Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Jak Wystawić Samochód Na Allegro 2018?

Jak Wystawić Samochód Na Allegro 2018?

0 Comments

Jak Wystawić Samochód Na Allegro 2018
Jak wystawić samochód na Allegro? – Dodanie ogłoszenia sprzedaży samochodu na Allegro jest niezwykle proste. Anons zamieszczamy w taki sam sposób jak w przypadku przedmiotów z innych kategorii. Pierwszy krok to założenie konta na stronie, a następnie kliknięcie zakładki „Moja sprzedaż” oraz „Wystaw przedmiot”.

 • Wyświetla się wtedy formularz wystawiania.
 • W przypadku, gdy oferowany przedmiot figuruje w bazie produktów Allegro, serwis sugeruje automatyczne uzupełnienie kategorii oraz części parametrów.
 • Ten krok możemy pominąć i wpisać wszystkie dane ręcznie.
 • Wypełnienie formularza trwa krótko i warto wpisywać go skrupulatnie.

Ważne jest określenie stanu samochodu – Allegro podsuwa trzy możliwości do wyboru: pojazd nowy, używany lub uszkodzony. Pod każdą z tych opcji znajduje się doprecyzowanie, które ułatwia zaznaczenie odpowiedniej kategorii. Druga kwestia to odpowiedni dobór zdjęć pojazdu.

Należy pamiętać o tym, by były dobrej jakości i nie maskowały potencjalnych uszkodzeń czy wad samochodu. Zadbajmy też o to, by ogłoszenie zawierało wszystkie najważniejsze informacje oraz było napisane poprawnym językiem. Ostatnie kroki to stworzenie tytułu oferty oraz opisu, dodanie wcześniej wybranych zdjęć i wybranie pakietu czasowego.

Zainteresowany kupnem użytkownik portalu znajdzie w ogłoszeniu informacje o miejscu odbioru samochodu oraz formularz kontaktowy, dzięki któremu napisze do sprzedawcy. Dodana oferta będzie widoczna zarówno na głównej stronie Allegro, jak i na Allegro Lokalnie, co zwiększy prawdopodobieństwo znalezienia kupca, z którym będziemy mogli przeprowadzić szybką transakcję.

Ile kosztuje ogłoszenie motoryzacyjne na Allegro?

Po sprzedaży samochodu pamiętaj o urzędzie i ubezpieczeniu – Gdy sprzedamy samochód, powinniśmy powiadomić o tym wydział komunikacji w urzędzie miasta lub starostwie powiatowym. W miejscu, gdzie pojazd jest zarejestrowany. Mamy na to 30 dni od momentu zbycia auta (). Potrzebne dokumenty:

 • samodzielnie musimy wypełnić zawiadomienie o zbyciu pojazdu, które otrzymamy w urzędzie starostwa powiatowego albo w urzędzie miasta, dzielnicy
 • dowód osobisty lub paszport do wglądu
 • kopia dokumentu, który potwierdza zbycie pojazdu, na przykład umowa kupna-sprzedaży pojazdu.

Sprzedając samochód, warto też pamiętać o OC. Polisę trzeba przekazać kupującemu i należy o tym powiadomić towarzystwo – w ciągu 14 dni od dokonanej transakcji. powinniśmy przekazać nowemu właścicielowi pojazdu. A oprócz ubezpieczenia także dowód rejestracyjny, potwierdzenie przejścia corocznego badania technicznego z pozytywnym wynikiem, kartę pojazdu oraz kluczyki.

Jak dobrze opisać samochód na sprzedaż?

Dane techniczne – Przede wszystkim trzeba wiedzieć, co sprzedajemy. W ogłoszeniu muszą się znaleźć wszystkie podstawowe informacje o samochodzie: marka, model, rocznik, pojemność, ale także przebieg i nr VIN. Bez obaw można go podać do publicznej wiadomości.

Nr VIN nie jest powiązany z naszymi danymi osobowymi. To zakodowane informacje o samochodzie. Potencjalny klient będzie mógł sprawdzić jego pełną specyfikację, ale co istotniejsze, będzie mógł poznać historię serwisową auta. Niektóre autoryzowane serwisy, jak np., nie udzielają informacji na ten temat bez wiedzy i zgody właściciela.

Zatem potencjalny kupiec będzie musiał w naszej obecności zapytać serwis o pełną historię auta. Jednak czasami, można zweryfikować przebieg albo uzyskać informacje czy auto miało poważne naprawy, czy nie. W przypadku samochodu sprowadzanego z zagranicy sprawdzenie jego historii serwisowej jest nieco utrudnione, a czasami nawet niemożliwe.

 1. Choć to zaskakujące, w czasach totalnej cyfryzacji, spięcie systemów elektronicznych dla importerów bywa przeszkodą nie do przejścia.
 2. Co wtedy? Pozostaje kontakt z dilerem z kraju pochodzenia auta.
 3. Można napisać maila w tej sprawie, można zadzwonić, ważne, że serwisy chętnie udzielają takich informacji.

