Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Jak Tanio Sprowadzić Samochód Z Usa?

Jak Tanio Sprowadzić Samochód Z Usa?

0 Comments

Jak Tanio Sprowadzić Samochód Z Usa
Samodzielne sprowadzanie samochodu z USA – Jeśli zaś samodzielnie kupujemy samochód, droga do mety jest znacznie dłuższa, obarczona ryzykiem i bywa, że znacznie kosztowniejsza. Przy tym sposobie:

 • Znajdujemy samochód, zazwyczaj na popularnym serwisie aukcyjnym: copart.com, manheim.com lub iaai.com.
 • W bazie danych CARFAX sprawdzamy historię samochodu.
 • Uzyskujemy specyfikę techniczną sprowadzonej marki, dzięki czemu przystosowanie go do polskich wymagań oraz przygotowanie do rejestracji samochodu sprowadzonego będzie znacznie szybsze i łatwiejsze. Warto sprawdzić też badanie emisji spalin. Wskaźniki badania amerykańskiego i europejskiego różnią się między sobą. Zbyt wysoka emisja dwutlenku węgla może wykluczyć możliwość zarejestrowania pojazdy na terenie Polski.
 • Po akceptacji warunków załatwiamy wizę, kupujemy bilet na samolot i lecimy po auto.
 • Na miejscu transportujemy auto do portu początkowego. Tutaj polecane jest wynajęcie amerykańskiej firmy transportowej.
 • Wybieramy przewoźnika morskiego, który przetransportuje samochód z USA do Europy. W tym punkcie warto wiedzieć, że taniej jest dostarczyć samochód do Niemiec i tam zapłacić niższy VAT oraz skorzystać z szybkich i łatwych procedur, niż wybrać port w Gdańsku. Przewiezienie samochodu lawetą z Niemiec do Polski i tak będzie bardziej opłacalnym wyjściem.

Dobrze wiedzieć: Docelowo samochód można przetransportować do: Bremerhaven w Niemczech, Rotterdam w Holandii i Gdynia w Polsce.

Uiszczamy opłaty portowe i transport z portu do miejsca docelowego. Płacimy akcyzę i opłatę celną – 10% wartości auta.Możemy skorzystać z wygodnej i taniej formy sprowadzenia „mienia przesiedleńczego”. Opcja ta zwalnia z opłaty cła, akcyzy i VAT. Aby skorzystać z możliwości, trzeba jednak spełnić kilka warunków. Warto się z nimi zapoznać:

 1. Mienie przesiedleńcze może sprowadzać osoba, która mieszkała legalnie w USA przynajmniej 12 miesięcy.
 2. Przesiedleniec może mieszkać w Stanach przez 6 miesięcy. Musi jednak udowodnić, że skrócenie jego pobytu nie wynikało z własnych działań.
 3. Mienie sprowadzane do Polski musi być użytkowane w USA przynajmniej 6 miesięcy, przez osobę przesiedlaną.
 4. Samochód przywieziony do Polski w ramach mienia przesiedleńczego nie może być zbywany, wynajęty, wydzierżawiony i użyczony innym osobom przynajmniej przez rok.
 • Warto zrobić badania techniczne już w porcie np. w TÜV. Niestety przed badaniami technicznymi często musimy przerobić samochód zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi kraju. Jazda nieprzebadanym samochodem jest niezgodna z prawem. Przewożenie go na lawecie przez Niemcy też jest ryzykowne, bowiem niemiecka policja bardzo rygorystycznie sprawdza tachografy tandemowe, dopuszczalną wagę oraz posiadaną licencję przewoźnika.
 • Transportujemy samochód pod adres końcowy.
 • Jeśli mamy badania techniczne, a samochód przerobiony do wymagań krajowych, możemy przystąpić do rejestracji samochodu.

Bardzo ważną informacją jest to, że oclony i opodatkowany w Niemczech samochód uzyskuje status samochodu wewnątrzwspólnotowego. Jego rejestracja w Polsce podlega przepisom dla samochodów sprowadzanych z terenów UE.

Jak najtaniej sprowadzić auto z USA?

Nadal opłaca się kupować samochody w USA – twierdzą eksperci. Możemy przy tym zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Amerykańskie auto można kupić na kilka sposobów. Pierwszy z nich to osobista podróż za ocean. Jednak pod uwagę trzeba wziąć wysokie koszty podróży i okazać się może, że niewiele zaoszczędzimy.

 • A może pośrednik? Inną możliwością jest skorzystanie z usług firmy pośredniczącej, mającej swój oddział w Polsce.
 • Jej prowizja wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
 • Przedsiębiorstwo takie może za nas wykonać część lub całość procesu sprowadzenia pojazdu.
 • Wtedy w dokumentacji figurować będzie jako nasz pełnomocnik lub podmiot, od którego samochód kupujemy.

Ważne jednak, by wpierw sprawdzić takie przedsiębiorstwo i nie wpaść w pułapkę związaną z dużymi kosztami. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku poczta pantoflowa. Dobrze będzie wpierw poprosić o opinię znajomych. Popularne licytacje – Obecnie zazwyczaj auta kupuje się z różnych internetowych aukcji, jedną z bardziej znanych jest np.

 • Copart – mówi Jarosław Snarski, właściciel firmy NordStar w Białymstoku.
 • To ostatnio bardzo popularne rozwiązanie.
 • Ale w tym przypadku sprawa nie jest taka prosta, gdyż nie możemy jako osoba fizyczna kupić samochodu bezpośrednio z aukcji.
 • Dlatego konieczne jest znalezienie pośrednika w USA lub w Polsce, który zajmie się wylicytowaniem wybranego przez nas pojazdu.

Jego prowizja zazwyczaj wynosi od 100 do 500 dolarów. Transport na statek Kupiony samochód trzeba następnie przetransportować do portu. Zwykle ci, którzy pośredniczą w zakupie, załatwiają niezbędne formalności z tym związane. Koszt transportu do portu uzależniony jest od odległości.

Zapłacimy tutaj od 100 do nawet 1,5 tys. dolarów. W porcie samochód zostaje wstawiony do kontenera i wysłany. Zająć się tym powinna firma wysyłkowa. Uwaga: należy pamiętać, aby wybrać firmę o dobrej reputacji. Uwaga na lichwiarzy Jak wyjaśnia Jarosław Snarski, wybór odpowiedniej firmy ma ogromne znaczenie np.

przy terminie i jakości załadunku, powstaniu ewentualnych uszkodzeń podczas załadunku pojazdu, odpowiedniego zabezpieczenia ładunku, oraz płatności za transport morski. W ostatnim czasie korzystając z zapotrzebowania rynku powstało wiele firm wysyłkowych kuszących klientów dobrą ceną, ale oferujących w zamian miernej jakości usługi.

