2. Mycie nadwozia „Mycie wysokim ciśnieniem” – Czas trwania: 5 – 10 min. – Zacznij od maski, szyby przedniej, dachu, szyby tylnej, klapy bagażnika, a następnie zajmij się bokami auta, a także zderzakami przód/tył. Najlepiej myć auto „od góry do dołu”, na tzw.
Contents
Jak korzystać z myjni automatycznej Circle K?
Bez kontaktu, bez kolejek, bezpiecznie. Testujemy nowe funkcje w aplikacji Circle K Materiał powstał przy współpracy z Circle K Tankowanie i mycie samochodu na stacji paliw Circle K jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste. Nie wierzycie? Zobaczcie, jak wypadły testy nowych rozwiązań w aplikacji mobilnej Circle K. Zacznijmy od pobrania aplikacji ze sklepu Google Play lub App Store. Następny krok to rejestracja i logowanie w Circle K EXTRA, a także podpięcie karty kredytowej lub debetowej. W jaki sposób? W aplikacji klikamy w zakładkę “więcej”, a następnie w “płatności mobilne”.
Wpisujemy dane karty (cały proces jest bezpieczny) i już. Możemy zatankować lub umyć auto płacąc za usługę w aplikacji. Gdy wjeżdżamy na stację Circle K, aplikacja już wie, gdzie jesteśmy. Przy dystrybutorze wybieramy w aplikacji opcję “paliwo”, podajemy numer dystrybutora i potwierdzamy płatność kartą, którą wcześniej dodaliśmy do aplikacji.
Możemy zacząć tankowanie. Szybko i wygodnie. Tankując automatycznie zbieramy punkty w programie lojalnościowym EXTRA, które później możemy wymienić na nagrody lub produkty Circle K. W prosty i szybki sposób na stacji Circle K umyjemy też auto. Tym razem w aplikacji wybieramy opcję “myjnia”, a następnie interesujący nas program. Musimy jeszcze tylko zdecydować, czy zostajemy w samochodzie (wówczas myjnia pracuje w specjalnym trybie) i potwierdzamy płatność.
Czy warto myć samochód na myjni automatycznej?
O tym musisz pamiętać podczas mycia samochodu – Po pierwsze, szerokim łukiem należy omijać automatyczne myjnie, Są niedokładne i szkodliwe dla lakieru. Wbrew pozorom, ręczne mycie nadwozia zajmuje niewiele więcej czasu niż wjazd na “szczotki”. Gromadzący się na nich brud powoduje zarysowania, które później trudno usunąć.
Mimo że z daleka samochód po opuszczeniu myjni automatycznej wygląda na czysty, tak naprawdę w zagłębieniach klapy bagażnika, obok anteny i po otwarciu drzwi naszym oczom ukazuje się brudny osad. Efekt mycia lakieru jest “płytki”, a trwałość woskowej powłoki, oferowanej z najdroższymi programami, zabezpiecza lakier co najwyżej przez kilka dni.
Również chemia stosowana na myjniach należy do agresywnej, co z czasem odbija się na kondycji powłoki lakierniczej. Ręcznym myciem też można narobić lakierniczych szkód. Po pierwsze, czas pożegnać się z gąbką, która w porowatych zakamarkach skrywa ziarenka piasku, powodujące charakterystyczne koliste zarysowania.
Zamiast niej lepiej zainwestować kilkadziesiąt złotych w rękawicę z mikrofibry i prać ją w pralce po każdym myciu. Po drugie, warto użyć dwóch wiader: jednego z detergentem, a drugiego do płukania rękawicy z drobin brudu. Po trzecie, do usunięcia uporczywych zabrudzeń (np. owadów) należy użyć odpowiedniego preparatu lub glinki, a nie próbować pozbyć się ich przez szorowanie.
Do mycia nie wolno używać płynu do mycia naczyń, który usuwa całą warstwę ochronnych preparatów, a jego odczyn szkodzi lakierowi, Nowoczesne szampony samochodowe mają odpowiedni skład i są na tyle wydajne, że jedno opakowanie wystarczy nawet na kilka lat.
Która myjnią automatyczna najlepsza?
W ciągu ostatnich lat myjnie automatyczne przeszły wielkie zmiany technologiczne. Szczotki z plastikowymi włosami zostały zastąpione przez gąbkowe. Urządzenia te poddawane są częstym kontrolom jakości pracy, tak, że ryzyko uszkodzeń lakieru zostało zminimalizowane.
- Można zatem z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że są one bezpieczne dla samochodów.
- A wygoda z ich korzystania oraz relatywnie przystępna cena powodują, że coraz więcej kierowców decyduje się na wizytę w takiej myjni.
- Do naszego badania zaprosiliśmy kierowców, bo uważamy, że konsumenci są najlepszymi ekspertami od oceny usług, z których korzystają.
Rolą naszych badaczy było pojechanie na myjnie samochodem, zamówienie programu mycia oraz skorzystanie z niego, a na koniec ocena usługi za pomocą ankiety z 16 pytaniami – mówi koordynator projektu PIBJA, ekspert ds. customer experience dr Krzysztof Podwójcic.
