Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Dpf?

Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Dpf?

0 Comments

Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Dpf
Jak sprawdzić po VIN, czy auto ma DPF? – Bezpieczną i najlepszą metodą na zbadanie, czy pojazd ma wbudowany filtr cząstek stałych, jest sprawdzenie jego wyposażenia po numerze VIN. W tym celu należy udać się lub zadzwonić do ASO właściwego dla danej marki pojazdów.

Z uzyskaniem informacji na temat DPF w autoryzowanej stacji raczej nie będziesz miał problemu, ponieważ wystarczy, że pracownik biura obsługi wpisze do bazy numer VIN i już po chwili otrzymała pełne dane na temat wyposażenia fabrycznego. Gdy masz problemy ze znalezieniem właściwego adresu producenta, sprawdź dokładnie tabliczki, które często umieszczane są w samochodzie w okolicach drzwi kierowcy lub pod maską.

Tego typu wlepki mogą informować o wyposażeniu auta lub zawierać dane kontaktowe do producenta.

Jak sprawdzic czy mam FAP czy DPF?

Czas przeczytania tekstu: 2 minuty Oceń: / Aktualna ocena: 5 Jak sprawdzić, czy mam FAP? Najprostszym i najbardziej rzetelnym sposobem na sprawdzenie, czy filtr cząstek stałych jest obecny w samochodzie, to zweryfikowanie tego podzespołu za pomocą numeru VIN. Podanie pracownikowi serwisu tego numeru pomoże mu w uzyskaniu potrzebnych informacji na temat Twojego pojazdu.

Filtr cząstek stałych możesz też sprawdzić sam poprzez wprowadzenie palca do końcówki rury wydechowej lub przez stuknięcie w puszkę, znajdującą się w rurze wydechowej. Jeśli usłyszysz typowo „pusty” dźwięk, to prawdopodobnie brakuje tego podzespołu. W takiej sytuacji, jeśli okaże się, że nie masz filtra cząstek stałych w aucie, musisz jak najszybciej kupić nowy i poprosić o pomoc w zamontowaniu go.

Jeżeli będziesz zwlekać, to bardzo szybko poniesiesz konsekwencje prawne.

Czy silniki benzynowe mają DPF?

Czas przeczytania tekstu: 2 minuty Oceń: / Aktualna ocena: 5 Czy benzyniak ma DPF? Pojazdy posiadające silnik benzynowy mają wbudowany filtr cząstek stałych GPF, który nie różni się swoim działaniem od filtrów DPF i FAP w silnikach wysokoprężnych. Jednakże GPF-y trochę łatwiej się eksploatuje, ponieważ sadza wypala się na bieżąco podczas jazdy i nie trzeba przy tym specjalnych warunków.

Czy silnik 1.9 TDI ma DPF?

W większości nowoczesnych samochodów typu diesel jest montowany filtr DPF, który ma za zadanie sprzyjać ochronie środowiska. Jak on działa? Filtr cząstek stałych w Volkswagen Golf V 1.9 TDI 105 KM przetwarza, podobnie jak ma to miejsce w zwykłym katalizatorze, szkodliwe gazy spalinowe.

Czy auto przejdzie przeglad bez DPF?

Usuwanie filtra DPF – nie ma z tym problemu, ale jest spór Problemy z filtrem DPF w samochodach z silnikami Diesla są znane od dawna. Właściciele takich aut borykają się z tym zwykle do czasu wycięcia go. Nie jest to zgodne z prawem, ale warsztatów oferujących takie usługi nie brakuje i nikt się z tym nie kryje. Są też serwisy, które ich zdaniem mają lepszą propozycję i przede wszystkim legalną. Temat usuwania (DPF/FAP) jest bardzo podobny do cofania liczników przebiegu. Jedno i drugie jest zgodne z prawem, ale do pewnego momentu. W drugim przypadku do próby oszukania kupującego auto, że przebieg na liczniku jest prawdziwy. W pierwszym do momentu wyjechania na drogę publiczną.

Czysto teoretycznie, żadne auto pozbawione nie ma prawa jeździć po drodze, przejść przeglądu, a podczas kontroli policjant czy funkcjonariusz GITD ma wręcz obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny. Tyle tylko, że dopóki właściciel samochodu nie oświadczy, że dokonał takiej modyfikacji, nikt nie może mu niczego zrobić.

