Auto Blog-Pomóc drogowa Ubezpieczenie samochodu W Co Powinien Być Wyposażony Samochód W Niemczech?

W Co Powinien Być Wyposażony Samochód W Niemczech?

0 Comments

W Co Powinien Być Wyposażony Samochód W Niemczech
Co warto wiedzieć? –

  1. Na obowiązkowe wyposażenie samochodu w tym kraju składają się: trójkąt ostrzegawczy, odblaskowa kamizelka, apteczka.
  2. Niemcy mają bardziej liberalne przepisy, gdy mowa o dopuszczalnej ilości alkoholu w wydychanym powietrzu – 0,5 g/l.
  3. Sieć autostrad w Niemczech jest bardzo rozbudowana – w 2013 r. łączna długość takich dróg przekraczała 13 tys. km.
  4. O ile w przypadku zakupu OC podstawowym kryterium dla kierowców jest cena, to rozważając zakup AC warto również zwrócić uwagę na zakres ochrony ubezpieczenia. Po prostu bardzo często niska cena nie idzie w parze z ochroną, która faktycznie przyda nam się w problematycznych sytuacjach.
  5. Mimo że karta EKUZ uprawnia do skorzystania z opieki medycznej w krajach UE i EFTA, to wyłącznie w podstawowym zakresie – z posiadanego przez Ciebie ubezpieczenia nie będzie możliwe pokrycie kosztów m.in. transportu medycznego do Polski.

W co musi być wyposazone auto w Niemczech?

Obowiązkowe wyposażenie W Niemczech, tak jak w naszym kraju, obowiązkowe są co najmniej: 1 kamizelka odblaskowa, trójkąt ostrzegawczy i apteczka. W przypadku niezastosowania się do przepisów trzeba zapłacić mandat w wysokości 15 euro.

Czy w Niemczech trzeba mieć gaśnicę w aucie?

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Niemczech – Większość krajów europejskich nieszczególnie różni się pod względem tego, co musi znajdować się w aucie. Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić, jakie jest obowiązkowe wyposażenie samochodu w Niemczech. Podobnie jak w Polsce, tak i w Niemczech, należy mieć w aucie trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę.

Przed podróżą możesz upewnić się, jaki jest jej termin ważności. Oprócz tego w aucie należy powinna znajdować się kamizelka ostrzegawcza w kolorze żółtym, czerwonym lub pomarańczowym. W momencie opuszczania pojazdu na poboczu musisz ją założyć – inaczej istnieje ryzyko, że dostaniesz mandat. Oprócz gaśnicy, trójkąta i kamizelki ostrzegawczej, w każdym aucie musi znajdować się zapasowy komplet żarówki i gumowe rękawice.

Policja ma prawo nałożyć mandat na kierowcę, który zimą porusza się bez odpowiednich opon zimowych. Bieżnik może wynosić minimum 1,6 mm. W przeciwieństwie do Polski, obowiązkowe wyposażenie samochodu w Niemczech zawiera także apteczkę. U nas nie ma potrzeby wożenia apteczki, jednak mimo to warto mieć ją w aucie.

Co powinno być na wyposażeniu samochodu?

W Polsce są obecnie 3 obowiązkowe elementy wyposażenia samochodu : czytelna, oświetlona i dobrze zamontowana tablica rejestracyjna, trójkąt ostrzegawczy oraz sprawna gaśnica. Mimo braku przymusu prawnego w samochodzie warto mieć też kamizelkę odblaskową i apteczkę z zestawem do pierwszej pomocy.

Czy koło zapasowe jest obowiązkowe w Niemczech?

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Niemczech i Hiszpanii Jadąc z Polski do Hiszpanii można wybrać kilka wariantów dróg. Pozostańmy przy takim, który będzie nas prowadził przez niemieckie i francuskie autostrady. Ponieważ w Polsce na obowiązkowe wyposażenia pojazdu składają się wyłącznie trójkąt ostrzegawczy oraz gaśnica może się okazać, że trzeba będzie to wyposażenie uzupełnić.