BP Circle K Lotos Orlen Shell
Badanie składało się z dwóch części. W pierwszej z nich klienci oceniali sam proces zamówienia usługi – głównie to, czy personel stacji ma wiedzę o funkcjonowaniu myjni. W tym celu sprzedawcy na stacjach byli pytani o:
czas trwania programu mycia markę stosowanych środków chemicznych częstotliwość wymiany szczotek na myjni częstotliwość kontroli pracy myjni.
Następnie zwracano uwagą na to, czy sprzedawca poinformował o konieczności demontażu anteny samochodowej oraz złożeniu lusterek bocznych. Tę część badania kończyła ogólna ocena uprzejmości sprzedawcy. Tajemniczy klienci. Wiedza pracowników na temat myjni Warto zwrócić uwagę na fakt, że w bardzo wielu przypadkach pracownicy stacji nie wiedzą zbyt wiele o funkcjonowaniu myjni.
- Jak zauważył jeden z kierowców: “Pracownik nie był w stanie odpowiedzieć na praktycznie żadne pytanie.
- Gdy zapytałem o długość mycia, pracownik powiedział, że około 10 minut – (w praktyce mycie trwało 8 minut).
- Pracownik nie był w stanie podać marki środków, a gdy zapytałem o częstotliwość wymiany szczotek, to powiedział: »mam nadzieję, że są wymieniane«.
Podobnie nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie o częstotliwość kontroli. Poinformował mnie jedynie o potrzebie demontażu anteny i złożeniu lusterek, a także, aby nie wjeżdżać do myjni z uszkodzonym lakierem. Był ogólnie bardzo miły, jednak nie przekazywał istotnych informacji.
Dodatkowo na stacji nie było nigdzie rozpisanych programów mycia – nie było cennika. Gdy zapytałem o niego pracownika, to powiedział, że »chyba nie jest to nigdzie rozpisane«.” Tym niemniej klienci nie tyle oczekują wiedzy o funkcjonowaniu myjni, a chociaż zaangażowania pracownika w zdobycie istotnych informacji.
“Korzystanie z myjni samochodowej oceniam pozytywnie. Sprzedawczyni była bardzo uprzejma, odpowiedziała na wszystkie moje pytania, dwukrotnie nie znała odpowiedzi, ale udała się do swojego kierownika, by uzyskać wiedzę na dany temat i bez śladu grymasu wróciła z uśmiechem na twarzy udzielając mi odpowiedzi.
- Nie zostałem poinformowany o podstawowych wymaganiach przy korzystaniu z myjni, takich jak: demontaż anteny samochodowej, złożenie lusterek, demontaż haka.
- Pomimo że te informacje są zawarte w regulaminie, dobrze byłoby usłyszeć je od sprzedawcy.” Nie do zaakceptowania są takie sytuacje, które niestety nie należą do rzadkości.
Jak mówią sami kierowcy: “Pracownik kompletnie niezorientowany, jeżeli chodzi o myjnię. Nie potrafił udzielić żadnej odpowiedzi. Poinformował jedynie, że może spytać drugiej osoby na zmianie. Czego ostatecznie nie zrobił.” W drugiej części kierowcy realizowali zakupiony program mycia.
jasność i przejrzystość instrukcji korzystania z myjni umycie pojazdu: z tyłu, po bokach, z przodu, na dachu umycie szyb i kół pojazdu dokładność wysuszenia pojazdu pozostałości w formie zacieków po myciu.
Na koniec kierowcy byli proszeni o ogólną ocenę satysfakcji z umycia samochodu, chęć zarekomendowania tej myjni znajomym oraz wskazanie wad i zalet w funkcjonowaniu odwiedzonej myjni. Tajemniczy klienci. Ogólna satysfakcja “Przede wszystkim chciałbym, aby pracownik przekazał mi istotne informacje – zgodnie z zadawanymi pytaniami.
- Pracownik na końcu rozmowy zachęcił mnie do ręcznego mycia pojazdu (wtedy nie będę miał wątpliwości) – było to trochę niepoważne.
- Był jednak bardzo miły i często się uśmiechał.
- Jakość mycia była raczej dobra.
- Na masce pozostało zabrudzenie (w jednym miejscu, była to zaschnięta plama).
- Za lusterkami samochód również nie został dokładnie umyty.
Jednakże koła były prawie idealnie czyste, nie mogę mieć również zastrzeżeń do umycia tyłu pojazdu.” “Program mycia standard był bardzo szybki – poniżej 10 minut. Auto jest dostatecznie umyte. Koła się świecą czarnym blaskiem jak po zastosowaniu czernidła – to oczywiście na plus.
Nie powstały zacieki. Słabo umyte zostały przednie reflektory oraz przednia maska (pozostały ślady po owadach). Uważam, że należałoby poprawić mieszankę środków czyszczących lub zainstalować dodatkowe myjki odpowiedzialne za mycie trudnych zabrudzeń (ślady po owadach zbierane najczęściej na autostradach).” “Auto umyte bardzo dokładnie.