Sprawdzenie czy filtr jest i czy działa jest kłopotliwe i w wielu sytuacjach niewykonalne. “Panie, przecież diagnosta nie wejdzie panu do rury” – z nieskrywanym dowcipem oświadczył właściciel warsztatu, który na masową skalę usuwa problem. Wycięcie filtra cząstek stałych kosztuje u niego 900 zł i jak zapewnia, absolutnie nikt nie będzie w stanie tego zauważyć.

“Zostaje fabryczna obudowa, a po operacji nie ma nawet śladu. By ktoś panu udowodnił, że auto nie ma filtra, musiałby zajrzeć do wnętrza wydechu” – odpowiada na pytanie o możliwość potencjalnej wpadki. Po telefonie do czterech różnych warsztatów dowiedziałem się, że w każdym z nich można dokonać takiej modyfikacji.

Pytaliśmy o Forda z 2009 roku. Ceny usług są różne – od 800 do 1000 zł, w zależności od warsztatu. Zabieg trwa około 5-6 godzin. Każdy daje gwarancję, jeden nawet dożywotnią i potwierdzenie tego na piśmie. Co będzie na takim piśmie? Silnik Peugeota z filtrem DPF Nie, nie usługa, ale usługa modyfikacji sterownika silnika, bo jest to konieczne ze względu na mocno rozbudowaną elektronikę współczesnych samochodów. Inaczej silnik odmówi współpracy. W gruncie rzeczy to właśnie to jest istotą takiej “naprawy”. Samo usunięcie filtra nie byłoby problemem dla osoby z piłą do metalu, kawałkiem rury i spawarką. Dlaczego warsztaty się z tym nie ukrywają? Ponieważ nie jest to nielegalne, sama usługa nie jest zabroniona prawem.

Jeden z mechaników mówi wprost – “to nie jest nielegalne. Auto ma spełniać normy i tyle. Normy mamy tak stare, że na pewno spełni”. Jest to też niezwykle popularne, a warsztaty na tym świetnie zarabiają. Nawet podwójnie jak się dowiedzieliśmy. Poza usługami wycinania filtrów DPF i FAP, nie brakuje na rynku nieco innych ofert.

Gdzieś pomiędzy niezliczonymi ogłoszeniami zaczynającymi się od słowa usuwanie, można znaleźć także te, które rozpoczynają się od regeneracja. Problem w tym, że regeneracje są różne i tu można się dobrze przejechać, “Przyjeżdżają do nas klienci, którzy mieli regenerowane filtry i powiem, że to nie ma sensu” – mówi mechanik z warsztatu zajmującego się usuwaniem problemu. Tymczasem właściciel serwisu zajmującego się od lat regeneracją jest innego zdania i zdradza nam pewną rzecz, o której najpewniej wielu właścicieli diesli nigdy nie myślało.

“Taki warsztat zarabia podwójnie. Bierze pieniądze za wycięcie i modyfikację programu, ale potem sprzedaje to, co wyjął z obudowy filtra” – zdradza nam rozmówca. To jednak nie wszystko – “auto będzie dymiło na każdym kroku i to jest samochód, którego ktoś może już nie odkupić właśnie z tego powodu. Wycięcie filtra to nie rozwiązanie problemu, ale rozpoczęcie nowych kłopotów”.

Czy samochód będzie spełniał normy? “Jest to absolutnie niemożliwe” – odpowiada. Skoro tak, to może rzeczywiście zrobić regenerację i mieć w pełni legalne auto? Ile to kosztuje? Okazuje się, że tyle samo co wycięcie filtra. Przyjazd do warsztatu i naprawa na miejscu niewiele ponad 1000 zł, natomiast regeneracja wymontowanego filtra około 600 zł,

Tyle tylko, że trzeba go wymontować i zamontować we własnym zakresie. Tak czy inaczej, rachunek za całość będzie opiewał na kwotę około 1000 zł. Na regenerowany filtr jest roczna gwarancja i zapewnienie – “na tym filtrze będzie można jeździć tak długo jak na fabrycznie nowym”. No właśnie, a może lepiej kupić nowy? Ile to kosztuje? Zadzwoniłem do ASO Forda i jak się okazało, tu także można kupić regenerowany,

Kosztuje 2850 zł i jest traktowany jak fabrycznie nowa część, na którą serwis daje dwuletnią gwarancję. Cena nowego to 4080 zł. W obu przypadkach trzeba zwrócić stary filtr. Zapytany przeze mnie pracownik serwisu o usługę wycięcia filtra od razu stanowczo zaprzeczył – “nie oferujemy takich usług”. Z technicznego punktu widzenia trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie bez badania auta przed i po usunięciu filtra oraz po jego regeneracji. Na pewno jest to tez kwestia indywidualna – jeden samochód będzie rzeczywiście spełniał normy i pozostanie w pełni sprawny, inny może faktycznie dymić jak twierdzi osoba zajmująca się regeneracją filtrów.

