Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Jak Sprowadzić Samochód Z Belgii 2016?

Jak Sprowadzić Samochód Z Belgii 2016?

0 Comments

Jak Sprowadzić Samochód Z Belgii 2016
Jak sprowadzić auto z Belgii? – Najprostszym sposobem jest oczywiście wynajęcie lawety, która przewiezie auto do Polski. To jednak dosyć kosztowna usługa. Dlatego wielu kupujących decyduje się sprowadzić auto z Belgii na kołach, To także doskonała okazja, aby lepiej poznać się z nowym nabytkiem.

 • Niestety nie jest to opcja darmowa i nie chodzi bynajmniej o koszty benzyny.
 • Przede wszystkim musimy wykupić tablice wywozowe i opłacić ubezpieczenie.
 • Łączny koszt tych czynności to ok.230-260 Euro,
 • Do tego jeszcze dochodzi jeszcze ewentualny obowiązek przeprowadzenia badań technicznych w lokalnej stacji diagnostycznej.

Chyba, że sprzedawca zadbał o ich aktualność. W najgorszym wypadku powinniśmy się liczyć z wydatkiem rzędu 300 Euro. O ile kwestia kosztów jest zawsze względna, to znacznie bardziej uciążliwa jest procedura wyrejestrowania auta. Niestety trwa to zazwyczaj 2 dni, a po zakończeniu transakcji i tak musimy pojechać do Brukseli.

Jak sprawdzić auto z Belgii po vin za darmo?

Jak sprawdzić przebieg auta z Belgii za darmo? – Sprawdzenie auta z Belgii jest także ważne pod względem formalnym. Historia pojazdu z Belgii po VIN jest możliwa do pobrania na stronie historiapojazdu.gov.pl. Wystarczy wprowadzić dane samochodu i otrzymasz pełną informację o historii auta np.

Ile miał właścicieli, czy jego wykorzystanie było inne niż standardowe oraz czy był kradziony. CEPiK jest dobrą platformą do sprawdzenia pojazdów. Belgijski rynek aut jest popularny także dlatego, że dane pojazdów można zweryfikować. W Belgii obowiązkowym dokumentem jest Car-pass. Znaleźć można na nim przebieg pojazdu.

Oznacza to, że cofnięcie licznika jest niemożliwe, co z pewnością ucieszy potencjalnych nabywców – wyjaśnia Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w najtaniejuagenta.pl. Belgia może być dobrym kierunkiem na import samochodów właśnie ze względu na Car-pass.

Jak zarejestrowac auto z Belgii w Polsce?

Wielu kupujących wybiera się po używany samochód do Belgii. Nie brakuje tam zadbanych i dobrze utrzymanych aut, a także pojazdów z drobnymi usterkami w obniżonych cenach. Samo sprowadzenie czterech kółek do kraju to jednak dopiero początek, bo następnie właściciela czeka jeszcze proces rejestracji.

 • Radzimy, jak się do niego zabrać, by przebrnąć sprawnie przez szereg formalności.
 • Aby zarejestrować auto sprowadzone z Unii Europejskiej w Polsce, trzeba nie tylko udać się do wydziału komunikacji, ale także wcześniej zebrać dokumentację pojazdu, a także dopełnić kilku obowiązków.
 • Pierwszym z nich jest opłacenie podatku akcyzowego, bez którego nie ma możliwości, by auto zostało zarejestrowane.

Wysokość podatku zależy od rynkowej wartości auta i wielkości jego silnika. Właściciele pojazdów z silnikami o pojemności 2000 cm 3 płacą 3,1 proc. od wartości, a pozostali 18,6 proc. Jeśli samochód jest uszkodzony, można próbować obniżyć wartość, jednak trzeba mieć na to odpowiednie dowody.

Ile kosztuje laweta z Belgii do Polski?

Cena lawety z Belgii do Polski

laweta z Belgii do Polski od 1400 zł
transport samochodu z Belgii do Lublina 2000 zł
transport samochodu z Belgii do Rzeszowa 2000 zł
transport samochodu z Belgii do Olsztyna 2000 zł
dowozimy samochody na terenie całego kraju
You might be interested:  Ile Trwa Rękojmia Na Samochód Używany?

Co opłaca się kupić w Belgii?