Należy poprawić instrukcję obsługi myjni, która była słabo czytelna.” “Ogólny stan umycia pojazdu oceniam na dobry, natomiast od razu w oczy rzuca się przednia szyba, która nie została domyta, pozostał na niej brud i wymaga ponownego mycia. Więcej zastrzeżeń nie mam, myjnia działa sprawnie i szybko.” Ostateczna ocena, którą uzyskała każda z badanych myjni to zsumowana średnia ważona wszystkich wystawionych przez kierowców ocen. Zwycięzcy rankingu Przechodząc do oceny samej usługi mycia pojazdu, kierowcy wysoko ocenili myjnie Lotosu za czystość szyb w samochodzie (najwyższa ocena spośród wszystkich myjni) oraz dokładność w umyciu kół pojazdu i fakt, że po myciu nie pozostały zacieki.
W pozostałych aspektach oceny, myjnie Lotosu zdobyły wyniki powyżej średniej. W przypadku Orlenu kierowcy najwyżej ocenili umycie boków pojazdu, jego przodu oraz tyłu. Także w tym wypadku klienci zwrócili uwagę na to, że po myciu nie pozostawały zacieki. Myjnie Lotosu i Orlenu były również najchętniej rekomendowanymi przez osoby, które z nich skorzystały.
Drugie oraz trzecie miejsce, a co za tym idzie wynikające z tego Wyróżnienie przypadło również dwóm stacjom: Shell oraz BP, Ich myjnie uzyskały bardzo podobne wyniki. Analizując zebrane dane można powiedzieć, że obsługa stacji Shell częściej odpowiadała na pytania merytoryczne (o używane detergenty, o kontrole jakości) przy minimalnej różnicy w ogólnej satysfakcji z obsługi klienta na korzyść BP.
- Ocena samego mycia pojazdu wypadła nieznacznie lepiej dla myjni BP.
- Ierowcy wysoko ocenili mycie boków, przodu pojazdu oraz tyłu pojazdu, zgłaszając pewne zastrzeżenia do umycia szyb.
- W tym ostatnim aspekcie badania lepiej wypadł Shell.
- Myjnie BP zdobyły najwyższe oceny spośród wszystkich badanych za wysuszenie samochodu.
Klasyfikacja generalna Badanie zostało przeprowadzone pod nadzorem dra Krzysztofa Podwójcica – eksperta ds. customer experience. Polski Instytut Badań Jakości (PIBJA) to niezależny instytut badawczy, specjalizujący się w badaniach konsumenckich. PIBJA nie pracuje na zlecenie usługodawców lub sprzedawców.
Ile kosztuje mycie samochodu w myjni automatycznej?
Ile kosztuje myjnia automatyczna i bezdotykowa? – Ceny mycia samochodów na myjniach automatycznych zależą od wybranego trybu. Za najkrótsze mycie zapłacimy około 15 – 20 zł. W droższych trybach (mycie, suszenie, woskowanie) zapłacimy od 20 do 30 zł. Cena mycia auta w najdroższym pakiecie zazwyczaj nie przekracza kwoty 50 zł.
Cennik myjni samochodowych bezdotykowych często okazuje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Ceny mycia samochodów rozpoczynają się już od 1 zł za minutę. Około 5 – 10 minut wystarczy do usunięcia niewielkich zabrudzeń z karoserii samochodowej. Auto myjnia zlokalizowana w większym mieście może zażądać od nas nieco wyższej stawki.
Mimo wszystko bezdotykowa myjnia samoobsługowa okazuje się jednym z najtańszych rozwiązań.
Ile kosztuje myjnia automatyczna Circle K?
Ceny na stacjach paliw. Ile kosztują hot dogi, kawa i myjnia automatyczna? 27 sie 21 18:36 “Zaproponuję hot doga do tego”, “Może jeszcze kawę?”, “A mycie samochodu?”. Paliwo paliwem, ale ile zapłacimy za dodatkowe usługi? Postanowiliśmy sprawdzić to na przykładzie największych graczy na rynku w Polsce i stworzyć ranking obrazujący ceny na stacjach paliw. Są zbliżone, ale nie identyczne. Krzysztof Grabek / Auto Świat
Kawę i hot dogi dostaniemy dziś na każdej dużej stacji paliw. Myjni trzeba szukać Tylko na pierwszy rzut oka kawa, hot dogi i umycie auta kosztuje tyle samo u różnych operatorów Największe różnice widać w kategorii hot dogów. Tu różnią się i produkty, i ceny
Stacje paliw to dziś rozbudowane punkty usługowo-gastronomiczne. Coraz częściej ich wnętrze przypomina minimarkety na wzór sklepów osiedlowych. Na każdej możesz zjeść hot doga i wypić kawę – to absolutny standard. Nierzadko możesz też umyć samochód. O ile nie boisz się korzystać z myjni automatycznej, bo tylko niektórzy operatorzy stawiają na myjnie bezdotykowe.
Gdzie zrobisz to najtaniej, a gdzie będziesz mieć największy wybór? Przekonaliśmy się o tym, wcielając się w rolę tajemniczego klienta i odwiedzając siedem konkurencyjnych stacji w Warszawie. W badaniu uwzględniliśmy obiekty firm Amic Energy (dawny Łukoil), BP, Circle K (dawny Statoil), Lotos, Moya, PKN Orlen i Shell.
Liderem w tej kategorii są stacje pod szyldem Amic Energy, które należały wcześniej do rosyjskiego Łukoila. Tutaj najtańszy program myjni automatycznej kosztuje 14,99 zł, Jeśli jesteś taksówkarzem, odejmij od tej kwoty 3 zł rabatu. Lepszą promocję można upolować na Circle K, ale tylko nocą – od 23:00 do 6:00 wszystkie programy są o połowę tańsze, a to oznacza próg wejścia na poziomie 10 zł.
