Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Jak Sprawdzić Samochód Po Numerze Vin Bezpłatnie?

Jak Sprawdzić Samochód Po Numerze Vin Bezpłatnie?

0 Comments

Jak Sprawdzić Samochód Po Numerze Vin Bezpłatnie
Możesz sprawdzić pojazd po numerze VIN za darmo na stronie historiapojazdu.gov.pl. W raporcie możemy zobaczyć:

  1. markę i model pojazdu,
  2. rok produkcji,
  3. czy pojazd ma ważne badanie techniczne,
  4. kiedy i w jakiej stacji je wykonano,
  5. jaki był stan licznika na dzień badania,
  6. czy ma aktualną polisę OC.

Jak sprawdzić auto po VIN bez rejestracji?

Jak sprawdzić samochód po numerze VIN – Foto: Auto Świat W bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów powinny znajdować się informacje o wszystkich autach zarejestrowanych w Polsce. Jak z niej skorzystać? Należy wejść na stronę www.historiapojazdu.gov.pl i wpisać w odpowiednich rubrykach formularza dane z dowodu rejestracyjnego: numer rejestracyjny auta, VIN oraz datę pierwszej rejestracji pojazdu.

Uwaga! Podczas wpisywania VIN-u bardzo łatwo można pomylić literę “o” z zerem lub jedynkę z literą “i”. System nie poprawia błędów i w przypadku pomyłki pojawia się komunikat, że nie znaleziono w bazie pojazdu o wpisanych danych. Jeśli numery oraz data zostaną podane prawidłowo, pojawi się okno z raportem o pojeździe.

Zawiera on informacje identyfikujące model samochodu – jego wersję nadwoziową, dane techniczne, liczbę miejsc. Warto się temu dokładnie przyjrzeć – jeśli dane nie zgadzają się z rzeczywistością, może to budzić obawy, że np. auto ma “przeszczepione” numery z innego egzemplarza.

Warto jednak pamiętać też o tym, że oficjalna baza danych, często przepisywana z papierowej dokumentacji, zawiera mnóstwo błędów. W raporcie znajduje się też informacja o przebiegu auta odnotowanym na ostatnim przeglądzie oraz o tym, czy samochód ma ważną polisę obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dla potencjalnego nabywcy auta używanego interesująca może być też opcja wyświetlenia “osi czasu”, zawierającej chronologicznie uporządkowane informacje o kolejnych rejestracjach, zmianach właścicieli, obowiązkowych przeglądach.

Nieregularnie wykonywane przeglądy czy podejrzanie częste zmiany właścicieli z reguły źle świadczą o aucie!

Co to za samochód po VIN?

Dlaczego warto sprawdzić VIN? – Sprawdzając numer VIN, można prześledzić całą historię samochodu. Producenci aut tworzą bazy danych, w których zawarte są informacje na temat napraw gwarancyjnych czy późniejszych wizyt w ASO. Za każdym razem wpisywany jest też aktualny przebieg auta.

Related Post