Wpisując do ogłoszenia dane techniczne samochodu, trzeba je sprawdzić z dowodem rejestracyjnym. Nie ma nic bardziej irytującego jak błędnie wpisana nazwa modelu, pojemność albo pomyłka w roczniku. To wszystko zmniejsza nasza wiarygodność.

Na jakim portalu najlepiej sprzedać samochód?

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne vs. OLX i OTOMOTO – Współcześnie nawet serwisy lokalne często pobierają przynajmniej drobne opłaty za umieszczenie czy wyróżnienie ogłoszenia o sprzedaży samochodu. W związku z tym, że sprzedaż aut i części cieszy się dużą popularnością, jest to dla nich doskonała forma zarobku. Zwłaszcza zalecane są OLX i OTOMOTO. Warto w tym miejscu dodać, że dodawanie ogłoszenia na OTOMOTO na co najmniej 30 dni to automatyczny jego eksport na OLX, Pamiętaj jednak, że nie działa to w drugą stronę. Dlatego najlepiej zacznij od OTOMOTO. Weź pod uwagę, że od marca 2020 r.

 • Na tym serwisie musisz podawać w ogłoszeniu numer VIN samochodu,
 • Podsumowując, przy szukaniu kupca na samochód przed Internet darmowe ogłoszenia motoryzacyjne mogą nie spełnić najlepiej swojej roli.
 • O ile są zrozumiałe i wskazane przy tanich autach, o tyle przy droższych samochodach dobrze jest skorzystać z największych serwisów ogłoszeniowych w Polsce.

Zawsze bierz pod uwagę atrakcyjność serwisu i zasięg, porównując korzyści z kosztami, jakie musisz ponieść za wystawienie anonsu. Oczywiście nadal bardzo ważne jest właściwie skonstruowane ogłoszenie. Niech będzie to szczegółowy opis sprzedawanego samochodu, który okrasisz dobrej jakości zdjęciami.

Gdzie za darmo można wystawić auto na sprzedaż?

Zamieszczanie ogłoszenie w serwisie czterykola.com.pl – Jeśli chcesz wystawić ogłoszenie o sprzedaży swojego pojazdu to można szybko i wygodnie wystawić ogłoszenie w serwisie czterykola.com.pl. Ogłoszenia są darmowe. Każda osoba może bezpłatnie wystawić swój samochód na sprzedaż. Oprócz tego można dodać atrakcyjne zdjęcia, które zwiększą ilość potencjalnych klientów na samochód.

Jak napisac dobry opis auta?

Jak sprzedać samochód – przygotowanie ogłoszenia Piękne zdjęcia po solidnym retuszu i wylewne opisy samochodu to może być strata czasu. Jeżeli chcesz sprzedać auto, nie rób z siebie handlarza. Dobry klient może ci przejść koło nosa. Są dwa typy kupujących samochody używane. Osoby z doświadczeniem i zimną krwią oraz takie, które łatwo dają się zwieść, bez wiedzy i nie potrafiący opanować emocji. W tę drugą grupę celują, którzy robią piękne zdjęcia, nierzadko mocno retuszowane, a także długie opisy ze szczegółami. Wy, jako sprzedający, też macie dwie drogi. Sprzedać auto jak “handlarz” lub jak osoba prywatna. Oferty od osób naprawdę prywatnych są na wagę złota.

Ładne zdjęcia i długie opisy to od razu przekreśla w moich oczach ogłoszenie. To albo handlarz albo pseudohandlarz. Szukam zazwyczaj na OLX, im gorsze zdjęcia tym lepiej, bo to świadczy o tym, że osoba, która sprzedaje samochód albo się spieszy, albo nie zależy jej tak bardzo. Dzięki temu albo kupię auto tanio i szybko, albo trafię na egzemplarz w bardzo dobrym stanie. Rzadko się mylę – opowiada zawodowiec, który wyszukuje najlepsze oferty na rynku wtórnym i kupuje takie auta do dalszej odsprzedaży.

Oczywiście jakość zdjęć ma większe znaczenie dla osób, które nie zajmują się handlem profesjonalnie, tylko szukają samochodu dla siebie, ale faktem jest, że najładniejsze zdjęcia mają zwykle zawodowcy. Godne uwagi ogłoszenia prywatne lub na takie wyglądające, to wypośrodkowanie pomiędzy tymi najładniejszymi z najdłuższymi opisami, a tymi najbardziej niechlujnymi. Niech samochód stoi w naturalnym miejscu, na podwórku czy parkingu. Nie musisz szukać ładnej ścianki. Nie rób zdjęć na tle wielu samochodów, bo potencjalny nabywca może pomyśleć, że ma do czynienia z komisem, Raczej nie obrabiaj zdjęć, bo to już może świadczyć o próbie ukrycia jakichś wad i chęci sztucznego podkręcenia atrakcyjności samochodu.

You might be interested:  Jak Poznać Czy Samochód Ma Filtr Cząstek Stałych?