- Oczywiście w tej cenie nie można liczyć na fajerwerki i dokładne zmycie brudu.
- Czy warto zatem wybrać innego operatora? Nie, wszak u każdego program podstawowy jest tak samo ubogi – składa się z szorowania szczotkami oraz suszenia.
- Delikatnie wyróżnia się brytyjskie BP, które w bazowej cenie 18,99 zł oferuje także mycie kół, ale bez chemicznego mycia felg.
Najwięcej za myjnię automatyczną da się zostawić na Circle K i Shellu, bo tylko tu najdroższe programy z wmasowywaniem wosku w karoserię i nakładaniem powłok molekularnych przekraczają granicę 40 zł. Na obu stacjach to ten sam koszt – 44,99 zł. Samochód czysty, ale w brzuchu burczy, więc coś by się jeszcze zjadło.
- Proszę bardzo, zawsze możesz liczyć na hot dogi, choć wyjątkiem nie są też zapiekanki, tortille, kanapki i inne ciepłe “gotowce”.
- Standardem są hot dogi, dlatego przyglądamy się tylko ich ofercie.
- Na większości stacji cennik otwiera kwota 5,99 zł za klasyczną wersję “gorącego psa”.
- A gdzie da się zjeść najtaniej? Oczywiście w Ikei! Tam kultowy już posiłek kosztuje 2 zł.
Jeśli zaś chodzi o nasze porównanie, najlepiej wypadł Circle K – tu standardowy hot dog z parówką kosztuje 3,99 zł, Z innym rodzajem mięsa już prawie 8 lub 9 zł (dziczyzna). Ten operator oferuje też jednocześnie. najdroższe hot dogi, za 12,99 zł można bowiem zjeść “dwururkę”, czyli bułkę z dwoma kiełbaskami.
Za to tylko na stacjach BP dostępne są hot dogi wyselekcjonowane przez samego Roberta Makłowicza (od 7,99 do 8,99 zł)! Z naszego zwiadu wynika, że portfel będzie najbardziej zadowolony z uzupełnienia poziomu kofeiny na stacjach Lotosu, Orlenu i Circle K. Tam podstawowe w ofercie espresso kosztuje 4,99 zł,
Jednakże tylko u naszych państwowych operatorów będzie to mocniejsze, podwójne espresso (Espresso Doppio). Średnia kawa jest najtańsza na Lotosie i w niezależnej sieci Moya (6,49 zł) ale ma odpowiednio tylko 220 i 210 ml. Na stacjach Amic Energy większy, bo 300-mililitrowy, kubek kosztuje tylko 41 gr więcej.
- Dużą kawę najbardziej opłaca się wziąć na Circle K, bo tam za tę samą kwotę, co u większości operatorów (8,99 zł), dostaniesz niemal półlitrową kawę (490 ml).
- Awy mleczne (nie licząc flat white) kosztują najczęściej tyle samo, co czarne.
- Jeśli nie przepadasz za tradycyjną “mocną czarną” albo latte, udaj się na stacje BP, bo tam za 12,99 zł możesz zamówić “specjalności kawowe” niczym z Costy, Green Caffe Nero czy ze Starbucksa.
Poniżej prezentujemy szczegółowe ceny myjni, kaw i hot dogów na siedmiu warszawskich stacjach biorących udział w naszym porównaniu cenowym. Posortowaliśmy je alfabetycznie według nazw operatorów. Foto: Krzysztof Grabek / Auto Świat Stacja paliw Amic Energy Myjnia automatyczna : od 14,99 zł do 39,99 zł
14,99 zł – Standard (mycie zasadnicze, suszenie); w promocji dla taksówkarzy 11,99 zł 19,99 zł – Optimum (aktywna piana, mycie wstępne, mycie zasadnicze, suszenie) 25,99 zł – Premium (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, zabezpieczenie woskiem, suszenie); mycie podwozia za dodatkowe 4 zł 39,99 zł – Perfect (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, mycie podwozia, zabezpieczenie woskiem, polerowanie, suszenie)
Hot dogi (bułka pszenna lub graham): od 5,99 zł do 8,50 zł
Hot dog – 5,99 zł (parówka lub kabanos) Big dog – 7,99 zł (duża parówka), 8,50 zł (kiełbasa jałowcowa, kiełbasa meksykańska)
Kawa : od 5,50 zł do 8,90 zł (w poniedziałki średnia kawa za 5 zł)
Espresso i Cortado (70/90 ml) – 5,50 zł Średnia kawa (300 ml) – 6,90 zł Kawa mrożona – 7,90 zł Duża kawa (420 ml) – 8,90 zł
Foto: Krzysztof Grabek / Auto Świat Myjnie na stacji BP Myjnia automatyczna : od 18,99 zł do 36,99 zł