 • Zdarzały się przypadki długiego przetrzymywania pojazdów przed wysyłką czy też braku płatności za transport morski, co skutkowało zatrzymaniem towarów w porcie docelowym – wyjaśnia nasz ekspert.
 • Co za tym idzie naliczane były duże koszty za przestój kontenerów, którymi później obciążani byli niewinni całej sytuacji klienci.

Pamiętaj: Przy nadawaniu pojazdu nie wolno pozostawiać wolnej ręki firmie wysyłkowej, co do wyboru odbiorcy towaru w porcie docelowym. Często się zdarza, że firmy wysyłają towary do zaprzyjaźnionych spedycji, które w wielu przypadkach opieszale zajmują się odprawą celną.

 1. Znane mi są przypadki, gdy czas odprawy celnej przedłużał się do ponad miesiąca – twierdzi Jarosław Snarski.
 2. W normalnym trybie nie powinno trwać to dłużej niż siedem dni.
 3. Przecież klient obciążany jest opłatą postojową w wysokości od 4,5 do nawet 15 euro za dzień.
 4. Wraz z pojazdem do portu w USA musi zostać dostarczony jego akt własności, który po odprawie celnej przez amerykańskie służby celne powinien zostać zwrócony osobie nadającej auto lub zostać wysłany nam razem z pojazdem.

Właściciel NordStar ostrzega, żeby zwrócić szczególną uwagę na adnotacje na akcie własności. – Nie mogą się tam znajdować takie dopiski jak „po zatopieniu, spalony, całkowicie zniszczony, na części” – tłumaczy. Takie pojazdy nie będą mogły być zarejestrowane w Polsce, a ich właściciel może zostać ukarany karą 50 tysięcy złotych za sprowadzanie „odpadów” na polski obszar celny.

 1. Olejna sprawa, to że samochód zostanie zakwalifikowany jako odpad, jeżeli jego uszkodzenia przekroczą 70 procent.
 2. Pilnuj pośrednika Osoba, która wysyła pojazd w USA, powinna odebrać dokument załadowczy pojazdu (najczęściej nazywany BILL OF LADING lub DOCK RECEIPT), który jest jednocześnie dowodem nadania auta.

Uwagę trzeba zwrócić na zapisy zawarte na tym dokumencie, szczególnie na odbiorcę towaru w porcie docelowym, nr kontenera oraz dane kontaktowe (szczególnie prawidłowy nr telefonu do osoby odbierającej auto w kraju). Samochody z Ameryki zazwyczaj wysyłane są do Niemiec, Litwy, Holandii lub od razu do portu w Gdyni.

 • Radzę wysyłać do Niemiec – mówi Jarosław Snarski.
 • Powodem jest to, iż bardzo rzadko się zdarza, by np.
 • Niemiecki urząd celny podważał wartość celną towaru.
 • Zresztą załatwianie formalności w tym kraju jest łatwiejsze i szybsze.
 • Jeżeli auto zostanie odprawione w Niemczech (możemy zrobić to sami lub skorzystać z usług firmy transportowej), to po zapłaceniu tam cła i podatku, samochód otrzymuje status towaru wspólnotowego.

– Wtedy po przejechaniu polskiej granicy, procedura wygląda identycznie jak przy każdym innym aucie kupionym w jednym z krajów Unii Europejskiej – przypomina Witold Lisicki z Ministerstwa Finansów. – Konieczne jest wtedy w ciągu 14 dni udanie się do izby celnej i wypełnienie m.in.

 • Deklaracji uproszczonej nabycia wewnątrzwspólnotowego, czyli AKC-U.
 • Odbiór w Polsce Jeżeli samochód przypłynie do Gdyni, to po pierwsze powinniśmy skompletować wszystkie dokumenty, w tym upoważnienia i zlecenia, potrzebne do dokonania ostatecznej odprawy celnej.
 • Jednak często się zdarza, że tamtejszy urząd celny kieruje towar do odprawy celnej ostatecznej do urzędu wewnętrznego.

Tutaj konieczne jest zapłacenie cła. – Wynosi ono 10 procent od wartości samochodu plus transport i ubezpieczenie – wyjaśnia Witold Lisicki. Jak dodaje właściciel NordStar, razem z cłem opłaca się akcyzę oraz podatek VAT. Akcyza wynosi 3,1 proc. w przypadku samochodów o pojemności silnika do 2000 cm sześc.

I 18,6 proc. przy autach powyżej tej wartości. Jej wysokość liczona jest od wartości samochodu z transportem plus cło. VAT (22 proc.) liczony jest od wartości pojazdu z transportem plus cło oraz akcyza. Na stację diagnostyczną Kolejnym krokiem jest badanie techniczne pojazdu, za które zapłacimy 169 złotych.

Jednak często światła w sprowadzonym przez nas aucie nie spełniają europejskich norm. Z tego względu konieczna będzie ich wymiana lub przeróbka przed wizytą na stacji diagnostycznej. Może to kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W niektórych przypadkach będzie też konieczna modyfikacja miejsc montowania tablic rejestracyjnych.

Jeśli kupione przez nas w USA auto jest na gwarancji, zapytajmy w ASO czy i na jakich warunkach gwarancja ta może obowiązywać na terenie Polski. Rejestracja Przypominamy: przed udaniem się do wydziału komunikacji w celu rejestracji pojazdu, konieczne jest wniesienie przelewem opłaty recyklingowej na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tytuł przelewu obowiązkowo musi zawierać: model i markę samochodu, opis „opłata recyklingowa” oraz nr VIN lub nr podwozia, nadwozia, ramy pojazdu. Opłata ta wynosi obecnie 500 zł. Potem zostaje nam już tylko wizyta w organie rejestrującym pojazdy. Może to być starostwo powiatowe lub urząd miejski.

 1. Opłata za rejestrację wynosi obecnie 245 złotych.
 2. Przy rejestracji potrzebne są również wszystkie dotychczas zgromadzone dokumenty.
 3. Po zakończeniu wszystkich opisanych procedur, otrzymujemy polskie tablice rejestracyjne i pozwolenie na 30 dni.
 4. Po tym czasie odbieramy dowód rejestracyjny,
 5. Pamiętajmy również o ubezpieczeniu OC, bez którego nie można poruszać się po polskich drogach.

Przy rejestracji samochodu sprowadzonego z USA potrzebne nam będzie: dokument potwierdzający własność auta wraz z tłumaczeniem, rachunek zakupu wraz z tłumaczeniem, dowód odprawy celnej wraz z tłumaczeniem, dowód wniesienia opłaty recyklingowej, badanie techniczne, potwierdzenie zapłaty akcyzy.

Opinia: Wojciech Drzewiecki z instytutu Samar: O tym, czy opłaca się sprowadzać auta z USA decyduje kurs złotego względem dolara amerykańskiego. Sama cena i oferta amery-kańska jest i będzie korzystniejsza niż na rynku europejskim ze względu na skalę tamtego rynku. Faktycznie, wielu ludzi decyduje się na sprowadzanie samochodów nowych, pomimo tego że w tym momencie auta te często się różnią od ich europejskich i konieczne są przeróbki, szczególnie świateł.

