wyjeżdżając z myjni bezdotykowej mokrym autem możesz mieć pewność, że przyklei się do niego kurz, pyłki i inne zanieczyszczenia z powietrza.
- Aby tego uniknąć, na sam koniec wybierz program „nabłyszczanie-osuszanie”.
- Wybranie tej opcji oferuje Ci spłukanie auta wodą z dodatkiem hydrowosku,
- Hydrowosk, czyli inaczej osuszacz, to preparat na bazie polimerów o właściwościach hydrofobowych (odpycha krople wody).
- Po użyciu programu z hydrowoskiem, gdy wyjedziesz z myjni, pod wpływem pędu powietrza woda sama spłynie z auta.
Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że na lakierze nie pozostaną tzw. water spots, czyli zaschnięte krople wody, weź ze sobą chłonny ręcznik detailingowy z mikrofibry, który pozwoli Ci wytrzeć całe auto za jednym razem bez konieczności wykręcania ręcznika.
Czy używać szczotki na myjni?
Mycie gąbką na myjni bezdotykowej? Tylko własną! – Teraz warto ponownie delikatnie spłukać auto aktywną pianą i zacząć tam „namydlone” auto czyścić. Uwaga! Najlepiej zrobić to własną gąbką. Sprzęt na myjniach bezdotykowych nie zawsze jest szanowany przez użytkowników, dlatego nie używamy ani szczotek, ani gąbek, które być może wcześniej leżały w piachu.