18,99 zł – Express (mycie zasadnicze, mycie kół, suszenie) 22,99 zł – Podstawowy (aktywna piana, mycie zasadnicze, mycie kół, suszenie) 26,99 zł – Srebrny (aktywna piana, mycie zasadnicze, mycie kół, zabezpieczenie woskiem, suszenie) 29,99 zł – Złoty (aktywna piana, mycie zasadnicze, mycie kół, chemiczne mycie felg, mycie podwozia, zabezpieczenie woskiem, suszenie) 36,99 zł – Premium Max (aktywna piana, trzykrotne mycie zasadnicze, mycie kół, chemiczne mycie felg, mycie podwozia, zabezpieczenie woskiem, dodatkowa powłoka molekularna, suszenie z podwójnym suszeniem tyłu)
Hot dogi : od 5,99 zł do 8,99 zł
Hot dog – 5,99 zł (z Berlinką lub Berlinką Kabanos Machos) Hot dog XXL – 7,99 zł (z Berlinką, Berlinką Kabanos Machos lub Berlinką jalapeño) Selekcja Makłowicz – 7,99 zł (z frankfurterką lub wiedeński), 8,99 zł (Bock Dog)
Kawa : od 5,99 zł do 12,99 zł
Espresso (50 ml) – 5,99 zł (tradycyjne lub Macchiato), 7,99 zł (smakowe, 70 ml) Kawa średnia (230 ml) – 7,99 zł (Flat White za 8,99 zł) Duża kawa (400 ml) – 9,99 zł Specjalności kawowe – 12,99 zł
Foto: Krzysztof Grabek / Auto Świat Myjnia automatyczna na stacji Circle K Myjnia automatyczna : od 19,99 zł do 44,99 zł (od 23:00 do 6:00 o połowę taniej)
19,99 zł – Podstawowy (mycie zasadnicze, suszenie) 28,99 zł – Standard (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, mycie kół, suszenie) 34,99 zł – Premium (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, mycie kół, mycie podwozia, usuwanie owadów, zabezpieczenie woskiem, suszenie) 44,99 zł – Premium Super Sezon (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, mycie kół, mycie podwozia, usuwanie owadów, zabezpieczenie twardym woskiem, dodatkowa powłoka molekularna, suszenie)
Hot dogi (bułka pszenna lub graham z kiełkami żyta): od 3,99 zł do 12,99 zł
Hot dog z parówką – 3,99 zł Hot dog – 7,99 zł (z kabanosem, białą kiełbaską lub ostrą kiełbaską), 8,99 zł (z dziczyzną) Dwururka – 12,99 zł (2 kiełbaski)
Kawa : od 4,99 zł do 8,99 zł
Espresso / Italian Espresso (60 / 35 ml) – 4,99 zł Średnia kawa (270 / 300 ml) – 7,99 zł (Flat White – 8,99 zł) Duża kawa (490 ml) – 8,99 zł
Foto: Krzysztof Grabek / Auto Świat Myjnia automatyczna na Lotosie Myjnia automatyczna : od 15,90 zł do 35,90 zł
15,90 zł – Standard (mycie zasadnicze, suszenie) 19,90 zł – Optimum (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, suszenie) 24,90 zł – Comfort (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, zabezpieczenie woskiem, suszenie) 27,90 zł – Premium (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, mycie podwozia, zabezpieczenie woskiem, suszenie) 35,90 zł – Perfect (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, mycie podwozia, zabezpieczenie woskiem, polerowanie, suszenie)
Hot dogi (bułka pszenna lub z kiełkami żyta): od 5,99 zł do 8,99 zł
Klasyczny – 5,99 zł (z parówką, parówką z szynki, kiełbaską o smaku kabanosa, lub kiełbaską z chilli) Mega – 7,99 zł (z parówką, kiełbaską o smaku kabanosa lub kiełbaską z ziołami) Hot z kiełbasą grillowana – 8,99 zł
Kawa : od 4,99 zł do 8,99 zł
Espresso Doppio (60 ml) – 4,99 zł Średnia kawa (220 ml) – 6,49 zł (Flat White w tej samej cenie) Duża kawa (440 ml) – 8,99 zł
Foto: Auto Świat Prywatna myjnia tunelowa obok stacji Moya Myjnia automatyczna : podczas gromadzenia materiałów do rankingu, nie udało nam się znaleźć stacji tej sieci z własną myjnią automatyczną – Moya woli myjnie bezdotykowe. W Warszawie na terenie jednego z obiektów funkcjonuje automat należący do innej firmy (Myjnia Tunelowa Wawer) z cenami od 15 zł (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, suszenie) do 28 zł (dodatkowo: wstępne mycie ręczne, mycie felg, podwozia i zabezpieczenie woskiem).