Faktem jest natomiast to, że eksploatacja samochodu bez filtra DPF jeżeli był on fabrycznie montowany nie jest zgodna z prawem i duchem współczesnej motoryzacji, która dąży do zmniejszenia zanieczyszczeń. Warto jeszcze wspomnieć, że przy odsprzedaży auta z wyciętym filtrem cząstek stałych jesteście zobowiązani poinformować o takiej przeróbce nabywcę.

Jeżeli ukryjecie ten fakt, automatycznie stajecie się oszustami. Dobrze o tym pamiętać, bo w przeciwieństwie do diagnosty, nowy właściciel waszego samochodu może zajrzeć do rury i jeżeli niczego tam nie znajdzie, to ma prawo żądać rekompensaty. : Usuwanie filtra DPF – nie ma z tym problemu, ale jest spór

You might be interested:  Co Gdy Drzewo Spadnie Na Samochód?

Czy bez DPF przejdzie przeglad?

Sprawdzą czy filtr DPF został wycięty? – Instytut Transportu Samochodowego w 2018 roku opracował odpowiednie rozwiązanie. – Podczas badania technicznego auta – wyposażonego w silnik wysokoprężny – sprawdza się tzw. zadymienie, czyli zawartość sadzy w emitowanych spalinach.

 • Zaostrzenie aktualnej i dopuszczalnej wartości tzw.
 • Zadymienia pozwoli efektywnie weryfikować pojazdy, w których filtr cząstek stałych został usunięty.
 • Dotyczy to pojazdów spełniających wymagania norm Euro 5 i Euro 6 – powiedział dziennik.pl dr inż.
 • Wojciech Jarosiński z ITS.
 • Do tego diagnosta miałby wpiąć się w system diagnostyki pokładowej pojazdu (EOBD), by potwierdzić wycięcie filtra cząstek stałych.

Kierowcy musieliby też liczyć się z tym, że wyniki badań emisji zanieczyszczeń wchodzących w zakres okresowych badań technicznych będą archiwizowane. W efekcie pojazdy z usuniętym filtrem cząstek stałych nie uzyskają pozytywnego wyniku badania technicznego,

By “przejść próbę” trzeba będzie doposażyć pojazd w brakujący filtr DPF. – Czas pokaże czy konieczne będzie przeprowadzanie dwóch badań technicznych w ciągu roku. Niezależnie jednak od ostatecznych ustaleń, badanie techniczne to czynność, o której powinien pamiętać każdy kierowca. Sprawdzenie pojazdu przez fachowca jest istotne dla bezpieczeństwa zarówno kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Warto też mieć na uwadze, że od 1 stycznia jazda bez ważnego badania technicznego grozi grzywną w wysokości nawet 3000 zł oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego – powiedziała nam Julia Langa, Yanosik. Badanie techniczne samochodu / PAP / Marcin Bielecki : Dwa badania techniczne w roku i kary za wycięty DPF. Mamy decyzję ministerstwa

W jakich autach jest filtr DPF?

Masz diesla z lat 2009-2014? Możesz mieć problem! Przymierzając się do zakupu używanego auta, w pierwszej kolejności sprawdzamy jego pochodzenie i historię. Później nadchodzi pora na oględziny. Ładny lakier, równe szczeliny, czysta tapicerka to znak, że przed nami stoi okazja. Sprzedający zapewnia nas, że auto kupił lekarz, ale wyjechał na staż i musi je sprzedać.

Na bajkę o starszym Niemcu, który jeździł tylko do kościoła, nabiera się już coraz mniej klientów. Lekarz brzmi godnie, więc krótka jazda próbna wystarczy. Wszystko w porządku, płacimy i odjeżdżamy. Plasterek miodu Żeby nie dać się nabić w butelkę, punktem obowiązkowym każdych oględzin musi być sprawdzenie, czy samochód ma DPF.

You might be interested:  Jakie Są Opłaty Za Samochód Ciężarowy?