Zakupy w Belgii – co warto przywieźć z Belgii? – Po spacerze szlakiem belgijskich zabytków, warto udać się na zakupy. Belgia jest znana z kilku rzeczy: światowej produkcji czekolady, piwa oraz frytek, Belgijskich frytek nie przetransportujemy do Polski, więc warto spróbować ich na miejscu! Co warto przywieźć z Belgii?:

 • czekoladę (tradycyjną belgijską czekoladę produkuje się w formie muszli)
 • regionalne piwa (w Belgii produkuje się ponad 800 rodzajów piwa)

Ile kosztuje przerejestrowanie samochodu z Belgii do Polski?

Co warto wiedzieć? –

 • Samochód sprowadzony z zagranicy należy zarejestrować do 30 dni od przywiezienia do Polski w urzędzie miasta, urzędzie dzielnicy lub starostwie – w zależności od miejsca zamieszkania właściciela pojazdu.
 • Rejestracji można dokonać online lub umówić się na wizytę w urzędzie.
 • Koszt rejestracji samochodu kupionego za granicą wynosi w 2022 roku 256 zł (1176 zł, jeśli wykupimy indywidualne tablice rejestracyjne).
 • Ubezpieczenie OC krótkoterminowe wykupione na samochód sprowadzony z zagranicy nie przedłuża się automatycznie. Przed jego wygaśnięciem należy nabyć polisę całoroczną.

Czy Car pass jest wiarygodny?

Każdego roku na terenie Europy sprzedaje się około 35 milionów samochodów używanych. Ich przebieg w znacznej liczbie przypadków — zależnie od źródła od 30 do 40 procent — jest nadal fałszowany. W niniejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje oraz, co szczególnie ważne, jak temu zapobiec.

Fałszowanie przebiegu pojazdów kosztuje europejskich klientów około dziesięciu miliardów euro rocznie. Zdarza się, że nawet profesjonalni dealerzy samochodów często stają się nieświadomymi ofiarami nieuczciwych sprzedawców, którzy nadal są bardzo aktywni w kilku krajach członkowskich.1 z 3 samochodów.

Jest to niepokojąca proporcja, która niestety, zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi przez Carfax oraz międzynarodową federację samochodową (FIA), jest prawdziwa. Rola Internetu w procederze Często słyszy się, że „Internet stworzył nowe możliwości fałszowania przebiegów na niespotykaną dotąd skalę”.

W rzeczy samej globalizacja znacznie zmieniła oblicze rynku pojazdów używanych. Sprzedawcy mogą być anonimowi. Jednak Internet umożliwił także potencjalnym nabywcom uzyskiwanie zawczasu informacji o pojazdach i porównywanie różnych samochodów jeszcze na etapie wyszukiwania. Słowa nie kosztują Dla nabywcy samochodu importowanego określenie jego pochodzenia i historii serwisowej może jednak stanowić nie lada trudność.

Odnosi się to także do większości europejskich rynków, na których nie istnieją systemy rejestracji. Jedynym sposobem określenia prawidłowości przebiegu jest wówczas sprawdzenie historii serwisowej pojazdu. W Niemczech oraz we Francji przebieg pojazdu jest określany przez kontrolę wzrokową licznika w 1/4 przypadków, jednak nabywca musi się często zdać na uczciwość sprzedawcy.

 1. Mimo tego istnieją skuteczne sposoby walki z fałszowaniem przebiegu,
 2. Jeden kraj członkowski UE stoi na czele tej kampanii od roku 2006: dzielna mała Belgia.
 3. Belgia — wzór godny naśladowania Chociaż Komisja Europejska wydał w 2014 roku dyrektywę, która nakazała państwom członkowskim walkę z tym procederem (i surowe karanie fałszerzy), rządy większości tych państw nadal pozostają jedynie jego pasywnymi obserwatorami, a rynek wtórny pogrąża się w chaosie.

Wyjątkiem jest Belgia, której udało się znacznie ograniczyć zakres występowania tego problemu w ciągu niecałej dekady. Zadziwiające? Niezupełnie. Belgia, obok takich krajów jak Niemcy i Litwa, jest jednym z czołowych krajów eksportujących pojazdy do krajów pozaeuropejskich.