Samodzielny zakup i sprowadzenie import samochodu z USA od czego zacząć COPART ? Prywatny zakup

Na drogach widać jednak często, że niektórzy nie zadają sobie tego wysiłku, są w stanie załatwić sobie rejestrację i jeździć samochodem bez przeróbek. Przy zakupie w USA samochodu używanego uważać trzeba na jego stan techniczny. Dobrze by było zrobić przegląd, zanim podejmiemy decyzję o zakupie.

You might be interested:  Kiedy Najlepiej Kupić Samochód Na Firmę?

Czy oplaca się sciagac auta z USA 2022?

Uszkodzone auta z USA – czy warto jeszcze sprowadzać? Inwestorzy, którzy zastanawiają się nad zakupem auta z USA, bardzo często próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zakup uszkodzonego pojazdu zza oceanu ma jakikolwiek sens. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Uszkodzone, ale jak? Amerykański rynek samochodów osobowych jest ogromny.

 1. Pojawiają się na nim pojazdy o różnym stopniu eksploatacji.
 2. Część z nich brała udział w kolizjach drogowych, wypadkach, a nawet padała ofiarą klęsk żywiołowych.
 3. Prawdę mówiąc, samochody z tej ostatniej grupy (raczej) nie nadają się do zakupu i późniejszego remontu.
 4. Powód jest prosty – auta te często są zalane, co w gruncie rzeczy dyskwalifikuje je do późniejszych napraw.

Najbardziej opłacalne i jednocześnie uszkodzone to te, które uległy niewielkim uszkodzeniom na skutek drobnych kolizji. Ich zakup jest najbardziej opłacalny dla polskiego nabywcy, gdyż dotychczasowi amerykańscy właściciele sprzedają je po stosunkowo niskich cenach.

Pamiętajmy, że mówimy tu o samochodach z wyższej półki, tudzież o modelach kolekcjonerskich! Analiza opłacalności projektu inwestycyjnego Jeśli „samochód z Ameryki” ma być inwestycją, to przeanalizowanie wszystkich kryteriów opłacalności jego nabycia jest tu najważniejsze. Po pierwsze – trzeba zwrócić uwagę na historię danego auta, w tym – na szczegółowy opis techniczny ewentualnych usterek.

Po drugie – należy zapoznać się z kosztem sprowadzenia samochodu do Polski. Wreszcie po trzecie – warto skorzystać z usług doświadczonego pośrednika. Dobry pośrednik wskaże gdzie najlepiej szukać takiego auta. W USA i Kanadzie działa wiele różnych podmiotów zajmujących się np.

 • Sprzedażą aukcyjną, ale tylko kilka z nich ma naprawdę ugruntowaną pozycję.
 • Wreszcie trzeba też zwrócić uwagę na to, z jakim modelem mamy do czynienia.
 • Jednym słowem – musimy posiadać bardzo dobre rozeznanie na rynku.
 • Oszty, koszty i jeszcze raz koszty Jakie koszty należy uwzględnić przy zakupie pojazdu rodem ze Stanów Zjednoczonych? Oprócz samego kosztu zakupu, inwestor musi uiścić również opłaty z tytułu podatku VAT, cła, akcyzy i kosztów rejestracji.

Należy też pamiętać o obowiązkowym dostosowaniu amerykańskiego auta do tutejszych przepisów drogowych. Na szczęście wizyta u mechanika nie będzie zbyt kosztowna, gdyż cena niezbędnych przeróbek oscyluje najczęściej w okolicach 500 – 1500 złotych. Analizując koszty, należy pamiętać o najbardziej „opłacalnych” markach i modelach.

 1. Do tej grupy należy zaliczyć między innymi Forda, Mercedesa, Dodge’a i oczywiście Chevroleta.
 2. Pojazdy te należą do grona najmniej awaryjnych, a co za tym idzie – najbardziej opłacalnych.
 3. Oczywiście wszystko zależy od stopnia uszkodzenia auta! Podsumowanie Kupując uszkodzone samochody z USA należy mieć na względzie przede wszystkim koszty takiej inwestycji.

Trudno je rzetelnie oszacować osobie, która na co dzień nie styka się z realiami amerykańskich rynków samochodowych. Dlatego w tej sytuacji skorzystanie z pomocy fachowego doradcy pośredniczącego jest praktycznie jedynym sensownym rozwiązaniem.

Ile można zarobić na sprowadzaniu aut z USA?

Import auta ze Stanów. Ile można zarobić? – Wiadomo, gdzie jest ryzyko, jest też szansa na zysk. Skoro samochód można sprowadzić z USA znacznie taniej, można też go korzystnie odsprzedać. – Dobrze, żeby to był w miarę nowy samochód, wtedy można go zaoferować klientowi leasingowemu.

To jest najlepszy klient, jego tak bardzo nie interesuje cena, tylko konkretny samochód — mówi Dominik Chrobociński. — Osoba znająca się na rzeczy na 3 – 4-letnim samochodzie może zarobić od 10 do nawet 30 tys. zł — dodaje. — Starsze samochody są bardziej niszowe i mogą być problematyczne w sprzedaży, ale nie ma reguły.

Dla znajomego sprowadziłem kiedyś amerykański radiowóz ford crown victoria. Samochód nie był drogi, ale naprawa swoje kosztowała. To było auto z 2009 r., z dużym silnikiem, prawie bez wyposażenia. Spodziewaliśmy się, że będzie go trudno sprzedać, a okazało się, że kupiec znalazł się w pierwszym dniu po wystawieniu na aukcji. Amerykański radiowóz po remoncie. Fot. JDM.garage Detailing Na rynku są jednak różne modele biznesowe. Zarabiać można na każdym etapie procesu. Są firmy specjalizujące się w naprawie amerykańskich samochodów, w wymianie świateł na europejskie czy na sprowadzaniu potrzebnych części.

— Nasza firma działa od dziesięciu lat, przy czym pięć lat temu odnotowaliśmy duży rozwój. Otworzyliśmy oddział w Piasecznie, poszerzyliśmy kadry. Średnio sprowadzamy teraz ok.130 samochodów rocznie. Zajmujemy się importem, nie handlem samochodami. Od naszych klientów pobieramy stałą opłatę za usługę, a nie prowizję od wartości auta.

Wysokość opłaty ustalamy z klientem, zazwyczaj waha się ona w przedziale od 3 do 4 tys. zł — mówi Patryk Głowacki.

Ile kosztuje sprowadzenie auta z USA do Polski?

