Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Jak Znaleźć Samochód Po Numerach Rejestracyjnych?

Jak Znaleźć Samochód Po Numerach Rejestracyjnych?

0 Comments

Jak Znaleźć Samochód Po Numerach Rejestracyjnych
Co musisz zrobić

 1. Wejdź na stronę usługi Historia Pojazdu.
 2. Wpisz numer rejestracyjny, numer VIN i datę pierwszej rejestracji pojazdu, który chcesz sprawdzić.
 3. Kliknij przycisk Sprawdź pojazd.
 4. Informacje wyświetlą się od razu.
 5. Możesz je pobrać w formacie PDF i wydrukować.

Do kogo należy numer rejestracyjny?

Jak sprawdzić po numerze rejestracyjnym do kogo należy samochód? ​Czy możliwe jest, aby jedynie po samym numerze rejestracyjnym dowiedzieć się, kto jest właścicielem danego pojazdu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza gdy ktoś zajął ich miejsce parkingowe lub zachowywał się skrajnie nieodpowiedzialnie podczas jazdy.

Czy można publikowac numery rejestracyjne?

Publikacja tablic rejestracyjnych jest legalna – to źle! – Odmiennego zdania jest choćby prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który uważa, że numery rejestracyjne również znajdują się pod ochroną RODO. Za taka interpretacją przemawia choćby fakt, że w większości krajów UE numery rejestracyjne samochodów są uznawane za dane osobowe.

Dlaczego policja ma rejestracje HP?

Tablice rejestracyjne aut należących do służb publicznych Służby publiczne takie jak Wojsko, Policja, Służba Celna, Kontrola skarbowa, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Biuro Ochrony Rządu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Straż Graniczna mają przydzielone specjalne tablice rejestracyjne.

 • Wojsko – wojskowa zawiera 2 litery i 4 – 5 cyfr.
 • Zawsze zaczyna się od litery U, kolejna zaś określa przeznaczenie pojazdu.
 • UA – samochody osobowe, osobowo-terenowe oraz specjalne na podwoziu osobowym (osobowo-terenowym) UB – transportery opancerzone UC – samochody osobowo-ciężarowe (dostawcze) UD – autobusy UE – samochody ciężarowe i ciężarowo-terenowe o przeznaczeniu transportowym UG – pojazdy specjalne na podwoziu ciężarowym (ciężarowo-terenowym) UI – przyczepy transportowe UJ – przyczepy specjalne UK – motocykle Litera U pojawiająca się na tablicy rejestracyjnej wskazuje na pojazdy należące do wojska.
You might be interested:  Jak Sprawdzić Samochód Po Vin Za Darmo?

Korzystając z powyższej rozpiski można zatem stwierdzić, że rejestracja UD wskazuje np. na autobusy. Policja – tablicami policyjnymi oznakowane są tylko radiowozy. Charakteryzują się one początkowym HP, zaś kolejna litera oznacza jednostkę, w której zarejestrowany jest pojazd.

HPA – Komenda Główna Policji HPB – woj. dolnośląskie HPC – kujawsko-pomorskie HPD – lubelskie HPE – lubuskie HPF – łódzkie HPG – małopolskie HPH – mazowieckie HPJ – opolskie HPK – podkarpackie HPL – Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie HPL – Szkoła Policji w Pile HPL – Szkoła Policji w Słupsku HPL – Centrum Szkolenia Policji w Legionowie HPL – Szkoła Policji w Katowicach HPM – woj.

podlaskie HPN – pomorskie HPP – śląskie HPS – świętokrzyskie HPT – warmińsko-mazurskie HPU – wielkopolskie HPW – zachodniopomorskie HPZ – Komenda Stołeczna Policji Idąc powyższym przykładem należy stwierdzić, że pierwsze dwa znaki nie są przypisane do regionu, a rodzaju służby.

Służba celna – charakteryzuje się dwiema pierwszymi literami HC, kolejna podobnie jak w przypadku policji, oznacza jednostkę, z której pochodzi pojazd. HCA – w Olsztynie HCB – w Białymstoku HCC – w Białej Podlaskiej HCD – w Przemyślu HCE – w Krakowie HCF – w Katowicach HCG – we Wrocławiu HCH – w Rzepinie HCJ – w Szczecinie HCK – w Gdyni HCL – w Warszawie HCM – w Toruniu HCN – w Łodzi HCO – w Poznaniu HCP – w Opolu HCR – w Kielcach Kontrola Skarbowa – Pierwsze litery są zawsze takie same HS – trzecia informuje o województwie, w którym zarejestrowany jest pojazd. HSB – woj. podlaskie HSC – kujawsko-pomorskie HSD – dolnośląskie HSE – łódzkie HSF – lubuskie HSG – pomorskie HSK – małopolskie HSL – lubelskie HSN – warmińsko-mazurskie HSO – opolskie HSP – wielkopolskie HSR – podkarpackie HSS – śląskie HST – świętokrzyskie HSW – mazowieckie HSZ – zachodniopomorskie Inne służby publiczne: HA – Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) HB – Biuro Ochrony Rządu (BOR) HK – Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) HW – Straż Graniczna

You might be interested:  Jak Wypożyczyć Samochód Bez Karty Kredytowej?

Chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z naszego programu INFORLEX Plan kont dla firm – program Tylko teraz Źródło: Własne Czy ten artykuł był przydatny? Dziękujemy za powiadomienie Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić. : Tablice rejestracyjne aut należących do służb publicznych

Skąd pochodzi rejestracją we?

WE: Mokotów. WF: Praga-Południe. WH: Praga-Północ.

Czy można pozostać przy starych tablicach rejestracyjnych?

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło termin wprowadzenia przywileju pozostawienia starych tablic rejestracyjnych. Przepis zaczął obowiązywać 31 stycznia 2022 roku. Zachowanie numeru rejestracyjnego jest możliwe w przypadku samochodów, które już wcześniej były zarejestrowane w Polsce.

Po co zakrywa się tablice rejestracyjne?

Zakrywanie tablic rejestracyjnych – 500 zł – Zasłonięcie czymkolwiek tablicy rejestracyjnej wiąże się z dość wysokim mandatem 500-złotowym. Jest to bowiem uznane za działanie świadome i celowe, gdzie celem jest niewykrycie pojazdu przez urządzenia do pomiarów prędkości itp.

Jak znaleźć właściciela samochodu po numerze rejestracyjnym w Norwegii?

Kto jest właścicielem samochodu?

Foto: Łukasz J.K / iLogic News

Jesteś zły na zaparkowane samochody, które blokują ci drogę, a może z innego powodu? Chcesz mieć kontakt z właścicielem samochodu? W Norwegii to bardzo proste. Przekonaj się! Norweska Administracja Dróg Publicznych (Statens vegvesen), już od dawna prowadzi serwis, dzięki któremu można dowiedzieć się, kto jest właścicielem pojazdu, jeśli posiadasz numer tablicy rejestracyjnej.

Jak sprawdzić po numerze rejestracyjnym do kogo należy samochód w UK?

10 sierpnia 2017 Jak Znaleźć Samochód Po Numerach Rejestracyjnych W UK działa usługa online, dzięki której można sprawdzić historię każdego zarejestrowanego auta w tym kraju. (Fot. Thinkstock) Martwisz się, że samochód może mieć zmieniony przebieg na liczniku? W Wielkiej Brytanii ruszyła usługa online, dzięki której można sprawdzić historię każdego zarejestrowanego auta w tym kraju.

 • Upno używanego samochodu lub innego pojazdu zawsze napawa wieloma obawami; zastanawiamy się, czy informacje przedstawione przez sprzedawcę są zgodne ze stanem faktycznym.
 • Media co rusz informują o oszustach, którzy na przykład przekłamują podczas sprzedaży faktyczny stan silnika.
 • Bezpłatna baza danych brytyjskich aut Na Wyspach powstała specjalna baza danych wszystkich zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii autach.
You might be interested:  Jak Wziąć Leasing Na Używany Samochód?

Co ważne, można z niej korzystać zupełnie za darmo. Sposób korzystania z niej również nie wymaga żadnych skomplikowanych operacji. Wystarczy wejść na rządową stronę https://www.check-mot.service.gov.uk, podać nr rejestracyjny pojazdu oraz jego markę. Jakie informacje o aucie zawiera baza? Na stronie znajdziemy szczegółowy raport na temat samochodu.

 • Dowiemy się m.in.
 • Tego, ile kilometrów w ciągu roku przejechał, czy przeszedł przegląd (MOT).
 • Raport uwzględni także wszelkie informacje dotyczące wad, usterek.
 • Znajdą się też informacje o rodzaju używanego paliwa, kolorze samochodu czy dacie rejestracji.
 • Zobaczymy też nagłe cofnięcia liczników, co będzie świadczyło o nieuczciwości handlarza samochodu.

A jeśli sprzedałeś samochód i ciekawi cię, co się z nim dzieje, możesz dowiedzieć się, czy jest jeszcze sprawny. Gdzie jeszcze sprawdzić auto? Jeżeli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek przy zakupie auta możesz zlecić kontrolę pojazdu na jednej ze stron: www.mycarcheck.com, www.hpicheck.com lub www.autocheck.co.uk.

zadna nowosc ta baza istnieje juz kilka lat Powszechnie jest wiadomo że przed zbliżającym się przeglądem MOT, ludzie jeżdżą do warsztatów i cofają wskazania licznika. Więc dane zawarte w takiej bazie należy traktować z dystansem Witam Prosze pomozcie potrzebuje dowiedziec sie czy platnik sprzedal samochod jak zeznal w sadzie,Gdzie mam sprawdzic czy dalej jest na jego nazwisko ?Podejzewam klamstwo aby uniknac zwrotu pieniedzy

Kurs NBP z dnia 11.11.2022 GBP 5.3795 zł  EUR 4.7146 zł  USD 4.7328 zł  CHF 4.7905 zł 

Related Post