W roku 2014 z antwerpijskiego portu do Afryki wypłynęło 480 000 pojazdów. Około 150 000 z nich pochodziło z Belgii (gdzie zostały one wyrejestrowane), a ponad 300 000 — z handlu B2B. Handlarze kupują pojazdy z zagranicy, a następnie sprzedają je poprzez Belgię do krajów afrykańskich. Znaczna część tych samochodów pochodzi z Grecji, Włoch i Hiszpanii (rezultat kryzysu ekonomicznego), z krajów Europy Wschodniej i Środkowej (z powodów logistycznych — osoby zajmujące się transportem jadąc po odbiór pojazdów używanych zabierają także swój dotychczasowy samochód) oraz z krajów ościennych, takich jak Holandia czy Niemcy.

Aby poprawić wiarygodność swojego rynku wtórnego, w roku 2006 Belgia wprowadziła certyfikat Car-Pass. Jest to obowiązkowy dokument, który pozwala każdemu nabywcy pojazdu używanego sprawdzić autentyczność jego przebiegu. Certyfikat Car-Pass ma postać dokumentu drukowanego na specjalnym papierze, co ma zapobiec jego fałszowaniu, i zawiera informacje o historii przebiegu pojazdu.

 1. Certyfikat ten zawiera dane dotyczące przebiegu gromadzone z ponad 11 000 źródeł, takich jak stacje kontroli, serwisy wykonujące przeglądy, warsztaty wulkanizacyjne, czy dealerzy.
 2. Od czasu wdrożenia certyfikatu Car-Pass proceder fałszowania przebiegów w Belgii niemal przestał istnieć.
 3. Przed rokiem 2006 rocznie fałszowano przebiegi około 60 000 pojazdów, a w roku 2015 wykryto jedynie 1197 takich przypadków.
You might be interested:  Co To Znaczy Że Samochód Jest Hybrydowy?

Stanowi to zaledwie 0,16 procenta wszystkich samochodów posiadających certyfikat Car-Pass. Na drodze do europejskiego certyfikatu Car-Pass? Biorąc pod uwagę dużą liczbę pojazdów importowanych i eksportowanych na terenie UE, jedynym sposobem zwalczania fałszowania przebiegów jest utworzenie Europejskiego systemu kontroli granicznych.

Założeniem certyfikatu Car-Pass było realizowanie takiego systemu i długotrwałe zniwelowanie tego problemu na terenie całej Europy. W sąsiednim kraju, jakim jest Holandia, instytucja RDW opracowała podobne rozwiązanie, jednak jednorodny europejski system nadal nie istnieje. Wdrożenie europejskiego systemu rejestracji z pewnością przyniosłoby szereg korzyści dla profesjonalnych, uczciwych sprzedawców.

Gdy nabywca stwierdzi sfałszowanie przebiegu, stroną winną jest zawsze sprzedawca — nawet jeśli nabył on pojazd w dobrej wierze. W takim przypadku nabywca może domagać się anulowania umowy lub obniżenia ceny sprzedaży. Ponadto wdrożenie zharmonizowanego i niezawodnego systemu rejestracyjnego pozwoliłoby na zwiększenie zaufania do sprzedawców, co z kolei stworzyłoby warunki do uczciwej konkurencji oraz umożliwiło ustabilizowanie się cen na odpowiednim poziomie.

Przed końcem roku 2016 organizacje Car-Pass i RDW będą wzajemnie wymieniać się informacjami dotyczącymi przebiegu. Jest to bardzo ważne, ponieważ szacuje się, że od 15 do 20% samochodów importowanych z Holandii do Belgii posiadało sfałszowany przebieg. Gwarancja ADESA Większość samochodów sprzedawanych za pośrednictwem serwisu ADESA pochodzi z największych firm leasingowych i wynajmu samochodów.

Pojazdy te są serwisowane w autoryzowanych stacjach obsługi należących do odpowiednich marek. Oznacza to, że posiadają pełną historię serwisową, na podstawie której można sprawdzić autentyczność przebiegu. Istnieją także sposoby sprawdzenia historii pojazdów oferowanych przez właścicieli flot lub innych sprzedawców.

Czy można sprowadzić auto starsze niż 10 lat?

