Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu Samochód Sprowadzony Z Niemiec Jakie Dokumenty?

Samochód Sprowadzony Z Niemiec Jakie Dokumenty?

0 Comments

Samochód Sprowadzony Z Niemiec Jakie Dokumenty
Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu z Niemiec?

  • wniosek o rejestrację pojazdu,
  • dowód tożsamości,
  • dowód rejestracyjny i kartę pojazdu (jeśli została wydana),
  • przetłumaczoną umowę kupna-sprzedaży,
  • zaświadczenie o ważnym badaniu technicznym pojazdu,

ё

Jakie dokumenty musi mieć samochód sprowadzony z Niemiec?

Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji auta z Niemiec – Po uregulowaniu wszystkich opłat rozpoczyna się właściwa rejestracja. Niezbędne do tego procesu będą następujące dokumenty:

wniosek sporządzony na formularzu pobranym w urzędzie lub ze strony internetowej,karta pojazdu (jeśli została wydana),dowód własności pojazdu – umowa kupna sprzedaży lub faktura VAT potwierdzająca fakt nabycia,dokumenty potwierdzające dokonanie wszystkich opłat, w tym podatku akcyzowego,stare tablice rejestracyjne,zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym,dowód rejestracyjny samochodu – tzw. Brief niemiecki,dokument potwierdzający wykupienie, które jest obowiązkowe zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej.

Złożenie wniosku musi iść w parze z uzupełnieniem w nim wszystkich informacji dotyczących danego samochodu. Trzeba wpisać więc: Trzeba też uzupełnić dane osobowe właściciela samochodu, a także współwłaściciela, jeśli taki istnieje. Pamiętaj, że do zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z zagranicy konieczne jest przetłumaczenie dokumentów na język polski przez tłumacza przysięgłego.

Czy można kupić auto bez TUV?

Sprowadzanie samochodu z niemiec to warto wiedzieć: –

Wyrejestrować pojazd można w każdym niemieckim wydziale komunikacji. (Zulassungstelle), niezależnie od miejsca nabycia. Może to zrobić także nabywca, jeśli tylko okaże komplet dokumentów pojazdu. Auta, które jadą do Polski na kołach muszą mieć ważny TÜV, czyli badanie techniczne. Nie jest natomiast konieczne ważne badanie AU, czyli normy wydzielania spalin. Do Zullasungstelle udajemy się z zakupionym autem (w celu przedstawienia pojazdu do oględzin) tylko wtedy, gdy mamy zamiar kupić tablice celne (Ausfuhrkennezeichen), natomiast przy wykupie tablic tymczasowych (Kurzzeitkennzeichen) nie jest to konieczne. Formalności w Zulassungstelle może za nas załatwić upoważniona osoba. Musi mieć ze sobą dokument tożsamości nabywcy samochodu, a ponadto pisemne upoważnienie. Nie ma znaczenia kto siedzi za kierownicą sprowadzanego do Polski samochodu. Nie musi to być osoba, na którą wypisano nowy dowód rejestracyjny.

You might be interested:  Jak Zapłacić Opłatę Skarbową Za Samochód Przez Internet?

Czy trzeba tłumaczyć dokumenty z Niemiec?

Bez tłumaczenia dokumentów ani rusz – Po zakupie samochodu należy przetłumaczyć wszystkie dokumenty pojazdu na język polski, m.in.: kartę pojazdu (jeżeli została wydana), dowód własności pojazdu (na przykład umowa kupna-sprzedaży, umowa darowizny, faktura), zaświadczenie o badaniu technicznym, dowód wyrejestrowania pojazdu za granicą.

Jednym z ważniejszych dokumentów, które musisz przetłumaczyć, jest dowód rejestracyjny. Jedyne tłumaczenie uznawane przez polskie urzędy to tłumaczenie uwierzytelnione, czyli potocznie nazywane przysięgłym. W Autorejestr współpracujemy z tłumaczami, którzy w ramach naszej usługi rejestracji aut zajmują się również takim tłumaczeniem dokumentów.

Z obowiązku tłumaczenia zwolnione mogą być jedynie umowy, które zostały sporządzone dwujęzycznie.

Czy trzeba tłumaczyc dokumenty do rejestracji 2022?

W praktyce chodzi o cyfry i znaki, które odpowiadają za dane identyfikacyjne pojazdu i informacje techniczne. Wszystkie inne dokumenty przedstawione w urzędzie również muszą być przetłumaczone – w tym dowód własności i karta pojazdu (jeśli istnieje). Tłumaczenie może wykonać jedynie tłumacz przysięgły.

Czy auto z Niemiec musi mieć TUV?

Ile kosztuje badanie techniczne samochodu sprowadzonego z Niemiec w 2022 roku? – Samochód sprowadzony z Niemiec może mieć ważne badanie techniczne (TUV, Technischer Überwachungsverein). Jednak musimy udać się do Stacji kontroli pojazdów, aby przeprowadzić uzupełniający przegląd.

Related Post