Co to takiego? To filtr cząstek stałych (diesel particulate filter), który wyłapuje ze spalin nawet 97 proc. sadzy i cząstek stałych. Filtr wygląda jak dodatkowy tłumik. Jest od niego zazwyczaj mniejszy i przypomina puszkę zamontowaną w układzie wydechowym.

 • Niekoniecznie musi ona być pod samochodem.
 • W wielu autach DPF można znaleźć w komorze silnika (np.
 • Toyota, VW i Audi w przypadku silników 1.6 TDI i 1.9 TDI).
 • W środku filtr przypomina plaster miodu.
 • Drobne kanaliki wyłapują sadzę i jeśli jest jej za dużo, komputer “powie” kierowcy, że czas na wypalanie filtra.

Oznacza to konieczność jazdy ze stałymi obrotami i stałą prędkością przez określony czas. Najczęściej to kilka lub kilkanaście minut. Wtedy filtr rozgrzeje się do wymaganej temperatury (od 220 do 500 stopni C, w zależności od rodzaju filtra), a sadza ulegnie spaleniu. Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Dpf Schemat działania DPF / Informacja prasowa Wypalenie filtra w mieście jest trudne do przeprowadzenia – potrzeba kawałka autostrady lub obwodnicy, bez świateł i skrzyżowań. Jeśli tego nie zrobimy, filtr się zatka, a komputer zgłosi problem. Auto zacznie dymić, więcej palić, straci moc. W obawie przed wysokimi wydatkami, wielu kierowców wycina filtr DPF. Nie ma jasnych przepisów, które tego zakazują. Niektórzy zwracają uwagę, że wycięcie tego elementu to zmiana konstrukcji auta, a co za tym idzie zmiana parametrów, jakie auto uzyskało przy homologacji.

Pewne jest, że mechanikowi, który filtr usunął, nic nie grozi, a auto z usuniętym filtrem nie spełnia określonych w homologacji norm emisji spalin, kopci i wypuszcza do atmosfery znacznie więcej szkodliwych substancji i to nawet po przeprogramowaniu komputera. Naukowcy dowiedli, że nawet 10 razy więcej niż zwykłe (czytaj – wyposażone w DPF) auto z silnikiem wysokoprężnym.

Ma czy nie ma? Oto jest pytanie Jak rozpoznać, czy auto, które chcemy kupić, ma filtr cząstek stałych? W pierwszej kolejności należy sprawdzić końcówkę rury wydechowej. Wystarczy, że włożymy w nią palec (pamiętajmy – rzecz jasna – by robić to na “zimnym” silniku). Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Dpf W aucie bez DPF w układzie wydechowym odkłada się sadza / INTERIA.PL Sprawny filtr zatrzymuje 97 proc. sadzy i cząstek stałych. Jeżeli więc filtr jest i jest sprawny, nie ma takiej możliwości, by końcówka wydechu była wyraźnie “osmolona” – wyjaśnia Paweł Matuszewski, z firmy Euro-Vat Consulting. Co sprytniejsi mechanicy, wycinają filtr, wyciągają z niego środek i z powrotem montują pustą puszkę do układu wydechowego. To trochę tak, jak kiedyś z zaślepkami poduszek powietrznych. Wizualnie wszystko było w porządku, mechanicznie niestety nie. O braku poduszki klient dowiadywał się dopiero podczas kolizji.

 • Zmiany w przepisach Filtry DPF obowiązkowo muszą być montowane w samochodach osobowych z silnikiem o zapłonie samoczynnym (diesle) od 2006 r.
 • Wtedy weszła w życie norma emisji spalin Euro 4.
 • Bez filtra DPF diesle jej nie spełniały.
 • Największy problem jednak dotyczy aut z roczników 2009-2014.
 • Moim zdaniem nawet co drugie auto z tego okresu ma wycięty filtr DPF – tłumaczy Matuszewski.

– Na szczęście zmienia się świadomość ekologiczna kierowców. Zaczynają się oni obawiać mandatów i kłopotów przy przeglądach technicznych. W przyszłym roku ma wejść przepis, który nałoży na diagnostów obowiązek sprawdzania emisji spalin w autach z silnikami Diesla nie tylko dymomierzem, ale też “wizualnie”.