Hot dog – 5,99 zł (z kabanosem, parówką lub szynką) Hot dog XXL – 7,99 zł (z kabanosem lub parówką) Mega hot dog – 8,99 zł (z polską kiełbasą)
Kawa : od 5,49 zł do 8,99 zł
Espresso / Espresso Macchiato (70 ml) – 5,49 zł Średnia kawa (210 ml) – 6,49 zł Duża kawa (420 ml) – 8,99 zł
Foto: Krzysztof Grabek / Auto Świat Myjnia automatyczna na Orlenie Myjnia automatyczna : od 18,99 zł do 39,99 zł
18,99 zł – Express (mycie zasadnicze, suszenie) 24,99 zł – Standard (aktywna piana, mycie zasadnicze, suszenie) 26,99 zł – Optimum (aktywna piana, mycie zasadnicze, zabezpieczenie woskiem, suszenie) 29,99 zł – Premium (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, mycie podwozia, zabezpieczenie woskiem, suszenie) 39,99 zł – Perfect (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe, mycie zasadnicze, mycie podwozia, zabezpieczenie woskiem, polerowanie, suszenie)
Hot dogi (bułka pszenna lub graham): od 5,99 zł do 7,99 zł
Hot dog Standard – 5,99 zł (z parówką, parówką z szynki, parówką o smaku kabanosa, italianą, pepperoni, kiełbaską lub parówką wegańską) Best hot dog z posypką i dodatkami – 7,99 zł (Best BBQ, Best pikle, Best chilli, Best włoski, Best szczypior, Best wegański) Mega hot dog – 7,99 zł (z parówką klasyczną, parówką o smaku kabanosa lub italianą)
Kawy : od 4,99 zł do 8,99 zł
Espresso Doppio (70 ml) – 4,99 zł Średnia kawa (210 ml) – 6,99 zł Duża kawa (420 ml) – 8,99 zł
Foto: Krzysztof Grabek / Auto Świat Stacja paliw Shell z myjnią Myjnia automatyczna : od 16,99 zł do 44,99 zł
16,99 zł – Express (mycie zasadnicze, suszenie) 22,99 zł – Standard (aktywna piana, mycie zasadnicze, zabezpieczenie woskiem, suszenie) 26,99 zł – Perfect Wash (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe kół i podwozia, mycie zasadnicze, zabezpieczenie woskiem, suszenie) 44,99 zł – Perfect Shine (aktywna piana, mycie wysokociśnieniowe kół i podwozia, mycie zasadnicze, zabezpieczenie woskiem odbudowującym lakier, polerowanie, suszenie)
Hot dogi : od 5,99 zł do 9,99 zł
Hot dog tradycyjny – 5,99 zł (z parówką, kabanosem lub chorizo) Hot dog maxi – 7,99 zł (z kiełbaską, bekonem i serem, kiełbasą polską lub węgierską) Hot dog mega – 8,99 zł (z nacinaną kiełbaską chilli) Long Dog (hot dog amerykański) – 9,99 zł
Kawy : od 5,99 zł do 8,99 zł
Espresso (40 ml) – 5,99 zł (Lungo 60 ml – 7,99 zł) Średnia kawa – 7,99 zł Duża kawa – 8,99 zł
1/27 Stacja paliw Amic Energy Krzysztof Grabek / Auto Świat 2/27 Ceny myjni automatycznej na Amic Energy Krzysztof Grabek / Auto Świat 3/27 Ceny hot dogów na Amic Energy Krzysztof Grabek / Auto Świat 4/27 Ceny kawy na Amic Energy Krzysztof Grabek / Auto Świat 5/27 Myjnia automatyczna i bezdotykowa na BP Krzysztof Grabek / Auto Świat 6/27 Ceny myjni automatycznej na BP Krzysztof Grabek / Auto Świat 7/27 Ceny hot dogów na BP Krzysztof Grabek / Auto Świat 8/27 Ceny kawy na BP Krzysztof Grabek / Auto Świat 9/27 Myjnia automatyczna na Circle K Krzysztof Grabek / Auto Świat 10/27 Ceny myjni automatycznej na Circle K Krzysztof Grabek / Auto Świat 11/27 Ceny hot dogów na Circle K Krzysztof Grabek / Auto Świat 12/27 Ceny kawy na Circle K Krzysztof Grabek / Auto Świat 13/27 Myjnia automatyczna na Lotosie Krzysztof Grabek / Auto Świat 14/27 Ceny myjni automatycznej na Lotosie Krzysztof Grabek / Auto Świat 15/27 Ceny hot dogów na Lotosie Krzysztof Grabek / Auto Świat 16/27 Ceny kawy na Lotosie Krzysztof Grabek / Auto Świat 17/27 Prywatna myjnia tunelowa na terenie stacji Moya Auto Świat 18/27 Ceny myjni tunelowej Auto Świat 19/27 Ceny kawy na stacji Moya Auto Świat 20/27 Ceny hot dogów na stacji Moya Auto Świat 21/27 Myjnia automatyczna na Orlenie Krzysztof Grabek / Auto Świat 22/27 Ceny myjni automatycznej na Orlenie Krzysztof Grabek / Auto Świat 23/27 Ceny hot dogów na Orlenie Krzysztof Grabek / Auto Świat 24/27 Ceny kawy na Orlenie Krzysztof Grabek / Auto Świat 25/27 Stacja paliw Shell Krzysztof Grabek / Auto Świat 26/27 Ceny myjni automatycznej na Shellu Krzysztof Grabek / Auto Świat 27/27 Ceny hot dogów i kawy na Shellu Krzysztof Grabek / Auto Świat : Ceny na stacjach paliw.
Ile kosztuje mycie na BP?
Średni koszt myjni automatycznej – Omawiając cennik myjni nie sposób pominąć ofert największych sieci. Jedną z nich jest oferta stacji Vitay. Mamy tu do dyspozycji pięć wariantów mycia, obejmujących między innymi mycie szamponem, aktywną pianę, mycie ciśnieniowe, mycie podwozia, a w najdroższym pakiecie także wcieranie superwarstwy (polerowanie).