Obróbka, jeśli uznasz ją za konieczność, powinna się kończyć na rozjaśnieniu lub ściemnieniu fotografii. Pamiętaj, by zdjęcia wnętrza robić w cieniu – tak jest łatwiej i są ładniejsze. Niektórzy chcą ukryć w ogłoszeniu widoczne wady auta i nie zamieszczają w ogłoszeniu fotografii pojazdu z każdej strony.

Rozsądny kupujący, widząc tylko kilka zdjęć, raczej poprosi o większą porcję, a ciebie będzie to kosztowało czas. Lepiej więc dołączyć do ogłoszenia fotografie ważniejszych uszkodzeń. Pamiętaj, że zdjęcia do ogłoszenia mają prezentować samochód, a nie krajobrazy, więc kadruj je możliwie najciaśniej – jak najwięcej auta na fotografii. Możesz o tym pomyśleć, jeśli twoje auto jest rzeczywiście wyjątkowe. Zdjęcia z dziewczyną w tle czy na fotelu przykuwają uwagę, ale liczba wejść w ogłoszenia nie jest adekwatna do liczby telefonów. Często takie oferty nie są traktowane poważnie. Pytanie brzmi: co jest na sprzedaż? Samochód czy liczniki? Jako zdjęcia otwierającego użyj takiego, które pokazuje auto lekko z przodu i bok, ok.45 stopni frontem do obserwatora.

 1. Takie wyglądają najlepiej.
 2. Najgorsze, co możesz zrobić, to otworzyć ogłoszenie zdjęciem wnętrza.
 3. Wiele osób może na nie nie wejść.
 4. Tu również nie radzę wzorować się na handlarzach.
 5. Długą na całą stronę listę wyposażenia czy wylewny opis zalet możesz sobie darować.
 6. Szukający używanego samochodu podchodzą do treści zawsze negatywnie, czyli szukając raczej informacji o uszkodzeniach czy potencjalnych wydatkach niż o wyimaginowanym zużyciu paliwa lub dynamice silnika.

Typowe ogłoszenie z komisu. Duże litery, wykrzykniki oraz lista wyposażenia. Efekt? Brak informacji i niechęć do sięgnięcia po telefon. Wymienienie dwóch wad może sprawić, że będziecie postrzegani jako uczciwi, natomiast pięć zalet to już reklama, a reklamom raczej się nie ufa. Opis powinien być prosty, przejrzysty, zawierać wszystkie podstawowe informacje i napisany zupełnie bez emocji. Jeżeli posiadasz atrakcyjną wersję samochodu, możesz o tym wspomnieć, ale bez “och i ach”. Do tego trochę historii (samochodu i napraw) i najlepiej maksimum prawdy, jaką chcesz się podzielić.

Pamiętaj, że długi opis i tak nie zwolni cię z powtórzenia wszystkiego przez telefon. Poświęć więcej uwagi na staranne wypełnienie konkretnych pozycji w serwisie ogłoszeniowym, ponieważ są osoby szukające według wybranych kryteriów, Na koniec warto zaznaczyć, że opis samochodu w internecie jest także dowodem przeciwko tobie.

Jeśli napisałeś, że auto jest bezwypadkowe, to kupujący może mieć co do tego, jeśli na miejscu okaże się, że jest inaczej. : Jak sprzedać samochód – przygotowanie ogłoszenia

Jak zrobić ogłoszenie samochodu?

Tworzymy ogłoszenie — jak napisać treść anonsu? – Jako że każdy kierowca chce jak najwięcej dowiedzieć się o samochodzie z ogłoszenia, kluczowa jest jego treść. Im będzie ona bardziej szczegółowa, tym klient będzie miał mniej pytań. Jednocześnie łatwo wówczas odrzucić zarzut, że klient zmarnował swój czas.

Treść ogłoszenia o sprzedaży samochodu musi być zwięzła, a przy tym ciekawa, aby zachęcić do kupna, a przynajmniej oględzin. Co istotne, choć nie ma nic wspólnego z motoryzacją, anons o sprzedaży samochodu musi być wolny od błędów ortograficznych i stylistycznych. Pod kątem samej treści, już w tytule można zawrzeć informacje o marce, modelu i roku produkcji.

Dalej w punktach należy poinformować o pojemności silnika oraz rodzaju auta — diesel, benzyniak, hybryda, a może samochód elektryczny. Jedną z pierwszych kwestii, na którą większość szukających auta zwraca uwagę, jest ewentualna wypadkowa historia. W ogłoszeniu należy więc poinformować, czy pojazd jest bezwypadkowy.

 • Oczywiście nie warto ukrywać tej informacji przed klientem.
 • Zwłaszcza że oszustwo może nas dużo kosztować.
 • Nawet już po zakupie, ponieważ interesy nabywcy chroni instytucja rękojmi, szerzej opisana w artykule ” Rękojmia na samochód używany “.
 • Olejnym istotnym punktem jest wyposażenie pojazdu.
 • Warto poinformować interesanta, czy auto ma na wyposażeniu wspomaganie kierownicy, klimatyzację, ABS, systemy bezpieczeństwa itp.