Od dziś nie można będzie zarejestrować samochodu starszego niż 8 lat Od dziś obowiązują nowe zasady rejestracji samochodów, zaostrzające normy emisji spalin. Pojazd nie zostanie zarejestrowany jeśli silniki nie spełniają norm Euro 2 dotyczących emisji zanieczyszczeń. Od dziś obowiązują nowe zasady rejestracji samochodów, zaostrzające normy emisji spalin. Pojazd nie zostanie zarejestrowany jeśli silniki nie spełniają norm Euro 2 dotyczących emisji zanieczyszczeń. Oznacza to, że nie można będzie zarejestrować samochodu starszego niż 8 lat, ponieważ dopiero w 94 roku, pojawiły się pierwsze auta z homologacją Euro 2; większość pojazdów przeznaczonych na rynek europejski spełnia jednak tę normę od 97 roku.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, aby zarejestrować używany samochód osobowy lub ciężarowy, trzeba będzie uzyskać u producenta lub importera potwierdzenie, że samochód w momencie produkcji spełniał normę czystości spalin Euro 2. Przepis ten nie będzie dotyczyć pojazdów dopuszczonych do obrotu przed 21 września.

Z raportu firmy Eurotax Polska, monitorującej rynek pojazdów używanych, wynika, że w ciągu ośmiu pierwszych miesięcy tego roku do Polski sprowadzono 155 tys.209 używanych aut. Większość z nich, bo 85 tysięcy, stanowią samochody mające powyżej 10 lat. Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści. Sortuj według Popularne Najnowsze Najstarsze : Od dziś nie można będzie zarejestrować samochodu starszego niż 8 lat

You might be interested:  Podatek Od Wzbogacenia Samochód Ile Procent?

Ile wynosi akcyza za samochód z Belgii?

Więc za auto z silnikiem od 2000 cm³ do 3500 cm³ trzeba zapłacić 9,3% podstawy opodatkowania, a za te z silnikiem do 2000 cm³ podatek akcyzowy wynosi 1,55%.

Ile za kilometr lawety?

Od czego zależy cena holowania na lawecie? – Cena za holowanie samochodu na lawecie zależy od kilku czynników, przy czym głównym jest długość trasy. Również miejsce, w którym doszło do awarii, wpływa na wysokość rachunku. Holowanie auta, które stanęło w centrum miasta, może kosztować więcej niż holowanie samochodu, który odmówił posłuszeństwa gdzieś na peryferiach.

 1. Nie bez znaczenia jest również wielkość i waga niesprawnego pojazdu.
 2. Jak większość firm rozlicza holowanie samochodu na lawecie? Wyjściową stawką może być z góry narzucona kwota, np.100 zł, nawet gdy dotyczy ona kilkukilometrowego przejazdu do warsztatu czy na parking.
 3. Pozostała opłata jest z reguły rozliczana za 1 km, a stawka wynosi zwykle od 2 do 4 zł za kilometr.

Cena będzie różnić się również ze względu na lokalizację – więcej za holowanie może zapłacić mieszkaniec dużej aglomeracji niż małej gminy. Dodatkowe obciążenia finansowe mogą wynikać z okoliczności zdarzenia. Przykładowo, gdy auto w wyniku wpadnięcia w poślizg znalazło się w rowie, pomoc drogowa doliczy do rachunku wyciąganie pojazdu.

Ile kosztuje laweta 2022?

Ceny za tę usługę ustalane są indywidualnie i zależą one od bardzo wielu czynników. Zaczynają się od następujących kwot w zależności od indywidualnego cennika firmy: od 100 zł, a najczęściej od 120 – 150 zł w górę za holowanie na terenie miasta. od 1,19 zł/km na trasie, jednak w praktyce to najczęściej ponad 2 zł/km.

Jak przewieźć auto z Belgii?

Transport samochodu z Belgii do kraju – Z Belgii najlepiej zorganizować transport auta na lawecie. Koszt takiej usługi zaczyna się od 300 zł, tymczasem by powrócić samochodem na kołach, trzeba najpierw wyrejestrować pojazd na miejscu i opłacić tablice wywozowe.

Taki koszt zaczyna się od 30 euro, o ile auto ma ważny przegląd techniczny. Do tego trzeba jednak doliczyć jeszcze ubezpieczenie, które kosztuje średnio 200 euro. Tablice wywozowe z Belgii upoważniają do poruszania się po terenie Unii Europejskiej i są ważne od 2 tygodni do 3 miesięcy. Sama procedura wyrejestrowania pojazdu może być załatwiona od ręki, choć praktyka pokazuje, że często czeka się na nią nawet do 2 dni.

Najczęściej wybierana jest, więc pierwsza opcja. Jeśli jednak chcemy wrócić kupionym pojazdem na kołach, po sfinalizowaniu transakcji, musimy udać się do Brukseli, gdzie w urzędzie „City Atrium” można wyrobić dokumenty oraz tablice wywozowe.

Related Post