Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Jak Sprawdzic Samochód Po Numerze Win?

Jak Sprawdzic Samochód Po Numerze Win?

0 Comments

Jak Sprawdzic Samochód Po Numerze Win
Co to jest i gdzie można znaleźć numer VIN? – VIN, czyli Vehicle Identification Number, to nic innego jak numer służący do identyfikacji konkretnego samochodu osobowego i ciężarowego, przyczepy, autobusu, motocyklu i motoroweru. Jest indywidualny dla każdego pojazdu, tak jak w przypadku ludzi odcisk palca czy PESEL.

Co więcej, jest też niezbywalny i obowiązuje przez cały okres eksploatacji. Gdzie możesz sprawdzić numer VIN samochodu? Najłatwiej zajrzeć do dowodu rejestracyjnego. Znajduje się w rubryce E. W samym pojeździe umieszcza się go na częściach stałych, które zazwyczaj nie są wymieniane – by mieć pewność, że pozostanie tam na zawsze.

Najczęściej są to podłużnica ramy za kołem, przegroda i wzmocnienie czołowe oraz podłoga pod fotelami. Producenci umieszczają go również na szeregu nalepek rozmieszczonych w różnych częściach samochodu, na tabliczce znamionowej oraz na okienku przedniej szyby.

Jak sprawdzić numer VIN samochodu?

Raport Historii Pojazdu autoDNA – Raport Historii Pojazdu stanowi najbardziej kompletne źródło informacji o ponad 500 milionach pojazdów używanych w Europie i na świecie. Każdy raport może zawierać wiele cennych informacji o aucie używanym i historii pojazdu, a wykorzystywane są do tego bazy danych zawierającej miliardy rekordów.

Sprawdzenie VIN z autoDNA daje Ci dostęp do informacji gromadzonych z wielu wiarygodnych źródeł, Dane na raportach autoDNA pochodzą z ponad 20 krajów europejskich, USA i Kanady, z więcej, niż 50 000 różnych instytucji świadczących usługi w sektorze lub dla sektora motoryzacyjnego. Serwis autoDNA dostępny jest 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie, w Twoim komputerze, tablecie czy smartfonie.

Do sprawdzenia historii pojazdu wystarczy tylko numer VIN. CEPIK (administracja państwowa) „Historia Pojazdu” to usługa realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocyklu lub innego pojazdu zarejestrowanego w Polsce.

You might be interested:  Jak Sprawdzić Ile Koni Mechanicznych Ma Samochód?

dane techniczne pojazdu, data ostatniego badania technicznego, termin ważności polisy OC, ostatni odczyt licznika, informacje o liczbie właścicieli, sprawdzenie czy pojazd nie był zgłaszany jako kradziony, sprawdzenie czy samochód zarejestrowany był na firmę.

Dane do Ewidencji przekazywane są od 2004 r. przez kilka tysięcy upoważnionych podmiotów, którymi są między innymi wszelkie stacje kontroli pojazdów czy policja. Na stronie historiapojazdu.gov.pl można sprawdzić również dane zagraniczne pojazdu, które opierają się na danych autoDNA. kupujesz sprzedajesz rejestrujesz ubezpieczasz Zawsze weryfikuj nr VIN przed zakupem pojazdu, żeby uniknąć następujących zagrożeń czy ryzyk, takich jak: kradzież auta złomowanie pojazdu uszkodzenie samochodu rozbieżność drogomierza (korekta licznika) niedopuszczenie do ruchu pojazdu wcześniejsze użytkowanie pojazdu jako TAXI szkoda całkowita błąd cyfry kontrolnej akcje serwisowe W raportach autoDNA wykorzystujemy tylko sprawdzone i najwyższe jakościowo dane, dzięki którym możesz ustrzec się przed nietrafionym zakupem. Pamiętaj – zawsze jest dobry moment, aby sprawdzić przeszłość swojego samochodu, Jeżeli nie sprawdziłeś numeru VIN podczas transakcji kupna-sprzedaży pojazdu, zrób to teraz, aby poznać historię pojazdu. W ciągu maksymalnie kilku minut sprawdzisz VIN pojazdu, Wystarczy wpisać 17-znakowy numer VIN na stronie autoDNA. W pierwszym etapie – darmowym sprawdzeniu, otrzymasz wynik sprawdzenia dostępności informacji dla konkretnego numeru VIN pojazdu. W kolejnym kroku można już zdecydować o zakupie gotowego raportu/raportów autoDNA.

