Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Jakie Opłaty Celne Za Samochód Z Usa?

Jakie Opłaty Celne Za Samochód Z Usa?

0 Comments

Jakie Opłaty Celne Za Samochód Z Usa
Podsumowanie –

    W USA można kupić samochód w bardzo atrakcyjnej cenie, szczególnie, jeżeli szukasz amerykańskiego luksusowego auta sportowego. Opłaty prowizyjne dotyczą domu aukcyjnego (300-700 dolarów), banku (ok.30 dolarów) i pośrednika (ok.400 dolarów). Za cło zapłacisz ok.10%, akcyzę od 3,1% do 18,7% wartości samochodu, a podatek VAT wyniesie Cię 19% w przypadku auta standardowego i 8% zabytkowego. Koszty transportu z USA do Europy to koszt ok.1150 – 2250 dolarów. W Polsce samochód będzie musiał zostać dostoswany do wymogów obowiązujących w Europie, przejść przegląd i zostać zarejestrowany w urzędzie komunikacyjnym.

Kiedy można sprowadzić samochód osobowy z USA?

Jak opłacić akcyzę Online? Rejestracja auta z USA i opłata akcyzy krok po kroku!

Symulacja opłat dotycząca sprowadzenia samochodu osobowego z USA. Kalkulator określa sumę przybliżonych należności celnych oraz kosztów transportu samochodu z USA do Europy. Po wpisaniu kwoty, czyli określeniu wartości auta z USA otrzymasz wyniki wartości cła, podatku VAT i akcyzy, która obowiązuje w Polsce.

  • Sprowadzenie auta osobowego z USA wiąże się z opłatą cła w wysokości 10%, podatku VAT 21%, w przypadku odprawy celnej w Holandii lub VAT 23% przy odprawie celnej w Polsce oraz podatku akcyzowego.
  • Akcyza jest uzależniona od pojemności silnika i wynosi odpowiednio 3.1% dla pojazdów z silnikiem do 2.0l i 18.6% dla samochodów z silnikiem powyżej 2.0l.

Obecnie jest wprowadzona ulga dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Pojazd elektryczny może być całkowicie zwolniony z podatku akcyzowego, a pojazd hybrydowy (warunek: “wtyczka plugin”) podlega obniżeniu podatku akcyzowego aż o 50%! W naszej ofercie:

    Bardzo duży wybór samochodów z USA z ponad 170 domów aukcyjnych. Każdego tygodnia na aukcjach jest oferowane ponad 40 000 aut. Fachowe doradztwo i pomoc w zakupie, ponad 15-letnie doświadczenie w imporcie samochodów z USA. Pełna obsługa importu Twojego auta z USA od zakupu, przez transport, odprawę celną, aż po dostarczenia pojazdu pod wskazany adres w Polsce. Aktualny kalkulator kosztów sprowadzenia auta z USA. Pełna symulacja należności. Blog o samochodach z USA, opisujemy i komentujemy największy rynek motoryzacyjny na świecie.
You might be interested:  Co Gdy Drzewo Spadnie Na Samochód?

Często zadawane pytania, na które chętnie odpowiadamy:

Related Post