Podsumowanie –

W USA można kupić samochód w bardzo atrakcyjnej cenie, szczególnie, jeżeli szukasz amerykańskiego luksusowego auta sportowego. Opłaty prowizyjne dotyczą domu aukcyjnego (300-700 dolarów), banku (ok.30 dolarów) i pośrednika (ok.400 dolarów). Za cło zapłacisz ok.10%, akcyzę od 3,1% do 18,7% wartości samochodu, a podatek VAT wyniesie Cię 19% w przypadku auta standardowego i 8% zabytkowego. Koszty transportu z USA do Europy to koszt ok.1150 – 2250 dolarów. W Polsce samochód będzie musiał zostać dostoswany do wymogów obowiązujących w Europie, przejść przegląd i zostać zarejestrowany w urzędzie komunikacyjnym.

Czy opłaca się auto z USA?

Import aut z USA & Kanady jest bardzo opłacalny. Samochody z Ameryki są bogato wyposażone, a ich ceny średnio o 30-50 % niższe niż w Polsce. Dzięki nam sprowadzenie auta z USA jest bezproblemowe i dostępne dla każdego. Samochody ze Stanów to bardzo ciekawa oferta dla osób, które za relatywnie nieduże pieniądze chcą cieszyć się luksusowym lub sportowym autem.

Pojazdy z Ameryki są dużo tańsze (nawet po dodaniu kosztów transportu do Polski oraz ewentualnej naprawy), a ich stan techniczny zazwyczaj znacznie lepszy niż porównywalnych ofert z rynku europejskiego. Dzięki temu, że współpracujemy z najlepszymi firmami transportowymi na terenie Ameryki Północnej oraz magazynami przeładunkowymi możemy zaoferować Państwu szybką wysyłkę z wielu portów na terenie USA i Kanady oraz w znacznym stopniu obniżyć ceny transportu.

Kupimy i przetransportujemy Twoje auto z USA i Kanady Przejdź do kontaktu i już teraz zamów import samochodu.

Co opłaca się importować z USA?

Import z USA – co i jakim środkiem warto sprowadzać do Polski? – Import ze Stanów Zjednoczonych może przebiegać transportem morskim lub lotniczym, Ten pierwszy trwa krócej, jeżeli realizowany jest ze wschodniego wybrzeża (ok.3-4 tygodnie), a dłużej z zachodniego – ok.4-6 tygodni.

Transport morski poleca się przy większych i hurtowych zamówieniach. Przesyłki lotnicze wykorzystywane są najczęściej do produktów drobnych, wyróżniających się dużą wartością lub krótkim terminem ważności, Przykładowe bezpośrednie połączenia lotnicze występują na linii Warszawa-Nowy Jork, Rzeszów-Nowy Jork, Warszawa-Los Angeles oraz Kraków-Chicago.

Co sprowadzać z USA ? Największą popularnością cieszą się maszyny elektryczne, urządzenia mechaniczne, części eksploatacyjne, samochody osobowe, samoloty, śmigłowce, statki, produkty przemysłu chemicznego, ropa naftowa, przyrządy medyczne i przyrządy weterynaryjne, żywność i napoje.

Jak zacząć import samochodów z USA?

3. Transport auta do portu w USA – Kolejny krok to transport auta do portu w USA. Oczywiście warto zakupić i odebrać samochód w takiej lokalizacji, aby odległość do portu była jak najmniejsza – wtedy już na starcie obniżymy koszty transportu. Wybieramy firmę zajmującą się transportem lądowym oraz przewoźnika morskiego, który przetransportuje samochód z USA do Europy.

Uiszczamy opłaty portowe, płacimy także i, czyli 10% wartości auta. W zależności od tego, czy chcemy przetransportować auto do Niemiec (np. Bremerhaven), czy do Polski (do Gdyni) zapłacimy średnio od 800 do 1200 $. Może dziwić, że bardziej opłacalny jest transport morski do Niemiec, jednak obowiązuje tam niższy,

Po dobiciu statku do portu należy uiścić opłatę dla operatora portowego za wyładunek kontenera oraz załatwić pozostałe procedury związane z odprawą celną (m.in. należy złożyć wniosek tranzytowy do Urzędu Celnego). Ważne! Oclony i opodatkowany samochód w Niemczech uzyskuje status pojazdu wewnątrzwspólnotowego.

Czy łatwo sprzedać auto z USA?

Jak szybko sprzedać samochód z USA: porady ekspertów Columb Trade Amerykańskie samochody świetnie nadają się do odsprzedaży. Po pierwsze, ich jakość jest kilkakrotnie wyższa niż jakość transportu z Europy. Po drugie, potwierdzony przebieg budzi zaufanie kupujących.

Prawidłowo określamy koszt pojazdu Jeśli planujesz natychmiast sprzedać samochód ze Stanów Zjednoczonych, musisz zrozumieć kilka ważnych niuansów. Należy wybierać pojazdy w dobrym stanie i nie zwracać uwagi na bardzo uszkodzone pojazdy. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę koszt napraw, odpraw celnych oraz aktualną cenę podobnych pojazdów w Polsce. Jeśli wszystko poprawnie policzysz i wybierzesz naprawdę przyzwoity samochód, nie będzie problemów z odsprzedażą. Cena wywoławcza zależy od wielu czynników. Uwzględnia rok, przebieg, stan ogólny, charakter wypadku, stan lakieru (brak “grzybów”, zgnilizny), stan nadkoli i progów. Uwzględnia się również typ silnika, moc, zużycie paliwa, przekładnię. Aby z grubsza oszacować koszt pojazdu, wystarczy wybrać z Internetu 10-50 samochodów i obliczyć ich średnią wartość. Chociaż ta metoda nie jest zalecana przez doświadczonych właścicieli samochodów, jednak pozwala znaleźć przybliżoną cenę. Określ czas odsprzedaży Wszyscy patrzą na cenę, ale niewiele osób zwraca uwagę na tak ważny czynnik, jak czas. Sprzedaż za kilka tygodni zasadniczo różni się od sprzedaży za kilka miesięcy. Przez cały ten czas samochód trzeba gdzieś przechować, zapłacić za parking strzeżony lub wynająć garaż. Jeśli sprzedaż się opóźni, możesz wydać 10-15% przyszłych zysków na obsługę auta. Należy wziąć pod uwagę popularność marki i sezon sprzedaży. Późną jesienią lub przed świętami noworocznymi sprzedaż drogiego samochodu staje się trudniejsza. W czasie wakacji sprzedaż również zostaje wstrzymana i wznowiona dopiero po 1 wrześniu. Koszt i termin sprzedaży zależą również od kursu dolara w kraju, ogólnego stanu gospodarki i dobrobytu ludzi.

Dlaczego nie kupować samochodów z USA?

Ale uwaga: decydując się na zakup samochodu sprowadzonego zza oceanu, musimy pamiętać również o wielu zagrożeniach. Ich usunięcie niekiedy mocno podważa opłacalność takiej transakcji. Zacznijmy od tego, że samochody przywiezione z USA w co najmniej 90 proc.