Płatności można dokonać poprzez e-przelew, kartę płatniczą, PayPal, czy Voucher. W ramach akcji promocyjnych oferowane są także kody zniżkowe, które po wpisaniu w specjalne pole w koszyku zakupowym, obniżają kwotę do zapłaty. Szukaj ich na naszym blogu lub Facebooku. Sprawdzenie VIN to nieodłączny element transparentnego procesu kupna-sprzedaży pojazdu,

Sprawdzanie VIN poprawia efektywność rynku, poprawia jakość produktów, oraz powoduje wzrost cen dobrych produktów. Jeżeli w transakcji kupna-sprzedaży zostanie uwzględniony raport, to klient jest bardziej skłonny do zakupu, nawet jeśli pojazd ma wyższą cenę – takie ogłoszenie druga strona transakcji postrzega jako bardziej wiarygodną. Raport pozwala wstępnie odsiać dobre auta od aut z ukrytymi wadami, tzw. “lemon car”, Nie trzeba zatem jeździć i oglądać wielu samochodów, tracąc czas. Inwestycja w raport autoDNA zwraca się nawet kilkusetkrotnie, bo chroni przed zakupem auta, które może być np. po szkodzie całkowitej i wymagać ogromnych nakładów na naprawę. Dowiedz się czym jest “lemon car”. Kliknij, aby obejrzeć Kup raport Jak wynika z danych zebranych przez autoDNA różnica w wartości identycznych aut, które różnią się tylko przebiegiem o 100 tys. km, wynosi średnio ponad 25 tys. zł. Różnica, stanowiąca wymierną stratę dla niczego nieświadomego kierowcy kupującego pojazd z przekręconym licznikiem, jest tym większa, im auto młodsze oraz bardziej prestiżowe.

Przykładowo, dla Audi A6 z rocznika 2018 korekta licznika o 100 tys. km przekłada się na ponad 44 tys. zł spadku realnej wartości. Ten sam rocznik Opla Corsy traci w analogicznym przypadku blisko 10 tys. zł wartości rynkowej a Volkswagen Passat (też z 2018 r.) za każde skręcone 100 tys. km traci na wartości blisko 26 tys.

zł. Z kolei auta starsze mogą mieć cofnięty licznik nie o 100 tys. km, ale o 200-300 tys., a nawet więcej. Jak ma się to do realnych wydatków z portfela statystycznego Kowalskiego? Strata na wartości może być podobnie wysoka i odczuwalna – zarówno dla auta młodszego (stosunkowo droższego), jak dla i auta starszego (z bardzo dużym cofnięciem licznika).

  1. Co to jest numer VIN? To zestawienie siedemnastu znaków, które identyfikuje konkretny pojazd i jest dla niego unikalnym numerem.
  2. VIN to kod pojazdu, jakim dla człowieka jest jego DNA.
  3. Numer ten zostaje przyporządkowany przez producenta pojazdu i identyfikuje markę, model, rok produkcji, a także historię pojazdu i inne dane techniczne.
You might be interested:  Jaką Przyczepę Może Ciągnąć Samochód Osobowy?

Stosowany jest dla wszystkich typów pojazdów. System znakowania pojazdów VIN zgodny jest z międzynarodowym standardem ISO 3779-1983 i w praktyce funkcjonuje od lat 80. XX wieku. Sprawdzanie auta po numerze VIN, jak to zrobić? Zweryfikować pojazd po numerze VIN można za pomocą rządowej bazy CEPIK lub korzystając z bazy miliardów rekordów w serwisie autoDNA.

  • Up raport Czy można sprawdzić numer VIN za darmo? Istnieją publicznie dostępne bazy informacyjne administracji państwowej, w których możesz zweryfikować numer VIN bez opłat.
  • W ten sposób otrzymasz jednak tylko podstawowe informacje, które mogą być niewystarczające do podjęcia świadomej decyzji o zakupie pojazdu.

Kup raport autoDNA Czym jest numer VIN? Gdzie go znaleźć? Jakie informacje zawiera? Czytaj więcej Numer VIN

Jak sprawdzić historię auta?

JAK SPRAWDZIĆ HISTORIĘ AUTA? Sprawdzając numer VIN przed zakupem masz lepszy wgląd w historię samochodu. Warto sprawdzić, czy pojazd oferowany jako bezwypadkowy rzeczywiście nie miał żadnego wypadku i czy przebieg jest autentyczny. Z raportu dowiesz się też, czy był zgłoszony jako kradziony.

Co oznacza numer identyfikacyjny pojazdu?

VIN (Vehicle Identification Number) – numer identyfikacyjny pojazdu nadany i umieszczony przez producenta. Przed 1981 nie było zaakceptowanego standardu określającego ten numer i producenci stosowali dla niego różne formaty.

Related Post