Można napisać też o dodatkowym ulepszeniu wprowadzonym przez właściciela, na przykład nowym radiu, spojlerze itp. Ważna jest też informacja o kierowcy najczęściej użytkującym auto, na przykład czy był on palący, a także jak długo jest właścicielem sprzedawanego samochodu.

 1. Przydadzą się informacje, czy samochód był kupiony w Polsce, czy był garażowany, na bieżąco serwisowany, kiedy miał zmieniane opony i jaki jest termin ważności jego polisy OC.
 2. Obowiązkowo należy nadmienić o ewentualnych opłatach, których trzeba dokonać przed rejestracją, na przykład, kiedy pojazd został dopiero sprowadzony do Polski.

Cenne są też informacje o dokumentacji auta : instrukcja obsługi, dokument odprawy celnej, książka serwisowa, faktura itp. Bez wątpienia komplet dokumentów wzbudza zaufanie do sprzedającego.

Jak napisać ogloszenie samochodu?

Czy auto jest bezwypadkowe, kiedy ostatni raz było w serwisie, czy było uderzone i jakie ma wyposażenie to podstawowe pytania, na które przy sprzedaży auta musimy znać odpowiedź. Już przy pierwszych oględzinach klienci będą nas o to wypytywać. Nie zabraknie też tych bardziej szczegółowych: o zużycie paliwa, wymianę opon, a nawet kto jeździł autem i czy kierowca był palaczem.

 1. Musimy pamiętać, że każdy klient chce wiedzieć o aucie jak najwięcej, a próba zatajania odpowiedzi będzie działać na naszą niekorzyść.
 2. Na rynku samochodów używanych panuje spory tłok.
 3. Auta są w najróżniejszym stanie, a historie, jakie opowiadają ich właściciele, czasami z rzeczywistością mają niewiele wspólnego.

Inny zestaw pytań będzie mieć dla nas zawodowy handlarz (dla którego liczy się, by z zyskiem i jak najszybcie sprzedać auto), inny osoba prywatna (która szuka auta dla siebie) i znajomy (który wie co nieco o naszym aucie). O inne rzeczy pytać będzie fachowiec, który zna się na mechanice i samochodach, a o inne laik.

Warto zatem sprawdzić, dlaczego jedne ogłoszenia cieszą się dużym zainteresowaniem, a na inne nikt nie odpowiada. Nie zawsze jest to bowiem wina samego samochodu. Jak uniknąć ogólników, które wzbudzają podejrzenia? Zapraszamy do naszego poradnika. Miejsce ogłoszenia Popularnym sposobem na ogłoszenie jest kartka za szybą auta, które chcemy sprzedać.

Pamiętajmy jednak, że nie ma nic bardziej irytującego jak informacja o sprzedaży naszego Forda Mondeo za szybą Skody Fabii, którą jeździ żona. Radzimy wsadzić kartkę tylko do tego auta, które chcemy sprzedać. Przecież potencjalny klient już na światłach będzie mógł zobaczyć samochód z zewnątrz.

Przy okazji podajmy podstawowe dane, jak przebieg i cena, żeby nie zmuszać zainteresowanych do zgadywanki i zaglądania przez szybę (szczególnie jeśli licznik kilometrów wyświetla się po uruchomieniu zapłonu). Kartka to szybki, dość powszechny i tani sposób, ale mało efektywny. Lepiej zatem zamieścić ogłoszenie w internecie, tym bardziej, że są serwisy, w których ogłoszenia są bezpłatne np.

autotrader.pl, Przejrzenie setek tysięcy ogłoszeń to jednak żmudna robota. Aby ułatwić klientom wyszukiwanie konkretnych ogłoszeń, wypełnijmy wszystkie wolne pola w kwestionariuszu. Zaczynamy od marki i modelu, następnie wpisujemy pojemność skokową silnika, moc, wersję wyposażeniową oraz stan licznika. Autotrader.pl to internetowy serwis ogłoszeniowy, gdzie za darmo możemy zamieścić ogłoszenie sprzedaży naszego auta Pominięcie któregoś parametru może być potraktowane jako niedbalstwo lub działanie celowe, szczególnie jeśli mówimy o przebiegu czy roczniku.

Warto również uzupełnić datę rejestracji w kraju i napisać, do kiedy auto posiada przegląd oraz ważne ubezpieczenie. Nazwa modelu i podstawowe dane Zaczynamy od podstaw. Nie każdy samochód ma wypisane wszystkie dane na klapie bagażnika. Jeśli auto pochodzi z drugiej ręki, może też mieć inne oznaczenia, a nic tak nie irytuje jak błędy w pojemności silnika czy nazwie modelu.