 • Przypadków mają za sobą bardzo poważne kolizje.
 • Często trafiają do nas pojazdy po szkodzie całkowitej, które w świetle amerykańskich przepisów do niczego się już nie nadają.
 • Zazwyczaj „reanimacja” przebiega szybko i po niskich kosztach, a ze względu na pewne różnice pomiędzy amerykańską i europejską wersją tego samego modelu samochody są „sklejane” z tego, co jest pod ręką.
You might be interested:  Jak Oduczyć Psa Skakania Na Samochód?

Warto także wiedzieć, że w USA numer VIN pojazdu zakwalifikowanego jako szkoda całkowita jest usuwany ze wszystkich systemów, W przypadku takich aut dobór odpowiednich części do naprawy jest bardzo utrudniony, a często nawet niemożliwy. Pewien obraz przeszłości interesującego nas egzemplarza uzyskamy po zalogowaniu się na stronach organizacji Carfax lub też Autocheck.

Czy trzeba zmieniać lampy w samochodzie z USA?

Światła i reflektory – Auta, które jeżdżą po amerykańskich drogach posiadają symetryczne reflektory przednie. Lewy reflektor świeci w tej samej odległości jak lampa prawa, ale w samochodach, które jeżdżą po drogach europejskich światła zamontowane są asymetrycznie i dlatego po jego sprowadzeniu trzeba będzie to zmienić.

 • Miej na uwadze to, że światła postojowe w samochodach amerykańskich są zintegrowane z kierunkowskazami, w niektórych modelach aut będziesz miał możliwość wymiany, jednak licz się z tym, że wydasz trochę pieniędzy na instalację nowych.
 • Jeżeli samochód jest jednocześnie przystosowany do jazdy w Europie jak i w Ameryce wystarczy ich sama wymiana, ale w przypadku, gdy pojazd wcześniej poruszał się po drogach amerykańskich to należy przerobić lampy oraz klosze w specjalnie przeznaczonych do tego warsztatach.

Kolejną różnicą, którą możesz napotkać w samochodach używanych za Wielką Wodą i w Europie są lampy tylne. Samochody nieco starsze posiadały wyłącznie czerwone kierunkowskazy, ale w nowszych często montuje się o kolorze pomarańczowym i dzięki temu nie trzeba ich wymieniać.

Co trzeba zrobić w aucie z USA?

Samochód z USA. Procedury i opłacalność Import auta z USA za sprawą planowanej zmiany prawa może niebawem okazać się kuszącą alternatywą dla Polaków poszukujących aut z drugiej ręki. Samochody za Oceanem są tańsze, ale trzeba wziąć pod uwagę koszty sprowadzenia i opłaty. Na co trzeba się przygotować? Na skierowanie do podpisu ministra, a następnie przekazanie do ogłoszenie czeka projekt rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie tablic rejestracyjnych. Nowy dokument wprowadzi możliwość ubiegania się o tablice rejestracyjne mniejszych rozmiarów.

 • Standardowe polskie “blachy” mają wymiary 520 x 114 mm.
 • Tymczasem samochody w czy Japonii projektowane są pod tablice o wymiarach 305 x 115 mm.
 • Dziś oznacza to konieczność wyginania tablic otrzymanych w urzędzie.
 • Niektórzy właściciele takich aut decydują się także na wykonanie odpowiednich tablic we własnym zakresie i wożenie oryginalnych w bagażniku.

Taki sposób postępowania naraża ich jednak na mandat, ponieważ w świetle prawa zamontowany musi być oryginał. Wszystko zmieni nowe prawo, które ma wejść w życie po upływie sześciu miesięcy od ogłoszenia. Oznacza to, że najprawdopodobniej już w 2018 roku będzie można zamówić w urzędzie zmniejszone tablice rejestracyjne, To może zachęcić Polaków do zakupu samochodów ze Stanów Zjednoczonych.

Z jakimi kosztami i procedurami wiąże się taki zakup? I czy w ogóle jest opłacalny? Ceny samochodów w USA i w Europie odbiegają od siebie. Różnice są jednak zmienne. By się o tym przekonać, wystarczy rzucić okiem na koszt zakupu salonowego auta dostępnego w Polsce i w USA. Za oceanem najtańsze (320i) kosztuje 34,9 tys.

dolarów, co po przeliczeniu daje 125,3 tys. zł, W Polsce za podstawową wersję 320i zapłacimy 149,3 tys. zł, Bardziej rzucające się w oczy różnice dotyczą samochodów używanych. Za z 2015 roku w Polsce trzeba zapłacić mniej więcej 100 tys. zł, W USA podobne auto można kupić za 19 tys. Modny SUV tego producenta – – z 2014 roku kosztuje u nas około 150 tys. zł, W USA podobne auto kosztuje mniej więcej 28 tys. dol., czyli 100,5 tys. zł, Decydując się na auto z USA, możemy też wybrać modele, które w ogóle nie są dostępne w Polsce. Trzyletni z silnikiem o pojemności 6,2 l za 100 tys.

zł to również kusząca propozycja. Jeśli jednak decydujemy się na zakup auta, które nie występuje w Polsce, a nawet w Europie, trzeba mieć świadomość tego, że zdobycie części zamiennych będzie trudne, a ich ceny mogą być bardzo wysokie. Jeśli postanowimy kupić typowo amerykańskie auto, które nie ma charakteru sportowego, za kilka lat możemy mieć spore problemy z jego odsprzedażą,

Tak naprawdę najbardziej opłacalny jest jednak zakup samochodów uszkodzonych, Dużym powodzeniem cieszą się aukcje, takie jak IAAI, Copart czy kanadyjska Impact Auto, na których pojazdy wystawiają zakłady ubezpieczeniowe. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że prezentowane są tam auta będące w takim stanie, jaki pozostał po zdarzeniu drogowym, w którym brały udział, Nie musimy więc martwić się o to, że ktoś wcześniej przygotował je do sprzedaży, maskując ich wady. Niestety trudno tam znaleźć auto, które nie jest mocno rozbite.

Klienci najczęściej interesują się lekko uszkodzonymi samochodami występującymi również w europejskiej ofercie danego producenta – mówi Daniel Stawiarski z nowosądeckiej firmy Goldcars zajmującej się sprowadzaniem samochodów zza oceanu.

Są jednak i tacy, którzy z rozmysłem wybierają modele nieobecne w Europie. Atutem aut z USA jest ich udokumentowany przebieg. Jestem przekonany, że 99 proc. aut z USA nie miało cofanego licznika – dodaje Daniel Stawiarski.

Zakup samochodu to jedna z najważniejszych inwestycji dla większości ludzi. Nic więc dziwnego w tym, że każdy chciałby mieć jak największą kontrolę nad jej przebiegiem. W przypadku wyboru samochodu zza wielkiej wody nie jest to jednak łatwe. Przede wszystkim, by pojawić się na miejscu, potrzebna jest wiza,

Do problemów i wydatków związanych z jej uzyskaniem dołączyć należy koszty podróży i zakwaterowania. Dlatego wiele osób decyduje się raczej na skorzystanie z firm pośredniczących w takich zakupach. Zawodowcy zajmujący się sprowadzaniem samochodów z USA zwykle oferują pełną obsługę – od zakupu samochodu w Ameryce, poprzez transport do kraju, aż po naprawę, jeśli jest to auto powypadkowe.