Wjeżdżając samochodem do Niemiec musimy się przygotować na to, że w trakcie kontroli policja będzie chciała sprawdzić, czy mamy: kamizelkę (kamizelki) odblaskową, apteczkę oraz trójkąt ostrzegawczy. Te elementy składają się bowiem na obowiązkowe wyposażenie. Wjeżdżając na teren Francji musimy w pojeździe zostawić kamizelki oraz trójkąt ostrzegawczy, a teoretycznie możemy pozbyć się apteczki (chociaż pewnie trzeba będzie jeszcze przez Niemcy wrócić).

Za to dodatkowo powinniśmy wyposażyć się na stacji w komplet żarówek. Reasumując na obszarze Francji w samochodzie muszą być: kamizelki odblaskowe, trójkąt ostrzegawczy oraz komplet zapasowych żarówek. Natomiast apteczka i gaśnica należą do wyposażenia zalecanego, ale nie są obowiązkowe.

  1. A co u kresu naszej podróży, czyli w Hiszpanii? Przede wszystkim, jeżeli nie mamy, to w tym miejscu powinniśmy kupić.
  2. Koło zapasowe.
  3. Obok kamizelki odblaskowej dla kierowcy i pasażerów oraz trójkąta ostrzegawczego to właśnie zapas składa się na wyposażenie obowiązkowe.
  4. Natomiast takie elementy, jak: apteczka, gaśnica, czy komplet zapasowych żarówek należą do wyposażenia zalecanego.

Warto podkreślić, że pojawiąjący się we wszystkich przypadkach obowiązek posiadania kamizelek odblaskowych wiąże się jednocześnie z obowiązkiem łatwego do nich dostępu. Chodzi o to, aby kierowca (pasażer) opuszczający przymusowo samochód poza terenem zabudowanym, w szczególności na drogach ekspresowych i autostradach, miał kamizelkę na sobie.

Co trzeba mieć w aucie Słowenia?

Słowenia samochodem – co musisz wiedzieć? – Słowenia należy do Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku, a do strefy od 21 grudnia 2007. Oznacza to, że wjeżdżając do tego kraju wystarczy tylko dowód osobisty, jeśli jednak chcesz wziąć paszport, to w Słowenii również możesz się nim posługiwać.

Co jest obowiązkowe w samochodzie 2022?

Obowiązkowe wyposażenie samochodu osobowego w 2022 roku – W Polsce obowiązkowe wyposażenie samochodu obejmuje w zasadzie tylko trzy elementy:

You might be interested:  Kiedy Najlepiej Kupić Samochód Na Firmę?

tablice rejestracyjne, trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę.

Pamiętaj, że od 4 września 2022 nie trzeba już mieć naklejki z numerem rejestracyjnym na szybie, a więcej o tym przeczytasz w naszym artykule ” Koniec naklejek rejestracyjnych — co warto wiedzieć o kolejnej zmianie dla kierowców w 2022 roku? “. Co ciekawe, apteczka też nie jest wymagana przez polskie prawo, ale zdecydowanie warto mieć ją na wyposażeniu samochodu, ponieważ może być bardzo pomocna w kryzysowych sytuacjach.

Jak długo można jeździć polskim autem w Niemczech?

Najczęściej zadawane pytania o rejestracji samochodu w Niemczech –

  • W przypadku pobytu tymczasowego w Niemczech samochodem na polskich tablicach rejestracyjnych można poruszać się max. przez 12 miesięcy. W każdym innym przypadku przerejestrowania auta należy dokonać możliwie najszybciej (a nie później niż po upływie 183 dni pobytu). W celu przerejestrowania samochodu należy skierować się do niemieckiego urzędu komunikacji wraz z kompletem dokumentów:
    • dokumentem tożsamości;
    • Europejskim Certyfikatem Zgodności (COC);
    • kartą pojazdu;
    • ważnym przeglądem technicznym pojazdu (TÜV/AU);
    • dokumentem potwierdzającym własność pojazdu (np. umowa kupna);
    • dotychczasowymi tablicami rejestracyjnymi;
    • wstępnym numerem potwierdzającym ubezpieczenie eVB-Nummer,