W najgorszym przypadku nasze ogłoszenie trafi do złej kategorii i nie zostanie odnalezione przez zainteresowanego danym modelem. Warto też sprawdzić dane w dowodzie rejestracyjnym. Często i one mijają się z prawdą. Warto wypełnić skrupulatnie wszystkie pola formularza, a brakujących danych poszukać w internecie lub książce wozu – zajmie to kilka chwil Historia pojazdu W skrócie historię pojazdu pomaga nam nakreślić formularz ogłoszenia. Wybieramy odpowiednie pola, jeśli jesteśmy 1.

lub 2. właścicielem auta, kupiliśmy je w kraju, jest na gwarancji, było serwisowane lub garażowane. Pole “bezwypadkowy” jest różnie rozumiane. Jedni uważają, że taki samochód nigdy nie miał lakierowanych elementów i nie odwiedzał blacharza, a innym wystarczy, że elementy nośne nadwozia nie były naruszone (podłużnice i wzmocnienia).

Nie zaznaczajmy tego pola pochopnie, jak nie mamy pewności co do historii naszego samochodu, Jeśli w przeszłości mieliśmy szkodę parkingową lub kolizję, można o tym napisać w ogłoszeniu i w ten sposób wzbudzić zaufanie kupującego. Solidny opis z historią serwisową i odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania zachęci kupujących Warto napisać w treści ogłoszenia, jak długo jesteśmy posiadaczami sprzedawanego samochodu i czy kupiliśmy go w Polsce, czy zagranicą. W opisie nie zapomnijmy wspomnieć o tym, kiedy wymienialiśmy opony, elementy układu hamulcowego, zawieszenia, płyny eksploatacyjne i inne części. Warto zamieścić zdjęcia posiadanej dokumentacji serwisowej Koniecznie trzeba wspomnieć o ewentualnych opłatach, których należy dokonać przed rejestracją pojazdu, jeśli dopiero co został sprowadzony do Polski. Na koniec warto napisać jak obszerna jest nasza dokumentacja auta – instrukcja obsługi, dokumenty odprawy celnej, książka serwisowa, faktura itp.

Nic tak nie wzbudza zaufania do sprzedającego jak komplet dokumentów w fabrycznym etui z pieczątkami i danymi producenta. Także w sytuacji, gdy nie jesteśmy pierwszym właścicielem. Przy tej okazji warto podać numer nadwozia (VIN) potencjalnym zainteresowanym. W przypadku amerykańskich samochodów będą oni mogli sprawdzić historię samochodu na podstawie raportu CarFax, a i pojazdy kupione w Europie często można zweryfikować przynajmniej pod kątem przebiegu.

Stan techniczny Unikajmy ogólników w rodzaju “stan bardzo dobry, dobry”, a szczególnie “idealny” – idealne samochody stoją (i to nie zawsze) w salonach. Jeśli chcemy opisać w ten sposób nasz samochód, dodajmy “stan bardzo dobry jak na wiek, jak na przebieg”. Czy tapicerka jest czysta, czy auto ma parkingowe uszkodzenia, w jakim stanie są opony, prośba o nr VIN – to pytania kupujących, na które można odpowiedzieć, wstawiając odpowiednie zdjęcia W opisie ogłoszenia warto krótko napisać, jak pracuje silnik (cicho, równo, nie kopci, nie ma wycieków, jaki olej zalano), czy układ hamulcowy jest sprawny, nie ma pisków i niepokojących dźwięków, czy działa hamulec ręczny, czy zawieszenie nie stuka, jak spisuje się instalacja gazowa (jeśli jest), w jakiej kondycji jest wykończenie wnętrza i tapicerka oraz lakier.

You might be interested:  Jaki Samochód Do Driftu Na Początek?

W przypadku tego ostatniego nie ukrywajmy wad w rodzaju pękającej szpachli, przetarć do blachy lub kwitnącej rdzy. Najlepiej w takich wypadkach zrobić zdjęcie, oszczędzając czas i nerwy kupującego i własne. Jeśli sprzedajemy auto 4×4 albo kabriolet, nie zapomnijmy dodać do opisu informacji o stanie układu przeniesienia napędu albo dachu – czyli tego, co najbardziej interesuje kupującego.

Wszystko, co będziemy chcieli ukryć i tak zostanie zauważone podczas oględzin. A pierwsza pominięta w ogłoszeniu rzecz może znacznie osłabić zaufanie do nas – sprzedających. Nie warto zatajać wad samochodu i narażać kupującego na przejechanie kilkuset kilometrów w nadziei, że po przyjeździe zdecyduje się na zakup naszego auta Jeśli nasz samochód ma usterki i niedomagania, również nie warto tego ukrywać. W przypadku zakupu używanego auta jasne, że hamulce, opony, zawieszenie i wiele innych elementów może wymagać naprawy.

 1. Nie warto jednak się ośmieszać i pisać o klimatyzacji jako wyposażeniu, jeśli ta nie działa lub w ogóle brakuje np.
 2. Chłodnicy.
 3. Czy można pominąć ślizgającą się automatyczną skrzynię biegów lub zepsuty wtryskiwacz? Koszty takich napraw znacznie przekraczają wyobrażenia prawie każdego kupującego i lepiej obniżyć cenę niż robić komuś taki “prezent”.