Ceny za usługi są podobne. Transport zakupionego samochodu do portu i wyekspediowanie do w kontenerze do Europy kosztuje 2,5-3 tys. dol., czyli 9-11 tys. zł, Ostateczna cena zależy od tego, gdzie kupione było auto. Jeśli jest to daleko od portu, koszt może być wyższy. Prowizja za zakup i załatwienie formalności transportowych przez firmę zajmującą się importem wynosi zwykle od 2 do 5 tys. zł i jest uzależniona od wartości samochodu. Najgorsze jednak przed nami. Po przypłynięciu samochodu do Europy musimy zapłacić cło, podatek akcyzowy i VAT.

Opłata celna to 10 proc. wartości samochodu osobowego. Akcyza naliczana jest już od wartości auta powiększonej o cło, Wysokość opłaty akcyzowej zależy od pojemności silnika auta, które kupiliśmy. Jeśli jednostka napędowa ma nie więcej niż 2.0 l, zapłacimy 3,1 proc. wartości samochodu. Za auto z o pojemności powyżej tej pojemności podatek wynosi 18,6 proc.

Na koniec pozostaje opłacenie VAT-u. Jego wartość wyliczana jest od wartości samochodu powiększonej o cło. To, ile zapłacimy, zależy od kraju, w którym uiścimy podatek. Jeśli nasz samochód skierujemy do portu w Niemczech, zapłacimy 19 proc. VAT-u. W Polsce będzie to 23 proc.

Jeśli porównalibyśmy takie same modele, z tymi samymi silnikami i wyposażeniem, to auto sprowadzone z USA będzie o 10-30 proc. tańsze niż samochód kupiony w Europie – stwierdza Daniel Stawiarski.

Zgodnie z przepisami nabywca samochodu spoza Unii Europejskiej ma 30 dni na rejestrację samochodu. Czas ten liczony jest od momentu dokonania odprawy celnej przywozowej, Oprócz dokumentu potwierdzającego nabycie auta do urzędu trzeba przynieść dowód opłaty akcyzy i VAT-u, dowód odprawy celnej, a także zaświadczenie o pozytywnym przejściu badania technicznego,

Uzyskanie tego ostatniego nie zawsze jest jednak łatwe. Wymagania co do samochodów w USA i w Europie są różne. Sprowadzony zza oceanu samochód musi być więc dostosowany do europejskiego prawa. Chodzi przede wszystkim o oświetlenie. Przednie reflektory trzeba wymienić na posiadające unijną homologację. Konieczna jest również wymiana z tyłu – stosowane w USA czerwone tylne kierunkowskazy nie mogą być używane w Unii Europejskiej.

Obecnie konieczne jest również dostosowanie miejsca na tablicę rejestracyjną do rozmiarów większych “blach”. Jeśli planowany przez resort infrastruktury przepis wejdzie w życie, będzie można o tym zapomnieć. Podczas badania technicznego, które poprzedza rejestrację, diagnosta musi również określić samochodu,

Ta będzie inna niż wartość podawana w USA, ponieważ cykl oznaczania spalania i emisji w Stanach jest inny od tego, który obowiązuje w Europie. Zwykle wystarczy podanie, Jeśli w bazie danych, z której korzysta stacja, są dane dla modelu z tym samym silnikiem, sprawa jest prosta. Jeśli samochód jest bardzo rzadki, może się jednak zdarzyć, że trzeba będzie wykonać dodatkowe, kosztowne badania.

Warto pamiętać, że sprowadzonego samochodu, nawet jeśli posiada już komplet dokumentów i został poddany przeróbkom, nie zarejestrujemy, jeśli w dokumencie typu będzie on określony jako “non-repairable”, “for parts only”, “parts only”, “flood salvage” czy “non-rebuildable”,

Czy samochody z USA są łakomym kąskiem dla poszukujących aut na rynku wtórnym? Możliwość przerzucenia wszystkich obowiązkowych czynności na firmę sprowadzającą auta i zaoszczędzenia od 10 do 30 proc. wartości auta jest kusząca. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najczęściej auta ze Stanów Zjednoczonych są nieco inne od swoich europejskich odpowiedników.

Zawieszenie może być miększe niż w autach ze Starego Kontynentu, a różnice mogą jeszcze obejmować jakość materiałów wykończeniowych czy poziom wyposażenia. Zakup trzeba więc dobrze przemyśleć. : Samochód z USA. Procedury i opłacalność

Ile płynie tankowiec z USA do Polski?

Transport morski i odprawa celna – Ile trwa transport morski z USA do portu w Bremerhaven? Najczęściej 14-30 dni. Gdy statek już dopłynie do portu, załadunek zostanie rozładowany w ciągu kilku dni. Następnie agencja celna przeprowadza odprawę, co zajmuje kolejne 5-10 dni (w zależności od kolejek proces ten może się nieco wydłużyć).

Kogo polecacie do sprowadzenia auta z USA?

Koszty Importu auta z USA – Podstawą naszego działania jest uczciwość i rzetelność, dlatego też przedstawiamy wszystkie koszty związane z importem samochodu z USA. Chcemy aby nasi klienci mieli pełną, jasną i czytelną informacje. Uważamy, że jest to podstawa udanej transakcji.

Przed podjęciem decyzji o zakupie auta z USA, jedną z najważniejszych rzeczy jest wcześniejsze przeliczenie kosztów jego importu. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że są to samochody spoza Unii. W związku z tym na granicy w Europie będziemy musieli dokonać opłat celno-podatkowych. Pozostałe koszy importu auta z USA to między innymi opłaty za transport samochodu po terenie USA jak i przez ocean, opłaty aukcyjne oraz prowizja firmy AMER-AUTO. Na finalną wartość kosztów importu auta z USA znaczny wpływ mają między innymi: rodzaj, marka, rocznik i stan techniczny w jakim znajduje się pojazd.

You might be interested:  Jaki Samochód Kupić Żeby Mało Palił?