 • Diagnosta będzie musiał sprawdzić, czy filtr jest na miejscu, a podczas badania dymomierzem od razu będzie wiadomo, czy filtr jest sprawny, czy nie.
 • Jeśli nie, auto nie przejdzie przeglądu, a kierowca będzie musiał taki filtr kupić – dodaje Matuszewski.
 • Ile to kosztuje? Ceny filtrów cząstek stałych mogą przerażać.

Średnio to wydatek od 3 do 7 tys. zł. Nie jesteśmy jednak skazani na oryginalne części. Na rynku są zamienniki, a najtańsze kosztują ok.900 zł. : Masz diesla z lat 2009-2014? Możesz mieć problem!

Czy katalizator i DPF to to samo?

3. Czy DPF to katalizator – DPF bez katalizatora – co dalej? – Odpowiedź jest jednoznaczna: DPF to nie jest katalizator, a katalizator nie jestem filtrem cząstek stałych. Proces ich pracy przebiega całkowicie inaczej i trzeba to zapamiętać. Tak samo, jeśli Twój pojazd nie ma katalizatora lub filtra DPF, to Twoim obowiązkiem jest zadbać o ponowny zakup elementu i zamontowanie go. Aleksandra Cubera 17 listopada 2021 Czas przeczytania tekstu: 3 minuty Oceń: / Aktualna ocena: 5 Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Czy można samemu wyczyścić DPF?

Czyszczenie filtra dpf – jak to zrobić samemu? – Skuteczne czyszczenie filtra DPF oferuje coraz więcej stacji obsługi pojazdów. Zwykle jednak wiąże się to z ingerencją w konstrukcję filtra. Czyszczenie dpf bez demontażu, czyli skomplikowanego ściągania filtra można natomiast przeprowadzić samemu.

Umożliwiają to specjalne preparaty typu K2 DPF Cleaner. Do zimnego filtra, miejscem przeznaczonym na przykład dla czujnika ciśnienia czy temperatury wprowadzamy płyn. Odpowiednio zaaplikowany środek pozwoli w kilkanaście minut spalić zabrudzenia przy obrotach biegu jałowego, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów.

Także i w tym przypadku nie jest określone jak często czyścić DPF. Przy odpowiedniej eksploatacji i wykorzystaniu środków wspomagających dopalanie, taka regeneracja filtra cząstek stałych będzie czynnością sporadyczną. Najlepiej po prostu nie bagatelizować typowych objawów zapchania, czyli podwyższonego spalania i gorszych osiągów, i już wtedy przeprowadzić odpowiednie działania. Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Dpf

You might be interested:  Jak Przygotować Samochód Do Długiej Podróży?

Jaki diesel bez dwumasy i DPF?

Silniki Diesla bez dwumasy i DPF – Jakie więc są silniki Diesla bez dwumasy i DPF? Przykładowe to: 1.6 CRDi (do 2009 roku) oraz 1.4 D-4D (do 2008 roku). W przypadku samochodów pochodzących z francuskiego koncernu PSA będą to silniki marki Diesel bez dwumasy i FAP, np.1.4 HDI (do 2008 roku), czy 1.6 HDI (do 2010 roku). Silniki Diesla bez dwumasy i DPF Magdalena Serafin Redaktor działu redukcji emisji spalin Wysoko wykwalifikowana specjalistka z zakresu rozwiązań stosowanych w układach redukcji emisji spalin w samochodach z silnikiem diesla. Miłośniczka sportów motorowych i kuchni śródziemnomorskiej.

Turystka górska. Autorka wielu opracowań na temat budowy i działania filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów, również układu SCR. Magdalena Serafin 19 stycznia 2021 Czas przeczytania tekstu: 2 minuty Oceń: / Aktualna ocena: 5 Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności, RODO

Ile kosztuje nowy DPF?

Ile kosztuje regeneracja filtra DPF? – Jedną z najważniejszych zalet regeneracji filtra cząstek stałych jest relatywnie niski koszt takiego zabiegu. Zwłaszcza jeśli porównamy cenę tej usługi do kwoty niezbędnej do zakupu nowego filtra DPF. I nie ma tu specjalnej różnicy czy będzie to filtr DPF do samochodu marki Audi czy do Mazdy, bo ceny filtrów są niezwykle wysokie niezależnie od producenta pojazdu.

Czym grozi usunięcie DPF?