    Przerejestrowanie pojazdu powoduje konieczność poniesienia określonych kosztów finansowych. Opłaty dotyczą:

    • przeglądu technicznego (ok.100 euro);
    • rejestracji (ok.30 euro);
    • nowych tablic (ok.30 euro);
    • ubezpieczenia pojazdu i podatku drogowego ( KFZ-Steuer ).
  • Na całkowity koszt rejestracji samochodu w Niemczech składa się kilka obowiązkowych opłat, jakie należy uiścić. Wśród nich wymienia się:
    • koszt wykonania przeglądu – ok.100 euro;
    • rejestracja samochodu – ok.30 euro;
    • wyrobienie nowych tablic rejestracyjnych – ok.30 euro;
    • nadanie numeru rejestracyjnego – ok.15 euro.
  • W Niemczech dopuszcza się możliwość rejestracji samochodu online. Dzięki projektowi i-KFz opcja ta jest dostępna dla właścicieli pojazdów już od 1. października 2019 roku. Należy jednak pamiętać, że rejestracja online jest możliwa tylko dla pojazdów, które zostały dopuszczone do ruchu po raz pierwszy po 1. stycznia 2015 roku. Aby zarejestrować auto za pośrednictwem Internetu, niezbędny jest e-dowód z warstwą elektroniczną, który można odczytać np. za pomocą smartfonu z chipem NFC.
  • Zarówno rejestracja, jak i wyrejestrowanie samochodu w Niemczech wiąże się z koniecznością przedłożenia odpowiednich dokumentów w tamtejszym wydziale komunikacji. W celu wyrejestrowania pojazdu należy dostarczyć do odpowiedniej placówki:
    • świadectwo rejestracji Zulassungsbescheingung Teil 1 oraz Teil 2 ;
    • tablice rejestracyjne pojazdu, który ma zostać wyrejestrowany;
    • dowód tożsamości.

    W następnym kroku wydział komunikacji oznaczy dotychczasowe tablice jako nieważne oraz umieści stosowany zapis w dokumentach pojazdu. W przypadku wyrejestrowania samochodu również wymagane jest uiszczenie opłaty. Należy również niezwłocznie poinformować o tym fakcie ubezpieczalnię.

  • Chcąc sprowadzić samochód z Niemiec, należy liczyć się nie tylko z kosztami transportu (zapłatą dla firmy transportowej lub kosztem samodzielnego przetransportowania), ale również kilkoma dodatkowymi wydatkami takimi jak:
    • koszty akcyzy, czyli podatku, którym objęte są wszystkie zakupione poza granicami kraju samochody osobowe, po raz pierwszy rejestrowane w Polsce;
    • koszt rejestracji, na który składa się cena wydania dowodu rejestracyjnego i nowych tablic (256 zł), a także wydatek na tłumacza przysięgłego, ponieważ polskie prawo nakazuje, by składane w urzędach dokumenty były w całości w języku polskim;
    • koszt obowiązkowego ubezpieczenia OC, które należy wykupić najpóźniej w dniu rejestracji samochodu (wcześniej można skorzystać z krótkoterminowego OC, umożliwiającego załatwienie niezbędnych formalności).
  • : Rejestracja samochodu w Niemczech ⭐️

    Czy trzeba mieć gaśnicę w aucie 2022?

    Co warto wiedzieć? – Obowiązkowe wyposażenie samochodu 2022 –

    1. Auto zarejestrowane w Polsce musi być wyposażone w sprawną gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy.
    2. Samochód zarejestrowany w Polsce musi posiadać czytelną, widoczną i prawidłowo zamontowaną tablicę rejestracyjną.
    3. Za granicą zwykle auto musi być wyposażone w apteczkę i kamizelkę odblaskową.
    4. W Polsce kierowcy nie muszą wozić w aucie dowodu rejestracyjnego i polisy OC, a użytkownicy aplikacji mObywatel również prawa jazdy.

    Czy można dostać mandat za brak koła zapasowego?

    Czy koło zapasowe jest obowiązkowe w samochodzie osobowym? – Zgodnie z rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku, jedynymi elementami obowiązkowego wyposażenia samochodu są gaśnica samochodowa i trójkąt ostrzegawczy. Za ich brak grozi mandat karny w wysokości nawet pięciuset złotych.