Sprzedając stary samochód, wspomnijmy o stanie podłogi, kosztach ewentualnych napraw i dostępności części. Opis samochodu Jeśli sprzedajmy mało znany samochód, warto wspomóc się kilkoma słowami o codziennej eksploatacji lub historii modelu. Wiele osób podczas poszukiwań samochodu nie ogranicza się tylko do jednego modelu i może trafić na nasze ogłoszenie. Brak opisu odstrasza zainteresowanych Istotną kwestią dla sporego grona kupujących jest zużycie paliwa w mieście, na trasie i w cyklu mieszanym. Tego nikt nie sprawdzi, ale pamiętajmy, że samochód klasy średniej z 3-litrowym silnikiem V6 nie zużywa w trasie 6, a w mieście 9 litrów.

Nie zaszkodzi uciec się do niecodziennych metod sprzedaży auta i haseł reklamowych lub pytań w rodzaju “masz już dość wypicowanych furek od handlarzy albo pseudobezwypadków?”. Pamiętajmy jednak, że nie każdemu kupującemu takie podejście odpowiada. Na jedno pytanie warto odpowiedzieć – dlaczego sprzedajemy swój samochód, szczególnie jeśli jest w dobrym stanie.

Polacy bardzo lubią o to pytać. Zdjęcia i media W dobie telefonów komórkowych z aparatami ciężko uzasadnić, dlaczego do naszego ogłoszenia nie dodaliśmy zdjęć. Zasada jest prosta – im więcej, tym lepiej. Ale pamiętajmy o dobrej jakości fotografii. Postawmy się przez chwilę w pozycji kupującego.

 1. Na zdjęciu robionym wieczorową porą na podwórku lub z daleka niewiele widać.
 2. Najlepiej fotki robić w dobrym świetle i w miarę bliskiej perspektywie.
 3. Auto musi być czyste i fotografowane z każdej strony.
 4. Artystyczne lub retuszowane zdjęcia także można opublikować dla zachęty lub pochwalenia się naszym talentem i sympatią do samochodu.

Muszą jednak w ogłoszeniu znaleźć się takie zdjęcia, na których kupujących będzie mógł zobaczyć cały samochód i poszczególne detale. Zdjęcia brudnego auta, nieostre lub z garażu są raczej poglądowe i nie pozwalają ocenić stanu auta Na zdjęciach wykonywanych w nocy niewiele widać, a samochód sfotografowany na lawecie może odstraszyć kupującego Zdjęcia najlepiej wykonywać w dziennym świetle, a nie wieczorem Zdjęcia sprzedawanego auta ze wszystkich stron oznaczają, że nie mamy nic do ukrycia Artystyczne fotki, dodatkowe wyposażenie lub dokumentacja specjalnej wersji samochodu są mile widziane, jeśli najpierw zamieścimy podstawowe zdjęcia karoserii Nie zapominajmy sfotografować wnętrza, stanu licznika, deski rozdzielczej i tapicerki oraz.

 1. Bagażnika.
 2. Tak, tak, niektórzy brak zdjęcia kufra uznają za chęć ukrycia niewygodnych faktów.
 3. Warto też sfotografować ewentualne usterki lakiernicze lub uszkodzenia.
 4. Funkcja makro przyda się, jeśli chcemy się pochwalić, że nasza tapicerka nie ma przetarć, a kierownica i gałka biegów nie świecą jak w starym Polonezie,

Na fotkach z fleszem często uwidaczniają się malowane elementy nadwozia, odbijając światło pod innym kątem. Jeśli nie mam nic do ukrycia, nie bójmy się ich dorzucić. Świeżo umyty silnik też budzi podejrzenia kupujących, więc lepiej zostawmy go w stanie naturalnym.

Jeśli na co dzień korzystamy z poczty elektronicznej, warto podać swój adres i umożliwić potencjalnym kupującym dodatkowy kontakt. Nie wszyscy chwytają od razu za słuchawkę. Poczta elektroniczna lub MMS’y przydadzą się, jeśli zainteresowany zechce obejrzeć dodatkowe zdjęcia. A gdyby. do ogłoszenia dorzucić film o naszym aucie? Tak, Google nie na darmo hostuje serwery YouTube, a aparaty cyfrowe to w rzeczywistości małe kamery.

Pomysły mogą być różne, ale ruchomy obraz i dźwięk silnika z pewnością jeszcze skuteczniej przemówią do zainteresowanego. W przypadku filmu także trzeba pokazać całe auto i wszystkie uszkodzenia. Najważniejszy jest w nim jednak dźwięk silnika i widok jeżdżącego auta.

 1. Przykłady jak dobrze a jak źle Jeśli wszystko już skompletowaliśmy, możemy nasze ogłoszenie pokazać światu.
 2. Ontrolujmy jednak, co się z nim dzieje.
 3. Jeśli pojawiają się jakieś komentarze, natychmiast na nie reagujmy.
 4. Zawsze można dodać uaktualnienie, a na maile i telefony zainteresowanych odpowiadajmy natychmiast.