Poniżej orientacyjne koszty importu samochodu z USA: KOSZTY W USA:

 • opłaty aukcyjne: około 750$ (pobierane tylko i wyłącznie w przypadku zakupu auta kolekcjonerskiego z domu aukcyjnego)
 • transport samochodu po USA z miejsca zakupu do portu, gdzie zostanie on zapakowany do kontenera: średnio około 500$ (w zależności od odległości do portu, od 250$ do 1200$)
 • wysyłka auta z USA w kontenerze: do Bremerhaven około 800$, do Polski około 1000$ (w zależności od wielkości auta)
 • obsługa naszego dealera na terenie USA (pomoc w zakupie samochodu w USA, transporty, załadunek samochodu do kontenera, wysyłka i dokumentacja w USA): 250$
 • ewentualne ubezpieczenie importowanego samochodu z USA na czas transportu przez ocean: 2.5% od wartości pojazdu (ustala klient), auta uszkodzone z USA – ubezpieczenie tylko i wyłącznie od zaginięcia lub całkowitego zniszczenia, brak możliwości ubezpieczenia auta uszkodzonego z USA od ewentualnych uszkodzeń

KOSZTY W Niemczech/Polsce:

 • opłaty portowe (rozformowanie kontenera + obsługa agencji celnej): 450 Euro – 2000 PLN
 • podatki w przypadku zwykłej odprawy: cło 10%, VAT 19% Niemcy / 23% Polska, akcyza 3.1% do 2L lub 18.6% powyżej 2L – naliczane w zależności od wartości pojazdu
 • podatki w przypadku odprawy aut zabytkowych z USA (30 lat i więcej): TYLKO 8% VAT !!!! – naliczane w zależności od wartości pojazdu, opinia Rzeczoznawcy na auto zabytkowe z USA: 600 PLN, Biała Karta do auta zabytkowego z USA: 1200 PLN
 • tłumaczenia dokumentów z angielskiego na polski oraz z niemieckiego na polski: 300 PLN
 • nasza prowizja za pomoc w imporcie samochodu z USA:
 • do 5tyś $ = 2500 zł netto
 • od 5tyś $ do 15tys $ = 3500 zł netto
 • od 15tys$ do 25tys$ = 4000 zł netto
 • od 25tyś $ do 50tyś $ = 4500 zł netto
 • od 50tyś $ do 100tyś $ = 6500 zł netto
 • powyżej 100tys $ = do ustalenia
  • Opcjonalnie:

  • ewentualny transport samochodu z Niemiec do klienta w każde miejsce w Polsce: około 1500 PLN
  • ewentualny transport samochodu z Portu Gdynia do klienta – koszt ustalamy indywidualnie

  SZCZEGÓŁOWE I OSTATECZNE KOSZTY IMPORTU SAMOCHODU Z USA WYLICZAMY NASZYM KLIENTOM INDYWIDUALNIE.

Pierwszy raz korzystałem z takiej firmy. Wybór na AMER padł całkowicie przypadkowo i muszę powiedzieć ze jestem mega zadowolony z ich usług. Bardzo profesjonalne podejście do klienta, bardzo dobry kontakt, zero rozczarowań. Wszystko wg punktów w umówię. Ekipa robi genialną robotę. Polecam wszystkim. Grzegorz Mazurek 2020-12-23 Miła i fachowa obsługa,polecam wszystkim tą firmę, pozdrawiam Pana Jacka Slawomir Lewandowski 2020-06-11 Bardzo solidna firma, godna polecenia. Super kontakt, jasne zasady, zero zaskoczeń co do nieprzewidzianych kosztów. Poprzez firmę Amer – Auto kupiłem kilka sprzętów, z pewnością skorzystam z jej usług w przyszłości. Roman Giziński 2020-01-22 Jestem zadowolony z zakupu motocykla BMW K1600GT z aukcji Copart,Wszystko przebiegało zgodnie z umową zawartą z firmą Amer,W szczególności podziękowania dla P. Michała, który koordynował całą transakcją,Moto zakupione w Kalifornii więc trzeba było uzbroić się w cierpliwość ze względu na wydłużony czas transportu. MD laddhan Kha 2019-12-05 Fajne motocykle w B.dobrym stanie obsługa B.dobra w większości motocykle od 30tys w górę Łukasz-89_18 Sob 2019-11-26 Ogólna ocena Google 4.5 /5, na podstawie 35 opinii,

Ile kosztuje odprawa celna samochodu z USA?

Sprowadzając pojazd z USA musimy liczyć się z kosztami transportu oraz podatkami. Jak Tanio Sprowadzić Samochód Z Usa Na koszty transportu składa się:

koszt przewiezienia samochodu z parkingu ubezpieczalni do najbliższego portu,koszt przesyłki morskiej,oraz koszt przetransportowania samochodu z portu Bremerhaven w Niemczech pod dom klienta.

Aby oszacować koszty transportu, zapraszamy państwa do skorzystania z kalkulatora po prawej stronie. Podane kwoty to jedynie ceny orientacyjne – właściwą wycenę otrzymacie Państwo od nas po kontakcie. Kalkulator to tylko szacowane koszta, teraz ze względu na kurs dolara oraz cenę paliwa są one wyższe!!! Podatki to cło, VAT oraz akcyza. Jak Tanio Sprowadzić Samochód Z Usa Cło różni się w zależności od rodzaju sprowadzanego pojazdu –10% to wartość cła od samochodu osobowego oraz quada, 6% wartości pojazdu zapłacimy przy imporcie motocykla, od łodzi, jachtu lub skutera wodnego, pobierana jest opłata celna w wysokości 1,9% wartości pojazdu. Jak Tanio Sprowadzić Samochód Z Usa Podatek VAT wynosi 19% – jest on opłacany w Niemczech. Kwota do naliczenia VAT jest powiększana o wartość cła oraz ryczałt około 700USD Jak Tanio Sprowadzić Samochód Z Usa Akcyza naliczana jest w zależności od pojemności silnika – przy silnikach do 2000 cm³ akcyza wynosi 3,1%, powyżej tej wartości – 18,6%. Zarówno akcyza, jak i podatek VAT naliczane są od ceny pojazdu powiększonej o wartość Cła. Jak Tanio Sprowadzić Samochód Z Usa Za dopełnienie wszystkich formalności, wylicytowanie pojazdu i jego sprowadzenie pobieramy opłatę w wysokości 2500 zł (netto). Dodatkowo, należy liczyć się też z opłatą brokera 400USD oraz ubezpieczalni tak zwane FEE. Odprawa celna w porcie w Niemczech to koszt 500EUR +200zł za pośrednictwo w odprawie.

Kogo polecacie do sprowadzenia auta z USA?

Koszty Importu auta z USA – Podstawą naszego działania jest uczciwość i rzetelność, dlatego też przedstawiamy wszystkie koszty związane z importem samochodu z USA. Chcemy aby nasi klienci mieli pełną, jasną i czytelną informacje. Uważamy, że jest to podstawa udanej transakcji.

Przed podjęciem decyzji o zakupie auta z USA, jedną z najważniejszych rzeczy jest wcześniejsze przeliczenie kosztów jego importu. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że są to samochody spoza Unii. W związku z tym na granicy w Europie będziemy musieli dokonać opłat celno-podatkowych. Pozostałe koszy importu auta z USA to między innymi opłaty za transport samochodu po terenie USA jak i przez ocean, opłaty aukcyjne oraz prowizja firmy AMER-AUTO. Na finalną wartość kosztów importu auta z USA znaczny wpływ mają między innymi: rodzaj, marka, rocznik i stan techniczny w jakim znajduje się pojazd.