Nie wycinaj! – Jeśli zastanawiasz się nad wycięciem filtra cząstek stałych, to musisz liczyć się z konsekwencjami swojej decyzji. Usuwanie DPF jest nielegalne, za co grozi mandat oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Nie bez znaczenia są również szkody dla środowiska naturalnego oraz ryzyko usterki w układzie napędowym lub wydechowym.

Czy po usunięciu DPF auto dymi?

Dymienie po usunięciu DPF – usunięcie DPF a spalanie – Na początku musimy zaznaczyć, że proceder wycinania filtra DPF jest zakazany i absolutnie nie powinno się go dokonywać, ze względu na aktywny wpływ na zwiększenie poziomu zanieczyszczenia powietrza, gdyż spaliny po wycięciu DPF nie są filtrowane.

Tak więc nie dość, że jest to pozorna oszczędność na eksploatacji samochodu, to jeszcze prowokuje pogorszenie się stanu powietrza, którym wszyscy oddychają. Dodatkowo musimy zaznaczyć, że Diesel kopci po wycięciu DPF, ponieważ zwiększa się ilość pobieranego paliwa, a spalanie staje się wyższe, jednocześnie moc silnika nie podnosi się, gdyż legendarne jej zwiększenie przez usunięcie DPF jest mitem.

Stanie się tak ze względu na to, że sterownik odpowiedzialny za DPF nie będzie rozumiał nowej sytuacji, a emulator także niewiele pomoże, gdyż auto po prostu nie będzie działać prawidłowo. Biały dym po usunięciu DPF będzie pojawiał się przede wszystkim i po prostu ze względu na brak zatrzymywania zanieczyszczeń, które w sposób niekontrolowany wydostają się z samochodu. Dymienie po usunięciu DPF – usunięcie DPF a spalanie Kamila Mila Ekspert w dziedzinie filtrów cząstek stałych <br>Specjalista od filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów SCR. Prywatnie fanatyczka motoryzacji. Kamila Mila 14 Grudzień 2020 Czas przeczytania tekstu: 1 minuta Oceń: / Aktualna ocena: 5 Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaka kara za brak DPF?

Czas przeczytania tekstu: 2 minuty Oceń: / Aktualna ocena: 5 Jaka jest kara za wycięcie DPF? Aktualnie grozi Ci mandat w wysokości do 5 tysięcy złotych, brak podbitej pieczątki z pozytywnego przejścia badania technicznego, utrata dowodu rejestracyjnego, a także laweta na Twój koszt. Wycinanie filtra cząstek stałych z układu wydechowego pojazdu według przepisów jest zabronione, ponieważ takie auto nie spełnia norm emisji spalin.

Czy usunięcie DPF jest bezpieczne?

Czas przeczytania tekstu: 2 minuty Oceń: / Aktualna ocena: 5 Czy usunięcie DPF jest bezpieczne? Nie, usunięcie filtra cząstek stałych nie jest bezpieczne ani dla poprawnej sprawności podzespołów w Twoim samochodzie, ani dla Ciebie, bo możesz ponieść bardzo poważne kary. Odkąd wprowadzono nakaz obowiązkowego montażu DPF w układach wydechowych pojazdów (z małymi wyjątkami), to użytkownicy diesli nie mają prawa się ich pozbywać.

Ile kosztuje usunięcie filtra DPF?

Ile kosztuje usunięcie DPF? – Zacznijmy od tego, na czym polega cała procedura – niestety nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Samo usunięcie filtra nie rozwiązuje problemu. DPF to część skomplikowanego systemu, która współpracuje z samochodowym oprogramowaniem i dużą ilością czujników.

Czy FAP jest lepszy od DPF?

Filtr fap – Filtr FAP działa na podobnej zasadzie co DPF. Jest to jednak rozwiązanie bardziej skuteczne, ponieważ korzysta z płynu katalicznego, który nawet o 100 stopni obniża temperaturę zapłonu sadzy. Pozwala to, oczywiście, na jej bardziej efektywne wypalanie, nawet podczas jazdy miejskiej.

Czy DPF należy się bać?

Uważaj na paliwo! – Warto tankować samochód na sprawdzonej, markowej stacji. „Zalewanie” kiepskiej jakości oleju napędowego w podejrzanym miejscu może nieść ze sobą całą masę groźnych konsekwencji. Kłopoty z DPF-em są jednymi z nich. Gdy jedziemy na słabym paliwie, nasz samochód wydziela więcej sadzy i innych szkodliwych związków. Skutkuje to szybszym zapychaniem się filtra. Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Dpf

Related Post