Wcześniej czy później i tak sprzedasz swoje auto. Kwestią jest tylko cena. Zły kadr i niewiele informacji to kiepski sposób na znalezienie klienta Rzetelny opis oraz zdjęcia z każdej strony karoserii zachęcą potencjalnych kupujących – brak tylko fotki pod maską W następnym odcinku naszego poradnika podpowiemy, co sprawdzić, kupując samochód używany. Marcin Sobolewski Ofiary premii ekologicznej – ZOBACZ TUTAJ Diesel kontra hybryda – WIDEO

You might be interested:  Jak Przepisać Samochód Na Inną Osobę?

Jak napisać ogłoszenie o sprzedaży?

Zasady samego pisania ogłoszenia – Przede wszystkim ogłoszenie o sprzedaż mieszkania powinno być napisane prosto, konkretnie i przejrzyście. Komunikat powinien być jasny i przystępny. Należy unikać języka zbyt formalnego, ale też zbyt potocznego. Język powinien być neutralny, pozbawiony zdrobnień i zwrotów infantylnych.

Ogłoszenie nie może być ani za krótkie, ani za długie. Musi zawierać wszystkie niezbędne informacje, a pisanie najlepiej zacząć od tych najistotniejszych. Niektóre parametry mieszkania można wyróżnić w ogłoszeniu jako zalety. Nie można jednak za bardzo zachwalać mieszkania. Warto również napisać o jego ewentualnych wadach, aby chętny na jego kupno nie był niemile zaskoczony, kiedy przyjedzie je obejrzeć.

CZYTAJ TAKŻE | Narzędzie ułatwiające sprzedaż nieruchomości Sprzedaż mieszkania to nie byle co. Ogłoszenie więc też nie może być byle jakie, dlatego do jego pisania trzeba się przyłożyć i poświęcić na nie nawet kilka godzin. Trzeba wiedzieć jak napisać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, żeby zgłosiło się do nas potem dużo chętnych osób.

Jak wystawić auto na sprzedaż na Facebooku?

Jak sprzedać samochód przez Facebooka W internecie jest spory wybór serwisów ogłoszeniowych, na których można sprzedać lub kupić samochód. Większość z nich łączy to, że ogłoszenia są płatne, wyróżnienie ogłoszenia – płatne jeszcze drożej, a czasem płaci się nawet za samą możliwość dodania zdjęcia (choć w sieci są przecież dziesiątki darmowych serwisów do hostingu zdjęć). Oczywiście aby korzystać z takiej grupy, trzeba założyć konto na Facebooku – jeśli ktoś go jeszcze nie ma. Odradzamy podawanie przy rejestracji zupełnie zmyślonego imienia i nazwiska. Po pierwsze, administratorzy Facebooka wychwytują takie przypadki, po drugie utrudnia to kontakt z klientem.

 • Ponadto trzeba trzymać się regulaminu grupy i nie próbować sprzedawać VW Passata w grupie miłośników tylnego napędu.
 • Wreszcie – podawać cenę.
 • Niepodawanie ceny w ogłoszeniu to typowa przypadłość grup na Facebooku.
 • Często pojawia się fraza “cenę podam zainteresowanym” lub krócej “cena na priv” (prywatną wiadomość), co oznacza jedynie tyle, że sprzedający ocenia po profilu ewentualnego kupującego i podaje wyższą lub niższą cenę w zależności od własnej oceny.

Dlaczego warto? Niewątpliwą zaletą grup jest wysoka specjalizacja. Wśród członków danej grupy są tylko osoby faktycznie zainteresowane daną marką/typem samochodu, co zwiększa realny popyt. Nic bowiem po zasięgu ogłoszenia, jeśli nie obejmuje on osób rozważających zakup danego pojazdu.

Po stronie zalet dla kupujących podkreślamy obecność ciekawych samochodów od faktycznych właścicieli, a nie sprowadzonych “pereł” od handlarzy. Niewątpliwą wadą są natomiast bardzo ograniczone możliwości wyszukiwania ogłoszeń. Aby znaleźć coś ciekawego, trzeba stale śledzić interesujące grupy i włączyć opcję pokazywania powiadomień o nowych postach.

W przeciwnym razie sporo ciekawych ogłoszeń po prostu bezpowrotnie ucieknie, a specyfiką grup facebookowych jest to, że wszystko odbywa się szybko. Jeśli nie zdążyłeś się zainteresować samochodem dzisiaj, jest duża szansa że jutro już go nie będzie. Jak znaleźć grupę i do niej dołączyć? Zdjęcie Po zalogowaniu na swoje konto klikamy w zakładkę “grupy” po lewej stronie. Następnie u góry pojawi się zakładka “odkryj”. Po kliknięciu na nią należy wybrać okienko “samochody i motocykle”, jak na zrzucie ekranowym powyżej. Jeśli nie znajdziesz żadnej interesującej grupy wśród pojawiających się propozycji, możesz skorzystać z wyszukiwarki w górnym pasku. Zanim sfotografujesz samochód, pamiętaj: najlepiej wypadnie on w takim kadrze jak na zdjęciu wyżej. / Motor Po dołączeniu do grupy można skorzystać z opcji “sprzedaj coś” widocznej lewej stronie pod nazwą grupy. Wówczas pojawi się okno, w które można wpisać tytuł, cenę, lokalizację, opis pojazdu oraz miejsce na dodanie zdjęć.