    Nie oznacza to, iż na tym powinna kończyć się lista sprzętu awaryjnego, który mamy w aucie. Bynajmniej, to dopiero początek! Zgodnie z obowiązującymi przepisami, koło zapasowe nie jest zatem obowiązkowe, podobnie zresztą jak nie musimy wozić w samochodzie apteczki, Nalegamy jednak, aby zawsze mieć jest ze sobą, pozwoli na to wyjście z różnych, często nieprzewidzianych, sytuacji.

    Warto zaopatrzyć się również w apteczkę, linkę holowniczą, latarkę, zapasowe żarówki i bezpieczniki czy kamizelki odblaskowe. Lepiej dmuchać na zimne!

    Co warto mieć w bagażniku?

    Bagaż obowiązkowy Zgodnie z polskim prawem dwa elementy muszą znajdować się w bagażniku : trójkąt i gaśnica. Pierwszy z nich użyjemy, by ostrzec nadjeżdżające pojazdy, gdy nasze auto jest uszkodzone i stoi na poboczu. Druga sytuacja, w której trójkąt ma zastosowanie to holowanie uszkodzonego samochodu.

    Jakie nowe wyposażenie samochodu?

    Nowe obowiązkowe wyposażenie nie tylko w samochodach osobowych – Menadżer Floty – Biznes Motoryzacja Technologie W Co Powinien Być Wyposażony Samochód W Niemczech Od połowy 2022 roku wszystkie nowe modele pojazdów wprowadzanych na rynki Unii Europejskiej będą wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Nowe przepisy mają zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych. Regulacje przewidują wprowadzenie w nowych modelach samochodów niemal 30 systemów, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i zmniejszyć liczbę ofiar wypadków.

    Nowe przepisy często są porównywane do kroku, jakim było wprowadzenie w autach pasów bezpieczeństwa. Od maja 2022 roku systemy takie, jak inteligentny asystent prędkości, automatyczne hamowanie awaryjne, wykrywanie pieszych i rowerzystów czy instalacje umożliwiające zamontowanie alkomatu odcinającego zapłon, będą podstawowym wyposażeniem wszystkich nowych modeli samochodów.

    Zmiany nie będą się ograniczać tylko do aut osobowych i przewidują też np. systemy zmniejszające niebezpieczne martwe pola w samochodach ciężarowych oraz autobusach. Dla przemysłu samochodowego to wyzwanie, gdyż potrzebne będzie przeprojektowanie niektórych modeli.

    1. W samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusach obowiązkowy ma być system ostrzegający o senności i rozproszeniu uwagi kierowcy, np.
    2. Przez korzystanie z telefonu podczas prowadzenia pojazdu.
    3. Wszystkie pojazdy będą musiały mieć system inteligentnego dostosowania prędkości, a także zapewniający bezpieczeństwo cofania przy użyciu kamery lub czujników.
    You might be interested:  Ile Się Czeka Na Potwierdzenie Zapłaty Akcyzy Za Samochód?

    Na wzór samolotów również samochody mają mieć rejestrator danych w razie wypadku, tzw. czarną skrzynkę. Kluczowy ma być tzw. aktywny tempomat, dzięki któremu auto ma zwalniać, jeśli czujniki wykryją przed nim przeszkodę lub inny wolniej jadący samochód.

    1. Wszystkie samochody osobowe i dostawcze mają też zostać wyposażone w system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu, zaawansowany system hamowania awaryjnego i ulepszone w wyniku testów zderzeniowych pasy bezpieczeństwa.
    2. Regulacje zatwierdzone przez Parlament Europejski są odpowiedzią na ogromną liczbę ofiar wypadków drogowych.

    Tylko w 2018 roku około 25,1 tys. osób zginęło na drogach w UE, a 135 tys. zostało poważnie rannych. Komisja Europejska szacuje, że do 2038 roku wprowadzenie tych innowacji pomoże ocalić życie ponad 25 tys. ludzi i zapobiec poważnym obrażeniom u co najmniej 140 tys.