- Cena najbardziej ekonomicznego pakietu o nazwie Standard wynosi około 16 zł.
- Cennik opcji pośredniej Optimum to już około 22 zł.
- Z kolei cennik kompleksowego mycia wraz z polerowaniem osiąga wartość 40 zł.
- Olejną ciekawą opcją są myjnie BP.
- Cennik mycia dzieli się na pięć wariantów.
- Najniższy koszt myjni automatycznej obejmuje ekspresowe mycie pojazdu z suszeniem.
Cena usługi to 19 zł. Nieco droższa, oferowana przez myjnie BP opcja to pakiet podstawowy, za który zapłacimy około 22 zł. Koszt myjni automatycznej w najdroższym standardzie wynosi około 38 zł. W owej cenie automatyczne myjnie BP wykonają między innymi mycie podwozia, regeneracje lakieru czy nabłyszczanie.
- Myjnia samochodowa znajduje się także na stacjach Statoil.
- Oszt najmniejszego pakietu wynosi tam około 16 zł.
- Cena obejmuje mycie szczotkami oraz suszenie.
- Pakiet Optimum będzie już kosztował 22 zł, a za pakiet Premium zapłacimy 27 zł.
- Najwyższa cena myjni automatycznej na stacjach Statoil wynosi 40 zł.
Następna opcja to myjnia automatyczna stacji Shell. Cena usługi obejmuje pięć wariantów. Koszt najtańszego pakietu wynosi 15 zł. Czyszczenie samochodu w pakiecie Standard to już wydatek rzędu 18 zł, a w pakiecie Super 20 zł. Myjnia samochodowa na stacjach Shell oferuje także pakiet kompleksowy.
Pakiet ekonomiczny | Pakiet podstawowy | Pakiet kompleksowy | |
Myjnie BP | 19 zł | 22 zł | 38 zł |
Myjnie Statoil | 16 zł | 27 zł | 40 zł |
Myjnie Shell | 15 zł | 20 zł | 40 zł |
Jak umyć czarny samochód bez zacieków?
W skrócie – Mycie czarnego samochodu zaczynamy od usunięcia zabrudzeń myjką ciśnieniową. Następnie przechodzimy do mycia właściwego z wykorzystaniem szamponu o neutralnym ph, dwóch wiader oraz miękkiej gąbki lub rękawicy. Na koniec warto lakier wyglinkować i zabezpieczyć, nakładając wosk.
Jak korzystać z myjni Shell?
Na myjniach przy stacjach Shell będzie można płacić smartfonem. Firma podpisała umowę z operatorem apki wwwash.pl Właściciel firmy, będącej operatorem aplikacji mobilnej do płatności za usługi myjni samochodowych, poinformował o zawarciu umowy z koncernem Shell w Polsce.
Przedmiotem kontraktu jest umożliwienie klientom myjni zlokalizowanych przy stacjach benzynowych Shell, płacenia za usługi za pośrednictwem aplikacji wwwash.pl. Aby bezgotówkowo i bezdotykowo zapłacić za umycie auta, wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację wwwash.pl i powiązać z nią kartę płatniczą.
Następnie w aplikacji należy wskazać stanowisko, z którego chcecie skorzystać, oraz podać kwotę, jaką zamierzacie wydać na mycie. Po chwili, m.in. dzięki geolokalizacji, urządzenie w myjni otrzymuje te informacje i pozwala wybrać dowolny program czyszczenia samochodu.
- O tym, że operator aplikacji wwwash.pl rozmawia z koncernem Shell na temat wykorzystania apki na jego myjniach, wiadomo od co najmniej marca, gdy poinformowano o rozpoczęciu testów nowej usługi.
- Warto przy okazji przypomnieć, że na rynku dostępne jest konkurencyjne rozwiązanie, czyli aplikacja, którą można płacić na myjniach BKF.
Opcja płacenia za myjnie na wybranych stacjach pojawiła się także niedawno w aplikacji, Fot. Flickr : Na myjniach przy stacjach Shell będzie można płacić smartfonem. Firma podpisała umowę z operatorem apki wwwash.pl
Jak działa myjnia tunelowa?
Myjnia tunelowa. Jak to działa? Auta wjeżdżają co minutę Myjnie tunelowe to w Europie bardzo ważny i szybko rozwijający się segment rynku. LOTOS otworzył pierwszy taki punkt w Gdańsku, przy ulicy Kołobrzeskiej. Zalety myjni tunelowej to przede wszystkim jakość mycia.
Przed wjazdem do tunelu pracownik ręcznie myje trudno dostępne miejsca, np. okolice lusterek czy spojlera. Po umyciu auto lśni – wosk uzupełnia zadrapania oraz drobne rysy. Myjnia tunelowa posiada też dodatkową opcję – pianę, która wzmacnia efekt mycia. W ramach promocji, dla wszystkich klientów stacji LOTOS, usługa ta będzie dostępna jedynie za 1 grosz.
Promocja potrwa do 25 października. Myjnia tunelowa gwarantuje wysoką przepustowość – samochody wjeżdżają do niej co minutę – oraz szybką obsługę – cykl mycia trwa około 6-7 minut. Dla przykładu: gdy przed standardową myjnią stoją 3 auta, czas oczekiwania wyniesie kilkanaście minut, natomiast w przypadku myjni tunelowej – poczekamy tylko 3 minuty.