Ogłoszenie pojawi się na górze, aż nie zostanie “zepchnięte” przez następne. Jak kontaktować się z klientami? Można oczywiście podać numer telefonu, ale przyjętym i “domyślnym” sposobem komunikacji na Facebooku jest “wiadomość prywatna”. Jednak uwaga: jeśli nadawca wiadomości nie jest naszym znajomym, wiadomość nie pokaże się od razu.

Trzeba kliknąć w ikonę wiadomości w prawym górnym rogu ekranu, a potem w folder “inne”. Jeśli sprzedaż się powiedzie, można oznaczyć przedmiot jako sprzedany, wówczas ogłoszenie zniknie z grupy.

 • + Sprzedaż jest bezpłatna i nic na razie nie wskazuje na to, by opłaty miały się pojawić.
 • + Grupy obejmują zazwyczaj tylko jeden model lub markę samochodu, co powoduje że naszą ofertę kierujemy do osób faktycznie nią zainteresowanych, a nie do ogółu ludzi korzystających z internetu.
 • + Komentarze pod ogłoszeniami bywają denerwujące (“za drogo”, “brzydki kolor”), ale w rzeczywistości w komentarzu wiele osób poleca innym dany pojazd, co zwiększa skuteczność.

Zdjęcie Najszybciej sprzedają się samochody popularnych marek wystawiane przez faktycznych właścicieli. / Motor – Utrudniony kontakt z klientami. – Wada dla kupujących: w wielu ofertach nie podano cen. – W przypadku mniej popularnych marek i modeli grupa odbiorców jest bardzo mała, np.

łatwo sprzedać BMW, ale w przypadku Lexusa nie będzie to już proste. – W grupach zamkniętych ogłoszenia nie są widoczne dla osób spoza grupy. TANIE DAILY – czyli w skrócie “tanie samochody na co dzień”. Grupa otwarta. Ponad 24 000 członków. Przeważa marka BMW. TANIE GRUZY – dość myląca nazwa, chodzi o tanie samochody z tylnym napędem.

Ponad 46 000 członków. Grupa otwarta. Zdjęcie Giełda OFF-ROAD 4×4 – tylko samochody terenowe (nie SUV-y). Grupa zamknięta licząca ponad 12 000 użytkowników. Sporo ciekawych ofert tanich samochodów terenowych. BMW POLSKA – GIEŁDA SPRZEDAJ KUP – ta zamknięta grupa liczy sobie ponad 42 000 użytkowników.

Można tu sprzedawać części lub samochody marki BMW. Honda kupię, sprzedam lub zamienię – prawie 18 000 fanów Hondy w jednym miejscu. i ciągle rośnie. Kupię – Sprzedam – Zamienię – Mercedes-Benz – dla miłośników aut z gwiazdą na masce. Jest ich tutaj prawie 11,5 tys. Forum Miłośników Audi – nazwa mówi wszystko.

Grupa zamknięta, 33 tys. użytkowników. Golf 4 CZĘŚCI, PORADY, SPRZEDAM – liczebność to ok.9000 użytkowników. Grupa zamknięta. Alfaholicy.org – GIEŁDA – grupa zrzesza prawie 7000 fanów Alfy Romeo. Kup-Sprzedaj Felgi – jeśli szukasz felg, znajdziesz je tutaj.

 1. Tekst: Tymon Grabowski, zdjęcia: archiwum; “Motor” 48/2016

: Jak sprzedać samochód przez Facebooka

Czy wystawienie samochodu na allegro jest płatne?

Allegro ― ile kosztuje wystawienie samochodu? – Za możliwość wystawienia oferty sprzedaży pojazdu na stronie musimy zapłacić. Wysokość opłaty zależy od wybranego pakietu. Dodanie ogłoszenia na jeden dzień to koszt niecałych 5 złotych. Trudno jednak oczekiwać, że w tak krótkim czasie uda nam się znaleźć kupca.

Ile się płaci za wystawienie przedmiotu na Allegro?

Opłata za wystawienie wynosi 0,1% ceny przedmiotu i naliczamy ją na 10 dni. Jej minimalna kwota to 0,05 zł, a maksymalnie zapłacisz 2,50 zł.

Ile kosztuje wystawienie samochodu na allegro lokalnie?

Warto wiedzieć Na Allegro Lokalnie wystawienie ogłoszenia nic Cię nie kosztuje! Twoje ogłoszenie będzie widoczne dla kupujących zarówno na Allegro Lokalnie, jak i na Allegro.

Ile kosztuje wystawienie auta na allegro lokalnie?

Wystawienie ogłoszenia na Allegro Lokalnie jest bezpłatne. Opłatę za sprzedaż naliczymy w ogłoszeniu kup teraz i ogłoszeniu z licytacją. Jeśli zdecydujesz się wystawić darmowe ogłoszenie, nie poniesiesz żadnych kosztów.

Related Post