    1. Osób. Rozporządzenie jest częścią długoterminowego celu UE, jakim jest zbliżenie do zera do 2050 roku liczby śmiertelnych ofiar i poważnych obrażeń w wyniku wypadków drogowych (Wizja zero).
    2. Przepisy mają również utorować drogę do coraz bardziej zautomatyzowanego ruchu kołowego oraz zwiększyć globalną konkurencyjność europejskiego przemysłu samochodowego.

    : Nowe obowiązkowe wyposażenie nie tylko w samochodach osobowych – Menadżer Floty – Biznes Motoryzacja Technologie

    Ile kosztuje naklejka Euro 6?

    Niektóre miasta złagodziły nakaz i wymagają, aby samochód był oznakowany jedynie w godzinach od 8:00 do 20:00. Aktualnie kara za nieposiadanie plakietki wynosi 68 euro (czyli w przybliżeniu 289 zł). Plakietkę można kupić za 114 zł z bezpłatną dostawą w ciągu 14 dni.

    Gdzie kupić zieloną nalepkę w Polsce?

    Jak kupić nalepkę na terenie Polski? – Nalepkę ekologiczną na teren Niemiec można nabyć bezpośrednio w biurach DEKRA we Wrocławiu, w Warszawie i w Krakowie, oraz u Partnerów DEKRA. Nalepki wydawane są od ręki, w związku z czym tę formę zakupu rekomendujemy zwłaszcza tym klientom, którym szczególnie zależy na czasie. Aby kupić nalepkę, należy mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.

    Ile trzeba mieć kamizelek odblaskowych w samochodzie?

    Rodzaje kamizelek ostrzegawczych – Kamizelka ostrzegawcza musi mieć kolor żółty, pomarańczowy lub czerwony. Powinna też posiadać, zarówno z przodu, jak i z tyłu dwa odblaskowe paski. Warto zwrócić uwagę, aby na jej wewnętrznej stronie znajdowało się oznaczenie EN 471, co oznacza, że wyrób ten spełnia normy UE.

    Godnym polecenia produktem jest, Na rynku dostępne są też starsze, niezgodne z normami unijnymi kamizelki, jednakże nie warto ich kupować, ponieważ jakość ich jest wątpliwa, a my również wtedy narażamy się na mandat. Przy wyborze kamizelki odblaskowej warto też zwrócić uwagę na obowiązujące w danym kraju prawo.

    W większości państw obowiązuje zasada jednej kamizelki na jeden pojazd (pasażerowie z posiadania kamizelek są zwolnieni), ale w niektórych krajach może zdarzyć się inaczej. Są też sytuacje, że przepisy nakładają na kierowcę obowiązek posiadania kamizelki w jednym, konkretnym kolorze.

    • Michał
    • Na autostradzie jest obowiązkowa, na zwykłych drogach nie, a powinna być.
    • Ocena artykułu:
    • środa, 09 marzec 2022
    1. Mirek
    2. Oczywiście że obowiązkowa.
    3. Ocena artykułu:
    4. wtorek, 15 luty 2022

    Bary Również jestem tego zdania. Odblask dla pieszych na drodze po zmroku. Ocena artykułu: piątek, 31 grudzień 2021 Ruka Obowiązek Proszę Pana, Obowiązek! Poza obszarem zabudowanym za brak odblasku powinny być kary i mandaty. Ocena artykułu: poniedziałek, 20 grudzień 2021 Danek Lucek, bardzo dobrze że są wymagane.

    Wyobrażasz sobie wyjść na autostradzie w nocy bez kamizelki odblaskowej i trójkąta jak Ci się coś stanie z autem?? Ocena artykułu: poniedziałek, 15 listopad 2021 Kostek Ja tam mam kamizelkę w samochodzie. Szczególnie teraz jesienno-zimową porą jakby się auto popsuło to przy szarówce na zewnątrz warto ją mieć.

    Ocena artykułu: wtorek, 09 listopad 2021 Lucek Ah te kamizelki, apteczki, trójkąty i wszystko inne co przewozimy w aucie. Tylko nabijamy innym portfel. Ocena artykułu: piątek, 08 październik 2021 Mariusz Ludzie sobie nie zdają sprawy jak wielkie zagrożenie mogą stwarzać na drodze.