- Myjnia tunelowa to także komfort i mobilność użytkowania – mycie i zapłata za usługę odbywają się bez wysiadania z auta.
- Orzystanie z myjni tunelowej to także znaczna oszczędność wody, dzięki czemu każdy użytkownik przyczynia się do dbania o środowisko.
- W obiekcie działa system recyklingu, który pozwala powtórnie wykorzystać odzyskaną podczas procesu mycia wodę.
Myjnia tunelowa pozwala o ponad 80% zmniejszyć zużycie wody w porównaniu do standardowych myjni. Umycie samochodu pochłonie jej tutaj mniej niż jeden cykl domowej pralki. : Myjnia tunelowa. Jak to działa? Auta wjeżdżają co minutę
Czym myć samochód jak nie ma szamponu?
Czym nie myć auta? Co zniszczy lakier? Źródło: Auto Świat/autoswiat.pl ]( http://www.auto-swiat.pl/ ) | | – | Czasami pomysł, żeby umyć samochód przychodzi do głowy spontanicznie. Wtedy zwykle okazuje się, że brakuje nam akurat specjalistycznych środków. Rodzi się więc pokusa, żeby użyć tego, co mamy pod ręką. W każdym domu można znaleźć szampon do włosów, płyn do zmywania naczyń i zmywak. (fot. Auto Świat/autoswiat.pl) Źródło: (fot. Auto Świat/autoswiat.pl) Co więcej, zwykle są one mniej kosztowne niż podobne środki przeznaczone do pielęgnacji pojazdów. Podobne nie znaczy jednak takie same! Używając “czego popadnie”, można narobić sporo szkód.
- Płyny do zmywania naczyń: Pienią się podobnie do szamponów samochodowych i bardzo dobrze radzą sobie z tłustymi zabrudzeniami.
- Niestety, efekt mycia zwykle rozczarowuje – lakier może od nich zmatowieć.
- Uwaga! Niektóre płyny zawierają np.
- Domieszkę octu, który przyspiesza korozję.
- Płyny do podłóg i glazury: O ile preparaty do zmywania ręcznego nie mogą być agresywne chemicznie, o tyle inne domowe środki czyszczące bywają bardzo groźne.
Często zawierają silne zasady lub kwasy, pod wpływem których elementy metalowe zaczynają korodować. Środki zawierające wybielacze odbarwiają przy okazji również pigmenty lakieru oraz elementy wykonane z plastiku. (fot. Auto Świat/autoswiat.pl) Źródło: (fot. Auto Świat/autoswiat.pl) Mleczka czyszczące: Drobinki substancji ściernych zawartych w preparatach do czyszczenia łazienek są dużo “ostrzejsze” niż w samochodowych politurach do karoserii. Użycie ich w aucie grozi zniszczeniem lakieru i plastików.
Zmywaki kuchenne: Wyglądają niegroźnie, ale mogą uszkodzić lakier! Po jednej stronie mają zwykle wyjątkowo szorstki materiał, a w dodatku są małe, przez co ich pory łatwo wypełniają się brudem. Uwaga! W nowych autach szkła reflektorów wykonane są z Makrolonu – tworzywa sztucznego, które nie znosi kontaktu z niczym szorstkim! Polecamy na AutoŚwiat.pl: Trzymaj z dala od samochodu! Agresywne środki kuchenne i łazienkowe (mleczka, odkamieniacze, wybielacze) nie powinny być nawet przechowywane w pobliżu auta, bo już kropla wystarczy, żeby zniszczyć lakier lub tapicerkę.
Jeśli środek wyleje się w bagażniku, należy szybko usunąć jego pozostałości i spłukać wszystko dużą ilością wody. Radzimy też uważać ze zmywakami i druciakami. (fot. Auto Świat/autoswiat.pl) Źródło: (fot. Auto Świat/autoswiat.pl) Można używać, ale ostrożnie! Spośród domowych środków czystości w aucie bez większego ryzyka można używać preparatów do czyszczenia tapicerki (ale po wykonaniu testu na mało widocznym fragmencie materiału!).
Przydadzą się też ściereczki, (najlepiej te z mikrowłókien). Do niektórych zastosowań nadaje się też płyn do zmywania ręcznego, np. do mycia felg czy zabrudzonych smarem plastików. Ekspert “Auto Świata” radzi: Domowe środki czystości do mycia auta? Bez obaw można używać: płynów do mycia szyb (pod warunkiem, że nie zawierają octu), odplamiaczy do tapicerki, ściereczek, a do niektórych elementów (ale nie do lakieru!) nadają się nawet płyny do zmywania.
Z innymi środkami lepiej uważać. Butelka szamponu do auta jest zwykle dwa razy droższa od szamponu do włosów, ale naprawdę warto zapłacić więcej. Efekt mycia będzie lepszy, unikniemy ryzyka zniszczenia lakieru. Skoro chemia samochodowa jest aż tak dobra, to może warto używać jej w domu? To też ryzykowne! Wprawdzie podłoga “wymopowana” szamponem samochodowym będzie lśniła jak nowa, ale może się okazać śliska niczym lodowisko.