Poniżej orientacyjne koszty importu samochodu z USA: KOSZTY W USA:

 • opłaty aukcyjne: około 750$ (pobierane tylko i wyłącznie w przypadku zakupu auta kolekcjonerskiego z domu aukcyjnego)
 • transport samochodu po USA z miejsca zakupu do portu, gdzie zostanie on zapakowany do kontenera: średnio około 500$ (w zależności od odległości do portu, od 250$ do 1200$)
 • wysyłka auta z USA w kontenerze: do Bremerhaven około 800$, do Polski około 1000$ (w zależności od wielkości auta)
 • obsługa naszego dealera na terenie USA (pomoc w zakupie samochodu w USA, transporty, załadunek samochodu do kontenera, wysyłka i dokumentacja w USA): 250$
 • ewentualne ubezpieczenie importowanego samochodu z USA na czas transportu przez ocean: 2.5% od wartości pojazdu (ustala klient), auta uszkodzone z USA – ubezpieczenie tylko i wyłącznie od zaginięcia lub całkowitego zniszczenia, brak możliwości ubezpieczenia auta uszkodzonego z USA od ewentualnych uszkodzeń

KOSZTY W Niemczech/Polsce:

 • opłaty portowe (rozformowanie kontenera + obsługa agencji celnej): 450 Euro – 2000 PLN
 • podatki w przypadku zwykłej odprawy: cło 10%, VAT 19% Niemcy / 23% Polska, akcyza 3.1% do 2L lub 18.6% powyżej 2L – naliczane w zależności od wartości pojazdu
 • podatki w przypadku odprawy aut zabytkowych z USA (30 lat i więcej): TYLKO 8% VAT !!!! – naliczane w zależności od wartości pojazdu, opinia Rzeczoznawcy na auto zabytkowe z USA: 600 PLN, Biała Karta do auta zabytkowego z USA: 1200 PLN
 • tłumaczenia dokumentów z angielskiego na polski oraz z niemieckiego na polski: 300 PLN
 • nasza prowizja za pomoc w imporcie samochodu z USA:
 • do 5tyś $ = 2500 zł netto
 • od 5tyś $ do 15tys $ = 3500 zł netto
 • od 15tys$ do 25tys$ = 4000 zł netto
 • od 25tyś $ do 50tyś $ = 4500 zł netto
 • od 50tyś $ do 100tyś $ = 6500 zł netto
 • powyżej 100tys $ = do ustalenia
  • Opcjonalnie:

  • ewentualny transport samochodu z Niemiec do klienta w każde miejsce w Polsce: około 1500 PLN
  • ewentualny transport samochodu z Portu Gdynia do klienta – koszt ustalamy indywidualnie

  SZCZEGÓŁOWE I OSTATECZNE KOSZTY IMPORTU SAMOCHODU Z USA WYLICZAMY NASZYM KLIENTOM INDYWIDUALNIE.

Pierwszy raz korzystałem z takiej firmy. Wybór na AMER padł całkowicie przypadkowo i muszę powiedzieć ze jestem mega zadowolony z ich usług. Bardzo profesjonalne podejście do klienta, bardzo dobry kontakt, zero rozczarowań. Wszystko wg punktów w umówię. Ekipa robi genialną robotę. Polecam wszystkim. Grzegorz Mazurek 2020-12-23 Miła i fachowa obsługa,polecam wszystkim tą firmę, pozdrawiam Pana Jacka Slawomir Lewandowski 2020-06-11 Bardzo solidna firma, godna polecenia. Super kontakt, jasne zasady, zero zaskoczeń co do nieprzewidzianych kosztów. Poprzez firmę Amer – Auto kupiłem kilka sprzętów, z pewnością skorzystam z jej usług w przyszłości. Roman Giziński 2020-01-22 Jestem zadowolony z zakupu motocykla BMW K1600GT z aukcji Copart,Wszystko przebiegało zgodnie z umową zawartą z firmą Amer,W szczególności podziękowania dla P. Michała, który koordynował całą transakcją,Moto zakupione w Kalifornii więc trzeba było uzbroić się w cierpliwość ze względu na wydłużony czas transportu. MD laddhan Kha 2019-12-05 Fajne motocykle w B.dobrym stanie obsługa B.dobra w większości motocykle od 30tys w górę Łukasz-89_18 Sob 2019-11-26 Ogólna ocena Google 4.5 /5, na podstawie 35 opinii,

Czy łatwo sprzedać auto z USA?

Jak szybko sprzedać samochód z USA: porady ekspertów Columb Trade Amerykańskie samochody świetnie nadają się do odsprzedaży. Po pierwsze, ich jakość jest kilkakrotnie wyższa niż jakość transportu z Europy. Po drugie, potwierdzony przebieg budzi zaufanie kupujących.

Prawidłowo określamy koszt pojazdu Jeśli planujesz natychmiast sprzedać samochód ze Stanów Zjednoczonych, musisz zrozumieć kilka ważnych niuansów. Należy wybierać pojazdy w dobrym stanie i nie zwracać uwagi na bardzo uszkodzone pojazdy. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę koszt napraw, odpraw celnych oraz aktualną cenę podobnych pojazdów w Polsce. Jeśli wszystko poprawnie policzysz i wybierzesz naprawdę przyzwoity samochód, nie będzie problemów z odsprzedażą. Cena wywoławcza zależy od wielu czynników. Uwzględnia rok, przebieg, stan ogólny, charakter wypadku, stan lakieru (brak “grzybów”, zgnilizny), stan nadkoli i progów. Uwzględnia się również typ silnika, moc, zużycie paliwa, przekładnię. Aby z grubsza oszacować koszt pojazdu, wystarczy wybrać z Internetu 10-50 samochodów i obliczyć ich średnią wartość. Chociaż ta metoda nie jest zalecana przez doświadczonych właścicieli samochodów, jednak pozwala znaleźć przybliżoną cenę. Określ czas odsprzedaży Wszyscy patrzą na cenę, ale niewiele osób zwraca uwagę na tak ważny czynnik, jak czas. Sprzedaż za kilka tygodni zasadniczo różni się od sprzedaży za kilka miesięcy. Przez cały ten czas samochód trzeba gdzieś przechować, zapłacić za parking strzeżony lub wynająć garaż. Jeśli sprzedaż się opóźni, możesz wydać 10-15% przyszłych zysków na obsługę auta. Należy wziąć pod uwagę popularność marki i sezon sprzedaży. Późną jesienią lub przed świętami noworocznymi sprzedaż drogiego samochodu staje się trudniejsza. W czasie wakacji sprzedaż również zostaje wstrzymana i wznowiona dopiero po 1 wrześniu. Koszt i termin sprzedaży zależą również od kursu dolara w kraju, ogólnego stanu gospodarki i dobrobytu ludzi.

Related Post