    • Krępa
    • Powinna być w aucie i już!
    • Ocena artykułu:
    • środa, 15 wrzesień 2021
    1. Harry
    2. Kamizelka jest obowiązkowa ale tylko na autostradach, mimo wszystko powinno się ją mieć nawet na zwykłych drogach.
    3. Ocena artykułu:
    4. poniedziałek, 23 sierpień 2021
    You might be interested:  Jak Kupić Samochód Z Przeznaczeniem Na Części?

    Lives Powinny byc obowiązkowa. Szkoda że nie chcą czegoś takiego wprowadzić. Ocena artykułu: poniedziałek, 09 sierpień 2021

    • Yenok
    • Mam, kiedyś mi się przydała na autostradzie jak padła cewka i czekałem 3h na lawetę.
    • Ocena artykułu:
    • środa, 23 czerwiec 2021

    Kaktus Powinna być obowiązkiem. Tak samo powinna być obowiązakiem dla pieszych poza obszarem zabudowania po zmroku. Ocena artykułu: wtorek, 15 czerwiec 2021

    1. Machanik
    2. Obowiązkowe, czy nie każdy powinien mieć, bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie rzeczywiście potrzebna, a nie tylko do kontroli policyjnej.
    3. Ocena artykułu:
    4. wtorek, 15 czerwiec 2021
    • Witold
    • Kamizelki są, tak samo żarówki i podnośnik
    • Ocena artykułu:
    • wtorek, 08 czerwiec 2021

    Szocik Jeżdzę co roku na Słowację na wakacje, posiadam 4 sztuki pomarańczowych. Oni mają dziwne wymagania co do wyposażenia samochodu. Ocena artykułu: poniedziałek, 24 maj 2021

    1. Kacper
    2. Powinien byc obowiązek.
    3. Ocena artykułu:
    4. wtorek, 09 marzec 2021
    • Rybak
    • Mam dwie sztuki na zaś.
    • Ocena artykułu:
    • piątek, 12 luty 2021
    1. Janicki
    2. Ja tam zawsze mam w bagazniku na wszelki.
    3. Ocena artykułu:
    4. czwartek, 11 luty 2021
    • Patryk
    • Powinien byc obowiązek.
    • Ocena artykułu:
    • piątek, 05 luty 2021

    : Czy kamizelka ostrzegawcza jest obowiązkowa w samochodzie??

    Jak długo można jeździć polskim autem w Niemczech?

    Najczęściej zadawane pytania o rejestracji samochodu w Niemczech –

  • W przypadku pobytu tymczasowego w Niemczech samochodem na polskich tablicach rejestracyjnych można poruszać się max. przez 12 miesięcy. W każdym innym przypadku przerejestrowania auta należy dokonać możliwie najszybciej (a nie później niż po upływie 183 dni pobytu). W celu przerejestrowania samochodu należy skierować się do niemieckiego urzędu komunikacji wraz z kompletem dokumentów:
    • dokumentem tożsamości;
    • Europejskim Certyfikatem Zgodności (COC);
    • kartą pojazdu;
    • ważnym przeglądem technicznym pojazdu (TÜV/AU);
    • dokumentem potwierdzającym własność pojazdu (np. umowa kupna);
    • dotychczasowymi tablicami rejestracyjnymi;
    • wstępnym numerem potwierdzającym ubezpieczenie eVB-Nummer,

    Przerejestrowanie pojazdu powoduje konieczność poniesienia określonych kosztów finansowych. Opłaty dotyczą:

    • przeglądu technicznego (ok.100 euro);
    • rejestracji (ok.30 euro);
    • nowych tablic (ok.30 euro);
    • ubezpieczenia pojazdu i podatku drogowego ( KFZ-Steuer ).
  • Na całkowity koszt rejestracji samochodu w Niemczech składa się kilka obowiązkowych opłat, jakie należy uiścić. Wśród nich wymienia się:
    • koszt wykonania przeglądu – ok.100 euro;
    • rejestracja samochodu – ok.30 euro;
    • wyrobienie nowych tablic rejestracyjnych – ok.30 euro;
    • nadanie numeru rejestracyjnego – ok.15 euro.
  • W Niemczech dopuszcza się możliwość rejestracji samochodu online. Dzięki projektowi i-KFz opcja ta jest dostępna dla właścicieli pojazdów już od 1. października 2019 roku. Należy jednak pamiętać, że rejestracja online jest możliwa tylko dla pojazdów, które zostały dopuszczone do ruchu po raz pierwszy po 1. stycznia 2015 roku. Aby zarejestrować auto za pośrednictwem Internetu, niezbędny jest e-dowód z warstwą elektroniczną, który można odczytać np. za pomocą smartfonu z chipem NFC.
  • Zarówno rejestracja, jak i wyrejestrowanie samochodu w Niemczech wiąże się z koniecznością przedłożenia odpowiednich dokumentów w tamtejszym wydziale komunikacji. W celu wyrejestrowania pojazdu należy dostarczyć do odpowiedniej placówki:
    • świadectwo rejestracji Zulassungsbescheingung Teil 1 oraz Teil 2 ;
    • tablice rejestracyjne pojazdu, który ma zostać wyrejestrowany;
    • dowód tożsamości.

    W następnym kroku wydział komunikacji oznaczy dotychczasowe tablice jako nieważne oraz umieści stosowany zapis w dokumentach pojazdu. W przypadku wyrejestrowania samochodu również wymagane jest uiszczenie opłaty. Należy również niezwłocznie poinformować o tym fakcie ubezpieczalnię.

  • Chcąc sprowadzić samochód z Niemiec, należy liczyć się nie tylko z kosztami transportu (zapłatą dla firmy transportowej lub kosztem samodzielnego przetransportowania), ale również kilkoma dodatkowymi wydatkami takimi jak:
    • koszty akcyzy, czyli podatku, którym objęte są wszystkie zakupione poza granicami kraju samochody osobowe, po raz pierwszy rejestrowane w Polsce;
    • koszt rejestracji, na który składa się cena wydania dowodu rejestracyjnego i nowych tablic (256 zł), a także wydatek na tłumacza przysięgłego, ponieważ polskie prawo nakazuje, by składane w urzędach dokumenty były w całości w języku polskim;
    • koszt obowiązkowego ubezpieczenia OC, które należy wykupić najpóźniej w dniu rejestracji samochodu (wcześniej można skorzystać z krótkoterminowego OC, umożliwiającego załatwienie niezbędnych formalności).
  • : Rejestracja samochodu w Niemczech ⭐️

    Jaka apteczka w Niemczech?

    Apteczka – Apteczka znajdująca się na wyposażeniu samochodu w Niemczech musi spełniać normę DIN 13.164. Apteczki z tą normą są sprzedawane od 2015 roku. Starsze apteczki też są dozwolone pod warunkiem, że data jej ważności nie została przekroczona. Brak apteczki w czasie policyjnej kontroli skutkuje uiszczeniem opłaty w wysokości 5 euro. Ponadto każdy, kto prowadzi samochód, musi mieć przy sobie aktualne prawo jazdy (jego brak skutkuje grzywną w wysokości 10 euro) i dokumenty pojazdu (dowód rejestracyjny, certyfikaty TUV. Ich brak też skutkuje mandatem w wysokości 10 euro). W czasach pandemii każdy kierowca powinien mieć w samochodzie także maseczkę ochronną, Niekoniecznie trzeba zakładać ją w czasie prowadzenia pojazdu, bo za to w niektórych landach grozi mandat w wysokości 60 euro. Jednak maseczka przewożona w samochodowym schowku (lusterko wsteczne nie jest dobrym miejscem na wieszanie maseczek ochronnych, ponieważ zawieszone w ten sposób ograniczają jazdę) przyda się np. na stacji benzynowej. > Maska ochronna w trakcie prowadzenia auta w Niemczech. Prawie 60 euro mandatu. O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Zdjęcie: depositphotos.com, stevanovicigor

    Related Post